Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Windows 7 Beta, RC, RTM

18.1.2009 09:44
BarboneCau,tak jsem si chtel vyzkouset beta verzi novych Windows a nic se nekona.Nejprve jsem chtel windows naistalovat na druhy oddil disku.Vse probihalo korektne ,ele po poslednim restartu a dokonceni spusteni systemu.Celou dobu mi vse fungovalo,jak ma,ale pri dokonceni,ktere nemohu provest,prozoze nemam obraz.Pri dokonceni po uvitaci obrazovce se mi vypne monitor,protoze nema signal.Nevite v cem by mohl byt proble?Vim,ze to je beta,ale nikde jsem se na forech s timto nesetkal.PC:AMD 5000+ Black,ram 2x1GB+2x512MB A-data,Grafika Gigabyte 8800GT,Deska Nforce 4 M61P-S3,Zdroj Corsair 550W.
18.1.2009 09:47
Salamanderco mas za monitor ?
// zkus to spustit v nouzovem rezimu :)
18.1.2009 10:15
Petr S.Monitorem to imho nebude, ale ten nouzový režim určitě zkus. Pak se v něm můžeš podívat do správce zařízení, jestli jsou všechny ovladače korektně nainstalovány...
18.1.2009 11:17
SamecPNeměl teď někdy podobnej problém Intri?Tušim,že to řešil zapojením na jinej monitor a šlapalo to.
18.1.2009 12:12
IntriJj, přesně toto se mi stalo na jednom monitoru od Aceru ( akorát podle popisu hádám, že na jiném místě instalace ). Monitor se vypl v době, kdy mělo dojít ke změně rozlišení. Výměna monitoru za jakýkoliv jiný by fakt mohla pomoct.
18.1.2009 01:49
Petr S.No tak to je docela masakr :D Kde jen soudruzi z Microsoftu udělali chybu :notsure
18.1.2009 02:14
IntriTěžko říct, nenapadá mě, v čem by tohlo mohlo být. Buď chybějící ovladače pro dané monitory, nebo mě ještě napadl nějaký nesprávný postup při přepínání rozlišení - můj Acer totiž při ztrátě signálu za běhu PC už signál neobnoví ( asi ztratí signál z DVI, tak zkusí hledat na D-Subu, nenajde, tak se prostě vypne ). Tak jestli při tom přepínání Windows na chvíli zcela nezruší signál ( což by ten monitor jako ztrátu signálu vyhodnotil ).

Jen tak pro zajímavost: jaký je ten monitor, na kterém to nejede, a jaký, na kterém jo, Barbone?
18.1.2009 02:51
BarboneMám monitor AOC 19".Žadný problém jsem s ním neměl.Je zajímavé,že v průběhu instalace se mi přepne do nativního rozlišení a instalace pokračuje v pořádku.Ale až při posledním náběhu se to po ukázání loga windows podělá.S vistama to fungovalo.Monitor je D-Sub.
18.1.2009 02:53
IntriJestli máš k dispozici jiný monitor, prostě ho zkus. Případně ten nouzák, jak ti tady už radili. Ve tvém stádiu instalace už nouzový režim k dipozici je.
18.1.2009 02:58
Petr S.Intri: Jj, máš pravdu. S těmito monitory jsem se také už setkal, nebo o nich minimálně slyšel. Na některých to opravdu dělá po odpojení a opětovném připojení přesně to, co popisuješ.
20.1.2009 08:21
BarboneCau.Predem dekuji za nazory.Bohuzel jsem system vymazal drive,nez jsem mohl vyzkouset nouzovy rezim.Tak jsem se rozhodl ho instalovat znova a svete div se on mi najednou ukazal obrazovku s jmenem pocitace a zadanim hesla a dokoncil jsem instalaci.To znamena ze monitorem to neni,ve spravci zarizeni vse v poradku a s konfiguraci pc jsem vubec nic nedelal,az na nove nacteni pevneho disku v biosu,coz nepovazuji za rozhodujici.Takze nevim,kde soudruzi z NDR udelali chybu.
20.1.2009 08:28
Petr S.Evidentně v té betaverzi bude nějaká chyba :)
22.1.2009 10:12
HonzaSiJde ta beta verze Win7 ještě stáhnout? U Microsoftu mi to nějak nejde, zasekne se to vždycky po výběru jazykové verze.
22.1.2009 10:22
IntriZkus to přes IE. Microsoft má očividně duševní problémy s jinými prohlížeči.
22.1.2009 10:37
Deee-aN[quote=HonzaSi;210248]Jde ta beta verze Win7 ještě stáhnout? U Microsoftu mi to nějak nejde, zasekne se to vždycky po výběru jazykové verze.[/quote]
http://www.techspot.com/downloads/4770-windows-7-beta-64bit.html
http://www.techspot.com/downloads/4769-windows-7-beta-32bit.html
22.1.2009 10:57
HonzaSiJo díky za odkaz. A tohle ude fungovat jak dlouho když nemám klíč od Microsoftu? A nebo sem to pochopil špatně a na žádnou betu není třeba klíč aby fungovala déle jak měsíc ale až do 1.8.2009?
22.1.2009 11:03
Deee-aN[quote=HonzaSi;210260]Jo díky za odkaz. A tohle ude fungovat jak dlouho když nemám klíč od Microsoftu? A nebo sem to pochopil špatně a na žádnou betu není třeba klíč aby fungovala déle jak měsíc ale až do 1.8.2009?[/quote]
Klíč by měl být k sehnání od MS. A já to jel podle toho odkazu odsud http://www.tweaktown.com/guides/1713/windows_7_and_vista_and_xp_simple_multi_boot_guide/index.html (zhruba uprostřed - modře "check here for tips"). Sice mi to vyloženě klíč nedalo, ale W7 mi běžej, takže to nějak funguje.:notsure
8.4.2009 06:52
SalamanderNo, nechce se mi kvuli tomu zakladat novy thread, ale nikde jsem to nenasel a ani to ted nikde nemuzu vyzkouset ... ma windows 7 moznost prepnuti na "klasickeho" motiv ? :notsure, nebo jde pouzivat jen s "hezkou grafikou" ?
8.4.2009 06:54
IntriPersonalisation -> Desktop Background -> skroluj úplně dolů, tam jsou motivy.

Je to nešikovně schované, ale je to tam. Je to ten druhý v seznamu Ease-of-access Themes.
8.4.2009 06:59
SalamanderNo, byla to takova otazka "jestli vubec", chtel jsem to nainstaovat na starsi pocitac, tak at ta grafika zbytecne nezatezuje :)
8.4.2009 07:12
IntriJako ve Vistě, při přepnutí do full-screenu se Aero vypíná. Nehledě na to, že výkon grafiky, který si Aero vezme bude asi fakt hodně maličký.:-) Žádný strach. Každopádně možné to je, bez problému.
10.4.2009 10:34
IntriMáte, lidi, taky problémy se stabilitou wi-fi? Mě se celkem často stává, že mi wi-fi vypadává a až do dalšího restartu nenaběhne ( nevyhledá ani sítě, chová se, jako by byla vypnutá ). Po restartu zase chvíli v pohodě. Neděje se to nijak pravidelně, zdá se, že je to náhodné. Často to takhle dopadne třeba po probuzení ze spánku, ale zdaleka se to na probuzení neomezuje.
10.4.2009 10:40
mstejskaWifi nevim. Mam zatim W7 zatim pouze na Virtual boxu. Ale i z pouze 512MB ram jsou docela svizne (IE + Opera + OOO)
10.4.2009 10:46
IntriTo se dají nainstalovat i na 512 MB paměti nebo jsi sedmičce paměť ubral po instalaci? Minimální požadavky mluví o 1 GB paměti a Vista pod 512 nešla, tak nevím.

Jinak zkoušel jsem W7 na Aspire One s 1 GB paměti, a když teda pominu, že instalace z flashky trvala asi 4 hodiny a jakákoliv složitější akce ( např. aktualizace ) byla spíš nemožná, než možná, choval se systém celkem svižně.:-) Explorer běžel celkem obstojně. Start systému taky není špatný, nevím, proč jiné operace trvají tak dlouho.
10.4.2009 10:53
mstejskaTakze moje instalace: rovnou 512MB ram, instalovano z image z Computeru. Cela instalace trvala mezi 0.5 a 1.5 hodinou. host je T61 se 2GB RAM, ale pri instalaci byl poradne vytizen. Oracle server + Eclipse + Java VM + IE 2x + Lotus Notes atd, vyuziti pameti 2.8GB (takze svapovani ostosedm:)

Mozna jsi udelal chybu s flashkou. Prece jen hodne souboru se kopiruje z flasky pomalu.
10.4.2009 11:14
IntriInstalace z flashky na můj notebook trvá asi 20 minut. Soubory se zkopírovaly celkem dost rychle, mnohem horší už pak byla expanze a všechny ostatní části instalace. Jen plocha jako taková se připravovala bezmála půl hodiny.
10.4.2009 11:18
mstejskaAtom je asi dost slaby na dekompresi.:thumbdown, ale tech 512MB slo bez warningu. Mozna je to jenom straseni, aby nikdo netrapil stare masiny.
10.4.2009 11:42
RichmondAtom je hlavne strasna LEMRA :p navic je jeho chipset nenazranej ;)
Zkousel nekdo sosnout tohle? http://www.ihackintosh.com/2009/04/windows-7-build-7105-ultimate-x86-possible-rc-escrowmilestone/
10.4.2009 11:48
IntriJá zatím ne, oficiální build by měl vyjít v květnu, to není až tak za dlouho, aby se mi chtělo přeinstalovávat funkční instalaci teď a v květnu znovu.
12.4.2009 06:18
kevin00[QUOTE=Intri;237644]Máte, lidi, taky problémy se stabilitou wi-fi? Mě se celkem často stává, že mi wi-fi vypadává a až do dalšího restartu nenaběhne ( nevyhledá ani sítě, chová se, jako by byla vypnutá ). Po restartu zase chvíli v pohodě. Neděje se to nijak pravidelně, zdá se, že je to náhodné. Často to takhle dopadne třeba po probuzení ze spánku, ale zdaleka se to na probuzení neomezuje.[/QUOTE]

Poslední dobou mám podobný problém. Doma na router Asus se připojím bez problémů, ale na krámě máme router (bohužel nyní nevím značku) a na něj se připojuji až na po 50 pokus. Dokud jsem měl build 7000 tak vše bez sebemenších problémů, ale upgradoval jsem na build 7068 a od té doby problémy jako blázen. Ale přijdu domu a nic. Zkoušel jsem reinstall ovladačů, ve Správci zařízení odebral Wireless i LAN adaptér, odinstaloval ovladače, čistil pomocí Ccleaneru, nainstalval nové, ale pořád stejné. A t pořád jen k jednomu routeru ... že by nekompatibilita :notsure
28.4.2009 12:46
28.4.2009 04:02
kevin00Povedlo se někomu na Win7 build 7068 nainstalovat SUPERAntiSpyware Free Edition ? Pokaždé pokud nainstaluji a pokusím se program spustit, skončí to na BSOD. Má někdo podobnou zkušenost ?
28.4.2009 11:49
RossiDNa HTPC jsem dnes nainstaloval W7 /7100/ ,chtel bych se zeptat na par problemu ktere se naskytly.
Na MB GA-MA69G-S3H je integrovana grafika ATI Radeon X1250,nedari se mi nainstalovat aktualni ovladace /i pres volbu kompatibility s OS Vista/.
AverTV Duo Hybrid PCI-Express nenachazi zadne kanaly v pasmu DVB-T ac v OS Vista vse fungovalo bez problemu,analogova cast funguje normalne ...
Je mi jasne,ze je to otazka ovladacu,ale treba je i nejaky jiny postup ktery vyse uvedene problemy opravi /nebo take ne/ ...
Pokud nekdo mate podobny zadrhel a zdolali jste jej,predem diky za tip ci reseni ...
29.4.2009 12:13
kevin00Co se týče TV karty, spíše bych Ti doporučil sousedící fórum TV Freak.
Co se týče ovladačů pro X1250 nějaké info je zde. Asi jsi zkoušel stáhnout z webu ATI drivery pro Win7 na jinou grafickou kartu. Co alternativní drivery, také nefungují ?
29.4.2009 12:37
RossiDProblem s TV kartou tedy nastolim na sousednim foru ...
Ovladace pro X1250/W7 jsem se ani nepokousel stahovat,tato grafika tam neni ani uvedena - zkousel jsem ty z OS Vista,alernativy jsem jeste nezkousel - muzes dat nejaky link ? Dekuji za rady !
29.4.2009 06:09
kevin00ATI Catalyst 9.4 - není oficiální podpora pro X1250, ale je podpora pro Win7. Můžeš vyzkoušet, třeba to proběhne bez problémů.
Alternativní ovladače - zde si můžeš vybrat alternativní ovladač a pokusit se jej "rozchodit".
Bohužel praktickou zkušenost s X1250 pod Win7 nemám, takže to budeš muset odzkoušet. Po každém reinstallu ovladačů, vždy odstraň zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu
29.4.2009 09:32
RossiDTak opet velke diky,vse vyzkousim - totalni odinstalace puvodnich ovladacu pred instalaci novych je samozrejmnost :)
Jinak Tv Tuner se k memu udivu sam rozbehl,bohuzel absolutne netusim co ho k tomu vedlo - coz mne stve /jsou hald veci mezi nebem a zemi/ ...
Jeste jednou dekuji !
29.4.2009 09:39
StDJak "rozběhl", v čem? V DVB-T, jak jsi postoval i na TVFreaku? Nenainstaloval jsi náhodpu mezitím nějaký Mpeg2 dekoder? (=DVDplayer apod.)
29.4.2009 02:32
RossiDMno,jak jsem experimentoval s ovladaci GK,musel jsem pokazde restartovat system a po jednom takovem restartu jsem vyzkousel /co kdyby/ vyhledavani kanalu DVB-T v MCE,coz se podarilo a vse funguje jak ma.Jinak Mpeg2 dekoder je jiz v poslednich verzich soucasti ovladace pro AverTv,ten neni treba samostatne instalovat.Jak ale rikam - nevim jak k naprave doslo,takze mohu ocekavat stejny problem pri update OS ci jeho reinstalaci :(
Bohuzel totez nemohu rici o ovladacich GK s tim mam stale problem,nic nezabira,budu muset vyckat na ATI az se rozhoupe a vyda podporu i pro X 1250 ...
S OS W7 na HTPC jsem jinak celkove spokojen,je rozhodne sviznejsi nez Vista a zmeny jsem zaznamenal i u MCE,ktere primarne pouzivam /jak jinak u HTPC,ze?/,trosku zamrzi nefunkcnost pluginu Yougle /prehravani klipu z You Tube atd../,ale snad se po oficialnim vydani W7 RC vse pohne kupredu a i tyto male podpurne programky budou fungovat k plne spokojenosti.
Displej iMon vcetne DO nezklamal a po nainstalovani ovladacu z Vist slape na 100% /jen mala informace pro ostatni uzivatele .../
Zvuk na integrovane ZK take v poradku ...
Tolik asi prvni strucne shrnuti pro mne noveho OS Win 7.
29.4.2009 02:38
kevin00S grafikou budeš asi mít docela problem. Je to postarší grafická karta a myslím, že ATI se moc kupředu v tomto nepožene. Co jsem se koukal na netu, tak zatím s tím má každý problém (X1250 + Win7).
29.4.2009 02:44
StD@RossiD: Ono není mpeg jako mpeg - u toho DVB-T jde o TS (Transport Stream) a jsou tam drobné rozdíly dekodování.
29.4.2009 04:01
RossiDUff,preci nebudu dostacujici MB menit ci dokupovat samostatnou GK kvuli lenivosti ATI,musim verit,ze se casem dostane s updatem i na starsi HW.Kazdopadne zatim si vystacim s tim co mi nastavil OS po instalaci - na plazme jsou filmy "divatelne" a manzelka mne po tomto upgrade zatim nebije /i kdyz jsem to videl cerne :) /.
V problematice mpeg se opravdu moc nevyznam,v tomto jsem vicemene pasivni uzivatel i kdyz je pravdou,ze ona samooprava DVB-T mi moc pod nos nejde a rad bych vedel kde byl onen kamen urazu,lec radeji necham stav veci jaky je a stourat se v OS/mpeg budu az po dalsi instalaci.
5.5.2009 12:22
cool.userWindows 7 RC1 ke stazeni

Je nutne pouzit IE ke stazeni a mit live ID, na konci vam to vygeneruje klic, kterej by mel byt v kombinaci s W7 RC1 platny az do prvniho cervna 2010, ovsem jdou pouzit i klice z prvniho verejneho beta programu.
5.5.2009 06:51
5.5.2009 07:58
mstejskaSlo vam stahout iso z M$? Ja jsem se dostal za prihlaseni a dal uz ne. Asi jsou pretizene servery.
PS: zkousel jsem to dopoledne.
5.5.2009 08:00
kevin00[QUOTE=mstejska;246323]Slo vam stahout iso z M$? Ja jsem se dostal za prihlaseni a dal uz ne. Asi jsou pretizene servery.[/QUOTE]

V 14:00 jsem začal stahovat a v 17:00 jsem měl staženo.

EDIT:
Nainstaloval jsem na svůj NB HP 550 Win7 RC x64. Ovladače na stránkách výrobce jsou pouze pro Win Vista x86. Pokud máte také HP 550, nemusíte se celkem ničeho bát. Po instalaci Win7 X64 Vám ihned bude vše fungovat. Pokud budete chtít ovladače výrobců a ne ovladače integrované ve Win7, nezbyde Vám nic jiného než mě: Everest + stránky výrobců hardwaru ... a trpělivost :)
5.5.2009 08:37
cool.user[QUOTE=mstejska;246323]Slo vam stahout iso z M$? Ja jsem se dostal za prihlaseni a dal uz ne. Asi jsou pretizene servery.
PS: zkousel jsem to dopoledne.[/QUOTE]

Pomoci IE7 naprosto bez problemu.
6.5.2009 04:06
cool.userTak tohle me celkem zklamalo.... :rolleyes:

6.5.2009 04:12
Richmond[QUOTE=cool.user;246558]Tak tohle me celkem zklamalo.... :rolleyes:[/QUOTE]
A nepsal jsem o tom na skladce, ze potrebuje 2GB + procesor? :rolleyes:
6.5.2009 04:43
kevin00[QUOTE=Richmond;246564]A nepsal jsem o tom na skladce, ze potrebuje 2GB + procesor? :rolleyes:[/QUOTE]

Tak to jsem zvědav,jak dopadnu. Mám 4 GB RAM a procesor T5470 (1,6 GHz). Večer to budu zkoušet, tak dám vědět.
6.5.2009 04:45
cool.user[QUOTE=kevin00;246576]Tak to jsem zvědav,jak dopadnu. Mám 4 GB RAM a procesor T5470 (1,6 GHz). Večer to budu zkoušet, tak dám vědět.[/QUOTE]

http://ark.intel.com/cpu.aspx?groupId=31788

Bohuzel xpcka pomoci toho jejich nastroje nezvirtualizujes....
6.5.2009 04:48
kevin00[QUOTE=cool.user;246577]http://ark.intel.com/cpu.aspx?groupId=31788

Bohuzel xpcka pomoci toho jejich nastroje nezvirtualizujes....[/QUOTE]

Tak a je odzkoušíno :)
6.5.2009 04:55
r34ktor[QUOTE=cool.user;246130]Windows 7 RC1 ke stazeni

Je nutne pouzit IE ke stazeni a mit live ID...[/QUOTE]
Bez problémů staženo Firefoxem.

