reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Expertiáda a otázky v ní

first.indian (683)|26.1.2007 18:49
[QUOTE=MICX]Jenze "none" skutecne neni stupen komprese. Je to proste bez komprese[/QUOTE]
Mno sak to je mi jasne :) Ale je to primo na obrazku napsane:
Compression level:

1) None
2) Normal
3) High
4) Maximum

Ale protoze jsou platne odpovedi 3 i 4 tak bych to tady neresil pac se nikam nedostanem ;) (ja bych uznal ale jen odpoved 4 :p )
EDIT: nauc se pouzivat edit ;)
MICX (6)|26.1.2007 19:17
[QUOTE=first.indian]Mno sak to je mi jasne :) Ale je to primo na obrazku napsane:
Compression level:

1) None
2) Normal
3) High
4) Maximum

Ale protoze jsou platne odpovedi 3 i 4 tak bych to tady neresil pac se nikam nedostanem ;) (ja bych uznal ale jen odpoved 4 :p )
EDIT: nauc se pouzivat edit ;)[/QUOTE]

Nekdo tu volal po screenshotu, tak jsem to chtel uvest na pravou miru. Jinak souhlasim, ze na vyber jsou moznosti ctyri. Dle meho nazoru moznost zadna, je proste zadna (kde nic neni ani smrt nebere). :-) Vlastne by to menu melo byt formou zaskrtnuti, kde by moznost none byt nemela. At si to kazdy vylozi jak chce.
EDIT: po vlozeni prispevku se nic nestalo, tak jsem ho tam dal znovu a ted tam jsou dva :-( Sorry
eraser (0)|26.1.2007 23:33
Už som sa k tomu jasne a výstižne vyjadril, vhodne to napísal i SmartMole, redakcia uznáva obe odpovede, takže to už neriešme.
Karel Polívka (1485)|27.1.2007 14:15
[QUOTE=MICX]Otazka byla jednoznacna. Kolik stupňů komprese záloh True Image nabízí?
A odpoved je take! 3
Prikladam screen z verze 10.[/QUOTE]
Co na této mé odpovědi: "Budou tedy u této 5. otázky uznány jako správné odpovědi se zněním "3" i "4" (vzhledem k tomu, jak byla otázka formulována)." není jasné?
EmZed (24)|28.1.2007 23:51
Prosím si upravit celkový počet správných odpovědí, jelikož správná je i možnost
"Oznamování informací přes E-mail", protože to u verze 10 taky není novinka.
Na webu Acronisu, v dokumentaci i datasheetu k verzi 9.1 totiž oznamování mailem popisují. Takže už tady to TrueImage uměl (ledaže by to ve skutečnosti do té verze 9.1 nakonec nedali). Dík.
Karel Polívka (1485)|29.1.2007 12:25
[QUOTE=EmZed]Prosím si upravit celkový počet správných odpovědí, jelikož správná je i možnost
"Oznamování informací přes E-mail", protože to u verze 10 taky není novinka.
Na webu Acronisu, v dokumentaci i datasheetu k verzi 9.1 totiž oznamování mailem popisují. Takže už tady to TrueImage uměl (ledaže by to ve skutečnosti do té verze 9.1 nakonec nedali). Dík.[/QUOTE]
Nemluvíte ale náhodou o verzi Acronis True Image 9.1 Workstation? Protože Workstation ve verzi 10 zatím není - otázka se tedy mohla vztahovat pouze na verzi Acronis True Image 10 Home. A podle webu Acronisu je u verze 10 Home tato funkce opravdu novinkou. Správná odpověď by tedy měla být pouze jedna - novinkou není plánovač úloh. Opravte mě prosím, jestli se pletu.

http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/


New features introduced in version 10:
...
Email notifications — Peace of mind by obtaining notification that your backups have completed

