reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trackmania Forever

Deee-aN (3834)|19.2.2009 14:36
Takže jsem odeslal CYW002 a Twister 002. Tak jsem zvědavý, jestli je obelstíte....:notsure;):p:D
Deee-aN (3834)|19.2.2009 20:44
Zdá se, že nám funguje upload, tak sem dám trať, co mi EditorPO zatrhnul...;):p:D:D:D
EditorPO (2819)|19.2.2009 23:17
Opravene 2 mapy su na serveri.
ICE_D (2754)|20.2.2009 18:58
Ok prilezitostne projedu ;)
Kirk1 (850)|23.2.2009 21:05
[quote=Deee-aN;221736]Zdá se, že nám funguje upload, tak sem dám trať, co mi EditorPO zatrhnul...;):p:D:D:D[/quote]
Ahoj Deee-aN akurat som ju hral 5 min a da sa skratit oproti tvojim 47s na 23s staci ak sa na starte otocis a stastne dopadnes na kusok zelene pod sebou a si par metrov od ciela.;) Staci tam dat CP alebo tu zelen zaplavit vodou:thumb
Deee-aN (3834)|23.2.2009 21:42
To jsem myslel, že to bude trvat dýl, než to někdo objeví...:mistake:D. Mě se podařilo dobře dopadnout jen asi 2x, tak jsem to neřešil.
Oprava ;)
Kirk1 (850)|23.2.2009 22:08
[quote=Deee-aN;223103]To jsem myslel, že to bude trvat dýl, než to někdo objeví...:mistake:D. Mě se podařilo dobře dopadnout jen asi 2x, tak jsem to neřešil.
Oprava ;)[/quote]

No je to lepsie nejakych 30,8s:D ak chces aby sa islo cez strechu tak musis smer jazdy posunut inak alebo prerobit strechu ja som pred skokom zatocil hned do lava prava (to je jedno podla toho aky mas nabeh) a stale som brzdil - prepad cez skaru v sklennej streche a nazem a ciel (dost nahoda :notsure a to mohlo byt este lepsie :D nebyt tych konstrukcii :D)
Kirk1 (850)|23.2.2009 22:25
Deee-aN odskusaj som sa kedysi pred :notsure 2-3 mes. hral ak chces pouzi uprav prerob rob co chces :D nem uz nato cas a len sa mi to povaluje v pc. V niektorych su sami zda aj cuty uz neviem ;).
Deee-aN (3834)|23.2.2009 22:29
[quote=Kirk1;223119]No je to lepsie nejakych 30,8s:D ak chces aby sa islo cez strechu tak musis smer jazdy posunut inak alebo prerobit strechu ja som pred skokom zatocil hned do lava prava (to je jedno podla toho aky mas nabeh) a stale som brzdil - prepad cez skaru v sklennej streche a nazem a ciel (dost nahoda :notsure a to mohlo byt este lepsie :D nebyt tych konstrukcii :D)[/quote]
To je cajk, o tom to je :D. Já to ovlivním jen po ten skok, dál už je to o tom, kdo vymyslí nejlepší způsob, jak se dostat co nejrychleji zpátky. Se střechou nic neudělám, je mimo konstrukční oblast. Z toho samého důvodu tam nemůžu dát CP.:) Jakmile opustíš rampu, je to na tobě. Hledej, šmudlo!:D:D:D
Ten můj čas je z jízdy víceméně kolem, abych tu trať potvrdil na projetí a mohl jí pustit do světa.
Když zůstaneš na tý tribuně a budeš tam chvilku popojíždět najdeš několik míst, kudy se dostat zpátky na plochu. Nic z toho jsem ale nestavěl já. Je to součást "kulis" od Nadea.

