reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nova sestava

Deee-aN (3834)|1.2.2009 14:27
Máš tam dva odkazy na ty samé, ale pokud jseš s nima spokojený, tak je zatím nech být a dokoupit můžeš později.
Leroj (271)|1.2.2009 15:14
monitor 20wide je malý - vzal bych /nevěřím, že máš tak malý stůl, ta 22 je široká 50cm/
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a repra tyto /líbí se mi dřevěné provedení/:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
computerboy (82)|1.2.2009 16:11
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- omlouvam se, tyhle se mi líbí
Logout (4018)|1.2.2009 16:53
Já bych teda vzal aspoň tydle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo aspoň tydle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
myslím, že budou hrát líp než plasťáky a o tolik víc nestojej....
Ono i když je pustíš potichu, tak plasťáky budou takový...no plastový...
computerboy (82)|1.2.2009 22:47
to Leroj: mám stůl o rozměrech 90x60 cm a tam se musí vejít monitor, vedle repro + jeste modem a zaroven trochu mista na obcasne napsani neceho atd... takze myslim, ze to bude i s tou dvacítkou až až....

takze repro nakonec koupim tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Prosím ještě jednou o zkontrolování před objednáním. Jinak žádné kabely nebo tak něco nebudu potřebovat objednávat?

to Deee-aN: co teda napsat přesně do poznámky k tomu sestavení té setavy? Jak jsi říkal o tom HDD, aby byl nahoře ne?
Deee-aN (3834)|1.2.2009 23:18
[quote=computerboy;213875]
to Deee-aN: co teda napsat přesně do poznámky k tomu sestavení té setavy? Jak jsi říkal o tom HDD, aby byl nahoře ne?[/quote]
Jestli ti můžu kecat do těch beden, tak proč nevzít v rámci jednoho poštovného tyhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ty z CZC tě objednané zvlášť vyjdou dráž. Navíc ty z Alfy mají vyšší číslo a jsou dražší a tak by čistě teoreticky mohly být lepší.:notsure [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
IMHO, až jim pošleš sestavu bez mechaniky, budou ti psát/volat, jestli jsi na ní nezapomněl. Nebo (pro jistotu) jim můžeš napsat, že mechaniku máš svojí a aby kvůli délce kabelů od zdroje dali HDD co nejvýše. A aby tě v případě nejasností kontaktovali. Podle mě s tím ale problém nebude. Přinejhorším se zeptáš tady.;)
Logout (4018)|1.2.2009 23:43
No ty v alfě (360) maj větší výkon oproti těm z CZC (350X): 10W oproti 7W (v CZC maj ten výkon u 350 uvedenej blbě). Naopak ale 350 má frekvenční rozsah od 25Hz, zatimco 360 až od 40Hz). Takže ty levnější s dopravou dražší z CZC jsou podle specifikací do malýho prostoru mírně lepší - výkon potřeba neni a basy maj mít lepší.... Ale věř specifikacím levnejch repro... Možná ten ne tak širokopásmovej reprák zas bude mít
lepší zvuk ve středech... Kdo ví.

Ale jestli bych kvůli tomu dělal spešl objednávku a platil navíc poštovný, taky nevim... Asi spíš ne...
computerboy (82)|2.2.2009 00:15
ty 360tky nejsou špatný podle specifikací a i podle diskuze na czc.cz , ale nelíbí se mi, že nemají tu látku vepředu jako ty 350tky...

jo a jeste ja mam Czechcomputer v městě, takže u toho bych poštovné neplatil , bych si tam zašel...
Deee-aN (3834)|2.2.2009 00:21
[quote=computerboy;213914]ty 360tky nejsou špatný podle specifikací a i podle diskuze na czc.cz , ale nelíbí se mi, že nemají tu látku vepředu jako ty 350tky...[/quote]
Tak na ně hodíš deku...;):D Jo a ty 360 zaberou méně místa na stole.
Logout (4018)|2.2.2009 00:29
"Deka" vepředu je ochrana - ale zvukově je negativní. Pokud nemáš stůl jako čuně (jako třeba já :-)), tak je spíš na závadu... I když u takovýdleho repra je to asi jedno... Vzhledem k tomu, že ale porovnáváme teoretický hodnoty ze specifikace a ani jedny jsme neslyšely, tak bych ti doporučil jednu ze dvou věcí
a) vyber si ty, který se Ti víc líběj
b) zajdi si do CZC, vem s sebou nějakej discman nebo něco takovýho a nech si ty repráčky předvíst a vyber si ty, který Ti budou znít líp. Pokud ale uvažujš o reprácích v týdle kategorii, tak Ti myslim (podobně jako mě) bude připadat, že hrajou +- stejně. (Profíkovi by zas připadalo, že hrajou +- stejně špatně, takže je to asi vůbec jedno). Ale určitá pravděpodobnost, že jedny jsou lepší a druhý horší tu je - ale takhle z papíru je to jako věštit z křišťálový koule.
Deee-aN (3834)|2.2.2009 00:32
[quote=Logout;213921]"Deka" vepředu je ochrana - ale zvukově je negativní. Pokud nemáš stůl jako čuně (jako třeba já :-)), tak je spíš na závadu... I když u takovýdleho repra je to asi jedno...[/quote]
IMHO computerboyovi jde spíš o estetickou stránku věci. I když vedle té case a monitoru budou jakékoli "dřevěné" bedýnky vypadat trochu nepatřičně.
computerboy (82)|2.2.2009 00:36
ne necham to takhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
+ objednám tohle zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jo a ještě jak to přesně probíhá, když mi to budou stavět sami? Přivezou mi už sestavenou celou bednu + všechny krabice od těch jednotlivých komponent? A když to pak zapnu, tak tam bude co? Nejlépe, kdyby tam byl akorát sformátovaný HDD, ale abych už nemusel se hrabat nějak v Biosu. Abych jenom nainstaloval Windows atd...