[QUOTE=cool.user;246558]Tak tohle me celkem zklamalo.... :rolleyes:

[/QUOTE]
Viz http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/support/faq.aspx.

Q : Is AMD-V or Intel VT a must-have to run Windows Virtual PC?
A : Yes. To determine if your CPU includes AMD-V or Intel VT features, check with your PC’s manufacturer.
6.5.2009 06:16
jeninicicekMám betu 7057 a stahl jsem si rc, ale nejde nainstalovat, hned na začátku se mi objeví, že nemůže najít ovladač pro cdrom (mám sony crx320ee a jedno externí LG zkoušel jsem to s obojim), nejdou použít ani starší ovladače z xp, ani ty co sou ve win beta. Nevíte někdo co s tím?
6.5.2009 06:19
kevin00Ovladače pro mechaniky nepotřebuješ. Jsou integrovány přímo ve Windows. O jaký ovladač se Ti jedná ? Nemyslíš chybu, kterou hází Win7 RC při pokusu o upgrade beta verzí ? To vyřešíš pouze zformátováním HDD.
6.5.2009 06:19
RichmondZkusil bych nahrat instalacni dvd na flesku. Na 7068 to z flsky (resp. SD karta) fungovalo ok
6.5.2009 06:39
pas!kTak jsem si dnes hodil rc na notas .. instalace z flasky bez problemu.. Jediny nesvar ktery jsem zaregistroval je problem s diakritikou v nekterych softech (Zoner 11, Free download manager) Zatim nevim v cem je chyba zitra zkusim rychly reinstal..

Pro zajemce zprovozneni instalackyz flashky prikladam kopii navodu ktery jsem pouzil ..

Jak připravit Windows Vista nebo Windows 7 instalační USB klíčenku
Následující postup popisuje přípravu bootovatelné USB klíčenky, která umožňuje instalaci Windows Vista (Windows 7) bez nutnosti použití instalačního DVD. Instalace pomocí USB klíčenky je (pokud počítač podporuje boot z USB klíčenky za použití USB 2.0) nesrovnatelně rychlejší než instalace z DVD.

Budete potřebovat USB klíčenku o kapacitě minimálně 4 GB (čím vyšší přenosovou rychlostí klíčenka disponuje, tím lépe) a dále instalační DVD Windows Vista, případně Windows 7.

Postup přípravy USB klíčenky je následující:

Připojte USB klíčenku do počítače s nainstalovaným operačním systémem Windows Vista (případně Windows 7).
Klikněte na tlačítko Start a do pole vyhledávání napište „cmd“.
Klikněte pravým tlačítkem na program „cmd“ a zvolte možnost „Spustit jako správce“. Otevře se příkazový řáde systému Windows s oprávněním správce.
V příkazové řádce napište „diskpart“ a potvrďte pomocí klávesy Enter. V příkazové řádce se dostanete do konzole programu Diskpart.
Pomocí příkazu „list disk“ vypište seznam všech disků aktuálně dostupných na daném počítači. Vyhledejte požadovanou USB klíčenku a u ní přiřazené číslo disku.
Pomocí příkazu „select disk X“ (kde X je číslo disku zjištěné v předchozím bodě) vyberte USB klíčenku.
Nyní klíčenku upravte pomocí následujících příkazů (každý příkaz potvrďte klávesou Enter):
Clean
Create partition primary
Select partition 1
Format fs=ntfs quick
Active
Pomocí dvojího zadání příkazu „exit“ ukončete Diskpart a následně zavřete příkazový řádek
Pomocí Windows Exploreru či jiného správce souborů zkopírujte kompletní obsah instalačního DVD Windows Vista (Windows 7) na USB klíčenku.
Pokud nyní vyberete USB klíčenku jako zaváděcí médium u nenainstalovaného počítače, spustí se standardní instalace Windows Vista (Windows 7).
6.5.2009 06:55
kevin00 Instalace Win7 z USB flash disku 2:

Většinou stáhnete iso soubor, který poté vypálíte na CD. Můžete však iso soubor zapsat na flashku pomocí utility UNetbootin.

1) Zatrhněte možnost Diskimage a vyberte z disku iso soubor, který chcete na flashku zapsat
2) Zcela dole vyberte USB drive a písmeno vaší flashky
3) Stiskněte OK

Nyní můžete bez jakýchkoliv problémů nainstalovat Win7 ze své flashky
6.5.2009 07:44
jeninicicekDěkuji za odpovědi, záloha flashky (mám na ní plné xp) bude sice dlouhá, ale asi to jinak nepude, instalace bude asi rychlejší, ale pokud přičtu dobu práce ( doba zápisu na flešku u mě zabere více času než vypálení) tak to určitě rychleji než z DVD nestihnu. Ale hlavně aby to jelo, po pár týdnech používání bety jsem s ní spokojený a rád bych byl i nadále, tak uvidím
6.5.2009 08:14
jeninicicekTak nefunguje, vypojil jsem obě cdromky z počítače a spustil instalaci z flashky, zastavila se uplně stejně jak předtím, chybí ovladač cdrom, k čemu ho to potřebuje nevím.
Vypadá to takhle:
6.5.2009 08:15
kevin00[QUOTE=jeninicicek;246678]Tak nefunguje, vypojil jsem obě cdromky z počítače a spustil instalaci z flashky, zastavila se uplně stejně jak předtím, chybí ovladač cdrom, k čemu ho to potřebuje nevím.
Vypadá to takhle:[/QUOTE]

Odkud jsi Win7 stahoval. Instaloval jsem všechny z flash až na RC a bez problémů.
6.5.2009 08:17
jeninicicekPřímo od microsoftu.
6.5.2009 08:19
jeninicicekJinak s instalací bety jsem jsem žádné problémy neměl, až ted s RC.
6.5.2009 08:22
r34ktorZkus připojit jen Sony, a najumperovat ji jako Slave.
6.5.2009 08:46
jeninicicekNepomáhá, pořád stejný výsledek.
6.5.2009 08:50
r34ktorHDD máš ATA, nebo SATA?
6.5.2009 08:57
jeninicicekAta (wd400)
6.5.2009 09:00
r34ktorTam zkus dám disk jako Master na první kanál řadiče, a vypalovačku taktéž jako Master na druhý.
6.5.2009 09:02
jeninicicekProzkouším co pude, ale moc slavně to nevidím
6.5.2009 09:18
jeninicicekTak pořád nic, pište a pište nový nápady a řešení hned jak bude zejtra čas budu zkoušet a pokoušet se dál.
7.5.2009 09:14
mech13nevim jestli to slo i driv, ale mam pocit ze se driv nadavalo na novy hlavni panel - v RC jde vypnout slucovani ikon a zobrazuji se pak i texty

jedu na VMWare server 2.0.1 a zatim mi to jednou vytuhlo kdyz jsem sestreloval proces pri instalaci SQL 2005

s SQL 2005 mam dalsi problem, haze to ze je nekompatibilni, ze je nutne nainstalovat SP3 do SQL serveru. tak se to nainstalovalo, jelo to vpohode, dal jsem tam SP3 a pak nebylo mozne se k tomu serveru pripojit... takze Win 7 a SQL Server 2005 OK, ale SQL 2005 SP3 nee
7.5.2009 09:53
kevin00Ve Win7 RC nekorektně funguje SUPER AntiSpyware. Instalace proběhne v pořádku, ale při spuštění programu BSOD. Problém přetrvává od beta verzí.
7.5.2009 10:12
pas!kTak problem s diakritikou vyresen reinstalem. (Bohuzel presnou pricinu neznam) Domnivam se ze to ma spojitost s nastavenim regionu na zacatku instalace kde je nutne zrejme vybrat czech republic .. Vcera jsem tohle totiz preskocil a nastavoval to az dodatecne .. Coz si myslim mohlo mit vliv na tu diakritiku.. Dnes jsem to nastavil hned pri zacatku instalace a vse ok.
7.5.2009 10:54
RichmondPokud budete instalovat 7100 (32 i 64-bit) na dvou monitorech tak si jeden pred instalaci vytahnete z pc, jinak se po nabihacim screenu objevi blackscreen s napisem buildu a dal se nedostanete ;)
7.5.2009 11:02
mech13tak na to SQLko nejede ani service pack 1... nefunguje ani windows authentication ani SA s heslem zadanym pri instalaci. bez SP funguje win ucet i SA
12.5.2009 10:38
pas!kV nvidia panelu nelze nastavit TV jako druhe zarizeni .. (pripojeno pres Svideo) TV sice v menu na vyber je ale pri zaskrtnuti a potvrzeni se opet odskrtne ..
12.5.2009 10:42
Honza23Chtěl jsem se vás zeptat,jestli někdo nevíte,proč mi nejde nainstalovat Windows 7 na druhý diskový oddíl,na prvním mám Win XP Pro.
Zkoušel jsem to naistalovat i přes virtuální disk vhd,ale stále bez úspěchu :(
Win 7 se nainstaluje,ale po restartu a následném vybrání systému Windows 7(ještě používám Win Xp) se chvíli Windows 7 načítá,ale po chvíli mi tam naskočí černá obrazovka a vpravo dole jen nápis Windows 7 7100 a ještě něco pod tím a tím to končí.
Nikdy už se dál nedostanu,nevíte někdo,co s tím ?
12.5.2009 10:45
Richmond[QUOTE=Honza23;248308]
Win 7 se nainstaluje,ale po restartu a následném vybrání systému Windows 7(ještě používám Win Xp) se chvíli Windows 7 načítá,ale po chvíli mi tam naskočí černá obrazovka a vpravo dole jen nápis Windows 7 7100 a ještě něco pod tím a tím to končí.[/QUOTE]
A nemas pripojenej druhej monitor/TV? Ja mel stejnej problem - stacilo vytahnout (ne jen vypnout) druhej monitor a voila ;)
12.5.2009 10:49
Honza23[QUOTE=Richmond;248309]A nemas pripojenej druhej monitor/TV? Ja mel stejnej problem - stacilo vytahnout (ne jen vypnout) druhej monitor a voila ;)[/QUOTE]

No mám tam připojenou LCD TV :) Tak že by konečně byl můj problém vyřešen.Až budu doma,tak to vyzkouším.Tak tomu říkám,rada nad zlato.:inlove
Díky
12.5.2009 10:58
DufinosTak to já mám jiný problém... Stáhnul jsem si nejdříve 64bit verzi (pak i 32bit), ale nepodařilo se mi to vůbec vypálit... 64bit se mi v několika různých vypalovacích programech (vč. iso burneru doporučeného přímo MS) zastavilo na 31%, 32bit dokonce na 23%... Stahoval mi to i otec u sebe, ale výsledek byl stejný... Nesetkali jste se také se "zřejmě" vadnou downloadovou verzí? nebo může být problém někde jinde? Myslím např. v mém (i otcově) PC?
12.5.2009 12:04
RichmondStahni MD5sums a porovnej .iso (pretazenim .iso na md5sums.exe). Ja vypaloval pres ImgBurn a vse ok (jak 64 tak 32bit)

THX to kevin00 za 64-bit checksum ;)
12.5.2009 01:49
pas!k[QUOTE=Dufinos;248312]Tak to já mám jiný problém... Stáhnul jsem si nejdříve 64bit verzi (pak i 32bit), ale nepodařilo se mi to vůbec vypálit... 64bit se mi v několika různých vypalovacích programech (vč. iso burneru doporučeného přímo MS) zastavilo na 31%, 32bit dokonce na 23%... Stahoval mi to i otec u sebe, ale výsledek byl stejný... Nesetkali jste se také se "zřejmě" vadnou downloadovou verzí? nebo může být problém někde jinde? Myslím např. v mém (i otcově) PC?[/QUOTE]

Palit jsem to nezkousel .. co isntalace z flashky? Usetris medium a je to rychlejsi.
12.5.2009 01:52
Dufinosteď jsem přemýšlel, jak to myslíš, ale už jsem na to přišel a sám :D :D :D Jak budu doma, hned na to mrknu... Díky moc za radu...

Já jsem to právě pálil přes nero 6, 9, potom nějaký ten iso burner nebo jak se to jmenuje... Byl to ten jeden program, co doporučoval MS přímo v návodu na instalaci... Vždycky se mi to zaseklo na naprosto stejných procentech :(
12.5.2009 01:53
Dufinos[QUOTE=pas!k;248353]Palit jsem to nezkousel .. co isntalace z flashky? Usetris medium a je to rychlejsi.[/QUOTE]

Trochu problém... Mám totiž jenom 2GB flashku, takže by mě to vyšlo ještě dráž, jelikož bych si musel tu větší kupovat ;)
12.5.2009 02:10
cool.user[QUOTE=Dufinos;248355]Trochu problém... Mám totiž jenom 2GB flashku, takže by mě to vyšlo ještě dráž, jelikož bych si musel tu větší kupovat ;)[/QUOTE]

Jenze flashka neni medium na jedno pouziti a slusny 4GB sezenes za cca 300kc...
12.5.2009 02:22
Honza23[QUOTE=cool.user;248369]Jenze flashka neni medium na jedno pouziti a slusny 4GB sezenes za cca 300kc...[/QUOTE]

Mně osobně to nešlo ani se 4 GB flashkou,jen s 8 GB
12.5.2009 02:25
cool.user[QUOTE=Honza23;248374]Mně osobně to nešlo ani se 4 GB flashkou,jen s 8 GB[/QUOTE]

Co ti na tom neslo? Vzdyt x64 verze ma jen neco malo pres 3GB a x86 jeste min...
12.5.2009 02:32
pas!kPotvrzuji 4gb flashka uz jsem to z ni isntaloval na ntb i stolni pc .. zadny problem .. navod jak vytvorit boot fhasku s win 7 jsem postoval par stran zpet
12.5.2009 02:33
Honza23Pokud použiju tento postup,tak mi to se 4 GB flashkou nefunguje.
12.5.2009 02:35
pas!khttp://blogs.technet.com/technetczsk/archive/2009/03/10/windows-7-instalace-usb-klic-flash-disk.aspx

Divam se ze je to to same .. az na par drobnosti a s 4gb flashkou a win7 64bit bez problemu jeste pres 600mb mista zbylo ..
12.5.2009 03:34
Dufinos[QUOTE=Richmond;248323]Stahni MD5sums a porovnej .iso (pretazenim .iso na md5sums.exe). Ja vypaloval pres ImgBurn a vse ok (jak 64 tak 32bit)

THX to kevin00 za 64-bit checksum ;)[/QUOTE]

tak když jsem se díval, tak verze si odpovídají (pro jistotu přiložím screen, kdybych si něčeho nevšiml). Takže to ještě vyzkouším ten imgburn... Snad to půjde ;)

tak to bylo vypalovacím softem... Přes ten imgburn mi to šlo krásně... Takže až bude trocha času, tak na to hupsnu... Díky Richmonde :thumb
12.5.2009 03:45
cool.user[QUOTE=Honza23;248379]Pokud použiju tento postup,tak mi to se 4 GB flashkou nefunguje.[/QUOTE]

A nefunguje znamena co?
13.5.2009 04:01
13.5.2009 04:06
Richmond[QUOTE=kevin00;248743]Instalace Win7 na UMPC[/QUOTE]
Hmmm tak na mym UMPC se to instaluje naprosto normalne az na dotykovy displej (ten s 800x480) kde se misto 8-mi bodove kalibrace zvoli 4-bodova ;) a kalibrace probiha na 800x600...
Navod jsem daval na ToDoUMPC.com (psany je pro Gigabyte U60)

edit: jeste doplnim, ze na displejich s vice nez 800x600 se muze pouzit i 8-mi bodova kalibrace protoze rozliseni (rekneme 1024x600 pro Wibrain) presahuje "standartnich" 800x600 a tak netrpi bugem jako mensi lcd, ovsem jen do doby, kdy si spustite aplikaci v 640x480 apod.

edit2: Pokud si nebudete jisti kompatibilitou s Win7, zkuste pouzit Upgrade Advisora z Win7 stranek
16.5.2009 06:24
kevin00Windows 7 Upgrade Advisor
Jedná se o nástroj, známí již z Win Vista, který zkontroluje Váš hardware/software, zda-li bude kompatibilní s Win7. Jedná se zatím o beta verzi v anglickém jazyce.

Min. hardwarové nároky Win7:
min. 1 GHz procesor
1GB/2GB RAM (32/64 bit)
16 GB/20 GB volného místa na harddisku (32/64 bit)
grafická karta DirectX 9, kompatibilní Display Driver Model 1.0

Index uživatelských zkušeností zvýšen z 5,9 na 7,9 bodů.
17.5.2009 07:51
cool.userMimochodem, vsimli jste si tohoto:

Vemte nejaky okno ktery neni maximalizovany a da se roztahovat, najedte na okraj toho okna tak, jako by ste ho chteli roztahnout (proste aby se zobrazil <-> kurzor) a nasledne dvojklik :)

edit: funguje jen na vysku.
17.5.2009 08:21
kevin00[QUOTE=cool.user;250105]Mimochodem, vsimli jste si tohoto:

Vemte nejaky okno ktery neni maximalizovany a da se roztahovat, najedte na okraj toho okna tak, jako by ste ho chteli roztahnout (proste aby se zobrazil <-> kurzor) a nasledne dvojklik :)

edit: funguje jen na vysku.[/QUOTE]

Mě to funguje i na spodní hraně okna ;)
17.5.2009 08:23
cool.user[QUOTE=kevin00;250123]Mě to funguje i na spodní hraně okna ;)[/QUOTE]

no jo, ale roztahovani na bok ti nefunguje co? :p
19.5.2009 12:12
kevin00 Win7 x86/x64 česky:

Ačkoliv oficiálně nebyli Win7 v české verzi uvolněny a nebyl ani uvolněn jazykový balíček MUI, je možno míti své Win7 v češtině.

