reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jste spokojení s připojením k internetu?

ICEBOSS (3435)|19.11.2008 16:46
tak jsem u netboxu upgradoval tu garanovanou 256/256 na garantovanou 1024/1024 a konecne spokojenost :-). Na stahnuti souboru kolem 10MB se da v pohode pockat, 100MB se da taky vydzet. Ping na 802.cz od kterych mam VoIP mam v prumeru nejakych 5-7ms... :)
fingon (4)|10.1.2009 22:14
[QUOTE=ICEBOSS;184783]tak jsem u netboxu upgradoval tu garanovanou 256/256 na garantovanou 1024/1024 a konecne spokojenost :-). Na stahnuti souboru kolem 10MB se da v pohode pockat, 100MB se da taky vydzet. Ping na 802.cz od kterych mam VoIP mam v prumeru nejakych 5-7ms... :)[/QUOTE]


Ehm Miro,

kde si vzal tenhle tarif u Netboxu? :-D Ja sem mel dojem ze tedko ma Netbox daleko lepsi nabidky nez najekej megabit. Napr 40/8 Mbps Tak co mas na tech Vinohradech? :cool:
Honza23 (490)|10.1.2009 22:36
Mám místní WIFI net u nás ve Vejprnicích,kousek od Plzně a rozhodně si nemůžu stěžovat.
edit
fingon (4)|13.1.2009 00:22
[QUOTE=Honza23;205121]Mám místní WIFI net u nás ve Vejprnicích,kousek od Plzně a rozhodně si nemůžu stěžovat.
edit
[/QUOTE]

Tak to rozhodne ne. :-) Jako marna slava, wi-fi se v CR dari a za posledni 2 roky udelalo fakt skok dopredu. Zejmena v uploadu se nemuze merit s kabelem - u nej je to porad trosku skrceno technologiemi a neochotou provideru prejit na neco modernejsiho. Jedina nevyhoda tohoto pripojeni je nestabilita pri spatnem pocasi nebo tak, taky nevim jaka by byla ztratovost paketu pri VoIP napr.. Ale jinak ten ping do Praglu mas slusnej. :-)



Mam UPC Light - v breznu mi to maji zdvihnout na 18 Mbps down a 1,5 Mbps up. :-) Tak uvidime, zatim plni UPC harmonogram zvysovani na jednicku. :-)
EditorPO (2819)|13.1.2009 01:03
[quote=Honza23;205121]Mám místní WIFI net u nás ve Vejprnicích,kousek od Plzně a rozhodně si nemůžu stěžovat.[/quote]
Akym zariadenim sa pripajas k ISP?


xmarek (1676)|13.1.2009 06:20
U nás v kotěhůlách si nemůžu stěžovat. Dva roky zpátky jsem se s poskytovatelem věčně dohadoval, že je internet na hranici použitelnosti a dnes? 10MB/6MB je pro mě víc než dostačující.
kevin00 (10238)|16.1.2009 12:47
Jestli je tu někdo z Ústí nad labem a bude si pořizovat internet tak vřele mohu "doporučit" svého poskytovatele -- AmigoNet. připojení je Wi-Fi, v čem by nebyl problém, ale ....
Zakoupil jsem věci potřebné k připojení a přijela montážní firma, která mi nastavila anténu, propojila s AP a switchem a připojila kabely (nakrimpovala RJ45tky). To bylo krásné podzimní období. Internet chodil bez problémů. Během zimy začli výpadky, rychlost mizivě klesala, použitelnost cca nulová. Tak jsem zvedl telefon a zavolal poskytovateli, který mě odkázal na jejich montážní firmu. Ty my zdělily, že mají nějaký pořadník a přijedou cca za 2 měsíce. Vylezl jsem na střechu a co nevidím, v trase 10 m kaštan .... volám montážní firmě, která mi řekla, že strom vyrostl a poskytovatel zase, že mám jít k sousedům a strom prořezat či zkácet ..... Tak šel čas a mizivá rychlost internetu přetrvávala a poskytovatel mi nabídl, přenastavení na jiný přístupový bod, se slovy, že hardware který mám mi bude na 100 % stačit. Samozřejmě přenastavení jsem si musel zaplatit. Ale co se nestalo. Internet začal třeba i 2x denně vypadávat, rychlosti ještě horší a úroveň signálu -82 až -80 dB .... no prostě 100 % funkčnost. Poskytovatel mi doporučil koupit místo AP OvisLink nějaký router (bohužel nevím co to je, protože je to jen plošný spoj v kovové krabičce, ve kterém je zasunuta nějaká kartička) za 2 000 ,- ... jinak to prý nikdo nebude řešit. Tak jsem zakoupil. Přijeli sem 4 technici firmy (trvalo jim to krásný čas .... moc jsem nečekal, asi jen 3/4 roku) a každý řekl .... "hmmm to bude toto, ale to tu nemám ... nashledanou". Poslední 5 technik, byl solidní a "pouze" za dopravu mi opravdu určil příčinu špatného signálu ... neočekávaně anténa, kterou si mám zakoupit za dalších 1 000 ,- ....

Takže firmu AmigiNet vřele doporučuji všem ..... určitě stojí za vynechání, myslím, že o nic nepřijdete
Neregistrovaný (0)|17.4.2010 10:11
Chcete mít problém? Tak si pořiďte WIFI od ADV Computers Liberec. To je kouzlo, samé problémy s připojením, neochota k řešení čehokoli,někteří zaměstnanci jsou takoví divní, no prostě katastrofa. Tak že prosím ADV Computers Liberec už nikdy.
Neregistrovaný (0)|10.3.2011 10:17
[quote=ziminix;125056]2ice_d: To bych taky bral ;)
Jinak osobne taky nejsem se svym pripojenim moc spokojen. Pripojeni pres WiFi od mistniho poskytovatele(Vysocina - Jaronet). Za 500Kc/mesic mam dostavat 6megabit download a 1megabit upload, ovsem techto rychlosti se malokdy podari dosahnout a stabilita pripojeni taky neni valna. A technicka podpora temer neexistuje, pracovnici nejsou ochotni cokoliv resit.[/quote]


Jaronet dnes... 8/8 Mbit za 504 kč měsíčně, stabilita a odezvy bez výkyvů,rychlost je sice poněkud podivně shapovaná tak,že taháte pár sekund na max,pak pár sekund zase na min a tak furt dokola...:-),ale zjevně vědí co dělají,protože stabilní je to jak čert a přetížení není cítit. O technické podpoře lze rovněž mluvit jen pozitivně,technici jsou profíci a je vidět že se snaží problémy řešit. Tolik moje zkušenosti..;-)