Máte s tím zkušenosti ?
Deee-aN (3834)|2.2.2009 10:29
Od skříně do 1k nemůžeš čekat zázraky a špatný kus může vyrobit kdokoli... Ale riziku toho špatného vypínače se můžeš vyhnout, když vezmeš kteroukoli z řady Elite330 (330-335). IMHO se liší jen designem čelního panelu.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
computerboy (82)|2.2.2009 11:13
?? to bylo určeno mně??
Deee-aN (3834)|2.2.2009 11:20
To o kvalitě levných skříní jsem myslel tak nějak všeobecně a ten návrh na jiné varianty té skříně byl pro tebe, kdybys nechtěl riskovat potíže popsané xviktorem.
computerboy (82)|2.2.2009 11:37
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- nejde mi otevřít

A nějak nechápu teď... Jaký problémy psal Xviktor???
- asi jsem při pondělku nějakej zpomalenej... :-)
Deee-aN (3834)|2.2.2009 11:47
[quote=computerboy;214086]
- nejde mi otevřít

A nějak nechápu teď... Jaký problémy psal Xviktor???
- asi jsem při pondělku nějakej zpomalenej... :-)[/quote]
Alfa nějak nefunguje...
@xxviktor: Jestli ti chodí na mail upozornění na nový příspěvek, měl bys to tam dohledat. Nebo se podívej sem https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=213840&postcount=11, tam je to samé. A tohle je reakce https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=214077&postcount=12
xxviktor (406)|2.2.2009 12:04
Právěže šlo o 334ku:) Nevím, třeba tam byl špatnej odlitek plastu nebo něco, ale to těžko posoudím. Vypínače jako takové byly v pořádku, jen to tlačítko na masce mělo blbej tvar, ale to už je jedno. Před vzhledem raději upřednostňuju funkčnost, takže příště raději třeba nějakého Yeong Yanga, ikdyž ty skříně (podle mého samozřejmě) vypadají nehorázně hnusně. Ale pod stolem to zas tak nevadí.

computerboy:Smazal jsem to kvůli tomu, že si to necháváš smontovat sám, takže by případnej vadnej kus mohli odhalit už na prodejně a tím tyhle krpy eliminovat.
computerboy (82)|2.2.2009 12:15
DEE-aN: aha, tyhle přispěvky od Xviktora čtu poprvý...to nebylo v mém vláknu...

takže můžu s klidem vzít tuhle jo? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deee-aN (3834)|2.2.2009 12:17
[quote=xxviktor;214097]Před vzhledem raději upřednostňuju funkčnost, takže příště raději třeba nějakého Yeong Yanga, ikdyž ty skříně (podle mého samozřejmě) vypadají nehorázně hnusně. Ale pod stolem to zas tak nevadí.
[/quote]
Tady šlo o to vzít co nejlacinější relativně slušnou skříň. Yeong Yangy (ano, neskutečně hnusné) jsou už v základu přes tisícovku a to do nich ještě musíš dokoupit fany. A když se jim kousek nevyvede, může také pěkně vibrovat.

[QUOTE]takže můžu s klidem vzít tuhle jo? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Ano. Jak psal xxviktor, případnou nefunkčnost by měli odhalit při stavbě. Ty ostatní 33x jsou uvnitř stejné, takže můžeš i jinou.
computerboy (82)|2.2.2009 12:32
Deee-aN: fajn

Jo a ještě jak to přesně probíhá, když mi to budou stavět sami? Přivezou mi už sestavenou celou bednu + všechny krabice od těch jednotlivých komponent? A když to pak zapnu, tak tam bude co? Nejlépe, kdyby tam byl akorát sformátovaný HDD, ale abych už nemusel se hrabat nějak v Biosu. Abych jenom nainstaloval Windows atd...

