reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 Beta, RC, RTM

kevin00 (10238)|19.5.2009 11:12
Používám Win7 jako primární a jediný OS jak v desktopu, tak na notebooku. Zatím jsem se nesetkal s BSOD. Jediný problém, který vzhledem k BSOD mám, je použití SUPERAntiSpyware. Tento software se mi zatím nepodařilo korektně na Win7 rozchodit.
Dojigiri (1629)|19.5.2009 11:27
No, možná je to tim VMwarem a nějakej problém s driverama.
pas!k (3765)|19.5.2009 11:33
Kazdopadne je dobre vedet ze to zlobi :thumb
Richmond (8084)|19.5.2009 11:57
[QUOTE=kevin00;250553]Bohužel nemám jak vyzkoušet funkčnost rozpoznání psané češtiny, jelikož nejsem majitelem tabletu.[/QUOTE]
Momentalne nemam nikde Win7 (vcera jsem nainstaloval OSX 10.5.6 :mistake) ale na kontrolu rozpoznavani slov by melo stacit si spustit Input panel, prepnout jazyk na CZ a klavesnici zmenit prvni ikonou vlevo na "podtrzeni" (pokud je to ovsem mozne - jestli ne, tak slovnik chybi...)
kevin00 (10238)|19.5.2009 15:56
Win7 s virtuálními wi-fi adaptéry

Virtuální wi-fi adaptér tvoří softwarovou vrstvu, která umožní vytvořit neomezený počet wi-fi připojení. Virtuální wi-fi adaptér lze použít jak k Ad-Hoc připojení, tak jej lze použít jako opakovač.
Funkce by se měla objevit ve finální verzi Win7 a měla by být omezena na použití pouze jednoho virtuálního adaptéru.

Architektura Virtual WIFI:

Dojigiri (1629)|19.5.2009 17:27
[QUOTE=kevin00;250553]Win7 x86/x64 česky:


Ačkoliv oficiálně nebyli Win7 v české verzi uvolněny a nebyl ani uvolněn jazykový balíček MUI, je možno míti své Win7 v češtině.

Instalace:
Instalace jazykového balíčku se provádí standardní cestou. Po nainstalování je nutno restartovat počítač. Poté se již můžeš těšit z českého prostředí.

[LIST=1]
  • Spusť Control Panel
  • Otevři Region And Language
  • Klikni na záložku Keyboards and Languages
  • Klikni na tlačítko Install/Uninstall Languages
  • Install Display Languages
  • Browse Computer Or Network
  • Klikni na tlačítko Browse
  • Vyber jazykový balíček MUI
  • ...[/QUOTE]

    Jsem to chtěl zrovna vyzkoušet a došel jsem až k tomuhle bodu ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure (když "nebyl uvolněn") - ve Windows update je jenom 5 základních jazyků ... předpokládám, že je potřeba mít balíček staženej na disku ...
    kevin00 (10238)|19.5.2009 17:32
    [QUOTE=Dojigiri;250770]Jsem to chtěl zrovna vyzkoušet a došel jsem až k tomuhle bodu ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure (když "nebyl uvolněn") - ve Windows update je jenom 5 základních jazyků ... předpokládám, že je potřeba mít balíček staženej na disku ...[/QUOTE]

    Bohužel zde si budeš muset poradit sám. Nerad bych porušil pravidla tohoto fóra. Tudíž nemohu uvést odkaz na jazykový balíček MUI a ani jsem jazykový balíček uploadovat.
    husky14 (4214)|19.5.2009 17:36
    [QUOTE=Dojigiri;250770] ... a kde ten jazykový balíček MUI pro češtinu vezmu? :notsure [/QUOTE]A co třeba Google? Zkusils? :idea

    Btw. češtinu jsem instaloval včera (do 64bit 7100) a zatím úplně bez problémů :thumb
    Dojigiri (1629)|19.5.2009 18:01
    Aha ... jojo ... už jsem našel pár odkazů :)

    Já myslel jestli neni nějaká "oficiální" cesta :)
    Richmond (8084)|19.5.2009 19:59
    [QUOTE=Dojigiri;250790]Já myslel jestli neni nějaká "oficiální" cesta :)[/QUOTE]
    Kdyz jeste nejsou oficialne ani Win7???

