reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

niolou (1)|17.1.2007 08:05
[QUOTE=boboco]Já mám dost ubohej digiťák (nijak jsem ho nenastavoval, ono ani není co u toho krámu co mám:rolleyes:), ale myslím, že se ty fotky daj porovnat. Zkrátka, mám ten samej monitor co Ty, ale tak špatné podvícení jako jsi vyfotil jsem ještě neviděl...:notsure[/QUOTE]
Kdyz to vyfotim na automatiku tak jak ty, tak jsou fotky podobne. Vsimni si, ze ta cerna u me neni ve skutecnosti cerna i kdyz na monitoru jakz takz byla. Je to dlouhou zaverkou. Klidne to vyfotim znovu, ale je to zbytecne.
boboco (1987)|17.1.2007 19:37
Tak to pak jo...
Bohužel s tím ale nic moc neuděláš, podsvícení u LCD obecně je dle mého soudu snad ještě větší nevýhoda než vyšší odezva ad. Holt musíme počkat, jak se chytí a jaké podání obrazu nabídnou v buducnu OLED displeje:-) Do té doby budu u svého Samsungu...;)
Balik123 (18)|20.1.2007 13:59
Zdravim,
tak uz mam taky monitor samsung 215tw... Sve zkusenosti a postrehy jsem napsal sem... Mam kartu ati x1900xt a s tim input lagem je to fakt zajimavy... :)

Ctete tady... http://www.balik123.ic.cz/?page=samsung_215tw

Balik
boboco (1987)|20.1.2007 23:30
Pěkné shrnutí, myslím ,že spoustě lidem při výběru monitoru Tvé stránky pomůžou:) -a jsem rád, že jsi spokojen, ostatně já taky a moooc:D
nikl (5)|21.1.2007 13:19
Mohl bych se zeptat, co se musi nastavit v ovladacich graf. karty, aby byl co nejmensi input lag? (ted mam ati ale budu asi menit na nvidia, tak pokud mozno na oboje :) ) a co se musi nastavit v osd aby byly verny barvy, primereny podsviceni, atd.?
TomikBlack (27)|23.1.2007 10:26
Jaky je rozdil mezi zachovanim pomeru stran a funkci pixel na pixel ??
Protoze podle recenze na tomto webu ma Samsung i NEC podporu zachovanim pomeru stran.
mech13 (5526)|23.1.2007 10:32
zachovani pomeru stran je, ze ti zustane stejny pomer: tj na jednu stranu se ti obraz natahne do maxima (napr do stan) a z druhe strany budes mit cerne pruhy (napr nahore a dole)... tzn ze se obraz nedeformuje ze by se zuzil nebo zcvrkl, ale pouzije se interpolace... kdezto pixel na pixel znamena, ze monitor pojede v nativnim rozliseni a obraz bude uprostred neroztazeny (cerne pruhy budou vsude okolo)... nekde sem to i psal s obrazkem, skusim to pohledat pripadne znovu nahodit ten obrazek

EDIT: tak sem nenasel, obrazek prikladam... rekl bych ze to z neho jde krasne pochopit
aaa.PNG
butcherson (10)|23.1.2007 12:40
Ma to aji samsung? Sem myslel ze jen ten NEC..
lucabr (2)|26.1.2007 22:57
Ahoj, jsem docela laik a timto bych chtel nekoho poprosit o radu.. Mam ati radeon 9500 256-bit, DVI a zajima me, zda je ta karta dostatecna, aby NEC 20WGX2 Pro bezel optimalne. Kdyby nebyla, tak by to krapet zvysovalo vydaje. Diky!
Machecnik (8)|4.2.2007 23:07
Tak jsem se taky rozhodl pro 215TW a jsem nadsenej a rad, ze sem dal na vas! Diky SWH :)
nikl (5)|5.2.2007 15:43
Taky jsem si objednal v patek Samsung 215TW na cybex.cz, davaji tam zaruku na vadny pixel, jeste dnes rano tam byla expedice 4 dny, ted je tam "neni znama", to doufam ze ten muj uz je na ceste. Pak napisu dojmy, i kdyz tady uz o nem bylo tolik napsano, no uvidime.
Smurv (2)|23.4.2007 16:15
SAMSUNG 226BW vs. NEC 20WGX2 Pro vs. SAMSUNG 215TW

Zdravím všechny,

rád bych Vás požádal o pomoc při výběru správného monitoru. Nepatřím mezi ty, kteří se nejdřív ptají a až potom hledají. Pročetl jsem různé recenze, popisy technologií, příspěvky ve fórech, ale stále nevím, co by pro mne bylo nejvhodnější.

