reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přihlašování na fórum

Draken (1578)|20.3.2009 22:08
já teda nevim, ale když se přiloguju na PC v práci a pak přijdu domu a znova se přiloguju na domácím PC tak na úvodní stránce jsem přihlášen, ale jakmile kliknu na forum tak jsem na něm odhlášen-dám tedy přihlásit a vyběhne hláška že se musim odhlásit...tak se tedy odhlásím, znova přihlásím a pak to teprve jede...
mám to vyzkoušeno z pěti různých kompů, tudíž je to chyba stránek...
ještě v lednu s tím problém nebyl, prostě jsem se přilogoval a hotovo...
ptám se tedy: proč už SHW nejede jako dřív?
Karel Polívka (1485)|21.3.2009 10:00
Tohle je už opravené. Smažte si ve všech počítačích (a prohlížečích), ze kterých se na SHW přihlašujete, cookies serveru svethardware.cz.
xmarek (1676)|21.3.2009 11:57
Já řeším stejný problém s odhlašováním a přihlašováním. A jelikož funguji na 99% na notebooku tak to pro mě znamená se při přesunu pořád odhlašovat a přihlašovat. Všiml jsem si, že některé fóra to mají vyřešeno tak, že mě to automaticky odhlásí a pak se přihlásím znovu. (Což mi přijde jako pohodlnější).
Dojigiri (1629)|22.3.2009 10:56
Mně to zatím už zdá se funguje "jak má", tj. když se připojím odjinud nebo z jinýho počítače, jsem odhlášen jak na SHW, tak na fóru, a při přihlášení na hlavní stránce nebo z fóra jsem na fórum přihlášen v pořádku.
eraser (0)|22.3.2009 15:15
Toto je v poriadku i u mňa, ale problém je, ak používam ten istý notebook, resp. prehliadač, potom na SHW som pripojený permanentne, no pri zmene IP sa mi odlási fórum.
Lukáš 85 (132)|10.11.2009 20:29
Také mám podobný problém s přihlášeními. Rád bych se účastnil týdení šance-aktuální kolo- o let v letadle. Jsem přihlášen na úvodní straně SH , dále na foru, ale jakmile kliknu na ,,zúčastnit se" hodí mi to hlášku nejste přihlášen. Zkoušel jsem smazat cookies, různé kombinace přihlásit / odhlásit, ale stále mi to nefunguje. Mrzelo by mě, pokud bych se nemohl účastnit, protože letiště v Hradci Králové mám nedaleko a termín pro toto letiště vychází na den mých narozenin...Děkuju..
kevin00 (10238)|11.11.2009 08:04
Problém s přihlašováním by měl být snad již vyřešen. Smazal jsi jak cookies, tak cache prohlížeče ?
johny__g (6387)|11.11.2009 10:29
No mně to poslední dny taky blbne, každou chvíli mi to tvrdí že nejsem přihlášen. Většinou stačilo dát refresh nebo kliknout na nějaké vlákno a najednou jsem zase přihlášen. Cookies, cache, historii sem smazal několikrát, poté se to spíš zhoršilo, teď už stačí jen kliknout na nové téma nebo se pokusit napsat odpověď a hned to řve ať se přihlásím, pořád dokola. Minulý týden vše fungovalo jak má.
speedsnail (4876)|11.11.2009 13:18
Přidávám stížnost na přihlašování. Dnes zatím OK ale minulý týden to rozhodně blblo (předtím několik měsíců OK)
Karel Polívka (1485)|11.11.2009 15:40
V průběhu času je možné, že k nějakým trablům dojde společně s tím, jak vychází nové verze jednotlivých prohlížečů. Uvidíme, zda problémy s přihlašováním zaznamenává vícero uživatelů...
Logout (4018)|3.2.2010 00:43
Teď mi to nevydrží přihlášený někdy ani dvě minuty. Vždycky že se musím odhlásit a znovu přihlásit. Vopruz.

