reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Expertiáda a otázky v ní

Tifosi (15)|22.9.2006 09:32
No asi ta jak se tu rika... spravne neni ani jedna moznost, ale drzel jsem se toho co se nejvic blizi k tomu co uvadi Alza :c)
Honziik (41)|22.9.2006 17:08
Přesně tak, "(zaokrouhleně)"!!! Jestli budete tvrdit že se to zaokrouhluje dolů....:mad::mad::mad::mad:
sob007 (65)|22.9.2006 18:36
No tak opět špatně zadaná otázka a navíc se tady řešijou odpovědi ještě když de odpovídat to taky není zrovna fér
Frog (510)|22.9.2006 19:10
[QUOTE=Flegy]na posledni otazku mate blbe moznosti. prosim vas, zjistete si kolik je jeden palec ;) ... doufasm ze zaokrouhlujete standardne nahoru!!![/QUOTE]
Ale ved ešte nevieš správnu odpoved, ako vieš že maju zle možnosti. Mne to sedelo ked som prepocital uhlopriečku iPod nano z palcov na centimetre, a taka možnosť tam aj bola, čiže mám 10 správnych odpovedí :)
qayplm (2)|22.9.2006 20:56
[QUOTE=Frog]Ale ved ešte nevieš správnu odpoved, ako vieš že maju zle možnosti. Mne to sedelo ked som prepocital uhlopriečku iPod nano z palcov na centimetre, a taka možnosť tam aj bola, čiže mám 10 správnych odpovedí :)[/QUOTE]

No hele ja ti nevim ale pokud vyrobce udava na oficielnim webu 1,5 palce a prepocitas to na centimetry kdy 1 inch = 2,54cm tak ti vyjde 3,81cm a to v moznostech nejni!!!
Lucas (13)|22.9.2006 22:32
[QUOTE=qayplm]No hele ja ti nevim ale pokud vyrobce udava na oficielnim webu 1,5 palce a prepocitas to na centimetry kdy 1 inch = 2,54cm tak ti vyjde 3,81cm a to v moznostech nejni!!![/QUOTE]

Presne tak. Pokud budes matematik tak zaokrouhlujes nahoru. Pokud logik tak dolu protoze z 3.8 neni nikdy 4. Takze si myslim ze by meli byt obe moznosti spravne. Toto uz neni chytak, ale spek prvniho stupne. To by muselo byt uvedeno zaokrouklete na cele cislo nahoru.
Smeli (2302)|23.9.2006 13:18
No, se nám ta soutěž nějak hrotí, mimochodem, Frogu, jak víš že máš vše správně v den kdy šla poslední otázka?
Frog (510)|23.9.2006 14:24
[QUOTE=qayplm]No hele ja ti nevim ale pokud vyrobce udava na oficielnim webu 1,5 palce a prepocitas to na centimetry kdy 1 inch = 2,54cm tak ti vyjde 3,81cm a to v moznostech nejni!!![/QUOTE]

No ved o tom to je, ved v otazke bolo aka je priblizne uhlopriečka iPod nano, ja som tiež pčítal 1,5 x 2,54 = 3,81 cm, v možnostiach bolo 4 cm. A 3,81 je zaokruhlene 4 cm, preto som si istý že správna odpoved je 4 cm. Ak nie tak v najhoršom prípade mám len 9 správnych odpovedí. Ale určite je to 4, ved aj na alza.cz píšu že má uhlopriečku takmer 4 cm, a v otázke nebolo akú presne má uhlopriečku iPod nano, ale len približnú, zaokruhlenú.
eraser (0)|23.9.2006 23:05
Pozor, pretože prvotná otázka znela inak... slovo po zaokrúhlení bolo dodané až po tom, čo som sa spojil cez ICQ s Karlem.
Wlcheck (86)|24.9.2006 09:47
[QUOTE=eraser]Pozor, pretože prvotná otázka znela inak... slovo po zaokrúhlení bolo dodané až po tom, čo som sa spojil cez ICQ s Karlem.[/QUOTE]

tak jak to bude řešené, když to tam původně nebylo ?
Frog (510)|24.9.2006 12:43
[QUOTE=Wlcheck]tak jak to bude řešené, když to tam původně nebylo ?[/QUOTE]