http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/comparison.html
EmZed (24)|29.1.2007 14:24
Z tohoto pohledu máte pravdu, otázka se však neptala na jeden specifický produkt z řady, ale obecně na Acronis True Image. A ten ve verzi 9 už tuhle vlastnost měl. Přesto díky za odpověď.
Karel Polívka (1485)|29.1.2007 19:33
[QUOTE=EmZed]Z tohoto pohledu máte pravdu, otázka se však neptala na jeden specifický produkt z řady, ale obecně na Acronis True Image. A ten ve verzi 9 už tuhle vlastnost měl. Přesto díky za odpověď.[/QUOTE]
Musím oponovat, že se ptala na jeden konkrétní produkt - otázka zněla: "Co není novinkou ve verzi Acronis True Image 10?" A protože řada Workstation ve verzi 10 doposud není, zbývá řada Home.
skinca (3)|22.3.2007 07:10
Zajima me jaka je spravna odpoved na minulou otazku v Expertiádě. kde to zjistim?
Karel Polívka (1485)|28.3.2007 03:17
[QUOTE=skinca]Zajima me jaka je spravna odpoved na minulou otazku v Expertiádě. kde to zjistim?[/QUOTE]
Zadejte https://www.svethardware.cz/expertiada a uprostřed stránky si rozklikněte, o kterou Expertiádu se Vám jedná. Zobrazí se Vám přehled správných odpovědí na jednotlivé otázky.
skinca (3)|31.3.2007 20:22
Ano moc dekuji ...
a vyherci se budou losovat v pondeli??
Karel Polívka (1485)|1.4.2007 10:39
Ano, takový je plán.
R@ptor (3)|16.4.2007 21:09
Zdravím, chci se zeptat na udájně špatnou odpověď na otázku č.4 v součstné expertiádě s Benq.
"K čemu slouží technologie AMA" jsem odpověděl "Snižuje odezvu white-to-black".
Zdroj mé odpovědi je svět hardware
https://www.svethardware.cz/recenze-viewsonic-vx2025wm-sirokouhla-manie-pokracuje/14936/diskuze
mech13 (5526)|16.4.2007 21:17
chtelo by to duveryhodnejsi zdroj nez snajprika:) ja nekde primo na strankach benq nasel grey-grey

EDIT: tak dokonce ne benq ale primo na SHW:) https://www.svethardware.cz/benq-predstavuje-prvni-lcd-monitor-s-ama-z-technologii/14905
boboco (1987)|16.4.2007 22:08
já taky odpověděl špatně, ač mě to přišlo zvláštní odezva bílá-černá, když se vždy uvádí GTG, ale můj zdroj byl zde: http://bonusweb.idnes.cz/hardware/hwnews/hwnews060926.html

[quote]Novou nepřekonatelnou lahůdkou je použití technologie AMA Z, která dovoluje monitoru při zvýšeném napětí dosahovat takřka nulových odezev mezi bílou a černou. Tekuté krystaly se totiž doslova nabijí přidanou energií. Oproti původní technologii AMA, která kladla důraz především na rychlé rozsvěcení/zhasínání mezi přechody bílou a černou, klade AMA Z důraz také na co nejvyšší možnost změny barvy pixelu za krátkou dobu.[/quote]

Holt člověk nesmí hned všemu věřit, poučení pro příště:turtle
mihol (12)|17.4.2007 11:50
Též mám špatně.
tgfh (2985)|17.4.2007 14:42
zde na SHW jsem hned našel grey-to-gray...
pro mě nebylo co řešit ;)
R@ptor (3)|17.4.2007 14:47
No pravda clovek nemuze vsemu verit, a ja bohužel veril svetu hardware
boboco (1987)|17.4.2007 17:51
ale notak, informace jsi čerpal z příspěvku od jednoho z uživatelů - to nemá se SHW nic společného. Snajpřík je běžný člen fóra, třeba jako Ty. A stejně jako kdokoliv jiný se může splést. No nic, nemá cenu to dál rozebírat:cool:.
Karel Polívka (1485)|17.4.2007 19:50
[QUOTE=R@ptor]No pravda clovek nemuze vsemu verit, a ja bohužel veril svetu hardware[/QUOTE]
SHW = články nebo aktuality v magazínu (potažmo diskuzní příspěvky od někoho z našich autorů). Vy poukazujete na jeden z několika desítek tisíců diskuzních příspěvků od našich čtenářů, které nemají s redakcí SHW žádnou spojitost.
R@ptor (3)|17.4.2007 20:11
Toho sem si nevsiml, no prace kvapna malo platna.
Omlouvam se
mihol (12)|17.4.2007 21:29
Akorád, že ten člověk to do toho fóra musel taky odněkud nakopírovat. :-)
wisdom (1)|18.4.2007 10:47
Sakra! Zrovna jsem si tu chtel postezovat, ze je moje odpoved na vcerejsi otazku urcena jako spatna, a ted koukam znovu na zadani:
Co NEpoužívá technologie Perfect Motion ke zlepšení obrazu?