Firefox 3.6
r34ktor (7477)|3.2.2010 06:34
Já s FF 3.6 žádné problémy ohledně přihlašování nemám. :notsure
husky14 (4214)|3.2.2010 07:21
FF 3.6 - taky bez problémů :turtle
Smeli (2302)|3.2.2010 08:20
Opera 10.10 - včera se mi to taky stalo, myslím někdy dopoledne.
StD (1963)|3.2.2010 08:22
IE 6 a 8 nemá problem, přihlášení drží.
Aigor (201)|3.2.2010 09:56
Přihlašování stále nedořešeno, proto sem zavítám taky sotva jednou za 14 dní :thumbdown
kevin00 (10238)|3.2.2010 09:59
Opera 10.20: zatím bez problému
robky (3195)|3.2.2010 10:07
Opera 10.10: bez problémov, ale ...... a to ma štve najviac : v prípade pomalšieho pripojenia je v opere možné zapnúť Turbo a tu je kameň úrazu. Na SHW ma to prihlási, na fórumshw nie. Som členom viacerých fór, ale problém mám len so shw ....
hl.hl (1387)|3.2.2010 11:06
[quote=eraser;231989]Toto je v poriadku i u mňa, ale problém je, ak používam ten istý notebook, resp. prehliadač, potom na SHW som pripojený permanentne, no pri zmene IP sa mi odlási fórum.[/quote]

A toto se nejak resilo nebo to mam brat jako vlastnost? Dela me to uplne stejne a nejvic me stve, ze kdyz prejedu s NB jinam, hlasi to, ze se musim prihlasit, kliknu na prihlasit, ale po tomto se musim prvne odhlasit a az pak prihlasit. Celkem takovy vopruz delat to kazdy den minimalne 2x.
Karel Polívka (1485)|25.4.2010 21:47
[quote=hl.hl;344881]A toto se nejak resilo nebo to mam brat jako vlastnost? Dela me to uplne stejne a nejvic me stve, ze kdyz prejedu s NB jinam, hlasi to, ze se musim prihlasit, kliknu na prihlasit, ale po tomto se musim prvne odhlasit a az pak prihlasit. Celkem takovy vopruz delat to kazdy den minimalne 2x.[/quote]
Vlastnost: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=27468
Pavel Boček (4169)|1.10.2010 21:47
Ačkoli se snažím sem jinak už nechodit, SZ mě bohužel k tomu nutí. A přehlašovat se denně minimálně třikrát by dlouho nevydržely ani trpělivější povahy než já. Bude po dvou a půl letech od zjištění této vady nějaký vývoj??:hmm
Karel Polívka (1485)|30.10.2010 23:12
K problémům s přihlašováním - vyskytují se nepředvídatelně a pouze někomu. Pokud na naší straně nelze problematický stav navodit, nelze ani lokalizovat problém a opravit jej.

To, že při změně počítače (typický případ působení na fóru z domu a z práce) dojde k odhlášení, není chyba, ale už několikrát komentovaná vlastnost.

Tolik k dosavadnímu stavu, avšak - na konec tohoto roku je v plánu:


1. Upgrade vBulletinu (enginu pohánějícího toto fórum) na nejnovější verzi. Problém je, že námi aktuálně používaná verze vBulletinu (která je už rok a půl stará) je jedna z posledních verzí předchozí generace 3.X - nová generace 4.X je po programové stránce v mnoha ohledech předělána, což značně komplikuje upgrade díky velkému množství různých pluginů a vlastních úprav rozšiřujících funkčnost, které na fóru Světa hardware jsou.

Nová generace je však po funkční stránce dále a za rok své existence by už měly být vyřešené různé bugy, které tak rozsáhlé změny běžně doprovází. Upgrade je třeba, jelikož ve stávajícím fóru jsou některé chyby, které už nikdo neopraví (vývojáři se zaměřují na 4.X), nemluvě o minimálních možnostech dalšího vylepšování.

Tento upgrade se tak jistě neobejde bez komplikací, které v tuto chvíli nelze předvídat. Je možné, že po upgradu přestane něco fungovat, protože otestovat všechno předem bude naprosto nereálné, a bude se to řešit až při ostrém provozu. Cílem bude zachovat aktuální funkčnost, jak to jen nejvíce půjde, případně ji vylepšit.