EDIT: OK. Zkusím!
Kirk1 (850)|23.2.2009 22:43
To mi je jasne mozno skusit predlzit o par metrov uvod aby sa pri skorom brzdeni nedalo dobrzdit este pred strechou ale zasa ak to prezenies tak skocis az za nu :D:D:D
Co sa tyka toho casu aby si to vysperkoval sam by si si ju musel niekolko krat prejst a to je strata zbytocna casu pre konstruktera Tracks :D :thumb
Deee-aN (3834)|23.2.2009 22:54
Tahle trať zas nebyla myšlená až tak vážně ;). Možná se k tomuhle vyjíždění ze stadionu ještě někdy vrátím, ale až bude víc zkušeností, aby byla poněkud více vymakaná a zajímavější.
Jinak už jsem stihl chvíli bloudit na jedné té tvojí, ale to se poddá. Chce to trénink...;)
Kirk1 (850)|23.2.2009 23:29
To asi myslis na nervy (musel som si to tiez prejst :) ) no ona je po chvyli na nervy :D najma ked je taka banalna a chces ist skoro stale na plny kotol :D:D:D
Deee-aN (3834)|23.2.2009 23:45
Ve skutečnosti to byla ta Ej ha. Ke konci je tam trochu problém najít, kudy tudy k cíli. Šipky by bodly :). Ale jak říkám - tohle se stane u hodně tratí, že to člověk musí chvíli zkoušet, než najde správnou trasu. Já jsem si to ve své lenosti dal do editoru a prohlídl si to shora. Na to Ej ha se ještě podívám. Hopla není zrovna můj šálek kávy. Nahoda je v raném stádiu rozpracovanosti a Nervy nevypadají špatně, ale chtělo by je to IMHO trochu došperkovat nějakými překážkami, aby to nebyl jen pořád full speed.
Navíc, z reakcí lidí vyplývá, že mají radši snadno zapamatovatelné kratší tratě - cca 30-50s. I já se tomu budu snažit trošku přizpůsobit.

BTW @všichni: napište vaší představu optimální tratě. Co by na ní mělo být a co ne, délku, atd. Všem se stoprocentně zavděčit nedá, ale aspoň můžeme mít na serveru takovou vyváženou směs.
Kirk1 (850)|24.2.2009 19:22
V pohode urob co uznas za vhodne ja nato nemam cas to bola iba taka z nudze cnost :D
ICE_D (2754)|24.2.2009 20:36
Pro me jsou idealem trate serie ESWC Masters Paris - cca 1 minuta - charakter technicko-rychly. Spise uprednostnuju techniku proti rychlosti.

A ZADNEJ PISEK, BAHNO CI JINE SRAGORY!!! JEN ASFALT ;)
Deee-aN (3834)|25.2.2009 13:51
Japa jsme se vyspinkali?:) Doufám, že dobře, protože vám dávám k testování a připomínkování beta verzi nové tratě.:p Jmenuje se to zatím Twister 003, i když jsem původně twister dělat nechtěl. Pokud někoho napadne něco lepšího, sem s tím!
karo1 (150)|25.2.2009 14:53
Ako sa vola vas server?
Deee-aN (3834)|25.2.2009 14:56
SvetHardware.cz
Kirk1 (850)|25.2.2009 16:03
[quote=Deee-aN;223547]Japa jsme se vyspinkali?:) Doufám, že dobře, protože vám dávám k testování a připomínkování beta verzi nové tratě.:p Jmenuje se to zatím Twister 003, i když jsem původně twister dělat nechtěl. Pokud někoho napadne něco lepšího, sem s tím![/quote]
Snad iba jedna vec ktora mne osobne robi vecne problemy a to je 3CP chcelo by ho dat o jedno policko dalej (ked som isiel v idealnej stope vzdy som donho vletel :D tak sa da usetrit pas sec. aj ked tieto trate su nie vzdy moc po mojej chuti :D:D:D)
Deee-aN (3834)|25.2.2009 18:55
Sry, ale 3CP zůstane tam, kde je :p. Je tam právě kvůli přibrždění ;). V podstatě tak trochu naschvál.
Ale slibuju, že až budu dělat fullspeed trať, budu se snažit o ideální stopu.;):D
CommanderZ (512)|26.2.2009 19:24
[QUOTE=Deee-aN;223547]Japa jsme se vyspinkali?:) Doufám, že dobře, protože vám dávám k testování a připomínkování beta verzi nové tratě.:p Jmenuje se to zatím Twister 003, i když jsem původně twister dělat nechtěl. Pokud někoho napadne něco lepšího, sem s tím![/QUOTE]

