reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Balik123 (18)|27.12.2006 21:40
takze pokud mam X1900XT 512 MB tak bych mel byt relativne v poho i s tim rozlisenim ze?
Jako ten samsung nema chybu ale mozna by to fakt chtelo videt...
Kdyby byl nekdo ochhoten jej ukazat a je nekde pobliz pardubic, hradce kralove, chrudimi atd tak bych mu byl strasne vdecnej...

Ty jo a ty vadny pixely to taky musi byt stesti jako svin.. :) necchtel bych mit nejakej treba uprostred monitoru :)

Balik
boboco (1987)|27.12.2006 23:27
[quote=Balik123]takze pokud mam X1900XT 512 MB tak bych mel byt relativne v poho i s tim rozlisenim ze?
Jako ten samsung nema chybu ale mozna by to fakt chtelo videt...
Kdyby byl nekdo ochhoten jej ukazat a je nekde pobliz pardubic, hradce kralove, chrudimi atd tak bych mu byl strasne vdecnej...

Ty jo a ty vadny pixely to taky musi byt stesti jako svin.. :) necchtel bych mit nejakej treba uprostred monitoru :)

Balik[/quote]

Relativně jo, záleží jak seš náročnej:) Já si stěžovat nemohu, dle mého soudu za dané peníze opravdu nemá chybu:)
Marositto (9)|28.12.2006 21:12
Ja stale nie som rozhodnuty :-(
boboco:
Ake su na nom farby?vyrazne,pekne?Lebo podla obrazkov sa mi zdaju na NECu o nieco lepsie, a pozorovacie uhly???
Vlastne,je velky rozdiel medzi panelom S-PVA a S-IPS????
Diky
boboco (1987)|28.12.2006 21:31
[quote=Marositto]Ja stale nie som rozhodnuty :-(
boboco:
Ake su na nom farby?vyrazne,pekne?Lebo podla obrazkov sa mi zdaju na NECu o nieco lepsie, a pozorovacie uhly???
Vlastne,je velky rozdiel medzi panelom S-PVA a S-IPS????
Diky[/quote]

Dříve jsem si myslel, že jen lesklá obrazovka umí vykouzlit opravdu syté, pěkné barvy, ale tenhle Samsung mě velmi překvapil:) -podání barev laickým okem naprosto bezproblémové:) Na tom NECu by měly být barvy ještě výraznější (přestože si tu už ani neumím představit), ale na zahraničních fórech někteří majitelé psali, že jsou už až moc "přepálené". Přesto oba ty monitory mají velmi pěkné hodnocení. Když se na to podívám celkově:

Samsung 215TW
Klady:
21" panel, pěkné přehledné menu, bezkonkurenční množství vstupů, včetně podpory PIP, báječné pozorovací úhly, barvy, interpolace na velmi slušné úrovni
Zápory:
InputLAG, podsvícení by mohlo být krapet lepší, jinak mě nic nenapadá:o

Nec 20WGX2
Klady:
S-IPS obrazovka, design, celkově velmi pěkný obraz, USB Hub, lesklá obrazovka - to jest výhoda i nevýhoda:shut (názor dle recenzí atp, nejrůznejších srovnání i příspěvků majitelů tohoto monitoru)
Zápory:
Někteří uživatelé si stěžují na pisklavý zvuk, lesklá obrazovka (to je výhoda i nevýhoda), absence PIVOTu, menší úhlopříčka