Instalace:
Instalace jazykového balíčku se provádí standardní cestou. Po nainstalování je nutno restartovat počítač. Poté se již můžeš těšit z českého prostředí.

[LIST=1]
  • Spusť Control Panel
  • Otevři Region And Language
  • Klikni na záložku Keyboards and Languages
  • Klikni na tlačítko Install/Uninstall Langua ges
  • Install Display Languages
  • Browse Computer Or Network
  • Klikni na tlačítko Browse
  • Vyber jazykový balíček MUI
  • Nabídne se Ti jazyk, který chceš nainstalovat
  • Odsouhlas licenční ujednání ( I Accept ) a znovu klepni na Next
  • Počkej na dokončení instalace, klepni na Next a nastavte požadovaný jazyk jako výchozí (označit a zatrhnout Apply Display Language To Welcome Screen And System Accounts )
  • Klikni na Change Display Language
  • Nakonec klikni na Restart Now a počkej, až Win7 znovu nabootují (nyní již ve zvoleném jazyce)
  • Zatím jsem v překladu nenalezl žádné nepřesnosti či probémy s rozpoznámín českých znaků. Vypadá to, že si vývojáři Microsoftu nechali na jazykových balíčcích MUI záležet. Bohužel nemám jak vyzkoušet funkčnost rozpoznání psané češtiny, jelikož nejsem majitelem tabletu.
    19.5.2009 10:35
    DojigiriTeď zrovna zkouším Windows 7 RC (poslední verzi staženou někdy v pátek), a teda pěkně mi to padá. Taky vám to padá do modrý? Nainstaloval jsem ho do VMware playeru (64-bit verzi), a každou chvíli to spadne, zejména když pracuju s velkýma souborama (chtěl jsem si pod ním připravit 64-bit instalačku Visty s vLite a neměl jsem nainstalovanou 64-bit Vistu abych to dělal pod ní, jenom 32-bitovou, a pod tou např. nelze provést integraci 64-bit SP1). Když se zpracovává ten největší 3 GB soubor (install.wim) tak to povětšinou spadne, no zkrátka vLite mi během 3 dnů ještě ani jednou nedoběhnul bez pádu do modrý (buď to spadne už při kopírování instalačky na disk, anebo při integraci SP1, takže pak jsou soubory poškozený v nějakým mezistavu a musím to pustit znova; dvakrát mi to taky zatím spadlo při vytváření finální ISO image).
    19.5.2009 11:03
    pas!kInstaloval sem to zatim na dve pc a jeden ntb .. vsechny pc i ntb dost vyuzivany a zatim ani jedna modra..
    19.5.2009 11:12
    kevin00Používám Win7 jako primární a jediný OS jak v desktopu, tak na notebooku. Zatím jsem se nesetkal s BSOD. Jediný problém, který vzhledem k BSOD mám, je použití SUPERAntiSpyware. Tento software se mi zatím nepodařilo korektně na Win7 rozchodit.
    19.5.2009 11:27
    DojigiriNo, možná je to tim VMwarem a nějakej problém s driverama.
    19.5.2009 11:33
    pas!k[QUOTE=Dojigiri;250651]No, možná je to tim VMwarem a nějakej problém s driverama.[/QUOTE]

Kazdopadne je dobre vedet ze to zlobi :thumb
    19.5.2009 11:57
    Richmond[QUOTE=kevin00;250553]Bohužel nemám jak vyzkoušet funkčnost rozpoznání psané češtiny, jelikož nejsem majitelem tabletu.[/QUOTE]
    Momentalne nemam nikde Win7 (vcera jsem nainstaloval OSX 10.5.6 :mistake) ale na kontrolu rozpoznavani slov by melo stacit si spustit Input panel , prepnout jazyk na CZ a klavesnici zmenit prvni ikonou vlevo na "podtrzeni" (pokud je to ovsem mozne - jestli ne, tak slovnik chybi...)
    19.5.2009 03:56
    kevin00 Win7 s virtuálními wi-fi adaptéry

Virtuální wi-fi adaptér tvoří softwarovou vrstvu, která umožní vytvořit neomezený počet wi-fi připojení. Virtuální wi-fi adaptér lze použít jak k Ad-Hoc připojení, tak jej lze použít jako opakovač.
    Funkce by se měla objevit ve finální verzi Win7 a měla by být omezena na použití pouze jednoho virtuálního adaptéru.

Architektura Virtual WIFI:

19.5.2009 05:27
    Dojigiri[QUOTE=kevin00;250553] Win7 x86/x64 česky:

Ačkoliv oficiálně nebyli Win7 v české verzi uvolněny a nebyl ani uvolněn jazykový balíček MUI, je možno míti své Win7 v češtině.

Instalace:
    Instalace jazykového balíčku se provádí standardní cestou. Po nainstalování je nutno restartovat počítač. Poté se již můžeš těšit z českého prostředí.

[LIST=1]
  • Spusť Control Panel
  • Otevři Region And Language
  • Klikni na záložku Keyboards and Languages
  • Klikni na tlačítko Install/Uninstall Langua ges
  • Install Display Languages
  • Browse Computer Or Network
  • Klikni na tlačítko Browse
  • Vyber jazykový balíček MUI
  • ...[/QUOTE]

Jsem to chtěl zrovna vyzkoušet a došel jsem až k tomuhle bodu ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure (když "nebyl uvolněn") - ve Windows update je jenom 5 základních jazyků ... předpokládám, že je potřeba mít balíček staženej na disku ...
    19.5.2009 05:32
    kevin00[QUOTE=Dojigiri;250770]Jsem to chtěl zrovna vyzkoušet a došel jsem až k tomuhle bodu ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure (když "nebyl uvolněn") - ve Windows update je jenom 5 základních jazyků ... předpokládám, že je potřeba mít balíček staženej na disku ...[/QUOTE]

Bohužel zde si budeš muset poradit sám. Nerad bych porušil pravidla tohoto fóra. Tudíž nemohu uvést odkaz na jazykový balíček MUI a ani jsem jazykový balíček uploadovat.
    19.5.2009 05:36
    husky14[QUOTE=Dojigiri;250770] ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure [/QUOTE]A co třeba Google? Zkusils? :idea

Btw. češtinu jsem instaloval včera (do 64bit 7100) a zatím úplně bez problémů :thumb
    19.5.2009 06:01
    DojigiriAha ... jojo ... už jsem našel pár odkazů :)

Já myslel jestli neni nějaká "oficiální" cesta :)
    19.5.2009 07:59
    Richmond[QUOTE=Dojigiri;250790]Já myslel jestli neni nějaká "oficiální" cesta :)[/QUOTE]
    Kdyz jeste nejsou oficialne ani Win7???

Windows 7 Power Managment Report (build-in tool)

19.5.2009 08:01
    kevin00[QUOTE=Richmond;250843]Kdyz jeste nejsou oficialne ani Win7???[/QUOTE]

Win7 RC je oficiálně možno stáhnout ze stránek MS, takže Dojigiri asi logicky myslel, jestli není podobná možnost stáhnout českou lokalizaci ;) :rolleyes:
    20.5.2009 11:06
    kevin00 Quick Launch Bar ve Win7

Chybí Ti panel rychlého spuštění, na který jsi zvyklí již od dob Win98 ? Nemusíš smutnit, Microsoft jej zcela z Windows neodstranil, pouze panel skryl. Pokud jej chceš znovu zobrazit věř, že to není nic těžkého.

Postup:
    [LIST=1]
  • Povol zobrazování skrytých a systémových složek a souborů: Ovládací panely ? Možnosti složky ? záložka Zobrazení
  • Klikni pravým myšítkem na Hlavní panel ? Panel nástrojů ? Nový panel nástrojů
  • Najdi umístění %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\
  • Vyber složku Quick Launch
  • Nyní je na Hlavním panelu již zobrazen panel Quick Lauch
  • Pokud chceš zrušit texty u ikonek a název panelu, stačí tuto možnost zrušit kliknutím na nápis Quick Launch pravým myšítkem (zobrazit název a zobrazit text)
  • Pokud chceš panel přesunout vedle tlačítka Start jak jsi zvyklí, musíš nejdříve "odšpendlit" všechny zástupce na hlavním panelu i s panelem jazyků
  • Zruš Uzamknutí hlavního panelu (klikni pravým myšítkem na hlavním panelu)
  • Nyní můžeš libovolně pohybovat s panelem rychlého spuštění
  • Po umístění panelu rychlého spuštění uzamkni znovu hlavní panel
  • 21.5.2009 12:25
    fanynekAsi jsem tukan, ale kam mi zmizely v Quick Launch ikony "Plocha" a "Přepínání oken"? Kde to znova vyhrabu?
    Ď.
    21.5.2009 04:52
    kevin00[QUOTE=fanynek]Asi jsem tukan, ale kam mi zmizely v Quick Launch ikony "Plocha" a "Přepínání oken"? Kde to znova vyhrabu?
    Ď.[/QUOTE]

21.5.2009 04:50
    kevin00 Problém s instalací driverů pro zvukovou kartu Sound Blaster 5.1 Live:

Oficiálně již tato karta není firmou Creative podporována. Hledal jsem na netu a prý by měli se zvukovou kartou spolupracovat drivery pro první edice zvukových karet Audigy. Problém nastává pokud máte Win7 x64, neboť nikdy nebyli vydány ovladače pro Visty. Aby to nebylo zase tak jednoduché, ovladače musí být ještě digitálně podepsané. A tak jsem hledal dále a našel jsem ovladače, které by měli podle uživatele fungovat i pod Win Vista x64, které můžeš stáhnout zde. Nebude funkční prostorový zvuk, pouze půjdou 2 kanály. Pro zprovoznění prostorového zvuku nainstaluj ještě Creative Audio Console. Ovšem nemohu osobně vyzkoušet, proto bych byl velmi rád, kdyby případný "tester" napsal, jak dopadl.

Windows 7 - Driver Availability Chart

Případné další informace jak zprovoznit tohoto "dědečka" můžeš najít zde
    21.5.2009 10:25
    fanynekDíky Kevine. Stáhl jsem si ty drivery, co uvádí v postu 5 na Windows Seven Forums a zvuk vč. ovl. softu od Creative Labs už mi jede.
    Sound Blaster ještě nepůjde díky tobě do kontíku.:p

EDIT// Jo, a ten tvůj návod, jak opět získat Quick Launch je taky gut.:thumb
    Po větším boji je opět tam, kde má být se vším, co tam chci.:p

OTÁZKA: Jak je to s emailovým klientem v sedmičce? Windows Mail z Visty nějak zmizel a nic jinýho jsem tam nenašel. :(
    22.5.2009 01:25
    r34ktor[QUOTE=fanynek;251504] OTÁZKA: Jak je to s emailovým klientem v sedmičce? Windows Mail z Visty nějak zmizel a nic jinýho jsem tam nenašel. :([/QUOTE]
    E-mailový klient byl z Windows 7 odstraněn (a nebude ani ve finální verzi). Můžeš si doinstalovat buď Windows Live Mail, nebo použít jinou alternativu (např. Mozillu Thunderbird).
    22.5.2009 01:29
    EditorPOVcera som skusal RC1 na doske MSI KT266. Prvotny problem bol s instalaciou, pretoze DVD nechcelo bootovat, co som ale obisiel nabootovanim z Visty.

Po instalacii a restarte ovsem win nenabehol, vlavo hore zostal blikat kurzor. Stretli ste sa s tym pri Win7? Neverim, ze ta doska je tak stara, ze by to robilo problem.
    22.5.2009 01:57
    RichmondJa Win7 nainstaloval na horsim stroji - ECS K7S5A (SiS 735) s 512MB SDRAM, boot v poradku ;)
    22.5.2009 03:24
    Deee-aNKdyž už tu to vlákno je, dovolím si pár stupidních otázek (tak nějak jsem to projel, ale pokud mi něco uniklo, tak se omlouvám). Mám soslou 64bit verzi. Momentálně jedu na XP SP3. Vypálil jsem iso (vím, jde to i z flešky, ale to jedno dývko si snad můžu dovolit) a jen tak ze srandy jsem ho nechal najet, očekávajíce úvodní rámeček instalace. Vyhodilo to nějakou chybu z jejíhož obsahu (kde se psalo něco o nepodporovaných verzích nebo tak něco) jsem vydedukoval pro sebe ponaučení, že zřejmě asi bude před eventuální instalací lepší formátovat systémový disk a provést čistou instalaci. Jak jsem to tu ale četl - hlavně v těch návodech na instalaci z flešky - jedná se většinou (nebo vždy?) o upgrade z Visty nebo bety W7. Tak se ptám: můžu jít cestou čisté instalace, nebo budu muset nejdřív instalovat tu betu, co tu někde mám. Je ta beta ještě vůbec funkční?
    22.5.2009 03:29
    cool.user[QUOTE=Deee-aN;251718]...[/QUOTE]

Zkracene - budes muset provest cistou instalaci a nic jineho nez cistou instalaci. Upgrade (imho) z xp x86 neni mozny.
    22.5.2009 03:30
    kevin00Pokud instaluješ Win7 RC nezbude Ti nic jiného než formátovat. Upgrade z WinXp není možný a ani upgrade z Win7 beta na Win7 RC.

EDIT:

Pozdě ... :slug
    22.5.2009 04:36
    fanynekJeště se vrátím zpět a poděkuju pas!k ovi za ten návod, jak udělat instalační klíčenku.;)

Jinak jsem rozjel Win Seven 32bit CZ v plný parádě na mým druhým stroji Asus K8V-MX/Athlon 64 3000+ 2GHz/1.3GB DDR/Asus N6600LE/WDC 250GB U-ATA a musím říct, že to jede sakra svižně.
    Myslím, že Visty jsou proti tomuhle hodně nenažranej otesánek. (I co se týče běžících systémových procesů.)

@r34ktor : Díky.;)
    22.5.2009 07:03
    mstejska[QUOTE=fanynek;251754]J...
    Myslím, že Visty jsou proti tomuhle hodně nenažranej otesánek. (I co se týče běžících systémových procesů.[/QUOTE]

A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti
    22.5.2009 07:38
    fanynek[QUOTE=mstejska;251806]A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti[/QUOTE]

No, bez diskuze ano. Jsem s nima daleko spokojenější. Je to Vistám samozřejmě hodně podobný, ale lepší. Zatím zjišťuju jen samá pozitiva. Kompatibilita programů fungujících na W Vista je zatím stoprocentní (až na pár drobností, které výrobci "programů" dohánějí nejnovějšími buildy) a kdybych měl možnost, tak na ně přejdu hned, jak je vydají v české lokalizaci.
    Jediné, co mi trochu chybí je absence ve Vistě integrovaného Windows Mailu, na který už jsem si zvykl a který v 7 není.
    A taky =pokud blbě nehledám= jsou ikony ve složce C/Windows/System32/imageres.dll jakoby chudší (rozuměj škaredější obrázky). ......[SIZE="1"]kdyžtak mě opravte[/SIZE]
    A jak jsem už psal, jejich HW náročnost je podle mě tak o třídu níž, než Visty.
    22.5.2009 07:46
    Richmond[QUOTE=fanynek;251818] A taky =pokud blbě nehledám= jsou ikony ve složce C/Windows/System32/imageres.dll jakoby chudší (rozuměj škaredější obrázky). ......kdyžtak mě opravte
    A jak jsem už psal, jejich HW náročnost je podle mě tak o třídu níž, než Visty.[/QUOTE]
    Me ty "novy" ikony od bety vys taky nesedi, ty kresleny mi pripadaji "detsky" :notsure
    HW narocnost se mi zda +/- stejna ale vzhledem k mnostvi vypustenych aplikaci celkem logicka ikdyz RC se mi zdaji porad pomalejsi nez 6081 (RC tezko hodnotit, nemam je nikde tak dlouho abych je mel srovnatelne "zavsiveny" jako Visty).
    22.5.2009 07:51
    kevin00[QUOTE=mstejska;251806]A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti[/QUOTE]

Používám Win7 RC v české lokalizaci jako hlavní OS jak na notebooku, tak na desktopu. Win7 jsou stabilní a veškeré programy určené pro Win Vista x64 či x86 jdou provozovat bez problémů. BSOD jsem zatím nepotkal :) Vlastně ano, když jsem se v buildu 7068 snačil instalovat SUPER Anti-Spyware, který s x86 systémem nechtělo spolupracovat.
    Jak píše fanynek, Win7 jsou oproti Win Vista o dost svižnější. Ovšem dle mého názoru jsou Win7 RC pomalejší než build 7068. I práce s Win7 na notebooku je příjemná a rychlá.
    22.5.2009 08:55
    kevin00 Převzetí práv souborů a složek

Potřebovali jste někdy převzít práva souborů a složek a nevěděli jste jak na to ? Mám pro Vás jednoduché řešení. Stáhněte si soubor v příloze a rozbalte jej. Spusťte soubor InstallTakeOwnership a potvrďte zapsání do registru. V kontextovém menu souborů a složek se objevila možnost Take Ownership . Kliknutím na tuto položku převezmete vlastnictví nad daným souborem či složkou.
    Pokud by jste chtěli možnost z kontextové nabídky odstranit, použijte soubor RemoveTakeOwnership , který je v archivu přiložen taktéž.

