reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký je váš názor na projekty distribuovaných výpočtů?

cntforest (15)|26.3.2009 22:14
[QUOTE=mstejska;233551]Mozna uplne jina otazka. Jake jsou vysledky projektu vyuzivajich distribuovane vypocty? Jsou vubec nejake? Vzdycky jsem jenom videl "pripojte se", ale nikdy "tohle jsme diky vam spocitali". Nemate nekdo jine poznatky?[/QUOTE]
Výsledky jistě jsou. V podstatě by se daly rozdělit projekty do několika skupin:

1) Projekty které dávají výsledky které jsou použitelné hned. Těmito výsledky jsou nové modely bílkovin, které se v obrovské míře využívají při výzkumu nových léků, jelikož tyto naše výsledky jsou volně k dispozici. Rovněž třídění databází a řazení bílkovin se stejnými vlastnostmi je velice důležitá činnost. Snižuje to až na desetinu množství testů před uvedením léků do praxe a tedy je máme k dispozici i o několik let dříve, než by bylo možné před lety. Dalším z přímých výsledků jsou nalezená nová prvnočísla pro větší bezpečnost nás všech a hlavně našich dat. Dále pak klimatologické projekty, které modelují předpovědi klimatu země na několik desetiletí dopředu, nebo lokální vývoj klimatu v dané oblasti. Například v projektu Malariacontrol.net se zpracoválo kde a v jakém rozsahu se mají nasazovat jaká opatření v konkrétních lokalitách, v boji proti této zhoubné nemoci.
Jedinečný příklad byla práce na projektu LHC. Distribuované výpočty měly značný přínos pro stavbu tohoto urychlovače, jelikož právě na našich počítačích se ladilo rozestavení stovek supravodivých magnetů které usměrńují částice v jejich dráze, aby nepoškodily samotný urychlovač. Jsem opravdu hrdý, že jsem se na stavbě tohoto stroje mohl podílet.
Dalo by se pokračovat, ale to by bylo asi na samostatný článek, tak jdeme dál.

2) Projekty které mají postupné výsledky. Na takovýchto projektech se zpracovává vždy určitá sada práce a až po jejím vyhodnocení se zjistí zda to k něčemu bylo.Takovýmto projektem je například projekt Einsten který zkoumá gravitační vlny ve vesmíru, MilkyWay, který modeluje vývoj naší mléčné dráhy, Iter který zkoumá termojadernou fúzi, uFluids který zkoumá nové materiálya......

3) Nu a pak tu máme oblast projektů, které na svůj výsledek mohou čekat i řadu let a nikde není jasné že se jej dočkají. Na druhou stranu se jej mohou dočkat každou minutu. Zde je například SETI, kde se hledají signály mimozemských civilizací, a další projekty jejichž výsledek by posadil půlku světa na zadek.
robky (3195)|26.3.2009 22:35
[QUOTE=cntforest;233598]
Jak již zde zaznělo, i těch 10% může mít obrovský přínos, to si právě málo kdo uvědomuje.[/QUOTE]

Presne podľa známeho porekadla : babka k babce budú kapce;)

Ja len za seba - vyskúšal som len jeden projekt distr. počítania a to kvôli využitiu potenciálu grafickej karty. Ak som nastavil využitie cpu na 10%, grafika sa flákala a nestihol som úlohu spočítať do vypršania deadline.
Takže som defacto počítal zbytočne a takisto zbytočne spálil malé množstvo energie - lenže podľa predchádzajúceho porekadla - zbytok si asi doplníte sami ...

Po nastavení využitia cpu na 100% dostala zabrať konečne aj grafika, spotreba môjhu pc sa zvýšila o zhruba 120W(odhadom), spálil som o niečo viac energie a v konečnom dôsledku výsledok sa nedostavil - nikde som nevidel prezentované výsledky distribuovaných výpočtov, takže to môže navodiť dojem plytvania energiou. A najekologickejšou energiou je ušetrená energia

Nejde mi o peniaze, ktoré zaplatím za energie. Ale za tých cca. 50€, ktoré by ma to vyšlo ročne nech radšej charita navarí bezdomovcom polievku
optim (391)|26.3.2009 22:42
[QUOTE=cool.user;233595]A ? To prece neznamena ze musime zavirat oci a kricet hura hura folding!.[/QUOTE]
Diskuze se tyka 2 rovin - pocitam/nepocitam a pocty jsou/nejsou prospesne. Proto jsem chtel upozornit na to, ze rict "ne, nepocitam" nemusi znamenat pouze "ne, nepocitam", ale i "ne, nepocitej".
Deee-aN (3834)|26.3.2009 22:43
[quote=mstejska;233610]Mozna to spatne vyznelo, taky jsem v tom jel 5 let. Ale nejak nevidim zadne vysledky.
Proto se ptam potreti, mate nekdo nejake pozitivni? Nebo jakekoliv? Protoze z odstupu mi to pripada jakoze "vedatori" si rekli zkusime neco pocitat, ale vysledky zadne. Oprav me, budu rad.[/quote]
To nebylo myšleno vyloženě na tebe....:)
Koukni sem: http://folding.stanford.edu/English/Papers. IMHO je to tam, ale já natolik anglicky neumím.
BTW, samozřejmě, že si na tom někdo nakonec namastí kapsu. Léky jsou holt obrovský kšeft... Ale taky je to o tom, že můžeme mít lék na rakovinu za deset nebo taky padesát let. Už dnes lidi platí horentní sumy za často neúspěšnou bolestivou léčbu. Ty firmy a i univerzity vydělávají už dnes peníze na patentech současných diskutabilně úspěšných léků. Tak proč by nemohly vydělávat na skutečně účinných lécích? Kapsu si na tom namastěj tak jako tak, pro nás obyčejné smrtelníky, kteří si k těm penězům ani nečichnou (nebo jen při placení) je rozdíl "jen" v tom, že buďto dostaneme něco, co nám prodlouží o nějakou dobu trápení, nebo něco, co nás skutečně vyléčí.
mstejska (2912)|26.3.2009 22:48
[QUOTE=Deee-aN;233621]To nebylo myšleno vyloženě na tebe....:)
[/QUOTE]

Kdyz ja jsem chtel videt ty ufouny.
Ted, ale hlavne nejedu kvuli tomu, ze pri 100% zateze neni moje PC prehluceno notebokem (Lenovo T61), ale je i slysitelne.
astec (1823)|26.3.2009 23:06
Nezlobte se, ale celá debata a akce se řeší ve stylu ideového řešení
"Když chceš, jde všechno, když si myslíš, že to nejde, jsi debil". Odborně se tomu říká voluntarismus, tedy představa, stačí pouze moje vůle, abych si vynutil, co chci - nazdory skutečné situaci, možnostem a - rozumu... trošku mi to připomíná fanatismus.
Plně souhlasím s názorem, který bych shrnul asi takto:
pokud za něco platím, tak mi řekněte za co.
Přes různé odkazy, plamenné řeči apod. stále nevím co počítám. Kdo z toho bude mít užitek. a zda je pravda, co počítám.
Nezlobte se, ale rád pomohu se svoji troškou do mlýna. Nebudu ale krást ( velmi, velmi nemalý) strojový čas svých zákazníků. Ale pokud nebudu vědět co dělá, tak raději pošlu a posílám adekvátní částku tam, kde je to potřeba.
optim (391)|26.3.2009 23:56
A co kdyz na to odpoved neni? Pokud nepocitas prvocisla, kde je vyznam v sifrovany jasny, ale treba skladas bilkoviny, tak je to (doufam, ze nekecam) zakladni vyzkum. Ten nema za ukol produkovat zadne vysledky primo pouzitelne v praxi, ale bazi znalosti, ze ktere budou moci cerpat dalsi vyzkumy, ktere uz na praxi mirit mohou (treba zminenovane leky). No ale takova baze pujde pravdepobne vyuzit i k tvorbe jedu, ba i biologickych zbrani. Zpochybnujete treba uzitecnost CERNu? To je taky zakladni vyzkum, ale zrovna tam aplikovali myslenku hypertextu a vznikl World Wide Web.
mech13 (5526)|27.3.2009 08:34
[QUOTE=cntforest;233598]...[/QUOTE]