Toho "ne" jsem si nejak nevsiml a zvolil jsem tudiz odpoved c.1 ... chjo :/
mihol (12)|14.5.2007 01:48
Tak tu dnesni otazku uplne nechapu. Pocita se 640MB a 320MB stejny verze jako 1 nebo 2 konfigurace? :-)
Karel Polívka (1485)|14.5.2007 03:48
[QUOTE=mihol]Tak tu dnesni otazku uplne nechapu. Pocita se 640MB a 320MB stejny verze jako 1 nebo 2 konfigurace? :-)[/QUOTE]
Myslím, že podle toho, jak je otázka položena, to je jasné.

Kromě toho není možné se o konkrétních otázkách bavit v den, kdy jsou právě aktuální. Pokud máte podezření na chybné znění právě probíhající otázky nebo odpovědí, kontaktujte mě, prosím, formou e-mailu. Pokud bude opodstatněné, odpovím, jakmile to bude možné (na všechny e-maily ale odpovídat z časových důvodů nemohu). Jiná možnost debaty o právě probíhající otázce není přípustná. O jednotlivých otázkách je v tomto tématu možné diskutovat pouze zpětně.

V této spojitosti jsem do pravidel soutěží doplnil některé body, které tam doposud chyběly (byly obsažené pouze v informativních aktualitách v magazínu).
61094125 (3)|14.5.2007 10:10
otazka je zadana nejednoznacne... odpoved jsem si chtel potvrdit na webu asi nejpovolanejsim a stejne mam spatnou odpoved... Spravnou odpovedi muze byt klidne i cislo napr 20 (a mozna i vic...), pokud vemu v uvahu vsechny vyrobce, pretaktovane verze... zkuste zapracovat na tom aby soutez mela aspon trochu uroven...
Karel Polívka (1485)|14.5.2007 11:55
[QUOTE=61094125]otazka je zadana nejednoznacne... odpoved jsem si chtel potvrdit na webu asi nejpovolanejsim a stejne mam spatnou odpoved... [/QUOTE]
Že máte špatnou odpověď jste zjistil jak? Není totiž žádný způsob, abyste zjistil, zda je Vaše dnešní odpověď (tedy odpověď na stále probíhající otázku) v rámci soutěže vyhodnocena jako správná nebo nikoli - na to musíte počkat až do následujícího dne. Doporučuji pozorně si projít pravidla expertiád, obzvláště bod 5.1 (tím neříkám, že ji máte správně nebo špatně).

[QUOTE=61094125]Spravnou odpovedi muze byt klidne i cislo napr 20 (a mozna i vic...), pokud vemu v uvahu vsechny vyrobce, pretaktovane verze... [/QUOTE]

Ne, číslo 20 (a ani víc) být správnou odpovědí skutečně nemůže. Když pominu znění samotné otázky, jsou mezi odpověďmi čísla 3, 4 a 5 - těžko se tedy bude otázka ptát na to, co naznačujete. Otázka se ptá na to, kolik různých konfigurací karet nyní obsahuje řada GeForce 8800 (a jednotlivé konfigurace jsou jasně dané samotnou NVIDIÍ). Otázka se neptá na to, kolik různých modelů s různou vlastní konfigurací vyrábějí výrobci grafických karet po celém světě.

[QUOTE=61094125]zkuste zapracovat na tom aby soutez mela aspon trochu uroven...[/QUOTE]

Zřejmě věc názoru. Kromě toho vždy budou některé otázky, které bude možné nějakým způsobem zpochybnit. Podle mého (a nejen podle mého) je odpověď na dnešní otázku (vzhledem ke znění otázky a ke znění možných odpovědí) jasná. Nehledě na to, že všechny otázky před jejich zveřejněním kontroloval z hlediska faktické správnosti zaměstnanec firmy NVIDIA, který žádnou chybu neobjevil.

Vzhledem k tomu, že se jedná o stále aktuální otázku, toto téma pro dnešek uzamykám (nevěřím tomu, že by se to nikdo dnes stále nesnažil dále rozvádět - možnost diskutovat o dnešní otázce bude až od zítřka, tedy zpětně). Rád bych ještě upozornil, že v případě porušování pravidel expertiád (například o veřejném diskutování o právě probíhajících otázkách) bude účastník ze soutěže nebo ze soutěží vyloučen. Veřejně o nich možné diskutovat je, ale vždy pouze zpětně.
Karel Polívka (1485)|15.5.2007 00:23
Jelikož tu máme další den a další otázku ze soutěže o grafické karty NVIDIA, odemykým opět toto téma a nechávám jej k dispozici krvelačným (rád bych napsal bestiím nebo psům, ale mohl bych být špatně pochopen :-))... jedincům pro účely debaty o správnosti/nesprávnosti/formulaci uplynulých (dávejte, prosím, důraz na ono slovo "uplynulých") otázek.

