reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Téma: FAQ: KOUPĚ GRAFICKÉ KARTY (čtěte prosím)

Smeli (2302)|20.11.2006 18:23
[FONT="Arial"]
[SIZE="4"]Výběr grafické karty[/SIZE]
(pouze nové karty)
Ceny jsou brány pro parametricky stejné karty. Ceny aktuální k 1.10.2008, zdrojem jsou alfa, CZC a RS Computer (třetí shop budu různě měnit).
Ceny jsou průměrné včetně DPH.


Co tedy koupit? :notsure

Pokud by ste chtěli kartu do AGP slotu, vězte, že to, označit tento krok jako mrhání, není hřích. Jednak karty bývají dražší než jejich PEG kolegové a druhak pomalu vymírají. Do dvou tisíc by se dal doporučit Radeon HD3650, do tří pak HD3850, pokud se však o doporučení v tomhle případě dá mluvit.


[SIZE="3"] Do 1000,- vč. DPH [/SIZE]
Karty které výkonem neoslní, ale jako nouzovka nebo nenáročný kousek do HTPC se určitě vyplatí HD3470. Případně bych počkal zda-li neopadnou ceny GF9400GT a co udělají nové HD43x0, které byly právě vypuštěny.

[SIZE="3"] Do 2000,- vč. DPH [/SIZE]
V poslední době hodně zajímavá nabídka, karty s velmi výborným poměrem cena/výkon. Řeč je o Radeonech HD3850, který se pomalu a jistě chystá přenechat místo na výsluní Radeonu HD4670. Starší z karet lze sehnat už od 15 set korun, pokud si však potrpíte na spotřebu byla by výhodnější novinka HD4670 s cenou okolo 18ti set. Konkurence však nelení a má zde také velmi zajímavou kartu a to ořezávku starého známého G92 a to GeForce 9600GSO.

[SIZE="3"] Do 3000,- vč. DPH [/SIZE]
V tomhle segmentu máme tři horká esa - Radeon HD3870, GeForce 9600GT a 9800GT. Radeon se svou cenou okolo 2,5 tisíce je zde spíše outsiderem, ve většině případů to projede s GeForce 9600GT kterou lze sehnat v průměru o 200 korun levněji. Třetí kartou je přeznačená stará známá 8800GT, která ovšem i tak stále nabízí slušný výkon za cenu pod tři tisíce korun.

[SIZE="3"] Do 4000,- vč. DPH [/SIZE]
Bohužel, nebo bohudík, tady se není o čem bavit - králem je Radeon HD4850, karta s krásným poměrem cena/výkon s cenou od 3,5 tisíce bohužel nemá konkurenci. Pokud vlastníte 22" LCD, jistě po něm sáhněte.

[SIZE="3"]Do 5000,- vč. DPH[/SIZE]
Bezmála tři stovky nad čtyřmi tisíci - to je cena za 9800GTX i GTX+ (rozdíl je v jiném výrobním postupu a taktech). Vynikající karta a nebýt HD4850 tak ji jistě doporučím, ale dokud si bude držet takovou to cenu, nemá smysl.

[SIZE="3"] Do 6000,- vč. DPH [/SIZE]
Pro 24" palcová LCD a hraní na nich se doporučuje druhý trumf ze stáje červených - Radeon HD4870 s průměrnou cenou okolo pěti a půl tisíce. Společně s konkurenční GeForce GTX260 si hrajou krásně do not pokud jde o výkon, cenou je GeForce o asi půl tisíce dražší.

[SIZE="3"] Do 8000,- vč. DPH [/SIZE]
Jedinou kartou, která by stála za to, je HD4870 s 1GB pamětí a cenou lehce přes šest tisíc. Zda-li se to oplatí je ovšem otázkou (v některých hrách byl pozorován nárust výkonu oproti verzi s polovinou paměti).

[SIZE="3"] Do 10000,- vč. DPH [/SIZE]
S průměrnou cenou 9,3 tisíce hnízdí zatím nejvýkonější karta od NVIDIE, GTX280, těsně pod trůnem krále. Nabízí skvělý výkon pro náročné ale něchá si za to slušně zaplatit. Spíše bych ušetřil a nakupoval v sekci do šesti tisíc.

[SIZE="3"]Nad 10000,- vč. DPH[/SIZE]
ATi se po delší době povedlo dobít trůn krále a obsadila jej HD4870 X2 s cenou lehce přes 10 tisíc. Máte-li veliký monitor na kterém chcete smažit o 106, berte ji, nebo, pokud se spokojíte s lehce nižším výkonem, ušetřete a pořiďte GTX280.

[/FONT][FONT="Tahoma"][SIZE="3"]
Teorie výběru GK
[/SIZE]

Výběr podle ceny: ten je vcelku jasný, člověk veme to, co je v jeho cenové kategorii nejvýkonější. Pokud neví, buď se zeptá nebo si projde recenze, kterých bývá všude spousty.
Výběr podle značky: ATi nebo NVIDIA? Otázka, která trápí spoustu lidí - někteří fandí té značce, jiní té druhé. Co by ale mělo fungovat je řízení se rozumem - nevemu kartu kvůli značce která je slabší než karta konkurenta za stejnou cenu. Avšak jsou lidé, kterým není pomoci.
Výběr dle poměru cena/výkon: ideální skupina pro výběr grafické karty - zde se mnohdy nacházejí doprodeje předchozí generace high endu a die shrinky současného. Mnohdy však jde o cenovou kategorii mezi 4500 - 7000,- což spoustu lidí odradí.

