reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nova sestava

Deee-aN (3834)|30.1.2009 16:42
Ten 640GB bude rychlejší. Uvaž, jestli by ti v rámci úspor nestačil 320GB. Je to ten samý, jako ten 640GB, jen ta plotna je tam jen jedna. Pro jistotu bych ale vzal 320GB Samsung. U WD nemusí jít vždy o jednoplotnovou verzi.
K tomu zdroji budeš potřebovat přívodní kabel.;)
computerboy (82)|30.1.2009 16:51
a s temi samymi parametry jako je ten 640 GB neexistuje 500 GB ??

myslis kabel od zdroje do zasuvky? jestli ano, tak ten mam doma, snad to nechce nejaky specialni. mam ho od stareho pc, asi 10let stary, ale mel by byt ok...
speedsnail (4876)|30.1.2009 17:51
Dnes už by se neměl WD3200AAKS oběvit dvouplotnový, je to přes půl roku co se nevyrábí (nepředpokládám že by bylo WD tak hloupé aby stále vyrábělo dražší 2plotnovou verzi).
Logout (4018)|30.1.2009 18:49
Přesně, naopak Samsungy maj dost kolísavou kvalitu, volil bych jednoznačně WD.
computerboy (82)|30.1.2009 18:58
ok a WD v 500 GB verzi existuje ?
Logout (4018)|30.1.2009 19:45
Existuje, ale je nevýhodný ho koupit, anžto má menší hustotu zápisu na plotnu.
computerboy (82)|30.1.2009 20:09
fajn, tak tedy beru ten 640 GB WD

tak ted uz jenom prosim o zkouknutí zdroje a větráčku
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jestli by se tam nedalo dat neco levnejsi, ale ne na ukor vykonu. A nebo naopak jestli to nestaci a je treba tam dat vykonnejsi zdroj a vetrak ?

diky
Logout (4018)|30.1.2009 20:29
No problem.
Deee-aN (3834)|30.1.2009 20:37
Já už bych to nechal. Jestli tě opravdu tlačí peníze, vezmi Airen [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (cca -80,-) a 320GB WD (cca -500,-) a další dokoupíš, až ti bude docházet prostor. IMHO to nebude za měsíc. Na zdroji už bych neubíral.
BTW, budeš si to stavět sám?
computerboy (82)|30.1.2009 21:23
ok, takze zdroj taky nechavam.
A ten vetrak teda jaky? rikate ze bude stacit tenhle jo? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a nebo tam dat tenhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nevim jaky je v tom rozdil.

Jinak stavet si to sam nebudu - do toho si netroufam. Potreboval bych nekoho aby mi to sestavil a nejlepe asi v tom obchode.
computerboy (82)|30.1.2009 21:24
ten HDD beru ten 640 GB WD
Deee-aN (3834)|30.1.2009 21:34
Co se stavby týče - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Větrák - jestli na to máš, vezmi Nexus. Airen také není špatný, ale Nexus bude lepší.
milinn (50)|30.1.2009 21:51
Co takto vzít tuto desku ? Bude to zase o něco lěvnější a špatná taky neni [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
computerboy (82)|30.1.2009 22:25
ok, takze beru Nexus

a tu desku bych možná mohl vzít taky tu levnější, jak nabízí milinn
Nevidím v nich téměř žádný podstatný rozdíl
Deee-aN (3834)|30.1.2009 22:55
P31 je poněkud starší čipset a taky na ní můžeš zapomenout na víc než 4GB RAM. Třeba ti i čtyři připadají hodně, ale třeba budeš mít Visty a ty využijí i mnohem víc. I těch USB mi příjde málo, dneska se už dělá pomalu všechno na USB. Dost archaicky vypadají i ty PS2 konektory, o COM a LPT nemluvě.
Takhle, nechci jí hanit, ale osobně bych jí nevzal. To už bych radši ušetřil na HDD. Ten se dá dokoupit vždycky.
computerboy (82)|30.1.2009 23:20
fajn, tak tady je konečná sestava: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

- chybí tam něco ? třeba nějaký větrání, chlazení, kabely... co já vím, co k tomu je ještě potřeba, abych to nemusel dokupovat potom zvlášt.
Sítový kabel od zdroje do zásuvky mám od starého pc, tak doufám, že to bude stačit..
Deee-aN (3834)|30.1.2009 23:28
Dobrý! Jen jestli budeš chtít ticho, tak aspoň ten Freezer na procák. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
computerboy (82)|30.1.2009 23:55
fajn, je tam: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

- sice jsem to chtěl do 10 litrů, ale už to takhle nechám - myslím, že žádný zbytečnosti tam nejsou a to bych pak šetřil na úkor výkonu a to nechci.

