reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jste spokojení s připojením k internetu?

Mr-Paul (45)|23.5.2008 22:24
jasne rychlost 3M bez fupu je docela solidni takze si nestezuju ;)
FattalTerror (4)|23.5.2008 23:21
Tož já mám Wi-Fi 2,4 GHz, agregace 1:15, 300Kč měsíčně;
down 1Mb/s, up 128kbit/s, ping v CoD4 kolem 40-50ms

Néni to žádná sláva, ale u nás moc na výběr nemám, tak mosím byt spokojený s tym, co mám
noregistr (0)|23.5.2008 23:29
Rychlost připojení k internetu: 20,497 Mbit/s
Rychlost stahování dat: 2,6 MByte/s
Rychlost odezvy (ping): min 4,293 ms
max 4,904 ms
? 4,464 ms

rychleji to nejde, je to přece jen WIFI
pracovat pro ISP má své výhody
Schmako (74)|24.5.2008 03:13
Spokojenost:
6/1 mbit od UPC (2xnavýšený upload) za 890 měsíčně
přičemž jedu na půl se spolubydlícím a navíc se odteď 6 měsíců platí polovic.

Do teď jsme měli se spolubydlícím 4G od Tmobilu - Hrozně náchylné na signál a 1200CZK za "1mbit"? nezlobte se na mne ale měl jsem z toho noční můry.

V práci se raději ani nezmiňuji, to je katastrofa - ještě vytáčené spojení (je rychlejší si ten mail třeba poslat poštou)
noregistr (0)|24.5.2008 06:24
mam připojení doma 3mbit, na pda a notaku přes T-mobile a v praci tusim nejaky 10mega... nedokazu si predstavit, že bych nekde nemel přistup na net:):)v každém případě ho potřebuji k práci nonstop:)

Doma mam upc a netušili byste, jak ti umí okořenit život:( :( škoda, že kromě O2 nemám možnost poskytovatele změnit:( už bych u nich nebyl...
slowak1982 (134)|24.5.2008 11:10
UPC Light - 6144/512 za 794Kč. Je to stabilní, rychlé, dobrá odezva, žádný FUP. Vadí mi pomalý upload, minimálně 1Mbit by to mít mohlo.
Raek Novák (0)|24.5.2008 11:44
Mám doma defacto 4mb od volny na technologii O2. Funguje mi to ovšem pouze na 1MB až po nastavení DSLamu technikem O2. Jsem asi 5km od ústředny, u nás v Liberci (bydlím pod Ještědem) se nové stavět nemají, takže takhle sockuju. Přitom platím rádoby 4MB lajnu a poplatatek O2 za pevnou linku. WI-FI je u nás kvůli poloze a rozložení města dost problém, UPC je pouze na velkých sídlištích, pro 5GHZ wifi jsem ve stínu. Výhledově nemůžu doufat v lepší internet, i kdybych se zbláznil. Někde jsem slyšel, že údajně chce O2 tuto situaci řešit plošně po republice pomocí miniDSLamů, ale toho se nejspíš dočkají moje pravnoučata.
pavel_p (993)|24.5.2008 12:22
UPC Easy 4096/256:
Nespokojenost s výpadky (které imho nastavájí tak trochu nenáhodně po stažení kolem 10GB behěm týdne a trvají pár dní), nemožnosti se dovolat na technickou podporu (fronta cca 10-15 minut pozdě večer, víc než je trpělivost v průběhu dne nebo odpojení hovoru, že nejsou operátoři, 20 minut vysvětlování problému, že se net chová přesně tak jako by byl v modemu firewall blokující vše na IP vrstvě a propouštějící ethernetové pakety - oboustrané ujištění, že já nemám na dvou počítačích a třech různých OS firewall a oni nikdy neblokují provoz).
O2 ADSL 4096/256
Naprostá spokojenost, až na to, že příliš velká rychlost uploadu blokuje download u P2P sítí. Technickou podporu jsem volal za dva roky jednou a to kvůli pevné lince, vyřízení zdarma a oprava druhý den (odešel analogový modul v ústředně, DSLAM žil). Jinak žádné víc než hodinové, zcela vyjímečné výpadky.
Neregistrovaný (0)|24.5.2008 12:52
Neregistrovaný (0)|24.5.2008 12:59
JetNet Wifi 5Ghz 1Mb down i up bez fup, 1:3 agr - nikdy sem nezaznamenal ze by me to kleslo pod ten 1mb .)