22.5.2009 09:17
    RichmondTak jsem zkusebne nainstaloval CZ MUI na notes a prvni kroky vedly k rozpoznavani slov - a svete div se - JE TO TAM :thumb a hlavne to facha i s carkama a hackama (zatim jsem jenom "kreslil" mysakem, testovany stroj nema dotykac) - juchu... Vecer jeste zkusim MUI hodit na starsi build ;)
    22.5.2009 09:25
    kevin00[QUOTE=Richmond;251843]Tak jsem zkusebne nainstaloval CZ MUI na notes a prvni kroky vedly k rozpoznavani slov - a svete div se - JE TO TAM :thumb a hlavne to facha i s carkama a hackama (zatim jsem jenom "kreslil" mysakem, testovany stroj nema dotykac) - juchu... Vecer jeste zkusim MUI hodit na starsi build ;)[/QUOTE]

Tak to jsi to vyzkoušel stejně jako já. Také nemám dotyk. display, tak jsem kreslil myškou :)
    22.5.2009 09:28
    RichmondNa "malejch" dotykac mam, tohle byl notes matky (ted se teprv ukaze jestli je W7 blbovzdornejsi nez Vista)... Sem vocas ze jsem rovnou netestnul hlasovy ovladani :mistake
    22.5.2009 09:31
    kevin00[QUOTE=Richmond;251847]Na "malejch" dotykac mam, tohle byl notes matky (ted se teprv ukaze jestli je W7 blbovzdornejsi nez Vista)... Sem vocas ze jsem rovnou netestnul hlasovy ovladani :mistake[/QUOTE]

Nemám mikrofon, takže nezkusím. Dej potom vědět jak to chodí ;)
    22.5.2009 09:34
    fanynek[QUOTE=Richmond;251843].. Vecer jeste zkusim MUI hodit na starsi build ;)[/QUOTE]
    Jen pozn.: Někde jsem četl, že český lokalizační balíček chodí jen na verzi 7100.:notsure
    22.5.2009 11:47
    kevin00Všimli jste si, že lze odinstalovat IE8, ale WMP 12 ne ... :o
    23.5.2009 12:08
    RichmondAspon tak...
    Ale podle jednoho clanku voice command cestinou nevladne :cry. Mno jsem rad i za to psani (btw byla slibovana uz od XP, pak XP TabletPC Edition, dale pak u Vist a konecne v 7 kach jsem se ji dockal - takze musite uznat, ze mrkvosoft nelenil :D)
    23.5.2009 12:09
    kevin00[QUOTE=Richmond;251890]Aspon tak...[/QUOTE]

Snažím se systém přesvědčit, že nechci používat jako výchozí aplikaci WMP, ale Winamp a on ne a ne to pochopit, natož umožnit ten zhovadilí program odinstalovat :mistake

EDIT 1:
    Hmmm ... takže přes Výchozí programy cesta nevede, musíš otrocky určit výchozí program pro každý typ souboru :thumbdown

EDIT 2:
    Takže odinstalace WMP 12 je přeci jenom umožněna:

23.5.2009 12:19
    Richmond[QUOTE=kevin00;251891]Hmmm ... takže přes Výchozí programy cesta nevede, musíš otrocky určit výchozí program pro každý typ souboru :thumbdown[/QUOTE]
    To samy bylo uz ve Vistach + Winamp Pro (nicmene vim, ze jsem nemel aktualni verzi...)

Je nejak specielne (cti "pohodlneji") prizpusobena prace se slozkou "SendTo"? Docela ji pouzivam, tak jestli ji nemam hledat nekde jinde :notsure (jako tu stupidni "home network")
    23.5.2009 01:41
    kevin00 Odstranění popisu "zástupce" u ikony zástupce

[LIST=1]
  • Stiskni klávesu win + R nebo Start ? Spustit
  • Napiš regedit a stiskni Enter
  • V editoru registrů najdi větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

• V pravé části poklepej na link
  • Změň první hodnotu z 1E na 00 a klikni na OK

• Zavři regedit
  • Restartuj počítač
  • 23.5.2009 04:01
    fanynekJeště by jsi mohl Kevine někde vyštrachat, jak se zbavit těch šipek u zástupců. :p Na XP to šlo. Viz. http://booter.yc.cz/ladeniwindows/ladeniwindows4.htm bod 6, ale nevím, jak na sedmičce.

OTÁZKA:;) Jak lamer fanynek dostane Kontakty (ty hlavně) a popř. poštu ze složek z Windows Mailu ve Vistě do Thunderbirdu? Do Kontaktů je logicky v poho nakopíruju -to je stejné, jako Vista.
    23.5.2009 04:06
    Richmond[QUOTE=fanynek;251996]Ještě by jsi mohl Kevine někde vyštrachat, jak se zbavit těch šipek u zástupců. :p Na XP to šlo. Viz. http://booter.yc.cz/ladeniwindows/ladeniwindows4.htm bod 6, ale nevím, jak na sedmičce.[/QUOTE]

V registrech je nekde link na ikonu - by podle me stacilo zmenit cislo ty ikony na cislo prazdny ikony :idea

[QUOTE=fanynek;251996] OTÁZKA:;) Jak lamer fanynek dostane Kontakty (ty hlavně) a popř. poštu ze složek z Windows Mailu ve Vistě do Thunderbirdu? Do Kontaktů je logicky v poho nakopíruju -to je stejné, jako Vista.[/QUOTE]

A nebude lepsi nainstalovat Outlook? Na synchronizaci s PDA/mobilama imho nejpohodlnejsi cesta...
    23.5.2009 04:13
    fanynekTak jsem to vyzkoušel a ten postup na odstranění šipek u zástpců v XP funguje i na Seven.:thumb
    23.5.2009 04:17
    fanynek[QUOTE=Richmond;251997]A nebude lepsi nainstalovat Outlook? Na synchronizaci s PDA/mobilama imho nejpohodlnejsi cesta...[/QUOTE]
    Hmmm.... asi to zkusím. Outlook mám v Officech 2007, tak si s tím pohraju. Jen ten Thunderbird se mi líbí.:(

[SIZE="1"]Kua....nějak jsem zapoměl na edit. Teď to vypadá, že hrabu kredity. :p Sorry.[/SIZE]
    23.5.2009 10:14
    kevin00 Zobrazení regionálních motivů ve Win7

[LIST=1]
  • Povolte Zobrazení skrytých a systémových složek a souborů + povolit zobrazení chráněných systémových souborů

• Otevři umístění C:\Windows\Globalization\MCT

• Otevřete složku MCT-AU a v ní otevřete adresář Theme

• Spustťe soubor AU.theme
  • Nyní máte aktivován nový motiv vzhledu. Nyní je již umístěn klasicky v individuálním nastavení
  • To samé opakujte ve všech adresářích
  • 23.5.2009 11:02
    EditorPOUff, konecne som to nainstaloval. Cely den sa hram s vyrobou USB instalacky a nakoniec to funguje s tym oblbnutim pomocou instalacky Vista.
    23.5.2009 11:06
    fanynek[QUOTE=EditorPO;252100]Uff, konecne som to nainstaloval. Cely den sa hram s vyrobou USB instalacky a nakoniec to funguje s tym oblbnutim pomocou instalacky Vista.[/QUOTE]

Promiň, ale co ti na tom nešlo?
    Podle postu 60 v tomhle threadu je to otázka pěti minut.:notsure
    23.5.2009 11:08
    kevin00[QUOTE=EditorPO;252100]Uff, konecne som to nainstaloval. Cely den sa hram s vyrobou USB instalacky a nakoniec to funguje s tym oblbnutim pomocou instalacky Vista.[/QUOTE]

Já to nainstalovat pomocí UnetBootin a také v pohodě a bez problémů ;)
    23.5.2009 11:14
    fanynekHele, chlapi, nevím jak moc to vadí vám, ale začíná mě docela štvát, že to, co bylo implementováno ve Vistě, v sedmičce vyřezali. Už mě namíchli tím Windows Mailem, pokračují trapnejma ikonama a teď navíc zrušili Fotogalerii, kde se daly pohodlně a hlavně rychle upravit/oříznout obrázky. Nějakej chudáček Windows prohlížeč fotografií.... ubohost.:thumbdown
    23.5.2009 11:17
    kevin00[QUOTE=fanynek;252104]Hele, chlapi, nevím jak moc to vadí vám, ale začíná mě docela štvát, že to, co bylo implementováno ve Vistě, v sedmičce vyřezali. Už mě namíchli tím Windows Mailem, pokračují trapnejma ikonama a teď navíc zrušili Fotogalerii, kde se daly pohodlně a hlavně rychle upravit/oříznout obrázky. Nějakej chudáček Windows prohlížeč fotografií.... ubohost.:thumbdown[/QUOTE]

A co třeba malování :idea
    23.5.2009 11:22
    fanynek[QUOTE=kevin00;252106]A co třeba malování :idea[/QUOTE]

Malování je malování a ne prohlížeč obrázků a fotek, ve kterým rychle něco ořízneš, upravíš, nebo odstraníš červený oči ,když si ty fotky prohlížím.:runaway Jsem na ně nasranej. Windows Fotogalerie ve Vistách je fakt velice dobrá a pohotová.
    (Jasný, že na úpravy většího kalibru použiju Gimp, nebo PS.)
    23.5.2009 11:29
    kevin00[QUOTE=fanynek;252109]Malování je malování a ne prohlížeč obrázků a fotek, ve kterým rychle něco ořízneš, upravíš, nebo odstraníš červený oči.:runaway Jsem na ně nasranej. Windows Fotogalerie ve Vistách je fakt velice dobrá a pohotová.
    (Jasný, že na úpravy většího kalibru použiju Gimp, nebo PS.)[/QUOTE]

Na redukci a úpravy používám Zoner a zbytek pokryje malování. On ten prohlížeč je opravdu prohlížeč.
    Udělat zase prohlížeč s úpravou fotek, nevím jestli by nedopadli jako s IE či WMP :notsure
    23.5.2009 11:37
    fanynek[QUOTE=kevin00;252111]Na redukci a úpravy používám Zoner a zbytek pokryje malování. On ten prohlížeč je opravdu prohlížeč.
    Udělat zase prohlížeč s úpravou fotek, nevím jestli by nedopadli jako s IE či WMP :notsure[/QUOTE]

Ale blbost. Windows Fotogalerie ve Vistách je důkaz toho, že jednoduché úpravy se dají dělat "za pochodu" a není k tomu potřeba je otevírat v dalších alternativních programech.
    Vždyť tam by měl přeci vývoj OS směřovat. Ne? Proč musím mít pro každou blbost nainstalovaný soft třetích stran?
    Chci upravit obrázky? TAk si tam vraž Zoner, nebo PSko.
    Chceš se dívat na filmy? WMP ti v tom moc nepomůže. Hledej něco lepšího šmudlo.
    Chceš přijímat poštu? Tak zkus trapnej Outlook, nebo si zase něco stáhni.

Jsem vytočenej.......:runaway
    23.5.2009 11:47
    StD[QUOTE=fanynek;252113]Ale blbost.... Jsem vytočenej.......:runaway[/QUOTE]
    No já bych spíš usoudil, že nedokážeš rozlišit co patří do OS a co do uživatelských aplikací. Já bych takovým jako tobě dodával stroj pouze s programovatelným BIOSem a GUI si vytvoř sám... BTW vždyť ti právníci něco stojí, aby to nebylo OT. :shut
    23.5.2009 11:48
    kevin00Tak to vidíš ale s IE, jak to je. To co jsi popsal je ideál. Výrobci 3. stran pak MS napadnou ze snahy ovlivnit trh ...
    Ostatně mě to ani nevadí, nikdy jsem to nepoužil :D
    23.5.2009 11:49
    mstejska[QUOTE=fanynek;252113] ... [/QUOTE]

Každému se holt líbí něco jiného. A OS zbytečně kyne, sežraných 18GB pouze systémem se mi zdá podezřelé. Nevadí mi ani tak velikost, jako to, že nevím co se v těch 18GB skrývá Mě se právě outlook express přímo ve windows zdá jako něco co vůbec nechci. Stejně tak používám pro přehrávání filmů pouze Media Player Classic, nebo MPUI. Pro 'obrázkování' zase pouze Paint.NET. Na web Operu atd.

1) Instalace: Moc se mi nelíbí, že jsou v ní docela dlouhé (3-5 minut) časové prodlevy, kdy se na obrazovce nic neděje.
    2) Jinak instalace proběhla absolutně bez problémů. Vypálil jsem DVD s RC (build 7100). Přepnul bootování na CD-ROM a za třičtvrtě hodiny to bylo. Jediné nenalezené drivery jsou od TV tuneru.
    23.5.2009 11:55
    EditorPO[QUOTE=fanynek;252101]Promiň, ale co ti na tom nešlo?
    Podle postu 60 v tomhle threadu je to otázka pěti minut.:notsure[/QUOTE]
    Mal som problem s bootovanim. Neslo to ani z DVD, ani z flashky pomocou unetbootin. Vzdy to skoncilo na boot error.
    24.5.2009 12:02
    mstejska[QUOTE=EditorPO;252121]Mal som problem s bootovanim. Neslo to ani z DVD, ani z flashky pomocou unetbootin. Vzdy to skoncilo na boot error.[/QUOTE]

Copak máš nějaký nestandartní hardware?
    24.5.2009 12:03
    StD[QUOTE=mstejska;252117]...
    1) Instalace: Moc se mi nelíbí, že jsou v ní docela dlouhé (3-5 minut) časové prodlevy, kdy se na obrazovce nic neděje.
    2) Jinak instalace proběhla absolutně bez problémů. Vypálil jsem DVD s RC (build 7100). Přepnul bootování na CD-ROM a za třičtvrtě hodiny to bylo. Jediné nenalezené drivery jsou od TV tuneru.[/QUOTE]
    Ad 1) To tam chceš nějaké tanečnice na stole?
    Ad 2) Cože? Víš jak dllouho trvá NOVÁ instalace třeba Quarku z DVD (8.) necelých 7 minut plus napsat 18místné seriové číslo a vyžádat si jeho ověření z centrály v CH.
    24.5.2009 12:09
    mstejska[QUOTE=StD;252126]Ad 1) To tam chceš nějaké tanečnice na stole?
    ...[/QUOTE]

Hodily by se. Spíš se mi nelíbilo, že tam nebyla vůbec žádná indikace toho, že se instaluje, nebo něco děje. Slabší povahy by už mačkaly reset.

PS: Istalovalo se to fakt dlouho. Zase jsem aspon stačil něco přečíst. (Fuj, nesnáším psaní háčků a čárek. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím)
    24.5.2009 12:14
    StD[QUOTE=mstejska;252128]...Slabší povahy by už mačkaly reset.

PS: Istalovalo se to fakt dlouho. Zase jsem aspon stačil něco přečíst. (Fuj, nesnáším psaní háčků a čárek. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím)[/QUOTE]

Tak to jsem asi hodně slabá povaha, protože to po 5 minutách řeším cestou OFF ze sítě, Boot, DR-DOS a Format Disk...
    24.5.2009 11:57
    EditorPO[QUOTE=mstejska;252125]Copak máš nějaký nestandartní hardware?[/QUOTE]
    Ani ne, skor sa mi nedarilo poriadne napalit instalacku. Ine media mi bootuju v pohode, ale ta RC1 nie. Je to doska KT266 Pro2, nie je zas az tak stara. Maly servrik v domacnosti.
    Drhy pokus (ale zas s pouzitim instalacky Vista) presiel v pohode, len som musel vybrat satelitnu krtu SkyStar2 a instalovat bez nej. Vsetky ovladace sa nainstalovali, okrem audia, to som poriesil cez Windows Update.
    24.5.2009 05:49
    mstejskaTak už jsem taky narazil. TV tuner Hauppauge HVR 3000 (Sat + Digital + Analog) způsobí totální zatuhnutí systému při pokusu scanovat analogové kanály. Satelit i digitál jedou.
    24.5.2009 05:58
    StD[QUOTE=mstejska;252364]Tak už jsem taky narazil. TV tuner Hauppauge HVR 3000 (Sat + Digital + Analog) způsobí totální zatuhnutí systému při pokusu scanovat analogové kanály. Satelit i digitál jedou.[/QUOTE]
    Ty máš ještě v éteru něco analogově? Já už jsem dávno výhradně na DVB-S a nemá smysl odcházet...
    24.5.2009 08:12
    mstejska[QUOTE=StD;252369]Ty máš ještě v éteru něco analogově? Já už jsem dávno výhradně na DVB-S a nemá smysl odcházet...[/QUOTE]

Olomouc . My jsme poslední, čili buď satelit nebo analog. A na satelitu zatím nemám české kanály. Ty tři dokumenty za týden klidně shlédnu na analogu.
    Abych nebyl OT: Na tenhle problém jsem na G narazil. Teď hledám řešení. Předpokládám, že problém bude v driveru pro analogovou část. Protože satelit jede, jak ve WinTV (Aplikace od hauppage) tak i v media centru, ale analog ypůsobí tuhnutí obou aplikací.
    Je nějaká metoda, jak zjistit proč driver vytuhne? Připomínám, zmrznou celé win 7, nejdou ani do BSOD, prostě to zůstane tuhé.
    24.5.2009 08:14
    StD[QUOTE=mstejska;252464] Olomouc . My jsme poslední, čili buď satelit nebo analog. A na satelitu zatím nemám české kanály. Ty tři dokumenty za týden klidně shlédnu na analogu.[/QUOTE]
    Njn, já zas' nebrat ty CZE - česky mám vlastně jediný, (N24) ale k čemu.
    25.5.2009 11:52
    mstejskaTak hurá, Analog jede taky. Co pomohlo nevím. Nainstaloval jsem posledni drivery pro gr. kartu, pro desku, codec pack a zkusil. A ono to při ladění nevytuhlo. Takže jsem ve Win 7 rozjel zatím vše. Mají u mě další bod.
    25.5.2009 11:55
    kevin00[QUOTE=mstejska;252809]Tak hurá, Analog jede taky. Co pomohlo nevím. Nainstaloval jsem posledni drivery pro gr. kartu, pro desku, codec pack a zkusil. A ono to při ladění nevytuhlo. Takže jsem ve Win 7 rozjel zatím vše. Mají u mě další bod.[/QUOTE]

A co WDM drivery, byly korektně nainstalované. Mě TV karta v analogu blbla vždy, když chyběl WDM driver.
    26.5.2009 12:01
    mstejska[QUOTE=kevin00;252813]A co WDM drivery, byly korektně nainstalované. Mě TV karta v analogu blbla vždy, když chyběl WDM driver.[/QUOTE]

Kdo ví? Divné bylo, že DVB-T i DVB-S jelo. Nejel pouze analog. Před pokusy jsem neinstaloval žádné drivery, kromě driverů pro tuner. Vše ostatní bzlo korektně nalezeno a nainstalováno přímo při instalaci systému.
    26.5.2009 12:07
    EditorPOMne sa tiez podarilo nainstalovat DVB-T a DVB-S.
    AverTV Hybrid Volar HX v pohode, ovladace ma Win7 v sebe, nemusel som instalovat nic.
    SkyStar2 robila chvilku problem. Najnovsie ovladace nefungovali. Musel som pouzit v.4.4.3 Beta, potom nainstalovat soft a az potom najnovsie ovladace.
    26.5.2009 07:05
    StD[QUOTE=mstejska;252819]Kdo ví? Divné bylo, že DVB-T i DVB-S jelo. Nejel pouze analog...QUOTE]

DVB jede na BDA a analog na WDM, jak správně připomněl Kevin00. :thumb
    26.5.2009 07:23
    mstejska[QUOTE=StD;252841]
    DVB jede na BDA a analog na WDM, jak správně připomněl Kevin00. :thumb[/QUOTE]

To jsou informace, které mi byly dodnes utajeny. Díky.
    26.5.2009 09:36
    mstejskaUž nejde edit tak ještě jednou. analog tuner jede pouze, když použiju nastavení country pro Argentinu. Jakmile ale vyberu Czech Republic, tak pak vytuhne. Čili ješte divnější než před tím. Proč to ale shodí i Windows 7?
    26.5.2009 09:54
    kevin00[QUOTE=mstejska;253109]Už nejde edit tak ještě jednou. analog tuner jede pouze, když použiju nastavení country pro Argentinu. Jakmile ale vyberu Czech Republic, tak pak vytuhne. Čili ješte divnější než před tím. Proč to ale shodí i Windows 7?[/QUOTE]

Používáš originální software k TV kartě ? Tohle jsem řešil, když jsem místo originálního softwaru používal nějakou alternativu. Bohužel momentálně si nemohu vzpomenout co to bylo za software, myslím, že TV Christ či tak podobně :runaway
    26.5.2009 10:05
    mstejska[QUOTE=kevin00;253113]Používáš originální software k TV kartě ? Tohle jsem řešil, když jsem místo originálního softwaru používal nějakou alternativu. Bohužel momentálně si nemohu vzpomenout co to bylo za software, myslím, že TV Christ či tak podobně :runaway[/QUOTE]

Ano, k hauppauge HVR 3000 používám WinTV 7. A v event logu taky nic není.
    PS: Docela se mi zalíbil nový taskbar. A spouštění aplikací psaním jejich jména ve start panelu. Ale to už bylo ve Vistách.
    27.5.2009 10:28
    cool.userCestina a slovenstina oficialne na WU.
    [ATTACH]11066[/ATTACH]
    28.5.2009 11:21
    CommanderZJe nejaky zpusob, jak z Win 7 ve Virtual PC vymlatit vyssi rozliseni nez ta ktera to tam nabizi? Mam rozliseni 1680*1050 a nepovedlo se mi tam najit ani zadne, ktere by odpovidalo memu pomeru stran.