Tak to by bylo.
Jeste par nejasností:
1. Půjde tam v pohodě připojit do PCI slotu TV karta FlyDVB Trio a bude fungovat?
2. Půjde tam připojit DVD vypalovačka a aby fungovala a jakou vybrat nebo to je jedno ?
DVDRW/RAM Samsung SH-S183A 8x8x18x18x SATA č.b.
DVDRW/RAM Samsung SH-S203B 16x16x20x20x SATA č.blk
Deee-aN (3834)|31.1.2009 00:24
[quote=computerboy;213154]
1. Půjde tam v pohodě připojit do PCI slotu TV karta FlyDVB Trio a bude fungovat?
2. Půjde tam připojit DVD vypalovačka a aby fungovala a jakou vybrat nebo to je jedno ?
DVDRW/RAM Samsung SH-S183A 8x8x18x18x SATA č.b.
DVDRW/RAM Samsung SH-S203B 16x16x20x20x SATA č.blk[/quote]
1. nevím, ale IMHO jo
2. určitě. Čím vyšší číslo, tím rychlejší

EDIT: https://www.svethardware.cz/svuj-pocitac-si-postavim-sam/23615 ;)
computerboy (82)|31.1.2009 02:02
fajn, tak po přečtení článku a hlavně diskuze k němu jsem dospěl k tomu, že jsi to radši nechám sestavit od odborníka. Sice bych většinu věcí si myslím zvládl, ale bojím se, že bych mohl něco zničit, hlavně zandavání procesoru atd...

Prosím ještě porovnejte tyto dvě sestavy: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a
GIGABYTE GZ-M3 Black
ASUS P5B-VM DO VPro, Gb LAN, iQ965 WireFire
CPU INTEL Core 2 Duo E6600 BOX
chladič CPU ArcticCooling Freezer 7 PRO, soc.775
1GB DDR2-800 MHz Samsung (2x)
HDD 500GB Samsung SpinP. T166 16MB SATAII/300 3RZ (2x)
FDD SONY 1.44MB/3.5"
DVDRW/RAM Samsung SH-S183A 8x8x18x18x SATA č.b.
DVDRW/RAM Samsung SH-S203B 16x16x20x20x SATA č.blk
VGA MSI RX1650XT-T2D256EZ,256 MB DDR3/128b,HeatPipe

HP TFT LP1965 19"LCD, performance line

Snad ta první, co si budu kupovat bude výkonnější :-)

A ještě jestli byste mohli říci jak bude tento počítač, co si kupuju upgradovatelný. Rád bych, aby mi vydržel sloužit aspoň tak 3, 4 roky bez upgradu a pak upgrade. Je to reálné??
milinn (50)|31.1.2009 07:53
Ano ta první sestava bude určitě výkonější co si budete kupovat a s tim upgradem to nepovím .) nejsem věštec, ale nějakou tu dobu stačit určitě bude. Esi budete taktovat tak vydrží určitě déle a zvládne zase o něco víc.

2: Deee-aN : proč by s tou deskou měl zapomenout na 4gb ram ? Je tam u ní napsáno toto Max. velikost operační paměti 4 GB.
Deee-aN (3834)|31.1.2009 08:38
[quote=computerboy;213175]fajn, tak po přečtení článku a hlavně diskuze k němu jsem dospěl k tomu, že jsi to radši nechám sestavit od odborníka. Sice bych většinu věcí si myslím zvládl, ale bojím se, že bych mohl něco zničit, hlavně zandavání procesoru atd...


