Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 77 z 77

Téma: FAQ: Jak na výměnu kondíků

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Rád bych všem zdůraznil, aby se vždycky podívali na polaritu okolních kondenzátorů, než něco napájí. V domění toho, že ASUS není prase jsem dneska poklidně recapoval recapoval, zapnul, OK, vypnul a koukám - čtyři ze šesti krásných nových Samxonů horké a nafouklé. Při obhlídce jsem zjistil, že ASUS nejenže má oproti všem, s čím jsem zatím pracoval, opačnou polaritu kapacitorů, ale ještě ani neuvede, co je +

Nelze spoléhat na to, že zdroj se zkratne a vypne nebo že deska nenajede, očividně i zcela bez filtrace jí to zrovna moc nevadí (což vysvětluje, že s malým odběrem klidně sestavy jedou i s vyteklými kondíky). Celkem jsem měl na VCORE 12 kapacitorů opačně a nebyly znatelné deskou měřitelné výkyvy.

Tak - opravdu pozor na to

(prosím žádný flame ohledně vyteklých kondíků, tohle je čistě informativní post)
    No já to měním pěkně po jednom, starý,neznačkový nebo vyteklý uvolním odstraněním cínu odsávačkou,nebo při špatném přístupu odsávacím cu knotem až poté ho většinou už zcela volně vytáhnu,no a vtéto fázi už kontroluji polaritu a hned osazuji nový.Nevím jak by se tímto způsobem dalo osadit až 6 kusů opačně.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Ale já ti to povím, jak se to podařilo. Jednoduše. Občas se výrobce sekne a namaluje na tištěný spoj polyrity obráceně! A je to. Nemožné? Ale jdi ty, vše je možné. Ale abych uvedl důkaz, tak tady je - Gigabyte FX5600XT grafika:

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Gigabyte FX5600XT 6.jpg 
Zobrazení: 198 
Velikost: 112.0 KB 
ID: 29109

Pořádně se na ten obrázek podívej a řekni mi - ten hezký fialový Sanyo Oscon polymer - má mínus nahoře, nebo dole?
    Dole? Aha.
    A teď se podívej na PCB pod ním. Kde je bílů půlkruh, značící mínus? Nahoře, nebo dole?
    Nahoře? Aha!

Je to prostě opačně. Takže nejlepší je si to nejprve všechno zkontrolovat, zdali nečeká nějaké překvápko a až pak se do toho pustit...
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. MSI 6340 výměna kondíků
    Od trodas v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-10-2013, 22:23
  2. Rada pro vymenu procesoru
    Od hl.hl v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-09-2010, 22:14
  3. Reakcí: 3