Tak asi to bude dalsia otázka s dvomi správnimi odpovedami :) Asi je lepsie cakat s odpovedou, nech sa otázka položí presnejšie.
Honziik (41)|24.9.2006 17:26
Přesně, jedině že by si měl nějakej převodník "Apple-palců" od Alzasoftu :D :D :D
Karel Polívka (1485)|24.9.2006 21:05
[QUOTE=eraser]Pozor, pretože prvotná otázka znela inak... slovo po zaokrúhlení bolo dodané až po tom, čo som sa spojil cez ICQ s Karlem.[/QUOTE]
Toto upřesnění jsem do otázky dodal ještě o něco málo dříve, konkrétně dopoledne v 9.30 po shlédnutí debaty zde na fóru, kde se to už začalo řešit. Je pravda, že by bylo lepší, kdyby tam bylo už od začátku, to nepopírám, avšak pokud jsou jako odpovědi nabízena celá čísla a rozměr udávaný výrobcem takový není, tak je zaokrouhlení celkem logické.

V tomto případě je na stránkách výrobce uveden rozměr 1.5", což dle převodu 1" = 2.54 cm (viz například: http://en.wikipedia.org/wiki/Inch) dává výsledek 3.81 cm, čili po zaokrouhlení se jedná o 4 cm (zaokrouhluje se na celé jednotky, pokud není uvedeno jinak - nebo aspoň tak nás to učili už na prvním stupni základní školy).

Co by ale nemělo nastávat je debata o právě probíhající otázce. Od příští expertiády tedy vejde v platnost rozšíření pravidla sekce Laboratoř SHW, které bude vztahováno i na expertiády v rámci magazínu SHW. Na chybu nebo nepřesnost je vždy možné hned slušně upozornit fomou e-mailu, za což těm, kteří tak už někdy učinili, děkuji. Nikoli psaním příspěvků na fórum s pokud možno co nejvyšším počtem vykřičníků :-). Anebo počkat na další den - stejně je to možné z naší strany vždy řešit až dodatečně. S příznáním chyby a s její následnou nápravou problémy nemám (což je už myslím z dosavadních expertiád a hádanek v laboratoři zřejmé, avšak v případě této otázky mi to nepřijde jako opodstatněné, viz předchozí odstavec).
skinca (3)|25.9.2006 09:48
dotaz posledni otazka uz sla??,
Karel Polívka (1485)|25.9.2006 10:16
[QUOTE=skinca]dotaz posledni otazka uz sla??,[/QUOTE]
Ano, v pátek 22.9.2006 byla poslední otázka. Zítra bude na SHW vyhlášení.
tv (16)|9.10.2006 00:22
Šlo by nějak informovat o tom, že člověk (ne)postoupil do losování? Postoupí vždy tak 50% zúčastněných, tak bych rád věděl, jestli i já :-)
tequilla (1015)|9.10.2006 08:42
[QUOTE=tv]Šlo by nějak informovat o tom, že člověk (ne)postoupil do losování? Postoupí vždy tak 50% zúčastněných, tak bych rád věděl, jestli i já :-)[/QUOTE]

Na mejl ti po kazde odpovedi prijde, kolik mas spravne spravne zodpovezenych otazek (s tim, ze posledni odpoved v tom neni zahrnuta, aby jsi nemohl radit kamaradum, atp.). Potom jenom na konci porovnas svoje spravne odpovedi a hranici k postupu do losovani a mas to! :)
tv (16)|11.10.2006 12:41
[QUOTE=tequilla]Na mejl ti po kazde odpovedi prijde, kolik mas spravne spravne zodpovezenych otazek (s tim, ze posledni odpoved v tom neni zahrnuta, aby jsi nemohl radit kamaradum, atp.). Potom jenom na konci porovnas svoje spravne odpovedi a hranici k postupu do losovani a mas to! :)[/QUOTE]

Já to mám, ale rád bych viděl, zda si totéž myslí i vyhodnocovatel.
Krom toho - nejde jen o počet odpovědí, jako další kritérium je požadavek jména a adresy. Já samo vidím, co tam mám, ale - znovu - co si myslí vyhodnocující?
sob007 (65)|13.10.2006 14:27
Jen sem chtěl zeptat jestli budou otázky taky trochu těžší připadaj mi celkem moc jednoduchý. Až to člověka přestává bavit
Frog (510)|13.10.2006 18:08
[QUOTE=sob007]Jen sem chtěl zeptat jestli budou otázky taky trochu těžší připadaj mi celkem moc jednoduchý. Až to člověka přestává bavit[/QUOTE]