Moc pekna trat. Pro TMF jsem jeste Stadium trat nedelal, takze mne nektery dily docela prekvapily...treba takove ty modre prujezdy jsou moc pekne. Akorat to na mne bylo trochu zmatene, dost dlouho mi trvalo, nez jsem vubec nasel cestu do cile.

Uz si taky zase musim zkusit neco udelat :)

EDIT: Kdyz udelam Stadium trat v TMUF, pujde pak hrat v TMNF?
Deee-aN (3834)|26.2.2009 19:55
To mi připomíná, že mi chybějí ještě šipky na těch modrých. Doupravím to.

@ EDIT: nevím...:)

BTW: kde jsi nemohl trefit? Zkusil bych to pořešit...
CommanderZ (512)|26.2.2009 20:24
Nekritictejsi misto bylo tam po tom jednom prejezdu po te vertikalni rampe. Ono to tam vypada, jako ze se ma najet na dalsi rampu, ale ono se tam musi nekam uhnout a odjet nejakou ulickou.
Richmond (8084)|26.2.2009 20:57
Mam par dotazu:
1. Ma to auticko rucni brzdu?
2. Da se nastavit brightness?
3. Cim se zapina motion blur?
[neviditelne pro Deee-aNa]4. Proc je Deee-aN tak rychlej? Jestli je to protoze si sam stavi trate tak jsem pro docasne zabanovani, popr. at jezdi se zmacknutou sipkou doleva/doprava < minimalne, popr. s rucni brzdou[/neviditelne pro Deee-aNa]
ICE_D (2754)|26.2.2009 21:04
HH, jestli je deeean rychlej, tak co jsem potom ja? :D
Deee-aN (3834)|26.2.2009 21:05
[quote=CommanderZ;224047]Nekritictejsi misto bylo tam po tom jednom prejezdu po te vertikalni rampe. Ono to tam vypada, jako ze se ma najet na dalsi rampu, ale ono se tam musi nekam uhnout a odjet nejakou ulickou.[/quote]
Myslíš ten dlouhý rychlý wallride a potom ostře na brzdy skrz CP do vracáku a úzké uličky (screeen dole)?:notsure I like it!:D Ale byl bych nerad, kdyby to mělo být nějak matoucí. Uznávám, že je to těžké na projetí (ale nechci dělat vyloženě jednoduché tratě) a rozhodně jsem tam už nechtěl dělat další wallride. Už by tam toho bylo IMHO moc.
Potvrď, prosím, jestli myslíš tohle a jestli tě něco napadá, ničemu se nebráním ;):).
Screenshot 2009-02-26_21-02-07.png
Deee-aN (3834)|26.2.2009 21:14
[quote=Richmond;224061]Mam par dotazu:
1. Ma to auticko rucni brzdu?
2. Da se nastavit brightness?
3. Cim se zapina motion blur?
[neviditelne pro Deee-aNa]4. Proc je Deee-aN tak rychlej? Jestli je to protoze si sam stavi trate tak jsem pro docasne zabanovani, popr. at jezdi se zmacknutou sipkou doleva/doprava < minimalne, popr. s rucni brzdou[/neviditelne pro Deee-aNa][/quote]
1. nevím, ale taky by mě to zajímalo:)
2. čudlíkem na monitoru :p
3. V nastavení po spuštění hry je to v Pokročilých nastaveních IMHO Pohybové rozostření.
(Neviditelné pro Richmonda) Já a rychlej?:notsure:stupid Záleží na tom, proti komu se jede. Pak můžu být rychlej i já :D BTW, dneska jsem tam Richmonda asi viděl :D:D:D:D

[quote=ice_d;224063]HH, jestli je deeean rychlej, tak co jsem potom ja? :D[/quote]
Ty jsi bohatej a skoro všecky jsi podmázl....;):p:D:D:D:D:D:D:D

BTW, sosni Twister 003 a prubni ;).