Pokud vybíráte grafickou kartu, měli byste myslet na:
Rozhraní: nelze cpát PCIe do AGP a naopak. Navíc se v dnešní době objevují grafické karty s PCIe 2.0, které je zpětně kompatibilní s PCIe 1.1 (1.0 a 1.0a není potvrzeno). V tomhle případně Vás odkážu do diskuze sem.
Sestava: je nutné být obeznámen se zbytek hardware, který v PC máte. Bylo by totiž zbytečné aby výkonnou grafickou kartu brzdil procesor nebo nedostatek RAM. Taktéž je nutné brát ohled na layout Vaší základní desky a rozložení komponent v casu - nové karty bývají často dlouhé s dvouslotovým chlazení. V neposlední řadě je značným problém zdroj (PSU), kdy může dojít k poddimenzování a následnému "zrušení" zdroje, v horším případě i jiných komponent.
Chlazení: často problematická věc, kdy si lidé stěžují na restarty GPU, sekání systému a podobné neduhy po pořízení pasivně chlazené karty do nedostatečně/vůbec větraných casů. Je krásné mít doma ticho, ale i pasivní chlazení potřebuje alespoň minimální "ofuk".
MultiGPU řešení - CrossFire (CF) a SLI : pokud se rozhodujete zakoupit druhou kartu nebo rovnou dvě, měli by ste myslet na věci jako je spotřeba (dostatečně dimenzovaný zdroj je nutností), podpora čipsetu - nForce podporují SLI (ne všechny, hlavně nForce SLI čipsety) u grafických karet NVIDIE, zatím bez podpory čipsetů od Intelu, CF u karet ATi podporují některé čipsety Intelu a většina AMD/ATi (více info v příslušných sekcích), dále je nutno brát v potaz, že dvě karty mají také větší výdaj odpadního tepla a zaberou více místa. Dalším faktorem je "zbytečnost" - ať už CF nebo SLI nemá význam na kartách low endových a nižšího mainstreamu, u vyšších je to téma k diskuzi a pokud nemáte co dělat s penězi tak v high endu se tyto technologie vyplatí. VŽDY ALE MĚJTE NA PAMĚTI - 2 GRAFICKÉ KARTY NEMUSÍ ZNAMENAT 2X VĚTŠÍ VÝKON!
Určení: jedna z mnoha dalších věcí, na které je nutno myslet. I když máte spousty peněz a jste ochotni je investovat do high endové grafické karty je dobré se zamyslet, zda-li najdete pro takové řešení uplatnění. Pokud např. nepracujete s náročnými grafickými aplikacemi nebo nehrajete nejnovější hry na velkých monitorech je to celkem zbytečné. V HTPC se dokonce spokojíte i s integrovaným řešením.[/FONT]
Smeli (2302)|24.3.2008 16:49
Upravený celý koncept, sice mi to zabralo půl dne, ale pro příště to bude zas o něco snažší. Opět děkuju Wlckovi za jeho uhánění (:D). Prosím, aby ste se vyjádřili k formě, případně dodali i své návrhy :notsure
husky14 (4214)|24.3.2008 17:08
S tema cenama v tabulce sis pekne zavaril, to bude platit tak tyden.... :)

Ani vyrobce imho neni nutnej. V ty tabulce by urcite stacilo uvest Orientacni cenu (treba rozsahem od/do) a jen modely (bez vyrobce). No a urcite nechat ty spodni doporuceni.

Zpracovany je to pekne a prehledne, ale jak sem psal, za tyden muzes editovat.
Smeli (2302)|24.3.2008 17:34
[QUOTE=husky14;104077]S tema cenama v tabulce sis pekne zavaril, to bude platit tak tyden.... :)

Ani vyrobce imho neni nutnej. V ty tabulce by urcite stacilo uvest Orientacni cenu (treba rozsahem od/do) a jen modely (bez vyrobce). No a urcite nechat ty spodni doporuceni.

Zpracovany je to pekne a prehledne, ale jak sem psal, za tyden muzes editovat.[/QUOTE]

Při tom jak HD38x0 lezou dolů asi ano, navíc dojde ještě 9800GTX, proto je to pro mě i jednoduší, opravím ceny v excelu a bude to. Pokud jde o výrobce tak už sem neměl sílu na to opravovat ty názvy, možná později, teď ještě dělám přehledy a až skončím, asi si vydloubnu oči a hodím je do skleničky :D

Edit: btw, jak říkám, ty ceny jsou aritmetické průměry těch tří zmíněných obchodů, takže je ani nikdo nemůže brát nijak závazně, ale opravdu nemám čas prolézat shopy kde mají tu a tu kartu nejlevněji... to bych to taky mohl dělat týden :(
Wlcek (379)|24.3.2008 18:35
Když už je to tak pěkně zpracovany do tabulky. možná bych k ni přidal ještě i souhrnny graf tetstů z www.tomshardware.com, nejlíp přímo do té tabulky :-) Aby si každý mohl udělat vlastní názor (vim že tohle si nechtěl slyšet;-)). U karet do AGP to asi možny nebude.
Smeli (2302)|24.3.2008 18:51
Udělej graf a já to tam přidám :D Ale to je tatáž drbačka jako s těmi cenami - vycházejí nové ovladače, každý engine sedí jinak každé kartě, takže nějaký obecný to bude chtít, hlavně ne 3D mark ;)
Milan Šurkala (160)|24.3.2008 21:59
Njn, to budeš mít pěknou drbačku :-) V průvodci toto dělám každý měsíc a je to docela záhul, mám to ze čtyř obchodů, brzy plánuju rozšířit na pět. S výkonem je to také potíž, nové ovladače to zas trochu pozmění, proto beru více testů a to se celé zprůměruje. Doporučuju prostě vzít testy ve všech hrách, které kde najdeš, to bude nejobjektivnější. Je to hodně čísel :-)
Wlcek (379)|24.3.2008 22:43
Myslel sem testy přimo z VGA Charts. maji tam testy v Battlefieldovi 2142, Dark Messiah of Might and Magic, Doom 3, Microsoft Flight simulator X, Oblivion: The Elder Scrolls 4, Prey, Warhammer Mark of Chaos a 3D Mark 06 SM2.0 a HDR/SM3.0. Ale je pravda že to je v obecnym měřitku dost malo. Takže bych asi vzal několik kompletnich vysledku testu a to zpruměroval.