Snad ta první, co si budu kupovat bude výkonnější :-)

A ještě jestli byste mohli říci jak bude tento počítač, co si kupuju upgradovatelný. Rád bych, aby mi vydržel sloužit aspoň tak 3, 4 roky bez upgradu a pak upgrade. Je to reálné??[/quote]
Ano, ta první bude výkonnější.
Dnešní počítače jsou takové LEGO. Když to budeš dělat s rozmyslem a podle toho návodu, co jsem postoval, nemůžeš nic zkazit. Prakticky všechno je blbuvzdorné. Abys třeba špatně osadil CPU, musel bys ho tam natlouct kladivem. Já byl také trochu neklidný, když jsem před sebou poprvé viděl haldu krabiček s komponenty a úplně v pohodě.
IMHO se nedá postavit sestava, která by se dala upgradovat za 3-4 roky. DDR2 i socket 775 se blíží ke konci své existence a za čtyři roky.....
[quote=milinn;213186]

2: Deee-aN : proč by s tou deskou měl zapomenout na 4gb ram ? Je tam u ní napsáno toto Max. velikost operační paměti 4 GB.[/quote]
Přečti si můj příspěvek znova ... a pořádně! ;)
computerboy (82)|31.1.2009 11:05
fajn, s tím setavením si to ještě promyslím, ale myslíte, že bych ty samé komponenty sehnal v nějakém jiném obchodě za lepší cenu? Všechny je asi nikde mít nebudou co? Jde mi o to, že jsem z Prahy a alfacomp, pokud vím, tak není pražský obchod. Hlavně kdyby pak se s tím něco stalo, tak pro případ reklamace, aby to nebylo komplikované.
Deee-aN (3834)|31.1.2009 11:13
Podívej se na softcom.cz. Ceny tam bývaly podobné, ale co si pamatuji, měli problémy s dodacími lhůtami.
Já bych se Alfy nebál. S reklamacemi tam nebývá problém. Možná, že některou komponentu mají někde levněji a jinou zase jinde levněji. Většinou jsou to malé obchody s minimálními sklady, takže by mohlo trvat dlouho, než bys to dal dohromady. IMHO je nejlepší to vzít od jednoho dodavatele.
computerboy (82)|31.1.2009 12:45
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ok, takze beru z Alfacomp.cz

Jeste k tomu potrebuju vybrat monitor. Moje pozadavky: LCD 19-20", a ted nevim jak to funguje, kdyz bych si vybral i s DVBT tunerem, tak funguje to potom jako TV? to znamena, ze bych nemusel zapinat pc, kdyz bych se chtel jen divat na televizi ?
matyyy (2527)|31.1.2009 12:56
jo přesně tak to funguje když je tunner v monitoru
imho teď se kupujou spíš 22" LCDčka (koukej na to aby mělo DVI zbytek parametru víceméně bezvýznamný)

v Pragu je mrtě obchodů stačí jen hledat podle tvých požadavků (třeba na vzdálenost) když něco koupíš jako fyzická osoba máš všude stejný práva na reklamaci
Deee-aN (3834)|31.1.2009 13:01
Nevidím tam tu mechaniku... Už nějakou máš nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kolik chceš dát do LCD? 19" je dneska hloupost. 20" už jde (např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), ale nejrozumnější je vzít 22" ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Už to není tolik peněz navíc a pamatuj, že monitor kupuješ třba na 5-6 let, abys pak nenadával na pár ušetřených stovek. Za tuner si docela připlatíš.
computerboy (82)|31.1.2009 14:21
to Matty: a kdyz mam zapleho kompa a chci se divat na tv, tak musim kompa vypnout? neto to jde taky pres nejaky programek kdyz mam tuner jen v tom monitoru ?
matyyy (2527)|31.1.2009 15:02
[QUOTE=computerboy;213318]to Matty: a kdyz mam zapleho kompa a chci se divat na tv, tak musim kompa vypnout? neto to jde taky pres nejaky programek kdyz mam tuner jen v tom monitoru ?[/QUOTE]
imho vypínat ne, si tohle pořeší monitor (pomocí přepínání vstupů)
computerboy (82)|31.1.2009 15:15
to Deee-aN:
vypalovačku tam dám jednu z tehlech dvouch:
DVDRW/RAM Samsung SH-S183A 8x8x18x18x SATA č.b.
DVDRW/RAM Samsung SH-S203B 16x16x20x20x SATA č.blk
- jeste nevim jakou, ale myslim ze to je jedno. Mam je obe v jednom pc a bude stacit bohate jedna v kazdem. Akorat doufam ze aspon tohle zvladnu odpojit a zapojit :-)