Nainstalovat NVidia drivery tam samozrejme nelze, protoze to emuluje jen nejake Generic Video Device.
    28.5.2009 11:24
    RichmondPokud si vzpominam tak to emuluje S3 Trio s 2MB VRAM takze na 1680x1050 se nedostanes
    28.5.2009 07:49
    EditorPOjj, maximalne 1600x1200, pre teba asi 1600x1024
    30.5.2009 04:33
    kevin00 Rozšíření kontextové nabídky pomocí Shift

Standardní kontextovou nabídku vyvoláte kliknutím pravým myšítkem na soubor, složku, plochu, apod. Pokud ovšem před kliknutím stisknete a budete držet Shift, zobrazí se rozšířená kontextová nabídka.

První obrázek je bez stisknuté klávesy Shift, druhý se stisknutou klávesou Shift

Desktop

Hlavní panel

Odeslat do ...

Složka

Soubor
    30.5.2009 07:05
    CommanderZMe to slo prave ze stahnout jen v Opere.

EDIT: SMAZAT, to jsem asi odpovedel na jiny vlakno
    30.5.2009 07:40
    kevin00[QUOTE=CommanderZ;254578]Me to slo prave ze stahnout jen v Opere.[/QUOTE]

A co Ti šlo pouze stáhnout v Opeře ?
    4.6.2009 07:08
    HS Ja mam problem s build 7127 a ovladaci setpoint ...

verze 470 a verze 472 po spusteni ma jazyk cinsky nebo ten rozsypany caj, cili nepouzitelne
    verze 460 mi zase tak zahlti system po nainstalovani ze je nepouzitelny, porad hrabe disk a vse trva v radech minut az desitek minut ...

setkal se stim nekdo? nejake napady navrhy? Dekuji.

EDIT: no dle podpisu: mam klavesku diNovo Mini + mys MX518
    4.6.2009 07:14
    fanynek[QUOTE=HS;256307] Ja mam problem s build 7127 a ovladaci setpoint ...

verze 470 a verze 472 po spusteni ma jazyk cinsky nebo ten rozsypany caj, cili nepouzitelne
    verze 460 mi zase tak zahlti system po nainstalovani ze je nepouzitelny, porad hrabe disk a vse trva v radech minut az desitek minut ...

setkal se stim nekdo? nejake napady navrhy? Dekuji.[/QUOTE]

Tohle jsem řešit nemusel, protože mi sedmičky našly, stáhly a nainstalovaly ovladače Set Point automaticky přes Win update. Zkus je kompletně odinstalovat (jestli tam nějaké máš) a počkej. Třeba si to winy najdou. A když ne, tak zkus přes správce zařízení najet na to kombo a dej aktualizovat ovladač. Uvidíš.
    P.S. Co máš za device od Logitechu?
    4.6.2009 09:00
    8.6.2009 08:02
    ladarozan_shwK tomu rozlišení ve Virtuálu. Nastavit v panelu to nejde, ale kupodivu popotáhnout celé okno za pravý spodní roh klidně a při poklepání na horní okraj se okno přepne na fullscreen - mám tu klidně 1920*1080 a je jedno, že tam je S3.

[ATTACH]11276[/ATTACH]
    8.6.2009 09:16
    Deee-aNChlopi, jak je to s PhysX pod W7 64bit? Mám poslední ovladače i poslední PhysX. Po nainstalování se mi v Ovládacích panelech objeví položka PhysX(32-bit), o 64-bit verzi ani zmínka. Po kliknutí na ní mě to hodí do nVidia Control Panelu, kde není o PhysX ani štěk (v XP býval, dokonce se to tam dalo vypnout/zapnout). Je to schované někde jinde?
    8.6.2009 09:21
    Salamander[QUOTE=Deee-aN;257708]Chlopi, jak je to s PhysX pod W7 64bit? Mám poslední ovladače i poslední PhysX. Po nainstalování se mi v Ovládacích panelech objeví položka PhysX(32-bit), o 64-bit verzi ani zmínka. Po kliknutí na ní mě to hodí do nVidia Control Panelu, kde není o PhysX ani štěk (v XP býval, dokonce se to tam dalo vypnout/zapnout). Je to schované někde jinde?[/QUOTE]

Me teda physx jede ... (64bit)
    8.6.2009 09:22
    kevin00[QUOTE=Deee-aN;257708]Chlopi, jak je to s PhysX pod W7 64bit? Mám poslední ovladače i poslední PhysX. Po nainstalování se mi v Ovládacích panelech objeví položka PhysX(32-bit), o 64-bit verzi ani zmínka. Po kliknutí na ní mě to hodí do nVidia Control Panelu, kde není o PhysX ani štěk (v XP býval, dokonce se to tam dalo vypnout/zapnout). Je to schované někde jinde?[/QUOTE]

V Control panelu se dá PhysX přímo zapnout/vypnout. Je tam položka, pojmenovaná Set PhysX Configuration :thumb
    8.6.2009 09:46
    Deee-aN[QUOTE=Salamander;257710]Me teda physx jede ... (64bit)[/QUOTE]
    :o , kterou verzi máš?
    [QUOTE=kevin00;257711]V Control panelu se dá PhysX přímo zapnout/vypnout. Je tam položka, pojmenovaná Set PhysX Configuration :thumb[/QUOTE]
    Já vím. V XP jsem to tak měl. Ale jak píšu výše, tady to nemám...
    8.6.2009 09:51
    Salamander[QUOTE=Deee-aN;257720]:o , kterou verzi máš?
    [/QUOTE]

7100 (RC1)
    Ovladace v. 181.71 (mobilni :D )
    8.6.2009 10:04
    kevin00[QUOTE=Deee-aN;257720]kterou verzi máš?[/QUOTE]

Já používám 185.85 WHQL Win7 64bit pro desktop, Win 7 build 7201
    Na nVidii se dali stáhnout i testy PhysX, podle toho poznáš, jestli Ti fyzika funguje.
    8.6.2009 10:05
    Deee-aN[QUOTE=Salamander;257722]7100 (RC1)
    Ovladace v. 181.71 (mobilni :D )[/QUOTE]
    já 7100, 185.81 (jsou to ty Extreme, nemám zkusit bety 186.08 Se7en?), PhysX 9.09.0428. Stáhnul jsem i nvidia system tools...
    8.6.2009 10:11
    Deee-aN[QUOTE=kevin00;257729]Já používám 185.85 WHQL Win7 64bit pro desktop, Win 7 build 7201
    Na nVidii se dali stáhnout i testy PhysX, podle toho poznáš, jestli Ti fyzika funguje.[/QUOTE]
    Jj, mám to stažené a podle FRAPSu to asi funguje (je to cca 3x rychlejší než přes CPU). Štve mě ale, že to nemám v tom nVCP... Na druhou stranu Crysis musím dost postahovat na výkonu, aby to trošku běhalo...
    8.6.2009 10:21
    kevin00[QUOTE=Deee-aN;257733]... Na druhou stranu Crysis musím dost postahovat na výkonu, aby to trošku běhalo...[/QUOTE]

Momentálně mám nainstalován pouze Grid a ten běhá v pohodě. Jak to dostat do nCP nevím, jedině zkusit reinstnout drivery. Ale zase pokud tam PhysX natlačíš manuálně, měli by chodit.
    8.6.2009 10:30
    SalamanderMas pravdu, v novych ovladacich se to nezobrazi :p
    8.6.2009 10:42
    Deee-aNOK! Po instalaci Se7en 186.08 beta se v nVCP objevilo ovládání PhysX i TV. :thumb Díky!
    9.6.2009 11:44
    Deee-aNBTW, ukazuje se, že tyhle poslední bety dost "hřejou". Na předposledních WHQL a XP SP3 mi jel F@H na plný kotlík a teplota se potulovala kolem 55-60°C. U 185.81 + W7 jsem musel trošku stáhnout početní výkon, abych dostal stejné teploty. No, a včera po instalaci těch beta 186.08 mi to vyletělo přes 73°C. Vím, že to není nic kritického, ale doufám, že další WHQL tohle pořeší...:notsure:) (k nějakému zásadnímu hraní jsem se zatím nedostal, takže jak ve hrách nevím)
    9.6.2009 11:24
    Richmond Maly tip na vertikalni zvetseni okna:
    Dvojklik na hornim okraji (kurzor se zmeni na "resize") :thumb
    10.6.2009 09:46
    kevin00[QUOTE=Richmond;258161] Maly tip na vertikalni zvetseni okna:
    Dvojklik na hornim okraji (kurzor se zmeni na "resize") :thumb[/QUOTE]

Pozdě :p Už je to tu psáno ... funguje i na spodní okraj okna ;)
    14.6.2009 07:23
    GeroAhoj,
    jeden týden jsem ladil reinstalované XP, další týden reinstalované Visty - noťas, a teď Win7. Oproti XP je bootování rychlejší.
    Mám nainstalovanou 64bitovou verzi na IC i7, MSI Eclipse SLI a nW 260GTX, co mě docela překvapilo bylo "nízké skore".
    Co momentálně nemohu zprovoznit je virtuální start XP. Vše jsem udělal dle návodu, proces virtualizace se zastaví v momentě kdy mají naběhnout XP a vrátí se zpět na start virtual a je to pořád dokola.
    Hledal jsem něco na netu ale ... .

Jinak jsem důsledně dbal aby to bylo v 64 ... .
    17.6.2009 02:01
    RichmondNa internetu se objevil 7232.winmain.090610-1900 ;)
    17.6.2009 08:31
    alliens_labsTak ja vidím že je ke stažení verze:7260.0.x86fre.win7_rtm.090612-2110.client_en-us.ultimate
    25.6.2009 07:14
    pas!kPro vlastniky nvidia karet kteri resi problemy s pripojenim tv pomoci s-videa u 64bit win 7 tu mam reseni .. na nvdiia foru jsem nasel prispevek kde nekdo radi pouzit drivery 181.22 na kterych pripojeni tv funguje ..

Odzkouseno a je tomu tak na novejsich driverech nefunkcni .. zkouseno na 280gtx
    25.6.2009 07:17
    Deee-aN[QUOTE=pas!k;263161]Pro vlastniky nvidia karet kteri resi problemy s pripojenim tv pomoci s-videa u 64bit win 7 tu mam reseni .. na nvdiia foru jsem nasel prispevek kde nekdo radi pouzit drivery 181.22 na kterych pripojeni tv funguje ..

Odzkouseno a je tomu tak na novejsich driverech nefunkcni .. zkouseno na 280gtx[/QUOTE]
    Jaké konkrétní problémy? Mě to podle všeho jede... 8800GTS 512MB, W7 7100 64-bit, 186.18WHQL
    25.6.2009 08:09
    pas!kV nvidia centru tv vidim zapnu potvrdim a tv vyskoci z nabidky a porad dokola proste nelze potvrdit jako druhe zobrazovaci zarizeni..
    25.6.2009 08:09
    kevin00Na Win7 je dosti líný výpočet Folding Home. To co jsem spočítal za 1 den, spočítám za 5 dní :(
    25.6.2009 08:23
    Deee-aN[QUOTE=pas!k;263182]V nvidia centru tv vidim zapnu potvrdim a tv vyskoci z nabidky a porad dokola proste nelze potvrdit jako druhe zobrazovaci zarizeni..[/QUOTE]
    Nevím, mě to funguje...:o
    [QUOTE=kevin00;263183]Na Win7 je dosti líný výpočet Folding Home. To co jsem spočítal za 1 den, spočítám za 5 dní :([/QUOTE]
    Máš na mysli GPU nebo CPU klienta? Já už to teda moc nesleduju, vím jen to, že ty beta drivery "hřály" jako s****, takže jsem musel GPU klienta shodit na minimum. Nové WHQL jsou na tom o něco lépe, ale i tak to nemám puštěné na takový výkon jako předtím.
    25.6.2009 08:35
    kevin00[QUOTE=Deee-aN;263189]Máš na mysli GPU nebo CPU klienta? Já už to teda moc nesleduju, vím jen to, že ty beta drivery "hřály" jako s****, takže jsem musel GPU klienta shodit na minimum. Nové WHQL jsou na tom o něco lépe, ale i tak to nemám puštěné na takový výkon jako předtím.[/QUOTE]

GPU klient. Mám ho max. a skoro vůbec nevytěžuje PC, dříve na něm nešlo ani pracovat.
    30.6.2009 12:36
    noegonczzdravím SHW po velmi dlouhé době.
    Osobně jedu na Win 7 beta 7000 od prvního dne vydání a mám to štěstí, že mi do dnešního dne jedou zcela bez problému. Bohužel mi již vyskočila hláška o končící licenci buildu 7000 (za 2 dny).Proto se jen ptám, zda-li náhodou existuje legální způsob prodloužení licence (tj tuším do února 2010 jako u RC verze) tak,abych je nemusel rušit a instalovat novou RC verzi. Kdyby ano, velmi by mi to pomohlo. Diky
    30.6.2009 12:41
    cool.userA proc neupgradnes na 7100?
    30.6.2009 12:46
    noegoncz[QUOTE=cool.user;264825]A proc neupgradnes na 7100?[/QUOTE]

Jde mi pouze o tu novou instalaci win. Abych nemusel vše znova absolvovat. Nicméně možná se zeptám blbě, ale pokud lze aktuální verzi pouze přeinstalovat tou novou,aby mi vše zůstalo nainstalováno (aplikace,atd.) a bylo spustitelné bez reinstalace, tak by byl můj problém víceméně vyřešen. Nikdy jsem tuto možnost ve starších verzí Win nezkoušel, tudíž nevím a proto se ptám :)
    Díky za vysvětelní
    30.6.2009 12:49
    cool.user[QUOTE=noegoncz;264826]Jde mi pouze o tu novou instalaci win. Abych nemusel vše znova absolvovat. Nicméně možná se zeptám blbě, ale pokud lze aktuální verzi pouze přeinstalovat tou novou,aby mi vše zůstalo nainstalováno (aplikace,atd.) a bylo spustitelné bez reinstalace, tak by byl můj problém víceméně vyřešen. Nikdy jsem tuto možnost ve starších verzí Win nezkoušel, tudíž nevím a proto se ptám :)
    Díky za vysvětelní[/QUOTE]

http://forums.techarena.in/tips-tweaks/1173899.htm
    30.6.2009 01:38
    noegoncz[QUOTE=cool.user;264827]http://forums.techarena.in/tips-tweaks/1173899.htm[/QUOTE]

díky. alespoň to zkusím. hodntit nemůžu, asi jsi byl poslední, koho jsem hodnotil dříve :)
    7.7.2009 05:25
    kevin00[SIZE="3"] Seznam důležitých změn ve Win7 [/SIZE]

• seřazeno podle kategorie či abecedy
    • informace o dostupnosti dané funkce v jednotlivých edicích
    10.7.2009 11:17
    SmeliPotřebuju radu, jde o dual boot win7 s vistama - každý systém je na svém disku a jediná současné možnost je přehazovat přednost přes bios. Nějaké typy jak se vyhnout externím aplikacím?
    10.7.2009 11:57
    SmeliTakhle - největší problém asi nastal v okamžiku, kdy si každý systém udělal svoje C:. Takže Visty mají své původní c: a systémový disk sedmiček vidí jako nějaké jiné písmeno. Sedmičky ovšem mají systémový taky c: a systémový vist vidí jako d:. Každopádně, navzájem se nevidí.
    11.7.2009 12:07
    RichmondZkousels rozdelit disk na dva, nainstalovat visty, nainstalovat na druhej oddil win7 a pak disky spojitpres diskpart? Oni se instaluji na 2. partisnu, ale disk se jmenuje C: ikdyz je to vlastne D:
    Nevim jestli to pomuze, jen takovej napad :notsure
    11.7.2009 12:16
    SmeliNenene, oba systémy zlstanou tak, jak jsou. Hlavně s vistama nechci hýbat. Pokud jde o disky, jsou fyzicky dva a každý je rozdělený na dva oddíly.
    11.7.2009 12:38
    Richmond[QUOTE=Smeli;269123]Hlavně s vistama nechci hýbat. Pokud jde o disky, jsou fyzicky dva a každý je rozdělený na dva oddíly.[/QUOTE]
    Jj, to chapu - taky mam kazdej system na jinym disku (fyzicky) a delam to jako ty, preci jen mam na tech vistach praci a za to stourani mi to nestoji. Tak jak jsem to psal jsem to udelal s 6801 - a blbec jsem smazal to d: a pak jsem to dal nejak dohromady s tim, ze visty jedou normalne akorat mi nedaj na vyber mezi win7 a vistama, je tam jenom vista. Na prvnim se klasicky objevi win7 a vista. Jak je to s aktualnim buildem netusim - 6801 mel prvni partisnu 10mb a 7000 uz 200mb :notsure
    12.7.2009 09:11
    Deee-aNhttp://windows7news.com/2009/07/11/windows-7-rc-to-windows-7-final-upgrade/
    [QUOTE]To sum it up: If you are running the Windows 7 RC you can buy a Windows 7 Upgrade to install Windows 7 final on your computer system without needing Windows XP or Windows Vista during the first installation.[/QUOTE]
    12.7.2009 09:22
    faugusztin[QUOTE=Deee-aN;269501]http://windows7news.com/2009/07/11/windows-7-rc-to-windows-7-final-upgrade/[/QUOTE]

U nas to mas jedno, rozdiel medzi Upgrade a Retail Windows E je len v obale. Obe budu full verzie, ktore musis nainstalovat na cisty disk.
    14.7.2009 12:32
    14.7.2009 07:29
    peters[QUOTE=Smeli;269119]Jo, to sem četl, hezké, ale na prd.