Btw, nechtěl sem tě uhánět, ale pomoct ti ;-)
husky14 (4214)|25.3.2008 12:05
Podle me vubec nema cenu cpat vysledky testu do doporuceni, jakou kartu koupit. Je samozrejme dobry, aby Smeli zhruba vedel, jak si karty vuci sobe stoji a podle toho pak nestranne doporucil v kazdy cenovy hladine nejlepsi kartu v pomeru cena/vykon, ale zahrnovat so toho vysledky treba z Tom´s je imho blbost. Vzdyt ty testy karet tam pribyvaj postupne a starsi karty rozhodne nejsou znovu testovany na nejnovejsich driverech, takze to stejne neodpovida realite. A uz vidim, jak nekde na netu hledate testy treba X1050 v deseti hrach na Cat. 8.3 (a v dubnu na Cat. 8.4).... :p

Pro me jako BFU je dulezity to doporuceni v cenovych kategoriich pod tim, nebudu koukat ani na tu presnou cenu v tabulce, protoze si stejne vybranou kartu objednam tam, kde je nejlevnejsi ;)

Takze za me by stacila tabulka modelu (bez vyrobcu) s cenou od/do a fundovany a nestranny shrnuti a doporuceni nej cena/vykon dole v cenovych hladinach....

Btw. uz jenom to hledisko cena/vykon vam da zabrat, kdyz je to kazdej tyden jinak.

Tot muj nazor :)
Smeli (2302)|25.3.2008 12:44
Tabulka má pouze informativní charakter, abych to nemusel vypisovat. Pokud jde o způsob, jakým vytvořím cenu, tak je to hodně složité - můžu vybrat tři obchody, kde např. cena karty X bude v prvním 1000, druhém 1100 a třetím 900 Kč. Tím nám vyplyne, že by se cena měla pohybovat od 900 do 1100 Kč, jenže pak může někdo přijít, říct tady a tady mají kartu za 800 Kč a tady a tady je 1350,-. Pak rozpětí veme za své. Proto je podle mě výhodnější udělat nějaký průměr, kdy si každý uvědomí, že se ta cena někde kolem hýbe.
husky14 (4214)|25.3.2008 13:05
Tim od/do v tabulce sem myslel, aby to korespondovalo s doporucenima dole, tzn. treba 1000-2000 - karty 9550, X1050.... HD2600XT.

No ale jak myslis, ja to s tebou myslel dobre, chtel sem ti to usnadnit.... ;)
Smeli (2302)|25.3.2008 13:26
Od do jsou ty rudé čáry (pokud nemáš černobílý monitor) :notsure
husky14 (4214)|25.3.2008 14:08
Chjo, tim sem myslel, ze nemusis pocitat presne castku na koruny.... ale je to tvuj boj ;)
Smeli (2302)|4.4.2008 19:39
Aktualizováno, třetím shopem se stal Agem, pro tohle období. Nenaštěstí, ačkoli v alfě a czc ceny spíše klesaly tak v agemu jsou poměrně vyšší, což se podepsalo na průměrech. Přijímám inspirace, jaký shop použít příště, takže klidně PM.
Smeli (2302)|14.6.2008 13:18
Aktualizováno - třetí shop je Agen. Ceny jsou pěkný a protože od příštího týdne budou uvedeny novinky obou společností, máme se na co těšit... :)
Jiziii (796)|15.6.2008 15:07
Moc hezkej článek muselo to dát dost práce já bych se s tim asi nedělal.
Eště že nemám peníze na novou grafárnu :-D
Smeli (2302)|5.7.2008 10:24
Pro zajímavost: 74% komunity serveru HEXUS by si vybralo řešení od AMD:
ICE_D (2754)|5.7.2008 11:06
[QUOTE=Smeli;104068]Upravený celý koncept, sice mi to zabralo půl dne, ale pro příště to bude zas o něco snažší. Opět děkuju Wlckovi za jeho uhánění (:D). Prosím, aby ste se vyjádřili k formě, případně dodali i své návrhy :notsure[/QUOTE]

Pekna prace pane ;) :thumb

Pripominky:
1. Tam dole mas sice podtrhany jednotlivy casti, ale chtelo by to mezi nima odradkovat, bude to prehlednejsi ;) Mozna i tucny nadpisy, nevim, tonecham na Tobe, kazdopadne zprehlednit
2. Pokus se v tech levnych kartach odhadnout prave ten nize zminovanej procesor a jeho vliv. priklad:
"Pokud mate p4 3ghz, nic vic nez 8600GT se Vam nevyplati, CPU kartu nevyuzije!" (ber jen jako priklad a fiktivni tvrzeni, nevim, jetsli je to tak) - alespon u tech doporucovanych karet, mohlo by to byt i naopak:
"Doporucovanou kartu 8600GT si kupte pokud mate CPU okolo 3Ghz. "
"Dporucovanou 9600GT si kupte pokud mate dualcore alespon 2x2Ghz" - a tak nejak ;)

Myslim, ze to je hlavni problem mezi mene znalymi uzivateli, ze si k slabymu cpu koupi naslapanou gpu a pak se divi, ze to cuka :D
Draken (1578)|9.7.2008 10:57
hmm segment teď obohatila do 4000kč HD4850 a nad 5000 HD4870 myslím že se tímto situace hodně změnila
rozhodně přihazuju hlas do koláče pro HD4870
mech13 (5526)|30.9.2008 06:29
bude update?
Smeli (2302)|30.9.2008 06:35
[QUOTE=mech13;165480]bude update?[/QUOTE]

Právě teď sem přemýšlel nad tím, že se připravím o pauzu v práci a kuknu na to...
flanker (1579)|30.9.2008 09:23
za úvahu stojí i HD4830, za cenu pod 3000Kč se bude jednat o solidní bombu. Takže ještě také čekám a počkám na ofic testy-zda koupím hd4830 nebo hd4850 :)
Smeli (2302)|30.9.2008 09:56
flankere, 4830 je zajímavá, ale stále není v obchodech...