...chybu rozhodně neudělá nikdo ať se rozhodne pro jakýkoliv z těchto dvou monitorů:)
Marositto (9)|28.12.2006 21:39
Najviac sa asi bojim toho Input lagu..no uz co bude,som sa rozhodol-SAMSUNG 215TW :-)
nikl (5)|29.12.2006 09:32
Taky se rozhoduju o vyberu, ale nevim nevim porad se nemuzu rozhodnout. Pro me zasadnimi klady jsou: Samsung 215TW-pivot. Tata ma ted na nootebooku sirokouhly display a kdyz vidim pri prohlizeni stranek to nevyuzity misto po stranach. Kdyz by se to dalo na vysku, nemusel bych skoro tocit koleckem mysi jak by to bylo dlouhy :) . Pro NEC je pro me zase dulezita funkce zobrazeni pixel-na-pixel. Nic se nemusi interpolovat, takze pokud grafarna nebude nejakou hru stihat, nemusim se divat na rozmazany obraz nizsiho rozliseni, ale jen se udelaji po stranach cerny pruhy. Tim se chci i zeptat, jestli ma podobnou funkci Samsung 215TW, ten ma snad jen zobrazeni 4:3, to znamena ze rozliseni 1280*1024 se neinterpoluje? ale 1024*768 uz asi jo, a interpolace na kazdym lcd vypada mizerne.
Dale je to obchod pixmanie, nevim proc ma tak nizke ceny(zahranici? vic prodejen je zahranicnich a maji ho kolem 15k), jestli mi tam treba overi vadny pixely, nebo jestli ma pobocku kde bych si ho mohl primo prohlidnout.
LCD monitor zas tak nespecha, pc budu stavet na jare, mozna do ty doby vznikne lepsi monitor, nebo vylepsena verze toho stareho. No ja ted fakt nevim. A jeste jedna vec k input lagu- pochopil jsem to spravne ze to neni nic jineho nez zpozdeni asi o 50ms, proste ne odezva, ale to co se "deje" v pocitaci se na monitoru zobrazi s mensim zpozdenim nez na jinych monitorech? to by mi snad domacimu hraci rpg a zavodnich her, ci strategii vadit nemuselo :)
Hudri (13)|29.12.2006 17:37
To vseobecne "strasenie" s interpolaciou a "nepouzitelnostou" LCD v nizsom ako nativnom rozliseni je fakt smiesne. Interpolaciu poznas na ploche v hre to nie je problem. Teda neviem ci u vsetkych LCD ale u mna (Samsung 225BW) keby som ti tipol obrazok z HRY v nativnom 1680x1050 a v interpolovanom 1280x800 tak mas co robit aby si zistil ci je to nativne alebo nie. Mam v Nvidia ovladacoch zaciarknute zachovavat pomer stran a ked v akejkolvek hre zvolim non-wide rozlisenie tak spravne zachova pomer stran (chvalabohu ze nemam ATI) a zobrazi po stranach cierne pruhy a obraz v hre je napr. vo Warcrafte 3 v 1280x1024 perfektne ostry bez akehokolvek rozmazania - no mozno mikroskop treba pouzit.
boboco (1987)|29.12.2006 17:52
[quote=Hudri]To vseobecne "strasenie" s interpolaciou a "nepouzitelnostou" LCD v nizsom ako nativnom rozliseni je fakt smiesne. Interpolaciu poznas na ploche v hre to nie je problem. Teda neviem ci u vsetkych LCD ale u mna (Samsung 225BW) keby som ti tipol obrazok z HRY v nativnom 1680x1050 a v interpolovanom 1280x800 tak mas co robit aby si zistil ci je to nativne alebo nie. Mam v Nvidia ovladacoch zaciarknute zachovavat pomer stran a ked v akejkolvek hre zvolim non-wide rozlisenie tak spravne zachova pomer stran (chvalabohu ze nemam ATI) a zobrazi po stranach cierne pruhy a obraz v hre je napr. vo Warcrafte 3 v 1280x1024 perfektne ostry bez akehokolvek rozmazania - no mozno mikroskop treba pouzit.[/quote]
Musím souhlasit, je šílenost mít interpolované rozlišení při práci ve windows, ale ve hrách atp. to naprosto nevadí, konkrétně Samsungy mají interpolaci výtečnou a nemám problém se hraním v interpolovaném rozlišení a zatím jsem jedinkrát nepoužil zachování poměru stran, roztažení přes celou plochu mi přijde bezpoblémové (nemluvím o filmech, o to se stará BSPlayer a PowerDVD)
nikl (5)|29.12.2006 20:34
citace z recenze na svethardware: U širokoúhlých monitorů se s funkcí pivot často nesetkáváme, je to i celkem logické. Pokud si totiž takovýto monitor otočíte, zjistíte že práce je celkem nepohodlná a obraz se zdá prohnutý.

To je pravda? Prave kvuli pivotu se mi misky vah zacaly pomalu priklanet k S 215TW, ale ted jsem z toho uz fakt jelen :)
boboco (1987)|29.12.2006 20:41
[quote=nikl]citace z recenze na svethardware: U širokoúhlých monitorů se s funkcí pivot často nesetkáváme, je to i celkem logické. Pokud si totiž takovýto monitor otočíte, zjistíte že práce je celkem nepohodlná a obraz se zdá prohnutý.