Na počítači převážně browsím a píšu nějaké texty, někdy upravuju fotky a webovou grafiku. Na filmy se nedívám a hry téměř nehraju.

Co myslíte, který z výše uvedených monitorů by se mi hodil nejlépe? Je lepší vzít větší úhlopříčku nebo si připlatit za lepší technologii? Případně kdybyste mi mohli doporučit nějaký jiný, vhodnější širokoúhlý monitor, byl bych moc rád.

S cenou bych se rád vlezl do částky kolem 15 tisíc. Ještě dodám, že nyní používám Acer AL1951, který má leštěný povrch, takže to u NECa nepovažuji za problém.

Děkuji moc

//edit by boboco: Thready sloučeny - stejné téma
boboco (1987)|23.4.2007 16:25
Je to velmi diskutabilní. Rozhodně bych se ale rozhodoval mezi NEC 20WGX2 a Samsung 215TW. Ten SAMSUNG 226BW je přeci jen zcela jiná třída. Osobně bych se asi přiklonil k Samsungu 215TW, pro který jsem se nakonec rozhodl i já. Získáš o jeden palec větší úhlopříčku (byl jsem překvapen, ale je to znát;)), skvělou kvalitu obrazu, nadstandardní množství vstupů a velmi slušnou ergonomii. NEC toho také nenabízí málo, ale myslím, že Samsung je výhodnější:thumb (Ať se ale rozhodneš pro kterýkoliv, neprohloupíš - oba to jsou skvělé monitory)
Smurv (2)|23.4.2007 19:10
Děkuji moc za odpověď a omlouvám se za duplicitu. Asi bude ten Samsung nejlepší volbou, je to střední cesta mezi úhlopříčkou a technologií. Ještě bych měl takovou malou prosbu, nemohl bys mi prosím změřit rozměry zobrazovací plochy (myslím plochu bez rámečku)? Stáhnul jsem si manuál a tam je napsáno: "Zobrazovaná oblast 518,4 mm (vodorovně ) x 324,0 mm (svisle)", což se mi zdá divné, když dále je napsáno, že rozměr je "Bez stojanu : 490 x 72 x 342,5 mm". Přece nemůže být zobrazovací plocha větší než velikost monitoru ;)
jagged (193)|25.4.2007 23:24
Takže jako další v řadě řeším to samé :) Dost tu píšete o tom, že 20" je malý, ale mně osobně to připadá trochu nesmyslné, protože vzhledem k stejnému rozlišení, kterým oba monitory disponují, má prostě NEC jen menší pixel a na obrazovku se toho vejde stejně, nemám pravdu? Pak už je to jen otázka vzdálenosti pozorovatele od monitoru..