Nejdříve sice provedu upgrade fóra na Digimanii z důvodu nižší návštěvnosti, ale tamější fórum (to platí i pro fórum TV Freaku) obsahuje o poznání méně rozšíření než fórum Světa hardware (odměňovací systém, hádanky z Laboratoře SHW, medaile, SHWallpaper, sekce s články a casemody...).


2. Pokud by i u nové verze měly pokračovat zmiňované problémy s přihlašováním, zrušíme společné přihlašování mezi našimi magazíny a fóry - napříč magazíny by zůstalo zachováno stejně jako napříč fóry. Tzn. pokud bych se přihlásil v magazínu Světa hardware, přihlásilo by mě to automaticky i v magazínech TV Freaku a Digimanie. Nesnažilo by se mě to už automaticky přihlásit do našich diskuzních fór.

To samé by platilo pro fóra - pokud bych se přihlásil do fóra Světa hardware, přihlásilo by mě to automaticky i ve fórech TV Freaku a Digimanie. Nesnažilo by se mě to už automaticky přihlásit do našich magazínů.

Pro magazín i fóra by byly nadále platné stejné přihlašovací údaje a stejný formulář pro změnu registračních údajů jako doposud. Určitým způsobem by šlo o krok zpět, ale odstranily by se tím problémy, kdy je uživatel přihlášený v magazínu a po vstupu do fóra je nepřihlášený - klikne na přihlášení, objeví se znovu v magazínu jako přihlášený a zobrazí se mu hláška "Před přihlášením do fóra se musíte nejdříve odhlásit a pak znovu přihlásit", k čemuž dochází častěji, než by bylo únosné.
StD (1963)|31.10.2010 00:46
Nechci být "zlý sýček", ale mám aktuální zkušenost s touto verzí vBulletinu (z US fóra) takovou, že to znamená prakticky K.O. - z fóra bude mrtvola a nebude to vůbec souviset s automatickým přihlašováním, které bude kupodivu fungovat sqěle... Souvisí to s jistými novými zákony a prací těch, kteří se Vám/nám dívají na klávesnice z dálky... Dobrý večer.
Karel Polívka (1485)|31.10.2010 02:21
Nerozumím. Můžete být konkrétní a napsat, proč by upgrade vBulletinu měl znamenat konec tohoto fóra? S jakým jiným fórem běžícím na vBulletinu 4.X máte špatnou zkušenost a o jaké problémy se tam jednalo? Váš příspěvek nesdělil žádnou informaci a pouze může u někoho způsobit zbytečné obavy.

vBulletin 4.X je na světě už rok a je používán řadou diskuzních fór po celém světě. Po celou dobu vývoj průběžně sleduji a nejsem si vědom problémů, které by u nás mohly v důsledku vyústit v konec fóra. Ze začátku bylo kolem 4.X hodně rušno a zklamání, a to hlavně protože jej doprovázelo velké množství různých bugů, které se nestíhaly řešit, a slibované novinky byly posunuty až do pozdějších verzí. Nicméně vývoj vypadá v poslední době OK, řada problémů byla vyřešena a funkčnost se pomalu dále rozvíjí stejně jako přibývá rozšiřujících pluginů.
StD (1963)|31.10.2010 06:50
Až budu mít chvilku času, tak to popíšu podrobněji přes SZ, nechci tady rozšiřovat nějakou paniku. Jenom vím, že "to" dovede prakticky zrušit některé konkretní funkce fora, jako neviditelná počitadla, ikony, avatary a i obrázky se proměňují v čevené křížky (ovšem jen někomu), ale co je hlavní, vše se neskutečně zpomalí, takže tam lidé raději přestanou chodit. Tato zkrácená zkušenost je z jednoho fora s příponou dot net.
Karel Polívka (1485)|31.10.2010 07:24
OK. Podle toho popisu to ale vypadá opravdu jen na problémy některé starší verze z rodiny 4.X, protože jich bylo skutečně požehnaně (a je nutno říci, že problémy, jež postihly fórum XXX, nemusely zákonitě postihnout i fórum YYY - záleželo na nastavení serveru a způsobu nastavení fóra).

