Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC neběží.

Honza.h. (6)|29.4.2008 11:16
Zdravím a prosím o radu.
Dnes večer jsem testoval na sestavě s novou gr. kartou (viz téma Grafické karty: Kompatibilita gr. karty se základní deskou.) Zkoušel jsem hru Age of empire 3. Všechno v pohodě, ale v okamžiku, když jsem hru vypínal, naskočila modrá obrazovka - výpis paměti atd... Po restartu běželo vše až po Bios, v případě spuštění v normální režimu následovala tmavá obrazovka a nedělo se už nic. V případě spuštění ve stavu nouze tam na vteřinku blikla "modrá smrt" a počítač se restartoval. Nemá někdo z vás zkušenost s podobným problémem? Nemohlo tam něco odejít? Karta je pasivní, nemohla se třeba přehřát?
Dík za rady.
Honza

Základní desku mám Asus A8N-E, procesor Athlon 64 3000+, operační paměť DDR 400, 2,5 GB.
Potom, co mi odešla minulá karta jsem zakoupil novou ASUS EN8600GT SILENT/HTDP, 512MB DDR3 (1400MHz), NVIDIA GeForce 8600GT (540MHz), PCIe x16, SLi, 128bit - silent.
kikloop (140)|29.4.2008 11:22
Si teda vies vybrat grafiku :) Osobne pasivne chladenie VGA urcenych na hry absolutne neuznavam. :)

Pri bootovani win stlac F8 a z ponuky vyber nieco v tom zmysle, nerestartovat pri vzniku kritickej chyby. Komp ti nabootuje do modrej obrazovky. A opis sem data - 3. a 4. riadok. Na obrazku je to ta hlaska na konci s aries.sys a dalsi riadok PAGE_Faut.
Honza.h. (6)|29.4.2008 11:35
Ok, tak to zkusím... On to není primárně počítač na hry. Potřeboval bych aby tam běžely 3D CADy (chtějí podporu Open GL), a tak nějak naivně předpokládám, že když to stíhá generování 3D v pokročilých hrách, tak tyhle aplikace na tom poběží vpohodě taky...
pegy (757)|30.4.2008 02:20
Honza.h.: Takze v prvom rade skus pozriet FAQ. Napis aky mas zdroj, skontroloval by som aj RAMKY ako su zapojene dobry program je memtest, inak taketo chyby su vecsinou spojene:

po A: slaby zdroj
po B: zle RAM
po C: rozhaseny Windows ;)

Aku VGA si mal predtym?
matilda (83)|30.4.2008 16:47
me presne toto delalo na widlich, když jsem měl nastaveny Fast-write - tam se dostaneš pokud daš změnu pozadi plochy a tam v jedne ze založek (pokročilejších ) to je - check box Fast write - vyresil jsem to startem v nouzovem rezimu - odskrtl a uz jede , ale od te doby co mam Linux Ubuntu jsem spokojeny clovek - minimalne se to hodi liveCD na testovani hardwaru - zjistis kde je pricina....jestli v HW nebo v SW
pegy (757)|30.4.2008 21:27
No ale toto je PCIe VGA, a Fast write fungoval len pri AGP... teda ak sa nemylim... ;)