Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: FAQ: KOUPĚ GRAFICKÉ KARTY (čtěte prosím)

20.11.2006 06:23
Smeli[FONT="Arial"]
[SIZE="4"]Výběr grafické karty[/SIZE]
(pouze nové karty)
Ceny jsou brány pro parametricky stejné karty. Ceny aktuální k 1.10.2008, zdrojem jsou alfa, CZC a RS Computer (třetí shop budu různě měnit).
Ceny jsou průměrné včetně DPH.


Co tedy koupit? :notsure

Pokud by ste chtěli kartu do AGP slotu, vězte, že to, označit tento krok jako mrhání, není hřích. Jednak karty bývají dražší než jejich PEG kolegové a druhak pomalu vymírají. Do dvou tisíc by se dal doporučit Radeon HD3650, do tří pak HD3850, pokud se však o doporučení v tomhle případě dá mluvit.


[SIZE="3"] Do 1000,- vč. DPH [/SIZE]
Karty které výkonem neoslní, ale jako nouzovka nebo nenáročný kousek do HTPC se určitě vyplatí HD3470. Případně bych počkal zda-li neopadnou ceny GF9400GT a co udělají nové HD43x0, které byly právě vypuštěny.

[SIZE="3"] Do 2000,- vč. DPH [/SIZE]
V poslední době hodně zajímavá nabídka, karty s velmi výborným poměrem cena/výkon. Řeč je o Radeonech HD3850, který se pomalu a jistě chystá přenechat místo na výsluní Radeonu HD4670. Starší z karet lze sehnat už od 15 set korun, pokud si však potrpíte na spotřebu byla by výhodnější novinka HD4670 s cenou okolo 18ti set. Konkurence však nelení a má zde také velmi zajímavou kartu a to ořezávku starého známého G92 a to GeForce 9600GSO.

[SIZE="3"] Do 3000,- vč. DPH [/SIZE]
V tomhle segmentu máme tři horká esa - Radeon HD3870, GeForce 9600GT a 9800GT. Radeon se svou cenou okolo 2,5 tisíce je zde spíše outsiderem, ve většině případů to projede s GeForce 9600GT kterou lze sehnat v průměru o 200 korun levněji. Třetí kartou je přeznačená stará známá 8800GT, která ovšem i tak stále nabízí slušný výkon za cenu pod tři tisíce korun.

[SIZE="3"] Do 4000,- vč. DPH [/SIZE]
Bohužel, nebo bohudík, tady se není o čem bavit - králem je Radeon HD4850, karta s krásným poměrem cena/výkon s cenou od 3,5 tisíce bohužel nemá konkurenci. Pokud vlastníte 22" LCD, jistě po něm sáhněte.

[SIZE="3"]Do 5000,- vč. DPH[/SIZE]
Bezmála tři stovky nad čtyřmi tisíci - to je cena za 9800GTX i GTX+ (rozdíl je v jiném výrobním postupu a taktech). Vynikající karta a nebýt HD4850 tak ji jistě doporučím, ale dokud si bude držet takovou to cenu, nemá smysl.

[SIZE="3"] Do 6000,- vč. DPH [/SIZE]
Pro 24" palcová LCD a hraní na nich se doporučuje druhý trumf ze stáje červených - Radeon HD4870 s průměrnou cenou okolo pěti a půl tisíce. Společně s konkurenční GeForce GTX260 si hrajou krásně do not pokud jde o výkon, cenou je GeForce o asi půl tisíce dražší.

[SIZE="3"] Do 8000,- vč. DPH [/SIZE]
Jedinou kartou, která by stála za to, je HD4870 s 1GB pamětí a cenou lehce přes šest tisíc. Zda-li se to oplatí je ovšem otázkou (v některých hrách byl pozorován nárust výkonu oproti verzi s polovinou paměti).

[SIZE="3"] Do 10000,- vč. DPH [/SIZE]
S průměrnou cenou 9,3 tisíce hnízdí zatím nejvýkonější karta od NVIDIE, GTX280, těsně pod trůnem krále. Nabízí skvělý výkon pro náročné ale něchá si za to slušně zaplatit. Spíše bych ušetřil a nakupoval v sekci do šesti tisíc.

[SIZE="3"]Nad 10000,- vč. DPH[/SIZE]
ATi se po delší době povedlo dobít trůn krále a obsadila jej HD4870 X2 s cenou lehce přes 10 tisíc. Máte-li veliký monitor na kterém chcete smažit o 106, berte ji, nebo, pokud se spokojíte s lehce nižším výkonem, ušetřete a pořiďte GTX280.

[/FONT][FONT="Tahoma"][SIZE="3"]
Teorie výběru GK
[/SIZE]

Výběr podle ceny: ten je vcelku jasný, člověk veme to, co je v jeho cenové kategorii nejvýkonější. Pokud neví, buď se zeptá nebo si projde recenze, kterých bývá všude spousty.
Výběr podle značky: ATi nebo NVIDIA? Otázka, která trápí spoustu lidí - někteří fandí té značce, jiní té druhé. Co by ale mělo fungovat je řízení se rozumem - nevemu kartu kvůli značce která je slabší než karta konkurenta za stejnou cenu. Avšak jsou lidé, kterým není pomoci.
Výběr dle poměru cena/výkon: ideální skupina pro výběr grafické karty - zde se mnohdy nacházejí doprodeje předchozí generace high endu a die shrinky současného. Mnohdy však jde o cenovou kategorii mezi 4500 - 7000,- což spoustu lidí odradí.

Pokud vybíráte grafickou kartu, měli byste myslet na:
Rozhraní: nelze cpát PCIe do AGP a naopak. Navíc se v dnešní době objevují grafické karty s PCIe 2.0, které je zpětně kompatibilní s PCIe 1.1 (1.0 a 1.0a není potvrzeno). V tomhle případně Vás odkážu do diskuze sem.
Sestava: je nutné být obeznámen se zbytek hardware, který v PC máte. Bylo by totiž zbytečné aby výkonnou grafickou kartu brzdil procesor nebo nedostatek RAM. Taktéž je nutné brát ohled na layout Vaší základní desky a rozložení komponent v casu - nové karty bývají často dlouhé s dvouslotovým chlazení. V neposlední řadě je značným problém zdroj (PSU), kdy může dojít k poddimenzování a následnému "zrušení" zdroje, v horším případě i jiných komponent.
Chlazení: často problematická věc, kdy si lidé stěžují na restarty GPU, sekání systému a podobné neduhy po pořízení pasivně chlazené karty do nedostatečně/vůbec větraných casů. Je krásné mít doma ticho, ale i pasivní chlazení potřebuje alespoň minimální "ofuk".
MultiGPU řešení - CrossFire (CF) a SLI : pokud se rozhodujete zakoupit druhou kartu nebo rovnou dvě, měli by ste myslet na věci jako je spotřeba (dostatečně dimenzovaný zdroj je nutností), podpora čipsetu - nForce podporují SLI (ne všechny, hlavně nForce SLI čipsety) u grafických karet NVIDIE, zatím bez podpory čipsetů od Intelu, CF u karet ATi podporují některé čipsety Intelu a většina AMD/ATi (více info v příslušných sekcích), dále je nutno brát v potaz, že dvě karty mají také větší výdaj odpadního tepla a zaberou více místa. Dalším faktorem je "zbytečnost" - ať už CF nebo SLI nemá význam na kartách low endových a nižšího mainstreamu, u vyšších je to téma k diskuzi a pokud nemáte co dělat s penězi tak v high endu se tyto technologie vyplatí. VŽDY ALE MĚJTE NA PAMĚTI - 2 GRAFICKÉ KARTY NEMUSÍ ZNAMENAT 2X VĚTŠÍ VÝKON!
Určení: jedna z mnoha dalších věcí, na které je nutno myslet. I když máte spousty peněz a jste ochotni je investovat do high endové grafické karty je dobré se zamyslet, zda-li najdete pro takové řešení uplatnění. Pokud např. nepracujete s náročnými grafickými aplikacemi nebo nehrajete nejnovější hry na velkých monitorech je to celkem zbytečné. V HTPC se dokonce spokojíte i s integrovaným řešením.[/FONT]
24.3.2008 04:49
SmeliUpravený celý koncept, sice mi to zabralo půl dne, ale pro příště to bude zas o něco snažší. Opět děkuju Wlckovi za jeho uhánění (:D). Prosím, aby ste se vyjádřili k formě, případně dodali i své návrhy :notsure
24.3.2008 05:08
husky14S tema cenama v tabulce sis pekne zavaril, to bude platit tak tyden.... :)

Ani vyrobce imho neni nutnej. V ty tabulce by urcite stacilo uvest Orientacni cenu (treba rozsahem od/do) a jen modely (bez vyrobce). No a urcite nechat ty spodni doporuceni.

Zpracovany je to pekne a prehledne, ale jak sem psal, za tyden muzes editovat.
24.3.2008 05:34
Smeli[QUOTE=husky14;104077]S tema cenama v tabulce sis pekne zavaril, to bude platit tak tyden.... :)

Ani vyrobce imho neni nutnej. V ty tabulce by urcite stacilo uvest Orientacni cenu (treba rozsahem od/do) a jen modely (bez vyrobce). No a urcite nechat ty spodni doporuceni.

Zpracovany je to pekne a prehledne, ale jak sem psal, za tyden muzes editovat.[/QUOTE]

Při tom jak HD38x0 lezou dolů asi ano, navíc dojde ještě 9800GTX, proto je to pro mě i jednoduší, opravím ceny v excelu a bude to. Pokud jde o výrobce tak už sem neměl sílu na to opravovat ty názvy, možná později, teď ještě dělám přehledy a až skončím, asi si vydloubnu oči a hodím je do skleničky :D

Edit: btw, jak říkám, ty ceny jsou aritmetické průměry těch tří zmíněných obchodů, takže je ani nikdo nemůže brát nijak závazně, ale opravdu nemám čas prolézat shopy kde mají tu a tu kartu nejlevněji... to bych to taky mohl dělat týden :(
24.3.2008 06:35
WlcekKdyž už je to tak pěkně zpracovany do tabulky. možná bych k ni přidal ještě i souhrnny graf tetstů z www.tomshardware.com, nejlíp přímo do té tabulky :-) Aby si každý mohl udělat vlastní názor (vim že tohle si nechtěl slyšet;-)). U karet do AGP to asi možny nebude.
24.3.2008 06:51
SmeliUdělej graf a já to tam přidám :D Ale to je tatáž drbačka jako s těmi cenami - vycházejí nové ovladače, každý engine sedí jinak každé kartě, takže nějaký obecný to bude chtít, hlavně ne 3D mark ;)
24.3.2008 09:59
Milan ŠurkalaNjn, to budeš mít pěknou drbačku :-) V průvodci toto dělám každý měsíc a je to docela záhul, mám to ze čtyř obchodů, brzy plánuju rozšířit na pět. S výkonem je to také potíž, nové ovladače to zas trochu pozmění, proto beru více testů a to se celé zprůměruje. Doporučuju prostě vzít testy ve všech hrách, které kde najdeš, to bude nejobjektivnější. Je to hodně čísel :-)
24.3.2008 10:43
WlcekMyslel sem testy přimo z VGA Charts. maji tam testy v Battlefieldovi 2142, Dark Messiah of Might and Magic, Doom 3, Microsoft Flight simulator X, Oblivion: The Elder Scrolls 4, Prey, Warhammer Mark of Chaos a 3D Mark 06 SM2.0 a HDR/SM3.0. Ale je pravda že to je v obecnym měřitku dost malo. Takže bych asi vzal několik kompletnich vysledku testu a to zpruměroval.