Podla mňa su otazky fajn. Sice o trochu ťažšie by mohli byť ale určite nie ako otázky v Laboratoř SHW.
amoondre (30)|31.10.2006 08:00
Dnesna otazka je velmi spekulativna, kedze samotna stranka gigabytu neuvadza ziadnu konkretnu hru a je to vyhradne na lokalnom distributorovi.
Tired (2)|31.10.2006 08:15
Samotna stranka vyrobcu hru uvadza problem je vtom ze je to hra Civilization 4 a ta v odpovediach nebola zahrnute.Takze niekde sa asi stala chyba.Myslim
amoondre (30)|31.10.2006 08:48
to som nasiel aj ja, navyse na inej stranke vyrobcu o tej iste karte je uvedeny Serious Sam II :-)
http://gigabyte.cz/VGA/Products/Products_GV-NX76T256DB-RH.htm
Wlcheck (86)|31.10.2006 09:11
Panove, jsem rad, ze se pozastavujete nad otazkou (ja jsem nakonec spravnou odpoved na strankach GB nasel), ale jak jiz zde padlo...
!! NEDISKUTUJTE o aktualne otazkce !!
boboco (1987)|31.10.2006 09:41
[quote=amoondre]to som nasiel aj ja, navyse na inej stranke vyrobcu o tej iste karte je uvedeny Serious Sam II :-)
http://gigabyte.cz/VGA/Products/Products_GV-NX76T256DB-RH.htm[/quote]

Vážení a milí pánové, nediskutujte pokud hádanka ještě běží a ujišťuji vás, že pokud si POŘÁDNĚ PŘEČTETE ZADÁNÍ, zjistíte, že ta hádanka má jednoznačnou odpověď a není nijak těžká!
tequilla (1015)|31.10.2006 09:43
[QUOTE=boboco]Vážení a milí pánové, nediskutujte pokud hádanka ještě běží a ujišťuji vás, že pokud si POŘÁDNĚ PŘEČTETE ZADÁNÍ, zjistíte, že ta hádanka má jednoznačnou odpověď a není nijak těžká![/QUOTE]

Naprosty souhlas! :cool:
first.indian (683)|31.10.2006 10:55
Je mozne nejak odpovedet na otazku 1, kdyz uz bezi otazka cislo 2? Jsem tu prvni nejak propasl :mad:
boboco (1987)|31.10.2006 11:09
[quote=first.indian]Je mozne nejak odpovedet na otazku 1, kdyz uz bezi otazka cislo 2? Jsem tu prvni nejak propasl :mad:[/quote]

To už bohužl možné není:thumbdown
mech13 (5526)|31.10.2006 11:18
[QUOTE=first.indian]Je mozne nejak odpovedet na otazku 1, kdyz uz bezi otazka cislo 2? Jsem tu prvni nejak propasl :mad:[/QUOTE]
no ja sem ju propasl taky:( ale ne proto, ze sem na nu zapomel, ale pokazde kdyz sem klikl na odkaz ktery me mel dostat k otazce (cca 10x v ruznou deni i nocni dobu), sem se dostal na vysledky minule expertiady o spectru... takze sem se otazku ani nedozvedel. dnesni druha mi uz fungovala bez problemu

EDIT: kdo kamufluje aktuality? tessne po pulnoci se vetsinou jenom objevy novy clanek a oznameni o probihajici expertiade az o dost potom, ale cas uvedeni je vzdycky 0:00...
taky by me nevadilo, kdyby bylo oznameni o VSECH otazkach, protoze minule se dve oznameni neobjevila a ja na to samozdrejme zapomel a pak stacilo jednou strelit vedle.
tequilla (1015)|31.10.2006 11:22
[QUOTE=mech13]no ja sem ju propasl taky:( ale ne proto, ze sem na nu zapomel, ale pokazde kdyz sem klikl na odkaz ktery me mel dostat k otazce (cca 10x v ruznou deni i nocni dobu), sem se dostal na vysledky minule expertiady o spectru... takze sem se otazku ani nedozvedel. dnesni druha mi uz fungovala bez problemu[/QUOTE]

Podobny problem jsem zpozoroval take. Zkousel jsem to rano a byly tam jen vysledky. Tak jsem se na to vykaslal a zkusil to az vecer, nastesti mi to slo ;). Bylo to ale cele hodne podivne :confused:
boboco (1987)|31.10.2006 11:32
[quote=tequilla]Podobny problem jsem zpozoroval take. Zkousel jsem to rano a byly tam jen vysledky. Tak jsem se na to vykaslal a zkusil to az vecer, nastesti mi to slo ;). Bylo to ale cele hodne podivne :confused:[/quote]