To je pravda? Prave kvuli pivotu se mi misky vah zacaly pomalu priklanet k S 215TW, ale ted jsem z toho uz fakt jelen :)[/quote]

je to dosti zvláštní pocit, při otočení, ale například pro práci s textem je to dobrá věc, když např. webovky SHW prohlížím s otočeným monitorem, posuvník pomalu není potřeba:) -Jen člověk má tendenci pohybovat mimo očí i hlavou:D
nikl (5)|29.12.2006 21:03
No snad uz posledni dotaz. Na pixmanii asi Samsunga kupovat nebudu, nezda se mi prilis duveryhodny a reklamovat vadny pixel by byl asi problem. Ale!

Obchod.cz: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nec 20WGX2 tu ma temer stejnou cenu 14689Kc s DPH, a jeste k tomu poskytuje 100% zaruku na vadne pixely, tzn. jediny vadny pixel a monitor mi vymeni nebo mi vrati penize.

A nebo pockat na "lepsi" lcd(to uz by muselo byt fakt dokonale :) ), ale to bych se asi nedockal. Ten pivot mi nasadil brouka do hlavy, uz jsem byl rozhodnuty pro nec, ale pak kdyz jsem videl jak se daji krasne projizdet( ono uz se to moc posouvat neda :) ) stranky na netu a treba ve wordu, tak bych zase chtel Samsunga. Ach jo ze mne vrtaji hlavou dycky takovy prkotiny :D
Marositto (9)|29.12.2006 21:39
Tak z tej Pixmanie neberiem, to uz som sa rozhodol aj ja...ked Samsung tak z Datacomu za 18 400 Sk (bo tam za 19 000 ale napisal som im dotaz o nizsej cene na pixmanii, tak snizili aspon o 600 Sk :-) )
boboco (1987)|29.12.2006 21:39
[quote=nikl]No snad uz posledni dotaz. Na pixmanii asi Samsunga kupovat nebudu, nezda se mi prilis duveryhodny a reklamovat vadny pixel by byl asi problem. Ale!

Obchod.cz: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nec 20WGX2 tu ma temer stejnou cenu 14689Kc s DPH, a jeste k tomu poskytuje 100% zaruku na vadne pixely, tzn. jediny vadny pixel a monitor mi vymeni nebo mi vrati penize.

A nebo pockat na "lepsi" lcd(to uz by muselo byt fakt dokonale :) ), ale to bych se asi nedockal. Ten pivot mi nasadil brouka do hlavy, uz jsem byl rozhodnuty pro nec, ale pak kdyz jsem videl jak se daji krasne projizdet( ono uz se to moc posouvat neda :) ) stranky na netu a treba ve wordu, tak bych zase chtel Samsunga. Ach jo ze mne vrtaji hlavou dycky takovy prkotiny :D[/quote]

Jak je to s reklamacemi vadných pixelů opravdu netuším, já naštěstí ani po hodinovém detailním zkoumání žádnej nenašel... UFF:D

Nevěděl jsem, že NEC garantuje bezvadnost pixelů, to je docela zajímavé:) Rozhodnutí je ale už opravdu jen a jen na Tobě

...ještě k tomu PIVOTu, jo, je to fajn, zájímavá věc, ale v praxi jsem stejně nějako línej pořád ten monitor obracet:D
Marositto (9)|29.12.2006 21:49
boboco:
Ale na Cybex garantuju aj napr. 215TW-0 vadnych pixelov ale vyjde drahsie...zalezi od obchodu.
boboco (1987)|29.12.2006 22:13
[quote=Marositto]boboco:
Ale na Cybex garantuju aj napr. 215TW-0 vadnych pixelov ale vyjde drahsie...zalezi od obchodu.[/quote]

Aha:) Tak to jo... ale ty peníze navíc bych nedal:D
Marositto (9)|2.1.2007 17:17
Tak dnes som objednal Samsunga :),zajtra by som ho uz mal mat....uz sa veelmi tesim :))
Balik123 (18)|3.1.2007 09:51
Marositto -> Zdravim, ja jsem jeste porad nic neobjednal nejako nebyl cas. Myslis ze bych te pak mohl poprosit o nejakou malou uzivatelskou recenzi? Cim vic nazoru tim se me bude lepe rozhodovat... Ted mam stejne zkouskove tak neni moc casu....:)

Jo a jeste jedna otazka na vsechny jak se tady pise o te zaruce na 0 vadynch bodu u cybex.cz myslite ze ma cenu si priplatit cca 1000,- kč za tuto záruku? Normalne ybch to vzal asi na obchod.cz kde je asi nejlevnejsi (kdyz nepocitam pixmanii ale tam to fakt brat nechci)

Moc diky
cimrman (6)|3.1.2007 14:32
Prave taky intenzivne vybiram novy LCD. Uz jsem byl temer rozhodnuty pro ten NEC, obzvlaste po precteni recenze tu na SHW. Nevite, jestli ten Samsung nahodou nekde nema podobnou recenzi?