Jestli jsem spokojen ? No tezko rict .) Drive jsem mel 2.4Ghz wifi ale byl jsem nucen prejit na 5Ghz jelikoz PV je tak zaruseny az to pekny neni :( - miluju volny pasma na kterejch wifi pracuje, kazdej kreten co o tom vi tolik jako tonda z opavy si klidne muze na strechu prasknout 24dB antenu a prehlusit vsechny lidi v okoli .)Taky miluju takove ty radoby "obcanske sdruzeni" kde si "vsichni pomahaji navzajem" a penizky co se plati se davaji na provoz wifi site - napad je to dobrej ale praxe hodne spatna - v takovychto obcanskych sdruzeni je 50% lidi amateru kteri si taky radi na strechu davaji co se jim zlibi, jo jim to sicepojede pekne ale absolutne je nesere ze timto prehlusili vsechny lidi v okoli/po ceste a ti stim maji dost velky problemy.

Spokojen su jelikoz mam net v podstate pouze na online gaming takze mi zalezi na pingach a stabilite coz jede docela slusne, obcassice neco stahnu ale na to mi staci ten 1Mb.Samozrejme ze bych mel radsi neco jinsiho nez wifi z duvodu co jsem napsal vyse .) ale ADSL by bylo jeste horsi a optikcka pater se zrovna v me neni a ani senebude vystavovat - skodaze nebydlim na sidlisti ale na kraji mesta .) takze holt wifi je jedina rozumna volba .)
Neregistrovaný (0)|24.5.2008 13:07
jeste takovy maly dodatek: Dnesni situace internetu mi prijde docela srandovni :) - dnes uz nezalezi na financich kolik je do toho clovek ochoten dat aby mel kvalitni internet, nezalezi ani co o tom clovek vi.) - zalezi na tom v jake oblastni clovek bydli :) aspon teda ja to tak vidim .) muzu se snazit jak chci ale optiku stejne met nebudu kdezto nekdo maholt stesti ze bydli na sidlistich kde je opticka pater a ma 10MB bez fup agregace s pingama do 10za 300 mesicne .) a nekdo holt i kdyby mel platit tisice tak kvalitnejsi netv dane oblasti nesezene .)
r34ktor (7477)|24.5.2008 14:35
Používám ADSL od O2 (2048/128) a s vážnějšími problémy jsem se zatím nesetkal. Ovšem vadí mi ta až přílišná asymetrie. Rychlost uploadu je prostě na řadu věcí slabá. Škoda, že nenabízejí jeho zvýšení za poplatek. :mad:
Fangcz (24)|24.5.2008 16:02
Mam 4/2 Mbps od easic.cz za 340 kc/mesic s verejnou adresou. Trochu s nima spolupracuju tak mam slevu.
Odezva na seznam. krasnych 4-5 ms , pri zatezi 100% asi 15-30 ms. Jedinym P2P 5 GHZ skokem 300 metru to mam k Ceragonu FibeAir 1500P (155 Mbps) , a od nej asi 4,5 KM k optice.
Neregistrovaný (0)|24.5.2008 16:13
Paulos napsal:

Já jsem se svým připojením k Internetu naprosto spokojený Internet máme od firmy Mattes (802.cz - Frýdek-Místek). Myslím, že ho nebudeme chtít změnit - 10Mbps/1Mbps za 399Kč bez DPH (zhruba 500 s DPH). Samozřejmě po optice Sice už se pár výpadků objevilo (ale většinou vypadl jen DNS server ), ale jsem spokojenej a nemám důvod NIC měnit a NIKDO mě k tomu nepřesvědčí.
P.S.: Agregace 1:1
----------------------------------------------------------------

