Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Help s rozhodováním a zhodnocení

jonmar (39)|2.5.2008 16:23
Moje stávající sestava je: Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
512 MB (PC3200 DDR SDRAM) 200Mhz
Asus ATI Radeon 9600Pro (RV350)
WDC WD800BB-55JKA0 (80 GB, IDE)
Nemohu ji moc upragovat prtože má starší sloty(DDR,AGP,ATA atd.)Proto sem se rozhod že si koupim celej novej počitač.Rozhod jsem se že si ho složim a koupim přes Mironet protože sam si ho nepostavim a kupovaný mi vždy nějakým parametrem nevyhovují. Ale nemohu se rozhodnout jakej zvolit procesor jestli 2-jadro nebo 4-jadro.Kod konfigurace kterou bych chtěl je : 122924 .Zadate ji do kofiguratoru a ukaže vám to co jsem zatim vybral.Co si o ty soustavě myslíte co by jste změnili.Strop mam 30tis Kč a chci pouze bednu bez periferijí který už mám.Přemýšlel sem že si oba Pc propojim na jeden monitor s tím že slabší budu mít na práce do školy a silnější na hry atd. ale to bych musel dokoupit KVM přepínač a router+kabely za dalších cca 5000Kč a navíc by to bylo údesne kabelů navíc tak sem si to rozmyslel. Odkaz na konfigurator: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
elpsycho (1602)|2.5.2008 16:35
Popravdě ten konfigurátor se mi vůbec nelíbí, má hodně omezené možnosti, chtělo by to naskládat věci do košíku a z toho aby složili PC, nevím jak mironet ale některé firmy toto umožňují. Čtyřjádro napájet zdrojem Eurocase koupeným se skříní je pitomost a hlášky jako Case + výměna zdroje za tichý můžou znamenat že tam namontují cokoliv chtějí. Jinak když nevíš jestli využiješ nebo nevyužiješ čtyřjádro pak to na 99,9 procent znamená že ho nepotřebuješ, na hry a běžné aplikace stačí bohatě dvě jádra, čtyři ušetří čas při komprimaci videa, virtualizaci OS a jiných profesionálních aplikacích.
SamecP (1751)|2.5.2008 16:52
[QUOTE=elpsycho;118771]Popravdě ten konfigurátor se mi vůbec nelíbí, má hodně omezené možnosti, chtělo by to naskládat věci do košíku a z toho aby složili PC, nevím jak mironet ale některé firmy toto umožňují. [/QUOTE]
Tohle jde přesně na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .Procesor bych viděl dvoujádro nelépe E8400 nebo E8200,ktomu slušnej chladič třeba Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B,deska bych bral Gigabyte P35 DS4,zdroj určitě samostaný Corsair Power Supply HX520 520W a ktomu nějakou skříň,paměti:A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition...Zbytek bych asi nechal.Určitě si to nenechávej stavět u mironetu..
EDIT1:Ještě si tam hoď 2 x 12Cm fan Noctua,dyžtak si to propočítej a pak to můžem dotvořit..
EDIT2:Pokud by ti to finance dovolily tak grafiku GigaByte GeForce 9800GTX nebo ATI HD3870 X2,spíš tu atinu,ale nevim jak to vychází,nepočítal jsem to..
Janyk1 (997)|2.5.2008 17:04
Elpsycho má pravdu a SamecP tu sestavu napsal dobře. Snad jen bych si dovolil par dodatku:
deska EP35-DS4 rev2.1, popř. se dá zauvažovat i nad X38, ale imho docela zbytečné, chladič by se dal třeba i Noctua NH-U12P. RAM, CPU a zdroj napsal OK. A grafiku sis vybral imho dobře, dal bych na ni AC accelero S1.
Imho si něco namysli a hoď to sem, my to zkouknem a doladíme:)
elpsycho (1602)|2.5.2008 17:12
No, konkrétně u czechcomputeru už bych si osobně nic nekoupil, jejich řešení reklamací věcí kupovaných přes eshop je vůbec to nejzdlouhavější jaké jsem zažil a domluva reklamačním taky nebyla na výší, jeden zaměstnanec > Ano, deska šla do servisu, objednali jsme vám novou která by měla přijít v průběhu týdne, druhý zaměstnanec za týden > bohužel deska je ještě v servisu. Nakonec jsem čekal 30+ dní po kterých jsem je požádal o vrácení peněz, což naštěstí už proběhlo bezproblémů.