    Windows 7 Power Managment Report (build-in tool)
    kevin00 (10238)|19.5.2009 20:01
    [QUOTE=Richmond;250843]Kdyz jeste nejsou oficialne ani Win7???[/QUOTE]

    Win7 RC je oficiálně možno stáhnout ze stránek MS, takže Dojigiri asi logicky myslel, jestli není podobná možnost stáhnout českou lokalizaci ;) :rolleyes:
    kevin00 (10238)|20.5.2009 23:06
    Quick Launch Bar ve Win7

    Chybí Ti panel rychlého spuštění, na který jsi zvyklí již od dob Win98 ? Nemusíš smutnit, Microsoft jej zcela z Windows neodstranil, pouze panel skryl. Pokud jej chceš znovu zobrazit věř, že to není nic těžkého.

    Postup:
    [LIST=1]
  • Povol zobrazování skrytých a systémových složek a souborů: Ovládací panely ? Možnosti složky ? záložka Zobrazení
  • Klikni pravým myšítkem na Hlavní panel ? Panel nástrojů ? Nový panel nástrojů
  • Najdi umístění %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\
  • Vyber složku Quick Launch
  • Nyní je na Hlavním panelu již zobrazen panel Quick Lauch
  • Pokud chceš zrušit texty u ikonek a název panelu, stačí tuto možnost zrušit kliknutím na nápis Quick Launch pravým myšítkem (zobrazit název a zobrazit text)
  • Pokud chceš panel přesunout vedle tlačítka Start jak jsi zvyklí, musíš nejdříve "odšpendlit" všechny zástupce na hlavním panelu i s panelem jazyků
  • Zruš Uzamknutí hlavního panelu (klikni pravým myšítkem na hlavním panelu)
  • Nyní můžeš libovolně pohybovat s panelem rychlého spuštění
  • Po umístění panelu rychlého spuštění uzamkni znovu hlavní panel
  • 01.png 02.png 03.PNG 04.png 05.PNG
    fanynek (2048)|21.5.2009 00:25
    Asi jsem tukan, ale kam mi zmizely v Quick Launch ikony "Plocha" a "Přepínání oken"? Kde to znova vyhrabu?
    Ď.
    kevin00 (10238)|21.5.2009 04:52
    kevin00 (10238)|21.5.2009 16:50
    Problém s instalací driverů pro zvukovou kartu Sound Blaster 5.1 Live:

    Oficiálně již tato karta není firmou Creative podporována. Hledal jsem na netu a prý by měli se zvukovou kartou spolupracovat drivery pro první edice zvukových karet Audigy. Problém nastává pokud máte Win7 x64, neboť nikdy nebyli vydány ovladače pro Visty. Aby to nebylo zase tak jednoduché, ovladače musí být ještě digitálně podepsané. A tak jsem hledal dále a našel jsem ovladače, které by měli podle uživatele fungovat i pod Win Vista x64. Nebude funkční prostorový zvuk, pouze půjdou 2 kanály. Pro zprovoznění prostorového zvuku nainstaluj ještě Creative Audio Console. Ovšem nemohu osobně vyzkoušet, proto bych byl velmi rád, kdyby případný "tester" napsal, jak dopadl.