Doporučuji nevěřit nikomu, kdo tvrdí, že má agregaci 1:1. Není a nemůže to být pravda! Z jednoduchých, tedy finančních důvodů. Aby se někdo dostal na cenu 400 kč/megabit musí kupovat zahraniční konektivitu v řádu gigabitu, plus náklady na NIX (které jsou vcelku fixní). Upozorňuji, že píšu megabit, paulos psal o 10 megabitech. Někde prostě agregace být musí. Když už nikde jinde, tak na "přechodu" mezi poskytovatelem a zbytkem internetu.

Něco jiného jsou vnitřní sítě metropolitních (a komunitních a podobných) sítí. Může být dostatečně předimenzovaná (optika), takže se buď agregace nemůže projevit, nebo to prostě pro počty klientů v těchto rychlostech stačí (pokud je i vnitřní síť stejně omezovaná, jako internet).

Mimochodem - hádejte, proč je většina rychlých internetů silně nesymetrická? Těch deset mega využiješ tak možná pro stahování běžnými protokoly, ale třeba na torrentu je ti k ničemu - nedosáhneš správného poměru. Je to jednoduchá FUP, která se nikde neuvádí, takže to reklamně vypadá dobře. Nemluvě o tom, že čím větší momentální download, tím víc paketů běhá opačným směrem. 10/1 ještě ujde, ale být to méně, už nejde download pořádně vytížit.
Neregistrovaný (0)|24.5.2008 20:35
Americké domácnosti si užívají až 50 Mbps Internet

Vysokorychlostní připojení k Internetu prostřednictvím FTTx je řadě vyspělých zemí již celkem běžnou záležitostí. Jedním z příkladů je služba FiOS amerického operátora Verizon Communications, která patří mezi nejrozsáhlejší projekty na budování Internetu optice určeného pro domácí uživatele. Nejnovější nabídka variant připojení zahrnuje rychlosti downstreamu až 50 Mbps nebo plně symetrické připojení s rychlostí 20 Mbps.