Naopak s Alfacomputerem mám zatím nejlepší zkušenosti co se týče reklamací.

A k sestavě:
CPU E8200. E8400 je nepoměrně dražší za minimální navýšení frekvence.
Gigabyte P35-DS3 rev. 2.1 nebo EP35-DS3 budou stačit, DS4 se oplatí kdyby bylo potřeba Firewire nebo RAID diskové pole
Disk - WD6400AAKS je dnes špička
Paměti - A-Data Vitesta 2x2GB 800MHz - bezkonkurenční cena, vysoká kvalita
zdroj - HX520 je dobrý, ale nové Enermaxy jsou lepší, takže bych vzal radši MODU82+ 525W
Grafika - tady je podstatné jaký monitor bude živit - do 1600x1200 je ještě vcelku zbytečné kupovat 3870X2. To bych radši ocenil v průměru nižší ale vyrovnanější výkon GTS 512 bez starostí s crossfire.

//EDIT: Ale kdybych měl využít bezezbytku limit 30 000, tak by se tam vlezlo i grafické kombo schopné uživit i 30" LCD 2560x1600, tj. 2x 8800GTS SLI na desce Asus Striker II :)
SamecP (1751)|2.5.2008 17:22
[QUOTE=elpsycho;118782]No, konkrétně u czechcomputeru už bych si osobně nic nekoupil, jejich řešení reklamací věcí kupovaných přes eshop je vůbec to nejzdlouhavější jaké jsem zažil a domluva reklamačním taky nebyla na výší, jeden zaměstnanec > Ano, deska šla do servisu, objednali jsme vám novou která by měla přijít v průběhu týdne, druhý zaměstnanec za týden > bohužel deska je ještě v servisu. Nakonec jsem čekal 30+ dní po kterých jsem je požádal o vrácení peněz, což naštěstí už proběhlo bezproblémů.
[/QUOTE]

Já naopak s reklamacemi u czc nikdy neměl problém,ale objektivně bych řekl,že alfacomp je levněšjí.
U grafiky na rozlišení záleží,to jsem nedořešil,uvidíme jak se vyjádří.Jinak na ostatním se asi shodnem.Koukam,že ten enermax má slušnou cenu,čekal bych víc..
SamecP (1751)|2.5.2008 17:29
Teď koukam,že tam máš Win Vista Ultimate 32b OEM,nestačilo by Win Vista Home Premium 32b OEM?Stojí o 1500Kč míň..
EDIT:Kdyby jsi chtěl ještě více informací mrkni třeba sem https://www.svethardware.cz/pruvodce-koupi-cenove-vyhodneho-pc-pro-duben/23224-9 .
jonmar (39)|2.5.2008 18:12
No díky za rady,u toho Mironetu jsem začal protože jsem přes něj několikrat bez problému nakupoval a kamos ma pres něj kupovaný Pc.Ale jak koukam tak ten CzechComputer má fakt vyšší výběr,akorát tam chybí zvukovka.Jinak jakou byste zvolili zakladovku(v tech se moc nevyznám)Ted si prochazim ten CzComp.
SamecP (1751)|2.5.2008 18:16
Gigabyte EP35 DS4 nebo Gigabyte P35 DS3,celá sestava je o pár příspěvků víš..
SamecP (1751)|2.5.2008 18:20
[QUOTE=jonmar;118800]akorát tam chybí zvukovka[/QUOTE]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .Nestačí ti integrovaná?
Razi3L (612)|2.5.2008 18:26
[QUOTE=jonmar;118800]No díky za rady,u toho Mironetu jsem začal protože jsem přes něj několikrat bez problému nakupoval a kamos ma pres něj kupovaný Pc.Ale jak koukam tak ten CzechComputer má fakt vyšší výběr,akorát tam chybí zvukovka.Jinak jakou byste zvolili zakladovku(v tech se moc nevyznám)Ted si prochazim ten CzComp.[/QUOTE]

pokud ti nestačí integrovaná, tak se podivje po X-fi zvukovkách (PC máš na hry).
x-fi ber minimálně tuhle a dražší [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (levnější x-fi než Xtreme gamer mají pouze nálepku X-fi a nic víc - vše řeší softwarově)
(záleží na tom, kolik ti zbyde)
kane.shw (1231)|2.5.2008 18:38
Imho se na Mironet vykašli (ale je to tvoje věc), ber to z Alfy (a není to jen můj názor :)), viděl bych to nějak takhle - viz. obrázek. Když se podívám na tvůj nynější komp, tak zřejmě nebudeš na PC moc náročný, proto se mi zdá tvůj strop 30.000CZK až zbytečně vysoký, ale jsou to tvé prachy ;), takže:

CPU - jak už se tu psalo, 2jádro stačí v pohodě. 4jádro se využije jen při specifických úkonech.