Tak to jsem asi měl štěstí:) Já odpovídal, pokud mě paměť neklame, hned v neděli po půlnoci a bez problémů:thumb
Frog (510)|31.10.2006 13:36
no neviem, ale mne sa zdala otazka dobre položena. Jedna zo spomínaných hier sa dodáva s tou kartou. nevidim v tom problem
Zeli (397)|1.11.2006 19:07
dotaz: Jaky udaje o sobe musim povine vyplnit abych se moch zucastnit Expertiady a staci to az v prubehu hry?
Karel Polívka (1485)|1.11.2006 19:21
[QUOTE=tequilla]Podobny problem jsem zpozoroval take. Zkousel jsem to rano a byly tam jen vysledky. Tak jsem se na to vykaslal a zkusil to az vecer, nastesti mi to slo ;). Bylo to ale cele hodne podivne :confused:[/QUOTE]
Podivné nikoli. Mluvíte oba o odkazu v aktualitě - byl tam jen zapomenut odkaz z připomenutí (aktuality) z předcházejícíc soutěže (je to vždy copy@pase + obměna některých informací).

Stačí vždy na hlavní stránce pod 2 nejnovějšími články kliknout přímo na odkaz v boxíku "expertiáda" se žlutým pozadím. Tento odkaz je přímo navázaný na danou expertiádu, a proto bude vždy vést přímo k cíli. Aktualita je kvůli připomenutí toho, že vůbec nějaká expertiáda probíhá.
Karel Polívka (1485)|1.11.2006 19:22
[QUOTE=Zeli]dotaz: Jaky udaje o sobe musim povine vyplnit abych se moch zucastnit Expertiady a staci to az v prubehu hry?[/QUOTE]
V aktualitách o expertiádách je to napsané.
Zeli (397)|1.11.2006 19:34
[QUOTE=Karel Polívka]V aktualitách o expertiádách je to napsané.[/QUOTE]

Omlouvam se ale ja musim bejt asi uz uplne blbej ... nemuzu to najit. Prosim napiste link. Dik
boboco (1987)|12.11.2006 23:25
Kdy by mi tak přibližně mohla přijít ta GeForce 7600GT co vyhraju?:D :D :D
amoondre (30)|13.11.2006 14:30
Kedy a kde budu uvedeny vyhercovia? Uz minulu expertiadu som nejak nepostrehol vyhlasenie.
eraser (0)|13.11.2006 14:30
Ked ju vyhrajem ja, tak ti ju predám za symbolickú cenu.
eraser (0)|13.11.2006 14:32
[quote=amoondre]Kedy a kde budu uvedeny vyhercovia? Uz minulu expertiadu som nejak nepostrehol vyhlasenie.[/quote]
Ak vyhráš, tak ti príde e-mail, takže určite by si to neprepásol a pokiaľ máš korektne vyplnené údaje v kontaktoch, tak sa tiež nemáš čoho obávať.
amoondre (30)|13.11.2006 14:35
A co tak aspon oznam, ze vysledky boli spocitane a vyhercovia upozorneni? Toto robi seriozny web?

[attach]422[/attach]
SNAG-442.png
boboco (1987)|13.11.2006 18:56
[quote=eraser]Ked ju vyhrajem ja, tak ti ju predám za symbolickú cenu.[/quote]

Fakt?:) Jůůůů, tak to už nemám šanci 1:300 ale 1:150:) (čistě můj odhad)
SQELÝ:thumb:inlove
Frog (510)|13.11.2006 21:55
[QUOTE=boboco]Fakt?:) Jůůůů, tak to už nemám šanci 1:300 ale 1:150:) (čistě můj odhad)
SQELÝ:thumb:inlove[/QUOTE]

stale to nie je take zle, raz sa to predsa podarit musi, a ako si tak expertiadu vsimam tak cim dalej tym su ceny atraktivnejšie - len tak dalej :thumb
No už si chystam miesto pre 7600 GTcku, staru kartu som uz vyhodil :D
boboco (1987)|13.11.2006 22:10
[quote=Frog]stale to nie je take zle, raz sa to predsa podarit musi, a ako si tak expertiadu vsimam tak cim dalej tym su ceny atraktivnejšie - len tak dalej :thumb
No už si chystam miesto pre 7600 GTcku, staru kartu som uz vyhodil :D[/quote]