40W ti udela takovy bezny doujadro se slusne ucinym (drahym) zdrojem. u nadupanyho ctyrjadra na takovy cisla zapomen.

ad zdroj - ty jsi z nejake pyrotechnicke cety ne? nejlevnejsi co sezenes? aneb vyhod ten komp zrovna... jednak ten zdroj bude mit vysokou sanci ze ze proste a jednoduse neprezije, pri tom je slusna sance ze pri odchodu do kremikoveho pekla nepujde sam ale vezne pulku kompu a taky bude mit mizernou ucinost takze si rovnou k veskere spotrebe PC pricti minimalne 10%.

pocitani na NB - sice je spotreba prizniva, ale zatizeny procesor hreje - je na nem prtavy chladic - vetrak se toci naplno - vetraky v notesech delaji sileny kraval - verak se rychle vychlemta a muzu notas posilat do servisu nebo poslouchat jeste mnohem horsi rachot z NB

takze k veskerym tvym vypoctum si pricti bud cenu za nakup kvalitnejsiho hardware, nebo to ze komp odejde mnohem driv (nekdy i se svetelnymi a kourovymi efekty)

navic taky tve deleni dvema za topnou sezonu nemusi dost casto vubec platit, na prvni pohled to zni jako krasny argument, jenze ma svoje musky... co kdyz mam PC v mistnosti kde pres den netopim a topim jen na noc v jine mistnosti? naprosto zadny prinos. jediny pripad kdy to ma smysl je, ze mam PC v mistnosti kde topim a mam ho zaple v dobu kdy potrebuju topit. navic teplo ktery budu mit z petikila elektriky bude jiny, nez ktery dostanu za petikilo z plynovyho kotla.

ale kdyz nechame toho pretahovani se o cenu (ktera by za jistych okolnosti mohla byt prijatelna) a o likvidaci HW (ktera je nezpochybnitelna) tak uz jen ten zakladni princip, ze nekomu pomaham skrze to ze cpu prachy do ČEZu je na hlavu postaveny. dotuju stamilionovy premie zazobanech manageru misto toho abych finance jasne a zamerne poslal tam kde jsou potreba. pri poslani z uctu z banky bude zanedbatelny poplatek za prevod, u darcovske sms bude par korun pro operatora a vetsina penez dorazi kam chci, ale kdyz ty prachy poslu pres ČEZ tak nedorazi skoro nic z toho co jsem poslat chtel. je to maximalne neefektivni zpusob pomoci jaky si vubec jde predstavit. pomoci monopolni predrazene neohrozene spolecnosti ktera si dela co chce, ma mnohamiliardove ciste zisky a elektrarny ji stavi stat zase z mojich penez
Deee-aN (3834)|27.3.2009 08:39
Vždyť ale i ty peníze poslané třeba na charitu stejně skončí u ČEZu, RWE a dalších.....:rolleyes:
mech13 (5526)|27.3.2009 08:48
jo, ale nebudu je tam cpat ja velmi neefektivnim zpusobem ale bude je tam cpat ten kdo to potrebuje mnohem efektivnejsim a jasne zamerenym zpusobem. ja mam obycejne zrave vseucelove komp, ktere jako jednu z mnoha veci umi pocitat to co oni potrebuji. kdyz jim poslu penize, muzou si koupit specialozovanou architekturu ktera je neporovnatelnym zpusobem efektivnejsi ve vypoctech ktere oni potrebuji (napr pitomy PS3 s cell, vyplati se jim upravit vypocty na GPU a pocitat na vlastnich grafikach, treba se jim muze hodit itanium nebo nejaky RISC), muzou si koupit mnohem lepsi nastroje a vybaveni se kterym bude jejich prace rychlejsi a presnejsi nez kdyz jim budou obcas pomalu chodit nejaka cisla ktera byla draze zaplacena
Deee-aN (3834)|27.3.2009 09:09
A nahradí celá tahle věc výpočetní sílu milionů kompů po celém světě? Respektive - kolik těchhle "nástrojů" by museli mít, aby tuhle sílu nahradili? A vzhledem k tomu, že to stejně běhá na elektřinu, tak kvůli tomu stejně vyletí do vzduchu x-set tisíc tun CO2. Pravda, aspoň bys to nemusel platit ty, ale oni. Ale to už je na jinou debatu. Navíc, nebojím se, že by si zvýšené náklady nezapočítali do ceny léků. A kdo to zaplatí?
mech13 (5526)|27.3.2009 09:12
no kdyby se uplne zrusilo DC a kazdy radsi misto toho tech par stovek az nekolik tisic rocne poslal, tak myslim ze maji nakoupene slusne supercomputery i vlastni elektrarnu...
Deee-aN (3834)|27.3.2009 09:18
Jaké procento z těch lidí, co teď posílají peníze na charitu pomocí dárcovských SMS, posílalo peníze jiným způsobem před jejich zavedením?
optim (391)|27.3.2009 13:44
[QUOTE=mech13;233690]no kdyby se uplne zrusilo DC a kazdy radsi misto toho tech par stovek az nekolik tisic rocne poslal, tak myslim ze maji nakoupene slusne supercomputery i vlastni elektrarnu...[/QUOTE]
Ty ale prehlizis socialnich aspekt, proc myslis, ze zavadeji GUI, zebricky tymu/narodu/jednotlivcu a jine, pro vyzkum uplne zbytecne veci? Imho proto, aby lidi videli svuj podil na samotnem (a taky proto, aby to v nich probudilo soutezivost a vic pocitali). Vyzkum je u nas je na urovni univerzit dotovan statem (a nejakymi fondy EU), ale koho pri placeni dani hreje pocit, ze se podili na vede? Ja s tebou souhlasim, ze pocitat to na (super)skalarnich procesorech je neefektivni a pouziti vektorovych procesoru s mnozstvim aritmeticko-logickych jednotek (kterym se blizi shadery na gpu) by pocitani jiste ohromne zefektivnilo. Ale zkus vysvetlit lidem, at pocitani doma a "primy kontakt s vedou" vymeni za trvaly prikaz ve sve bance.
superdrooper (208)|27.3.2009 15:57
[FONT="ariel"][SIZE="3"]Přijdu domů, zapnu PC a zároveň BOINC (Rosetta@home), BOINC mě nijak neomezuje, ať si zapnu hru či se jen dívám na film, tak na svém levném Athlonu X2 5000+ (3 GHz) ani nepoznám, že BOINC běží. Vypínám PC a vypínám zároveň i BOINC. Projekt Rosetta@home se zabývá problematikou vývoje léků proti rakovině, takže vždy, když jsem na počítači, tedy dělám něco užitečného (a tak si i snáze ospravedlním roční náklady na provoz počítače - s počítačem bych si totiž hrál tak jako tak a případný rozdíl mezi plným vytížením CPU v BOINCu a nečinností, který dělá řekněme 50 W/hod., není zas taková tragédie, že? :D).
A že to počítač nevydrží a že se mi něco porouchá? A že se to porouchá právě po skončení dvouleté záruční lhůty? Že by zdroj OEM Fortron 350W bratru za 650 Kč včetně DPH? Nebo výprodejová deska MSI bratru za 1000 Kč včetně DPH? Nebo dokonce procesor? :D:D:D