    Windows 7 - Driver Availability Chart

    Případné další informace jak zprovoznit tohoto "dědečka" můžeš najít zde
    fanynek (2048)|21.5.2009 22:25
    Díky Kevine. Stáhl jsem si ty drivery, co uvádí v postu 5 na Windows Seven Forums a zvuk vč. ovl. softu od Creative Labs už mi jede.
    Sound Blaster ještě nepůjde díky tobě do kontíku.:p

    EDIT// Jo, a ten tvůj návod, jak opět získat Quick Launch je taky gut.:thumb
    Po větším boji je opět tam, kde má být se vším, co tam chci.:p

    OTÁZKA: Jak je to s emailovým klientem v sedmičce? Windows Mail z Visty nějak zmizel a nic jinýho jsem tam nenašel. :(
    r34ktor (7477)|22.5.2009 13:25
    [QUOTE=fanynek;251504]OTÁZKA: Jak je to s emailovým klientem v sedmičce? Windows Mail z Visty nějak zmizel a nic jinýho jsem tam nenašel. :([/QUOTE]
    E-mailový klient byl z Windows 7 odstraněn (a nebude ani ve finální verzi). Můžeš si doinstalovat buď Windows Live Mail, nebo použít jinou alternativu (např. Mozillu Thunderbird).
    EditorPO (2819)|22.5.2009 13:29
    Vcera som skusal RC1 na doske MSI KT266. Prvotny problem bol s instalaciou, pretoze DVD nechcelo bootovat, co som ale obisiel nabootovanim z Visty.

    Po instalacii a restarte ovsem win nenabehol, vlavo hore zostal blikat kurzor. Stretli ste sa s tym pri Win7? Neverim, ze ta doska je tak stara, ze by to robilo problem.
    Richmond (8084)|22.5.2009 13:57
    Ja Win7 nainstaloval na horsim stroji - ECS K7S5A (SiS 735) s 512MB SDRAM, boot v poradku ;)
    Deee-aN (3834)|22.5.2009 15:24
    Když už tu to vlákno je, dovolím si pár stupidních otázek (tak nějak jsem to projel, ale pokud mi něco uniklo, tak se omlouvám). Mám soslou 64bit verzi. Momentálně jedu na XP SP3. Vypálil jsem iso (vím, jde to i z flešky, ale to jedno dývko si snad můžu dovolit) a jen tak ze srandy jsem ho nechal najet, očekávajíce úvodní rámeček instalace. Vyhodilo to nějakou chybu z jejíhož obsahu (kde se psalo něco o nepodporovaných verzích nebo tak něco) jsem vydedukoval pro sebe ponaučení, že zřejmě asi bude před eventuální instalací lepší formátovat systémový disk a provést čistou instalaci. Jak jsem to tu ale četl - hlavně v těch návodech na instalaci z flešky - jedná se většinou (nebo vždy?) o upgrade z Visty nebo bety W7. Tak se ptám: můžu jít cestou čisté instalace, nebo budu muset nejdřív instalovat tu betu, co tu někde mám. Je ta beta ještě vůbec funkční?
    cool.user (2822)|22.5.2009 15:29
    [QUOTE=Deee-aN;251718]...[/QUOTE]

    Zkracene - budes muset provest cistou instalaci a nic jineho nez cistou instalaci. Upgrade (imho) z xp x86 neni mozny.
    kevin00 (10238)|22.5.2009 15:30
    Pokud instaluješ Win7 RC nezbude Ti nic jiného než formátovat. Upgrade z WinXp není možný a ani upgrade z Win7 beta na Win7 RC.

    EDIT:

    Pozdě ... :slug
    fanynek (2048)|22.5.2009 16:36
    Ještě se vrátím zpět a poděkuju pas!kovi za ten návod, jak udělat instalační klíčenku.;)

    Jinak jsem rozjel Win Seven 32bit CZ v plný parádě na mým druhým stroji Asus K8V-MX/Athlon 64 3000+ 2GHz/1.3GB DDR/Asus N6600LE/WDC 250GB U-ATA a musím říct, že to jede sakra svižně.
    Myslím, že Visty jsou proti tomuhle hodně nenažranej otesánek. (I co se týče běžících systémových procesů.)