Takhle - největší problém asi nastal v okamžiku, kdy si každý systém udělal svoje C:. Takže Visty mají své původní c: a systémový disk sedmiček vidí jako nějaké jiné písmeno. Sedmičky ovšem mají systémový taky c: a systémový vist vidí jako d:. Každopádně, navzájem se nevidí.[/QUOTE]

Tak to si protiřečíš - jestliže sedmičky vidí systém vist jako D:, tak se navzájem vidí !

Zkus něco jako EasyBCD - ale asi to stejně nerozchodíš, pokud jsou oba systémy "na C:".

Jinak bys musel přeinstalovat sedmičky při zapojených obou discích - pak by se měly sedmičky instalovat na D: a tím by bylo po problémech (těchto - možná se objeví jiné.)
    14.7.2009 08:32
    Smeli[QUOTE=peters;270271]Tak to si protiřečíš - jestliže sedmičky vidí systém vist jako D:, tak se navzájem vidí !

Zkus něco jako EasyBCD - ale asi to stejně nerozchodíš, pokud jsou oba systémy "na C:".

Jinak bys musel přeinstalovat sedmičky při zapojených obou discích - pak by se měly sedmičky instalovat na D: a tím by bylo po problémech (těchto - možná se objeví jiné.)[/QUOTE]

Napíšu story ;)

Bylo nebylo, na mém PC se proháněli Visty. Fakčili dobře, už nějaký ten rok, ale objevení sedmiček mi nedalo spát a nakonec se se jal je otestovat. Protože mi nedostačovalo místo na disku, dokoupil sem druhý. V té době byly visty na starším disku rozděleném na c: a d:. Dokoupený disk byl rozdělen na dvě části, jedna i: a druhá k:. Při instalaci sedmiček viděli vše v pořádku, ovšem disky v pořadí i:, c:, d: a k:. Bohužel sem se na to nekoukal, zkouknul sem menovku a plácl sem systém. Jaké bylo překvapení, když sem v sedmičkách našel rozdělení disků jako c: (i:), d: (c:), e: (d:) a k: -> v závorce jak to vidí visty. Už kapiš? Externím aplikacím bych se rád vyhnul, většinou s nima víc věcí poryju než napravím. A násilím měnit písmena jednotek nechci kvůli nainstalovaným aplikacím.
    14.7.2009 09:10
    Richmond[QUOTE=Smeli;270278]Při instalaci sedmiček viděli vše v pořádku, ovšem disky v pořadí i:, c:, d: a k:. Bohužel sem se na to nekoukal, zkouknul sem menovku a plácl sem systém.[/QUOTE]
    Jj, to by odpovidalo - oni si totiz vytvori win7 pri instalaci C: a D: pokud je disk rozdelen pred instalaci. Navic se to lisi build od buildu! Jeden z buildu jsem dokonce nemohl nainstalovat dokud jsem nevytvoril D:! Ikdyz nainstalujes win7 na jeden nerozdeleny disk tak se vytvori dve partisny (tentokrat neviditelne pod windows/instalatorem) - OS je na partisne D: (ktere ma ovsem zmenene pismenko na C:) a prvni partisna (200MB) je C: ovsem pismenka jsou otoceny. Ja kdyz koukal co to je za bordel tak jsem to D:cko smazal s tim, ze je to druhej disk (fyzicky) a ono ne - byl to OS. V tom DISKPARTU jsem to nakonec dal dohromady (akorat jsem musel "opravit" boot z instalacniho dvd)

edit: s tim videnim/nevidenim mi to blblo taky, ale stacilo najet z win7, za chodu pridat disk s vistama a po restaru uz to slapalo akorat s prohazenyma pismenkama :mistake
    14.7.2009 10:08
    DojigiriPokud to dobře chápu tak problém je v tom, že Vista má boot loader na svým disku a Win7 má boot loader na svým, tj. 2. disku? Takže nelze bootovat systémy bez přepínání startovního disku přes Bios? Ovšem to jsi musel přehodit pořadí bootovacího disku před instalací sedmiček? (nebo jsi to instaloval při odpojeným disku s Vistama?), protože boot loader by se pokud se nepletu měl vždycky instalovat na aktivní partition prvního fyzickýho bootovacího disku...

Písmena jednotek bych řek že v tomhle případě jsou vedlejší záležitost, jde teda o to, že je vždycky nutný přepínat bootovací disk v biosu, že jo, protože každej má svůj loader na svým disku. (přidat 7 do boot loaderu Visty bych řek že nepomůže, protože pak by se partition win7 startovala jako D: a to by asi nešlo).

Tady bych viděl jako jedinou možnost nějakej boot manažer, kterej umí přehodit pořadí disků, nic jinýho mě nenapadá. Mám dobrou zkušenost s XOSL kterej používám už léta a tohle umí (ale jeho nevýhoda je, že by vyžadoval v tomhle případě vlastní malinkou partition, protože na NTFS ho nainstalovat nelze). S jinýma boot manažerama zkušenost nemám, a je pravda, že sám bych se taky bál instalovat na "produkčním" systému nějakej, kterej nemám ověřenej. (ale šlo by např. přehodit pořadí disků tak, aby byl ten s Win7 první a dělat pokusy na něm, pokud nechceš aby se tomu s Vistou něco stalo)

Anebo pak jedině se pokusit win7 nainstalovat znova "líp", tj. tak, aby byl při instalaci jako bootovací disk ten s Vistou a boot loader se nainstaloval na partition Visty (kde by pak šlo přímo přepínat, jestli spouštět Vistu nebo Win7).
    14.7.2009 10:12
    mech13na svete je od vcerejska nove leak - File Name: 7600.16384.090710-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
    Size:3,224,717,312
    SHA1 0×31849B315290EFABFD81F967ED3C553D82925E4C

jedna se o dalsi klasicky leak, neni to fake, ale pravdepodobne se jeste nejedna o zlaty kod. ten bude nespis take 7600, ale nejspis neco jako 7600.16385, 7600.16386 apod...

jiz se siri zvesti o novem buildu - 7600.16385.win7_rtm.090713-1255 - tedy kompilovanem teprve vcera

take leaknul Windows Server 2008 R2
    14.7.2009 10:14
    14.7.2009 10:16
    husky14[QUOTE=Smeli;270278]Napíšu story ;)....[/QUOTE]Hele já je plácnul k XP na jeden disk takhle:

Disk rozdělenej na c, d, e (na C samo XP)

Sedmičky sem nainstaloval na e, když do nich nabootuju, tak e je podle nich samo c, takže oddíl s XP je podle nich d a původní d je e.... všechno šlape :)
    14.7.2009 10:18
    SmeliNe, instalace proběhla klasicky, oba disky připojené, boot z DVD, instalace...

Ano, pro přehození disků musím v biosu přehodit z kterého disku má bootovat.
    14.7.2009 10:26
    RichmondPodle me startuje win7 z Disk 2, Volume 2, Letter C, takze kdyz prida disk tak mu to nabehne z duhyho disku (tedy I: a pak mu postupne "doplni" pismenka dalsich disku)... Ale proc, to netusim. Me disk s Vistama nenabidne moznost bootu do Win7, ale opacne to jde ikdyz je win7 na druhym disku a tudiz by teoreticky nemel videt ten s Vistama (win7 byly instalovany bez pripojenyho disku s vistama)
    14.7.2009 10:42
    Dojigiri[QUOTE=Smeli;270316]Ne, instalace proběhla klasicky, oba disky připojené, boot z DVD, instalace...

Ano, pro přehození disků musím v biosu přehodit z kterého disku má bootovat.[/QUOTE]

Hmm to je teda divný, v tom případě se zdá, že asi skutečně nainstaloval boot loader až na ten 2. disk, když byl vybranej jako k instalaci (akorát mi neni jasný, jak se mohla vůbec dokončit instalace, protože po restartu by se měla normálně spustit zase ta Vista - nebo jsi asi pro dokončení instalace už musel přehodit pořadí disků?)

Teď jsem teda ještě našel, že by to i mohlo jít spustit přímo z boot loaderu Vist (nebo osobně bych disky přehodil natrvalo a pokusil se spíš nakonfigurovat to, aby z loaderu Win7 šly spustit Visty - disk s Vistama by tak zůstal netknutej), mohlo by se to možná podařit následujícíma příkazama (napsal jsem to pro startování Visty z Win7, jinak to napsat opačně) - zdá se, že boot loader Visty a Win7 by měl umět spustit to správně:
    [code]
    Bcdedit /create {vista} /d "Windows Vista" /application osloader // název systému pro výběr
    Bcdedit /set {vista} device partition=D: // partition kde vidí Win7 Vistu
    Bcdedit /set {vista} path \Windows\system32\winload.exe // cesta k loaderu Visty
    Bcdedit /set {vista} osdevice partition=C: // písmeno, pod kterým se má startovat Vista - důležité aby startovala z C: !!!!
    Bcdedit /set {vista} systemroot \Windows // název složky Windows Visty
    Bcdedit /displayorder {vista} /addlast // pořadí - Vista na konec
    [/code]

případně si pod Vistou předtím spustit "bcdedit" bez parametrů a upravit parametry výše patřičným způsobem podle toho jak je boot pro Vistu aktuálně nastavenej.

Mělo by jít provést i opačným způsobem, tj. startovat z Visty Win7, pak by bylo třeba příkazy patřičně upravit a do boot loaderu Visty přidat naopak položku pro Win7.

// EDIT: ještě jsem teď zjistil, že za "bcdedit /create ..." by se ještě na konec asi měly přidat parametry "/application osloader" (bez tohohle by to bylo pro starší systémy založený na technologii ntldr, jako je např Win XP), tak jak jsem to upravil výše. (pokud už zkoušíš a máš položku vytvořenou, tak buď jí smaž příkazem "bcdedit /delete {vista}" anebo vytvoř další a pojmenuj jí nějakým jiným identifikátorem, např. {vista2} apod.)
    14.7.2009 10:59
    SmeliInstalace myslím probíhala u obou verzí sedmiček stejně (7100 a 7264), tedy, DVD, jede instalace, serepetičky, rr, najetí do vist, pár nadávek ohledně mé blbosti, rr, změna priority disků, najetí do win7 a dokončení instalace.

@Dojigiri: dík, zkusím až budu doma
    14.7.2009 11:08
    DojigiriJo tak potom je to jasný, tak zřejmě se boot loader a MBR dává na ten fyzickej disk, na kterej se instaluje (což mi přijde trochu nelogický, protože pak systém nelze spustit bez přehození pořadí disků, ale asi to tak prostě je - pokud by se instalovalo na jinou partition na stejným disku, tak by se asi zavaděč přidal bez problému do stávajícího zavadeče Vist).
    15.7.2009 09:30
    husky14Dotaz:

mám fyzicky jeden HDD rozdělenej na 3 oddíly, na c jsou XP.

Je lepší win7 instalovat na druhej oddíl, nebo do virtuálního VHD? Nebo je to jedno?

Je v tom nějakej rozdíl (třeba dualboot, funkčnost)? Nebo je to srovnatelný?

Dík
    15.7.2009 09:52
    kevin00Připojit a bootovat z VHD disku umí jen Win7 :notsure
    Takže budeš muset Win7 nainstalovat klasicky na druhý oddíl. Funkčně by se to mělo chovat stejně, ať se jedná o instalaci na VHD (resp. připojení VHD disku) či klasickou instalaci. Pokud již máš WinXP a doinstaluješ Win7, neměl by nastat ani problém s tím, že by jsi se do WinXP nedostal. Instlace Win7 automaticky vytvoří boot menu, kde si bodeš moci vybrat, jaký OS chceš bootovat.
    15.7.2009 09:54
    mech13kevin00: no prave, on chce instalovat win7:)

btw by to mely umet i visty SP2
    15.7.2009 09:56
    husky14[QUOTE=kevin00;270658]Pokud již máš WinXP a doinstaluješ Win7, neměl by nastat ani problém s tím, že by jsi se do WinXP nedostal. Instlace Win7 automaticky vytvoří boot menu, kde si bodeš moci vybrat, jaký OS chceš bootovat.[/QUOTE]Jj, tohle už mám vyzkoušený.... ale teď sem musel ten oddíl s win7 zformátovat a tak přemýšlím o tom VHD (a jeho srovnání s klasickou instalací).

K winXP by to do VHD mělo jít taky.
    15.7.2009 09:58
    kevin00[QUOTE=mech13;270659]kevin00: no prave, on chce instalovat win7:)[/QUOTE]

jj, myslel jsem, že to připojení či instalaci VHD disku umí jen Win7. Takže to bude moci používat, až když nainstaluje Win7. Jestli umí připojit VHD disky i Visty to nevím, ale píše, že má WinXP a ty to neumí.

husky14: takže to funguje i ve WinXP, to jsem nevěděl :) Tedy podle toho návodu :)
    15.7.2009 11:10
    husky14[QUOTE=kevin00;270663] husky14: takže to funguje i ve WinXP, to jsem nevěděl :) Tedy podle toho návodu :)[/QUOTE]Jo podle toho návodu nejspíš jo.... takže se vracíme na začátek: je lepší klasická instalace nebo VHD? Nebo je to ve finále úplně jedno? (jeden HDD, 3 oddíly)
    16.7.2009 03:21
    michal.kolesaJe někde seznam aplikací, které s Win7 fungujeí bezproblémově a které s problémama (popř. s jakými ?)
    16.7.2009 04:52
    kevin00[QUOTE=michal.kolesa;271049]Je někde seznam aplikací, které s Win7 fungujeí bezproblémově a které s problémama (popř. s jakými ?)[/QUOTE]

Je to podle buildu Win7. V RC verzi (build 7100) byly problémy s programy PunkBuster a Daemond Tools. Od buildu 7264 by měli být problémy s PunkBusterem odstraněny.
    16.7.2009 08:15
    michal.kolesaKdysi existovala webová stránka, kde byl seznam aplikací, kde byli problémy (týkalo se tuším Vist). Mě jde o to jestliu to existuje i pro Win 7.

Jde mi o "běžné aplikace" OpenOffice, irfanView,...
    16.7.2009 08:21
    kevin00S běžnými aplikacemi si nemůsíš lámat hlavu. Zatím jsem se neshledal se softwarem, který by nešel spustit ve Win7. A pokud nejde, pomůže na 99 % zpětná kompatibilita s Win Vista.
    16.7.2009 08:32
    michal.kolesaOtázka co považujete za běžné aplikace

Já OO, irfanwiew, XnView, Gimp,ICQ, Skype,Media Playe Clasic, Ad-ware, Spybot,Avast,CdBurnerXp, Google Eart, PSPad, Nokia PC Suite
    16.7.2009 08:48
    Deee-aN[QUOTE=michal.kolesa;271084]Otázka co považujete za běžné aplikace

Já OO, irfanwiew, XnView, Gimp,ICQ, Skype,Media Playe Clasic, Ad-ware, Spybot,Avast,CdBurnerXp, Google Eart, PSPad, Nokia PC Suite[/QUOTE]
    XnView, Skype, Ad-Aware, Spybot, Avast a Google Earth fungují. Odzkoušeno.
    16.7.2009 08:49
    michal.kolesaa co OpenOffice ?
    16.7.2009 08:50
    mstejska[QUOTE=michal.kolesa;271089]a co OpenOffice ?[/QUOTE]

Bez problémů.
    16.7.2009 08:54
    michal.kolesakterá verze ?
    16.7.2009 08:57
    mstejska[QUOTE=michal.kolesa;271092]která verze ?[/QUOTE]

Na Windows 7 Ultimate 64bit EN build 7100
    16.7.2009 09:12
    mech13dalsi verze na obzoru...

7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
    SHA1: 326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
    SHA1: 5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

zatim pouze od Wzor, cinani jeste nic takoveho nevedi (a vetsinou jsou rychlejsi nez Wzor)
    16.7.2009 10:03
    michal.kolesaJá mám novější verzi OO 3.1
    16.7.2009 10:05
    kevin00[QUOTE=michal.kolesa;271125]Já mám novější verzi OO 3.1[/QUOTE]

Pokud korektně funguje starší verze, novější bude fungovat na 100 % ;)
    16.7.2009 10:39
    Smeli[QUOTE=Dojigiri;270321]Hmm to je teda divný, v tom případě se zdá, že asi skutečně nainstaloval boot loader až na ten 2. disk, když byl vybranej jako k instalaci (akorát mi neni jasný, jak se mohla vůbec dokončit instalace, protože po restartu by se měla normálně spustit zase ta Vista - nebo jsi asi pro dokončení instalace už musel přehodit pořadí disků?)