Btw, nechtěl sem tě uhánět, ale pomoct ti ;-)
25.3.2008 12:05
husky14Podle me vubec nema cenu cpat vysledky testu do doporuceni, jakou kartu koupit. Je samozrejme dobry, aby Smeli zhruba vedel, jak si karty vuci sobe stoji a podle toho pak nestranne doporucil v kazdy cenovy hladine nejlepsi kartu v pomeru cena/vykon, ale zahrnovat so toho vysledky treba z Tom´s je imho blbost. Vzdyt ty testy karet tam pribyvaj postupne a starsi karty rozhodne nejsou znovu testovany na nejnovejsich driverech, takze to stejne neodpovida realite. A uz vidim, jak nekde na netu hledate testy treba X1050 v deseti hrach na Cat. 8.3 (a v dubnu na Cat. 8.4).... :p

Pro me jako BFU je dulezity to doporuceni v cenovych kategoriich pod tim, nebudu koukat ani na tu presnou cenu v tabulce, protoze si stejne vybranou kartu objednam tam, kde je nejlevnejsi ;)

Takze za me by stacila tabulka modelu (bez vyrobcu) s cenou od/do a fundovany a nestranny shrnuti a doporuceni nej cena/vykon dole v cenovych hladinach....

Btw. uz jenom to hledisko cena/vykon vam da zabrat, kdyz je to kazdej tyden jinak.

Tot muj nazor :)
25.3.2008 12:44
SmeliTabulka má pouze informativní charakter, abych to nemusel vypisovat. Pokud jde o způsob, jakým vytvořím cenu, tak je to hodně složité - můžu vybrat tři obchody, kde např. cena karty X bude v prvním 1000, druhém 1100 a třetím 900 Kč. Tím nám vyplyne, že by se cena měla pohybovat od 900 do 1100 Kč, jenže pak může někdo přijít, říct tady a tady mají kartu za 800 Kč a tady a tady je 1350,-. Pak rozpětí veme za své. Proto je podle mě výhodnější udělat nějaký průměr, kdy si každý uvědomí, že se ta cena někde kolem hýbe.
25.3.2008 01:05
husky14Tim od/do v tabulce sem myslel, aby to korespondovalo s doporucenima dole, tzn. treba 1000-2000 - karty 9550, X1050.... HD2600XT.

No ale jak myslis, ja to s tebou myslel dobre, chtel sem ti to usnadnit.... ;)
25.3.2008 01:26
SmeliOd do jsou ty rudé čáry (pokud nemáš černobílý monitor) :notsure
25.3.2008 02:08
husky14Chjo, tim sem myslel, ze nemusis pocitat presne castku na koruny.... ale je to tvuj boj ;)
4.4.2008 07:39
SmeliAktualizováno, třetím shopem se stal Agem, pro tohle období. Nenaštěstí, ačkoli v alfě a czc ceny spíše klesaly tak v agemu jsou poměrně vyšší, což se podepsalo na průměrech. Přijímám inspirace, jaký shop použít příště, takže klidně PM.
14.6.2008 01:18
SmeliAktualizováno - třetí shop je Agen. Ceny jsou pěkný a protože od příštího týdne budou uvedeny novinky obou společností, máme se na co těšit... :)
15.6.2008 03:07
JiziiiMoc hezkej článek muselo to dát dost práce já bych se s tim asi nedělal.
Eště že nemám peníze na novou grafárnu :-D
5.7.2008 10:24
SmeliPro zajímavost: 74% komunity serveru HEXUS by si vybralo řešení od AMD:
5.7.2008 11:06
ICE_D[QUOTE=Smeli;104068]Upravený celý koncept, sice mi to zabralo půl dne, ale pro příště to bude zas o něco snažší. Opět děkuju Wlckovi za jeho uhánění (:D). Prosím, aby ste se vyjádřili k formě, případně dodali i své návrhy :notsure[/QUOTE]

Pekna prace pane ;) :thumb

Pripominky:
1. Tam dole mas sice podtrhany jednotlivy casti, ale chtelo by to mezi nima odradkovat, bude to prehlednejsi ;) Mozna i tucny nadpisy, nevim, tonecham na Tobe, kazdopadne zprehlednit
2. Pokus se v tech levnych kartach odhadnout prave ten nize zminovanej procesor a jeho vliv. priklad:
"Pokud mate p4 3ghz, nic vic nez 8600GT se Vam nevyplati, CPU kartu nevyuzije!" (ber jen jako priklad a fiktivni tvrzeni, nevim, jetsli je to tak) - alespon u tech doporucovanych karet, mohlo by to byt i naopak:
"Doporucovanou kartu 8600GT si kupte pokud mate CPU okolo 3Ghz. "
"Dporucovanou 9600GT si kupte pokud mate dualcore alespon 2x2Ghz" - a tak nejak ;)

Myslim, ze to je hlavni problem mezi mene znalymi uzivateli, ze si k slabymu cpu koupi naslapanou gpu a pak se divi, ze to cuka :D
9.7.2008 10:57
Drakenhmm segment teď obohatila do 4000kč HD4850 a nad 5000 HD4870 myslím že se tímto situace hodně změnila
rozhodně přihazuju hlas do koláče pro HD4870
30.9.2008 06:29
mech13bude update?
30.9.2008 06:35
Smeli[QUOTE=mech13;165480]bude update?[/QUOTE]

Právě teď sem přemýšlel nad tím, že se připravím o pauzu v práci a kuknu na to...
30.9.2008 09:23
flankerza úvahu stojí i HD4830, za cenu pod 3000Kč se bude jednat o solidní bombu. Takže ještě také čekám a počkám na ofic testy-zda koupím hd4830 nebo hd4850 :)
30.9.2008 09:56
Smeliflankere, 4830 je zajímavá, ale stále není v obchodech...

podněty vyjadřujte, ve 12 s tím začnu něco dělat... pokud mě neodvezou na psychiatrii :(
30.9.2008 10:26
mech13urcite bych posunul kategorie, ted mas pulku do 6k a pulku nad 6k - jenze nad 6k (5700) mas prakticky 4 karty - 4870(x2) a GTX2x0... dnes je mnohem zajimavejsi levnejsi segment mezi cca 1300-3000, tam bych dal mnohem vic kategorii (cca 1200, 1600, 2000, 2500, 3000... nebo jak to tam vychazi, moc v tom ted nemam poradek proto se divam na FAQ;))
30.9.2008 10:42
SmeliZkusím to nějak vymyslet... spíš bych to rozdělil po dvou stovkách. Tohle dělení, které tam je teď vzniklo v době X19x0 a spol., proto není na škodu jej změnit :)
30.9.2008 11:17
flankerv levnejsi kategorii cca 2000-3000Kč by to byl desnej zmatek: HD3850, HD3870, HD4670, prichazejici HD4830, gf9600GSO, 9600GT, 9800GT
30.9.2008 01:14
SmeliHm, tak hodina pauzy v prdeli a nemám hotovou ani tabulku, dodělám odpoledne. Mimochodem, zrušil sem AGP - někdo proti?
30.9.2008 02:10
mech13nee, myslim ze to bohate vynahradi dve vety ze uz to vetsinou ani nema cenu kupovat... a kdyz uz nahodou tak ze dva modely
30.9.2008 04:39
mpitman[QUOTE=mech13;165555]nee, myslim ze to bohate vynahradi dve vety ze uz to vetsinou ani nema cenu kupovat... a kdyz uz nahodou tak ze dva modely[/QUOTE]

No myslim, ze lidi co maji relativne novou desku s AGP slotem a chteji upgradovat grafiku prohrasenim, ze to nema smysl moc nepotesis ;-), ale jinak bych take rekl, ze uvedeni dvou tri modelu s patricnym zduvodnenim staci - ono v AGP kartach zas tolik smysluplnych moznosti neni...
30.9.2008 04:41
cool.user[QUOTE=mpitman;165608]No myslim, ze lidi co maji relativne novou desku s AGP slotem a chteji upgradovat grafiku prohrasenim, ze to nema smysl moc nepotesis ;-),[/QUOTE]

Ale pravda je takova je ve vetsine pripadu ;)
30.9.2008 05:53
SmeliV AGP není žádná smysluplná a nových desek - řekněme před rokem, ale dneska? Jinak nic nebude, bo sem si tabulku nechal v práci :mistake :stupid :hmm :angry
30.9.2008 05:57
mech13AGP... pokud nekdo nema slusne vytocenou X2 v 939 tak je to vzdy vyhozeni penez... takze jedna karta pro pretocenou X2, druha pro vsechny ostatni a tim AGP konci
30.9.2008 06:01
cool.user[QUOTE=mech13;165634]AGP... pokud nekdo nema slusne vytocenou X2 v 939 tak je to vzdy vyhozeni penez... takze jedna karta pro pretocenou X2, druha pro vsechny ostatni a tim AGP konci[/QUOTE]

Jenze v mnoha pripadech je levnejsi a lepsi variantou koupit jinou desku a pcie grafiku. (mysleno pro x2)
1.10.2008 01:04
SmeliTabulka je, končí pauza takže texty odpoledne. V tabulce je ale chyba - GeForce 9600GSO 512MB není GDDR3 ale DDR2!!! Opravím rovněž odpoledne
1.10.2008 01:10
husky14[QUOTE=Smeli;165826]V tabulce je ale chyba - GeForce 9600GSO 512MB není GDDR3 ale DDR2!!! Opravím rovněž odpoledne[/QUOTE]Ještě sem si všim jedný: 9500 GT je GDDR3.... ;)
1.10.2008 02:18
Smeli[QUOTE=husky14;165829]Ještě sem si všim jedný: 9500 GT je GDDR3.... ;)[/QUOTE]

No jo, sem to vzal statisticky čeho sem našel víc, nebyl čas, má být 256 a trojky :(
1.10.2008 07:08
SmeliOK, prosím, můžete se na mě vrhnout...
1.10.2008 07:49
mech13Mozna jsu nejake divne, ale tuto vetu nechapu: "Pokud by ste chtěli kartu do AGP slotu, vězte, že to označit tento krok jako mrhání není hřích."

Teda jako vim co tim asi basnik myslel, ale nevedet to tak to urcite neprelouskam... jinak co jsem se dival dobra prace:thumb
1.10.2008 08:02
SmeliUž lepší?
1.10.2008 08:14
Pavel BočekPár chybek - Pro 24" palcová LCD a najvýkonější karta od NVIDIE . Jinak správné označení je HD(mezera)xxx0(mezera)Pro/XT apod. a též GTX(mezera)280 :slug:D
1.10.2008 09:16
Smeli[QUOTE=Pavel Boček;165961]Pár chybek - Pro 24" palcová LCD a najvýkonější karta od NVIDIE . Jinak správné označení je HD(mezera)xxx0(mezera)Pro/XT apod. a též GTX(mezera)280 :slug:D[/QUOTE]

Od tebe názory neberu ale chyby opravím, imho chybu;)
1.10.2008 10:07
mstejskaMozna se blbe divam ale chybi mi tady Nvidia GeForce 9800 GX2.
1.10.2008 10:35
cool.user[QUOTE=mstejska;166007]Mozna se blbe divam ale chybi mi tady Nvidia GeForce 9800 GX2.[/QUOTE]

gx2 je v soucasne dobe prakticky mrtvy model, nema smysl s nim nejak pocitat.
2.10.2008 07:27
mstejskaNo ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.
2.10.2008 08:21
Smeli[QUOTE=mstejska;166090]No ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.[/QUOTE]

Karta není ani v alfě ani v czc - proto tam není.
2.10.2008 10:18
cool.user[QUOTE=mstejska;166090]No ja bych ho taky nebral, ale kdyz je to prehled. A nejaky zaryty N***. By ho mohl chtit.[/QUOTE]

Jenze to bys pak v tom prehledu mohl chtit mit i radeona 9800 nebo gf 5800...

