reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

extrémy

Trippax (154)|17.5.2008 03:13
videl som ako jeden chlapík reštartoval router tak že ho vytiahol zo zásuvky, no spravil to tak rýchlo že ten router si tuším ani neuvedomil že je bez prúdu... :D a potom že prečo to neide, veď som ho reštartoval... :D
cool.user (2822)|17.5.2008 03:58
[QUOTE=Trippax;122812]...[/QUOTE]
Jo, tohle udelej na routeru s vikingovskym chipsetem a zabijes ho :D (restart behem boot sekvence = mrtvej router :D )
Pavel Boček (4169)|18.5.2008 16:15
[QUOTE=ICEBOSS;122195]...[/QUOTE]

Výmluvy pro lenost :p

Je na něm pasta ? Pokud je, tak se mi to sundavat nechce...když ne, tak se přemluvím :D
kanabis (254)|8.8.2008 19:28
sem se díval do kompu co to mám za ramku. a abych něco na tom malym štitku viděl byla moc tma. Baterka vybitá tak sem chmat na žárovku a rval jí nad mechaniku. Než sem jí tam tak abych vyděl tak sem dostal :D. žárovka šla naspátek a vyhrála baterka :D. Když se ted na tu žárovku dívám tak je to nějaká Homemade takže se ani nedivim že sem dostal.
HiLow (1000)|9.8.2008 18:55
Vzpominate na prvni Athlony? Jak se jim lamaly rozky? Taky jsem jeden ulomil, procesor to neprezil, tak jsem byl o 5 tis. chudsi. (Na PC jsem mel marzi 1.500.- :angry) Tak jsem musel koupit novy a mel jsem uz celkem strach z nasazovani chladice. Obchazel jsem vsechny servisy v Olomouci, ale kdyz jsem rekl, ze chci jen nasadit chladic, tak i 500,- bylo pro ne malo.:D:D:D
No nakonec jsem ho prece jenom nasadil bez uhony, jen jsem radsi potom nabizel Intely. (O kdyz tech prvnich Athlonu jsem pote taky prodal hodne, ale nejak se mi u nasazovani chladice vzdy zacaly trast ruce. :D)
Pavel Boček (4169)|9.8.2008 19:15
Já se toho nějak nikdy nebál :) Sice jsem zdá se u svého prvního PC s Duronem rožky trochu olámal z neustálých výměn chladiče, ale tak hrozné to nebylo...málokdy to člověk zlomí až úplně dolů skrz wafer (tohle je fakt Extrém :D), takže se není až tak čeho bát :) Holt čistý křemík je křehká potvora no :)
HiLow (1000)|9.8.2008 19:38
Zalezi, jakou jsi mel revizi Durona. Taky jsem jich videl spousty bez rozku a evidentne jim to vubec nevadilo. :runaway
Ale prvni revize Athlonu a potazmo Duronu byly fakt hodne nachylne, kolikrat to ani nebylo skoro okem videt a procesor byl death.:stupid:mad:
Dalsi revize uz timto neduhem netrpely.
koubis (101)|13.8.2008 10:54
Pravda, pravda, když jsem nasazoval chladič na K7 (Duron 650) poprvé, taky jsem si říkal, že to nemůže v žádném případě vydržet. Nicméně vydržel, K7 jsem si oblíbil, vystřídal jsem jich strašnou spoustu a dodnes na K7 jedu :-)
Jinak jednou jsem na reklamaci viděl extrémní kousek. Byl to Athlon, myslím, že 700 a přísahám Bohu, že to jádro nemělo jedinej kousek hrany nepoškozenej, o rozích nemluvě. Údaje, které byly tehdá "vytetované" přímo na jádru si už člověk musel domýšlet. Vyjma toho, měl zespoda obrovskej hnědej flek a přes tu chudinku jádro, nebo spíš přes to, co z něho zbylo, byl otisk prstu, jak ukázka z knihy daktiloskopie. Majitelem toho kousku byla prý nějaká blonďatá slečna, což by vše vysvětovalo :-D
Aigor (201)|13.8.2008 15:13
Taky zavzpomínám na svoje krušné začátky. Tehdy jsem si koupil svoje první PC za těžce našetřené peníze. Už nevím co to bylo, tuším nějaká 486DX a samozřejmě taky svůj první HDD, protože i když 2x 5,25" FDD bylo "cool", přece jenom to nebylo ono :p
PC jsem úspěšně složil i rozjel, ale druhý den jsem už prozkoumával BIOS. A jako správně zvídavý člověk jsem si vyzkoušel i formátování HDD. Bohužel ten moje nadšení nějak nesdílel a od té chvíle se odmítal detekovat. Tehdy to bylo asi 6.000,- což znamenalo moje asi roční kapesné, takže když si na to vzpomenu, ještě teď mě běhá mráz po zádech... Nakonec jsem musel volat pokorně do firmy, kde jsem to koupil a slabikoval do sluchátka všechny položky BIOSu (to ze mě museli být fakt nadšení), až se přišlo na ten HDD. Zdvořile mě poučili, že po low-levelu se s HDD můžu rozloučit, ale nějakým zázrakem se mi je podařilo ukecat a dostal jsem výměnou novej grátis :thumb