A teď hlavní dotaz - NEC 20WGX2 - mám zkušenosti s displayi u notebooků a musím přiznat, že odlesky mě někdy doháněly k šílenství (za denního světla prostě nešlo poblíž okna a už vůbec venku NIC dělat), takže z toho mám trochu obavy i tady (ne, že bych se s tímhle drobečkem hodlal vydávat ven :) ). Existuje NĚJAKÁ verze s matnou obrazovkou? Několikrát jsem to viděl zmíněné, ale na eshopech např [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je nepříjemné slovíčko "glossy" :)... pomozte, nebo nakonec budu muset koupit samsunga :D
boboco (1987)|26.4.2007 00:14
Proč se bráníš Samsungu? -21" při stejném rozlišení jako 20" má výhodu v tom, že bod je větší a tudíš písmenka nejsou tak malá atp... Ale je to na zvážení. Nec s matnou obrazovkou se teoreticky dělá, prakticky jsem ho ale nikdy neviděl ani nevím o nikom, kdo by ho vlastnil.
b337 (141)|5.5.2007 15:26
co se tyce odlesku u NECu toho bych se opravdu nebal, priznam se ze nez jsem si ho poridil trosku jsem mel taky strach ovsem pokud se leskla plocha dostatecne podsviti tak neni vubec zadnej problem... pred timhle LCD sem mel klasicky CRT plochej trinitron co se tyce odlesku pokud jsou oba monitory vypnute tak NEC je opravdu zrcadlo takze sem mel obavy, jenze pri provozu za deniho svetla staci proste pridat podsviceni (brightness) a zadny odlesky zarucene neuvidite => ve vysledku se na NECu za deniho svetla pracuje mnohem lepe nez na tom zminovanem CRT kdy sem proste bez zatazenych zaluzii nevidel absolutne nic
Killermannvs (77)|15.5.2007 10:59
Naprosto souhlasim, do monitoru mi sviti dost velkou cast dne slunce a s NECem muzu v klidu pracovat i bez zatazeni. Coz s CRT nepripada vubec v uvahu.
Pavel Kovač (374)|16.5.2007 10:56
Jde hlavně o to, že LCD mají daleko vyšší jas a tak zkrátka přetlučou slunce. CRT má cca 90cd/m2, kdežto LCD klidně 500cd/m2 :)
Killermannvs (77)|18.5.2007 13:36
A je tak vysoky jas k necemu na skodu (nic me nenapada) ? Pokud ne, tak jedine dobre, ne ? :p
TomikBlack (27)|18.5.2007 16:56
Vysoký jas může být na škodu,když je nastavena vyšší hodnota,podle mě by se němělo s jasem chodit přes 60%,sám mám na tomto NECu jas 10% a kontrast 80%,večer mi to příde až moc jasné.
Jinak ty odlesky tam jsou patrné(trochu) i přes to že mám monitor natočen přímo zadní částí k oknu a na okno nesvítí slunce.
Killermannvs (77)|18.5.2007 18:41
Nastavil jsem si hodnoty co jsi napsal, a prijde mi to jako kdyz jsem v zatazene mistonsti, jsem spis zvyklej kdyz to jasne zari :). Asi zvyk z CRT a temnych zakouti ve hrach...
b337 (141)|18.5.2007 20:28
[QUOTE=Killermannvs]A je tak vysoky jas k necemu na skodu (nic me nenapada) ? Pokud ne, tak jedine dobre, ne ? :p[/QUOTE]

hm tak na skodu primo ne ale pokud nekdo neni zvyklej tak to celkem vypaluje oci :D
Killermannvs (77)|21.5.2007 14:12
jj, je pravda, ze to mnohem vice unavuje oci, hlavne kdyz se na ten display divas ve tme. Jinak jsem si snizil jas a kontrast a hned se projevilo to co zminoval Pavel Kovac... kdyz mi ted sviti slunicko na obrazovku, tak toho uz vidim podstatne mene.
Bornholm (6)|5.11.2007 16:02
Byl by některý z majitelů Samsungu 215TW tak hodný a přesně změřil výšku tohoto panelu (od stolu až po nejvyšší vrcholek)? Jde mi o minimální výšku, takže by to mělo být v nejnižší možné pozici panelu. Zároveň by ale panel měl být naklopen tak, jak ho člověk běžně při práci používá.

Bohužel jsem limitován výškou prostoru (výklenku), kam můžu panel umístit a ze specifikací se člověk dozví maximálně výšku ve stavu, kdy je panel kolmý ke stolu. Ta se ale může při naklápění panelu významně měnit.
mrozu (87)|5.11.2007 16:10
V nejnizsi poloze to v nepatrnym zaklonu ma 378mm, maximalne to jde vychylit na 385, ale to uz samo nedrzi (alespon u me). V mirnym predklonu, ve kterym to pouzivam ja, ma 371 mm.
Bornholm (6)|5.11.2007 17:11
Díky!! Takže to vypadá, že při jakémkoliv naklápění se výška spíše zmenšuje, než zvětšuje, že? Teď ještě doufat, že se to neliší kus od kusu:)

Mohl bych tě ještě požádat o subjektivní hodnocení: myslíš, že by šel panel v této nejnižší poloze bez problémů používat? Takhle nízko už bude mít docela blízko k "notebookové" poloze, což? Jde panel naklopit dostatečně dozadu, aby měl pozorovatel pohodlný pohled (v tomto případě zřejmě poněkud shora)?