Z tech monitorů 22" mi připadá až moc velký. Mám ted tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jaký vzít??
Deee-aN (3834)|31.1.2009 19:30
Takže nejdřív monitory... Nerozumím ceně toho tvého HP, ale nenašel jsem, co má za technologii...:notsure:runaway
Z toho tvého výběru určitě ne jakýkoli 19". Z těch 20" LG nebo Samsung, ale... Pokud máš ve výběru 19" Philips za cca 6300,- , proč teda nevzít rovnou Samsung T220HD za cca 6800,-? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jinak ten zdroj můžeš klidně vzít Seasonic 350ET-F3 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Sestavu utáhne a kabely by také měly dosáhnout. Jenom jim do objednávky připiš, aby ti HDD dali co nejvýše. Předpokládám, že ty tvé DVD mechaniky jsou SATA, přinejhorším někde dokoupíš tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
computerboy (82)|31.1.2009 21:45
takze zdroj vzit ten drazsi 350 W jo? tenhle : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a do poznamky pripsat aby mi HDD nainstalovali co nejvyse jo?

Jinak s temi monitory fakt nevim. Ted koukam, ze ani jeden nema nastavitelny Výškově nastavitelný podstavec. To si myslím, že je celkem důležité, když člověk nemá nastavitelnou židli. To ten můj HP má.
Deee-aN (3834)|31.1.2009 21:52
HDD si můžeš přemontovat i sám, to není žádná věda. Nemluvě o tom, že úplně nejlepší je ho zavěsit na gumu do 5,25" šachty. Snížíš vibrace i hluk.
Na monitor koukáš odkud? Ze židle? Já taky a i kdyby ten můj měl nějaké polohování, nevyužil bych ho. Nemám proč, v základu je nastavený tak, aby byl ergonomicky správně.
computerboy (82)|31.1.2009 22:52
takže takhle je to správně? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jinak ten monitor asi ten Samsung 20" T200HD černo-rubínový [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- sice ty širokoúhlé , nevím nevím, mám doma právě ten HP, co není širokoúhlý a připadá mi, že na běžnou práci ty širokoúhlé nejsou moc dobré. Ale bohužel těch je dnes většina, takže si člověk nevybere. Možná je to jen o zvyku.
Logout (4018)|31.1.2009 23:04
Ještě k tomu tuneru v LCD monitoru - neni lepší vzít normální monitor a k tomu USB tuner do PC? Možnosti větší (nahrávání....), cena menší, výběr monitorů větší...
Deee-aN (3834)|31.1.2009 23:05
Ano, je to síla zvyku. A až si na tom pustíš tu televizi, která už dneska vysílá hodně širokoúhle, a nebo film, už non-wide nebudeš nikdy chtít ;).
computerboy (82)|31.1.2009 23:25
to Logout: mám tv kartu do PCI FlyDVB Trio, ale bojím se, že mi tam nepojede jako tady na tom pc. Nevím jestli je to softem nebo tou kartou. Prostě naladí jen asi jeden program a ostatní hodně špatně. Ale tenhle komp budu mít v jiné lokalitě, takže možná, že tam bude signál ok. Nemám ted možnost to vyzkoušet, protože tam jedu na notebooku. Pak mám ještě Aver TV Volar HX do USB a ten jede v obouch lokalitách spolehlivě.
Proto jsem se chtěl tak jako posichrovat, kdyby náhodou nešla ta FlyDVB Trio, tak abych to mohl jet přes ten monitor a případně připojit STB...
Deee-aN (3834)|31.1.2009 23:39
Jestli máš toho Avera (to mi připomíná, že mám někde jednoho zamluveného:rolleyes:), tak bych se na LCD s tunerem vykašlal a vzal třeba za ty samé peníze větší úhlopříčku. Popřemýšlej nad tím, jak často bys monitor používal čistě jako TV, tzn. bez zaplého PC.
computerboy (82)|1.2.2009 00:11
asi mas pravdu. Snad tam pujde ta PCI karta FlyDVB Trio. Ten USB Aver si necham pripojeny ve stavajicim kompu. Takze novy vyber monitoru bez TV tuneru, ale ještě řeším jak to udělat s repro. Nejraději bych abych je měl jen v monitoru a nemusel dokupovat zvlášt. Co se týče zvuku, tak nejsem nijak zvlášt náročný - poslech mp3, radia pres net, film, tv, IP telefonie... to by mělo to repro z monitoru(dejme tomu 2x3W) zvládat. Nebo se mýlím ? Chtěl bych totiž ušetřit místo na stole a mít tam jen ten monitor. A ten monitor teda 19-20"

