Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 56

Téma: Jakou regulaci fanů?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Dufinos
    Registrace
    Jan 2009

Podělte se o zkušenosti s provozem, pořízením a ovládáním vašich "regulátorů" rychlosti ventilátorů... Přemýšlím o nákupu, ale osobně si nejsem vůbec jistý, jaký vzít... Nikdy jsem zatím neřešil a ani se nezajímal o nákup tohoto "přístrojku"... Ale snažím se co nejvíce ztišit svůj stroj. A první na ráně jsou ventilátory...

Mám dvě podmínku pro výběr. Musí být stříbrný. Pokud nebude, tak se musí dát demontovat "čelní panel", aby se na tuto barvu dal "přestříkat". A ta druhá? Musí se jím dát regulovat min. 4fany...

Hodně se mi líbí http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60053 , ale opravdu nevím, co přesně vybrat, jelikož jsem tento problém ještě nikdy v minulosti neřešil
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Osobně bych to řešil takhle: větrák na CPU si reguluje deska sama, na grafice pasiv + případně jeden 120 mm větrák s nízkými otáčkami - neslyšitelný. Na průvan v bedně stačí dva 120 mm které taky nemusí jet naplno, za cenu toho panýlku máš dvě Noctuy který neuslyšíš. Takže co se týče větráků, je PC tiché. A teď začneš řešit disk ...
    Pravda, nevypadá to tak cool jako nějaký svítící bazmek, ale v jednoduchosti je síla. Nemusíš pořád přemýšlet jestli se PC nepřehřívá, sledovat teplotu, cvakat čudlíkama a nastavovat otáčky ...

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Osobně bych to řešil takhle: větrák na CPU si reguluje deska sama, na grafice pasiv + případně jeden 120 mm větrák s nízkými otáčkami - neslyšitelný. Na průvan v bedně stačí dva 120 mm které taky nemusí jet naplno, za cenu toho panýlku máš dvě Noctuy který neuslyšíš. Takže co se týče větráků, je PC tiché. A teď začneš řešit disk ...
    Pravda, nevypadá to tak cool jako nějaký svítící bazmek, ale v jednoduchosti je síla. Nemusíš pořád přemýšlet jestli se PC nepřehřívá, sledovat teplotu, cvakat čudlíkama a nastavovat otáčky ...
    Tímto způsobem jsem to řešil vlastně od začátku... Mám ve skříni 3 fany od Noctuy a pak další dva od Aerocoolu (jeden ještě orig., druhý osvícený na přichlazování grafické karty)...
    Ten přední budu určitě měnit za tišší a hlavně podsvícený jinou barvou...

I když mám jednoznačně nejtišší PC ve svém širokém okolí, tak pořád se mi zdá, že by to mohlo být lepší... Je to přesně opačně, jako s penězi... U peněz, kdo má hodně, tak si myslí, že by mohl mít víc... No a já... I když je PC tiché, tak by mohlo být ještě tišší...

Ale zdá se mi, že třeba ve 2D by to mohlo být tišší, než to je... Přeci jenom z větší části "běhu PC" není takový chladicí výkon třeba... Max. na hry bych to šoupl na vyšší otáčky a ani by mi to nevadilo, jelikož stejně hraju se sluchadlama, takže neslyším ani moji drahou polovičku, jak mi nadává, že zase u toho sedím celý večer

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Ja mám podobný panel od Thermaltake... ALe ho nepoužívam.... Vetráky som vymenil za Noctua, majú nastavené pevné otáčky, chladič cpu je od schythe a tiež pevné otáčky. Osobne nevidím dôvod takého panelu (jedine že mi tu svietia teploty a večer ma to ruší...)