A nejde pouze o IPTV. Tak jak se postupně mění způsob využití Internetu v domácnostech, roste poptávka nejenom po co nejrychlejším stahování dat, ale stále větší nároky jsou kladeny i na rychlosti upstreamu. Lidé totiž ve stále větší míře chtějí sdílet digitální fotografie či video a počty uživatelů různých internetových služeb typu "social networking" rostou velmi rychlým tempem.
Na tuto skutečnost reagovala i společnost Verizon, která až doposud nabízela asymetrické připojení s maximálními rychlostmi 50/20 Mbps (od $139.95 měsíčně), případně 30/15 Mbps ($89.95). Ke konci tohoto měsíce společnosti dostupné varianty konektivity obohacuje také o plně symetrické připojení s rychlostí až 20/20 Mbps ($64.99), případně v závislosti na lokalitě 15/15 Mbps.
mccase69 (21)|24.5.2008 21:29
Nová Paka...... Platím 365,- za připojení 512/256.Agregace 1:16. Výpadky prakticky denně,technická podpora prakticky žádná a hlášku "SERVER NENALEZEN" už mám vypálenou na sítnici..
DaOn (0)|24.5.2008 22:08
UPC Brno, hrozné zkušenosti s podporou, na druhou stranu linka 3Mb/256kb jede stále na max, výpadek za půl roku jeden... ovšem... hraji UT3 a takřka se mi nestane, že bych neměl lag (zpoždění). Ostatní jedou OK, takže problém asi bude v mém připojení. Vzhledem k tomu, jak hrozné věci dělá digitální televize, taktéž od UPC, až vyprší smlouva, jdu k netboxu. Byl jsem u nich dříve (u rodičů) a s internetem jsem byl naprosto spokojený.
space84 (1)|24.5.2008 23:11
Ano a ne. Vetsinu casu travim na koleji a tam si na pripojeni nemohu stezovat..Sosam jak drak:) Ale doma je to horsi. Odhadem osm let mame doma pripojeni pres pevnou od nynejsiho o2. Tenkrat jsem si rikal, no coz, modem 50Kb/s neni tak zly, na maila se prece podivam. Jo...Pry stara stanice ci co, kazdopadne vys nez 12Kb/s jsem se nepripojil. Zkuste si stahovat treba 1Mb soubor 1Kb/s, to tecou nervy. Ale rekl jsem si klid, dejchej, casem to urcite vylepsi. Telecom me vsak "prekvapive" zklamal, toto pripojeni bylo u nas jeste pred nekolika mesici, tj. v roce 2008!
No coz, na maila jsem se skutecne podival (nikam jinam ani nemelo cenu se pokouset dostat) a jelikoz se platilo pouze za cas na netu (ktery byl temer nulovy, co taky s takovym netem asi muzete delat), tak jsem to prekous. Prekvapeni nastalo, kdyz jsem se chtel v unoru prihlasit na zkousku a zjistil jsem, ze internet kaput. Ty *** me nejak samovolne odpojili. Asi se celou dobu valeli smichy, ze nejakej blbec ma jako posledni v republice takovy pripojeni, az je to prestalo bavit a toho zoufalce odpojili. Podrobnosti jsem nezkoumal a pevna linka si svuj osud zpecetila sama, stejne jako cely O2 (omlouvam se typkovi v cepici O2 na Karlaku, kteremu jsem malem nakopal zadek, kdyz mi s pitomym usmevem nutil nejaky modry letacky...). A jak jsem na tom ted? Mame zadarmo firemni net - pres mobil a cca desetkrat rychlejsi nez to predchozi utrpeni. Sice zlata kolej, ale darovanymu koni...
Tot moje zkusenosti. :)
Danix64 (3)|25.5.2008 07:58
Môj REKORD !!!



- merané o 7:42 v neďeľu (dnes)
Tetsuo (3)|25.5.2008 13:16
ADSL od O2 co bych se chlubil cena je docela vysoka a jeste ty jejich vyderacsky metody za poplatky na pevnou. Bohuzel jina moznost neni ani kabel ani wifi. Aspon ta kvalita ADSLka v moji lokalite je slusna. takze D 4Mb U 256kb
Gouranga (699)|25.5.2008 21:11
Praha, UPC classic 12/1 Mb, ve skutečnosti tak 8-10/0,5 Mb, a to mi připadá, že se to stalo po výměně modemu (nový má přípojku na telefon). Spolu s výměnou modemu začaly i zvláštní výpadky (delší) a pak třeba to, že se stránka odmítne načíst, ale o minutu pozdějc už to jde..
Za cenu přes 1200 měsíčně spokojenost klesá. Sice to začínalo jako 256kbps, ale jak to dál a dál zrychlujou, je to čim dál tim pomalejší :)
Neregistrovaný (0)|26.5.2008 09:54
Ja mam 4mbit/400kbit bezdrat. Poskytovatel zapomnel napsat ,ze tam je FUP (po necely hodce stahovani klesa na 200kbit cca) a 4mbit plati pouze pro http a ftp ,zbytek jede tak cca 512kbit a pingy sou i v radech sekund (z MMORPG mam docela casto tahovku). To vse za 356 mesicne. (http://www.nsys.cz) :/
trodas (1753)|26.5.2008 11:35
Pripojeni mam pres KTV Prerov kabelovym modemem. Davaji mi sice 4MB download, ale to nejdulezitejsi na kazdem pripojeni - a sice rychlost uploadu, je smesnych 256k. Nahrat obrazek na net jeste jde, ale net pri tom iuz moc nejede... video na YouTube zabije internet na pul hodinu.