Edit: Tak uz jsem tu recenzi na SHW taky nasel.
cimrman (6)|3.1.2007 15:36
Po precteni obou recenzi a po sledovani teto plodne diskuze mi z toho lepe vychazi ten NEC.

NEC: lepsi odezva, zadne problemy s input lag, je ohodnocen ze SHW jako "trefa SHW", je stale o 1000-1500 levnejsi nez Samsung, zobrazeni 1:1

Samsung: o palec vetsi uhlopricka, ma pivot a je vyskove stavitelny a nema lesklou obrazovku (ale to nevim, jestli je vyhoda nebo nevyhoda)

Ten pivot bych klidne ozelel (mam ho v praci a po par otocenich je clovek uz stejne linej to furt predelavat), ale to vyskovy staveni by mi asi fakt vadilo. I kdyz ani to neni zas takovej problem, ho podlozim kdyz tak a je to -:)

Co vy na to?
b337 (141)|3.1.2007 15:58
pokud to chces na hry tak neni co resit a ber NEC, co se tyce toho leskleho povrchu tak sem to nedavno resil a muj subjektivni pocit je ze LCD s lesklym povrchem ma oneco hlubsi barvy ovsem pokud mas za monitorem nejakej zdroj svetla (okno,lampicku apd.) tak je problem s odleskama, ale zase... pokud na monitor koukas primo tak si toho ani moc nevsimnes horsi to je pokud se koukas pod ostrejsim uhlem a sviti treba lustr v mistnosti to uz celkem znat je
Marositto (9)|3.1.2007 20:33
Tak dnes este neprisiel :(, ale zajtra uz snad urcite :)
JCik (1)|3.1.2007 21:34
Oba monitory jsou špičkové kousky! Ani s jedním si neuděláte ostudu!

Měl jsem možnost si oba vyzkoušet a srovnat. NEC paráda, všude se na něj pěje chvála, ale mě osobně vadily odlesky a to dost (teď už je k mání varianta s matným povrchem). Takže jsem se rozhodl pro Samsung, ten už mám snad tři měsíce a neustále mě přesvědčuje o svých kvalitách - obraz, barvy - paráda. LAG neřeším, hraju, ale ne zas příliš, takže nejsem sto posoudit.
Balik123 (18)|4.1.2007 00:01
Sakra proc kdyz reknu ze chci monitor cca za 15k proste neni jeden the best ale musej byt dva :) a ted babo rad :) Uznavam ze kazdy ma sve vyhody i nevyhody... proc proste neudelaji dokonaly monitor :) a bylo by to :) Jako ja jsem na 98% rozhodnutej pro Samsunga ale cekam zda se nekde neco susne o te nove verzi pro ktera ma snizenou odrazivost...
Kdyby nebylo toho input lagu tak uz mam doma samsunga ale porad premyslim jelikoz dost hraju call of duty 2 po netu a tam by me hooodne vadil pokud by byl znatelny a pusobil by problemy...
Ale NEC je azseo palec mensi a na wide je to hodne to uz je na vysku pak skoro jak 15" normalni LCD :) (skoro!)

No uvidime.. jeste tyden a pak bude vic casu.. do te doby se tady snad objevi nejake ty dalsi zkusenosti :)
Tomáš Holman (1)|4.1.2007 13:15
Taky bych si chtěl pořídit jeden z těchto monitorů. Pravděpodobně toho Samsunga. Chtěl sem se ale zeptat jestli by nedělalo problémy, že mám jen GF FX-5600. Comp mám v plánu upgradovat později, hry příliš nehraju a do té doby bych přežil i interpolaci. Ale zvládne to ta karta vůbec? Díky za odpověď
Teď na to tak koukam a přes DVI to asi nepojede co?
TomikBlack (27)|4.1.2007 15:00
Nemyslim si ze mi bude novy pocitac s E6300 a X1950 Pro za rok stihat hry na 1680 x 1050 jeste s nejakym tim vyhlazovanim.
Zkousel sem hledat najake benchmarky na rozliseni 1680 x 1050 ale nic sem nenasel nevite nekdo nejaky link ?
Marositto (9)|4.1.2007 17:22
Tak dnes mi uz dosiel moj Samsungac :)...Prve dojmy su skvele:ziadny vadny pixel som pri beznom pouzivani nenasiel (vecer este skontrolujem),vsetko funguje jak ma,pozorovacie uhly su dobre,farby a obraz tiez :)...Pivot je dobra vecicka,napr. ho mam aj teraz na nete, podsvetelenie do X som zatial neobjavil,mozno vecer,ale teraz to vobec nevidno...A vobec sa v nom neleskne ako minulom mojom CRT. Odporucam :))
Kupoval som ho z http://www.datacom-ke.sk , tam ho maju asi najlacnejsie ak neratam pixmaniu...
boboco (1987)|4.1.2007 17:48
[quote=Marositto]Tak dnes mi uz dosiel moj Samsungac :)...Prve dojmy su skvele:ziadny vadny pixel som pri beznom pouzivani nenasiel (vecer este skontrolujem),vsetko funguje jak ma,pozorovacie uhly su dobre,farby a obraz tiez :)...Pivot je dobra vecicka,napr. ho mam aj teraz na nete, podsvetelenie do X som zatial neobjavil,mozno vecer,ale teraz to vobec nevidno...A vobec sa v nom neleskne ako minulom mojom CRT. Odporucam :))
Kupoval som ho z http://www.datacom-ke.sk , tam ho maju asi najlacnejsie ak neratam pixmaniu...[/quote]