podněty vyjadřujte, ve 12 s tím začnu něco dělat... pokud mě neodvezou na psychiatrii :(
mech13 (5526)|30.9.2008 10:26
urcite bych posunul kategorie, ted mas pulku do 6k a pulku nad 6k - jenze nad 6k (5700) mas prakticky 4 karty - 4870(x2) a GTX2x0... dnes je mnohem zajimavejsi levnejsi segment mezi cca 1300-3000, tam bych dal mnohem vic kategorii (cca 1200, 1600, 2000, 2500, 3000... nebo jak to tam vychazi, moc v tom ted nemam poradek proto se divam na FAQ;))
Smeli (2302)|30.9.2008 10:42
Zkusím to nějak vymyslet... spíš bych to rozdělil po dvou stovkách. Tohle dělení, které tam je teď vzniklo v době X19x0 a spol., proto není na škodu jej změnit :)
flanker (1579)|30.9.2008 11:17
v levnejsi kategorii cca 2000-3000Kč by to byl desnej zmatek: HD3850, HD3870, HD4670, prichazejici HD4830, gf9600GSO, 9600GT, 9800GT
Smeli (2302)|30.9.2008 13:14
Hm, tak hodina pauzy v prdeli a nemám hotovou ani tabulku, dodělám odpoledne. Mimochodem, zrušil sem AGP - někdo proti?
mech13 (5526)|30.9.2008 14:10
nee, myslim ze to bohate vynahradi dve vety ze uz to vetsinou ani nema cenu kupovat... a kdyz uz nahodou tak ze dva modely
mpitman (206)|30.9.2008 16:39
[QUOTE=mech13;165555]nee, myslim ze to bohate vynahradi dve vety ze uz to vetsinou ani nema cenu kupovat... a kdyz uz nahodou tak ze dva modely[/QUOTE]

No myslim, ze lidi co maji relativne novou desku s AGP slotem a chteji upgradovat grafiku prohrasenim, ze to nema smysl moc nepotesis ;-), ale jinak bych take rekl, ze uvedeni dvou tri modelu s patricnym zduvodnenim staci - ono v AGP kartach zas tolik smysluplnych moznosti neni...
cool.user (2822)|30.9.2008 16:41
[QUOTE=mpitman;165608]No myslim, ze lidi co maji relativne novou desku s AGP slotem a chteji upgradovat grafiku prohrasenim, ze to nema smysl moc nepotesis ;-),[/QUOTE]

Ale pravda je takova je ve vetsine pripadu ;)
Smeli (2302)|30.9.2008 17:53
V AGP není žádná smysluplná a nových desek - řekněme před rokem, ale dneska? Jinak nic nebude, bo sem si tabulku nechal v práci :mistake :stupid :hmm :angry
mech13 (5526)|30.9.2008 17:57
AGP... pokud nekdo nema slusne vytocenou X2 v 939 tak je to vzdy vyhozeni penez... takze jedna karta pro pretocenou X2, druha pro vsechny ostatni a tim AGP konci
cool.user (2822)|30.9.2008 18:01
[QUOTE=mech13;165634]AGP... pokud nekdo nema slusne vytocenou X2 v 939 tak je to vzdy vyhozeni penez... takze jedna karta pro pretocenou X2, druha pro vsechny ostatni a tim AGP konci[/QUOTE]

Jenze v mnoha pripadech je levnejsi a lepsi variantou koupit jinou desku a pcie grafiku. (mysleno pro x2)
Smeli (2302)|1.10.2008 13:04
Tabulka je, končí pauza takže texty odpoledne. V tabulce je ale chyba - GeForce 9600GSO 512MB není GDDR3 ale DDR2!!! Opravím rovněž odpoledne
husky14 (4214)|1.10.2008 13:10
[QUOTE=Smeli;165826]V tabulce je ale chyba - GeForce 9600GSO 512MB není GDDR3 ale DDR2!!! Opravím rovněž odpoledne[/QUOTE]Ještě sem si všim jedný: 9500 GT je GDDR3.... ;)
Smeli (2302)|1.10.2008 14:18
[QUOTE=husky14;165829]Ještě sem si všim jedný: 9500 GT je GDDR3.... ;)[/QUOTE]

No jo, sem to vzal statisticky čeho sem našel víc, nebyl čas, má být 256 a trojky :(
Smeli (2302)|1.10.2008 19:08
OK, prosím, můžete se na mě vrhnout...
mech13 (5526)|1.10.2008 19:49
Mozna jsu nejake divne, ale tuto vetu nechapu: "Pokud by ste chtěli kartu do AGP slotu, vězte, že to označit tento krok jako mrhání není hřích."

Teda jako vim co tim asi basnik myslel, ale nevedet to tak to urcite neprelouskam... jinak co jsem se dival dobra prace:thumb
Smeli (2302)|1.10.2008 20:02
Už lepší?
Pavel Boček (4169)|1.10.2008 20:14
Pár chybek - Pro 24" palcová LCD a najvýkonější karta od NVIDIE . Jinak správné označení je HD(mezera)xxx0(mezera)Pro/XT apod. a též GTX(mezera)280 :slug:D
Smeli (2302)|1.10.2008 21:16
[QUOTE=Pavel Boček;165961]Pár chybek - Pro 24" palcová LCD a najvýkonější karta od NVIDIE . Jinak správné označení je HD(mezera)xxx0(mezera)Pro/XT apod. a též GTX(mezera)280 :slug:D[/QUOTE]

Od tebe názory neberu ale chyby opravím, imho chybu;)
mstejska (2912)|1.10.2008 22:07
Mozna se blbe divam ale chybi mi tady Nvidia GeForce 9800 GX2.
cool.user (2822)|1.10.2008 22:35
[QUOTE=mstejska;166007]Mozna se blbe divam ale chybi mi tady Nvidia GeForce 9800 GX2.[/QUOTE]

gx2 je v soucasne dobe prakticky mrtvy model, nema smysl s nim nejak pocitat.
mstejska (2912)|2.10.2008 07:27
No ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.
Smeli (2302)|2.10.2008 08:21
[QUOTE=mstejska;166090]No ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.[/QUOTE]

Karta není ani v alfě ani v czc - proto tam není.
cool.user (2822)|2.10.2008 10:18
[QUOTE=mstejska;166090]No ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.[/QUOTE]

Jenze to bys pak v tom prehledu mohl chtit mit i radeona 9800 nebo gf 5800...