Teď jsem teda ještě našel, že by to i mohlo jít spustit přímo z boot loaderu Vist (nebo osobně bych disky přehodil natrvalo a pokusil se spíš nakonfigurovat to, aby z loaderu Win7 šly spustit Visty - disk s Vistama by tak zůstal netknutej), mohlo by se to možná podařit následujícíma příkazama (napsal jsem to pro startování Visty z Win7, jinak to napsat opačně) - zdá se, že boot loader Visty a Win7 by měl umět spustit to správně:
    [code]
    Bcdedit /create {vista} /d "Windows Vista" /application osloader // název systému pro výběr
    Bcdedit /set {vista} device partition=D: // partition kde vidí Win7 Vistu
    Bcdedit /set {vista} path \Windows\system32\winload.exe // cesta k loaderu Visty
    Bcdedit /set {vista} osdevice partition=C: // písmeno, pod kterým se má startovat Vista - důležité aby startovala z C: !!!!
    Bcdedit /set {vista} systemroot \Windows // název složky Windows Visty
    Bcdedit /displayorder {vista} /addlast // pořadí - Vista na konec
    [/code]

případně si pod Vistou předtím spustit "bcdedit" bez parametrů a upravit parametry výše patřičným způsobem podle toho jak je boot pro Vistu aktuálně nastavenej.

Mělo by jít provést i opačným způsobem, tj. startovat z Visty Win7, pak by bylo třeba příkazy patřičně upravit a do boot loaderu Visty přidat naopak položku pro Win7.

// EDIT: ještě jsem teď zjistil, že za "bcdedit /create ..." by se ještě na konec asi měly přidat parametry "/application osloader" (bez tohohle by to bylo pro starší systémy založený na technologii ntldr, jako je např Win XP), tak jak jsem to upravil výše. (pokud už zkoušíš a máš položku vytvořenou, tak buď jí smaž příkazem "bcdedit /delete {vista}" anebo vytvoř další a pojmenuj jí nějakým jiným identifikátorem, např. {vista2} apod.)[/QUOTE]

Hned při prvním vypíše chybu.

Btw, nějaký tip na free software v češtině s mořností stříhání, slepování videa, přimíchávání hudební stopy ap. běžící pod 7?

Edit: OO 3.1 funguje, alespoň teda writer ;)
    16.7.2009 10:48
    mech13[CODE]C:\Users\Mech13>bcdedit /? ID

IDENTIFIKÁTORY

Mnohé z příkazů Bcdedit vyžadují identifikátory. Identifikátor jednoznačně
    určuje položky obsažené v úložišti. Identifikátor má tvar globálně
    jedinečného identifikátoru, neboli identifikátoru GUID. Identifikátor GUID má
    následující formát, ve kterém každý znak x představuje šestnáctkovou číslici.

{xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx}

Příklad:

{d2b69192-8f14-11da-a31f-ea816ab185e9}

Umístění pomlček (-) a složených závorek na začátku a na konci identifikátoru
    GUID je povinné.

Několik položek lze určit pomocí známých identifikátorů. Pokud má položka
    známý identifikátor, zobrazí ji příkaz BCDedit ve výstupu, není-li použit
    parametr /v. Další informace získáte spuštěním příkazu bcdedit /? /v.

Mezi známé identifikátory patří:

{bootmgr} Určuje položku správce spouštění systému Windows.

{fwbootmgr} Určuje položku správce spouštění firmwaru,
    zvláště v systémech s implementovanou specifikací
    rozhraní EFI (Extensible Firmware Interface).

{memdiag} Určuje položku aplikace pro diagnostiku paměti.

{ntldr} Určuje zavaděč operačního systému (Ntldr), který
    lze použít při spuštění operačních systémů
    starších než Windows Vista.

{current} Určuje virtuální identifikátor, který odpovídá
    spouštěcí položce operačního systému pro operační
    systém, který je právě spuštěn.

{default} Určuje virtuální identifikátor, který odpovídá
    položce výchozí aplikace správce spouštění.

{ramdiskoptions} Obsahuje další parametry požadované správcem
    spouštění pro zařízení s disky RAM.

{dbgsettings} Obsahuje globální nastavení spouštěcí aplikace,
    které může zdědit libovolná položka spouštěcí
    aplikace.

{emssettings} Obsahuje globální nastavení služby pro nouzovou
    správu, které může zdědit libovolná položka
    spouštěcí aplikace.

{badmemory} Obsahuje globální seznam chyb paměti RAM, které
    může zdědit libovolná položka spouštěcí aplikace.

{globalsettings} Obsahuje kolekci globálních nastavení, které by
    měly zdědit všechny položky spouštěcí
    aplikace.

{bootloadersettings} Obsahuje kolekci globálních nastavení, která by
    měly zdědit všechny položky spouštěcí aplikace
    zavaděče systému Windows.

{resumeloadersettings} Obsahuje kolekci globálních nastavení, která by
    měly zdědit všechny položky spouštěcí aplikace
    obnovení systému Windows z režimu hibernace.

{hypervisorsettings} Obsahuje nastavení hypervisoru, které může
    zdědit libovolná položka zavaděče operačního
    systému.[/CODE]

EDIT: mrkni co tam mas na sedmickach za moznosti
    pripadne mrkni na bcdedit /? create
    17.7.2009 08:57
    mech13je v tech leakach ted docela zmatek, kazdy jiny MD5 nebo SH1...

co jsem tak nahodou narazil:

7600.16384 Pre-final
    7600.16385 RTM final
    7600.16386 Comercial

ale kdo vi jakou to muze mit vahu, mozna jen nejaky pubertacky strileni od pasu... mozna duveryhodne info... nwm

EDIT: takze na 7600.16385 to bude chtit asi chvilku pockat... to co leaknulo neni originalni iso ale jen obsah DVD... z ktereho pak koluji ruzne sestavene bootovaci DVD... proste chaos. viz:

Update: x86 has been leaked and its authenticity has been confirmed. Original leaker says that RTM will come next week. This has yet to be confirmed with any source.

Update 2: Fans have repacked the files into an .iso and leaked those as well. Since there are multiple versions leaked, it is not possible for us to track down and provide proper hashes.

original proste zatim neni, asi dost tech verzi bude fungovat ale kdo vi... bud bude potreba pockat na dalsi build nebo doufat ze jeste leakne originalni iso tohoto
    17.7.2009 09:14
    Dojigiri[QUOTE=Smeli;271408]Hned při prvním vypíše chybu.[/QUOTE]

hmm vida, bcdedit zase tak neznám a moc jsem s ním toho zatím nezkoušel. Myslel jsem si že tam jde napsat cokoliv. Tak si zkus vymyslet nějakej náhodnej GUID a ten použij místo identifikátoru. Dokonce na to existuje generátor :) http://www.somacon.com/p113.php
    17.7.2009 09:49
    fanynek[QUOTE=Dojigiri;271795]hmm vida, bcdedit zase tak neznám a moc jsem s ním toho zatím nezkoušel. Myslel jsem si že tam jde napsat cokoliv. Tak si zkus vymyslet nějakej náhodnej GUID a ten použij místo identifikátoru. Dokonce na to existuje generátor :) http://www.somacon.com/p113.php[/QUOTE]

Co to řešíte pls za problém? Už se v tom ztrácím.
    Dualboot na jednom, nebo dvou discích? Že ze sedmiček nevidíš partišnu s Vistou? Že se ti po startu spouští automaticky 7, místo Vista, i když máš bootable disk s Vistou? :notsure
    17.7.2009 09:52
    mech13ma dva fyzicky disky, na kazdem z nich je jeden samostatny operacni system a rad by z toho udelal dualboot aby nemusel vybirat bootovaci disk ale stacilo vybrat v boot manageru

(btw nema ta deska na F12 nejaky rychly boot menu?:notsure imho lepsi reseni nez prohazovat bootovani nebo resit dualboot)
    17.7.2009 11:49
    Smeli[QUOTE=mech13;271813]ma dva fyzicky disky, na kazdem z nich je jeden samostatny operacni system a rad by z toho udelal dualboot aby nemusel vybirat bootovaci disk ale stacilo vybrat v boot manageru

(btw nema ta deska na F12 nejaky rychly boot menu?:notsure imho lepsi reseni nez prohazovat bootovani nebo resit dualboot)[/QUOTE]

Proč to celé řeším je moje drahá mama, která si jednou za měsíc dojde zaplatit účty nebo náhodou zapnout hudbu. A v okamžiku, kdy vidí něco neznamého, tak je oheň na střeše - tys mi zablokoval počítač, tos udělal schválně, já se to učit nebudu... ach, zatím má extra účet na win7 tak sem zvědav jak dlouho ji potrvá, nž zas příjde s nějakým "poučením".

Samozřejmě že má boot menu deska (z hlavy ale myslím, že tam možnost vybrat z kterého disku není, pouze z disku nějakého).

K bcdeditu - opět jako by mi chyběl malinký kousek mozku, který dává dohromady algoritmy tak, aby spolu pracovali. Tedy, prodle nápovědy sem zadal bcdedit /create /d "Windows Vista" /application osloader s příznivou odezvou. Jenže, vytvořené guid bylo stejné, jako bylo guid podle bcdeditu pro W7... :notsure

Asi to uzavřu tak, že prostě pojedu na sedmičkách a dokud nenarazím na něco, co budu potřebovat a co nepojede, tak skočím zpět.

Btw, co ten soft na úpravy videa (movie maker beta je děsně pomalý krám)?
    18.7.2009 10:51
    fanynekTohle co řešíte mi hlava nebere. :notsure Vždyť na tom nic není.
    Když jsem nainstaloval Seven (už asi třikrát) na druhý disk (na prvním je Vista), tak se mi automaticky po POSTu zobrazí nabídka, který OS chci spustit a buďto jede dál ten, kterej mám v Konfiguraci systému/Spuštění počítače nastavený ako "výchozí", nebo si šipkou kliknu na 7 a je to. V Konfiguraci systému/Spuštění počítače (msconfig) si že jo nastavím, jak dlouho se mi ta nabídka výběru bude zobrazovat.
    Sevny jsem instaloval s normálně připojenýma obouma diskama a z bootováním z inst. DVD (ne instalace z OS).
    Stejně tak to fungovalo už XP vs. Vista. Prostě si Sedmičky (stejně jako dříve Vista) udělají zápis do MBR toho původníhp OS.
    18.7.2009 11:44
    mech13jj, ono to tak funguje jenze smeli uz ma nainstalovano na oba diskyt zvlast. proste kdyz instaloval sedmicky tak disk s vistama odpojil, aby mu ho to nahodou nepodelalo, takze se bootmanager nastavil samostatne - visty maji svuj na svem disku a sedmicky svuj na svem disku... a ted jak to bez reisntalu sedmicek dat do spravne podoby
    18.7.2009 11:54
    fanynek[QUOTE=mech13;271898]jj, ono to tak funguje jenze smeli uz ma nainstalovano na oba diskyt zvlast. proste kdyz instaloval sedmicky tak disk s vistama odpojil, aby mu ho to nahodou nepodelalo, takze se bootmanager nastavil samostatne - visty maji svuj na svem disku a sedmicky svuj na svem disku... a ted jak to bez reisntalu sedmicek dat do spravne podoby[/QUOTE]

:) Jj. Dík za vysvětlení. :thumb
    Tak to je pak jasný, že to klasicky nepůjde. :notsure A přes boot menu to dělat nechce/nemůže, skrz mamču.
    No, tak to si počkám, co vymyslíte, páč na tohle nejsu dostatečně zkušený a vzdělaný. :thumbdown
    18.7.2009 01:27
    SmeliBuuuuu, nic sem neodpojoval, kolikrat to mám psát :D
    18.7.2009 01:53
    mech13az tak moc poctive jsem to neprocital, sry:turtle proste se to nejak nainstalovalo samostatne...
    18.7.2009 03:47
    fanynekTy vaďo, Smeli, tak to máš asi rozbitý.:p
    Co konkrétně s tím můžeš dělat?
    Vidiíš z těch jednotlivých OS partišnu s tím druhým OS?
    Dostaneš se k souborům toho druhýho OS? (Vista--->Seven / Seven--->Vista)
    Jak to vypadá v tý záložce Spuštění počítače v nástroji Konfigurace systému (přes msconfig)? [SIZE="3"]

Vidíš tam oba dva OS
    ?[/SIZE]
    18.7.2009 04:36
    SmeliTy jo, já ho killnu, můžu?

[QUOTE]Bylo nebylo, na mém PC se proháněli Visty. Fakčili dobře, už nějaký ten rok, ale objevení sedmiček mi nedalo spát a nakonec se se jal je otestovat. Protože mi nedostačovalo místo na disku, dokoupil sem druhý. V té době byly visty na starším disku rozděleném na c: a d:. Dokoupený disk byl rozdělen na dvě části, jedna i: a druhá k:. Při instalaci sedmiček viděli vše v pořádku, ovšem disky v pořadí i:, c:, d: a k:. Bohužel sem se na to nekoukal, zkouknul sem menovku a plácl sem systém. Jaké bylo překvapení, když sem v sedmičkách našel rozdělení disků jako c: (i), d: (c), e: (d) a k: -> v závorce jak to vidí visty. Už kapiš? Externím aplikacím bych se rád vyhnul, většinou s nima víc věcí poryju než napravím. A násilím měnit písmena jednotek nechci kvůli nainstalovaným aplikacím.[/QUOTE]
    18.7.2009 04:43
    fanynek[QUOTE=Smeli;271991]Ty jo, já ho killnu, můžu?[/QUOTE]

:D:D:D To je ale logický, že si Sedmičky pojmenují disky podle sebe. Snad nechceš, aby si udělaly systémový disk s písmenem "Bž"? A pak dál si přiřadí písmena dle libosti a ty s tím nic nenaděláš. Po přepnutí do Vist máš zase Vistu na C: atd. Ne?

A ještě, než mě odděláš, tak se svěř: Jak to vypadá v tý záložce Spuštění počítače v nástroji Konfigurace systému (přes msconfig)?
    Vidíš tam oba dva OS? (jak ve Vistě, tak v 7)
    18.7.2009 05:10
    Dojigiri[QUOTE=Smeli;271831]K bcdeditu - opět jako by mi chyběl malinký kousek mozku, který dává dohromady algoritmy tak, aby spolu pracovali. Tedy, prodle nápovědy sem zadal bcdedit /create /d "Windows Vista" /application osloader s příznivou odezvou. Jenže, vytvořené guid bylo stejné, jako bylo guid podle bcdeditu pro W7... :notsure[/QUOTE]

Hmm, to bys pak měnil asi parametry pro to Win7 :notsure ... jediný co bys teda moh ještě zkusit by bylo zadat jinej GUID (aby ho pro tu položku použil) třeba vygenerovanej pomocí toho odkazu kterej jsem dával (anebo třeba jenom změnit jednu číslici v GUID pro Win 7 ... anebo spustit "bcdedit" na Vistě a použít ten, kterej je tam pro Vistu). A zadat ho při tom create (je to nepovinnej parametr, takže by ho měl vzít, pokud ho zadáš). A pak ho samozřejmě použít i v těch ostatních příkazech (místo toho {vista}) aby se měnila odpovídající položka. Ale sám jsem to jak říkám nikdy nezkoušel, takže to byl jenom nápad, jak by to možná mohlo jít udělat (a samotnýho by mě zajímalo jestli to půjde :) ).
    18.7.2009 05:46
    fanynekHele, já už su chodící mrtvola, takže se blbě ptát můžu, ale ty by sis ze Smeliho pokusnýho králíka dělat neměl.....:p
    Chápu to dobře, že je potřeba upravit MBR Vist, aby tam měly záznam o těch sedmičkách a fungoval pak normálně bootmanager?
    18.7.2009 06:37
    DojigiriJojo. Právě že jsme to tu řešili, že první disk s Vistou nevyndaval, ale sedmičky si přesto nainstalovaly svůj boot loader na druhej fyzickej disk, kam se instalovaly. Pokud by se instalovaly na jinou partition na stejným disku, měly by se přidat do boot loaderu Visty,, ale zřejmě když se instalujou na jinej fyzickej disk, si to daj tam, což mě osobně taky překvapilo.