    @r34ktor : Díky.;)
    mstejska (2912)|22.5.2009 19:03
    [QUOTE=fanynek;251754]J...
    Myslím, že Visty jsou proti tomuhle hodně nenažranej otesánek. (I co se týče běžících systémových procesů.[/QUOTE]

    A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti
    fanynek (2048)|22.5.2009 19:38
    [QUOTE=mstejska;251806]A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti[/QUOTE]

    No, bez diskuze ano. Jsem s nima daleko spokojenější. Je to Vistám samozřejmě hodně podobný, ale lepší. Zatím zjišťuju jen samá pozitiva. Kompatibilita programů fungujících na W Vista je zatím stoprocentní (až na pár drobností, které výrobci "programů" dohánějí nejnovějšími buildy) a kdybych měl možnost, tak na ně přejdu hned, jak je vydají v české lokalizaci.
    Jediné, co mi trochu chybí je absence ve Vistě integrovaného Windows Mailu, na který už jsem si zvykl a který v 7 není.
    A taky =pokud blbě nehledám= jsou ikony ve složce C/Windows/System32/imageres.dll jakoby chudší (rozuměj škaredější obrázky). (kdyžtak mě opravte)
    A jak jsem už psal, jejich HW náročnost je podle mě tak o třídu níž, než Visty.
    Richmond (8084)|22.5.2009 19:46
    Me ty "novy" ikony od bety vys taky nesedi, ty kresleny mi pripadaji "detsky" :notsure
    HW narocnost se mi zda +/- stejna ale vzhledem k mnostvi vypustenych aplikaci celkem logicka ikdyz RC se mi zdaji porad pomalejsi nez 6081 (RC tezko hodnotit, nemam je nikde tak dlouho abych je mel srovnatelne "zavsiveny" jako Visty).
    kevin00 (10238)|22.5.2009 19:51
    [QUOTE=mstejska;251806]A jsi spokojen? Nejake problemy? Porad uvazuju a Win 7 jako hlavnim OS, ale ted neni tolik casu si s nima hrat. Tak procitam a cekam na zkusenosti[/QUOTE]

    Používám Win7 RC v české lokalizaci jako hlavní OS jak na notebooku, tak na desktopu. Win7 jsou stabilní a veškeré programy určené pro Win Vista x64 či x86 jdou provozovat bez problémů. BSOD jsem zatím nepotkal :) Vlastně ano, když jsem se v buildu 7068 snačil instalovat SUPER Anti-Spyware, který s x86 systémem nechtělo spolupracovat.
    Jak píše fanynek, Win7 jsou oproti Win Vista o dost svižnější. Ovšem dle mého názoru jsou Win7 RC pomalejší než build 7068. I práce s Win7 na notebooku je příjemná a rychlá.
    kevin00 (10238)|22.5.2009 20:55
    Převzetí práv souborů a složek

    Potřebovali jste někdy převzít práva souborů a složek a nevěděli jste jak na to ? Mám pro Vás jednoduché řešení. Stáhněte si soubor v příloze a rozbalte jej. Spusťte soubor InstallTakeOwnership a potvrďte zapsání do registru. V kontextovém menu souborů a složek se objevila možnost Take Ownership. Kliknutím na tuto položku převezmete vlastnictví nad daným souborem či složkou.
    Pokud by jste chtěli možnost z kontextové nabídky odstranit, použijte soubor RemoveTakeOwnership, který je v archivu přiložen taktéž.