Fakt je, že ta destruktivní položka rychle z BIOSů vymizela, ale byla to dost drsná zkušenost :rules
Nettle (128)|17.8.2008 14:52
no ja jsem jednou opravoval cd-rom mechniku - nevyjizdela kdyz v ni nebylo cd. Rozdelal jsem ji a polozil na reprak vedle skrine bez bocnice. Normalne jsem ji zapojil a zkousel co dela. Dal jsem do ni cd a spustil vsechno bylo v poradku ale kdyz jsem pak zacal kopirovat soubory na disk tak se hodne roztocila tak jsem zmackul tlacitko na vyjeti a v tu chvili se se CD katapultovalo do sktrine a rozflakalo se o heatpipe )))
Nastesti zakladovka funguvala bez problemu. A CD mechaniku jsem dal dokupy.
ICE_D (2754)|17.8.2008 20:37
Hezky pekne, to me rozesmalo :D Chudak heatpipe, triskat o ni cedecka :D
wolf007 (653)|20.8.2008 01:27
vcera jsem si zasel do bazaru u nas ve meste meli vyprodej prebytku lcd monitoru,koupil jsem donesl domu uklidil si pro nej stul,umistil zapul,bliklo na me no singnal detected monitor zhasnul a uz se neprobral,nastesti mi vratily bez potize penize zpet,jo a jisty druh extremu je hrat far cry na gf2 mx 400 64mb ono to jede ale pomalu a obcas tam zlobi barvy ....
trodas (1753)|20.8.2008 11:02
[QUOTE]jisty druh extremu je hrat far cry na gf2 mx 400 64mb ono to jede ale pomalu a obcas tam zlobi barvy...[/QUOTE]

To není extrém, to je hardcore SadoMaso! :eek: :D
wolf007 (653)|20.8.2008 11:03
mno bylo to gf2 mx 400 64mb ddr =64bit pameti ... ;)
Pavel Boček (4169)|21.8.2008 02:34
Že bych to vyzkoušel ? :D Mám MX 4000, takže akorát má 128 MB pamětí :D Hrál jsem na tom akorát Flashpoint na minimální detaily při 1024x768…
wolf007 (653)|21.8.2008 04:07
rekl bych ze v 640x480 na low to pojede ;)
trodas (1753)|21.8.2008 12:52
Far Cry neumelo 640 rozlisko, nejmene 800x600 ... slo se na to fintou. Vytvorilo se 720 x 540 a ... to uz Far Cry umoznilo vybrat :D


Jinak takhle zapnu PC, ozve se rána, a...





...PSU je u pána :)
KEOSAN (958)|31.8.2008 15:40
Jedna z veci na cistenie pocitacov a sietovych zariadeni, co som si kupil:

Ustova rychlost 350km/h. :) Staci dojst k pocitacu a i na najmensej rychlosti to urobit baf a vyvali sa vulkan prachu :)
1R51569_1v.jpg
astec (1823)|31.8.2008 15:43
Včetně šroubků a drátků.... :-)
KEOSAN (958)|31.8.2008 15:47
No na plne obratky som to nedaval. Skusal som to zatial iba na minimumm a tam to bolo v pohode.... :)
Challenger_ii (192)|31.8.2008 16:13
To by ti záviděl i Švanda Dudák!
KEOSAN (958)|2.9.2008 15:40
Ako CD znicilo CD mechaniku - /skoro, keby som si to nevedel opravit/

Pred par rokmi sa mi stalo, ze mi kolega doniesol take cierne CD, ktore mu neslo nacitat. Dal som ho do CD mechaniky a ta nim zacala sialene tocit. Ale tak priserne, ze som myslel, ze to hadam v nej exploduje. Nedalo sa vysunut CD, tak som musel resetovat pocitac, pretoze nereagoval. Po resete som dal tlacitko na vybratie CD. To sa vyvalilo vonku takou rychlostou, ze este cca 20 sekund rotovalo vonku. CD som vratil kolegovi a vyskusal CD mechaniku. Ta uz vsak nenacitala nic.... Musel som ju otvorit a nakalibrovat znovu. Potom uz fungovala.
---------------------------------------
Dalsi extrem. Nedavno som videl u kolegov na pobocke vedla pocitacov silovy elektricky rozvadzac. Co ma vsak zarazilo najviac, tak kvety v kvetinacoch na nom. Pomyslel som si, uz vidim ako polievaju kvety a natecie do rozvadzaca... :) Radsej som im to dal dole.
KEOSAN (958)|9.9.2008 14:51
Dalsi extremik.