Co se týká pokusnýho králíka, sám nemám kde to vyzkoušet, ale myslím si, že by to takhle jít (teoreticky) mělo. Jde o to prostě přidat správně položku pro pro Vistu do Win7 (nebo naopak) tak, aby se spouštěly z D:, ale pro ně to byla C: (což by ty parametry tak, jak jsem je napsal, mohly zajistit).
    18.7.2009 06:48
    fanynek[QUOTE=Dojigiri;272031]Jojo. Právě že jsme to tu řešili, že první disk s Vistou nevyndaval, ale sedmičky si přesto nainstalovaly svůj boot loader na druhej fyzickej disk, kam se instalovaly. Pokud by se instalovaly na jinou partition na stejným disku, měly by se přidat do boot loaderu Visty,, ale zřejmě když se instalujou na jinej fyzickej disk, si to daj tam, což mě osobně taky překvapilo.[/QUOTE]
    Ee. Mám to naprosto stejně, jako Smeli. Dva HDD, na každým dvě partišny, na jednom HDD na prvním oddílu Vistu a na druhým HDD na prvním oddílu Seven a při instalaci jsem jen vybral HDD, kam jsem to chtěl (druhý disk, první prim. oddíl) a bylo vymalováno.
    Bootloader funguje stejně, jako u XP + Vista apod. Ve Vistě vidíš ve "Spuštění systému" oba dva OS a to samý v Seven.
    18.7.2009 08:13
    SmeliHele, zas tak blbý nejsem. Systémy se navzájem nevidí co týče jejich bootloaderů, možná sem to psal, zkusím upřesnit, prostě v nnabídce spouštění systému je vždy jen jeden a to ten, který je spuštěný.
    18.7.2009 09:06
    fanynek[QUOTE=Smeli;272062]Hele, zas tak blbý nejsem. Systémy se navzájem nevidí co týče jejich bootloaderů, možná sem to psal, zkusím upřesnit, prostě v nnabídce spouštění systému je vždy jen jeden a to ten, který je spuštěný.[/QUOTE]

Tak se hned nerozčiluj. To nikdo neřek. Jen chci přesně vědět, jak to u tebe vypadá.
    Hele, a nebylo by rychlejší to přeinstalovat?:p
    18.7.2009 10:48
    Dojigiriprý už to instaloval 2x a pokaždý to dopadlo takhle stejně (nutnost přepínání v biosu) tak si nemyslím, že by další přeinstalace pomohla. Ideální by opravdu bylo, kdyby se povedlo přidat tu položku ručně (ono instalátor by měl v podstatě stejně defakto udělat to samý, akorát je otázka jestli to nastaví tak jak jsem psal). To, že se loader nainstaloval na 2. disk a nepřidal do původního mě taky celkem překvapilo, ale zřejmě to tak holt na tý konkrétní konfiguraci je, těžko říct, proč se to chová zrovna tak :notsure
    18.7.2009 11:19
    kevin00 [SIZE="3"]Win7 build 7600[/SIZE]

Stále nefunkční PunkBuster - chyba v API funkci přetrvává
    19.7.2009 12:13
    Smeli[QUOTE=Dojigiri;272108]prý už to instaloval 2x a pokaždý to dopadlo takhle stejně (nutnost přepínání v biosu) tak si nemyslím, že by další přeinstalace pomohla. Ideální by opravdu bylo, kdyby se povedlo přidat tu položku ručně (ono instalátor by měl v podstatě stejně defakto udělat to samý, akorát je otázka jestli to nastaví tak jak jsem psal). To, že se loader nainstaloval na 2. disk a nepřidal do původního mě taky celkem překvapilo, ale zřejmě to tak holt na tý konkrétní konfiguraci je, těžko říct, proč se to chová zrovna tak :notsure[/QUOTE]

Někde sem zahlídl někoho se stejným problémem, tuším to nakonec vzdal :D

Uvidímě, ráno an to mrknu. Btw, Vista používá ntldr?
    19.7.2009 01:02
    fanynek[QUOTE=Smeli;272122]Někde sem zahlídl někoho se stejným problémem, tuším to nakonec vzdal :D
    Uvidímě, ráno an to mrknu. Btw, Vista používá ntldr?[/QUOTE]
    Ale ty to nevzdáš. Viď? ;) NT LOADER určo používá.
    19.7.2009 03:13
    mech13[QUOTE=kevin00;272117] [SIZE="3"]Win7 build 7600[/SIZE]

Stále nefunkční PunkBuster - chyba v API funkci přetrvává[/QUOTE]

muzes byt presnejsi ktery build presne? 7600 je dost obecny pojem....
    19.7.2009 09:41
    Dojigiri[QUOTE=Smeli;272122]Btw, Vista používá ntldr?[/QUOTE]

Pokud jsem to pochopil dobře, ntldr právě používají starší verze Windows (do XP - proto se položka pro XP přidává jinak než Vista a novější). Vista a Win7 používají nějakou novější technologii (jinej boot loader). Ten umí pro starší verze spustiti systém přes ntldr a Vista a novější se spouštějí nějak přes soubor \Windows\system32\winload.exe (proto je potřeba nastavit Bcdedit /set {id} path ... aby věděl kde ho má hledat).
    19.7.2009 10:48
    RichmondFinalni verze 7
    7600.16385.090713-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD_stallion.iso
    Velikost: 3,02 GB (3.244.328.960 bytes)
    MD5 : d5748cc23dcca52a0b6ce99c826baaa1
    SHA1: 28fec690ca39ee673d3d7c705506083a7ccb5ff4
    CRC32 : 0961d037

edit: jestli je 100% finalni nemuzu zarucit, ale podle reakci na Technetu to jeste nikdo nevyvratil
    19.7.2009 10:51
    kevin00[QUOTE=mech13;272132]muzes byt presnejsi ktery build presne? 7600 je dost obecny pojem....[/QUOTE]

[SIZE="4"]Win7 build 7600.16384.090710-1945[/SIZE]

EDIT:
    Richmonde je to nějak potvrzeno ? Nejlépe vyjádření MS. Těchto spekulací již bylo několik.
    19.7.2009 11:59
    SmeliKašlu na to. Takže sem to nakonec "dokázal", viz. níže. Jenže po restartu a pokusu o naběhnutí do vist sem dostal nějaký error, že kernel nebyl nalezen nebo byl porušen. Takže sem najel do Vist (sami o sobě jedou v pořádku), vytáhl si jejich guid původní a celý postup opakoval s jejich guid (předchozí položku sem odstranil) ovšem, i potom Visty po výběru nenajeli. A už mě to nebaví :D

Screeny jsou s "náhodným" guid. Pro nastavení konkrétního stačilo za /create do složených závorek vrazit to konkrétní guid.

Edit: ještě mě napadla jedna věc - není pes zakopaný v tom, že jeden systém je x86 a druhý x64? ;)
    19.7.2009 12:02
    mech13[QUOTE=Richmond;272164]Finalni verze 7
    7600.16385.090713-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD_stallion.iso
    Velikost: 3,02 GB (3.244.328.960 bytes)
    MD5 : d5748cc23dcca52a0b6ce99c826baaa1
    SHA1: 28fec690ca39ee673d3d7c705506083a7ccb5ff4
    CRC32 : 0961d037

edit: jestli je 100% finalni nemuzu zarucit, ale podle reakci na Technetu to jeste nikdo nevyvratil[/QUOTE]
    asi tak:
    [QUOTE=mech13;271789]je v tech leakach ted docela zmatek, kazdy jiny MD5 nebo SH1...

co jsem tak nahodou narazil:

7600.16384 Pre-final
    7600.16385 RTM final
    7600.16386 Comercial

ale kdo vi jakou to muze mit vahu, mozna jen nejaky pubertacky strileni od pasu... mozna duveryhodne info... nwm

EDIT: takze na 7600.16385 to bude chtit asi chvilku pockat... to co leaknulo neni originalni iso ale jen obsah DVD... z ktereho pak koluji ruzne sestavene bootovaci DVD... proste chaos. viz:

Update: x86 has been leaked and its authenticity has been confirmed. Original leaker says that RTM will come next week. This has yet to be confirmed with any source.

Update 2: Fans have repacked the files into an .iso and leaked those as well. Since there are multiple versions leaked, it is not possible for us to track down and provide proper hashes.

original proste zatim neni, asi dost tech verzi bude fungovat ale kdo vi... bud bude potreba pockat na dalsi build nebo doufat ze jeste leakne originalni iso tohoto[/QUOTE]

neco jsem nasel ze 24. to ma byt oficialne na technetu. ted to jsou jen ruzne fan verze, nikde zatim neuniklo original M$ .iso

WZOR tvrdi, ze 7600.16385 je golden code, ale nikde jinde nepotvrzeno

takto by mely vypadat original M$ isa:
    7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
    SHA1: 326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
    SHA1: 5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

[QUOTE=kevin00;272166][SIZE="4"]Win7 build 7600.0.090622-1900 x64[/SIZE]

EDIT:
    Richmonde je to nějak potvrzeno ? Nejlépe vyjádření MS. Těchto spekulací již bylo několik.[/QUOTE]

7600.0 je nejaka blbost ne? mesic stary build?
    19.7.2009 12:23
    kevin00[QUOTE=mech13;272214]7600.0 je nejaka blbost ne? mesic stary build?[/QUOTE]

Bohužel není. PB není schopen korektně fungovat a stále "padá" s chybou funkce API.
    19.7.2009 12:25
    mech13ten build je nesmysl, o takovem jsem nikdy neslysel. vyzkousej nejaky normalni - 7600.1638x
    to cislo co jsi uvedl je nejaky nesmysl.... po obede jeste pogooglim ale imho to je blbost

EDIT: jediny vyskyt toho buildu je v tomto threadu....
    19.7.2009 01:10
    kevin00[QUOTE=mech13;272221]ten build je nesmysl ...[/QUOTE]

Verze opravena, omlouvám se za způsobený zmatek.
    19.7.2009 04:22
    fanynek[QUOTE=Smeli;272213]Edit: ještě mě napadla jedna věc - není pes zakopaný v tom, že jeden systém je x86 a druhý x64? ;)[/QUOTE]

Řekl bych, že ne. S konfigurací pevných disků jak máš ty i stejným umístěním systémů mi to fachalo stejně, jako x86+x86, tzn. při jakékoli kombinaci OS (VISTA 32/64 bit, nebo Seven 32/64 bit) se vždy bez oproblémů zobrazil bootmanager, kde lze vybrat, jaký OS se bude spouštět.
    19.7.2009 07:39
    Dojigiri[QUOTE=Smeli;272213]Kašlu na to. Takže sem to nakonec "dokázal", viz. níže. Jenže po restartu a pokusu o naběhnutí do vist sem dostal nějaký error, že kernel nebyl nalezen nebo byl porušen. Takže sem najel do Vist (sami o sobě jedou v pořádku), vytáhl si jejich guid původní a celý postup opakoval s jejich guid (předchozí položku sem odstranil) ovšem, i potom Visty po výběru nenajeli. A už mě to nebaví :D[/QUOTE]

Tak jsem měl chvíli čas a vyzkoušel jsem to ve virtuální mašině ve VMware (k disku s Win7 jsem si připojil druhej z jiný mašiny, kde byla nainstalovaná Vista, takže 2 "fyzický disky", což by měla být stejná konfigurace). A podařilo se mi to rozběhnout (přidat Vistu do boot loaderu Windows 7).

Zjistil jsem, že to s device a osdevice funguje trochu jinak, než jsem si myslel, obojí musí být nastavený na "partition=D:".

Takže při výpisu "bcdedit" na Vistě jsem dostal následující:

[code]
    Windows Boot Loader
    -------------------
    identifier {current}
    device partition=C:
    path \Windows\system32\winload.exe
    description Microsoft Windows Vista
    locale en-US
    inherit {bootloadersettings}
    osdevice partition=C:
    systemroot \Windows
    resumeobject {17701317-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8}
    nx OptIn
    [/code]

Potom jsem se snažil teda to samý dostat do loaderu Win7. Co se týká ID - zjistil jsem z jiný konfigurace, kde mám dualboot Visty 64 a Visty 32, že ID neni stejný jako ID který je vidět u ResumeObject, ale v první skupině je vždycky na konci místo 7 číslo 6, takže pro ID jsem použil stejný ID jako u resumeobject kromě toho, že jsem dal na konec první skupiny číslic 6 {1770131 6 -49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} . Takže příkazy jsem zadal následující:

[code]
    Bcdedit /create {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} /d "Microsoft Windows Vista" /application osloader
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} device partition=D:
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} path \Windows\system32\winload.exe
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} description Microsoft Windows Vista
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} locale en-US
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} inherit {bootloadersettings}
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} osdevice partition=D:
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} systemroot \Windows
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} resumeobject {17701317-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8}
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} nx OptIn
    Bcdedit /displayorder {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} /addlast
    [/code]

Nastavil jsem pro jistotu všechny položky stejně jako byly v původním loaderu Visty.

Takže po spuštění bcdedit na win7 jsem dostal následující pro dotyčnou položku:

[code]
    Windows Boot Loader
    -------------------
    identifier {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8}
    device partition=D:
    path \Windows\system32\winload.exe
    description Microsoft Windows Vista
    locale en-US
    inherit {bootloadersettings}
    osdevice partition=D:
    systemroot \Windows
    nx OptIn
    [/code]

Tj. to samý jako na původní Vistě, jenom se změnily disky u device a osdevice z C: na D: .

Pak mi jde normálně spustit Vistu z loaderu Win7, a Vista se připojí jako disk C:. Takže takhle by to teda mělo jít udělat i u tebe.
    19.7.2009 08:03
    mech13[QUOTE=Dojigiri;272363]
    [code]
    Windows Boot Loader
    -------------------
    identifier {current}
    device partition=C:
    ...
    nx OptIn
    [/code]
    ...
    [code]
    Bcdedit /create {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} /d "Microsoft Windows Vista" /application osloader
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} device partition=D:
    ...
    Bcdedit /set {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} nx OptIn
    Bcdedit /displayorder {17701316-49bc-11de-91e1-92b15dd4e9b8} /addlast
    [/code]
    ...[/QUOTE]

[OT] vim ze tezky OT ale nemuzu si to odpustit: zacina mi to tu pripominat linux:D [/OT]

Dojigiri: good job:thumb
    20.7.2009 10:43
    mech13takze dalsi "zarucena informace": 24. bude oficialne dostupny finalni RTM - 7600.16385

bohuzel je jediny zdroj porad jen WZOR... otazka je jestli se to ted objevila jen znovu recyklovana uz kolujici fama, nebo doslo k nejakemu ujisteni a potvrzeni predchozich fam...

kazdopadne se tento tyden ocekava finalni leak

//nekde koluji velikosti finalnich DVD, ale bez hashe takze opet - kdo vi...
    20.7.2009 11:29
    RichmondTo je prave ta co jsem na ni upozornoval, ale hashe nesedi protoze iso neni bootovaci takze po pridani bootu se hashe lisi :notsure
    20.7.2009 11:47
    mech13nee, to tvoje byl nejaky rebuild od stallion. toto bylo info od wzora a byly tam ruzne verze - retail, enterprise a w2008s R2, retail i enterprise x86 i x64, server uz jen x64

EDIT: jinak to na cem se to zaklada je, ze build 16385 byl odhlasovan za golden code - opet zprava od toho sameho zdroje...
    WZOR announced 100% of YES votes

kdyby to tak aspon potvrdila cina, takto to je vsechno jen wzor wzor wzor...
    22.7.2009 10:07
    mech13objevil se screenshot nejakeho M$ webu, na kterem je je jasne uvedeno RTM datum na 24. a datumy vsech jazykovych verzi.

24-48 hodin po tonto oficialnim oznameni RTM bude OEM partnerum dostupna OEM verze

EDIT: takze toho 24. je uz dostupnost pro OEM, dva dny po dnesnim ohlaseni
    22.7.2009 11:34
    mech13a je to tady!!!!

[SIZE="6"] Windows 7 Has Been Released to Manufacturing [/SIZE]

zdroj: win 7 team blog

http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/default.aspx
    24.7.2009 11:07
    mech13sevenforums:
    [quote]zukona got 7600 RTM build and said will be leaked at 1600 moscow time.

not wzor this time!!![/quote]
    24.7.2009 07:51
    mech13mame tu dlouho ocekavany leak

MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD-ZUKO
    MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X86.RETAIL.ENGLISH.DVD-ZUKO

original poznate takto:

# Windows 7 Retail Ultimate englisch (x86)
    Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
    CRC: 0xC1C20F76
    SHA-1: 0x5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

# Windows 7 Retail Ultimate englisch (x64)
    Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
    CRC: 0x1F1257CA
    SHA-1: 0x326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

zde je i MD5 http://www.sevenforums.com/193058-post153.html
    28.7.2009 11:21
    Deee-aNhttp://windows7news.com/2009/07/28/upgrade-path-revealed-for-windows-7/

BTW, pokud už třá Visty Home Premium nemám, musím asi pro upgrade koupit krabicovku...:notsure OEM-ko asi stačit nebude..., že ne?:notsure A jestli jo, platí pořád návaznost na koupi MB, nebo by to spravila třeba nová mechanika? Jasně, můžu se zeptat strejdy Dží, ale já jen, jestli to někdo nevíte od boku :). Stejně to asi bude nejlepší řešit, až budeme vědět ofiko koncové ceny sedmiček v krámech.
    1.8.2009 09:25
    liquidfunkVčerejškem jsem zkusil nahodit MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64 spolu s balíčkem češtiny a zatím se vše jeví jak bezproblémové a rychlé. Tedy v porovnání s vistou. Všechny ovladače fungují korektně, tedy až na jednu drobnost ala Creative, ale to se není čemu divit, viz. dole v příspěvku.
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=32014
    Kromě běžného přehrávání videa či mp3 a hraní CSS jsem toho moc nevyzkoušel, každopádně jsou první subjektivní pocity vcelku dobré.
    2.8.2009 10:15
    HFX9Mozna navrh na anketku:

Vadi Vam, ze nefunguje dvojklik na liste start (snadne spusteni) pro otevreni dalsiho okna urciteho programu?
    2.8.2009 09:53
    hawkeye9898ludom co maju graficke karty serie matrix od asusu

pocitajte s tym ze po win 7 itracker nepojde
    2.8.2009 10:27
    Richmond[quote=HFX9;277226]Vadi Vam, ze nefunguje dvojklik na liste start (snadne spusteni) pro otevreni dalsiho okna urciteho programu?[/quote]
    Na to je snad klik koleckem, ne?
    3.8.2009 07:18
    kevin00[SIZE="3"] Windows 7, build 7600.16385.090713-1255_x64 [/SIZE]

Instalace TuneUp Utilities 2009 s chybovým hlášením:

Při instalaci jsem na chybovém hlášení klikl na Ignorovat a instalace vždy pokračovala dál. Po nainstalování byla aplikace připravena k použití. Chovala se korektně a nezpozoroval jsem nějaké problémy s jejím použitím.
    Pro ty, kteří nechtějí riskovat případné problémy - opravdu jsem se po dobu testování žádnými neshledal, ale také netvrdím, že se nemohou vyskytnout - lze použít bezplatný nástroj Glary Utilities.
    3.8.2009 08:34
    HFX9[quote=Richmond;277457]Na to je snad klik koleckem, ne?[/quote]

jejda to me nenapadlo :rolleyes: diky :thumb
    7.8.2009 11:19
    12.8.2009 04:32
    kanabisz neznámého důvodu na dole na liště nefunkční ikonu která nejde odtranit normálně. nevíte jak jí odendám?
    12.8.2009 05:03
    EditorPO[quote=kanabis;281189]z neznámého důvodu na dole na liště nefunkční ikonu která nejde odtranit normálně. nevíte jak jí odendám?[/quote]
    Urob screen, z tvojho popisu problemu nieje jednoznacne o co ide. Screen daj ako prilohu.
    12.8.2009 06:02
    kanabisuž je to nastesti pryc. updatoval jsem safari a stara nefunkci ikona tam zustala. spustit to neslo a vytahnout nahoru take ne. jen presouvat doprave/leva.
    12.8.2009 06:19
    kevin00[quote=kanabis;281210]už je to nastesti pryc. updatoval jsem safari a stara nefunkci ikona tam zustala. spustit to neslo a vytahnout nahoru take ne. jen presouvat doprave/leva.[/quote]

Neměl jsi na mysli Připnout/odepnout ikonu z hlavního panelu :notsure

14.8.2009 02:56
    kanabisvice mene. tohle ale neslo
    20.8.2009 07:42
    matyyynezkoušel někdo win 7 s 512mb ram?
    případně rozdíl mezi 51MB a 1GB
    20.8.2009 08:20
    Richmond[quote=matyyy;284019]nezkoušel někdo win 7 s 512mb ram?
    případně rozdíl mezi 51MB a 1GB[/quote]
    Zkousel, na Duronu ;)
    Rozdil je v rychlosti prepinani mezi programy. Na 512 je to tak na 3-4 aplikace, na 768mb o kapanek snesitelnejsi. Na mym umpc (1.6via single core, 533 necela 1gb ram) se to hybe jako xp ;)
    6.9.2009 08:27