    Richmond (8084)|22.5.2009 21:17
    Tak jsem zkusebne nainstaloval CZ MUI na notes a prvni kroky vedly k rozpoznavani slov - a svete div se - JE TO TAM :thumb a hlavne to facha i s carkama a hackama (zatim jsem jenom "kreslil" mysakem, testovany stroj nema dotykac) - juchu... Vecer jeste zkusim MUI hodit na starsi build ;)
    kevin00 (10238)|22.5.2009 21:25
    Tak to jsi to vyzkoušel stejně jako já. Také nemám dotyk. display, tak jsem kreslil myškou :)
    Richmond (8084)|22.5.2009 21:28
    Na "malejch" dotykac mam, tohle byl notes matky (ted se teprv ukaze jestli je W7 blbovzdornejsi nez Vista)... Sem vocas ze jsem rovnou netestnul hlasovy ovladani :mistake
    kevin00 (10238)|22.5.2009 21:31
    Nemám mikrofon, takže nezkusím. Dej potom vědět jak to chodí ;)
    fanynek (2048)|22.5.2009 21:34
    [QUOTE=Richmond;251843].. Vecer jeste zkusim MUI hodit na starsi build ;)[/QUOTE]
    Jen pozn.: Někde jsem četl, že český lokalizační balíček chodí jen na verzi 7100.:notsure
    kevin00 (10238)|22.5.2009 23:47
    Všimli jste si, že lze odinstalovat IE8, ale WMP 12 ne ... :o
    Richmond (8084)|23.5.2009 00:08
    Aspon tak...
    Ale podle jednoho clanku voice command cestinou nevladne :cry. Mno jsem rad i za to psani (btw byla slibovana uz od XP, pak XP TabletPC Edition, dale pak u Vist a konecne v 7 kach jsem se ji dockal - takze musite uznat, ze mrkvosoft nelenil :D)
    kevin00 (10238)|23.5.2009 00:09
    [QUOTE=Richmond;251890]Aspon tak...[/QUOTE]

    Snažím se systém přesvědčit, že nechci používat jako výchozí aplikaci WMP, ale Winamp a on ne a ne to pochopit, natož umožnit ten zhovadilí program odinstalovat :mistake

    EDIT 1:
    Hmmm ... takže přes Výchozí programy cesta nevede, musíš otrocky určit výchozí program pro každý typ souboru :thumbdown

    EDIT 2:
    Takže odinstalace WMP 12 je přeci jenom umožněna:

    Richmond (8084)|23.5.2009 00:19
    [QUOTE=kevin00;251891]Hmmm ... takže přes Výchozí programy cesta nevede, musíš otrocky určit výchozí program pro každý typ souboru :thumbdown[/QUOTE]
    To samy bylo uz ve Vistach + Winamp Pro (nicmene vim, ze jsem nemel aktualni verzi...)

    Je nejak specielne (cti "pohodlneji") prizpusobena prace se slozkou "SendTo"? Docela ji pouzivam, tak jestli ji nemam hledat nekde jinde :notsure (jako tu stupidni "home network")
    kevin00 (10238)|23.5.2009 01:41
    Odstranění popisu "zástupce" u ikony zástupce



    [LIST=1]
  • Stiskni klávesu win + R nebo Start ? Spustit
  • Napiš regedit a stiskni Enter
  • V editoru registrů najdi větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer





  • V pravé části poklepej na link
  • Změň první hodnotu z 1E na 00 a klikni na OK




  • Zavři regedit
  • Restartuj počítač
  • fanynek (2048)|23.5.2009 16:01
    Ještě by jsi mohl Kevine někde vyštrachat, jak se zbavit těch šipek u zástupců. :p Na XP to šlo. Viz. http://booter.yc.cz/ladeniwindows/ladeniwindows4.htm bod 6, ale nevím, jak na sedmičce.

    OTÁZKA:;) Jak lamer fanynek dostane Kontakty (ty hlavně) a popř. poštu ze složek z Windows Mailu ve Vistě do Thunderbirdu? Do Kontaktů je logicky v poho nakopíruju -to je stejné, jako Vista.
    Richmond (8084)|23.5.2009 16:06
    [QUOTE=fanynek;251996]Ještě by jsi mohl Kevine někde vyštrachat, jak se zbavit těch šipek u zástupců. :p Na XP to šlo. Viz. http://booter.yc.cz/ladeniwindows/ladeniwindows4.htm bod 6, ale nevím, jak na sedmičce.[/QUOTE]

    V registrech je nekde link na ikonu - by podle me stacilo zmenit cislo ty ikony na cislo prazdny ikony :idea