Až se za nějaký čas konečně najde díky tomuto projektu lék na nějakou chorobu, budu se moci pochlubit, že i já na tom mám nepatrnou zásluhu.
A co vy?[/SIZE] [/FONT]
cntforest (15)|28.3.2009 07:37
[QUOTE=mech13;233680]pri poslani z uctu z banky bude zanedbatelny poplatek za prevod, u darcovske sms bude par korun pro operatora a vetsina penez dorazi kam chci, [/QUOTE]
Nu to je právě to co si hromada lidí myslí a není to pravda. Mnohdy se již zjistilo, že peníze si někdo nechal, humanitární pomoc nedorazila kam měla, ale někdo si ji uskladnil v garáži atd.
Zapomínáš hlavně na to, že dárcovskými SMS a podobnými konty se přispívá na následky, nikoli na činnosti, které by těmto věcem předcházely.

Distribuované výpočty jsou přesný opak. Snaží se pomoct se smrtelnými nemocemi jako je AIDS, Malárie, tuberkuléza, rakovina a to tím způsobem, že výskyt nemoci a její dopady eliminuje. Tedy tím ubírá potřebu následně přispívat na někoho kdo již je nemocný a ušetří tím několikasetnásobně více peněz. Tedy příspěvek ve formě výkonu přepočtený na peníze, je jen zlomek toho, co by jsi musel poskytnout na humanitární účely aby jsi dal vlastně ten stejný díl pomoci a stejně by jsi nepomohl problém řešit, ale jen přispěl na následky.

To stejné je v dalších oblastech. Kolik peněz se vynakládá denně na díry v bezpečnosti dat. Když pomáháme v tomto oboru, mohou se vytvářet stále bezpečnější systémy a i tyto náklady se tím zmenšují.

Stejným způsobem pomáhají lokální modely klimatu na léta dopředu. V podstatě nám dají předpoklad ve kterých oblastech se mohou vyskytnout záplavy, extrémní sucha a další klimatické pohromy, na které se pak dělají humanitární sbírky.

O nových technologiích asi ani nemusím mluvit. Ty nám mohou pomoci vyřešit spoustu momentálních problémů jak s dopady na životní prostředí, tak na cesty do vesmíru, v neposlední řadě i předem upozornit na asteroid který může způsobit fatální pohromy.

Neříkám že příspěvky na humanitární pomoc nejsou důležité, ale nedělej z toho něco na distribuovanými výpočty, to rozhodně není větší pomoc.


Na mnoha místech jsem již uvedl své pořekadlo a uvedu ho tedy i zde: Kdo chce pomoci, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
mech13 (5526)|28.3.2009 08:51
kde jsem psal ze ty penize musim posilat jen na humanitarni ucely? co mi brani poslat je primo nejake univerzite nebo vyzkumne laboratori?

darcovska SMS byla jen priklad, ze vetsina penez dorazi kam chci

kdyz uz nekdo muze krast humanitarni pomoc a tunelovat konta, tak muze uplne stejnym zpusobem nechavat lidi pocitat komerecni zalezitosti. nebo ty si kontrolujes kazdy work unit co presne v nem bylo a co jsi pocital? neni ani trochu mozne ze jsi nekdy pocital neco co bys dobrovolne nikdy nespustil? (tim nerikam ze to cele je podvrh, nebo ze cele projekty jsou komerecni, ale klidne muze byt nekolik work unitu z tisice z uplne jinyho soudku... a kdo by na to prisel?)
cool.user (2822)|28.3.2009 10:23
[QUOTE=cntforest;233986]Na mnoha místech jsem již uvedl své pořekadlo a uvedu ho tedy i zde: Kdo chce pomoci, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.[/QUOTE]

Jasne, jeste uzakonit ze pocitat bude povinosti kazdeho z nas. Tohle kravina a doopravdy me zacina od zastancu foldingu dost stvat jak se automaticky pejorativne chovaji ke kazdemu kdo pocitat odmita ;)

Pro me za me, at si kazdy se svym pocitacem dela co chce, ale laskave me nenut neco v co neverim.
Mithrilx (5)|28.3.2009 11:33
mech13: Nemůžeš srovnávat humanitární sbírky a DC. Humanitární sbírku si může uspořádat skoro každý, stačí podepsat pár papírů, případně někoho někde podplatit a pak už jen čekáš, až ti tam lidi pošlou peníze.
U DC potřebuješ nějaké zázemí, kde to budeš provozovat, stroje, tým lidí, kteří ti to naprogramují a budou spravovat a hlavně peníze na provoz. To si myslíš, že by někdo dělal takovýhle podvod, kdyby do toho sám musel nacpat velkou sumu peněz a času, na kompletní výsledky musel čekat i několik let a ještě neměl jistotu, že se jim to vrátí?
Pokud já bych potřeboval peníze raději bych si zvolil tu falešnou sbírku.

cool.user:A myslíš, že nás, zastánce, baví pořád poslouchat od odpůrců ty samé argumenty? A když se mu ty argumenty snažíš vyvrátit, tak tě ignoruje a pak se ti vysměje do ksichtu? Je to na obouch stranách, takže nemá smysl to svádět jen na jednu stranu. Mimochodem DC není jen folding, nevím co s ním pořád máš.

A k těm věčným diskuzím o tom, jak vás to bude strašně moc stát.
Odpověď (Není to z mojí hlavy, jen tlumočím co napsal Pepino65 na fóru CNT. 100% s tím souhlasím a podle mě by to tu mělo být):
A co dneska nestojí peníze? Ten, kdo to počítá to má jako svého koníčka. Dá za to třeba o 500 Kč za rok víc za elektřinu, jednou za dva-tři roky si koupí nový procesor, ale to je tak všechno.
Ale vezměte si takový tenis. I sváteční hráč, který si to jde zahrát párkrát za měsíc si musí koupit: boty za 2000, raketu za 2-4 tisíce, někdo si koupí i oblečení 1000-2000, tašku na raketu za 1000, a drobnosti jako míčky zanedbám. A to si ještě musí platit kurt a při troše nešikovnosti si musí každoročně kupovat novou raketu. A to vychází mnohem víc, než těch pár set korun za elektřinu. A že to děláte pro svoje zdraví? To pak říkejte svému tenisovému loktu... (Nemám nic proti sportu, ale člověk je po něm většinou v horším stavu než předtím)
Většina lidí šetří úplně na špatných místech, než by doopravdy měla.
Deee-aN (3834)|28.3.2009 11:38
[quote=cool.user;234010] Tohle kravina a doopravdy me zacina od zastancu foldingu dost stvat jak se automaticky pejorativne chovaji ke kazdemu kdo pocitat odmita ;)
[/quote]
Pokud je z druhé strany stejně "pejorativní" přístup k počítání, není se čemu divit...
Nikdo nikomu nic necpe. Jen tu zaznělo dost hloupých důvodů proti. Pokud nechci, tak nechci a pošlu třeba peníze do Afriky, ale nevymýšlím téměř konspirační teorie, jak je to DC ve skutečnosti špatné...
cool.user (2822)|28.3.2009 11:59
[QUOTE=Mithrilx;234019]cool.user:A myslíš, že nás, zastánce, baví pořád poslouchat od odpůrců ty samé argumenty? A když se mu ty argumenty snažíš vyvrátit, tak tě ignoruje a pak se ti vysměje do ksichtu? Je to na obouch stranách, takže nemá smysl to svádět jen na jednu stranu. Mimochodem DC není jen folding, nevím co s ním pořád máš.[/QUOTE]

Nikde nevidim ze bych psal "nepocitej, protoze...". Naopak, vidim tady casto posty "nepocitam, protoze..." a hned na to reakci "tve argumenty jsou blbe, protoze te to stejnak skoro nic nestoji/stejnak bys to protopil/ amortizace je smesna/uspora jedne domacnosti z globalniho hlediska nema zadny vyznam" atd...