2smeli: na czc je :p (ale nedostupna :) )
2.10.2008 10:27
mstejskaNo jo, ale ta je docela nova. Podle me naprd ale nova.
PS: Nepropaguji ji.
2.10.2008 10:37
cool.user[QUOTE=mstejska;166117]No jo, ale ta je docela nova. Podle me naprd ale nova.
PS: Nepropaguji ji.[/QUOTE]

Ale tady jde o to ze ta karta se uz nevyrabi a neprodava (nechytej me za slovo, nerikam ze par kusu nemuze byt jeste skladem v nejakem zapadakove). Je trochu hloupe doporucovat ke koupi grafiku ktera je temer nesehnatelna.
2.10.2008 10:39
xlukinekMoc krásnej článek, myslím že s tím měl autoh hooodně práce a nezávidím mu to, ale sem moc rád za to, že to tu je ikdyž už novou grafickou kartu mám :D. A dokonce se i nachází v tabulce. Jedná se o HD4870 512GDDR5 a sem s ní víc než spokojenej. Ještě jednou skládám poklonu za článek :thumb
2.10.2008 10:40
mstejskajestl se nevyrabi tak to sorry. Asi tak pred 14 dny tady nekdo resil jestli HD4870 nebo tuhle. Ale do tabulky doporucenych bych ji tam taky sam nedal.
2.10.2008 10:43
Smeli[QUOTE=mstejska;166124]jestl se nevyrabi tak to sorry. Asi tak pred 14 dny tady nekdo resil jestli HD4870 nebo tuhle. Ale do tabulky doporucenych bych ji tam taky sam nedal.[/QUOTE]

Nevyrábí se snad od doby co vyšla GTX280, někdy v té době vyšla nějaká taková zpráva, pak se už jen doprodávala...
3.11.2008 03:06
sixxZdar lidi potřebuji koupit grafiku abych mohl bezproblémů hrát hry naplné detaily na 24"palcovém LCD myslel jsem že nVIDIA 280 GTX by mohla stačit.
Jestli mě můžete na zakladě skušeností nějakou doporučit tak napište.
Děkuji za vaše názory
Ahoj
3.11.2008 04:07
SamecPGTX28O 1GB nebo 4870X2 1GB.Tyhle karty mají brutální výkon.Ale ta cena je dost drsná..Jakej máš zdroj?Chce to minimálně 625W...
3.11.2008 04:09
pas!k[QUOTE=sixx;178044]Zdar lidi potřebuji koupit grafiku abych mohl bezproblémů hrát hry naplné detaily na 24"palcovém LCD myslel jsem že nVIDIA 280 GTX by mohla stačit.
Jestli mě můžete na zakladě skušeností nějakou doporučit tak napište.
Děkuji za vaše názory
Ahoj[/QUOTE]


Karta neni jedine na cem zalezi .. bodnul by zbytek sestavy .. osobne mam HD4870 a 24" lcd a zatim jede vse v pohode ..
3.11.2008 07:17
sixx[QUOTE=pas!k;178063]Karta neni jedine na cem zalezi .. bodnul by zbytek sestavy .. osobne mam HD4870 a 24" lcd a zatim jede vse v pohode ..[/QUOTE]

Ahoj tak sestavu mám :
CASE Middletower ATX AplusCase CS-3060 XClio II,CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,RAM A-DATA 4x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition,COOLER SCYTHE SCNJ-1100P Ninja PLUS Cooler Rev.B,
DVD-R/+R Pioneer DVR-212 černá SATA,Zdroj CORSAIR VX550, 550W,2 x COOLER Noctua NF-S12-800 120mm,2 x HDD Hitachi Deskstar P7K500 500GB, Serial ATA/300, 16MB cach,MB Asus M2N-SLI Deluxe FW/2PCIe/2GL, AM2, NF570SLI, DDR2,
Asus EN8800GTS/HTDP/512M, PCI-E,XP PROFESIONAL SP 3.
Ten zdroj samozdřejmě koupím silnější.
3.11.2008 07:19
Janyk1ten zdroj...(nejlepší bude Enermax PRO82+ 625W)
imho se mi nezdá moc výhodný investovat do takovejch grafik:notsure
3.11.2008 07:22
SamecPDocela pěkná sestava,ale Intel by tam slušel víc;).Zdroj vem Enermax PRO82+ 625W popřípadě Enermax MODU82+ 625W s modulární kabeláží.Cpu bych ještě nataktoval,aby jsi využil plný výkon grafiky.
3.11.2008 07:25
Pavel BočekK tomu procesoru bych dal akorát tak Radeon HD 4870...nataktovat už o moc nepůjde.
3.11.2008 08:20
sixx[QUOTE=Janyk1;178178]ten zdroj...(nejlepší bude Enermax PRO82+ 625W)
imho se mi nezdá moc výhodný investovat do takovejch grafik:notsure[/QUOTE]

No to je pravda ,ale co člověk nadělá loni jsem kopil ASUS 8800GTS 512mb za 8700Kč a teď jí prodám s bídou za 3000Kč.A když budu čekat až ceny karet po vánocích klesnou ta jí prodám asi za 1500kč.
3.11.2008 08:24
SamecPTaky pravda.Zažil jsem stejnej případ s mojí bejvalou 8800GT 512MB..A nestačil by ti nakonec fakt ta HD4870?
3.11.2008 08:39
sixx[QUOTE=SamecP;178220]Taky pravda.Zažil jsem stejnej případ s mojí bejvalou 8800GT 512MB..A nestačil by ti nakonec fakt ta HD4870?[/QUOTE]

No tak to právě nevím nemám s touto kartou žádné s kušenosti ,ale když vezmeš jak jsou hry stále náročnější tak si myslím že 280GTX by to mohla zvládat pár let když se podíváš jakou dobu se držela na špičce její starší sestra 8800GTX tak si myslím že je to taková jistota i když vý bůh co se na nás chystá za karty v příštím roce někde jsem četl že nvidia se chystá sesadit s trůnu krále 4870 X2 2GB.
3.11.2008 08:47
Janyk1[QUOTE=sixx;178226] někde jsem četl že nvidia se chystá sesadit s trůnu krále 4870 X2 2GB.[/QUOTE]

tak leda dvoučipovkou s GT200 nebo něčím odvozeným, novej čip moc nečekám...(nebo se snad chystá G300?)
3.11.2008 08:51
Razi3LPokud chceš, aby ti ta karta nějakou dobu vydržela, tak já osobně bych s nákupem počkal na novou řadu ATi HD58xx. Pokud se ti nechce čekat bych koupil HD4870X2.

Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)

/edit: k sesazení 4870X2 - Nvidie pronesla jenom to, že 4870X2 nebude nejvýkonnější kartou tohohle roku. Já osobně to vidím na něco ve smyslu GTX280GX2 :D. Protože nová řada má přijít tušim za více jak půl roku (někdy Q2 myslim)

/edit2: k tomu, že to vydrží 2 roky jako 8800GTX je imho blbost, teď se nezahálí ani u ATi ani u Nvidie a obě společnosti si hodně konkurují, tak to žene výkon kupředu...
3.11.2008 08:56
Deee-aN[quote=Razi3L;178236]
Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)
[/quote]
Možná plácám, ale není to ten henten "microstuttering"?:notsure:shut
3.11.2008 09:02
sixx[QUOTE=Razi3L;178236]Pokud chceš, aby ti ta karta nějakou dobu vydržela, tak já osobně bych s nákupem počkal na novou řadu ATi HD58xx. Pokud se ti nechce čekat bych koupil HD4870X2.

Co je pravdy na tom, že i když má 4870X2 více jak 60FPS, tak obraz vypadá jako při 30FPS? četl jsem na to více stížností. Je to pravda nebo jsou to jenom "kachny" ? :)

/edit: k sesazení 4870X2 - Nvidie pronesla jenom to, že 4870X2 nebude nejvýkonnější kartou tohohle roku. Já osobně to vidím na něco ve smyslu GTX280GX2 :D. Protože nová řada má přijít tušim za více jak půl roku (někdy Q2 myslim)

/edit2: k tomu, že to vydrží 2 roky jako 8800GTX je imho blbost, teď se nezahálí ani u ATi ani u Nvidie a obě společnosti si hodně konkurují, tak to žene výkon kupředu...[/QUOTE]

No jo ale jestli prodám tu svojí 8800GTS 512mb,tak musím do PC něco nacpat jináč si nezahraju ale jaká karta bude nejlepší volba to teda fakt už nevím.Koupit něco levnějšího a počkat nebo si nechat 8800GTS 512mb a pak prodat ještě levněji?
3.11.2008 09:14
Janyk1A stačí ti ta grafika zatím?
Tak sesumírováno máš 3 možnosti(možná i víc):
1) Nechat si tu stávající s tím, že ji potom* prodáš hodně levně a pak se rozhodneš podle možností, co koupíš dál.
2) Prodat tu stávající za cca 2,5k a doplatit si na HD4870, čili nějaké 4 tisíce příplatek, tu ovšem potom* taky prodáš hodně levně.
3) Prodat tu stávající a koupit hi-end, čili GTX280 nebo HD4870X2, které ti nějaký čas vydrží, ovšem s velkým příplatkem.

*potom - v horizontu tak půl roku, rok, třeba až vyjdou nějaký nový hi-end karty (nová generace)

První možnost bych volil v případě, že ti ta karta ještě stačí. Druhou v případě, že ti už přestává stačit, HD4870 je o poměrně velký chlup výkonější. Třetí možnost je z ekonomického hlediska podle mě asi nejhorší, ale tvůj problém zase vyřeší. Všechny možnosti představují poměrně velkou investici, ať hned nebo v budoucnu.

Jestli ti stačí tak 1), jinak bych se přikláněl k 3), protože je asi nejjednodušší a pokud na ni máš peníze, tak ani není moc co řešit.
Uvidíme, co ostatní.
3.11.2008 09:39
sixxNo tak to jestli mě stačí pozná hned jak mě přijde nové LCD 24"palců ,ale asi stačit nebude.A to když jsem si kartu kupoval tak jsem si myslel bůhví co nemám...........
3.11.2008 10:20
Razi3LNa 24" LCD stačí i 8800GT, kterou mám. Detaily mám většinou na medium/high bez AA. Dohrál jsem na tyhle detaily Crysis Warhead a hraju COD5 po netu (kolem 50FPS a všechno na max+16xAF). Race driver Grid taky naprosto v pohodě - všechno na High+4xAA - FPS už si nepamatuju, ale bylo to plynulý (aspoň dousám :)). . Výkon je celkem dostačující a myslim, že s 8800GTS to vydržíš. Jé osobně chci taky upgrade, ale plánuju to na leden - nová generace ATi.
21.12.2008 11:30
sixxZdar lidi tak teď už grafickou kartu musím nějakou koupit,včera jsem si vyzvedl svojí ASUS 8800GTS512Mb z reklamace dostal jsem úplně novou a dneska jsem jí vezl z pátky do shopu prostě se nespouštěl větrák otáčky větráku šli nastavit jenom manuálně a najednou konec pc nešlo z pustit tak jsem tam dal starou kartu a pc jede v pohodě v shopu mě udělaly radost vrátily peníze v plné výši 8790Kč .Ale technik povídal že si myslí že mám něco se základní deskou a druhý zase že mám něco se zdrojem že to jinak není možný,tak zítra vezmu pc na vyšetření .Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?Já si myslím že zdroj by to mohl dělat ,ta druhá karta nemá žádné napájení a kdyby bylo něco se základní deskou tak by byl problém asi stejný.A na novou grafiku asi počkám do toho ledna co přijde na trh za novinky.