2smeli: na czc je :p (ale nedostupna :) )
mstejska (2912)|2.10.2008 10:27
No jo, ale ta je docela nova. Podle me naprd ale nova.
PS: Nepropaguji ji.
cool.user (2822)|2.10.2008 10:37
[QUOTE=mstejska;166117]No jo, ale ta je docela nova. Podle me naprd ale nova.
PS: Nepropaguji ji.[/QUOTE]

Ale tady jde o to ze ta karta se uz nevyrabi a neprodava (nechytej me za slovo, nerikam ze par kusu nemuze byt jeste skladem v nejakem zapadakove). Je trochu hloupe doporucovat ke koupi grafiku ktera je temer nesehnatelna.
xlukinek (68)|2.10.2008 10:39
Moc krásnej článek, myslím že s tím měl autoh hooodně práce a nezávidím mu to, ale sem moc rád za to, že to tu je ikdyž už novou grafickou kartu mám :D. A dokonce se i nachází v tabulce. Jedná se o HD4870 512GDDR5 a sem s ní víc než spokojenej. Ještě jednou skládám poklonu za článek :thumb
mstejska (2912)|2.10.2008 10:40
jestl se nevyrabi tak to sorry. Asi tak pred 14 dny tady nekdo resil jestli HD4870 nebo tuhle. Ale do tabulky doporucenych bych ji tam taky sam nedal.
Smeli (2302)|2.10.2008 10:43
[QUOTE=mstejska;166124]jestl se nevyrabi tak to sorry. Asi tak pred 14 dny tady nekdo resil jestli HD4870 nebo tuhle. Ale do tabulky doporucenych bych ji tam taky sam nedal.[/QUOTE]

Nevyrábí se snad od doby co vyšla GTX280, někdy v té době vyšla nějaká taková zpráva, pak se už jen doprodávala...
sixx (160)|3.11.2008 15:06
Zdar lidi potřebuji koupit grafiku abych mohl bezproblémů hrát hry naplné detaily na 24"palcovém LCD myslel jsem že nVIDIA 280 GTX by mohla stačit.
Jestli mě můžete na zakladě skušeností nějakou doporučit tak napište.
Děkuji za vaše názory
Ahoj
SamecP (1751)|3.11.2008 16:07
GTX28O 1GB nebo 4870X2 1GB.Tyhle karty mají brutální výkon.Ale ta cena je dost drsná..Jakej máš zdroj?Chce to minimálně 625W...
pas!k (3765)|3.11.2008 16:09
[QUOTE=sixx;178044]Zdar lidi potřebuji koupit grafiku abych mohl bezproblémů hrát hry naplné detaily na 24"palcovém LCD myslel jsem že nVIDIA 280 GTX by mohla stačit.
Jestli mě můžete na zakladě skušeností nějakou doporučit tak napište.
Děkuji za vaše názory
Ahoj[/QUOTE]


Karta neni jedine na cem zalezi .. bodnul by zbytek sestavy .. osobne mam HD4870 a 24" lcd a zatim jede vse v pohode ..
sixx (160)|3.11.2008 19:17
[QUOTE=pas!k;178063]Karta neni jedine na cem zalezi .. bodnul by zbytek sestavy .. osobne mam HD4870 a 24" lcd a zatim jede vse v pohode ..[/QUOTE]

Ahoj tak sestavu mám :
CASE Middletower ATX AplusCase CS-3060 XClio II,CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,RAM A-DATA 4x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition,COOLER SCYTHE SCNJ-1100P Ninja PLUS Cooler Rev.B,
DVD-R/+R Pioneer DVR-212 černá SATA,Zdroj CORSAIR VX550, 550W,2 x COOLER Noctua NF-S12-800 120mm,2 x HDD Hitachi Deskstar P7K500 500GB, Serial ATA/300, 16MB cach,MB Asus M2N-SLI Deluxe FW/2PCIe/2GL, AM2, NF570SLI, DDR2,
Asus EN8800GTS/HTDP/512M, PCI-E,XP PROFESIONAL SP 3.
Ten zdroj samozdřejmě koupím silnější.
Janyk1 (997)|3.11.2008 19:19
ten zdroj...(nejlepší bude Enermax PRO82+ 625W)
imho se mi nezdá moc výhodný investovat do takovejch grafik:notsure
SamecP (1751)|3.11.2008 19:22
Docela pěkná sestava,ale Intel by tam slušel víc;).Zdroj vem Enermax PRO82+ 625W popřípadě Enermax MODU82+ 625W s modulární kabeláží.Cpu bych ještě nataktoval,aby jsi využil plný výkon grafiky.
Pavel Boček (4169)|3.11.2008 19:25
K tomu procesoru bych dal akorát tak Radeon HD 4870...nataktovat už o moc nepůjde.
sixx (160)|3.11.2008 20:20
[QUOTE=Janyk1;178178]ten zdroj...(nejlepší bude Enermax PRO82+ 625W)
imho se mi nezdá moc výhodný investovat do takovejch grafik:notsure[/QUOTE]

No to je pravda ,ale co člověk nadělá loni jsem kopil ASUS 8800GTS 512mb za 8700Kč a teď jí prodám s bídou za 3000Kč.A když budu čekat až ceny karet po vánocích klesnou ta jí prodám asi za 1500kč.
SamecP (1751)|3.11.2008 20:24
Taky pravda.Zažil jsem stejnej případ s mojí bejvalou 8800GT 512MB..A nestačil by ti nakonec fakt ta HD4870?
sixx (160)|3.11.2008 20:39
[QUOTE=SamecP;178220]Taky pravda.Zažil jsem stejnej případ s mojí bejvalou 8800GT 512MB..A nestačil by ti nakonec fakt ta HD4870?[/QUOTE]

No tak to právě nevím nemám s touto kartou žádné s kušenosti ,ale když vezmeš jak jsou hry stále náročnější tak si myslím že 280GTX by to mohla zvládat pár let když se podíváš jakou dobu se držela na špičce její starší sestra 8800GTX tak si myslím že je to taková jistota i když vý bůh co se na nás chystá za karty v příštím roce někde jsem četl že nvidia se chystá sesadit s trůnu krále 4870 X2 2GB.
Janyk1 (997)|3.11.2008 20:47
[QUOTE=sixx;178226] někde jsem četl že nvidia se chystá sesadit s trůnu krále 4870 X2 2GB.[/QUOTE]

tak leda dvoučipovkou s GT200 nebo něčím odvozeným, novej čip moc nečekám...(nebo se snad chystá G300?)
Razi3L (612)|3.11.2008 20:51
Pokud chceš, aby ti ta karta nějakou dobu vydržela, tak já osobně bych s nákupem počkal na novou řadu ATi HD58xx. Pokud se ti nechce čekat bych koupil HD4870X2.

Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)

/edit: k sesazení 4870X2 - Nvidie pronesla jenom to, že 4870X2 nebude nejvýkonnější kartou tohohle roku. Já osobně to vidím na něco ve smyslu GTX280GX2 :D. Protože nová řada má přijít tušim za více jak půl roku (někdy Q2 myslim)

/edit2: k tomu, že to vydrží 2 roky jako 8800GTX je imho blbost, teď se nezahálí ani u ATi ani u Nvidie a obě společnosti si hodně konkurují, tak to žene výkon kupředu...
Deee-aN (3834)|3.11.2008 20:56
[quote=Razi3L;178236]
Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)
[/quote]
Možná plácám, ale není to ten henten "microstuttering"?:notsure:shut
sixx (160)|3.11.2008 21:02
[QUOTE=Razi3L;178236]Pokud chceš, aby ti ta karta nějakou dobu vydržela, tak já osobně bych s nákupem počkal na novou řadu ATi HD58xx. Pokud se ti nechce čekat bych koupil HD4870X2.

Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)

/edit: k sesazení 4870X2 - Nvidie pronesla jenom to, že 4870X2 nebude nejvýkonnější kartou tohohle roku. Já osobně to vidím na něco ve smyslu GTX280GX2 :D. Protože nová řada má přijít tušim za více jak půl roku (někdy Q2 myslim)

/edit2: k tomu, že to vydrží 2 roky jako 8800GTX je imho blbost, teď se nezahálí ani u ATi ani u Nvidie a obě společnosti si hodně konkurují, tak to žene výkon kupředu...[/QUOTE]

No jo ale jestli prodám tu svojí 8800GTS 512mb,tak musím do PC něco nacpat jináč si nezahraju ale jaká karta bude nejlepší volba to teda fakt už nevím.Koupit něco levnějšího a počkat nebo si nechat 8800GTS 512mb a pak prodat ještě levněji?
Janyk1 (997)|3.11.2008 21:14
A stačí ti ta grafika zatím?
Tak sesumírováno máš 3 možnosti(možná i víc):
1) Nechat si tu stávající s tím, že ji potom* prodáš hodně levně a pak se rozhodneš podle možností, co koupíš dál.
2) Prodat tu stávající za cca 2,5k a doplatit si na HD4870, čili nějaké 4 tisíce příplatek, tu ovšem potom* taky prodáš hodně levně.
3) Prodat tu stávající a koupit hi-end, čili GTX280 nebo HD4870X2, které ti nějaký čas vydrží, ovšem s velkým příplatkem.

*potom - v horizontu tak půl roku, rok, třeba až vyjdou nějaký nový hi-end karty (nová generace)

První možnost bych volil v případě, že ti ta karta ještě stačí. Druhou v případě, že ti už přestává stačit, HD4870 je o poměrně velký chlup výkonější. Třetí možnost je z ekonomického hlediska podle mě asi nejhorší, ale tvůj problém zase vyřeší. Všechny možnosti představují poměrně velkou investici, ať hned nebo v budoucnu.

Jestli ti stačí tak 1), jinak bych se přikláněl k 3), protože je asi nejjednodušší a pokud na ni máš peníze, tak ani není moc co řešit.
Uvidíme, co ostatní.
sixx (160)|3.11.2008 21:39
No tak to jestli mě stačí pozná hned jak mě přijde nové LCD 24"palců ,ale asi stačit nebude.A to když jsem si kartu kupoval tak jsem si myslel bůhví co nemám...........
Razi3L (612)|3.11.2008 22:20
Na 24" LCD stačí i 8800GT, kterou mám. Detaily mám většinou na medium/high bez AA. Dohrál jsem na tyhle detaily Crysis Warhead a hraju COD5 po netu (kolem 50FPS a všechno na max+16xAF). Race driver Grid taky naprosto v pohodě - všechno na High+4xAA - FPS už si nepamatuju, ale bylo to plynulý (aspoň dousám :)). . Výkon je celkem dostačující a myslim, že s 8800GTS to vydržíš. Jé osobně chci taky upgrade, ale plánuju to na leden - nová generace ATi.
sixx (160)|21.12.2008 23:30
Zdar lidi tak teď už grafickou kartu musím nějakou koupit,včera jsem si vyzvedl svojí ASUS 8800GTS512Mb z reklamace dostal jsem úplně novou a dneska jsem jí vezl z pátky do shopu prostě se nespouštěl větrák otáčky větráku šli nastavit jenom manuálně a najednou konec pc nešlo z pustit tak jsem tam dal starou kartu a pc jede v pohodě v shopu mě udělaly radost vrátily peníze v plné výši 8790Kč .Ale technik povídal že si myslí že mám něco se základní deskou a druhý zase že mám něco se zdrojem že to jinak není možný,tak zítra vezmu pc na vyšetření .Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?Já si myslím že zdroj by to mohl dělat ,ta druhá karta nemá žádné napájení a kdyby bylo něco se základní deskou tak by byl problém asi stejný.A na novou grafiku asi počkám do toho ledna co přijde na trh za novinky.

Ahoj
Deee-aN (3834)|21.12.2008 23:41
Gratuluju! Vyhrál jsi jackpot! Dostat skoro 9k za kartu, která se snad už ani neprodává...:mistake.
No, uvidíš, co ti řeknou na tom "vyšetření" a až se ta koupě nové bude chýlit, ozvi se. V lednu by se mělo objevit dělo od nVidie (GTX295) a uvidíme, co za ní budou chtít. Asi hodně, ale zase by mohly spadnout ostatní.
sixx (160)|21.12.2008 23:49
[QUOTE=deeean;197421]Gratuluju! Vyhrál jsi jackpot! Dostat skoro 9k za kartu, která se snad už ani neprodává...:mistake.
No, uvidíš, co ti řeknou na tom "vyšetření" a až se ta koupě nové bude chýlit, ozvi se. V lednu by se mělo objevit dělo od nVidie (GTX295) a uvidíme, co za ní budou chtít. Asi hodně, ale zase by mohly spadnout ostatní.[/QUOTE]