Aktuální subverze, která je pouze pár dní stará, je po ročním uvedení do provozu 4.08 (tzn. osmá v pořadí) a připravuje se další. Každá subverze opravovala množství bugů v řádu stovek a zásadní problémy systémového charakteru jsou vyřešené, produkt je už nyní stabilní.

Z tohoto důvodu jsem i s upgradem vyčkával a rozvoj fóra díky tomu v posledních měsících stagnoval, protože přejít na některou z těch prvních verzí by byla sebevražda.
StD (1963)|31.10.2010 07:36
[quote=Karel Polívka;412789]...protože přejít na některou z těch prvních verzí by byla sebevražda.[/quote]
Jj - přesně vystiženo - proto jsem reagoval jak jsem reagoval.
wolf007 (653)|16.11.2010 20:15
dnes odpoledne prihlaseni probehlo v pohode,ale ted vecer me neslo se prihlasit i kdyz jsem mel uzivatelske jmeno a heslo spravne... dekuji panu panu K.Polivkovi za asistenci s heslem ....
mech13 (5526)|26.11.2010 07:32
Zdravím,
docela jsem si zvykl na postup "prihlasit -> odhlasit -> pokracuj -> prihlasit -> pokracuj -> forum"...
Jsou to tech problémy, chápu to.

Ale co mi už docela vadí je, když probíhá nějaká reklamní akce a reklama se zobrazuje před zobrazením titulky SHW (Interstitial?). Když už, tak bych chápal její zobrazení po kliknutí na přihlásit ve fóru při přechodu na SHW... Ale že se zobrazuje po kliknutí na odhlásit a přihlásit už je docela nepříjemné.

Z přihlašovacího postupu se tak stává "prihlasit -> odhlasit -> pokracuj -> preskocit -> prihlasit -> pokracuj -> preskocit -> forum". To už je na můj vkus docela dost.

Nevím, v jakém časovém horizontu proběhne upgrade na novou verzi vBulletinu, pokud by to mělo trvat delší dobu a úprava tohoto postupu přihlašování (odstranění rekalmy) by nebyla časově moc náročná, dost bych ji uvítal.
NHKG (1136)|26.11.2010 07:42
No a to ti ještě de ta reklama přeskočit, u mě nejde ani přeskočit. A k čemu je dobré odhlášení, nemohlo by probíhat nějak automaticky? Každopádně pokud se nepovede rozchodit společné přihlašování na všechny 3 weby, tak už by se mohlo aspoň konečně zrušit. Snažit se tady přispívat na 2 fóra najednou je PEKLO.
honzee (187)|23.12.2010 11:59
Zdravim,
rozhodne se mi nechce procitat cely topic, tak si jenom vyleju srdce:)

Je velmi neprijemne, ze me forum automaticky odhlasuje pri zmene PC nebo lokality. Casto menim misto a PC, a na forum se pokazde musim prihlasit. (nekdy i odhlasit a prihlasit) Zadne jine forum, ktere navstevuji, tenhle system nepouziva. Je to pro me opravdu VELMI neprijemne.

To je vse, co sem chtel rict:)
r34ktor (7477)|27.1.2011 18:14
Hojně se o tom diskutuje na skládce, tak vznesu dotaz do příslušného vlákna.

Poslední dobou (cca týden) mě fórum náhodně odhlásí. Zpravidla se tak stane po delší nečinnosti. Došlo v tomto směru k nějakým úpravám? Dříve se tak dělo jen po aktualizaci (změně) prohlížeče, či PC (IP adresy).