To já taky svoji starou (MSI 7600GT:confused: :D) taky vyhodil, mám to i v podpise:D Teď jedu na provizorní 6600GT - zároveň ji testuji:)
Karel Polívka (1485)|13.11.2006 22:38
[QUOTE=amoondre]A co tak aspon oznam, ze vysledky boli spocitane a vyhercovia upozorneni? Toto robi seriozny web?[/QUOTE]
Vyhlášení probíhá vždy v nadcházejících dnech po skončení poslední otázky (do týdne). Je mi jasné, že jste zvědavý, nicméně... prosím, trpělivost přináší růže. Nerozumím Vaší narážce, zda se takto chová seriózní web. Na rozdíl od jiných médií ceny čtenářům skutečně dáváme, proto už jen z tohoto titulu je trocha trpělivosti na místě :-).

Stránka s výherci byla přidána před pár dny nově, ještě jsem se nedostal k tomu, abych ji po konečném zařazení tohoto odkazu na web zaktualizoval :turtle ). V průběhu noci tak učiním.
Lucas (13)|12.12.2006 16:35
[QUOTE=pas!k]Nedavno jsem poridil toto lcd a uz ted pozoruji ze kloub je jakoby vychozeny kdyz lcd nastavim do horni pozice proste se sveze o nekolik cm dolu kloub ho neudrzi .. myslite ze je to duvod k reklamaci ? Neni tu nekdo se stejnym typem?[/QUOTE]

Docela by me zajimalo jaka byla odpoved na prvni otazku v probihajici Expertiade.

Dnešní otázka: Foxconn je registrovaný obchodní název pro jakou společnost?
Vaše odpověď: Hon Hai Precision Manufacturing Co., Ltd. Ovsem jak to vypada odpoved byla spatne. Kdyz se ovsem podivam na web tak co nevidim

Introduction

Foxconn is the registered trade name for Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. ("Foxconn") is a global leader in providing mechanical solutions
BlackFrog (563)|12.12.2006 16:47
[QUOTE=Lucas]Docela by me zajimalo jaka byla odpoved na prvni otazku v probihajici Expertiade.

Dnešní otázka: Foxconn je registrovaný obchodní název pro jakou společnost?
Vaše odpověď: Hon Hai Precision Manufacturing Co., Ltd. Ovsem jak to vypada odpoved byla spatne. Kdyz se ovsem podivam na web tak co nevidim

Introduction

Foxconn is the registered trade name for Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. ("Foxconn") is a global leader in providing mechanical solutions[/QUOTE]
Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. to je spravna odpoved je to na uvodni strance jejich webu
boboco (1987)|12.12.2006 20:11
[quote=Lucas]Docela by me zajimalo jaka byla odpoved na prvni otazku v probihajici Expertiade.

Dnešní otázka: Foxconn je registrovaný obchodní název pro jakou společnost?
Vaše odpověď: Hon Hai Precision Manufacturing Co., Ltd. Ovsem jak to vypada odpoved byla spatne. Kdyz se ovsem podivam na web tak co nevidim

Introduction

Foxconn is the registered trade name for Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. ("Foxconn") is a global leader in providing mechanical solutions[/quote]

Já Ti asi nerozumím... Odpověděl jsi špatně a divíš se, přestože jsi správnou odpověď našel.

Správná odpověď: Hon Hai Precision Industry Co., Ltd.

Tvá odpověď: Hon Hai Precision Manufacturing Co., Ltd.

Takže špatně, už chápeš?:D

-Stane se no;), stále máš ale šanci, jedna chyba nevadí.
BlackFrog (563)|12.12.2006 20:15
[QUOTE=boboco]Já Ti asi nerozumím... Odpověděl jsi špatně a divíš se, přestože jsi správnou odpověď našel.

Správná odpověď: Hon Hai Precision Industry Co., Ltd.

Tvá odpověď: Hon Hai Precision Manufacturing Co., Ltd.

Takže špatně, už chápeš?:D

-Stane se no;), stále máš ale šanci, jedna chyba nevadí.[/QUOTE]
má ve slosování šanci vyšší ten co má např. 10 odp. před tím kdo jich má 9? nebo maj všichni stejnou?
Karel Polívka (1485)|13.12.2006 03:49
[QUOTE=BlackFrog]má ve slosování šanci vyšší ten co má např. 10 odp. před tím kdo jich má 9? nebo maj všichni stejnou?[/QUOTE]
Ti, kteří postoupí do slosování (tedy 8, 9 nebo 10 správných odpovědí), mají stejnou šanci.