Upřímně říkám, že bys mě šokoval, kdybys spokojen nebyl:D Je to skvělej monitor:)
Gaul (6)|9.1.2007 12:05
> boboco
Mohl bys prosím provést ještě jedno měření input lagu s tímto nastavením:
uncheck the following boxes in ATI Catalyst Control Center
Reduce DVI frequency on high-resolution displayes
Alternate DVI operational mode

Mělo by to input lag buď omezit či úplně odstranit. Rad bych do te 215TW sel, ale z tvého videa ten input lag uplne vidim a cejtim, brrr.
boboco (1987)|9.1.2007 15:35
[quote=Gaul]> boboco
Mohl bys prosím provést ještě jedno měření input lagu s tímto nastavením:
uncheck the following boxes in ATI Catalyst Control Center
Reduce DVI frequency on high-resolution displayes
Alternate DVI operational mode

Mělo by to input lag buď omezit či úplně odstranit. Rad bych do te 215TW sel, ale z tvého videa ten input lag uplne vidim a cejtim, brrr.[/quote]

Bohužel tímto to opravdu není, sám bych fámy o InputLagu strašně rád vyvrátil, ale bohužel, je to věc, která opravdu existuje:(. Navíc mám nVidii (testoval jsem rovněž s nVidií), ATI už bych si do počítače nedal;).

Pokud Tě InputLag tak odpuzuje, vezmi pro jistotu NECa, mně osobně to třeba vůbec nevadí, ale já nejsem každej;).
Gaul (6)|9.1.2007 15:50
[QUOTE=boboco]Bohužel tímto to opravdu není, sám bych fámy o InputLagu strašně rád vyvrátil, ale bohužel, je to věc, která opravdu existuje:(. Navíc mám nVidii (testoval jsem rovněž s nVidií), ATI už bych si do počítače nedal;).

Pokud Tě InputLag tak odpuzuje, vezmi pro jistotu NECa, mně osobně to třeba vůbec nevadí, ale já nejsem každej;).[/QUOTE]

Na par anglickejch forek jsem narazil asi na 2-3 lidi, kterym tato zmena nastaveni pomohla, ale zadnej z nich neproved zadny porovnani pred/po a at jsem hledal dal jak hledal, tak jsem nikde zadny mereni nenasel. Proto bych byl rad kdyby to nekdo premeril.

Ted hledam postup pro nVidii, taky jsem ho nekde na tech forech zahlid, zatim nic... napisu pozdeji.

NEC ma o palec min :( proto chci vedet jestli toto nastaveni realne imput lag snizi, nebo jestli jsou to jen kachny a input lag zustane porad stejny na 50ms.

DODATEK: tak jsem prave narazil na nekoho kdo tvrdi opak, ze toto nastaveni je na houby, tak nevim :/ A pro nVidii to nastavit skutecne asi nejde...
Gaul (6)|9.1.2007 16:03
Jinak jestli jsem pochopil spravne tak za input lag muze vypocet overdrivu. Nema 215TW nejaky rezimi nastaveni, ktery by mohli input lag snizit?
boboco (1987)|9.1.2007 18:38
[quote=Gaul]Jinak jestli jsem pochopil spravne tak za input lag muze vypocet overdrivu. Nema 215TW nejaky rezimi nastaveni, ktery by mohli input lag snizit?[/quote]