Ahoj
21.12.2008 11:41
Deee-aNGratuluju! Vyhrál jsi jackpot! Dostat skoro 9k za kartu, která se snad už ani neprodává...:mistake.
No, uvidíš, co ti řeknou na tom "vyšetření" a až se ta koupě nové bude chýlit, ozvi se. V lednu by se mělo objevit dělo od nVidie (GTX295) a uvidíme, co za ní budou chtít. Asi hodně, ale zase by mohly spadnout ostatní.
21.12.2008 11:49
sixx[QUOTE=deeean;197421]Gratuluju! Vyhrál jsi jackpot! Dostat skoro 9k za kartu, která se snad už ani neprodává...:mistake.
No, uvidíš, co ti řeknou na tom "vyšetření" a až se ta koupě nové bude chýlit, ozvi se. V lednu by se mělo objevit dělo od nVidie (GTX295) a uvidíme, co za ní budou chtít. Asi hodně, ale zase by mohly spadnout ostatní.[/QUOTE]

Ahoj no to se povedlo s těma penězi mě velice potěšily už jsem v duchu vyděl jak zase kartu na měsíc odvezou na opravu,ale teď už jsem byl měsíc bez karty tak jsem se těšil jak si zahraju ,a nic tak musím čekat trpělivost růže přináší…………….ahoj
22.12.2008 10:54
sixxAhoj tak jsem byl z pc na "vyšetření"a bylo mě řečeno že se zdrojem nic nemám a se základní deskou taky ne.Prý jsem měl "smůlu na vadnou kartu z výroby"když jsem chtěl kupovat novou 280GTX tak mě řekly že si mám radši koupit novou řadu 260GTX že prý má jen o 15 procent nižší výkon než 280GTX.A ATI 4870 X2 mě rozmluvil úplně že prý mám slabý procesor tak jsem řekl ,že si to rozmyslím a šel jsem přemýšlet jakou kartu pořídím.
22.12.2008 11:04
Deee-aNTou novou řadou asi mysleli např. tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145004000000KKI. Ty jsou dobré. Je jen na tobě, jestli to nevydržíš měsíc. Tahle může pak být znatelně levnější a dostupné mohou být mnohem výkonnější... A nebo ti potom k téhle zbyde na lepší procesor.
22.12.2008 11:11
sixxAhoj teď už to vydržím ,ale bude to boj ..........
29.12.2008 06:24
sixxAhoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj
29.12.2008 06:45
Deee-aN[quote=sixx;200132]Ahoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj[/quote]
Možná, že za ní budou chtít ranec, ale téměř určitě srazí cenu minimálně té nVidie uvedené výše.
Z těch dvou bych vzal nVidii a ještě radši bych vzal tu samou (GTX260 216SP) na základních taktech a dotaktoval.
29.12.2008 06:54
matyyy[QUOTE=sixx;200132]Ahoj tak boj už začínám prohrávat bez karty je to nuda tak už pošilhávám po této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60950
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61965
nevím jestli má ještě cenu čekat na leden co by mohlo být nového?Možná ta nvidia 295GTX ,ale za ní budou chtít asi ranec.
Ahoj[/QUOTE]
osobně se mi líbí hd4870 od saphirre bude určitě tišší než referenční a tišší než ta od asusu (má větší větrák -> meší otáčky)
nebo 260gtx[SIZE="1"]216[/SIZE] od zotacu 55nm verze by sice měla jít slušně přetaktovat ale nečekej moc ticha jelikož nvdia očesala referenční chladič a taky si nemyslím že by se to za 1000 navíc a 20dní čekání vyplatilo

když budeš kupovat ati vyčkej do 2hého týdne příštího roku mohlo by se trochu hýbat s cenou (max 500 dolů)

poměr cena/výkon je u gtx260 216sp a hd4870 je lepší pro nvdii
30.12.2008 01:12
sixxAhoj tak to já počkám ,ale jak se rozhodnout kterou koupit není tak lehké podle recenzí to vypadá že ATI 4870 1GB mají pořád navrch.

Takže kterou vybrat?Hlavně chci aby karta zvládala všechny hry na 24"palcovém LCD na max detail.
30.12.2008 08:08
30.12.2008 05:00
sixxNo to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.
30.12.2008 05:08
cool.user[QUOTE=sixx;200493]No to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.[/QUOTE]

Ze by 4870 byla o dost vykonejsi nez gtx260? No... mam jiste pochybnosti... Ono to neni ani tak o vykonu spis jako o optimalizaci ovladacu...

Navic to ze 4870 podporuje dx10.1 je sice hezke, ale v praxi to moc neznamena, protoze maloktery vyvojar se ti bude patlat s dx10.1 kdyz polovina trhu dx10.1 podporovat nebude (nvidia).
30.12.2008 08:38
Deee-aN[quote=sixx;200493]No to jo žere víc a taky je o dost výkonější a podporuje DirectX: 10,1 tak to asi bude lepší volba,teda podle toho co čtu.[/quote]
Kde jsi, prosím tě, zjistil že 4870 je výkonnější než GTX260 216SP? :runaway Podle DD Worldu se neorientuj. Tam se píšou různý věci...
30.12.2008 11:50
sixxNo tak já ještě počkám na tu Nvidia 295 GTX a pak uvidím kdybych měl jistotu že mě ta 260 GTX utáhne v pohodě ten 24"monitor tak jí koupím.
31.12.2008 12:01
cool.userChlape, ja te nechapu. Nejdriv se rozhodujes mezi 4870 1GB a gtx260 a ted chces najednou dvakrat-trikrat drazsi kartu?
31.12.2008 12:06
Deee-aNBohužel, dneska nakrmit 1920x1200 se vším na max v jakékoli hře nezvládne žádná karta za relativně rozumnou cenu. Nemluvě o tom, že se začínají objevovat hry typu GTA IV, kdy už do její hratelnosti začíná výrazně promlouvat i výkon procesoru. Teď se prý po rozpačitém začátku chystají patche, aby si to mohlo rozumně zahrát víc lidí (tzn. se " slabším" HW)
Recenze GTX260 216.
31.12.2008 01:24
sixx[QUOTE=cool.user;200645]Chlape, ja te nechapu. Nejdriv se rozhodujes mezi 4870 1GB a gtx260 a ted chces najednou dvakrat-trikrat drazsi kartu?[/QUOTE]

Já se nerozhoduju mezi nimi chtěl jsem původně 280 GTX ale o ní mě řekly že má jen o 15 procent vyšší výkon než 260 GTX takže to ani nepoznám . Nebo jsem chtěl 4870 X2 a to mě zas prodejce řekl že se dvou jádrové karty nevyplatí kupovat a pak ještě že mám na tuto kartu slabí procesor CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,a taky zdroj že by asi nestíhal CORSAIR VX550.A PC se mě překopávat nechce když ho mám teprve jeden rok .prostě jsem se zaměřil na dvě nejsilnější karty na trhu ,ale když ti pak prodejce říká že to je až zbyteční mýt tak výkonnou kartu že stačí ten zlatý střed tak začneš váhat. Možná bude nejlepší řešení dražší karta prostě výkon bez kompromisů.
31.12.2008 09:06
xstreetfighterto bych chtěl vidět toho prodejce, co ti řekl že si nemáš kupovat X2...To musel být mega poctivec. Když se podíváš na nějakou objektivní recenzi dozvíš se, že v dnešní době má LEHCE navrh Nvidia se svým modelem 260 216, ATI jí však dýchá na krk, nejsou to rozdíly v řádech desítek ale jednotek procent. Každá z karet navíc vyniká výkonem u jiných her, Pokud si koupíš kteroukoli z nich, neprohloupíš. Pokud se ženeš ovšem za TOP výkonem a záleží ti na každé desetině procenta, vem Nvidii. Jak psal pravdivě Deee-aN dneska nakrmit 1920x1200 se vším na max je pro jednu kartu takřka nereálný úkol. To už pak existují jiná řešení. Novinky od Nvidie, na které jsi se ptal, mohou být naopak velmi drahé, já osobně bych počkal na slevy a koupil bych ATI...
2.1.2009 01:55
sixxZdar lidi tak koukám na ceny grafik a zatím se nijak neklesají .Chtěl jsem se zeptat o kolik má podle vás vyšší výkon ATI 4870X2 než 280GTX já si myslím že určitě ne dvakrát vyšší.Nebo takový dvě 260GTX do Sli taky asi budou šlapat pěkně .To už bych musel, ale pořídit nový zdroj snad by stačil 800W.
Ahoj
2.1.2009 02:01
cool.userKup jednu gtx260 216SP nebo 4870 1GB nebo gtx280 a nevymyslej zadny blbosti s SLI nebo CF, obzvlast na 24" monitor to imho neni zcela nutne.
2.1.2009 02:05
Deee-aNNa SLI se vykašli... To se nevyplatí.
Doufám, že jsi nečekal, že první pracovní den po Novém roce se ceny HW zřítěj jako ceny zimních bund...
Tady máš něco ke čtení: http://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=196350&postcount=24
2.1.2009 02:18
sixx[QUOTE=cool.user;201387]Kup jednu gtx260 216SP nebo 4870 1GB nebo gtx280 a nevymyslej zadny blbosti s SLI nebo CF, obzvlast na 24" monitor to imho neni zcela nutne.[/QUOTE]

http://www.svethardware.cz/recenze-radeon-hd4870-x2-nejrychlejsi-graficka-karta-dneska/24453-13

Po přečtení tohoto článku jsem myslel že na 24“palcový monitor je Ati 4870X2 to nejlepší řešení………………
2.1.2009 02:32
cool.user[QUOTE=sixx;201394]Po přečtení tohoto článku jsem myslel že na 24“palcový monitor je Ati 4870X2 to nejlepší řešení………………[/QUOTE]

Vzhledem k problemum ktere soucasna koncepce multigpu stale prinasi a kterych se asi jen tak nezbavi, se nedomnivam ze pro rozliseni 1920*1200 je zcela nutne mit 4870x2. Zajiste, prinese celkem dost vykonu navic (20-50%, jak kde), ale stale jsou tady problemy spojene s ovladaci, nulovou nabidkou alternativnich chladicu atd.