Máte s tím zkušenosti ?
xxviktor (406)|2.2.2009 12:59
Imho ti dodaj sestavenej funkční počítač i s těma krabicema (přecejen kvůli případným reklamačkám a co oni s něma mají dělat). S formátováním nepočítej. To by tam bylo snad jen kdyby sis tam nechal dát systém. V biosu se nejspíš hrabat nebudeš muset, to ale neznamená, že bude optimalizovaný.
Deee-aN (3834)|2.2.2009 13:30
[quote=computerboy;214105]Deee-aN: fajn

Jo a ještě jak to přesně probíhá, když mi to budou stavět sami? Přivezou mi už sestavenou celou bednu + všechny krabice od těch jednotlivých komponent? A když to pak zapnu, tak tam bude co? Nejlépe, kdyby tam byl akorát sformátovaný HDD, ale abych už nemusel se hrabat nějak v Biosu. Abych jenom nainstaloval Windows atd...

Máte s tím zkušenosti ?[/quote]
IMHO ti přijde komp, u kterého budeš muset zkraje v BIOSu nastavit jako bootovací mechaniku DVD.
computerboy (82)|2.2.2009 18:04
fajn, tak ja to objednam a pak bych se jeste pripadne ozval, kdybych si nevedel rady jak tam zapojit tu mechaniku..

Jestli mohu tak mezitim jsem se chtel jeste zeptat:
Mam tento notebook:
Acer Aspire 2012WLMi
Intel Pentium M 1.5 GHz
Intel 855 GME chipset
Intel PRO/Wireless 2200BG
15.4 WXGA TFT LCD
60GB Ultra DMA-100 HDD
DVD Dual Drive
512MB DDR SDRAM

Jakou by měl cenu? Funguje v pohodě, akorát má jednu mechanickou vadu a to, že jeden pant, co spojuje displej, tak je trochu odtrhnutý...

Chtěl bych se ho zbavit, ale zase úplně vyhodit se mi ho nechce..
computerboy (82)|9.2.2009 18:18
tak sestava uz je objednana, ale ty repro nevím, jestli objednat, když [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dodací lhůta neznámá ???
Myslíte, že to mohu objednat a tak do týdne to bude ?
Poprípadě nevíte o nějekém jiném shopu v Praze, kde by měly ten samý typ za stejnou, popř. levnější cenu ?

díky
computerboy (82)|17.2.2009 16:45
tak sestavu mam doma.

Nechápu, proč mám v krabici volně ležící větrák? (asi chladič procesoru) to jsem si nemusel kupovat extra zvlášt jiný?
Deee-aN (3834)|17.2.2009 17:08
IMHO je to od CPU, protože máš namontovaný Freezer s 92mm fanem a tenhle je IMHO 80mm, který ti přibalili, protože sis ho zaplatil. Navíc, právě kvůli jeho hlučnosti (mimo jiné) se dával do sestavy ten Freezer. Čili, použitím CPU box fanu místo toho Nexusu by sis moc nepomohl. A to si nejsem jistý, jestli se dá box fan nějak rozumně namontovat na case.
speedsnail (4876)|17.2.2009 17:10
Je to tedy větrák nebo chladič? (rozdíl snad poznáš).

1. Máš ho tam protože a) sis ho koupil (nebo koupil jiný a tenhle je navíc) b) ti ho tam dal někdo omylem
Pokud se jedná o box. chladič z procesoru tak je to verze a) a ten ti zbyde (jako všem lidem kteří chtějí mít tiché PC).
2. Ne nemusel sis Freezer 7 kupovat. Nicméně měl si ho už ve svém prvním návrhu sestavy a je to dobrý chladič za dobré peníze, takže s ním všichni souhlasili.
computerboy (82)|17.2.2009 18:21
ok, rozumím.
Tak ted nastává dilema jak pripojit tu DVD vypalovacku. Samozrejme i kdyz jsem jim psal do poznamky, aby HDD instalovali co nejvyse, tak ho dali dolu, ale snad to pujde i tak. Takze jsem propojil
1.SATA kablikem vypalovacku se základní deskou(je jedno do jake zdirky to dam ne?)
2. ted vzit ten cerny svazek kabliku(5) a pripojit do mechaniky??

prosim o radu
dekuju
speedsnail (4876)|17.2.2009 18:30
1. Ano je to jedno
2. Do mechaniky vedou 2 kabliky, jeden ze základní desky viz bod1. Druhý ze zdroje (nedá se to splést, jiný konektor by ti tam nešel zasunout)