stava sa mi poslednou dobou, ze pred niecim varujem a ono sa to stane :)

Zacinam si pripadat ako "Prorok Rak". Kolegom som hovoril niekde, ze im tam postupne likviduje pocitace, cvakaju UPSky a ze pravdepodobne maju nieco s elektrikou, rozvadzacom, nech si to daju pozriet, ze im moze vyhoriet. Ale oni nechceli nic pocut o prerabani elektrickej instalacie, ci nejakej kontrole /kde elektrikar na to mrkol okom a povedal, ze je to dobre/. A co sa nestalo, vyhorelo im rozvadzac :-) UPSka /APC Smart/ blikala vsetkymi farbami ako vianocny stromcek.
slavick (77)|28.10.2008 10:57
Tak po velmi dlouhé době jsem zpátky tady na fóru SHW. Začal jsem dělat jako ajťák u importéra jedné nejmenované korejské značky automobilů. Včera za mnou přišla jedna kolegyně (Korejka) a roztomile lámanou češtinou mi sdělila, že jí nefunguje počítač. Ještě o něm mluvila v ženském rodě :) Inu, zvednul jsem se od stolu a šel se podívat.

Compík se fakt nechtěl zapnout. Kabel v zásuvce byl :) Zkusil jsem vyměnit kabel, ale stejně nic. No, co se dá dělat, zdroj je po smrti. Ještě jednou jsem zkusil zmáčknout tlačítko power....ozvala se rána jak z děla, Korejka vyskočila až ke stropu, ze zdroje vyšlehl snad půl metrový plamen a celou místnot naplnil šílený smrad.

Potom, co se Korejka vzpamatovala ze šoku, s úsměvem prohlásila, že jsou bůh hromu a blesku :D A jaký byl konečný výsledek? Děsil jsem, že to schytal celý počítač, ale naštěstí ne. Vyměnil jsem zdroj a v pohodě fičí dál.
KEOSAN (958)|29.10.2008 11:12
Co tam bol za zdroj, model ? Mozes prispiet do
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/24970-statistika-spolehlivosti-zdroju

Budem hadat - Eurocase, KME, alebo Skyhawk ?
husky14 (4214)|29.10.2008 12:30
Ty by s sebou ale asi vzaly celej komp....
KEOSAN (958)|29.10.2008 14:03
Mal som moznost vidiet rozne lacne zdroje -ako EC, LC, dokonca aj Skyhawky, ktore ziarili jasnym bielym svetlom a odobrali sa aj za nim :D, ale ze by zobrali zo sebou cely pocitac si nepamatam /skor sa nieco take stalo vynimocne/. Iste, cital som, ze sa to ludom stavalo, ale mozno to malo aj ine priciny, nez si mysleli.
slavick (77)|30.10.2008 00:09
[QUOTE=KEOSAN;175293]Co tam bol za zdroj, model ? Mozes prispiet do
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/24970-statistika-spolehlivosti-zdroju

Budem hadat - Eurocase, KME, alebo Skyhawk ?[/QUOTE]

Byl to Compaq (model teď nevím) ze počítače od HP. A stejně to vzalo s sebou celý počítač.
husky14 (4214)|30.10.2008 12:16
[QUOTE=KEOSAN;175412]Iste, cital som, ze sa to ludom stavalo, ale mozno to malo aj ine priciny, nez si mysleli.[/QUOTE]No třeba mě se to stalo.... kdysi dávno nějaký PII ve slotu 1. Přišel sem ke kompu, CD mechanika vyjetá a šílenej smrad (typickej shořelej zdroj - všichni znáte). Odnesla to tenkrát deska, HDD a ani tý CDromce se pak už moc nechtělo. Vydržely CPU a ramky.... ;)
KEOSAN (958)|30.10.2008 12:34
Nehovorim, ze to neni nemozne, len sa to zas tak casto nestava /statisticky/. Mal som za tie roky vo vela firmach rozne zdroje a hodne lacnych zdrojov. Napriek tomu, ze zdroje odchadzali casto, nebrali so sebou moc komponenty - myslim teda, ze ich jednorazovo neodpalili. Ine je, ze tie zdroje postupne poskodzovali napr. maticnu dosku atd.