CommanderZ (512)|26.2.2009 22:00
Ne, tohle, ta trubka je naprosto jasna

EDIT: Jeste jeden obrazek :D
twister.png muahaha.png
Deee-aN (3834)|26.2.2009 22:50
[quote=CommanderZ;224086]Ne, tohle, ta trubka je naprosto jasna[/quote]
Aha! Tam je to IMHO po šipkách skrz CP a pryč... Ale provedl jsem nějaké úpravy, tak to zkoukněte ;).

EDIT: no vidíš, jak jsi rychlej! :D:cool::eek: Co na to ice_d?:notsure:turtle;):D
ICE_D (2754)|26.2.2009 23:45
Deean a kam to mam rozbalit aby mi to hra nasla? :)
CommanderZ (512)|26.2.2009 23:46
Bud spust primo ten soubor (jesli ho ma TM naasociovany), nebo Dokumenty/TrackMania/Tracks/Challenges
ICE_D (2754)|26.2.2009 23:56
Dikes. DAl jsem to za 49.1, je co zlepsovat :D trat je vcelku dobra, akorat je takova nevyvazena, furt brzda plyn, chybi plynulost :) ale primlouvam se za nasazeni na server ;)
Deee-aN (3834)|27.2.2009 00:15
Jak říkám, fullspeed trať taky udělám, ale IMHO je to zajímavější, když je potřeba řídit. Nejen plyn, ale i brzda. Tam se dá právě ztratit, nebo získat a zmenšuje to riziko toho přetahování se o setiny.
Ještě se na to (teď už ne:p:sleep) kouknu a zkusím něco vykoumat. Třeba se ještě někdo vyjádří, než to zoficializujeme.
Richmond (8084)|27.2.2009 00:42
Ja bych to klidne na server nahral. Jestli to ovsem neni naky brutalni ucko (na to aby mel clovek specialni schopnosti) - ty ostatni klikatice se mi docela libily. Jinak s tim blurem ma u me Deee-aN RB+ ale ted nemuzu hodnotit...
edit: existuje zpusob jak zvysit blur efekt? uz to zacina byt ono, ale kdyby toho bylo 2x tolik tak se zlobit nebudu
Deee-aN (3834)|27.2.2009 08:22
[quote=Richmond;224144]
edit: existuje zpusob jak zvysit blur efekt? uz to zacina byt ono, ale kdyby toho bylo 2x tolik tak se zlobit nebudu[/quote]
IMHO vzhledem k tomu, že v nastavení je jen zatržítko, tak ne. Ještě můžeš zkusit monitor s 50ms odezvou.;):D
CommanderZ (512)|27.2.2009 08:35
[QUOTE=Deee-aN;224194]Ještě můžeš zkusit monitor s 50ms odezvou.;):D[/QUOTE]

To je pak spis "Eye burn" efekt ;)
CommanderZ (512)|27.2.2009 17:43
Hej, tak moje dilko: RollerCoaster :)

Cely se to jede na volnobeh, takze je to hodne o cistote jizdy. Casto je to otazka jednotek kilometru rychlosti zda se v kopci nezacnete vracet :)

Tip: Looping ani skok s rychlosti pod 300 km/h nedate :rolleyes:

PS: Doufam, ze to v TMNF otevrete, je to delane v TMUF
Kirk1 (850)|27.2.2009 18:32
[quote=CommanderZ;224086]Ne, tohle, ta trubka je naprosto jasna[/quote]

Tak ja by som to tam kludne nechal (jedno z miest kde sa bude lamat chleba :thumb ) aspon sa preveria jazdcove schopnosti.
[FONT="](Viditelne iba pre Deee-aNa) Nemen to takto je to lepcejcie ;) [/FONT][FONT="](Viditelne iba pre Deee-aNa)[/FONT]
Deee-aN (3834)|27.2.2009 20:18
[quote=CommanderZ;224438]Hej, tak moje dilko: RollerCoaster :)

Cely se to jede na volnobeh, takze je to hodne o cistote jizdy. Casto je to otazka jednotek kilometru rychlosti zda se v kopci nezacnete vracet :)

Tip: Looping ani skok s rychlosti pod 300 km/h nedate :rolleyes:

PS: Doufam, ze to v TMNF otevrete, je to delane v TMUF[/quote]
Ano, otevře se to.
Bohužel, ani na cca 100 pokusů jsem to neprojel :(. Ale to bude problém mezi židlí a klávesnicí :).
Zvláštní je na tom to, že zkraje jsem troskotal na tom posledním výjezdu do cíle, kdy jsem už neměl rychlost (je dost těžké se mezi ty sloupy trefit) a ke konci už jsem nebyl schopný dojet ani k prvnímu CP.:mistake
Jinak, já osobně nedávám na tratě ta proměnlivá turba. IMHO to může znevýhodnit člověka, který trať projede výborně, ale zrovna netrefí 150 nebo 200% turbo. Někdy může být zase vysoké turbo nevýhodou.
ICE_D (2754)|27.2.2009 21:41
1. Deane, nesnasim fullspeed, to neni o technice, to je pro trotly :D
2. volnobehovou trat ani zkouset nebudu, protoze to mozna projedu, ale neni to zabavny :( to jejak poustet lodicky bez plachtu po potoku dolu :D
Kirk1 (850)|27.2.2009 21:47
[quote=CommanderZ;224438]Hej, tak moje dilko: RollerCoaster :)

Cely se to jede na volnobeh, takze je to hodne o cistote jizdy. Casto je to otazka jednotek kilometru rychlosti zda se v kopci nezacnete vracet :)

PS: Doufam, ze to v TMNF otevrete, je to delane v TMUF[/quote]
:thumb :cool: :thumb No celkom mi dala zabrat (asi 10 min pokial som sa dostal 1. krat do ciela:D) Najviac ma tam serviroval okruh medzi 2 a 3 CP hned za (neviem ako sa tomu povie) "ako ked ides robit kruh do neba:D" za nim je lavotociva zakruta a ta mna tam asi najviac zrala . Narocna ale v poho (aj ked trate takehoto rangu moc nepreferujem ale :thumb)
[quote=CommanderZ;224438]Tip: Looping ani skok s rychlosti pod 300 km/h nedate :rolleyes:[/quote]
Skocil som pri 298km/h :D:D:D

EDIT/: este takto:D
Nepojmenovaný 1.jpg
Richmond (8084)|27.2.2009 21:52
[quote=ice_d;224527]2. volnobehovou trat ani zkouset nebudu, protoze to mozna projedu, ale neni to zabavny :( to jejak poustet lodicky bez plachtu po potoku dolu :D[/quote]
Souhlas, proc jsem asi baziroval nad tim jak zapnout blur...
[OT] kolik lidi musim o hodnotit abych mohl hodnotit Deeana? Ikdyz s tim volnobehem to beru jako podraz :D[/OT]
Deee-aN (3834)|27.2.2009 23:11
[quote=ice_d;224527]1. Deane, nesnasim fullspeed, to neni o technice, to je pro trotly :D
[/quote]
Já je taky moc nemusím, ale někdo má rád holky, jiný zase cokoli, co má rád...

