Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Jaký LCD vybrat?

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Přeji dobrý den. Můj starý CRT se pomalu odebírá do věčných lovišt´, a tak jsem si vybral několik možností na náhradu. PC používám pro běžnou práci, internet,fotky,občas nějaká hra.Vybral jsem si několik typů, ale nevím pro co se rozhodnout. Nemá někdo nějakou radu. Díky.
    Mám tyto typy :

http://www.fhsystem.cz/?atc=detail&c...LCD%2019%204:3

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Takže za předpokladu že máš cenou relaci +-4500 a počítám že máš na kartě digitální výstup ... tak bych rozhodně bral Samsung 940BW.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

mno, vypadá dobře, ale chci 4:3 . Ty Wide mě moc neberou. Filmy na PC nepouštím

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Taky jsem teď přecházel ze staršího CRT, chtěl jsem něco levného a vzal jsem LG L204WT. Je to sice wide, ale při těch 20" už má rozlišení 1680x1050, takže v pohodě, za příjemnou cenu je s DVI. Na filmy na něm nekoukám, na to mám TV, ale do 4:3 nebo 5:4 už bych nešel. Třeba ty hry s širším výhledem jsou prostě super.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    k čemu používáš počítač? Protože přesto bych Ti doporučil zauvažovat o širokoúhlym.
    Ne z důvodu filmů, ani her (i když tam to užitečný je) - ale čistě proto, že v týdle cenový
    relaci máš na výběr 19" 4:3 1280x1024, nebo 20" 1680x1050 - což je o třetinu více pracovní
    plochy a o 10% víc reálné plochy - a za v podstatě stejné peníze.
    Dalším pozitivním výsledkem toho je, že máš menší pixel a tedy ne tak zubatej obraz.
    Matyáš

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Pokud trvas na 5:4 a na tech uvedenych, tak hlasuju pro LG Budi ve mne nejlepsi dojem z tech znacek

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Napiš, kolik na to máš. Jinak souhlas s předřečníkama - 4:3 je pasé, rozumný minimum wide je 20". Jenom pozor na to, aby při rozlišení 1680x1050 měl DVI vstup. D-SUB funguje dobře do 1280x1024, pak už to není ono. Koukni na http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B021GXR. Taky záleží na tom, jak vážně se zabýváš těma fotkama, tam může cena výrazně stoupat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od roubik Zobrazit příspěvek
    Přeji dobrý den. Můj starý CRT se pomalu odebírá do věčných lovišť...
    V dnešní době určitě kup jedině úhloširoký monitor. Opravdu je to tak. Vím, že se ti to nelíbí, vím, že se ti to zdá zbytečné, ale věř nám a kup jedině WIDE LCD Nejsou totiž určené jen pro filmy, ale celkem logicky se více hodí defacto na vše.
    Internet - víc toho zobrazíš, fotky - víc toho zobrazíš (a rozlišení 1680x1050 se mnohem jemnější než 1280x1024), občas nějaká hra - víc toho zobražíš, běžná práce - víc toho zobrazíš

Bylo by více než dobré, kdyby jsi sem napsal jakou máš grafickou kartu (jen pro jistotu ).

Takže když jsme tě teď už určitě přesvědčili o vhodnosti koupě úhloširokého LCD, nezbývá než vybrat úhlopřícku. 20" je základ, s rozlišením 1680x1050 bude určitě vhodnější než nějaký 19" s 1280x1024

EDIT: ...kucíí, vy ste rychlýýý

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Echt jo, když ten člověk nechce širokoúhlý monitor, tak mu ho nenuťte, jám mám pro něj pochopení.
    Naneštěstí ne radu, protože se v těch monitorech nevyznám. Já sám bych šel do nějakého modelu s PVA/MVA obrazovkou, jenže to jsou všechno drahé věci.
    Jinak se zkus ještě podívat, co se píše o monitorech tady:
    http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html
    A byl bych možná opatrný na monitory s "lesklou obrazovkou", mně osobně z nich strašně bolí hlava a oči.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    bude určitě vhodnější než nějaký 19" s 1280x1024
    Ale on prece jasne pise "filmy si na pocitaci poustet nebudu"... Ja osobne jine vyuziti widescreenu nevidim. Vetsi pracovni plocha? No mozna, ale jak v kterem programu vyuzitelna. Ja mam 5:4 a jsem spokojenej, zadnej wide mi nechybi, krome pousteni filmu, tam by to chtelo...

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od lolofon Zobrazit příspěvek
    Vypada to zajimave, hlavne ta cena. Otazkou je, jak se bude 8ms odezva projevovat ve hrach. Jeste bys sem mohl hodit nejakou recenzi - jeji soucasti bejva test ve hrach

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak předem děkuji všem co reagují a reagovat budou. Bylo tu pár otázek , tak postupně : GK mám ati radeon 9550, cenově jsem počítal tak 4,5 - 5 tisíc. Jak jsem to tak pročítal, tak bych bral i wide, ale myslím, že to má cenu od 22 víš. Dokonce jsem se i koukal, ale to, co by ještě cenově šlo nemá DVI. Nevím jak dalece má pravdu ,,DEAAAN,, s tou kvalitou. V práci dělám na 19 4:3 tak jsem si nějak zvykl. Sehnat wide 22 s DVI do 5-ti táců tak neváhám....vím utopie..... Navíc u nás je celkem draho a přes net jsem se už jednou pěkně spálil.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od roubik Zobrazit příspěvek
    Tak předem děkuji všem co reagují a reagovat budou. Bylo tu pár otázek , tak postupně : GK mám ati radeon 9550, cenově jsem počítal tak 4,5 - 5 tisíc. Jak jsem to tak pročítal, tak bych bral i wide, ale myslím, že to má cenu od 22 víš. Dokonce jsem se i koukal, ale to, co by ještě cenově šlo nemá DVI. Nevím jak dalece má pravdu ,,DEAAAN,, s tou kvalitou. V práci dělám na 19 4:3 tak jsem si nějak zvykl. Sehnat wide 22 s DVI do 5-ti táců tak neváhám....vím utopie..... Navíc u nás je celkem draho a přes net jsem se už jednou pěkně spálil.
    A co toto?
    http://www.svethardware.cz/recenze-d...va-bomba/22570

EDIT: Pardon, to nema DVI, tusim, ze to byl jeden z pozadavku...
    Naposledy upraveno uživatelem ICE_D: 05-04-2008 v 22:15 Důvod: Jsem se seknul, pardon...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Biges Zobrazit příspěvek
    Echt jo, když ten člověk nechce širokoúhlý monitor, tak mu ho nenuťte, jám mám pro něj pochopení.
    Naneštěstí ne radu, protože se v těch monitorech nevyznám. Já sám bych šel do nějakého modelu s PVA/MVA obrazovkou, jenže to jsou všechno drahé věci.
    Jinak se zkus ještě podívat, co se píše o monitorech tady:
    http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html
    A byl bych možná opatrný na monitory s "lesklou obrazovkou", mně osobně z nich strašně bolí hlava a oči.
    A zkusil jsi ubrat jas? Mě osobně se stalo, že jsem přines novej monitor domu, zapnul ho a po půl hodině od něj musel jít pryč. Z továrny měl nastavenej jas na 100% a já si toho nevšiml. Teď jedu ve dne na 50% a večer na 20-25% a bez problémů. BTW mám lesklej povrch.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ventilátory: Jaký fan vybrat?
    Od jeninicicek v sekci Chlazení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-02-2016, 12:18
  2. SSD: Jaký vybrat
    Od bugs v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 02-12-2012, 13:39
  3. LCD: Jaký LCD vybrat?