Pokud jde o tu první (včerejší) z pondělí 14.5.2007, budou před vyhodnocením soutěže uznány jako správné obě odpovědi, které bylo možné považovat z hlediska pochopení otázky za správné.

Jako správná byla od prvpočátku (a tedy momentálně naším systémem vyhodnocena) varianta 4 konfigurací:

GeForce 8800 Ultra
GeForce 8800 GTX
GeForce 8800 GTS 640MB
GeForce 8800 GTS 320MB

Bohužel ať by místa slova "konfigurace" bylo například "model", nebo "typ"... vždy by mohla být formulace otázky zpochybněna a označena jako nejasná, přestože termín "konfigurace" je výstižný nejvíce (a podle mého dostatečně).

Úprava ale nebude provedena hned (stejně jako v podobných případech dříve), čili ti, kterých se toto týká (jinými slovy ti, kteří označili jako správnou odpověď "3 konfigurace"), budou mít do doby provedené úpravy o jeden bod méně, než kolik budou mít ve finále.

Přeji účastníkům mnoho štěstí u dalších otázek a především u slosování.
boboco (1987)|15.5.2007 00:28
myslím, že je to dobré, taky jsem zvolil "tři", přitom stačilo zamyslet se...:)
mech13 (5526)|15.5.2007 00:31
no imho byla otazka polozena docela dobre a ono sluvko "konfigurace" dost napovidalo jak je otazka zamyslena...
eraser (0)|15.5.2007 00:44
Musím priznať, že som pár minút nad otázkou váhal. Slovo model a konfigurácia nemajú totožný význam, avšak môžu sa v rôznych končinách a pri rôznych situáciach, či produktoch zamieňať ako synonymá, preto zrejme prišlo k tejto polemike.

Ja som odpovedal za b, čiže 4 konfigurácie. Osobne by som pridal do otázky doplnkové slová, čiže oficiálne konfigurácie (zostavy). Ale, ak sa zamyslím, i to by mohlo byť napadnuteľné. Preto s uznaním oboch odpovedí, čiže 3 a 4 súhlasím.
ICEBOSS (3435)|15.5.2007 08:38
no slava... :)
61094125 (3)|15.5.2007 12:31
[QUOTE=Karel Polívka]Že máte špatnou odpověď jste zjistil jak? Není totiž žádný způsob, abyste zjistil, zda je Vaše dnešní odpověď (tedy odpověď na stále probíhající otázku) v rámci soutěže vyhodnocena jako správná nebo nikoli - na to musíte počkat až do následujícího dne. Doporučuji pozorně si projít pravidla expertiád, obzvláště bod 5.1 (tím neříkám, že ji máte správně nebo špatně).
[/QUOTE]
Ok, beru zpet, usuzoval jsem z mailu, ve kterem stalo pocet odpovedi 1x z toho spravne 0x

Dnesni otazka je polozena jasne a vystizne... dneska nebudu rejpat ;-)
boboco (1987)|15.5.2007 12:36
...ono to chce ale číst ty e-maily celé:

"(upozorňujeme, že v počtu správných odpovědí nejsou dnešní odpovědi zahrnuty - pro více informací nahlédněte do pravidel soutěží)"
mihol (12)|15.5.2007 16:26
Jo jo, dneska je to jasný. Akorád do té včerejší bych minimálně přidal slůvko "referenční", protože je i pár OC verzí (konfigurací).
robky (3195)|15.5.2007 22:57
Myslím, že nad výberom otázok bu bolo potrebné sa trošku zamyslieť, aby odpoveď bola jednoznačná. Zamedzilo by sa zbytočným polemikám o tom, ktorá odpoveď je správna.
Treglis (3)|21.5.2007 08:40
Tak patecni zrejme nebyla asi zadna spravna odpoved. Peknej chytak od SvetaHW. 8096x8096, ktery je evidentne nejblize spravne odpovedi 8192x8192 bylo spatne a ostatni odpovedi ktere byli na vyber, byli diametralne odlisne.
mech13 (5526)|21.5.2007 08:55
moznosti byly 4096 8096 8192

no ja nekde videl 8096 i 8192... tak jsem se rozhodoval mezi tema dvouma, a hned co jsem si uvedomil co je 8096 za prasacky cislo, tak sem klikal na 8192 (2^13) a bez dalsiho premysleni odesilal odpoved...
Comby (13)|21.5.2007 10:28
Oficialny dokument nVidia:
http://www.nvidia.com/object/IO_37099.html

DirectX 10 resources: Maximum texture size 8096*8096
V dalsom texte sa pise o "Maximum texture resolution 8192*8192".