Pokud chce clovek v nekterych hrach maximalni vykon tak je jsou tyhle X2 reseni zajimavou volbou, pokud ale chce clovek kvalitni GK kde se nemusi vecne starat o ovladace, v pripade hluku muze jednoduse vymenit chladic atd, volil rozhodne jednochipove reseni.
2.1.2009 02:46
sixx[QUOTE=Deee-aN;201390]Na SLI se vykašli... To se nevyplatí.
Doufám, že jsi nečekal, že první pracovní den po Novém roce se ceny HW zřítěj jako ceny zimních bund...
Tady máš něco ke čtení: http://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=196350&postcount=24[/QUOTE]

No nečekal ,ale strašně jsem si to přál..............................
2.1.2009 03:09
sixxTakže abych si to ujasnil tak 260GTX A 280 GTX jsou výkonově skoro nastejno a 4870 1G je o trochu pomalejší?
2.1.2009 03:21
cool.user[QUOTE=sixx;201414]Takže abych si to ujasnil tak 260GTX A 280 GTX jsou výkonově skoro nastejno a 4870 1G je o trochu pomalejší?[/QUOTE]

48701GB je rekneme na stejno s GTX260, mirne pomalejsi nez GTX260 216SP, ale je to spis fakt podle toho jak slozis skalu testovanych her atd. GTX280 je pak o cca 10% vykonejsi nez gtx260 216SP.

Pokud se me ptas na to, jestli vzit radsi 4870 1GB nebo gtx260 216SP, tak myslim ze ani s jednou neudelas chybu.
2.1.2009 04:03
sixxJeště se chci zeptat jestli se vyplatí nějaká oc edice ne koupit normální se základními takty?
2.1.2009 04:10
cool.user[QUOTE=sixx;201446]Ještě se chci zeptat jestli se vyplatí nějaká oc edice ne koupit normální se základními takty?[/QUOTE]
Zalezi na priplatku. Ale vseobecne se vic vyplati spis zakladni verze.
3.1.2009 09:31
sixxZdar lidi zajímalo by mě jaká asi bude nvidia 285GTX jak jsem četl, tak by tady měla být do dvou týdnů,už jsem se spíše přikláněl ATI4870 1G, protože ji chválili na ddworldu. Mě se zase nechce věřit že by nvidia dělala tak zastaralý jádra svých karet ovšem co je psáno to je dáno,já jsem zatím měl pět grafické karet od nvidie a jednu ati .Z toho jsem jednu nvidii dal bráchovy jednu starou mám jako nouzovou a tři se mě odešli konkrétně jedna 6600GT a dvě 8800GTS a jak by dopadla ATI 3870 512Mb to nevím protože jsem jí vyměnil za 8800GTS.Tím ,ale nechci nijak hanit karty nvidia spokojený jsem byl ze všemi ,ale hry se vyvíjejí rychle takže si myslím že kdybych měl kartu dva roky tak to bude úspěch.
3.1.2009 10:27
matyyyčlánky z dd(amd+ati)worldu nesmíš brát vážně
tam je to stejná láska jako hulán+nvidia
4.1.2009 09:26
sixxZdar lidi chtěl jsem se jenom zeptat když vybírám novou kartu tak nejdůležitější je asi údaj „propustnost pamětí“?
4.1.2009 09:33
cool.userNeni.

Grafika musi fungovat dobre jako celek a propustnost pameti je nic nerikajici udaj.
7.1.2009 09:42
sixxAhoj zatím jsem nikde nenašel shop který už by prodával novinky od nvidie,tak jsem koukal na inzerci a našel jsem tam Sapphire HD 4870 X2 za 8500 Kč i když mě tu tuto kartu tady nedoporučujete,přijde mě za ty prachy v pohodě.
7.1.2009 09:50
cool.userMit ja 8 a pul tisic, tak ji stejnak nekoupim. Ale tvuj boj, pokud si myslis ze je to dobra grafika, tak ju ber.
7.1.2009 09:59
sixxNo já už od prosince nemám kartu tak už mám trošku herní absťák………………………….
7.1.2009 11:20
Deee-aNProdávající tvrdí, že by se nechal ukecat. Za ty prachy to vypadá velice dobře (BTW, co že to máš za zdroj? tohle vyžaduje minimálně kvalitních 650W).
Na druhou stranu - jsou nové, v záruce, s papírama a dvě! Nerozumím tomu, že si ten dotyčný koupil před měsícem dvě příšerně drahé karty a hned se jich zbavuje s tak brutální slevou...:runaway(cca 3000,-). To se mi nějak nezdá...
Je to tvoje věc a já tvůj absťák chápu, ale už se dostávají do krámů 285-ky a 295-ky. Mělo by to pohnout cenami...
9.1.2009 05:27
sixxAhoj lidi chtěl jsem se zeptat který výrobce grafických karet je podle vás nejlepší .A ještě o kolik myslíte ,že je 285 GTX výkonnější než 280 GTX.
Díky
9.1.2009 05:35
sixx[QUOTE=Deee-aN;203774]Prodávající tvrdí, že by se nechal ukecat. Za ty prachy to vypadá velice dobře (BTW, co že to máš za zdroj? tohle vyžaduje minimálně kvalitních 650W).
Na druhou stranu - jsou nové, v záruce, s papírama a dvě! Nerozumím tomu, že si ten dotyčný koupil před měsícem dvě příšerně drahé karty a hned se jich zbavuje s tak brutální slevou...:runaway(cca 3000,-). To se mi nějak nezdá...
Je to tvoje věc a já tvůj absťák chápu, ale už se dostávají do krámů 285-ky a 295-ky. Mělo by to pohnout cenami...[/QUOTE]

Ahoj mě to taky nějak nezdá ten text inzerátu je takový zmatený a zdroj mám 550W.Kartu už nějakou koupit musím a počítám že do karty investuju tak do 10 000Kč .Ale pořád nevím kterou vybrat koupit .
9.1.2009 05:47
9.1.2009 05:52
sixxNo tak ta vypadá pěkně ale zdroj 550W by mě jí asi neutáhl.podívám se za kolik se prodavaj v USA.Tam by mohly mít zajímavější ceny.
9.1.2009 05:56
Deee-aN[quote=sixx;204496]No tak ta vypadá pěkně ale zdroj 550W by mě jí asi neutáhl.podívám se za kolik se prodavaj v USA.Tam by mohly mít zajímavější ceny.[/quote]
Pro jistotu: zdroj min. 680W (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508O0V41NNH0K - asi jediný rozumný, ale zase máš vystaráno)
9.1.2009 06:21
sixxJá ještě týden počkám uvidíme jak se pohnou ceny a spíš uvažuju o 285 GTX. Nechce se mě kupovat nový zdroj.
9.1.2009 06:29
xstreetfighter[QUOTE=sixx;204486]Ahoj lidi chtěl jsem se zeptat který výrobce grafických karet je podle vás nejlepší .A ještě o kolik myslíte ,že je 285 GTX výkonnější než 280 GTX.
Díky[/QUOTE]

ATi
o 10 %
9.1.2009 07:34
matyyy[QUOTE=Deee-aN;204493] EDIT: zdroj minimálně 680W [/QUOTE]
kde si přišel na tohle šílený číslo? dle ehw to žere 400W
9.1.2009 07:45
9.1.2009 07:50
matyyysnad tomu nevěříš :confused:
i blbá gf 7600gs měla dopručeno 450W
9.1.2009 07:59
Deee-aN[quote=matyyy;204546]snad tomu nevěříš :confused:
i blbá gf 7600gs měla dopručeno 450W[/quote]
Ale jó, ježíšmarjá! :runaway Já vím, že výrobci přehánějí, ale riskneš GTX295 dát třeba na Enera 525?
9.1.2009 08:22
matyyy[QUOTE=Deee-aN;204548]Ale jó, ježíšmarjá! :runaway Já vím, že výrobci přehánějí, ale riskneš GTX295 dát třeba na Enera 525?[/QUOTE]na ener nevím, aby chudák nechcíp (ikdyž oni chcípaj vyplý), na corsair 520W nebo třeba Seasonic SS-550JT 550W jo
papírově maj oba na to aby přežily 480W na 12V (seasonic dokonce 504W)


TO sixx co je to za zdroj ?
9.1.2009 08:36
9.1.2009 08:36
Deee-aN[quote=matyyy;204556]na ener nevím, aby chudák nechcíp (ikdyž oni chcípaj vyplý), na corsair 520W nebo třeba Seasonic SS-550JT 550W jo
papírově maj oba na to aby přežily 480W na 12V (seasonic dokonce 504W)
[/quote]
Papírově ano, ale doporučil bys to někomu jako stoprocentní řešení?:notsure

Varianta A-příšerně drahá karta+drahý zdroj (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O0V4000DQA) se kterým to pojede na hraně a ze kterého bude asi muset upgradovat pro další kartu
nebo
Varianta B-příšerně drahá karta+drahý zdroj dražší o cca 300,- (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O0V4000H0K), který mu vydrží do další sestavy i kdyby se vývoj ubíral cestou zvyšování spotřeby karet.
IMHO ideální bude http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O0V4000DQC.


EDIT: tohle VX-ko...:notsure:o
12.1.2009 10:32
sixxAhoj tak jsem koukal na ty nové karty a podle toho co čtu tak 295GTX není zase o tolik výkonnější než 285GTX myslím že na 24“palcový monitor by stačila asi ta 285GTX.A taky nevím jak by si 295GTX rozuměla s mým procesorem AMD Athlon 64 X2 6400+ (Socket AM2) Box Black Edition.
13.1.2009 08:26
sixxAhoj tak jsem dneska byl v shopu koupit kartu chtěl jsem buď 285GTX nebo 295GTX tak jsem se tam bavil prodejcem kterou by mě doporučil do mé sestavy a řekl maximálně 260GTX prý mě kartu nebude stíhat procesor,tak jsem se ptal jaký AMD procesor bych měl vyměnit tan svůj AMD Athlon 64 X2 6400+ a řekl že mám velmi výkonný procesor.Jediná možnost je prý procesor intel ,ale to chce i novou základní desku.Možná bych do toho šel ,ale on mě povídal že pokud mám 24“palcový lcd tak mě ta 260GTX stačí. No tak s toho mám hlavu jak jelen prostě buď 260GTX nebo předělat celý PC kolik tak může stát nějaká kvalitní základní deska a procesor intel?
13.1.2009 09:00
KunNysixx: Prodejce byl zřejmě zaujatý, pro zajímavost můžeš napsat v jakém to bylo obchodě, ale není to nic nového. Spíše než přechod na Intel platformu by stálo za uvážení upgrade na Phenoma - jaký máš motherboard? Pokud má tvůj 24" panel FullHD rozlišení, tak tam i tu GTX 285ku využiješ, ale byla by už limitována procesorem; a kdybys přece jen chtěl tu GF GTX 295, tak tam bude procesor už velká brzda.
Nějáká mainstreamová deska s P45 chipsetem (sc 775, přechod na Core i7 by se ti prodražil) může stát kolem 3 - 4k, záleží co od ní očekáváš (najdou se určitě i pod 3k).
Spíše ale zauvažuj jen nad upgradem na Phenoma (pokud ti ho podporuje deska).
Pokud nepotřebuješ mít urputně vše na max, hrát nejnovější a zároveň nejnáročnější pecky, tak , tak si klidně vystačíš i s GF GTX 260
13.1.2009 09:18
sixxAhoj tak ptal jsem se v www.czc.cz.A desku mám : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38678 ,LCD mám : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54490 ,
tady mám celou sestavu : CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,RAM A-DATA 4x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition,
COOLER SCYTHE SCNJ-1100P Ninja PLUS Cooler Rev.B,DVD-R/+R Pioneer DVR-212 černá SATA,Zdroj CORSAIR VX550, 550W,2 x COOLER Noctua NF-S12-800, 120mm,MB Asus M2N-SLI Deluxe FW/2PCIe/2GL, AM2, NF570SLI, DDR2,2 x HDD Hitachi Deskstar P7K500 500GB, Serial ATA/300, 16MB cach, ,XP PROFESIONAL SP3.PC mám hlavně na hry a ten přechod na intel to právě nevím o něm jsem neuvažoval ,ale jeli to nutné tak asi budu muset.
Ahoj
13.1.2009 10:02
Deee-aNTakže pro ispiraci (bráno z CZC):C2D E8400 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51992) - tam se dá vzít o dost lacinější E5200 a dotaktovat. Nejsem si ale jistý, jestli se ti bude chtít taktovat, tak jsem dal rovnou E8400.
GA-EP43-DS3L (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56224)

Tak, a teď to hlavní - kdyby se ti pokoušeli nacpat zase GTX260, tak chtěj verzi s 216 stream procesory. Tzn. ne http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56420 (192SP), ale např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59751. Pokud budeš brát něco silnějšího, tam by tyhle problémy být neměly.