Pokud odpovídam na něco jiného než ses ptal, tak jsem tě špatně pochopil, není to napsané příliž srozumitelně..
computerboy (82)|17.2.2009 18:37
to speedsnail: myslim, ze odpovidas na to co jsem potreboval vedet. Vyzkousim to a uvidime..
Kazdopadne jsem mel v krabici jeste kablik s konektory na jedne strane Serial ATA a na druhe HDD. Nemusí se tedy jeste propojit HDD s mechanikou timto? Ale to asi uz ne...
speedsnail (4876)|17.2.2009 18:53
Ted uz vubec nerozumim o cem mluvis. Co je to proboha "kablik s konektory na jedne strane Serial ATA a na druhe HDD"??
Zkus použít standardní pojmy jako "molex", datový SATA konektor, napájecí SATA konektor, IDE konektor, 6pin (pro napájení grafiky) a podobně a nebo to vyfoť..
computerboy (82)|17.2.2009 19:01
molex - stejny oba konektory jako ten kablik jak jsem pripojil z mechaniky na základní desku. Na jedne strane je napis Serial ATA a na druhe strane je napis HDD.
oranzovy...
speedsnail (4876)|17.2.2009 19:05
Fajn, to je datový sata kabel (funkčně je totožný s tím pro připojení mechaniky).
Ten zapojíš do základní desky do portu vedle mechaniky a na druhé straně do HDD.

Jo a molex vypadá takhle a je pro napájení
computerboy (82)|17.2.2009 19:11
fajn, tak ten mam asi navic, protoze HDD uz tam mam od nich zabudovane a je propojeny se základní deskou.

Ted jeste problem: Zatim jsem tu mechaniku pripojil jen abych odzkousel jestli funguje. Normalne vysunout a zasunout sla, takze bych to snad mel mit zapojene spravne. Ale ted to chci zapojit na pevno - to znamená vyndat zepredu jeden ten kryt a vsunout ji tam. Ale bojim se abych neco neznicil. Jak ten kryt vyndat? to musim nasilim vytlacit? mam tuhle bednu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

poradite prosim ?
computerboy (82)|17.2.2009 19:48
tak problem uz je vyresen...

Mechanika zapojena napevno.

A ted teda muzu zacit instalovat Windows? Nebo jeste neco nastavit v setupu? Zformatovat HDD?
robky (3195)|17.2.2009 19:52
V setupe (biose) musíš nastaviť poradie bootovania 1. DVD mechanika
Formát hdd sa vykonáva až na začiatku inštalácie, po nabootovaní z dvd
Logout (4018)|17.2.2009 19:59
Pokud chceš aby Ti řadič HDD fungoval v režimu AHCI (tzn. šel hotswap), je lepší to povolit před instalací windows.
computerboy (82)|17.2.2009 20:33
to Logout:
??? prosim, muzes mi to nejak vysvetlit jako pro laika? Jake to ma vyhody, pripadne nevyhody? Nevim vubec co to znamena
fanynek (2048)|17.2.2009 21:03
Myslím, že zde je řečeno vše, co potřebuješ vědět: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=27326 :thumb
computerboy (82)|17.2.2009 21:13
diky, tak z toho stejne nejsem moudrej - nekdo je pro to, nekdo zase proto. Necham to tak jak to je a pustim se do instalace...
kdyby byl nejaky problem tak se ozvu
Logout (4018)|17.2.2009 22:49
V postatě jediná reálná výhoda je v tom, že budeš moct zapojit další hdd k řadiči za chodu.
computerboy (82)|17.2.2009 23:43
jj díky, tak to stejně nevyužiju ...
computerboy (82)|17.2.2009 23:59
bych potreboval jeste poradit s temi repraky...
ty co jsem si urcil, ze si koupim, tak nejak se po nich slehla zem. Ve vsech eshopech neznaji duvod dodani.. Co s tim? Myslite ze mam jeste chvili pockat? nebo se poohlidnout po jinych?
Jedna se o tyhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
fanynek (2048)|18.2.2009 00:13
Já bych ti třeba poradil Creative [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,nebo Logitech [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .Geniusy jsem přestal brát, kvůli horšímu zvuku.
Deee-aN (3834)|18.2.2009 00:22
[quote=computerboy;220794]bych potreboval jeste poradit s temi repraky...
ty co jsem si urcil, ze si koupim, tak nejak se po nich slehla zem. Ve vsech eshopech neznaji duvod dodani.. Co s tim? Myslite ze mam jeste chvili pockat? nebo se poohlidnout po jinych?
Jedna se o tyhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Je možné, že už prostě nejsou. Já takhle jednou kupoval foťák. Všichni ho měli v nabídce, pár mi jich dokonce potvrdilo objednávku a pak mi jeden mimo záznam přiznal, že už nebude, že už ho ve velkoskladech nahradil novější typ. Nakonec jsem ho koupil v kamenném krámu.
Za Creativy se taky přimlouvám.