[QUOTE=Deee-aN;234021]Nikdo nikomu nic necpe.[/QUOTE]
Ale neprimo cpete ;) Neustale tu cpete lidem argumenty viz nahore a tim neprimo rikate "vase agrumenty jsou hloupe a pokud nepocitate, ste hloupi take". Viz treba tvuj post #18. Hezky to shrnul astec v 56# postu.
mech13 (5526)|28.3.2009 13:38
Mithrilx:
a proc bych to nemohl srovnavat? mas dukladne projity kazdicky radek kodu ktery kdy kdo pomoci DC vypocital? mas uplnou jistotu? proc by nemelo byt mozne podmaznout nekoho kdo pripravuje work unity, aby obcas obsahoval cast vypoctu, ktery se nekomu hodi? proc by mel cekat nekolik let na mozny vysledek? potrebuju vypocetni vykon, muj podmaznuty clovek distribuuje muj kod a chodi mi vysledky ktere potrebuji. jake nekolikalete cekani?
a nevsiml sis nahodou zduraznovani MOZNA a ze se drzim v ciste teoreticke rovine? kde tvrdim ze DC jsou povdrhy? jen kdyz argumentujes ze neco muze byt podvod, tak stejnetak muze byt podvod nejaka cinnost o ktere ty jsi presvedcen ze je poctiva

ktere argumenty jste tady zatim vyvratili? likviduje DC muj komp? je to rvani penez do cezu a tudiz maximalne neefektivni zpusob pomoci? je pocitani na vseucelovem CPU velmi neefektivni? kdyz ty argumenty slychate tak casto a ze vsech stran tak prece musite mit padne argumenty proti nim ne?

ad tenis - velmi sikovne zvolene pripad kde je cena vysoka, a jsou po nem spis zdravotni prblemy... jenze jsou desitky cinnosti ktere nejsou financne narocne, nejsou z nich zdravotni problemy a clovek z nich ma uzitek i dobry pocit.
ad horsi stav po sportu nez bez neho - kdyz je nekdo gramlave tak at radsi zustane zalezle v atomovym kryte a nesiri bludy ze sport je skodlivy

setrim tam, kde to ma smysl - nedavam CEZu prachy provozovanim DC. klidne at me to to petikilo nebo litr stoji, ale at ty penize jdou tam kam maji jit, nenici se mi HW a vypocty jsou efektivni. mit doma PS3 nebo low-end grafiku na ktere DC bezi, byt DC pomoci techto vypocetnich jednotek bezproblemove a nebyt CEZ takovy vydriduch ktery se vsem smeje do obliceje tak o tom uvazuju (a nejspis uz dlouho pocitam). jinak se mi jevi neporovnatelne efektivnejsi a smysluplnejsi poslat ty prachy nekomu primo
Mithrilx (5)|28.3.2009 18:44
mech13: Ano mám úplnou jistotu. Ač se ti to může zdát naivní, tak věřím, že to dělají lidé se správným úmyslem. Nejsem paranoidní, jako někteří uživatelé internetu, kteří jsou schopni najít celosvětové spiknutí i na obalu sušenky.
Mimoto tu jsou projekty, které zpracovávají různé projekty zadané různými lidmi v dané oblasti (viz. projekt Almeregrid, který zpracovává data pro město a obyvatele Almere, tuším někde v Nizozemsku) A komereční projekt taky existuje. Je to Artificial Intelligence System, který se snaží zkoumat a případně vytvořit systém umělé inteligence. A nijak se netají tím, že je to soukromá firma a počítáš pro její osobní účely.
Také nechápu co pořád máte s tím ČEZem. Souhlasím s tím, že je to vydřiduch a vede ho banda nenažraných manažerů, ale argumentovat s tím ve smyslu "Nebudu cpát peníze ČEZU" mi přijde jako chytání se stébla.

Ten příklad s tenisem byl opravdu drahý, ale u ostatních sportů to je podobné: Basketbal: slušné sálové boty za 3000, míč za 800 Fotbal: kopačky 1000-2000 Atletika: tretry 2000-5000, Florbal: hokejka 1500-3000, boty 2000. A třeba hokejové vybavení ani nezmiňuju. Hlavně u těch bot je často potřeba si je kupovat každý rok. A zranit se dá při každém sportu, hlavně to odnesou klouby. (Jak už jsem řikal, nejsem žádným odpůrcem sportu, jen říkám co se opravdu děje)

Taky by mě zajímalo, kolik lidí, co tu argumentují tím, že by to raději poslali přímo, opravdu někdy někam něco poslali? A tím nemyslím 1-2 ročně DMS, ale opravdu větší sumu peněz. Myslím, že by se jich tu našlo sotva pár.

Myslím, že dál už to nebudu rozebírat. Vaše názory znám, vy moje také, takže ostatní diskuze by bylo jen přilévání oleje do ohně.
astec (1823)|28.3.2009 21:24
Pro uživatele MIZ:

Mohl by jste mi laskavě a nejen mně a ne anonymně vysvětlit proč mi dáváte záporné body za můj názor v tomto vláknu?? Poukázal jsem na to, že dle mého názoru jsou fanatičtí zastánci těchto výpočtů bez ohledu na vše okolo. A to se nesmí???

To jak jste reagoval a dle Vašeho profilu je zcela jednoznačné že potrefená husa se ozve.
HiLow (1000)|28.3.2009 21:35
[quote=astec;234227]Pro uživatele MIZ:

Mohl by jste mi laskavě a nejen mně a ne anonymně vysvětlit proč mi dáváte záporné body za můj názor v tomto vláknu?? Poukázal jsem na to, že dle mého názoru jsou fanatičtí zastánci těchto výpočtů bez ohledu na vše okolo. A to se nesmí???[/quote]

Hm, tak tohle by me taky zajimalo. Zda se mi, ze zastanci DC jsou primo fanatici a neumeji si svuj nazor prosadit. Zatim jenom lobuji a jejich argumenty jsou liche.
Zaznelo tady spoustu nazoru proti DC, ktere byly podlozeny dukazy, ale zastanci si porad melou svou.