Katastrofa.

Sice jsme si vyrvali ze nebude zadny FUP, nicmene ten upload je kriticky. Jinak bych byl docela spokojeny, az na ten ping... a fakt, ze s tak nizkym uploadem muzu hrat online hry jen kdyz se nikdo netu ani nedotkne...

Chtelo by to router, ktery umozni v jeho web rozhrani jednoduse a docasne odpojit ostatni uzivatele/pocitace od pristupu na internet :p ;)

Maximalne nespokojeny jsem s KTV Prerov.
http://my.ocworkbench.com/speedtest/

ICEBOSS (3435)|26.5.2008 19:09
mam v kanclu hm... Netbox pro firmy Resale (nesdileny, bez FUP) 256kB/s/256kB/s za 877 Kc mesicne vcetne DPH. Celkem hrozna cena na to, jak je to pomaly... obcas nejaky kratky vypadek... Bohuzel nic jinyho lepsiho tu neni. Bud desna agregace nebo tohle...
tomra (25)|26.5.2008 19:11
Ja jsem v Plzni na optice od O2 a vetsi rychlost ani vyuzit nejde ... kdyz hraju a stahuju, tak zadny lagy nemam,takze spokojenost
a moje pripojeni je down-67768kb/s up-20827kb/s Ping 4ms
cena 600/mesic
a omezeni vubec zadny
Neregistrovaný (0)|27.5.2008 15:12
Internet je normalni sit, ne web! Dokud bude pomalejsi nez LAN, tak nema cenu se o tom bavit, je to v tom pripade nanic kram a navic desne predrazenej.
Pavel Boček (4169)|28.5.2008 10:41
Doposud jsem měl katastrofální piřpojení od bývalého telekomu, ale od té doby, co zrušili FUPku, je to znatelně lepší. ještě zvýšit rychlost uploadu a tak o 100 Kč zlevnit a nebude co vytknout :) A pravdou je, že připojení k páteři a vlastně i vlastní síť mají výbornou - pingy ve hrách (převážně ArmA) i kolem 10 ms po ČR, do 30 ms po Evropě (do 50 ms do Ruska) a do 150 - 200 ms do USA mluví za vše.
wolf007 (653)|1.6.2008 11:33
mam O2 trio 4mb od telefoniky a nejsem moc spokojen,dokud jsem mel fup tak mi net slapal bez nejmensiho problemu nebo zadrhelu,ted se mi nektere stranky nactou jenom napul a jeste s cybou nebo vubec zustane jen bila plocha nebo mi keca neco o chybe 404.. prohlizec mam porad stejny mozna ze nestiha integrovana sitovka na mb ale pochybuji ... jedine stesti ze za 2mesice mi konci smlouva[jinak kdybych to ukoncil drive tak pokuta] takze jim to pak pujdu omlatit o hlavu ...
daemon64 (86)|1.6.2008 11:43
[QUOTE=wolf007;128237]mam O2 trio 4mb od telefoniky a nejsem moc spokojen,dokud jsem mel fup tak mi net slapal bez nejmensiho problemu nebo zadrhelu,ted se mi nektere stranky nactou jenom napul a jeste s cybou nebo vubec zustane jen bila plocha nebo mi keca neco o chybe 404.. prohlizec mam porad stejny mozna ze nestiha integrovana sitovka na mb ale pochybuji ... jedine stesti ze za 2mesice mi konci smlouva[jinak kdybych to ukoncil drive tak pokuta] takze jim to pak pujdu omlatit o hlavu ...[/QUOTE]