Nenapadá mě nic, co by mohlo mít vliv na overdrive a posléze na InputLAG. Já si zase myslel, že je to způsobeno interpolací - tj. že v nativním rozlišení by se InputLAG neprojevoval, ale bohužel, ani to se mi nepotvrdilo. Zkrátka, vidím to bledě v Tvém případě, těžké dilema, zda vzít 21" Sammsung i InputLAGem nebo 20" NEC bez InputLAGu...:turtle :notsure
Balik123 (18)|9.1.2007 18:55
Gaul -> Zdravim, taky touzim pos samsungu ale cekam az budu mit po zkouskach jelikoz bych se uz neucil a jen zkoumal monitor :) no jinak mam ati a mas pravdu na toto nastaveni jsem narazil taky a pry to ten input lag hooodne snizi (skoro zmizi) ale jako ty nemam to kde vyzkouset :) ale mam atinu tak by se me to zrovna hodilo... :) A ten NEC fakt nejako nechci muj favorit je odzacatku samsung :)

Balik
Gaul (6)|9.1.2007 19:43
boboco >> Co kdyby jsme se Ti s Balikem123 (jestli bude souhlasit) slozili na basu pivo? :) Dal by sis pak tu praci, vytrh nam trn z paty a poradne nam to odzkousel na ATI jestli to nastaveni k necemu je nebo ne?

Jeste trocha teororetizovani proc by to k necemu mohlo byt i kdyz je chyba na 215TW: Co kdyz se to v 215TW pokaka jen kdyz mu jdou data pres DVI na jiny frekvenci nebo kdyz to funguje na "Alternate DVI operational mode"...
Balik123 (18)|9.1.2007 19:47
jasny basa piv neni spatnej napad :) jak jsem koukal na to video tak jsem si ho postel zpomalene a koukal jsem jak tam bezely ty stopky tak nekdy je ta hodnota stejna (kdyz se nic moc nehybe) a input lag se proje vi az kdyz se zacne neco dit treba jak hybes tim oknem.... takze by to mohlo byt treba tim nastavenim... Jinak Samsung je porad muj favorit a potrebuji jen nejak to posledni postouchnuti abych jej koupil a kdyz to vezmu kolem a kolem tak ve vsem u me vede ten samsung NEC pro me nema snad zadnou vyhodu...

Diky
TomikBlack (27)|9.1.2007 21:48
Podle me inputlag maji vsechny LCD(nektere vice patrny) kouknete na http://www.behardware.com/articles/632-2/lcds-images-delayed-compared-to-crts-yes.html
Hracum doporucuji precist cely clanek je tam zminka(jestli sem to zpravne pochopil) ze kdyz je Vsync vypnuty je inputlag mensi.
Na co ma Vsync vliv ?
boboco (1987)|9.1.2007 22:06
[quote=TomikBlack]Podle me inputlag maji vsechny LCD(nektere vice patrny) kouknete na http://www.behardware.com/articles/632-2/lcds-images-delayed-compared-to-crts-yes.html
Hracum doporucuji precist cely clanek je tam zminka(jestli sem to zpravne pochopil) ze kdyz je Vsync vypnuty je inputlag mensi.
Na co ma Vsync vliv ?[/quote]

VSync zpožďuje obraz na všech monitorech.
TomikBlack (27)|10.1.2007 15:59
Jaky je rozdil mezi tim kdyz je zapnuty nebo vypnuty ? Rozmazava se vice obraz pri vypnutem ?
boboco (1987)|10.1.2007 19:31
[quote=Balik123]jasny basa piv neni spatnej napad :) jak jsem koukal na to video tak jsem si ho postel zpomalene a koukal jsem jak tam bezely ty stopky tak nekdy je ta hodnota stejna (kdyz se nic moc nehybe) a input lag se proje vi az kdyz se zacne neco dit treba jak hybes tim oknem.... takze by to mohlo byt treba tim nastavenim... Jinak Samsung je porad muj favorit a potrebuji jen nejak to posledni postouchnuti abych jej koupil a kdyz to vezmu kolem a kolem tak ve vsem u me vede ten samsung NEC pro me nema snad zadnou vyhodu...

Diky[/quote]
[quote=Gaul]boboco >> Co kdyby jsme se Ti s Balikem123 (jestli bude souhlasit) slozili na basu pivo? :) Dal by sis pak tu praci, vytrh nam trn z paty a poradne nam to odzkousel na ATI jestli to nastaveni k necemu je nebo ne?