Chladič CPU - Ninja, mám ji doma a spokojenost největší. Pokud ne, tak osvědčená [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je taky good.

MB - čipset P35 je základ. X38 bez CF, nebo opravdu taktovacího zápalu, zbytečnost, která jen žere elektriku a prachy.

GPU - 8800GTS víc než dobrá volba (cena/výkon je supr :thumb), 9800GTX neřeš, je to jen přetaktovaná verze.

RAM - pokud to dobře chápu, tak jsi si chtěl pořídit 4x1GB - blbost, ber 2x2GB, za tu cenu jsem ti tam šoupnul ty OCZ s HP, vypadají, že na taktování jen čekají :D Ale dobré jsou i ty A-Data EE.

HD - mometnálně máš 80GB a chceš brát 1TB :eek: (navíc dva disky, snad nechceš RAID :(), tak proč? Ten 1TB zaplníš okamžitě? WD6400AAKS ti dozačátku stačí, později si můžeš přidat další disk - budou zas levnější a výkonnější!

PSU - Enermaxy jsou dobré zdroje, ale už se tu řešilo, že ten MODU82+ není tak dobrý jako PRO82+ (údajně jsou tam jiné kondíky :notsure), ale snad je to vše Enermax, tak to bude snad i kvalitní :D, nicméně to nemám náladu řešit a proto vybírám ověřený Corsair HX520 520W s odpojitelnými kabely za cenu ani ne 2000CZK, což je imho velmi dobrá koupě :thumb

CASE - tento raději ne (a to jsem se dlouho přemáhal, abych to napsal tak pěkně :D), na tento CoolerMaster Dominator CM 690 slyším jen chválu, tak proč ne;)

ZVUKOVKA - proč? Integrovaná ti nebude stačit?
FDD - proč? Čtečka stačí bohatě...

WIDLE - imho Win Vista Home Premium 32b na domácí, normální použítí stačí. Možná bych ještě zvážil 64b verzi, ale to už je zas jiná debata...

OFFICE - vem si rovnou raději [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a můžeš to ještě rozhodit doma po rodině;)

...suma sumárum cca 25.000CZK... (defacto už i s těmi office 07 se 3 licencemi)
30k.JPG
SamecP (1751)|2.5.2008 18:52
U toho HDD bych se ještě podíval na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .Docela slušná skříň je i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .
elpsycho (1602)|3.5.2008 00:45
[QUOTE=kane.shw;118807]PSU - Enermaxy jsou dobré zdroje, ale už se tu řešilo, že ten MODU82+ není tak dobrý jako PRO82+ (údajně jsou tam jiné kondíky :notsure), ale snad je to vše Enermax, tak to bude snad i kvalitní :D, nicméně to nemám náladu řešit a proto vybírám ověřený Corsair HX520 520W s odpojitelnými kabely za cenu ani ne 2000CZK, což je imho velmi dobrá koupě :thumb
[/QUOTE]
MODU82+ a Pro82+ by měly být to samé jen s rozdílem že MODU má odpojitelnou kabeláž. Vnitřnosti by měly mít stejné a -HoNY- s trodasem nakonec vyvodili že kondíky jsou nejspíše pravé značkové, žádné napodobeniny.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17168-porovnani-zdroju#117172

Já už bych zdroj made by Seasonic nechtěl - je to sice tiché, ale návrh je přecpaný se špatným airflow a na mojí sestavě s odběrem hrubě pod 200W mi v zátěži z Seasonicu S12II 430 jde pořádně teplý vzduch. Navíc mi všechny 3 kousky pískaly a to na dvou úplně jiných konfiguracích PC, jeden (revize se slavným polymerovým kondíkem na 12V větvi) mi odpálil desku. Enermaxy mají na 230V účinnost přes 90 procent, tj. zahřívají se minimálně. Jinak když srovnám dimenzován komponent - můj Seasonic 430W má vstupní kondík Hitachi HP3 270 uF, Ener MODU 425W má ten samý typ ale 330uF. A když se podíváš na silentpcreview.com tak MODU 625W byl nejtišší ventilátorový zdroj vůbec a odsunul Corsairy HX na druhé místo. Prostě Enermax vytvořil bezkonkurenční řadu zdrojů.
Deee-aN (3834)|3.5.2008 09:36
[quote=SamecP;118787]Já naopak s reklamacemi u czc nikdy neměl problém,ale objektivně bych řekl,že alfacomp je levnější.[/quote]