A další inspirace: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT000IKM, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT000MHV, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT000JE4, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT0BXMG9 :eek:
13.1.2009 10:30
sixxAhoj tak asi prostě koupím tu 285GTX a uvidím jak si bude rozumět karta s procesorem a když ne tak přejdu na intel,ale moc se mě nelíbí jak píše KunNy že by karta byla už limitovaná procesorem nevím přesně co si pod tím mám představit.
13.1.2009 10:35
KunNy[QUOTE=sixx;206407]že by karta byla už limitovaná procesorem nevím přesně co si pod tím mám představit.[/QUOTE]
Že procesor nedokáže grafickou kartu krmit daty - zkrátka bude tě v určitých případech omezovat (hry náročné na výkon CPU - jen příklad za všechny - GTA IV).
13.1.2009 10:51
Deee-aN[quote=KunNy;206409](hry náročné na výkon CPU - jen příklad za všechny - GTA IV).[/quote]
Tam už by mohl mít trochu problémy i E8400. I když tu teď někdo tvrdil, že to hraje velice slušně právě s E8400 v 1680x1050.
14.1.2009 02:45
KunNyDee-aN (OT): Hra běží svižněji na rychlém quadcoru oproti dualcore CPU, a to klidně i o 10 FPS (rozdíl je jde s vyšší frekvencí i u čtyřjádra dost nahoru). Otázka je si představuješ pod tím "velice slušně hraje", já taky hru zkoušel (resp občas ji ještě zapnu) na svém C2D na 3.52Ghz v rozlišení 1680x1050, nastavení textury na medium, render na ultra high a výsledek byl v zabudovaném benchmarku 32 FPS - určitě by ale pomohla více silnější GK.
Nějáké testy ohledně náročnosti GTA IV jsou na pct, a z mojich zkušeností se hrou s nima můžu jen souhlasit.
suxx: Ber teda GF GTX 285, pokud ti nebude teď nebo později výkon procesoru stačit tak přejdeš na novou platformu.
14.1.2009 03:08
husky14Hlavně tu nepanikařte a nedělejte závěry, že kvůli GTA IV musí přecházet na QC (AMD), nebo DC (Intel).... je fakt, že 6400 X2 je v podstatě na konci a další OC už z něj těžko dostat, ale i tak to není špatnej CPU. Na rekordy to není, Intel bude vždycky rychlejší, ale na rozběhání každý dnešní hry to stačí....

Klidně bych vzal GTX 285, každopádně bude menší zlo, když bude CPU kartu trošku brzdit, než aby nestíhala VGA ;)

Jinak ke spotřebě: karta má TDP 183 W a výrobce doporučuje (imho) 550W zdroj, takže OK.
14.1.2009 08:39
sixxAhoj děkuji za rady koupím tedy 285GTX a časem můžu přejít na intel. Ještě mě napadá kterého výrobce kartet zvolit jestli ASUS,GIGABITE,BGF,EVGA……………….,nevím jak jsou na tom s kvalitou různý výrobci karet.
14.1.2009 09:17
KunNyIMHO je to vpodstatě jedno, pokud bereš model s ref chlazením a referenčními takty tak rozdíl nepoznáš, rozhodoval bych se v tom případě podle ceny. Nebylo by od věci si zjistit poruchovost jednotlivých výrobců, ale moc objektivní to asi nebude (podívej se na czc, softcom).
Já osobně preferuju Leadtek a Gainward, ale v tomhle případě bych bral tu nejlevnější.
14.1.2009 09:57
Deee-aN[quote=KunNy;206766]IMHO je to vpodstatě jedno, pokud bereš model s ref chlazením a referenčními takty tak rozdíl nepoznáš, rozhodoval bych se v tom případě podle ceny. Nebylo by od věci si zjistit poruchovost jednotlivých výrobců, ale moc objektivní to asi nebude (podívej se na czc, softcom).
Já osobně preferuju Leadtek a Gainward, ale v tomhle případě bych bral tu nejlevnější.[/quote]
Ano, v 99% případů je nejrozumnější ta nejlevnější dostupná varianta. Karty s referenčním chladičem jsou až na samolepku na krytu identické. Jen toho Gainwarda bych (kromě varianty Golden Sample) osobně neriskoval.
14.1.2009 10:39
KunNy[QUOTE=Deee-aN;206781]Jen toho Gainwarda bych (kromě varianty Golden Sample) osobně neriskoval.[/QUOTE]
Why? Nějáká špatné zkušenost/zkušenosti?
14.1.2009 10:46
Deee-aNStížnosti v diskusích na CZC na hlučnost a horší kvalitu chlazení u non-Golden Sample verzí. Plus ještě teď tady někde na fóru někdo tvrdí z opakované osobní zkušenosti, že Gainwardy trpí na artefakty (proužky atp.) Úplně přesně si to nepamatuju. Netvrdím, že jsou to špatné karty, ale sáhl bych po jiné.
15.1.2009 12:23
stastikpHojte, potreboval bych poradit, mam hotovou sestavu az na GK a nevim jakeho vyrobce zvolit s ohledem na poruchovost a reference... Mám sestavu:

MB Gigabyte EP43-DSL
Intel Dual-Core E5200
4GB RAM
320GB WD SATA300
Yeong-Yang Cetus 5601

Hry nehraju nebo starsi Call of Duty 2 atp. Vybral jsem si ATI HD 4650 512MB ale nevim jakeho vyrobce zvolit je tu na vyber ASUS/Sapphire/MSI. Díky
15.1.2009 12:32
Deee-aN[quote=stastikp;206948]Hojte, potreboval bych poradit, mam hotovou sestavu az na GK a nevim jakeho vyrobce zvolit s ohledem na poruchovost a reference... Mám sestavu:

MB Gigabyte EP43-DSL
Intel Dual-Core E5200
4GB RAM
320GB WD SATA300
Yeong-Yang Cetus 5601

Hry nehraju nebo starsi Call of Duty 2 atp. Vybral jsem si ATI HD 4650 512MB ale nevim jakeho vyrobce zvolit je tu na vyber ASUS/Sapphire/MSI. Díky[/quote]
Nechceš vzít o 300,- dražší 4670? Jinak na výrobci až tak nezáleží. Když nebereš nějakou OC verzi se speciálním chlazením, jsou ty karty prakticky stejné.
Tady pro ilustraci rozdíl výkonu 4650 a 4670 (já vím, že hráč zrovna nejsi, ale...;)) http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/13157-games-christmas-08-gpu-performance-part-ii-6.html

BTW, jaký bude zdroj?
15.1.2009 12:37
stastikpZdroj mám Seasonic 400W, diky mozna to vezmu na kolejich je obcas nuda, ze dam v budoucnu gamesku :)

EDIT: A prosim te, co je to OC ?
15.1.2009 01:04
husky14[QUOTE=stastikp;206948]Hry nehraju nebo starsi Call of Duty 2 atp. Vybral jsem si ATI HD 4650 512MB ale nevim jakeho vyrobce zvolit je tu na vyber ASUS/Sapphire/MSI. Díky[/QUOTE]Raděj než na výrobce, poruchovost a preference se zaměř na použitý chlazení.... to bude totiž to jediný, co budeš v případě špatnýho výběru proklínat ;)
15.1.2009 01:20
Deee-aN[quote=stastikp;206960]
EDIT: A prosim te, co je to OC ?[/quote]
OverClocked-přetaktovaná (GoldenSample u Gainward, Toxic u Sapphire, AMP! u Zotac, atd.)

[quote=husky14;206974]Raděj než na výrobce, poruchovost a preference se zaměř na použitý chlazení.... to bude totiž to jediný, co budeš v případě špatnýho výběru proklínat ;)[/quote]

To IMHO bude u kterékoli z nich (pokud mu hluk vadí). I když tahle varianta vypadá podle testu suprově. Je pravděpodobné, že její silnější sestřička http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT0BVK20 se zřejmě identickým chlazením bude podobně tichá. Na druhou stranu bude muset chladit o dost větší výkon... Naštěstí se dá ta 4670 chladi pasivně Accelerem.
15.1.2009 01:29
stastikpMam ted starsi PC a to taky huci, pokud to nebdue vylozene vysavac, tak mi to nejak nevadi extra.
15.1.2009 01:31
husky14[QUOTE=Deee-aN;206981]Je pravděpodobné, že její silnější sestřička http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT0BVK20 se zřejmě identickým chlazením bude podobně tichá.[/QUOTE]Grrr, zrovna MSI :rolleyes: ale tak jo, ale když vidím ten dvojdrátek, tak se obávám, jestli to vůbec jde regulovat.... to by se muselo zjistit od majitelů.

[QUOTE=Deee-aN;206981]Naštěstí se dá ta 4670 chladi pasivně Accelerem.[/QUOTE]No on mluvil o HD 4650 a ty už si s HD 4760 + S1 tak o 1k výš....
15.1.2009 01:52
Deee-aN[quote=husky14;206985]Grrr, zrovna MSI :rolleyes: ale tak jo, ale když vidím ten dvojdrátek, tak se obávám, jestli to vůbec jde regulovat.... to by se muselo zjistit od majitelů.

No on mluvil o HD 4650 a ty už si s HD 4760 + S1 tak o 1k výš....[/quote]
MSI, já vím, ale v tom testu je na tom se subjektivní hlučností vůči 4670 nebojím se říct úžasně.