Ahoj no to se povedlo s těma penězi mě velice potěšily už jsem v duchu vyděl jak zase kartu na měsíc odvezou na opravu,ale teď už jsem byl měsíc bez karty tak jsem se těšil jak si zahraju ,a nic tak musím čekat trpělivost růže přináší…………….ahoj
sixx (160)|22.12.2008 22:54
Ahoj tak jsem byl z pc na "vyšetření"a bylo mě řečeno že se zdrojem nic nemám a se základní deskou taky ne.Prý jsem měl "smůlu na vadnou kartu z výroby"když jsem chtěl kupovat novou 280GTX tak mě řekly že si mám radši koupit novou řadu 260GTX že prý má jen o 15 procent nižší výkon než 280GTX.A ATI 4870 X2 mě rozmluvil úplně že prý mám slabý procesor tak jsem řekl ,že si to rozmyslím a šel jsem přemýšlet jakou kartu pořídím.
Deee-aN (3834)|22.12.2008 23:04
Tou novou řadou asi mysleli např. tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145004000000KKI. Ty jsou dobré. Je jen na tobě, jestli to nevydržíš měsíc. Tahle může pak být znatelně levnější a dostupné mohou být mnohem výkonnější... A nebo ti potom k téhle zbyde na lepší procesor.
sixx (160)|22.12.2008 23:11
Ahoj teď už to vydržím ,ale bude to boj ..........
sixx (160)|29.12.2008 18:24
Ahoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj
Deee-aN (3834)|29.12.2008 18:45
[quote=sixx;200132]Ahoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj[/quote]
Možná, že za ní budou chtít ranec, ale téměř určitě srazí cenu minimálně té nVidie uvedené výše.
Z těch dvou bych vzal nVidii a ještě radši bych vzal tu samou (GTX260 216SP) na základních taktech a dotaktoval.
matyyy (2527)|29.12.2008 18:54
[QUOTE=sixx;200132]Ahoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj[/QUOTE]
osobně se mi líbí hd4870 od saphirre bude určitě tišší než referenční a tišší než ta od asusu (má větší větrák -> meší otáčky)
nebo 260gtx[SIZE="1"]216[/SIZE] od zotacu 55nm verze by sice měla jít slušně přetaktovat ale nečekej moc ticha jelikož nvdia očesala referenční chladič a taky si nemyslím že by se to za 1000 navíc a 20dní čekání vyplatilo

když budeš kupovat ati vyčkej do 2hého týdne příštího roku mohlo by se trochu hýbat s cenou (max 500 dolů)

poměr cena/výkon je u gtx260 216sp a hd4870 je lepší pro nvdii
sixx (160)|30.12.2008 01:12
Ahoj tak to já počkám ,ale jak se rozhodnout kterou koupit není tak lehké podle recenzí to vypadá že ATI 4870 1GB mají pořád navrch.

Takže kterou vybrat?Hlavně chci aby karta zvládala všechny hry na 24"palcovém LCD na max detail.
Deee-aN (3834)|30.12.2008 08:08
sixx (160)|30.12.2008 17:00
No to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.
cool.user (2822)|30.12.2008 17:08
[QUOTE=sixx;200493]No to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.[/QUOTE]

Ze by 4870 byla o dost vykonejsi nez gtx260? No... mam jiste pochybnosti... Ono to neni ani tak o vykonu spis jako o optimalizaci ovladacu...

Navic to ze 4870 podporuje dx10.1 je sice hezke, ale v praxi to moc neznamena, protoze maloktery vyvojar se ti bude patlat s dx10.1 kdyz polovina trhu dx10.1 podporovat nebude (nvidia).
Deee-aN (3834)|30.12.2008 20:38
[quote=sixx;200493]No to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.[/quote]
Kde jsi, prosím tě, zjistil že 4870 je výkonnější než GTX260 216SP? :runaway Podle DD Worldu se neorientuj. Tam se píšou různý věci...
sixx (160)|30.12.2008 23:50
No tak já ještě počkám na tu Nvidia 295 GTX a pak uvidím kdybych měl jistotu že mě ta 260 GTX utáhne v pohodě ten 24"monitor tak jí koupím.
cool.user (2822)|31.12.2008 00:01
Chlape, ja te nechapu. Nejdriv se rozhodujes mezi 4870 1GB a gtx260 a ted chces najednou dvakrat-trikrat drazsi kartu?
Deee-aN (3834)|31.12.2008 00:06
Bohužel, dneska nakrmit 1920x1200 se vším na max v jakékoli hře nezvládne žádná karta za relativně rozumnou cenu. Nemluvě o tom, že se začínají objevovat hry typu GTA IV, kdy už do její hratelnosti začíná výrazně promlouvat i výkon procesoru. Teď se prý po rozpačitém začátku chystají patche, aby si to mohlo rozumně zahrát víc lidí (tzn. se " slabším" HW)
Recenze GTX260 216.
sixx (160)|31.12.2008 01:24
[QUOTE=cool.user;200645]Chlape, ja te nechapu. Nejdriv se rozhodujes mezi 4870 1GB a gtx260 a ted chces najednou dvakrat-trikrat drazsi kartu?[/QUOTE]