PS: Na stránce magazínu zůstanu přihlášen.
durib (1141)|27.1.2011 19:40
Me to taktez velmi vadi. Chci napsat prispevek a vyskoci na me: "Pro prihlaseni na forum se nejprve odhlaste a pak znovu prihlaste." To je trochu na hlavu co?
kocourleo (110)|27.1.2011 21:55
Taky mne to docela štve. Co je za logiku se nejprve odhlásit, abych se mohl přihlásit? I do samoobsluhy vejdu napoprvé, tady do této "samoobsluhy" vejdu do dveří, otočím se, vyjdu ven, zase se otočím a vejdu podruhé. Uff. A to nemluvím o tom, že mne to po odhlášení hodí nikoliv na stránku fóra, ale na stránku magazínu, takže je to další nájezd myší do záložek a znovunačtení fóra. Je to opruz, a to se přihlašuju jen z jedné statické IP adresy.
Karel Polívka (1485)|28.1.2011 15:43
[quote=r34ktor;431782]Hojně se o tom diskutuje na skládce, tak vznesu dotaz do příslušného vlákna.

Poslední dobou (cca týden) mě fórum náhodně odhlásí. Zpravidla se tak stane po delší nečinnosti. Došlo v tomto směru k nějakým úpravám? Dříve se tak dělo jen po aktualizaci (změně) prohlížeče, či PC (IP adresy).

PS: Na stránce magazínu zůstanu přihlášen.[/quote]
V tomto směru tento měsíc na naší straně k úpravám nedošlo. Zhruba po jaké době k tomu samovolnému odhlášení z fóra v případě nečinnosti dochází?
StD (1963)|28.1.2011 15:48
[quote=Karel Polívka;431932]V tomto směru tento měsíc na naší straně k úpravám nedošlo. Zhruba po jaké době k tomu samovolnému odhlášení z fóra v případě nečinnosti dochází?[/quote]

U mne to bylo včera naposledy takto (jednou TVF podruhé SHW):
27.01.2011 12:01 hod., IE6
druhý: 27.01.2011 12:17 hod. (stejný prohlížeč)

Jo a "řeší" se totéž (=nadává) i zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24242

P.S. Už jsem si začal vést log, kdy k tomu došlo...
Karel Polívka (1485)|28.1.2011 16:05
Potřebuji vědět interval mezi poslední aktivitou (ve stavu přihlášeného uživatele) a odhlášením, ne jen konkrétní čas odhlášení (to samo o sobě nic neřekne). Tedy po jak dlouhé době neaktivity dojde k odhlášení.

Tzn.:
27.01.2011 12:01 hod., IE6
druhý: 27.01.2011 12:17 hod. (stejný prohlížeč)

...tyto dva časové údaje znamenají co?
r34ktor (7477)|28.1.2011 16:07
U mě k tomu dochází zpravidla takto:
  • Večer uspím PC (jsem přihlášen na fóru).
  • Ráno PC probudím, obnovím stránku, a jsem odhlášen.
IP adresa se nemění, kontroluji to na routeru. Ze včera na dnešek byl interval nečinnosti na fóru cca 9 hodin.
Prohlížeč: FF 3.6.13
StD (1963)|28.1.2011 16:17
[quote=Karel Polívka;431936]Potřebuji vědět interval mezi poslední aktivitou (ve stavu přihlášeného uživatele) a odhlášením, ne jen konkrétní čas odhlášení (to samo o sobě nic neřekne). Tedy po jak dlouhé době neaktivity dojde k odhlášení.

Tzn.:
27.01.2011 12:01 hod., IE6
druhý: 27.01.2011 12:17 hod. (stejný prohlížeč)

...tyto dva časové údaje znamenají co?[/quote]
U mne to není žádná neaktivita (i když i párkrát se mi to dříve stalo, že jsem měl jen otevřené okno dole zmenšené v liště...) ale v těchto dvou případech to bylo normální browsování po forech, z toho jednou jsem dopsal odpověď a po stisku tlačítka odeslat vyskočila hláška "musíte být přihlášen" a následovalo kolečko odhlásit/přihlásit... Ten čas je vyskočení té hlášky.