Stejný problém. Mám 2Mbps a od té doby, co zrušili FUP, tak mi několikanásobně vzrostl ping - někdy je až 500ms!
Pavel Boček (4169)|1.6.2008 11:47
Pravda, odezva se teď zhoršila...všichni jedou naplno a některé linky takový nával prostě nezvládají :thumbdown Naposled jsem tu Armu zkoušel ještě s FUP, tak uvidím teď...
chesterfield (163)|1.6.2008 19:07
mam chello medium (650/mesiac) od upc a som spokojny - ziadne obmedzenia, rychlost aj stabilita vyborna
test net.JPG
wolf007 (653)|1.6.2008 20:36
9.8.2003 podepsana smlouva s tiscali na asl 128kb/64kb zadny fup ani agregade to vydrezelo do 1.9.2003 pak jsem najednou mel 1:20 a 10gb mesic,1.1.2004 automaticky navyseno[bezplatne na 512kb/128kb,pozdeji tez bezplatne na 1mb linku,za asi dalsi rok to bylo na 2048kb/256kb fup 20gb/na mesic,zvysil jsem si to na 3072kb/1024kb fup 20gb/mesic, s tim jsem vydrzel do cervna 2007 ale ke konci uz meli pretizene linky=vypadky pripojeni proto jsem od nich odesel ....
gObla (77)|1.6.2008 22:22
Bydlím kousek od Olomouce cca 13 kma mam wifi,jsme ve vesnici kde nic jinyho nejde tak ze musim brat co je...stahovani dat je stalyhc 50-60kbs,rychlost tak 400-500 jak kdy sem mu chce...ping ale je ale excelentni(jako da online hry vyborny) 7-9ms fakt parada...vypadky:tak do mesice 2xa to tak 2-3 dny pač tady mistama foukne-spradne strom,uhodi blesk,vetricek zafouka vysilac se pak hleda az ve druhe vesnici,nekdy to ukrade zlodej(mimochodem myslim ze 2X)...proste luxus asi sem trumfl nejhorsi vesnici:Pjako nato ze je tady 80-100 lidi tak to de:D:D:D
Neregistrovaný (0)|11.6.2008 08:35
Koukam ze vsichni bud zadarmo nebo za minimlani penizky.. ja UPC 12MB/2MB za 1600 ,- peněz..:)....ael jsem spojokenej v praze na okrajií centra...zadne lagy nepadato proste goood.......
HiLow (1000)|11.6.2008 09:14
Ted mam objednano, doufam, ze prijdou brzy zapojit.


Magnatt (145)|18.6.2008 15:53
Také mám UPC (4Mbit/256 kbit), jsem spokojený, je to rychlé a spolehlivé. Každopádně mě trápí jejich pomalý uploud (ano vím že se dá zvýšit za nějaký peníz, což vítám, ale i tak v základu by mohl být aspoň dvojnásobný). Proto jsem přemýšlel o této službě: http://www.802.cz .Myslím, že mají bezkonkurenční nabídky, ale optický kabel zatím v mé lokaci není, každopádně 2M/0,5M přes radio je i tak dobré za tu cenu (natož 10M/1M či za vyšší peníz 20M/5M).
HiLow (1000)|22.6.2008 06:43
[quote=HiLow;131167]Ted mam objednano, doufam, ze prijdou brzy zapojit.


[/quote]

Tak uz ho mam. Garance je 10 Mbit.
AlAhmed (47)|27.6.2008 11:50
Úplně obyčejná Wi-Fi, 1 Mb/128kb, ale ping mám docela slušný (40-50ms v CoD4). Bývám na vesnici, takže si moc vymýšlat nemožu
Jezevec (607)|27.6.2008 14:26


Doma podobně:)...