Nejak tomu nerozumiem.
first.indian (683)|21.5.2007 10:35
No jednoduse: Maximalni velikost textury 8069x8096 a maximalni rozliseni textury 8192x8192...
Bohuzel (pro me) byla otazka zvolena nasledovne: "Jaká je maximální velikost rozlišení textur podporovaná DirectX 10?"
Kdyby byla otazka polozena: Jake je maximalni rozliseni textur podporovane DirectX 10? Tak bych odpovedel spravne :( (na nekoho se to svest musi :D )
Treglis (3)|21.5.2007 11:45
[QUOTE=mech13]moznosti byly 4096 8096 8192

no ja nekde videl 8096 i 8192... tak jsem se rozhodoval mezi tema dvouma, a hned co jsem si uvedomil co je 8096 za prasacky cislo, tak sem klikal na 8192 (2^13) a bez dalsiho premysleni odesilal odpoved...[/QUOTE]

Aha uz jsem si nepamatoval odpovedi a mel jsem za to ze ta treti byla nejaka uplna kravina. Skoda ze jsem odpovidal rano ve spechu, njn, moje chyba.
eraser (0)|25.5.2007 00:27
V tom dokumente je presne táto veta: The maximum texture resolution has also been extended to 8192 × 8192.
boboco (1987)|25.5.2007 12:04
Každopádně je vidět, že si KP vzal poznámky k jednoduchosti expertiády k srdci:) -jj, kde jsou ty otázky typu: "Jakou sběrnici využívá GF 8800GTX?":)
-je to ale fajn, ještě kdybych taky někdy něco vyhrál:turtle

//edit: koukám na reakci tequilly a mecha a říkám si - proč moje příspěvky vždycky rozpoutají OT diskuzi?!:cry
tequilla (1015)|25.5.2007 12:09
[QUOTE=boboco]....je to ale fajn, ještě kdybych taky někdy něco vyhrál:turtle[/QUOTE]

Vyhrat neco ja, tak asi bouchnu sampano :). A to i pres to, jak zni muj nick...
mech13 (5526)|25.5.2007 12:18
[QUOTE=tequilla]Vyhrat neco ja, tak asi bouchnu sampano :). A to i pres to, jak zni muj nick...[/QUOTE]
jo vyhrat tak neco podruhy... :D
tgfh (2985)|25.5.2007 13:31
Ještě nikdy jsem nic nevyhrál :cry
Jimbo (6)|28.5.2007 00:21
Mam dve otazky:

1. Proc jsou vynulovany body za expertiadu duben 2007?
2. Proc neni v expertiade kveten2007 v konecnych vysledcich uznana u prvni otazky odpoved 3 i 4, jak tady bylo slibovano?

Jestli jsem nekde neco prehledl, tak se omlouvam, ctu tady v polospanku..
Karel Polívka (1485)|28.5.2007 01:14
[QUOTE=Jimbo]Mam dve otazky:

1. Proc jsou vynulovany body za expertiadu duben 2007?
2. Proc neni v expertiade kveten2007 v konecnych vysledcich uznana u prvni otazky odpoved 3 i 4, jak tady bylo slibovano?

Jestli jsem nekde neco prehledl, tak se omlouvam, ctu tady v polospanku..[/QUOTE]
1. Nerozumím
2. Psal jsem, že úprava nebude provedena hned (provádí se až po prezentaci poslední otázky). A protože po poslední otázce následoval víkend, tak k úpravě zatím nedošlo - stane se tak buď dnes nebo zítra (zkrátka před vyhlášením).
Jimbo (6)|28.5.2007 06:44
1. Tak nevim, jestli se to tak zobrazuje jenom mne, ale kdyz najedu na stranku
https://www.svethardware.cz/competition_list.jsp a posleze na Výsledky soutěže 'Expertiáda s BenQ', tak mi to pise, ze jsem nezodpovedel zadnou otazku, i kdyz vim, ze jsem odpovidal na vsechny. Mimoto tam neni nikdo uvedem v seznamu tech, co meli nejvic bodu(na te strance Expertiáda s BenQ), tedy to vypada jako by byly tyhle vysledky vynulovany/zruseny. Snad ted uz jde pochopit, na co se ptam.

2. V poradku, holt porad zapominam, ze neco jako vikend existuje..
Zeli (397)|28.5.2007 17:23
Potvrzuju, taky mi to zobrazuje bludy.