Edito: Ten INTERVAL přihlášení - bylo to z domova, tudíž přihlašoval jsem se někdy po 7 ráno a odhlašoval večer někdy po 23. hodině.
Kirk1 (850)|28.1.2011 16:19
Ja mam ten istý prehliadač a robím to podobne ako r34ktor ibaže mne to urobí za menej ako 5h nečinnosti. Pred týždňom som to mal podobne avšak nechám bežať FF aj SHW skladkou kuknem jedenu časť serialu cca 23min dam refresh stranky a bác ste odhlásený interval nečinnosti myslím nato nemá žiaden vplyv.:notsure
meeee (1110)|28.1.2011 16:21
Taky mám pocit, že to nesouvisí s dobou neaktivity, protože když se přihlásím hned po výpadku, je na fóru přihlášeno dohromady jenom několik (jednotky) uživatelů, když před odhlášením to byly desítky.
r34ktor (7477)|28.1.2011 16:27
Evidentně se to chová nevyzpytatelně. Ovšem během procházení fóra, nebo odesílaní postu, u mě k odhlašování (zatím) nedochází. :notsure
Karel Polívka (1485)|28.1.2011 19:09
Zaměříme se na to, ale už to moc nechci zkoumat a upravovat, chci rozpojit společné přihlašování tak, že společné přihlašování bude pouze v rámci magazínů a pak samostatně v rámci fór. Udělat to jen v rámci magazínů bude snadné (teď už to tak je a je to funkční), ale v rámci fór budou nějaké úpravy potřeba. Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně (společné přihlašování by fungovalo jen v rámci magazínů) by bylo lepší než ty stávající problémy.
StD (1963)|28.1.2011 19:15
No to je právě ono - na foru to odhlásí a na magacínech jsem stále přihlášený... Když oddělit, tak všechno.
StD (1963)|28.1.2011 19:35
...jo a ještě tady nepadlo ohlášení závady "Database error..." To na mě i na jiné párkrát vyskočilo místo toho "Musíte být přihlášen..." Až se to zase stane, udělám Screenshot.
HiLow (1000)|28.1.2011 20:24
Database error... na mě už taky asi 2x vybaflo. Jinak problém s přihlašováním mám stejný jako ostatní a není to závislé na době nečinnosti.
vivid.sk (132)|28.1.2011 20:26
[quote=Karel Polívka;431993] Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně...[/quote]

To by vobec nebol problem ak by forum nekontrolovalo IP adresu a browser ($HTTP_USER_AGENT), pretoze nie je problem sa raz za cas prihlasit (a ulozena cookie si ma bude pamatat). Ale neustale sa prihasovat aj 5x denne (doma, praca, ine IP adresy) nie je vobec prijemne. Nie kazdy sa totiz prihlasuje stale z jedneho PC a z jednej IP adresy.

Preto nechapem, ked ine typy for tuto kontrolu maju vypnutu (alebo maju moznost to vypnut v uzivatelskych nastaveniach), tak preco prave toto forum ma s tym problemy (argument o zvysenej bezpecnosti sa mi na forum tohto typu zda dost bezpredmetne. Forum nie je internetbanking)

Dufam vsak, ze tieto veci budu vyriesene novou verziou bulletinu.
Ivo Mašek (507)|29.1.2011 13:37
Jsem asi staromódní, nebo nevím. Já to řeším takto:
Otevřu si web TVF magazínu, tam kliknu na "forum", to se mi otevře a tam se přihlásím. Bez nijakého problému. A jako přihlášený mohu bez potíží přepínat a brouzdat jak na magazínu TVF, tak i na forum TVF. Jakmile chci odejít z TVF, tak na foru se odhlásím (vlastně "zamknu" dveře) a je to. (když odcházím z bytu byť do vedlejšího krámku, také za sebou zavřu dveře bytu, i když se za pár minut vrátím)
Nemám s přihlašováním a odhlašováním žádný problém. Zatím, tedy ..............
Kozouš (500)|29.1.2011 15:04
Také pravidelně absolvuji kolečko odhlásit-přihlásit, ovšem všiml jsem se že mi to dělá převážně po aktualizaci jakéhokoliv doplňku do FF - může to mít nějakou souvislost?
czhunter (775)|29.1.2011 16:01
Mě to taky samo odhlašuje, což ještě není to nejhorší.
To nejhorší je, že k opětovnému přihlášení musím projít přes 5 různých stránek a asi 10x něco poklikat.