Já se nerozhoduju mezi nimi chtěl jsem původně 280 GTX ale o ní mě řekly že má jen o 15 procent vyšší výkon než 260 GTX takže to ani nepoznám . Nebo jsem chtěl 4870 X2 a to mě zas prodejce řekl že se dvou jádrové karty nevyplatí kupovat a pak ještě že mám na tuto kartu slabí procesor CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,a taky zdroj že by asi nestíhal CORSAIR VX550.A PC se mě překopávat nechce když ho mám teprve jeden rok .prostě jsem se zaměřil na dvě nejsilnější karty na trhu ,ale když ti pak prodejce říká že to je až zbyteční mýt tak výkonnou kartu že stačí ten zlatý střed tak začneš váhat. Možná bude nejlepší řešení dražší karta prostě výkon bez kompromisů.
xstreetfighter (453)|31.12.2008 09:06
to bych chtěl vidět toho prodejce, co ti řekl že si nemáš kupovat X2...To musel být mega poctivec. Když se podíváš na nějakou objektivní recenzi dozvíš se, že v dnešní době má LEHCE navrh Nvidia se svým modelem 260 216, ATI jí však dýchá na krk, nejsou to rozdíly v řádech desítek ale jednotek procent. Každá z karet navíc vyniká výkonem u jiných her, Pokud si koupíš kteroukoli z nich, neprohloupíš. Pokud se ženeš ovšem za TOP výkonem a záleží ti na každé desetině procenta, vem Nvidii. Jak psal pravdivě Deee-aN dneska nakrmit 1920x1200 se vším na max je pro jednu kartu takřka nereálný úkol. To už pak existují jiná řešení. Novinky od Nvidie, na které jsi se ptal, mohou být naopak velmi drahé, já osobně bych počkal na slevy a koupil bych ATI...
sixx (160)|2.1.2009 13:55
Zdar lidi tak koukám na ceny grafik a zatím se nijak neklesají .Chtěl jsem se zeptat o kolik má podle vás vyšší výkon ATI 4870X2 než 280GTX já si myslím že určitě ne dvakrát vyšší.Nebo takový dvě 260GTX do Sli taky asi budou šlapat pěkně .To už bych musel, ale pořídit nový zdroj snad by stačil 800W.
Ahoj
cool.user (2822)|2.1.2009 14:01
Kup jednu gtx260 216SP nebo 4870 1GB nebo gtx280 a nevymyslej zadny blbosti s SLI nebo CF, obzvlast na 24" monitor to imho neni zcela nutne.
Deee-aN (3834)|2.1.2009 14:05
Na SLI se vykašli... To se nevyplatí.
Doufám, že jsi nečekal, že první pracovní den po Novém roce se ceny HW zřítěj jako ceny zimních bund...
Tady máš něco ke čtení: http://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=196350&postcount=24
sixx (160)|2.1.2009 14:18
[QUOTE=cool.user;201387]Kup jednu gtx260 216SP nebo 4870 1GB nebo gtx280 a nevymyslej zadny blbosti s SLI nebo CF, obzvlast na 24" monitor to imho neni zcela nutne.[/QUOTE]

http://www.svethardware.cz/recenze-radeon-hd4870-x2-nejrychlejsi-graficka-karta-dneska/24453-13

Po přečtení tohoto článku jsem myslel že na 24“palcový monitor je Ati 4870X2 to nejlepší řešení………………
cool.user (2822)|2.1.2009 14:32
[QUOTE=sixx;201394]Po přečtení tohoto článku jsem myslel že na 24“palcový monitor je Ati 4870X2 to nejlepší řešení………………[/QUOTE]

Vzhledem k problemum ktere soucasna koncepce multigpu stale prinasi a kterych se asi jen tak nezbavi, se nedomnivam ze pro rozliseni 1920*1200 je zcela nutne mit 4870x2. Zajiste, prinese celkem dost vykonu navic (20-50%, jak kde), ale stale jsou tady problemy spojene s ovladaci, nulovou nabidkou alternativnich chladicu atd.

Pokud chce clovek v nekterych hrach maximalni vykon tak je jsou tyhle X2 reseni zajimavou volbou, pokud ale chce clovek kvalitni GK kde se nemusi vecne starat o ovladace, v pripade hluku muze jednoduse vymenit chladic atd, volil rozhodne jednochipove reseni.
sixx (160)|2.1.2009 14:46
[QUOTE=Deee-aN;201390]Na SLI se vykašli... To se nevyplatí.
Doufám, že jsi nečekal, že první pracovní den po Novém roce se ceny HW zřítěj jako ceny zimních bund...
Tady máš něco ke čtení: http://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=196350&postcount=24[/QUOTE]

No nečekal ,ale strašně jsem si to přál..............................
sixx (160)|2.1.2009 15:09
Takže abych si to ujasnil tak 260GTX A 280 GTX jsou výkonově skoro nastejno a 4870 1G je o trochu pomalejší?
cool.user (2822)|2.1.2009 15:21
[QUOTE=sixx;201414]Takže abych si to ujasnil tak 260GTX A 280 GTX jsou výkonově skoro nastejno a 4870 1G je o trochu pomalejší?[/QUOTE]

48701GB je rekneme na stejno s GTX260, mirne pomalejsi nez GTX260 216SP, ale je to spis fakt podle toho jak slozis skalu testovanych her atd. GTX280 je pak o cca 10% vykonejsi nez gtx260 216SP.

Pokud se me ptas na to, jestli vzit radsi 4870 1GB nebo gtx260 216SP, tak myslim ze ani s jednou neudelas chybu.
sixx (160)|2.1.2009 16:03
Ještě se chci zeptat jestli se vyplatí nějaká oc edice ne koupit normální se základními takty?
cool.user (2822)|2.1.2009 16:10
[QUOTE=sixx;201446]Ještě se chci zeptat jestli se vyplatí nějaká oc edice ne koupit normální se základními takty?[/QUOTE]
Zalezi na priplatku. Ale vseobecne se vic vyplati spis zakladni verze.
sixx (160)|3.1.2009 21:31
Zdar lidi zajímalo by mě jaká asi bude nvidia 285GTX jak jsem četl, tak by tady měla být do dvou týdnů,už jsem se spíše přikláněl ATI4870 1G, protože ji chválili na ddworldu. Mě se zase nechce věřit že by nvidia dělala tak zastaralý jádra svých karet ovšem co je psáno to je dáno,já jsem zatím měl pět grafické karet od nvidie a jednu ati .Z toho jsem jednu nvidii dal bráchovy jednu starou mám jako nouzovou a tři se mě odešli konkrétně jedna 6600GT a dvě 8800GTS a jak by dopadla ATI 3870 512Mb to nevím protože jsem jí vyměnil za 8800GTS.Tím ,ale nechci nijak hanit karty nvidia spokojený jsem byl ze všemi ,ale hry se vyvíjejí rychle takže si myslím že kdybych měl kartu dva roky tak to bude úspěch.
matyyy (2527)|3.1.2009 22:27
články z dd(amd+ati)worldu nesmíš brát vážně
tam je to stejná láska jako hulán+nvidia
sixx (160)|4.1.2009 21:26
Zdar lidi chtěl jsem se jenom zeptat když vybírám novou kartu tak nejdůležitější je asi údaj „propustnost pamětí“?