(ještě malé ujištění: jsou ty výše hodnoty měřené opravdu až k nejvyššímu vrcholku naklopeného panelu? bohužel pro mě může být každý milimetr rozhodující - jsem limitován max. výškou 390 mm, pak už to naráží do skříňky:)
mrozu (87)|5.11.2007 17:31
390 mm ti staci v pohode, horsi to bude s tou pouzitelnosti. Panel sam od sebe v moc velkem zaklonu nedrzi, ale i kdyby, z hlediska ergonomie to nebude zadnej med koukat shora. Zalezi na vysce, ve ktere sedis - pokud mas uroven oci nad mezerou pro monitor (koukas "do skrinky"), doporucuju misto pro monitor upravit nebo vybrat jine.
Bornholm (6)|5.11.2007 22:30
Bohužel jiné umístění nepřichází v úvahu. Jediné slušné monitory použitelné pro moje účely (primárně amaterská práce s fotkami) a výškově vyhovující jsou právě tento Samsung a pak ještě dva modely od Eiza (S1931 a nový model S2031W, který ale ještě není pořádně k sehnání a je otázka, kdy se bude dát koupit s flexibilním podstavcem). S1931 by mohl mít obrazovou kvalitu o fous lepší a S2031W bude asi celkově modernější panel, ale Samsung je jednadvacítka, má slušnou odezvu a, zdá se, dobře zvládnutou interpolaci (což se možná může hodit - škoda, že nemá funkci pixel na pixel jako NEC 20WGX2, který bych bral, nebýt výškového omezení).

Každopádně se situaci, kdy bude panel vyplňovat ten úzký (39 cm) prostor mezi deskou stolu a skříňkou, nevyhnu. Naštěstí nebude monitor zase tak nízko - tj. v úrovni očí budu mít zhruba horní třetinu panelu, takže by snad mělo stačit lehké naklopení dozadu.

Ještě bych měl otázku, jak vysoko je (při nastavení nejnižší možné pozice panelu) spodní okraj panelu od stolu.
mrozu (87)|6.11.2007 18:43
[quote=Bornholm;60272]Ještě bych měl otázku, jak vysoko je (při nastavení nejnižší možné pozice panelu) spodní okraj panelu od stolu.[/quote]

Samotny panel ma na vysku cca 34,5 cm, takze to odecti od celkovy vysky, uz se mi to nechce prenastavovat :)
Bornholm (6)|6.11.2007 23:32
Děkuju za ochotu a výraznou pomoc v rozhodování!
Drzik (6)|17.11.2007 12:54
mohl by mi nekdo zmerit rozmery displeje toho necu a samsungu. Myslim jen od prvniho do posledniho pixelu ve vertikalnim a horizontalnim smeru(bez ramecku). Proste jen rozmer LCD panelu
Prijde mi ze ten NEC je moc maly. Koukal jsem na monitory v datardu a a 19wide je vylozene maly, 20" celkem ujde, ale nejvic se mi zamlopuva 22"wide, coz je jasna volba pro toho samsunga, kdyz je 21", ale NEc ma zas lepsi pozorovaci uhly diky I ISP. PLs napiste nekdo jake je barevne podani u toho samsunga, kdyz se na nej kouka zespoda, nemaj barvy trochu tendenci tmavnout. Asi pudu do toho samsunga,ikdyz sem ted koukal a sehnat ho bude docela obtizny, nikde ho uz skoron nemaj ............... je kdyztak jeste nejaka jina alternativa? protoze ted uz je ten monitor relativne stary, od jeho vydani je to uz pres rok
dik moc
Bornholm (6)|20.11.2007 19:04
Rozměry displeje získáš snadno tak, že si vynásobíš rozlišení v příslušném směru velikostí jednoho pixelu (v tomto případě 0,270 mm)

Nicméně máš pravdu, že už skoro není k sehnání. Někde byl už vyřazen z nabídky úplně, jinde je veden jako nedostupný. Prý už se sem nové kusy nedodávají. Maximálně někde může být k dispozici nějaký "ležák", ale asi za vyšší cenu.
Drzik (6)|25.11.2007 20:31
ja se rozhodl, ze pudu do toho neca. Jeste se mi zalibilo HP 2465, ale po presteni mnoha diskuzi a recenzi sem se dozvedel, ze taky trpi input lagem. Sic je krasne velky a filmy by na tom byla lahoda sledovat, tak pudu na jistotu v podobe I ISP a vemu na 100%. zejtra si ho asi objednam.