Co se týče stability, v posledních dnech se v UPC zbláznili, páč to je katatrofa.
petnek (115)|5.11.2008 19:51
Doteď mám připojení přes 4G od T-Mobilu, ale opravdu není o co stát. Download maximálně 120kB/s a upload jen 15kB/s. Ve špičce mám jen 20kB download a 3kB upload. Opravdu příšerné. Takže tohle jsou poslední dny kdy na něm jedu a od soboty budu na ADSL od O2 (8 Mbit). Snad to bude lepší. Reklamace a jednání s T-Mobilem taky stálo hodně nervů...
wolf007 (653)|8.11.2008 21:27
[QUOTE=worldfighter;179067]Doteď mám připojení přes 4G od T-Mobilu, ale opravdu není o co stát. Download maximálně 120kB/s a upload jen 15kB/s. Ve špičce mám jen 20kB download a 3kB upload. Opravdu příšerné. Takže tohle jsou poslední dny kdy na něm jedu a od soboty budu na ADSL od O2 (8 Mbit). Snad to bude lepší. Reklamace a jednání s T-Mobilem taky stálo hodně nervů...[/QUOTE] mam doma O2 trio 4mb vcera a dnes pres den meli vypadek signalu,pro me je to jasne pujdu hledat jineho providera ktery nabizi k netu i kabelovku ...
Johny1B (58)|8.11.2008 22:07
Vzhledem k tomu že brácha založil vlastní internetovou síť a nabízí rychlost 4 Mbit/s tak jsem spokojen.
matheasek (141)|8.11.2008 22:08
mam UPC zatím 4MB, a jsem amximálně spokojený, z původních 1 MB na 4MB a ještě se má zvyšovat, a pořád stejná cena
wolf007 (653)|8.11.2008 22:33
[QUOTE=matheasek;180257]mam UPC zatím 4MB, a jsem amximálně spokojený, z původních 1 MB na 4MB a ještě se má zvyšovat, a pořád stejná cena[/QUOTE] nejake podrobnejsi info by nahodou nebylo? nemam to do prahy daleko,a podle me ma tady upc pokryti signalem ....
petnek (115)|8.11.2008 23:11
[quote=wolf007;180222]mam doma O2 trio 4mb vcera a dnes pres den meli vypadek signalu,pro me je to jasne pujdu hledat jineho providera ktery nabizi k netu i kabelovku ...[/quote]

Už konečně jedu na ADSL. Zatím jen na 2Mb, máme velkou vzdálenost mezi centrálou a PC, takže budu muset zavolat na O2 a ladit s nimi rychlost připojení...
K té kabelovce, nemumím si například představit, že jsou na routeru s připojením na ADSL od kohokoli třeba 3 uživatelé a ještě běží televize přes ADSL. Na to je podle mě rychlost pořád malá...
wolf007 (653)|8.11.2008 23:29
asi takhle pokud neni zapnuta kabelovka tak mi jede internet naplno,pri zapnute kabelovce a netu mam rychlost kolem 1mb ...
petnek (115)|8.11.2008 23:36
No právě, proto si myslím, že na přenos televize a netu na jedné přípojce ADSL pořád ještě poskytovaná rychlost není dostačující. Ale blížíme se k takové rychlosti aby to chodilo dobře :)
KarlosK (4)|18.11.2008 15:53

ted to mam pomalý, normálně letí download kolem 8000kb/s
akorát neznám ani svého poskytovatele...
CommanderZ (512)|19.11.2008 11:35
Mam nejakou mistni wifinu a je to dost tragicke. Richlost kolem 3 mega, nicmene to ale cas od casu na den dva vypadne. A kratsi vypadky jsou naprosto bezne. A ani nemame verejnou IP.
wapap (41)|19.11.2008 12:10
Bílovec .. bezdrát, down/up bajočko 1700kbit/s / 800kbit/s za 366Kč/měs., celkem slušné připojení za rozumný peníz,
+ v širokém okolí asi nejlevnější varianta
+ servis a technická podpora výborná
+ v posledních měsících zapracovali na stabilitě, takže výpadky jsou minimální
+ v rámci technických a finančních možností se snaží navyšovat rychlost
- nedefinovatelný FUP .. při určitém objemu dat postupně snižují rychlost(údajně na 60kB/s by se to mělo zastavit) .. po 4 hod. nestahování se rychlost vrátí do původního stavu

=) na prohlížení, poslech rádia a další nenáročné aktivity na netu bohatě stačí
Mohlo by to být lepší, ale i tak jsem spokojena :cool: