Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 54

Téma: Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?

K výpočetní technice patří i časté pořizování novějších a výkonnějších komponent. Jakým způsobem a kde je vlastně kupujete? Máte oblíbený e-shop? Vyhledáváte podle nejnižší ceny? Necháváte si je posílat, nebo si je vyzvedáváte osobně? Nakupujete pouze nové nebo i použité z bazaru/druhé ruky? Ať už je Váš přístup jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Vzhledem k tomu, že vlastním dva PC (jeden můj a jeden pro děti) a mašiny si stavím a hardware obnovuji sám, tak při práci využívám svých praxí a zkušenostmi nabytých znalostí + rád si počtu recenze z několika zdrojů. Nu a také mám své obchody. Je to Czechcomputer a NC-computers. Díly si nechávám posílat poštou. Prioritně není rozhodující cena (i když i tu beru v potaz), ale výrobce a kvalita (do bytu, asi k údivu některých z vás, mi nesmí ani šroubeček od ASUSu).
    Kupuji výhradně nové a nepoužité zboží a zásadně nekupuji tzv. novinky (dokud nejsou prověřeny a vychytány "mouchy"). Ještě v 90-tých letech jsem asi dvakrát kupoval přes bazar - zkušenost špatná - od té doby tuto možnost nehodlám opakovat (snad jednou jsem udělal výjimku, a myslím, že zrovna tady, protože hardware, který jsem potřeboval, nebyl již nikde k mání)

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

v obchode

Neregistrovaný

Nejlepší je kupovat značkové počítače s předinstalovaným sw, protože dovozci z ameriky, jsou levnější než čeští sestavovači komponent. navíc u nich probíhají výprodejové akce, kdy zboží je za mírně nižší ceny aby se před uvedením nových zbavili starších věcí.

Celkově nemá smysl kupovat komponety. Nikdo z čekých výrobců nemůže dosáhnout takové komplexnosti produktu v kvalitě jako velcí výrobci.

Určitě bych se vyhnul lokálním firmám působících v jednom nebo menší počtu měst.

Podle mě český značky jsou nezajimavý. Pokud chce někdo sponzorovat české podnikatele, to je asi jediný důvod proč si koupit něco jinýho než hp, ibm, apple, acer a podobně.

nechci pokmlouvat české výrobce, ale zážitky s nimy jsou naprosto otřesné. pokud chete počítač a nemít starosti s jeho pořízením tak jedině značkový amerických firem.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

nechci pokmlouvat české výrobce, ale zážitky s nimy jsou naprosto otřesné. pokud chete počítač a nemít starosti s jeho pořízením tak jedině značkový amerických firem.
    Hm, tak to je na samostatné diskuzní tema. Já tak nějak nevím, jaké komponenty se vyrábí v ČR. Ale vím, že ještě v polovině 90-tých let se komponenty vyráběly v Evrpě a v USA. Ovšem časy se velmi po zrušení železné opony změnily. Výroba se přesunula do Asie, především na Singapur, Malajsii (odkud myslíš, že jsou procesory Intel?), Filipíny a Tchaiwan. Pak je tu ještě lidová Čína (já osobně se snažím výrobkům s nápisem People republic of China vyhnout)
    vždyť i takový světoznámý výrobce kvalitních hraček Mattel přestěhoval výrobu do lidové Číny., a pokud sleduješ zpravodajství, tak víš, že kvalita šla rapidně ke dnu.
    Takže vlastně ty "americké" komponenty se vyrábí na Tchaiwanu, Singapuru, atd., atd.
    Jo, abych nezapoměl: Určitě znáš počítače FOX. Jsou dobré - to se nedá popřít. Hádej, kde se vyrábí.
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 20-09-2008 v 09:31

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Nakupuji zasadne pres www.okcomputers.cz s volbou prevzeti zbozi - OSOBNE
    Vim, ze maji vyssi ceny nez CZC, Alza, Alfa atd. ale jsou v centru Pardubic, mam to z prace 5 minut pesky (z domu 10 minut autem) a kdyby se nahodou neco pos*, tak muzu uplatnovat zaruku osobne v miste.
    Navic mam skvely zkusenosti, nakupuji u nich uz 8mym rokem a jeste NIKDY jsem NIC nereklamoval, vsechno bylo vzdy stoprocentne OK... Jeste aby nebylo, kdyz to bylo z OKcomputers

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Já nakupuju tak že si na tsbohrmia.cz nebo na tntrade.cz něco vyberu a pak si pro to dojdu pokud to maj na skladě aspon hnedka vím co mám v ruce a popřípadě to eště stihnu vyměnit takže žádnej zajíc v pytli ani poštovný
    A když potřebuju něco staršího tak bazar bo kamarádi co se toho rádi zbavěj

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Nakupuji u CzC, nebo Alzy, přes net objednám a pak si osobně vyzvednu. MHDčkem to vychází cca stejně, autem jak kdy, protože do Alzy musim přes centrum.
    Dřív jsem ještě nakupoval u SUMY, mam to kousek od baráku, dokonce to vlastní i jeden známý, ale bohužel nemají tak přehlednej e-shop a ceny nejsou taky zrovna nejnižší...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Mám rád internetové obchody které nabízí osobní převzetí zboží, takže se můžu na vše pěkně podívat a osahat si to ještě před koupí. Jsem z Brna, takže nakupuju u TS Bohemia, v Alfacompu, nebo i u Mironetu. Špatná není ani síť mall.cz
    Jinak nejlevnější ceny hledám na zbozi.cz
    S použitým HW mám zatím jen dobré zkušenosti, např. můj IBM Thinkpad T42 s rozlišením 1400x1050 jsem koupil přez inzerát v USA. Za skvělé prachy perfektní a navíc 100% funkční noťas. Do bazarů bych asi nešel, s těmi mám naopak špatné zkušenosti (viz. nechvalně proslulý PC Shop v Brně), ale přez inzerát mi to přijde vpoho...
    Pokud se týče značkových kompletních počítačů s předinstalovaným softwarem, tak si myslím že zrovna u FOXu nebo Mironetu by neměl být problém...
    Takže tak...

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zdravim vsechny ...
    Ja si vse hezky proctu na netu, vybiram podle/z nejvetsich internetovych obchodu, prokonzultuju s kamosema a pak jdu do maho oblibeneho kameneho obchodu zde v Plzni a koupim si to tady i kdyz je to drazsi nez na siti,ale proste kameny obchod je temer bez rizika a Kdyz uz chci neco extra napisu mail, za kolik mi to sezenou a az kdyz to neumi sehnat(to se mi stalo jen u porizovani komponent na vodnika) tak pak teprve sahnu po internetovem obchode a necham si to DHLkem dovest domu

Co se tyka znacek, tak radeji preferuju znacky ktere maji i top produkci tzn maji svuj poradny vyvoj a ne ty, ktere ,,jen kopirujou" a to se tyka i u elektroniky do obyvaku a pod... ( kupuju si nove nepouzivane )
    Naposledy upraveno uživatelem tomra: 20-09-2008 v 12:13

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

czc pres postu a nebo pokud je neco co chci levnejsiho u nas v meste v obchode tak objednam pres net elektron.cz a dobehnu si osobne..3min cesta tam

Nováček
    Registrace
    May 2006

HW vybiram na alfacomp, delam i cenové kalkulace. Dřive jsem nakupoval u kamarada v obchode bo mi daval jeste lepší cenu než alfa,ale už tam nepracuje, tak že když je to objednavka nad 10 000,- tak si to necham poslat, když je to jen 1-2 veci tak se pro to stavim osobne. Jsem sice z Karviné a do OV to mam cca 30km tak tam stejne jezdim alespon 2x do mesice nekdy i vicekrat za den

Souhla s Ivem. Mě domu nesmí ASUS a MSI!asus ma v Ostrave fabriku a tam opravuje MB a reklamace reší opravou a skoro až 30tý den.Mam tu jedno PC na opravu s MB MSI- odpalený konektor přídavného napájení. Na neštěstí je to intel Celeron D soc.775 a CPU nemam kde vyzkoušet bo ja i všichni kamoši a znamy maji AMD
    MB beru pouze Gigabyte- výborná zkušenost jak s kompaktibilitou tak bezporuchovostí. dělal jsem reklamačního technika 2 roky a gigabyte se reklamoval cca 2.jiné značky byly daleko více ASUS ,ale hlavně MSI které jsme přestaly brat bo z 10ks které se prodaly se do 1 roku 7 reklamovalo

Použité veci z bazaru kdysi jsem občas použil ale nyní ne.mam doma plno ND tak že neco stoho nebo mam taky dost kamaradu a ty toho maji taky plno.

Ke kompletnim PC od dovozců z China, když se podivam na sestavy co nabizí např. tesco nebo OK elektro(ty ani radši neuvádí modely) tak my vyjde kalkulace na alfe levněji nebo za ty penize tam dam lepší komponenty.

Neregistrovaný

Nakupuji komponenty v jednotlivých shopech u dodavatelů TS Bohemia, CZC, ALZA, Petra Computers,... Protože pravidelně čtu recenze hardwaru, tak mám vždy jasno, které komponenty chci použít a pak jen hledám nejvýhodnější cenu. Co se týká základních desek a garfických karet, mám velmi dobré zkušenosti s Gigabyte komponenty, pevné disky vesměs SAMSUNG série F1 s kolmým zápisem, zdroje FORTRON s malým hlukem. Protože neskládám PC pro hráče, zohledňuji nízký hluk, malou spotřebu energie. Jinak ze zásady a na základě dobrých zkušeností požívám pouze platformu Intel s jejich čipsety.
    Tímto také zdravím portál SVETHARDWARE, který pravidelně navštěvuji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Nakupuju taky v tsbohemia. Pres eshop to zbozi objednam a vyzvednu osobne. Samozrejme se divam, jake ceny zbozi maji. Pokud najdu levnejsi, tak se s nimi domluvim jeste na sleve. Zatim mi mabidli vzdycky nizsi cenu nez konkurence. Konecne maji tam taky marze a chteji prodat. Napr Gigabyte radeon HD4850, meli v ceniku za 4800 (asi) no tak jsem jim poslal odkaz na eshop s nizsi cenou a nabidli mi cenu 3450 (vse s dph). Jinak LCD jsem loni kupoval v Megaobchod.

Občasný diskutér Avatar uživatele Kachna69
    Registrace
    May 2007

vyhradne pres web,snazim se najit to nejlevnejsi ale zaroven solidni obchod,nechavam si to posilat pomoci posty nebo ppl,pc komponenty kupuji jen nove

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Hardware do školy?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 21:16
  2. Víkendová diskuze: Životnost hardware
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 23-04-2013, 17:37
  3. Víkendová diskuze: Vánoce a hardware
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 17-12-2012, 00:56
  4. Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 15:45
  5. Víkendová diskuze: Živí vás hardware?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 21-09-2009, 05:30