Ano, předevčírem jsem do košíků na Alfě a CZC hodil úplně tu samou sestavu za cca 21k a Alfa vyšla o 1000,- levněji. V tomhle případě by se už vyplatilo si přihodit těch jejich nekřesťanskejch 1200,- a nechat si to složit.
Samozřejmě, ten rozdíl v ceně se bude lišit případ od případu, ale něco to naznačuje...
kane.shw (1231)|8.5.2008 19:14
[QUOTE=elpsycho;118909]MODU82+ a Pro82+ by měly být to samé jen s rozdílem že MODU má odpojitelnou kabeláž. Vnitřnosti by měly mít stejné...[/QUOTE]

JJ, nehádám se, jak už jsem psal, tak snad když jsou oba Enermaxy, tak by to mělo být good :thumb, ale dík za poznámku - je potřeba to vypíchnout.

Osobně mám právě HX520 a jsem 100% spokojen, jinak imho se pořád ukazuje, že jakkoli dělají IT komponenty pokroky v kvalitě a preciznosti zpracování, tak pořád platí, že je to kus od kusu.
Samo značka a cena předurčuje jakýsi standard a kvalitu.
Někdo nedá dopustit na Seasonicy, Corsairy, WD, Hitachi, Gigabyte, Asus atd. dopustit a jiní by zas některé tyto značky nikdy nekupoval. Nakonec je to o tom zkusit, případně využít těch 14dní na vrácení při doručení PPLkou a pak jen doufat, ať to fakčí, co nejdéle a nejlépe :thumb
Zeus(CZ) (318)|8.5.2008 21:36
A co takhle obchod Computershop? Já tam nakupuji už dlouho, maximální spokojenost - a HLAVNĚ - Mají tam volbu 'Napište si o slevu! - Našli jste jinde lepší cenu? My Vám snížíme tu naši.' A skutečně to dělají. Takže ty jejich občas vysoké ceny si můžeš strhnout dolů třeba na hodnotu Alfacompu (třeba, to chce konkrétně napsat ...). A sestavení a zahoření PC mají taky v nabídce.

Profík nejsem, ale tenhle obchod je podle mě dobrý :-)
-------

A pokud chceš 4GB RAM (to já plně schvaluj, tady na fóru mi doporučili taky A-Data 4GB 800+ Vitesta a budu je kupovat), neuvažuješ o 64 bitovém OS? Třeba Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit CZ OEM (tu teda budu kupovat já, ale verze je na tobě :-))? Mají ji teď na Alfacomp.cz dokonce i s flashiskem zadarmo . V mnoha článcích jsem už četl, že DNES nejsou 64bit systémy žádný problém a zbytečně přicházet o gigabajty RAM se mi moc nelíbí ...

Ale je to na Tobě :-)
ICEBOSS (3435)|10.5.2008 18:04
mrkni do doporucenych sestav... >:-(
Pavel Boček (4169)|11.5.2008 18:47
[QUOTE=elpsycho;118771]Popravdě ten konfigurátor se mi vůbec nelíbí, má hodně omezené možnosti, chtělo by to naskládat věci do košíku a z toho aby složili PC, nevím jak mironet ale některé firmy toto umožňují. Čtyřjádro napájet zdrojem Eurocase koupeným se skříní je pitomost a hlášky jako Case + výměna zdroje za tichý můžou znamenat že tam namontují cokoliv chtějí.[/QUOTE]

Vpravdě tam nenamontují vůbec nic a na procesor ti dají BOX. Jako dáreček dostaneš pečeť. Nikdy více, skládat pěkně sám, vždyť je to dneska jako lego :eek: jako další doporučuji Alfu nebotřeba CZC...nebo cokoliv, kde je to levné, když si to člověk sám složí...Mironet sem-tam má také nějakou pěknou nabídku.