Sapphire 4650 - 1563,-
Sapphire 4670 - 1881,- + Accelero S1 - 426,-
rozdíl cca 800,- (Alfa)

Dobře... ale přeci.... Může vzít 4650 a protože hluk mu až tak nevadí, bude mít levnou kartu. Nebo si přidá těch cca 300,- a bude mít o dost výkonnější kartu (ano, i Crysis). Když mu bude připadat hlučná, může časem dokoupit chlazení.
15.1.2009 01:57
stastikpNo procital jsem o tehle karte konkretne Sapphire HD 4670 a recenzy hovorili o výrazné hlucnosti. Tak jsem se rozhodl koupit tu o tridu nizsi 4650, pro me to bohate staci, snad uz tak hlucna není. Díky za pomoc
15.1.2009 02:01
Deee-aNSapphire jsem uvedl, protože byla v obou variantách (4650 i 4670) nejlacinější a aby srovnání cen bylo objektivní. Rozhodně ti jí necpu ;).
15.1.2009 02:02
stastikpJj jasny, ja se nezlobim, jsem rad, ze jste mi poradili :)
15.1.2009 07:33
NiickllPěkna prace pěkná
15.1.2009 08:09
stastikpChtěl bych jen upozornit na rozdilne frekvence pameti mezi ruznymi vyrobci u modelu ATI HD 4650

Sapphire ATI HD 4650 ............ 512 MB .............. 1400/1000 MHz
Sapphire ATI HD 4650 ............ 1024 MB ............ 1000 MHz
ASUS ATI HD 4650 ................ 512 MB .............. 800 MHz
ASUS ATI HD 4650 ................ 1024 MB ............. 800 MHz
MSI ATI HD 4650 .................. 512 MB .............. 1000 MHz

Nevím jaký ma velikost frekvence vliv na vykonnost karty, ale predpokladam ze kdyz mate 1GB pameti o 800MHz a 512MB pameti s 1400Mhz jaka bude lepsi ?
15.1.2009 08:18
KunNystatiskp: Že by to bylo rozdílným typem paměti? Jinak k tomu výkonu - záleží na konkrétní situaci (rozlišení, hra, detaily), ale vzhledem k nasazaní Radeonu HD 4650 (mainstream) nelze počítat s nějákým Full HD rozlišením a max detaily, takže většinou bude 512MB verze výhodnější.
16.1.2009 08:31
sixxAhoj tak konečně mají 285GTX skladem jenom se rozhodnou, kterou vybrat : http://www.alza.cz/graficke-karty/nvidia/dle-cipu/geforce-gtx285/28850213.htm
,ale ještě přemýšlím jestli to s těma cenami nějak nepřeháněj když bych si přidal 2300Kč tak mám 295GTX : http://www.alza.cz/graficke-karty/nvidia/dle-cipu/geforce-gtx295/28850214.htm
Nevím jestli nabude lepší počkat chvíli než se trh trošku nasytí .Ale stejně mě pořád láká ta 295GTX v zhledem k tomu že hraju v rozlišení 1920 x 1200.Nevíte o kolik procent je 295GTX výkonnější než 285GTX?
17.1.2009 03:09
sixxAhoj mám dotaz kdybych kvůli tě grafice přecházel na intel tak deska Asus P5Q Deluxe je v pohodě?
17.1.2009 06:31
KunNysixx: Kdybys šel do té GF GTX 295, tak ti ji bude procesor už značně brzdit. Jinak k té nbídce 285tek - ber tu nejlevnější (BFG), rozdíly mezi nimi budou maximálně v příslušenství a nálepce na chladiči, ty dražší jsou pak rovnou přetaktovány z výroby. Podívej se na ehw.cz, mají tam kompletní recenzi Geforce GTX 295 i 285 - otestováno ve fakt hodně hrách.
Já osobně bych duální monstrum jako GF GTX 295 nebral.
Jinak kdybys přecházel na intel platformu, tak Asus P5Q Deluxe je výborný základ.
// Jinak ta nabídka z tvůho odkazu je až podezřele zajímavá, 2k za takovouhle desku a k tomu 2GB ramek - nevim nevim, každopádně pokud je vše funkční tak je to výborná cena
19.1.2009 04:56
sixxAhoj koukám tady na tu 4870 X2 a už je za zajímavou cenu.
Chtěl jsem se jenom zeptat nevíte někdo jestli má 285GTX podobný výkon jako 4870X2 ?
19.1.2009 05:10
Deee-aN[quote=sixx;208668]
Chtěl jsem se jenom zeptat nevíte někdo jestli má 285GTX podobný výkon jako 4870X2 ?[/quote]
Posuď sám: http://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=207446&postcount=32
21.1.2009 06:35
sixxAhoj chtěl jsem se jen zeptat vyplatí se koupit kartu která běží na základních taktech: http://www.alza.cz/gigabyte-gv-n285-1gh-b-d107575.htm nebo tady tu : http://www.alza.cz/engtx285-htdp-1gd3-d107884. , která už je na přetaktovaná z výroby?
Díky
21.1.2009 06:39
cool.user1) si vlozil spatny odkaz, spravny je tento http://www.alza.cz/engtx285-htdp-1gd3-d107884.htm
2) Druha zminvana karta ma stejne takty jako prvni.
21.1.2009 06:39
husky14[QUOTE=sixx;209685]Ahoj chtěl jsem se jen zeptat ....[/QUOTE]To záleží na tom, jestli si jí dokážeš přetaktovat sám.... ta karta si o to přímo říká, tak jestli to sám nedokážeš, kup přetaktovanou ;)
21.1.2009 06:48
sixx[QUOTE=cool.user;209688]1) si vlozil spatny odkaz, spravny je tento http://www.alza.cz/engtx285-htdp-1gd3-d107884.htm
2) Druha zminvana karta ma stejne takty jako prvni.[/QUOTE]

Aj tak to jsem se spletl měl jsem na mysli : http://www.alza.cz/bfg-gtx285-ocx-d107889.htm , myslím si že přetaktovat jí umět asi budu pokud bude stejný postup jako u 8800GTS v riva tuner.
21.1.2009 06:50
husky14[QUOTE=sixx;209694]....myslím si že přetaktovat jí umět asi budu pokud bude stejný postup jako u 8800GTS v riva tuner.[/QUOTE]Jj to bude stejný ;)
21.1.2009 06:50
cool.user[QUOTE=sixx;209694]Aj tak to jsem se spletl měl jsem na mysli : http://www.alza.cz/bfg-gtx285-ocx-d107889.htm , myslím si že přetaktovat jí umět asi budu pokud bude stejný postup jako u 8800GTS v riva tuner.[/QUOTE]

Postup je stejny. Ja myslim ze pri rozdilu 3 stovek je to celkem jedno. Tva volba, ale uprimne, vybiras grafiku uz skoro tri mesice a zacinam mit pocit ze at ti reknem cokoliv, je to uplne jedno, protoze dalsi tri mesice grafiku vybirat budes...
21.1.2009 10:47
sixx[QUOTE=cool.user;209696]Postup je stejny. Ja myslim ze pri rozdilu 3 stovek je to celkem jedno. Tva volba, ale uprimne, vybiras grafiku uz skoro tri mesice a zacinam mit pocit ze at ti reknem cokoliv, je to uplne jedno, protoze dalsi tri mesice grafiku vybirat budes...[/QUOTE]

Ahoj tak jsem si jí koupil už jí mám doma a jedinej problém je ,že když spustím hru tak se vůbec nic nestane anebo pc zamrzne tak nevím čím by to mohlo být?"A ještě upřímě vybíral jsem opravdu dlouho ,ale když říkáš že na výrobci nezáleží tak ti budu věřit já akorát nechtěl koupit nějakej šmejd a taky jsem myslel že spadnou trošku ceny ,ale čert to vem".
21.1.2009 10:55
Deee-aNA která to teda nakonec vyhrála?
Zkus to udělat načisto, tzn. odinstalovat ovladače karty, monitoru, vyčistit DriverSweeperem od zbytků ovladačů, nainstalovat vše znova. Možná resetovat CMOS základní desky, eventuálně flashnout poslední dostupný.
Sorry, že se zase ptám, ale nepamatuji si zdroj (značka, wattáž). Bylo to 550W? Tyhle karty jsou citlivé na kvalitu zdroje (40A na 12V větvích).

EDIT: jo a jestli to bude blbnout dál, založ na to zvláštní thread. Sem to nepatří.
21.1.2009 11:14
sixx[QUOTE=Deee-aN;209833]A která to teda nakonec vyhrála?
Zkus to udělat načisto, tzn. odinstalovat ovladače karty, monitoru, vyčistit DriverSweeperem od zbytků ovladačů, nainstalovat vše znova. Možná resetovat CMOS základní desky, eventuálně flashnout poslední dostupný.
Sorry, že se zase ptám, ale nepamatuji si zdroj (značka, wattáž). Bylo to 550W? Tyhle karty jsou citlivé na kvalitu zdroje (40A na 12V větvích).

EDIT: jo a jestli to bude blbnout dál, založ na to zvláštní thread. Sem to nepatří.[/QUOTE]

Ahoj no tak vyhrála to Gigabyte GV-N285-1GH-B a vyhrála hlavně proto že byla skladem ten zdroj mám: http://www.alza.cz/zdroj-corsair-vx550-550w-atx2-2-sata-120mm-ventilator-d81408.htm ,s těma ovladačem moc nechci riskovat abych nedopadl jak minule nevím jak rozeznat ovladače od základní desky a jak od karty.Prostě mě to připadá jako že se nechce přepnout do 3D režimu.
21.1.2009 11:24
Deee-aNOvladače ke grafárně: http://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=cat&id=57 - horní dva řádky. Vyber variantu podle toho, jestli máš XP nebo Vistu. A nebo z té stránky cos postoval (http://www.gigabyte.cz/products/vga/driver/gv-n285-1gh-b.html) z té tabulky dole vyber ovladač 181.20 a verzi svého OS. Taky tam odsud rovnou stáhni ten první řádek tabulky (PhysX). Potom tam odtamtud jdi na sekci základních desek (máš Gigabyte, viď?) a zadej tu svojí a až jí to najde, klikni na záložku BIOS a stáhni ten s nejvyšším číslem. Pokud možno ne beta. V levé části obrazovky je banner "How to reflash your BIOS" nebo tak nějak. Prostuduj, uvidíš. A nebo ještě @BIOS...

EDIT jo a ten zdroj by to měl zvládnout. Ty 12V větve by měly mít 41A a i když je tahle verze 500W Corsairů považována za horší než HX520 (viz rozdíl v ceně), je to přeci jen Corsair... Jak je starý?
31.1.2009 12:30
ICEBOSS[QUOTE=Milan Šurkala;104219]Njn, to budeš mít pěknou drbačku :-) V průvodci toto dělám každý měsíc a je to docela záhul, mám to ze čtyř obchodů, brzy plánuju rozšířit na pět. S výkonem je to také potíž, nové ovladače to zas trochu pozmění, proto beru více testů a to se celé zprůměruje. Doporučuju prostě vzít testy ve všech hrách, které kde najdeš, to bude nejobjektivnější. Je to hodně čísel :-)[/QUOTE]

imho by bohate stacil i jeden obchod, stejne se to lisi o par korun a ta drbacka za to VUBEC nestoji :)
16.9.2010 07:07
MartasKPAhoj vsichni,rad bych se zeptal podle ceho se mam ridit pri vyberu graficke karty pro strih a zpracovani HDV.

Na sousednim foru mi bylo doporucena jednoznacne NVIDIA.Nicmene graficke karty podle cipsetu maji i spoustu dalsich parametru a priznam se,ze mi neni jasne jaky maji vliv.Chtel bych aby karta mela HDMI a DVI a ve zbytku tapu.
Jestli mi pls muzete objasnit ty dalsi parametry.Nechci doporucit zadnou konkretni,ale podle ceho se mam ridit.
16.9.2010 07:18
matyyy[quote=MartasKP;403014]Ahoj vsichni,rad bych se zeptal podle ceho se mam ridit pri vyberu graficke karty pro strih a zpracovani HDV.