BTW: Taky jsem pocital seti@home asi pet nebo sest let, jenomze jsem vysledky zadne nevidel (samozrejme mych vypoctu), takze na to kaslu.
Deee-aN (3834)|28.3.2009 23:03
[quote=HiLow;234235]
BTW: Taky jsem pocital seti@home asi pet nebo sest let, jenomze jsem vysledky zadne nevidel (samozrejme mych vypoctu), takze na to kaslu.[/quote]
//OT: a co by sis v tomhle konkrétním případě představoval za výsledky?:rolleyes: Jsou v zásadě dvě varianty: a) něco bys ty konkrétně vypočítal a díky tomu by lidstvo objevilo mimozemsťany, hned by ti volali a byl bys teď nejslavnější člověk na světě. K tomu IMHO podle všeho nedošlo.:notsure
b) třeba se díky tvým výpočtům něco skutečně něco našlo, ale proč by ti to říkali, když z toho můžou třeba něco vytřískat (vláda, soukromníci...)
BTW, SETI mi zrovna příjde jako projekt spíše pro opravdové nadšence.
HiLow (1000)|28.3.2009 23:15
No SETI jsem pocital prave proto, ze jsem nadsenec do sci-fi ufo atd. Takze to byla soucast meho konicku.
Vysledky jsem samozrejme nemyslel - hele tady jsou ufoni, ale treba - projel jsi a spocital takove a makove frekvencni pasmo za takovou a makovou dobu.
Deee-aN (3834)|28.3.2009 23:33
Jo takhle... Tak to jsi byl opravdu nadšenec. Mě osobně by tohle moc nezajímalo, respektive by mi tyhle údaje asi nic neřekly.
Taky jsem býval nadšenec do sci-fi, UFO a fantasy. A dokonce když jsem se kdysi dozvěděl o seti@home, byl bych se do toho zapojil, mít počítač a internet. Teď mi v tomhle směru příjde "rozumnější" počítat lékařský výzkum. Pozor - nikomu to necpu! (když už tu zazněly hlášky o fanaticích). Je každého věc, kam dá svoje peníze.:)
MIZ (97)|29.3.2009 04:12
Nevadí mi, když někdo něco neví. Nevadí mi, když je buď líný nebo namyšlený se zeptat těch, co vědí. Nevadí mi dokonce ani to, když někdo úmyslně vědět nechce. To je všechno jeho věc. Vadí mi ale, když někdo nechce, aby věděli ostatní. Když nehledě na podané informace pořád dokola opakuje nesmysly. Nesmysly o tom, že DC = zatížení PC nonstop naplno, že není jasné, co a pro koho se počítá, že DC běžně prodávaný PC nemůže vydržet apod. To by se dalo prominout na fórech o akvarijních rybičkách nebo o pěstování růží. Ale od někoho dlouho se pohybujícího na fóru o HW PC to neberu jako náhodné přeřeknutí, ale jako úmyslné podávání zkreslených a nepravdivých informací ostatním. Proč? To je mi velkou záhadou. Třeba jen narazil na informovanější a nechce přiznat omyl? Nepátrám. Navíc neposlouchá argumenty ostatních a pořád si mele svou. To je IMHO snad znak fanatismu, z kterého přitom obviňuje ostatní. Za to opravdu kladné hodnocení nedávám. Takže se zkuste nerozčilovat nad odlišnými názory, ale naopak se z nich poučit. Mně to pomáhá dozvědět se víc. ;)
mech13 (5526)|29.3.2009 11:07
rovnez dekuji MIZ za RB-

kdo tady nechce aby ostatni vedeli? co mlzim? naopak nektery fanaticti zastanci tady porad dokola opakuji blbosti.
zatez naplno? netvrdim ze mi to naplno musi jet. ale bud mi to jede naplno, nejaky vypocty z toho vylezou, budu vyhazovat nehorazny prachy do kanalu likvidovat svuj komp. nebo vypocty omezim, nespocitam skoro nic, sice se omezi likvidace meho HW ale porad vyhazuji penize do kanalu.
neni jasne co se pro koho pocita? a kde to tvrdim? tady asi nekdo je zaslepeny fanatik a nevidi vsechny ty MOZNA a CO KDYZ. vsechno je zkorumpovatelne a at mi nikdo netvrdi ze neco neni. netvrdim ze DC je zkorumpovane, jen ze muze byt stejne jako cokoli jineho
to ze jsme na HW foru a resime problemy a vidime nasledky jak kompy dopadaji i bez zateze tak to vime mnohem lip, nez zaslepeni fanatici zarputile prosazujici svou viru

narazil jsem na inteligentnejsi? a kde? kdyz tu jste inteligentnejsi, tak mi dejte fakticke argumenty proc bych mel vyhazovat penize do kanalu pocitanim na pro tyto ucely naprosto nevhodnem CPU a jeste tu neefektivitu umocnovat placenim CEZu? podle statistik F@H je pocitajicich CPU 28x vic nez nVidia GPU a pritom maji 15x nizsi vykon. tj nVidia garfiky jsou 420x vykonejsi nez CPUcka. takze kdyz utratim stovku za pocitani na CPU, tak nekdo jiny me jednoznacne trumfne utracenim 1 koruny za pocitani na NV GPU. neni to vyhazovani penez? taky nejezdis nakupovat V3Skou ale osobakem
nemluve o tom, jake ceny elektriny maji velkoodberatele? stejne jako bezny rodiny dum?

takze jediny prospesny fakt na DC je dobry pocit tech co pocitaji ze delaji neco dobreho? nezlob se na me, ale nemuzu mit dobry pocit z toho, ze vyhazuju penize do kanalu. dobry pocit mam z toho, ze kdyz na neco prispeju, tak drtiva vetsina castky je efektivne zuzitkovana

btw pro rypaly: kdyz narazim na projekt ktery se mi libi a je nejak prospesny, tak par stovek poslu. neni nic snadnejsiho nez parkrat kliknou a z banky nebo pres paypal prachy poslat.
Deee-aN (3834)|29.3.2009 11:16
[quote=mech13;234318] tak drtiva vetsina castky je efektivne zuzitkovana
[/quote]
A kde nakonec ty peníze stejně skončí?:notsure

@MIZ: lituji toho +RB, co jsem ti dal :angry. Škoda, že se to nedá vzít zpátky a že ti nemůžu dát rovnou -2RB. Sahat někomu do reputace jen proto, že má jiný názor, to se IMHO nedělá.
mech13 (5526)|29.3.2009 12:15
Deee-aN:
a) za nakup vhodneho a velmi efektivniho HW
b) optimalizace vypoctu na tento HW
c) elektrika... jenze ceny pro velkoodberatele jsou vzdy nizsi nez pro bezne zakazniky, nehlede na to, ze ne vsude stoji elektrina stejne... proste se muze nekde postavit foldovaci farma s priznivou cenou el. a priznivymi danemi... (nebo investuji do nejake vodni pripadne vetrne elektrarny... moznosti jsou spousty)
zalezi jen na sikovosti a vynalezavosti toho, kdo bude projekt realizovat

btw thx;)
MIZ (97)|29.3.2009 12:19
[QUOTE=mech13;234318]bud mi to jede naplno, nejaky vypocty z toho vylezou, budu vyhazovat nehorazny prachy do kanalu likvidovat svuj komp. nebo vypocty omezim, nespocitam skoro nic, sice se omezi likvidace meho HW ale porad vyhazuji penize do kanalu.[/quote]
Lidi, NEhrajte hry. Zatěžují totiž PC mnohem více, než DC, protože navíc významně využívají grafický systém a disky vč. optických. Životnost vašeho CPU se sníží z 60ti let na nějakých ubohých 15. Co si pak počnete, až vám v r. 2020 odejde Phenom II a budete si muset koupit nový...
Prachy stojí všechno. Nejen elektřina, ale mnohem více stojí i ty hry.

[QUOTE=mech13;234318]mnohem lip, nez zaslepeni fanatici zarputile prosazujici svou viru[/quote]
Jako třeba kdo?

