reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Scythe SCH-1000 Himuro Hard Disk Cooler

Withman (1337)|18.5.2008 00:32
Narazil jsem na tohoto mazlíka, viz: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55202 - vypadá pěkně, ale jestli bude tak dobrý jako Silentmaxx, to bohužel nevím. V diskuzi také toho moc není. Já potřebuju ztichnout jednoho WD 3200AAKS, který vydává neskutečné zvláštní zvuky. :o))
Pavel Boček (4169)|25.5.2008 21:21
Když to vezmeš kol a kolem, tak vypadá dost podobně jako Silencer...co jsem se ale díval na test, tak stejně dost záleží od skříně (co se týče vibrací), protože i guma to přenese...v nějaké lehké hliníkové moc velké zlepšení nečekej.
Withman (1337)|26.5.2008 07:26
Case mám hodně dobrý, i když uchycení Silentaxxu bych hardcor, jelikož case má bezšroubkovou úpravu a ty lyžiny na Silentmaxxu nedrželi....:thumbdown Musel jsem používat kladívko a své ruce. :D

U tohohle se mi opravdu líbí cena, právě by mě zajímalo, jak jej dokáže odhlučnit. No možná si jej objednám. :inlove
Pavel Boček (4169)|26.5.2008 14:57
Hlučnější než teď to určitě nebude a za tu cenu :notsure Můžeš ho koupit a pak o tom napsat článeček, takže i kdyby stál za starou bačkoru, 500 kreditů to spolu s nízkou cenou alespoň trochu vynahradí, ne ? :inlove
-HoNY- (557)|27.5.2008 02:03
[quote=Pavel Boček;126022]...co jsem se ale díval na test...[/quote]
Kde?

Přemýšlím teď o nějakém ztišení pro Cheetah 15K3, o peníze až zas tolik nejde, stovka sem, stovka tam.
Withman (1337)|27.5.2008 07:04
Jestli ti zase nejde tolik o peníze, tak určitě vezmi box od Silentmaxxu, ten je ozkoušený. :thumb
faugusztin (453)|27.5.2008 08:44
[quote=Pavel Boček;126022]Když to vezmeš kol a kolem, tak vypadá dost podobně jako Silencer...co jsem se ale díval na test, tak stejně dost záleží od skříně (co se týče vibrací), protože i guma to přenese...v nějaké lehké hliníkové moc velké zlepšení nečekej.[/quote]

Nie je guma ako guma. Sice PC-V1000 nie je lahka hlinikova skrinka (skor trochu tazsia hlinikova skrinka), ale cez HDD Vibration Killer sa mi na case naozaj nedostavaju ziadne vibracie. A to mam v skrinke 2ks WD6400AAKS.
Pavel Boček (4169)|27.5.2008 10:41
[QUOTE=-HoNY-;126466]Kde?[/QUOTE]

Tuto, na SHW.

JV to shrnuje slovy:

[QUOTE="Jan Vítek"]Vítězi testu se tak stali Silentmaxx Silencer společně s Thermaltake Hardcanem 14. Oba shodně zchladily disk na 38°C a to je zvláště pro zcela uzavřený Silencer skvělá hodnota. Co se týče tlumení vibrací pevných disků, musím podotknout, že můj názor na gumové ztišující bloky je zcela negativní. Oproti normálnímu provozu jsem nezaznamenal zlepšení, ať jsem si s utahováním šroubků hrál jak chtěl. Může za to samozřejmě i lehká hliníková skříň, to je jisté, avšak nepochybně se také ukázalo, že tuhé pryžové válečky coby vibrace pohlcující materiál samy o sobě nefungují, možná v kombinaci s kvalitní skříní z těžké oceli, ale tam si lze zase už vybrat model, který má sám o sobě tento problém vyřešen a nepotřebuje k tomu výrobek třetí strany. Pro celkové utlumení hluku pevného disku tak nelze doporučit nic jiného, než Silentmaxx Silencer a kvalitní těžkou skříň, pokud ovšem Silencer v nějakém z příštích testů nepřekoná ještě něco lepšího.[/QUOTE]