Na sousednim foru mi bylo doporucena jednoznacne NVIDIA.Nicmene graficke karty podle cipsetu maji i spoustu dalsich parametru a priznam se,ze mi neni jasne jaky maji vliv.Chtel bych aby karta mela HDMI a DVI a ve zbytku tapu.
Jestli mi pls muzete objasnit ty dalsi parametry.Nechci doporucit zadnou konkretni,ale podle ceho se mam ridit.[/quote]
software v kterým budeš stříhat?
zjisti si jestli podporuje technologii CUDA
když ne jestli aspoň nějakou jinou z grafiky (opengl,directx,...)

když ani to ne je naprosto jedno jakou grafiku koupíš jen aby měla ty porty co chceš (nic jinýho než posílat obraz na monitory dělat nebude)
16.9.2010 07:59
MartasKP[QUOTE=matyyy;403019](nic jinýho než posílat obraz na monitory dělat nebude)[/QUOTE]

Tak to snad dela kazda.Proc jich je teda tolik druhu.

Ty softy jsou tyto.

Adobe AE - OpenGL 2.0
EDIS5 - PixelShader Model 3.0 a DirectX 9+
28.1.2011 08:44
MartasKPJeste bych chtel otevrit toto tema ... jak moc pri vyberu GK koukat na sirku sbernice (pokud jsem se vyjadril presne) a jaky je v nich rozdil ... jestli by mi tedy stacila nejaka 64 bit,nebo mam radeji koupit vetsi ... rozhodne nebudu asi nikdy hrat nejaky hry na PC (z toho jsem uz vyrostl :D ,nebo spis ani nedorostl) jedna se mi tedy jen o zpracovani HDV,popripade FullHD videa,nejaky srandy v Adobe PS a rad bych PC propojij s LCD TV (to je oproti minule novinka)
28.1.2011 09:06
johny__gV tom případě je šířka sběrnice celkem nepodstatná.
28.1.2011 09:57
MartasKPTak to jsi me uklidnil :D ... uz jen pro doplneni meho vzdelani ... jestli mi muzes ve strucnosti objasnit,na co ma sirka sbernice vliv

Jeste bych se rad zeptal jak vykony jsou GPU v procesorech socet 1155? ... jestli je to pro me plnohodnotna nahrada za GK?
28.1.2011 10:17
JandaskunkNa propustnost pamětí, pokud se nemýlím, využitelné hlavně při hrách.
28.1.2011 10:40
matyyy[quote=MartasKP;431868]Tak to jsi me uklidnil :D ... uz jen pro doplneni meho vzdelani ... jestli mi muzes ve strucnosti objasnit,na co ma sirka sbernice vliv

Jeste bych se rad zeptal jak vykony jsou GPU v procesorech socet 1155? ... jestli je to pro me plnohodnotna nahrada za GK?[/quote]
grafika v cpu umí 2 digitální výstupy naráz takže v tomhle ohledu je použitelná

photoshop taky umí akceleraci přes grafiku (jen něčeho)(já v něm ale nedělám takže nejsem schopen ohodnotit jestli přínos dedikované grafiky je úměrný vyšším nákladům na hardware / na netu je i dost názorů že cpu až na prvním místě:) )
28.1.2011 10:54
MartasKPTak diky. Vcelku si me potesil a uklidnil. Co se tyce ADOBE,tak se mi jedna o CUDA,nicmene zase tak narocny veci v PS a AE nedelam abych musel mit GK s CUDA.
8.4.2011 07:52
moonsAhoj všichni :)
měl bych takový menší dotaz. Mám v plánu trochu si upgradovat pc koupením nové grafické karty, protože moje 8600 GT už trošku nestíhá. Mám ale procík AMD athlon dual core 2,5 Ghz a nevím kam až můžu zajít, aby procík moc nebyl přítěží pro grafiku a nestahoval výkon dolů.
Hodně přemýšlím nad touto grafikou
http://www.alza.cz/graficke-karty/dle-vyrobce-cipu/nvidia/geforce-gtx460/asus-engtx460-directcu-top-2di-1gd5-v2-d206012.htm
případně nad trochu slabší alternativou se 768mb pamětí.

Mohli by jste mi poradit jestli mi stojí za to si tu grafiku koupit ? Nerad bych po koupení zjistil, že kvůli slabšímu procíku získám jen minimální výkon.
8.4.2011 08:27
johny__gTen procesor je nějaký X2 4800+ ? Docela bída, řekl bych že HD5750 bude tak maximum co bys využil.
8.4.2011 08:56
moonsjohny__g: jo X2 4800+

Tak já si hned myslel, že s tou grafikou jsem trochu přestřelil. Bohužel já jsem vždy měl geforce a od dob 8800 je až gtx 460 slušná grafika co se týče výkonu a spotřeby. Ty nižší jsou jen zbytečný žrouti. Raedonky jsem nikdy nezkoušel už kvůli tomu že většina lidí co znám má geforce a řiká jak u Raedenů jsou různé problémy s kompatibilitou i když nevím jestli jde jen o mýty.

Kouknul jsem se trochu na rychlo na nějaké grafiky a využil bych třeba tuhle ?
http://www.alza.cz/graficke-karty/dle-cipu/ati/radeon-hd5750/asus-eah5750-formula-2di-1gd5-d147506.htm#foto
případně tuhle slabší ?
http://www.alza.cz/graficke-karty/dle-cipu/ati/radeon-hd5670/sapphire-hd-5670-d151124.htm

Opravdu se v tomhle moc nevyznám, takže by se mi hodila nějaká konkrétní rada, kterou koupit a od jaké firmy případně :) U 460 měl slušný výkon třeba asus, ale jak řikám raedonky jsem nikdy nezkoumal.

Předem moc dík :)
8.4.2011 09:45
johny__gJeště napiš značku a výkon zdroje a taky základní desku, třeba by se dal upgradovat i procesor.
8.4.2011 01:55
moonsZdroj mám blue storm II 500W
Základovka je asus M2N-E

Zatím mi přijde přijatelná ta grafika od asusu co jsem poslal o příspěvek výše. Mám s asus jako značkou dobré zkušenosti, ale klidně vyzkouším něco nového :)
8.4.2011 02:47
JandaskunkTa Formula od ASUSu je vůbec ten jeden z nejhorších modelů HD5750, jaký můžeš pořídit (vždy musíš brát v potaz konkrétní model a ne jen se koukat na značku). Jinak tvoje deska podporuje i novější procesory, takže by bylo záhodno upgradovat i procesor.

EDIT: Pak bys mohl mít např. i lepší HD5770...ale jde o to, kolik do toho hodláš vrazit peněz, jinak nemůžeme konkrétně radit.
8.4.2011 02:54
moonsTak dát do toho jsem chtěl jen tak do těch 4000kč. Měl to být spíš takový menší upgrade, abych pořád ještě zvládal ještě tak rok možná dva ty novější hry. Hraju na rozlišení 1280x1024, takže zase nějakou hodně výkonnou sestavu nepotřebuji. To právě až později mám v plánu koupit rovnou celý pc a měl jsem v úmyslu teď koupit jen tu grafiku kvůli několika novinkám, abych je mohl alespoň obstojně vyzkoušet :)
8.4.2011 03:34
JandaskunkJá bych to viděl takto, pokud bys mohl překročit o těch 150,-. Samozřejmě ještě před upgradem bys musel flashnout nejnovější BIOS.
8.4.2011 04:03
moonsUf tak to mám teď hodně o čem přemýšlet. Měl jsem docela radost, když jsem zjistil že koupením Raedonky ušetřim, když si koupim jen nějakou za 2000kč, ale ten procesor nevypadá vůbec špatně.

Ještě k té grafice, kdybych si chtěl koupit tu HD5750 tak tahle od Sapphire by byla vhodná ?
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BV4YZ12C7
případně tahle verze s 512mb
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4007K0BV4YZU6Q

Edit: Jen ještě dodám, že mám v plánu případně k té grafice přitaktovat trochu procík proto jsem trochu zdrženlivý s tim kupovat novější.
8.4.2011 04:07
johny__gNa tvoje rozlišení stačí bohatě 512 MB verze. Kup kartu a uvidíš. POkud nebudeš spokojený, procesor můžeš dokoupit i potom. Oproti stávající kartě to bude velký skok i se současným procesorem.
8.4.2011 04:15
moonsOK trochu si to promyslím s tím procesorem, ale asi koupím tu kartu. Alespoň něco ušetřím :) díky moc všem :)
26.4.2011 03:34
killersvksmazáno - spam
4.6.2011 02:01
AIPSZdravím, chtěl bych poradit s výběrem GK tak do 3tis. Hlavně kvůli hrám.
Teď mám: GK: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Typ čipu Intel(R) GMA 3100
Typ DAC Interní
Velikost paměti 256 MB

Základní deska:
CPU typ Unknown, 2333 MHz (3.5 x 667)
Pracovní paměť 2037 MB
Šířka pásma 5333 MB/s

CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz
RAM: 2GB

Díky za rady
4.6.2011 02:29
NHKG@AIUPS: Doporučuju: HD5770 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K000000YRR
Pokud máš kvalitní zdroj a nebide ti vadit, že grafickou kartu bude procesor brzdit tak HD5830 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K00000016YB případně ještě lepší koupí je trošku přes limit HD5850 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K00000015N1

(Nové generace karet jak AMD tak nVidia nemají vůbec dobrý poměr cena výkon, proto doporučuju karty starší generace.)
30.10.2011 10:09
sobtikDovrý den, chtěl bych poradit s výběrem GK do 2500kč. Moc děkuju za pomoc.

Mám GK

GIGABYTE ATI HD 2600 XT
256MB DDR 3
PCIe x16


Desku

GIGABYTE s.775
P35-DS3

a zdroj 400W
30.10.2011 10:15
Deee-aNJsi ve špatném vlákně (pravda, nejsi první), takže bych ti doporučil založit vlákno nové.
Rozhodně tam ale napiš i značku a stáří toho zdroje, procesor, paměti, co na tom chceš hrát a v jakém rozlišení.
Takhle to je něco jako: "Hele, potřebuju nový auto. Teď mám Trabanta na benzínu. Poraďte..."
30.10.2011 10:17
sobtikDěkuju za upozornění.
5.10.2013 09:40
W.GeronimoAhoj kluci.
V soucasne dobe mam desku Gigabyte GA-P55-UD3 : http://www.czc.cz/gigabyte-ga-p55-ud3-intel-p55/67993/produkt
A grafiku ATI Radeon HD4890.

Otazka zni:Jsou kompatibilni moderni karty ktere jsou pro PCI-E 3.0 x16 s moji deskou ktera ma jen PCI-E 2.X x16??

Diky za radu.
5.10.2013 01:06
trodasJsou.
PCIE je zpětně kompatibilní. Jedou dokonce nejmodernější grafiky s PCIE v3.0 ve deskách s PCIE v1.0a.

Pokud karta nejede, je vadná (porušení PCIE specifikace) a musí ti ji vrátit.
1.12.2014 10:37
Lynx29ahoj,
jaky je vas nazor na radu grafickych karet geforce gtx 7?...ma podle vas cenu v soucasne dobe investovat do rady, ktera na svet prisla v polovine roku 2013? nevi nekdo jak to bude s novou radou, pripadne jak si opoti nvidia stoji radeon? rad bych si pristi rok poskladal nove pc a nerad byych investoval do stare technologie, na druhou stranu nemam penize na supervykonnou geforce gtx 9
2.12.2014 09:47
johny__gPříští rok? Tak se přijď zeptat příští rok, momentálně není co řešit. Co představí AMD nikdo neví. NVidia časem představí i nižší modely z devítkové řady, tak uvidíš dle testů.