BTW, díky!
ICE_D (2754)|28.2.2009 09:13
[QUOTE=Deee-aN;224565]Já je taky moc nemusím, ale někdo má rád holky, jiný zase cokoli, co má rád...

BTW, díky![/QUOTE]

Jiny ma rad kluky :D Tak to je samozrejmost, jen jsem vyjadril nazor. Ty prece dobre vis, ze ja jsem technik a vyznavam tzv. techy a delkou okolo minuty (viz. Masters Paris :D)

BTW Nemas zac. Jesi mas neco k otestovani, tak sem s tim ;)
Deee-aN (3834)|28.2.2009 09:38
OK! @EditorPO: v příloze je WHQL (:notsure:D) verze Twisteru 003 k uvedení na server.

@ ice: mám pár věcí rozdělaných, pokusím se sem brzy něco dotlačit.;)
ICE_D (2754)|28.2.2009 10:12
Je to good, ty drobne upravy pomohly, jen jedna vec - ty casy na medaile jsou zcestny :D Prikladam Ti replay, kde bez vetsi namahy davam 49.74 a Ty mas na zlato 59s - takze bych to dal tak min 5-8 s dolu ;)

Kolik jsi to zajel ty jako autor? :)
Deee-aN (3834)|28.2.2009 10:18
Pěkný! Pokochal jsem se :):thumb.
Má ten čas ode mě na něco vliv? Já to totiž jenom tak nějak projedu, abych to mohl uložit a pustit do světa. Čas až tak dalece neřeším. Určitě bych to dal rychleji, ale určo ne až tak jako ty.
ICE_D (2754)|28.2.2009 10:22
V Online svete to nema zadny vliv, protoze tam se tvori poradi rekordu, ocekavam, ze Michi to stlaci nekam k 45s a Logi pod 40s :D
Ale v offlinu by to melo ty lidi motivovat k jeste lepsimu projeti - aspon pri tom testovani ;)

Jinak k te diskuzi na tema typ trati. Ja bych rad, kdyby jsi stvoril neco jako Choose your way, ale pouye jednu moznou cestu, pouze asfalt (zadny pitomy bahno :D) a pouze vetsinou posadit obycejny zavodni bloky, ne ty vysoky jako v tom poslednim Twisteru a cas aspon 45s ;) JSEM NAROCNEJ :D
CommanderZ (512)|28.2.2009 11:43
[QUOTE]2. volnobehovou trat ani zkouset nebudu, protoze to mozna projedu, ale neni to zabavny to jejak poustet lodicky bez plachtu po potoku dolu [/QUOTE]
Ona zas tak pomala neni. A zataceni funguje i s volnobehem :D

[QUOTE]Jinak, já osobně nedávám na tratě ta proměnlivá turba. IMHO to může znevýhodnit člověka, který trať projede výborně, ale zrovna netrefí 150 nebo 200% turbo. Někdy může být zase vysoké turbo nevýhodou.[/QUOTE]

Ja myslel, ze to je proste turbo, ktery dava vetsi zrychleni...asi se na to budu muset jeste podivat :o
Deee-aN (3834)|28.2.2009 12:23
[quote=CommanderZ;224648]
Ja myslel, ze to je proste turbo, ktery dava vetsi zrychleni...asi se na to budu muset jeste podivat :o[/quote]
Všimni si, že když jím projedeš, objeví se hláška "Turbo 100% (150%, 200%)". Třeba na startu tvojí tratě to dělá rozdíl cca 40km/h (260 vs. 300). Záleží spíš na klice, kdy do toho vjedeš. A vzhledem k tomu, že jich tam máš několik, může dobrý jezdec jet jako bůh a stejně bude pomalejší než ten, kdo měl kliku na rychlá (někdy i pomalá) turba. Já dávám jen ta klasická žlutá, trať se dá potom i líp naplánovat.