poradíte jaký ? cena tak okolo 4 000 Kč
Deee-aN (3834)|1.2.2009 00:19
Proč tak neustále odmítáš tu 22"?:runaway:notsure V jednu chvíli bys dal 5,5k za LCD a teď už zase jen 4k... Takže opakování je matka moudrosti: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=213271&postcount=77 (bez toho o DVD a tuneru). To, co je na jakémkoli monitoru, jsou opravdu jen speakery. To znamená, že uslyšíš, co se děje, ale to je asi tak všechno...
computerboy (82)|1.2.2009 01:21
fajn, takze kompromis :-) 20" do maximalni vyse 5000 Kč s DPH, bez repra, bez tuneru
computerboy (82)|1.2.2009 01:40
jsem zkusil neco vyhledat:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deee-aN (3834)|1.2.2009 07:48
Takže 22" z nějakého důvodu, který jsi neuvedl, nechceš....:mistake
LG - ten je dobrý.
NEC - fajn, ale 4:3.
Samsung - asi z nich nejlepší volba, ale viz Níže...
Acer - sázka do loterie.

Níže - ještě jednou - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je lepší než tyhle a díky Alfě nejlacinější. Pokud opravdu potřebuješ polohování, tak je tu ten z tvého výběru, ale za poněkud jiné peníze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
computerboy (82)|1.2.2009 11:40
22" nechci z důvodu málo místa na stole. Když si představím, že tam budou muset být ještě repráky.
Takže ty Samsungy se liší čím? dobou odezvy.. to znamená čím vyšší číslo, tím lepší? jestli ano, tak mi vychází ten 43 lepší a ještě k tomu má ten podstavec nastavitelný a Pivot(to sice nevím co znamená, ale u těch lepších to je) - nebo se mýlím?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a nebo potom ještě tenhle ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deee-aN (3834)|1.2.2009 11:52
Čím nižší odezva, tím lepší. Ale ve skutečnosti to nepoznáš, takže vezmi ten 2043.
Pivot je věc, kterou se výrobci a prodejci rádi ohánějí a kterou 99,9% uživatelů nevyužije, nebo jen párkrát ze začátku než je to přestane bavit. Jedná se o možnost natočení displeje o 90°.
computerboy (82)|1.2.2009 12:33
ok, takze beru tenhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
akorát mi štve, že tam je jiný obrázek než, co má být. Je tam NW...

Ještě to, že je "Matný" znamená co? To pak existujou i Lesklý??
A bude to mít v obsahu balení ten kabel DVI->DVI ?? Nebo to bude u grafické karty?
Deee-aN (3834)|1.2.2009 12:42
Tady se o něm docela rozepisují http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/detail.do?group=computersperipherals&type=monitor&subtype=lcd&model_cd=LS20MYKEBQ/EDC# ;). Kabel bude u monitoru.
Matný má povrch displeje a existují i lesklé (např. ten můj). Někdo to považuje za výhodu, jiný ne. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/18648-anketa-matny-nebo-leskly
computerboy (82)|1.2.2009 12:58
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
takze prosim jeste o kontrolu a jinak asi uz posledni vec a to vybrat Repro. Nejake 2.0
Deee-aN (3834)|1.2.2009 13:35
Já jsem spokojený s [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale kupoval jsem je za cca 1100,-. Nějak to podražilo...:runaway. Taky jsem řešil málo místa na stole, ale zase jsem nechtěl notebookové speakery. A když už do toho dávám peníze, tak i trochu kvalitu. Zase je to o penězích nó... Rozhodně nemá smysl kupovat něco za dvě-tři stovky.
computerboy (82)|1.2.2009 14:09
ja mam ted tyhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a spokojenost.
Zamlouvaji se mi tyhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Vzhledem k tomu, že to bude používané v paneláku, tak myslím, že by mělo stačit - tam stejně to nemohu nějak osolit, protože by mě sousedi vykopali :-)

Jak to vidíte vy? Ty, co máte vy jsou pro mně dost drahé - tolik bych do toho nechtěl dávat, protože už takhle jsem překročil můj původní plán za sestavu.