[QUOTE=mech13;234318]proc bych mel vyhazovat penize do kanalu pocitanim na pro tyto ucely naprosto nevhodnem CPU a jeste tu neefektivitu umocnovat placenim CEZu? podle statistik F@H je pocitajicich CPU 28x vic nez nVidia GPU a pritom maji 15x nizsi vykon. tj nVidia garfiky jsou 420x vykonejsi nez CPUcka. takze kdyz utratim stovku za pocitani na CPU, tak nekdo jiny me jednoznacne trumfne utracenim 1 koruny za pocitani na NV GPU. neni to vyhazovani penez?[/quote]
Grafárnu využívá k výpočtům asi tak jedno procento DC projektů. Proč to tu tedy někteří pořád používají jako repre příklad?
Ale ani tak tomu nerozumím.

[QUOTE=mech13;234318]takze jediny prospesny fakt na DC je dobry pocit tech co pocitaji ze delaji neco dobreho? nezlob se na me, ale nemuzu mit dobry pocit z toho, ze vyhazuju penize do kanalu.[/quote]
Když máš pocit, že je něco vyhazování peněz, tak je nevyhazuj! Když se na DC podílet nechceš, tak se nepodílej a nic neřeš, ale netvrď ostatním blbiny o likvidaci HW a o vyhazování peněz a o naprosté neužitečnosti.

Prostřednictvím zhruba stovky projektů distribuovaných výpočtů podporuje vědecký výzkum podle mého hrubého odhadu řádově 10 tisíc lidí v tomto malém státě. Na celém světě je to mnohem vyšší číslo, nějaké údaje z World Community Grid jsem tu citoval. Část z nich se podílí na vývoji a optimalizaci těchto výpočtů. Podle toho, o čem na DC fórech diskutují a jaké problémy řeší, nemají ani tušení, že si likvidují počítače a vyhazují peníze do kanálu. A to už slušnou řádku let. Pokud je to tedy všechno jinak, nemělo by se jim to říct?
MIZ (97)|29.3.2009 12:29
[QUOTE=Deee-aN;234323]@MIZ: Sahat někomu do reputace jen proto, že má jiný názor, to se IMHO nedělá.[/QUOTE]
Souhlasím, to se nedělá. Ani já to nedělám. Nehodnotím názory, ale opakování těch tvrzení, která zde již byla vyvrácena.
Jinak mi samozřejmě můžete dávat -RB zítra, pozítří... můžete mi dát i žlutou kartu a taky ban. Možnosti k "očistě" fóra tu jsou. ;) Já už od dob BBSek věřím v přínosnost každé diskuse s rozumnými lidmi.
Deee-aN (3834)|29.3.2009 13:01
[quote=mech13;234341]Deee-aN:
a) za nakup vhodneho a velmi efektivniho HW
b) optimalizace vypoctu na tento HW
c) elektrika... jenze ceny pro velkoodberatele jsou vzdy nizsi nez pro bezne zakazniky, nehlede na to, ze ne vsude stoji elektrina stejne... proste se muze nekde postavit foldovaci farma s priznivou cenou el. a priznivymi danemi... (nebo investuji do nejake vodni pripadne vetrne elektrarny... moznosti jsou spousty)
zalezi jen na sikovosti a vynalezavosti toho, kdo bude projekt realizovat
[/quote]
To by bylo moc pěkný :thumb. Bohužel, žijeme v reálném světě....
[quote=MIZ;234346]
Jinak mi samozřejmě můžete dávat -RB zítra, pozítří... můžete mi dát i žlutou kartu a taky ban.[/quote]
Ale tady se nedávají karty a bany za názory. Pouze za nevhodné chování (sprosťárny, urážky...) a třeba za propagaci warezu.
mech13 (5526)|29.3.2009 13:03
[QUOTE=MIZ;234342]Lidi, NEhrajte hry. Zatěžují totiž PC mnohem více, než DC, protože navíc významně využívají grafický systém a disky vč. optických. Životnost vašeho CPU se sníží z 60ti let na nějakých ubohých 15. Co si pak počnete, až vám v r. 2020 odejde Phenom II a budete si muset koupit nový...
Prachy stojí všechno. Nejen elektřina, ale mnohem více stojí i ty hry.[/QUOTE]
jak uz jsem nekolikrat zminil, vubec nejde o likvidaci CPU ale o zdroj a desku. nevim, kdo porad opakuje to same:rolleyes:
PC si budu likvidovat takovym zpusobem, jakym se mi to hodi. a to ze vsechny kompy ktere jsem kdy mel dodnes funguji o leccem sevdci...

[QUOTE]Jako třeba kdo?[/QUOTE]
ty?

[QUOTE]Grafárnu využívá k výpočtům asi tak jedno procento DC projektů. Proč to tu tedy někteří pořád používají jako repre příklad?
Ale ani tak tomu nerozumím. [/QUOTE]
a to je prave ta zasadni chyba. proc to jede jen na nevhodnem CPU? je tu hromada zpusobu jak mit vysledky mnohem rychlej a levnej, tak proc se ty vypocty sakra neoptimalizuji? i ten PS3 s cell je 30x vykonejsi. a to jsou jen bezne uzivatelum dostupne chipy. co za monstra v tomto ohledu muze existovat o nihz se bezne nevi? PS3 a GPU podporuje jen F@H a nedky rozejit klienta je peklo... coz je taky chyba

[QUOTE]Když máš pocit, že je něco vyhazování peněz, tak je nevyhazuj! Když se na DC podílet nechceš, tak se nepodílej a nic neřeš, ale netvrď ostatním blbiny o likvidaci HW a o vyhazování peněz a o naprosté neužitečnosti. [/QUOTE]
pokud by to bylo efektivni, rad se podilet budu. bohuzel neni

[QUOTE]Prostřednictvím zhruba stovky projektů distribuovaných výpočtů podporuje vědecký výzkum podle mého hrubého odhadu řádově 10 tisíc lidí v tomto malém státě. Na celém světě je to mnohem vyšší číslo, nějaké údaje z World Community Grid jsem tu citoval. Část z nich se podílí na vývoji a optimalizaci těchto výpočtů. Podle toho, o čem na DC fórech diskutují a jaké problémy řeší, nemají ani tušení, že si likvidují počítače a vyhazují peníze do kanálu. A to už slušnou řádku let. Pokud je to tedy všechno jinak, nemělo by se jim to říct?[/QUOTE]
lide delaji spousty iracionalnich veci. to ze ucty za elektrinu nehroti je jejich vec. koneckoncu ti, kteri DC ridi a rozsiruji (resi to na forech a optimalizuji) na tom neprodelavaji. prodelavaji na tom ti, kteri si mysli ze zdarma (nebo velmi levne) a ucelne (efektivne) pomahaji nebo ti co o tom casto vubec nevi (neni vyjmka kdyz nekdo instaluje klienta na kazde PC ke kteremu se dostane aniz by o tom majitel vedel, pripadne ho odbyde ze tam neco je ale ze ho to nemusi trapit)
i ten pojem "volny vypocetni vykon", ktery tak casto pada napriklad na homepage CNT je dost zavadejici. on neni nevyuzity a zahazovany, je jen dostupny. pokud se ma vyuzit, musi se zaplatit
ostatne DC ma jiz velmi dlouhou tradici a to ze driv nadsenci hledali UFO a rozjely fenomem DC neznamena, ze neni potreba se nad tim jednou za cas zamyslet a zvazit jestli to vubec cele ma smysl. kdyz u pentia (1/2/3) byl rozdil mezi klidem a zatezi 0-10W, jine moznosti nebyly (vypocty pomoci jinych architektur), HW byl silene drahy a win 98 stejne vytezovaly CPU na 100% i v necinosti (instalace WXP vyrazne snizi spotrebu pri necinosti oproti W98. Win98 neznaji instrukci HLT, bezne ve win task manageru znamou jako "necinne procesy systemu") tak to bylo jedno, davalo to docela smysl a za tech podminek bych asi taky pocital... jenze dnes uz je doba uplne jinde. DC se rozjelo v mohutny kolos ktery uz nejakou dobu nema opodstatneni ale je porad rozjety... a kdo vi kdy a komu se ho podari zastavit
astec (1823)|29.3.2009 13:07
[QUOTE=MIZ;234346]Souhlasím, to se nedělá. Ani já to nedělám. Nehodnotím názory, ale opakování těch tvrzení, která zde již byla vyvrácena.
Jinak mi samozřejmě můžete dávat -RB zítra, pozítří... můžete mi dát i žlutou kartu a taky ban. Možnosti k "očistě" fóra tu jsou. ;) Já už od dob BBSek věřím v přínosnost každé diskuse s rozumnými lidmi.[/QUOTE]