Jeste trocha teororetizovani proc by to k necemu mohlo byt i kdyz je chyba na 215TW: Co kdyz se to v 215TW pokaka jen kdyz mu jdou data pres DVI na jiny frekvenci nebo kdyz to funguje na "Alternate DVI operational mode"...[/quote]
Uff, Chlapi, rád bych pomohl, ale nevím, jestli by to bylo realizovatelné, bojím se, že ne, protože poslední dobou mám opravdu málo času a zatím nejsem mobilní. Musel bych nějak dopravit monitor do firmy, tam si hlavně najít čas na to to důkladně otestovat... opravdu nevím, nevím...:( -dám ještě vědět, ale vidím to jako problém...

...A pivo nepiju:D
pas!k (3765)|10.1.2007 20:53
[QUOTE=boboco]

...A pivo nepiju:D[/QUOTE]

S tim se da zit ? :)
boboco (1987)|10.1.2007 20:59
[quote=pas!k]S tim se da zit ? :)[/quote]

Nebudem to rozpoutávat OT diskuzi, prosím ne:D Když se podívám na Tvůj AVATAR, je mi jasné, co o mně myslíš:confused: :D, ale nerad bych to tu rozpitvával:D Jsme přeci jen v sekci monitory;). Alkohol piju a rád, dá se říct skoro vše ....kromě piva:D:o
Balik123 (18)|11.1.2007 11:51
Tak a je to vyreseny... zitra mam posledni zkousku a vcera jen tak prochazim net a koukam kde kolik ten monitor stoji a na obchod.cz kde jej chci koupit slevnil z 15000 na 13699 ze dne na den.. Takze je rozhodnuto samsung objednan a zitra prijde... Jinak mam teda GK ati tak kdyz by mel nekdo zajem tak pres vikend muzu otestovat :) I kdyz teda se s nim nejdrive taky budu muset seznamit ja :) To bude skok po 5 letech pouzivani CRT 19" na LCD 21" a k tomu jeste wide :)

zatim vsem moc diky za pomoc a rady...
boboco (1987)|11.1.2007 17:48
[quote=Balik123]Tak a je to vyreseny... zitra mam posledni zkousku a vcera jen tak prochazim net a koukam kde kolik ten monitor stoji a na obchod.cz kde jej chci koupit slevnil z 15000 na 13699 ze dne na den.. Takze je rozhodnuto samsung objednan a zitra prijde... Jinak mam teda GK ati tak kdyz by mel nekdo zajem tak pres vikend muzu otestovat :) I kdyz teda se s nim nejdrive taky budu muset seznamit ja :) To bude skok po 5 letech pouzivani CRT 19" na LCD 21" a k tomu jeste wide :)

zatim vsem moc diky za pomoc a rady...[/quote]
Neboj, na 21" WIDE si zvykneš velmi rychle, ale tisícrát hůř je na to případné odvykání:D. Myslím, že budeš spokojen;)
Gaul (6)|12.1.2007 17:32
No, ja jdal, pro zmenu, na radu boboca, prosel jsem si vsechno mozny i nemozny o 20WGX2 a objednal ho - bylo mi blby mit novej pocitac bez monitoru ;)

Nicmene jsem velmi zvedav na balik123-ovi vysledky...
Balik123 (18)|12.1.2007 19:27
Gaul -> jasny, mel dojit dneska ale PPl to nestihla (kdyz to reknu slusne :) ) tak az v pondeli :) pak muzem treba vymenit zkusenosti a nejake fotky... kdyztak muj mail je [email]balik123@seznam.cz[/email] ... Urcite ho otestuju a dam vedet...
A kdes ho kupoval ja na netu tak kdyztak mam 14 dni na vraceni a ze bych ho treba vymenil :) ale pochybuju... Leskla obrazovka by me vadila, nemoznost jej nastvavit taky.. uvidim jak uziju pivot, usb mam vic nez dost a konec koncu jem nejaky 20,1" LCD monitor videl u kamose a je to fakt desne maly na vysku (myslim ze dokonce stejne (mozna mensi)) nez normalni 17" LCD.. Jedine jsem zvedavej u samsungu jak me bude vadit ten input lag u call of duty 2 ktery docela dost hraju...No tak snad v pondeli...