Naviac v pripadoch, ked boli problemy so zdrojom, maticnou doskou atd - pokial som patral poriadnejsie, tak mali problem s elektrikou /napr. v rozvadzaci/ o ktorom ani nevedeli... Vacsinou si ludia povedia len "zly zdroj"...
KEOSAN (958)|15.2.2009 18:20
Videl som nedavno extrem u tlaciarne. Sietova tlaciaren Konica Minolta 1350EN.
Pri zapnuti tlaciarne, vzdy vytlaci slusne popisanu konfiguracnu stranku. Vypnut sa to neda, pokial sa to istaluje lokalne. Vraj iba cez siet sa da cez web rozhranie nastavit vypnutie tejto stranky pri zapnuti tlaciarne. Neviem, co tym sleduje vyrobca, asi chce zakaznikom rychlejsie minut toner. Co som cital na internete, tak vraj vsade je to rovnake, cize nejde o vadu. Ak sa tlaciaren nainstaluje lokalne, tak to vraj znovu zapne tlacenie tej stranky... Velmi vtipne od vyrobcu :stupid
sapin II (232)|15.2.2009 19:30
taky mam jeden hodne dobry zazitek,
jednoho krasneho dne mi kamarad(ktery o pc nevi skoro nic)napsal zpravu ze mu dosli soucastky na pc a ze uz ho ma slozeny,jen abych to zkontroloval.s hruzou jsem k nemu vyrazil abych se podival co tam vyvedl.kdyz mi ten case ukazal tak sem se na nej dival 5 minut v naboznem tichu.polovinu soucastek nemnel uchycene bylo to jen v case "nasypane".mezi patici a procesor nejak "zarval" 12v konektor.
naopak grafarnu nezapojil,koncovku od repraku zapojil kamsi na desku.
a nejlepsi je ze hardisk napojil na ventilator.
(byli tam i jine perlicky ale uz presne nevim)
kdyz jsem se ho zeptal jak to dokazal tak rek"jo slo to s tezi ale s klestema to slo"
kdyz jsem to po hodine rozmotal tak jsem si vsiml ze z boku v case udelal diru kdyz ty konektory upravoval kladivem.
nakonec jsem to slozil s vymnenou nejakych konektoru ktere zkur**l a nastesti to fungovalo.pak jsem mu rikal ze kdykoli bude potrebovat pomoct at zavola hned ze mu rad pomuzu hlavne at se v tom uz nehrabe :)

(sori za pravopysne chibi pysy jak umym)
Draken (1578)|20.2.2009 11:47
no mi jsme měli zas zákazníka...
starostu jedné vesničku u Prahy no a ten jelikož jsem jej poučil že nesmí ztratit instalační klíč
(což, se mu už jednou stalo měl Office 2000 pro 5 PC jelikož dělá velice rád pořádek ve věcech pro něj "nepotřebných" tak klíč vyhodil) tak si zkrátka při dalším úklidu klíč poznamenal přímo na instalační CD nového officu 2003, no ale problém byl v tom ,že si ten klíč poznamenal na čtecí stranu a navíc jej vyryl propisovačkou....:mistake

další zákazník nám prozměnu přinesl case s tím že se mu z ničeho nic vypnulo a už nenastartovalo....
podle zápachu bylo téměř jasné že odešel zdroj...nějakou dobu se s ním vedoucí ještě vybavoval protože to byl jeho dobrý známí ,ale než jsem se do otvírání case dal, tak zazněla věta "tak nám to zvíře zas uteklo"...čemuž sem nevěnoval žádnou velkou pozornost...položil jsem case...a vklidu otevřel case,zvednul oči a zůstal jsem v úžasu s otevřenou hubou...na chladiči CPU si ustlal křeček ...a jelikož je u CPU teplíčko tak se mu tam zjevně i líbilo...:eek:

úplně nejlepší výtlem za tu dobu pro mě byl ,když si vedoucí volal se synem před maturitou...a synek jej ujišťoval že všechno umí ,atd. atd. a vedoucí pak přišel a začal se chlubit jakýho ,že má synka a že ten rošťák doma pěstuje mariánku mezi okurkama a že mu to vůbec nevadí...a že mu když udělá tu maturitu tak mu máme vymyslet nějakou pořádnou herní sestavu na hry...no a druhý den ráno vedoucí přišel hlavu sklopenou v ruce nějakou rozsekanou case...se slovy tam sem tomu hajzlovi ten počítač prohodil oknem a tu mariánku sem mu vyškubal smradovi jednomu....
no komp co synátor měl tak byl na hadry ...maska v prdely bočnice prohnutý a odřený ,vevnitř zhluk kabelů...:p