Pokud chceš ztumit něco takového, tak tam bych šel na jistotu...nebo můžeš zaexperimentovat a dát vědět...? :notsure
-HoNY- (557)|27.5.2008 14:44
Ale tohle je thread o Scythe SCH-1000 Himuro :mistake

Prokládej svoje myšlenkové pochody odkazy, nemáme křišťálové gule, abychom ti rozuměli. Random-poster umím být taky (napsat 50 postů denně není žádné hrdinství) a většina problémů se dá dobře mířenou a přehlednou odpovědí vyřešit na jedné stránce, i když u některých jedinců to bude opravdu těžké. Ale stále věřím v jejich brzkou nápravu.

Pokud chceš správně ztišit svůj počítač, musíš ho mít opravdu, ale opravdu rád a chuť experimentovat. Nepamatuji si kus HW, u kterého bych se spokojil s podobou, jak vypadl z výrobní linky. 15KRPM disky jsou většinou tišší, protože je na nich o půl kila těžší závaží.

Himuro mi přijde podle vzhledu podobné dalším falsifikátům Silentmaxxu. O tom, jak opravdu funguje, budeme moci diskutovat, až si ho někdo zkusí koupit.
Pavel Boček (4169)|27.5.2008 15:19
Srovnával jsem to se Silencerem a psal jsem o Silenceru. O co ti jako jde ? Když i Silencer je v některých skříních neefektivní, tak tohle asi nebude s třetinovou cenou (a přitom téměř totožným konceptem) lepší.

Když tu vykládáš o experimentování, tak si laskavě nechej výlevy pro sebe a experimentuj. Kup Himuro a vyzkoušej ho. Opakovat jasné nebo již řečené věci umím také.
ICEBOSS (3435)|30.5.2008 00:13
ta kosa vypada, ze ma mensi vnitrni oblozeni nez silentmaxx. nicmene za 5 kil... asi to zkusim az bude troscha penez nazbyt :)
Pavel Boček (4169)|30.5.2008 14:57
Na druhou stranu se nemusíš lepit s teplovodivou nálepkou, máš ji tam z výroby a snad tedy slušně nanesenou a bez bublin :)

Jestli ho koupíš, určitě dej vědět...
Withman (1337)|9.6.2008 20:43
Je objednaný, snad bych jej do 2 dní mohl mít. :thumb
Withman (1337)|12.6.2008 23:31
Achjo, v TNTradu zklamaly, bude až v pondělí. :(
Woyta (284)|14.6.2008 11:15
Co jsem o tomhle bloku slysel tak ma ty gumove spalky dost tvrde takze prenasi vibrace.
Hmotnost je oproti silentmaxu asi 0,5kg mensi takze zase mensi eliminace vibraci.
Takze predpokladam ze na tom bude jako xilence co mam doma.
Cili trochu pomuze ale necekej zazraky.
Silentmax jsem nemel moznost vyzkouset.
Withman (1337)|14.6.2008 14:48
Jsem na něj zvědavý, v pondělí by měl už snad dorazit. Přenášení vibrací mi nevadí, páč mám solidní case, který tímto neduhem netrpí. :thumb
Woyta (284)|14.6.2008 15:01
Disky jsou v boxu. Na boxy je pridelane L jako kolejnice. Cele je to v kosi z hlinikovych U profilu. Kolejnice je upevnena mezi 2 kusy gumoveho profilu. Cely kos je prilepen epoxidem k ocelove konstrukci pristavby case. L profil tloustky 3mm. A tahle komurka je lehce vystlana molitanem.
Disky moc neslysim. Ale hlavicky na mem Hitachi jsou dobre slyset i pres rvouci nexusy na 1000ot. (Nejak neni cas postavit regulator. Soucastky mam uz rok na stole.)
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 22:22
Teď jsem si na tohle vzpomněl...tak, Withmane, co box ?
Pavel Boček (4169)|24.10.2008 22:46
Od posledka je to dlouhá doba a objevilo se pár testů, tak kdo nečetl, nechť navštíví např. http://www.overclock3d.net/reviews.php?/storage/scythe_himuro_hard_disk_cooler/1 .