Vážený pane,
nevím jestli čtete, zamýšlíte se nad tím co lidé píší, Nebo jen tvrdíte stále jen to své a zesměšňujete. Tím že kašlete (dle Vašeho chování zde) na ostatní okolo sebe jste možná ve svých očích hvězda. To Vám neberu. Prosím Ale neobviňujte jiné lidi ze lží. A zamyslete se nad svým projevem. Lidé mají paměť nelze jedou větou tvrdit A a druhou hned popírat jak ve svých příspěvcích tvrdíte.
Nemínim s Vámi polemizovat. Jste prostě nejlepší.
Jen tak pro osvěžení..

Můj dotaz
Nezlobte se, ale celá debata a akce se řeší ve stylu ideového řešení
"Když chceš, jde všechno, když si myslíš, že to nejde, jsi debil". Odborně se tomu říká voluntarismus, tedy představa, stačí pouze moje vůle, abych si vynutil, co chci - nazdory skutečné situaci, možnostem a - rozumu... trošku mi to připomíná fanatismus.
Plně souhlasím s názorem, který bych shrnul asi takto:
pokud za něco platím, tak mi řekněte za co.
Přes různé odkazy, plamenné řeči apod. stále nevím co počítám. Kdo z toho bude mít užitek. a zda je pravda, co počítám.
Nezlobte se, ale rád pomohu se svoji troškou do mlýna. Nebudu ale krást ( velmi, velmi nemalý) strojový čas svých zákazníků. Ale pokud nebudu vědět co dělá, tak raději pošlu a posílám adekvátní částku tam, kde je to potřeba.

Vaše reakce

Nevadí mi, když někdo něco neví. Nevadí mi, když je buď líný nebo namyšlený se zeptat těch, co vědí. Nevadí mi dokonce ani to, když někdo úmyslně vědět nechce. To je všechno jeho věc. Vadí mi ale, když někdo nechce, aby věděli ostatní. Když nehledě na podané informace pořád dokola opakuje nesmysly. Nesmysly o tom, že DC = zatížení PC nonstop naplno, že není jasné, co a pro koho se počítá, že DC běžně prodávaný PC nemůže vydržet apod. To by se dalo prominout na fórech o akvarijních rybičkách nebo o pěstování růží. Ale od někoho dlouho se pohybujícího na fóru o HW PC to neberu jako náhodné přeřeknutí, ale jako úmyslné podávání zkreslených a nepravdivých informací ostatním. Proč? To je mi velkou záhadou. Třeba jen narazil na informovanější a nechce přiznat omyl? Nepátrám. Navíc neposlouchá argumenty ostatních a pořád si mele svou. To je IMHO snad znak fanatismu, z kterého přitom obviňuje ostatní. Za to opravdu kladné hodnocení nedávám. Takže se zkuste nerozčilovat nad odlišnými názory, ale naopak se z nich poučit. Mně to pomáhá dozvědět se víc.

Příjemný den
cool.user (2822)|29.3.2009 13:11
[QUOTE=MIZ;234342] ...[/QUOTE]

Puvodne jsem ti na kazdy bod chtel odpovedet, ale to nema smysl. Ty tady nedebatujes, ty tady vnucujes svuj nazor a kdyz ti nekdo nejde na ruku nebo si dovoli nesouhlasit tak rozvadas RB ;). Kdyz se podivas do historie, tak prvi mechuv post byl ve stylu "nepocitam, protoze se domnivam", nacez si ty hned reagoval stylu "DC vira je svata".

Mne je uplne ukradeny jestli pocitas nebo ne. Mechovi je uplne ukradeny jestli pocitas nebo ne. Astecovi je uplne ukradeny jestli pocitas nebo ne. Proc tobe a ostatnim DC fanboys nemuze byt ukradeny proc my nepocitame?

Jedine kolem ceho se tahle diskuze toci je to ze ty a ostatni DC fanboys nesnesete ze nekdo nepocita, protoze nepovazuje tuto metodu z celkoveho hlediska za efektivni.

A nauc se pouzivat edit ;) Neni to moc tezky
MIZ (97)|29.3.2009 13:40
[QUOTE=mech13;234356]DC se rozjelo v mohutny kolos ktery uz nejakou dobu nema opodstatneni ale je porad rozjety... a kdo vi kdy a komu se ho podari zastavit[/QUOTE]
No vida, a je to venku. Tohle stačilo napsat hned zkraje a víme, o co ti jde. :D

astec: Neřaď pls k sobě věci, které k sobě nepatří. Je snad z mého textu jasné, že jsem odpovídal na dotaz ohledně reputačních bodů a ne na tvůj. Je to moje chyba, že jsem zařazení přímé citace považoval v době psaní příspěvku za zbytečné.

Pro ostatní, kteří se cítí fundovanými pro interpretaci mých názorů, pocitů a myšlenek znovu opakuji: Je každého věc, zda má PC a co s ním dělá. Je mi to úplně fuk. Není mi fuk, když někdo tvrdí, že např. zapojení do DC je likvidace hardwaru, že DC nemá žádné výsledky a je to jen bouda na lidi atp.

Nadále už budu reagovat jen na smysluplné příspěvky, takže mají šanci všichni, kdo chtějí mít poslední slovo a pocit, že zas někde vyhráli nějaký další flame war... :)
cool.user (2822)|29.3.2009 13:48
[QUOTE=MIZ;234377]zapojení do DC je likvidace hardwaru[/QUOTE]

Jakymkoliv provozem vznika amortizace. Cim vyssi provoz, tim vyssi amortizace. Ano, DC amortizuje HW coz muze vyustit v likvidaci HW. To je proste fakt ;)
astec (1823)|29.3.2009 13:51
Máš smůlu:

"Nadále už budu reagovat jen na smysluplné příspěvky, takže mají šanci všichni, kdo chtějí mít poslední slovo a pocit, že zas někde vyhráli nějaký další flame war... "
mech13 (5526)|29.3.2009 13:54
:D:D:D jasny, jenom tak jsem dnes vstal a rekl si "nejak se mi to DC nelibi, asi jim to zrusim at nevyskakujo":D

na zacatku tohoto topicu jsem nebyl proti, dokonce jsem pocital a stavel se k tomu celkem pozitivne... jenze nektere argumenty ktere se snazili zduraznit vyhody a proc by to mel clovek delat me donutily se nad tim zamyslet a vyslo mi z toho to co vyslo... proste to je neefektivni mrhani financi ktere se bud musi zmenit (prejit na funkcni GPU reseni) nebo mi nema co rict

pokud argumenty ktere zde padly nepovazujes za smysluplne, tak tady asi vazne nemas co delat
Deee-aN (3834)|29.3.2009 13:57
[quote=mech13;234388] tak tady asi vazne nemas co delat[/quote]
Neboli, když nesouhlasíš s tím, co tvrdím, "tak tady asi vážně nemáš co dělat"....
Tenhle přístup mi taky nepříjde ideální...
mech13 (5526)|29.3.2009 14:01
[QUOTE=Deee-aN;234392]Neboli, když nesouhlasíš s tím, co tvrdím, "tak tady asi vážně nemáš co dělat"....
Tenhle přístup mi taky nepříjde ideální...[/QUOTE]

at si mysli co chce, ale kdyz mu fakt A vyvratim faktem B, a on mi na to reaguje ze to tak neni, ze prece fakt A, tak se tady muzem donekonecna dohadovat o tom samem...

ja premyslim, reaguji argumenty a fakty a zpet se mi dostane ze tvrdim neco jineho a zase znova puvodni vyvracene nesmysly. pak tu asi skutecne nekdo nema co delat...
Deee-aN (3834)|29.3.2009 14:04
[quote=mech13;234397]at si mysli co chce, ale kdyz mu fakt A vyvratim faktem B, a on mi na to reaguje ze to tak neni, ze prece fakt A, tak se tady muzem donekonecna dohadovat o tom samem...

ja premyslim, reaguji argumenty a fakty a zpet se mi dostane ze tvrdim neco jineho a zase znova puvodni vyvracene nesmysly. pak tu asi skutecne nekdo nema co delat...[/quote]
No jo, ale druhá strana to vidí úplně stejně (nebo spíš obráceně). Každý má to svoje a neuhne. Nejblbější na tom je to, že tímhle způsobem se žádná diskuse nikam nedostane....:o
mech13 (5526)|29.3.2009 14:10
promin, ale nektere donekonecna opakovane vety maji k argumentum vazne hodne daleko...

az mi nekdo bude schopny fundovane odpovedet na efektivitu vynalozenych prostredku. muzeme pokracovat
optim (391)|29.3.2009 14:50
[QUOTE=HiLow;234235]Zaznelo tady spoustu nazoru proti DC, ktere byly podlozeny dukazy, ale zastanci si porad melou svou.[/QUOTE]
Zadne dukazy se tu od odpurcu neobjevily, pokud jsem neco prehledl, tak me prosim oprav. Co se tyce elektriky, odpurci i priznivci tahali cisla da se rict z rukavu. Opotrebeni hw take nebylo podlozeno zadnymi daty. Existence vysledku a nasledne uzitecnost byla zpochybnovana stylem, co kdyby - neobjevil se tu jejiny konkretni pripad, ze by se pocitalo neco jineho, nez tvurci tvrdi, nebo byly vysledky pouzity v rozporu s nejakymi podminkami vyzkumu. Diskuze se akorat dostala do osobni roviny, tot vse..

Nejsem zadny priznivec neefektivniho pocitani vedeckych vypoctu na (super)skalarni architekture, ani jsem nikdy nepocital, ale chapu podrazdeni priznivcu, kdyz tu po nich chce nekdo po stopate nejake vysledky, ackoliv je nebyva tezke najit, protoze se jimi logicky tvurci chlubi..

[QUOTE=cool.user;234379]Jakymkoliv provozem vznika amortizace. Cim vyssi provoz, tim vyssi amortizace. Ano, DC amortizuje HW coz muze vyustit v likvidaci HW. To je proste fakt ;)[/QUOTE]
Donedavna prevysovala fyzicka zivotnost hw tu moralni nekolikanasobne, az dnes se sobe zacinajici blizit, proto nechapu, proc je tu takovy duvod tolik vyzdvihovan a vsichni prikyvuji. Na jednu stranu tu ctu, ze taktovani nesnizuje zivotnost nijak vyznamne, na druhou zas, ze vytezovat pravidelne pocitat na plny vykon znamena jeho brzky konec. Vyrobci take se zarukou kolikrat moc nesetri.

Edit:[QUOTE=mech13;234402]az mi nekdo bude schopny fundovane odpovedet na efektivitu vynalozenych prostredku. muzeme pokracovat[/QUOTE]
U hesla Folding@home je k tomu na Wikipedii odstavec, ktery se k tomu stavi pomerne nekriticky. V cem konkretne s nim nesouhlasis?
cool.user (2822)|29.3.2009 15:14
[QUOTE=optim;234414]Donedavna prevysovala fyzicka zivotnost hw tu moralni nekolikanasobne, az dnes se sobe zacinajici blizit, proto nechapu, proc je tu takovy duvod tolik vyzdvihovan a vsichni prikyvuji. Na jednu stranu tu ctu, ze taktovani nesnizuje zivotnost nijak vyznamne, na druhou zas, ze vytezovat pravidelne pocitat na plny vykon znamena jeho brzky konec. Vyrobci take se zarukou kolikrat moc nesetri.[/QUOTE]

A uz jsme u toho zas. Jakykoliv argument je pro DC fanboys bud smesny nebo se smeten ze stolu jako nepodstatny.

Takze to znova zopakuju. Nevidim jediny duvod, proc bych si mel amortizovat svuj HW, platit vyssi ucty za elektrinu a resit dalsi s tim spojene problemy kvuli projektu ve ktery neverim a ktery povazuju za neefektivni. To neni ani blud a ani mytus. To jsou fakta a muj nazor.

Pokud mi chcipne muj zdroj/deska/cokoliv, chci aby to bylo ve chvili kdy budu hrat sve hry, vyextrahovavat sve soubory nebo se divat sve na film.


Optime, doporucuju podivat se na prvnich par stranek teto diskuze. Ti takzvani odpurci, zde jen vyjadrili svuj nazor, nazec nasledovala reakce DC fanboys jak jsou nase argumenty ve skrze smesne.
CommanderZ (512)|29.3.2009 15:52
[QUOTE]..problemy kvuli projektu ve ktery neverim a ktery povazuju za neefektivni. To neni ani blud a ani mytus. To jsou fakta a muj nazor.[/QUOTE]

Myslim ze celou podstatu problemu vystihl. Obe zvyraznena slova jsou ciste subjektivni a zda podporovat ci kritizovat DC tedy stoji a pada na techto slovech. Veris jim a myslis si ze to nekam vede? Zapoj se. Ne? Tvuj problem, nikdo te nenuti.

Nechapu, jak se o tak zrejme veci muzete timhle zpusobem hadat.
pavel_p (993)|29.3.2009 15:56
Když nebudu brát v úvahu amortizaci, tak zbývá nezvratný fakt, že při výpočtu na slušném dvoujádře někomu sponzuruju 50W energie s nejistým efektem, ročně mě to něco stojí a potřebuji o něco dražší komponenty, pokud má být počítač stejně tichý. A pokud se někdo honí za tichým počítačem a snaží se ho přetaktovat co se dá jen proto, aby měl lepší skóre tak už mi to připadá jako naprostá blbost. Za vyloženě škodlivá individua pak považuju jednotlivce nebo správce sítě, kteří jsou schopni nainstalovat klienta pro distribuované výpočty na firemní počítače a platit tak pochybný výzkum z cizí kapsy pro vlastní pocit, že dělají něco pro vědu. No a u některých jedinců to vidím tak, že oni mají dobrý pocit a že jejich rodiče stojí elektřina ročně o přinejmenším o pár stovek víc je netrápí.