Balik
Gaul (6)|13.1.2007 15:11
Ok o sve nazory se pak rad podelim i o nejake to foto - hodim to sem do fora at je to pristupny pro vsechny. Kupoval jsem ho v jednom zapadlym eshopu: http://www.gisow.cz/computer/index.php?file_main=product_info.php&products_id=645419

Jinak pro NEC jsem se nakonec roshod protoze, bud programuju nebo relaxuju (hry, filmy). To by mel NEC bohate stacit, grafikou se nezabyvam. Leskla obrazovka mi nevadi, nebot muj kutloch je koncipovan tak, ze za zady nemam zadny zdroj svetla, ktery by mohl spusobovat neprijemne odlesky. Nastaveni vysky kdyztak udelam po staru pomoci knih ;) A na Pivot jsem jen rezignoval :) Co se palcu tyce, smiril jsem se. Slo mi hlavne o prostor na programovani resp. o pixeli. A na zaver prispel k rozhodnuti i tolik dikutovany input lag u SAMSUNGU, pokud je takovy jaky se domnivam ze je, tak bych z neho asi zesilel :( Tot vse k memu odstoupeni od SAMSUNGU.

Jinak me NEC dorazi se zbytkem pocitace pravdepodobne az v patek, takze moje hodnoceni bude az pristi vykend, neli diky zkousce pozdeji.
niolou (1)|16.1.2007 16:58
Koupil jsem si pred nedavnem tento monitor. Je opravdu skvely, ale pri sledovani jednoho hororu jsem si vsiml podsviceni. Pri bezne praci to videt nejde, ale zkusil jsem monitor nokia test a vykreslil si cernou barvu pres monitor a objevilo se me tohle http://niolou.ic.cz/gallery/index.php?list=17 je to v poradku?? Je to pomerne velky monitor a neni snadne udelat kvalitni podsviceni, ale zajimal by me nazor ostatnich uzivatelu jestli pozoruji to same nebo mam vadny kus.Dik
boboco (1987)|16.1.2007 17:57
[quote=niolou]Koupil jsem si pred nedavnem tento monitor. Je opravdu skvely, ale pri sledovani jednoho hororu jsem si vsiml podsviceni. Pri bezne praci to videt nejde, ale zkusil jsem monitor nokia test a vykreslil si cernou barvu pres monitor a objevilo se me tohle http://niolou.ic.cz/gallery/index.php?list=17 je to v poradku?? Je to pomerne velky monitor a neni snadne udelat kvalitni podsviceni, ale zajimal by me nazor ostatnich uzivatelu jestli pozoruji to same nebo mam vadny kus.Dik[/quote]

Uff, jaký to máš Monitor? NECa nebo Samsunga? -To podsvícení je tragický, zkoušel jsi snížit jas (intenzitu podsvícení)?

EDIT: Já u svého Samsungu 215TW s podsvícení tak úplně spokojen nejsem, řekl bych, že je to jedna z nevýhod (i když maličká), udělal jsem screeny a když to porovnám s tím, co jsi fotil Ty:confused: :confused: :confused: Ehm, raději posuďte sami, asi bych to snad opravdu viděl na reklamaci:eek::

Zobrazení černé (30% JAS) - toto nastavení používám cca 90% času u počítače



Zobrazení černé (100% JAS) - to by mi v noci asi umřely očička - bílá je pak jako halogen proti očím:D / využití vidím akorát ve dne, když se mi do místnosti vkrádá sluníčko:slug
niolou (1)|16.1.2007 20:28
Uplne jsem zapomnel napsat, ze mam samsunga 215tw. Je to pri jasu na 82procent, coz je jas, ktery se nastavi pri modu movie.Fotak jsem mel na stativu s 2s zaverkou, takze je to mozna prehnane, ale chtel jsem aby vyniklo to podsviceni ve tvaru X. Samozrejme takovy jas nevyuzivam, ale zajimalo me jestli je to jen u me, nebo jestli je to u vsech samsungu.Na reklamaci bych to nevidel asi by me s tim pekne hnali.
boboco (1987)|16.1.2007 21:07
[quote=niolou]Uplne jsem zapomnel napsat, ze mam samsunga 215tw. Je to pri jasu na 82procent, coz je jas, ktery se nastavi pri modu movie.Fotak jsem mel na stativu s 2s zaverkou, takze je to mozna prehnane, ale chtel jsem aby vyniklo to podsviceni ve tvaru X. Samozrejme takovy jas nevyuzivam, ale zajimalo me jestli je to jen u me, nebo jestli je to u vsech samsungu.Na reklamaci bych to nevidel asi by me s tim pekne hnali.[/quote]

Já mám dost ubohej digiťák (nijak jsem ho nenastavoval, ono ani není co u toho krámu co mám:rolleyes:), ale myslím, že se ty fotky daj porovnat. Zkrátka, mám ten samej monitor co Ty, ale tak špatné podvícení jako jsi vyfotil jsem ještě neviděl...:notsure