    [QUOTE=fanynek;251996]OTÁZKA:;) Jak lamer fanynek dostane Kontakty (ty hlavně) a popř. poštu ze složek z Windows Mailu ve Vistě do Thunderbirdu? Do Kontaktů je logicky v poho nakopíruju -to je stejné, jako Vista.[/QUOTE]

    A nebude lepsi nainstalovat Outlook? Na synchronizaci s PDA/mobilama imho nejpohodlnejsi cesta...
    fanynek (2048)|23.5.2009 16:13
    Tak jsem to vyzkoušel a ten postup na odstranění šipek u zástpců v XP funguje i na Seven.:thumb
    untitled.JPG
    fanynek (2048)|23.5.2009 16:17
    [QUOTE=Richmond;251997]A nebude lepsi nainstalovat Outlook? Na synchronizaci s PDA/mobilama imho nejpohodlnejsi cesta...[/QUOTE]
    Hmmm.... asi to zkusím. Outlook mám v Officech 2007, tak si s tím pohraju. Jen ten Thunderbird se mi líbí.:(

    [SIZE="1"]Kua....nějak jsem zapoměl na edit. Teď to vypadá, že hrabu kredity. :p Sorry.[/SIZE]
    kevin00 (10238)|23.5.2009 22:14
    Zobrazení regionálních motivů ve Win7

    [LIST=1]
  • Povolte Zobrazení skrytých a systémových složek a souborů + povolit zobrazení chráněných systémových souborů




  • Otevři umístění C:\Windows\Globalization\MCT




  • Otevřete složku MCT-AU a v ní otevřete adresář Theme





  • Spustťe soubor AU.theme
  • Nyní máte aktivován nový motiv vzhledu. Nyní je již umístěn klasicky v individuálním nastavení
  • To samé opakujte ve všech adresářích
  • EditorPO (2819)|23.5.2009 23:02
    Uff, konecne som to nainstaloval. Cely den sa hram s vyrobou USB instalacky a nakoniec to funguje s tym oblbnutim pomocou instalacky Vista.
    fanynek (2048)|23.5.2009 23:06
    Promiň, ale co ti na tom nešlo? Podle postu 60 v tomhle threadu je to otázka pěti minut.:notsure
    kevin00 (10238)|23.5.2009 23:08
    [QUOTE=EditorPO;252100]Uff, konecne som to nainstaloval. Cely den sa hram s vyrobou USB instalacky a nakoniec to funguje s tym oblbnutim pomocou instalacky Vista.[/QUOTE]

    Já to nainstalovat pomocí UnetBootin a také v pohodě a bez problémů ;)
    fanynek (2048)|23.5.2009 23:14
    Hele, chlapi, nevím jak moc to vadí vám, ale začíná mě docela štvát, že to, co bylo implementováno ve Vistě, v sedmičce vyřezali. Už mě namíchli tím Windows Mailem, pokračují trapnejma ikonama a teď navíc zrušili Fotogalerii, kde se daly pohodlně a hlavně rychle upravit/oříznout obrázky. Nějakej chudáček Windows prohlížeč fotografií.... ubohost.:thumbdown
    SEVEN.jpg VISTA.jpg
    kevin00 (10238)|23.5.2009 23:17
    A co třeba malování :idea
    Výst?ižek.JPG
    fanynek (2048)|23.5.2009 23:22
    Malování je malování a ne prohlížeč obrázků a fotek, ve kterým rychle něco ořízneš, upravíš, nebo odstraníš červený oči ,když si ty fotky prohlížím.:runaway Jsem na ně nasranej. Windows Fotogalerie ve Vistách je fakt velice dobrá a pohotová. (Jasný, že na úpravy většího kalibru použiju Gimp, nebo PS.)
    kevin00 (10238)|23.5.2009 23:29
    Na redukci a úpravy používám Zoner a zbytek pokryje malování. On ten prohlížeč je opravdu prohlížeč.
    Udělat zase prohlížeč s úpravou fotek, nevím jestli by nedopadli jako s IE či WMP :notsure