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od etis Zobrazit příspěvek
    Ja mám podobný panel od Thermaltake... ALe ho nepoužívam.... Vetráky som vymenil za Noctua, majú nastavené pevné otáčky, chladič cpu je od schythe a tiež pevné otáčky. Osobne nevidím dôvod takého panelu (jedine že mi tu svietia teploty a večer ma to ruší...)
    Nejradši bych bral, kdyby se dal nastavit nějaký "program chlazení"... Kde by se mi automaticky regulovaly jednotlivé fany vyloženě na základě teploty komponent a systému... Že by to jednou, dle potřeby, přifouklo na CPU, jindy zas na GPU, přidalo by se na systému apod... Ale nejsem si vědom, že něco podobného existuje...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Dufinos Zobrazit příspěvek
    ...
    Jo tak to sem na tom podobně, taky čím tišší PC, tím se mi zdá že ho víc slyším. Až nakonec sem si postavil komplet pasivně chlazené PC aspoň na net, a to už se mi zdá jakžtakž OK. Jen disk je malinko slyšet, je to Baracuda 4 (PATA).
    IMHO by stačilo některý ty větráky ve 2 D vypnout? To si můžeš zkusit sám, postupně je odpojovat a sledovat teploty.

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od faugusztin Zobrazit příspěvek
    Hmmm... tak to je paráda a naprosto přesně to, co jsem měl na mysli... Akorát ta CENA!!!!! Páni, za takové peníze budu mít ten fan control od Lian Li a k tomu ještě nový 640GB disk, který chci taky v blízké době kupovat... Nevím, ale i když se mi to moc líbí, tak to asi neklapne... Myslím si, že manuální regulace bude muset stačit... Nebo se třeba ještě objeví něco podobného, co bude stát polovinu

Každopádně díky za link, hážu si ho do oblíbených a začínám tak i tak přemýšlet nad touto variantou...

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Jo tak to sem na tom podobně, taky čím tišší PC, tím se mi zdá že ho víc slyším. Až nakonec sem si postavil komplet pasivně chlazené PC aspoň na net, a to už se mi zdá jakžtakž OK. Jen disk je malinko slyšet, je to Baracuda 4 (PATA).
    IMHO by stačilo některý ty větráky ve 2 D vypnout? To si můžeš zkusit sám, postupně je odpojovat a sledovat teploty.
    To u mě nepůjde... Jsem docela "prostorově" omezen... Neříkám, že by se mi do bytu druhé PC nevešlo, nemám skutečně prostor, kam jej na trvalo umístit... Navíc, důkladné ztišení case, vč. vlepení odhlučňovacího materiálu mě vyjde levněji, než bych kupoval nové (i když lowendové) PC vč. monitoru, a periferií...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Dufinos Zobrazit příspěvek
    Hmmm... tak to je paráda a naprosto přesně to, co jsem měl na mysli... Akorát ta CENA!!!!!
    Ja viem . Preto mam bigNG iba v PC-V350, kde je mATX doska s nedostatkom konektorov pre ventilatory a nemoznostou instalacie externeho regulatora (nemam nan miesto).

Preto mam napriklad v hlavnom PC ako regulator ventilatorov Scythe Kaze Master Ace, ale to samozrejme je iba normalny regulator, bez automatiky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

A co takhle nejake MiniITX, pripojit ho ke stavajicimu monitoru (na druhy vstup) a prisroubovat ho na zed?

Zasadni rozdil mezi TBalancerem a "obyc" regulatorem je v PWM regulaci (takze odpada "cvakani"). Jinak ten Lian-li vypada moc pekne (vytku bych mel akorat k plastovym cudlikum a jejich barve v cernem provedeni) a pro priznivce sviticich vetraku nabizi i "cool" set http://www.lian-li.com.tw/v2/en/prod...s_index=81&g=f

Pokud mas mb s regulaci tak nepotrebujes zadnou dalsi regulaci, bez problemu se da i vestavena regulace hodne dobre vyuzit (pokud tedy nemas 12cm fany na 3.000 rpm apod.)

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    A co takhle nejake MiniITX, pripojit ho ke stavajicimu monitoru (na druhy vstup) a prisroubovat ho na zed?

Zasadni rozdil mezi TBalancerem a "obyc" regulatorem je v PWM regulaci (takze odpada "cvakani"). Jinak ten Lian-li vypada moc pekne (vytku bych mel akorat k plastovym cudlikum a jejich barve v cernem provedeni) a pro priznivce sviticich vetraku nabizi i "cool" set http://www.lian-li.com.tw/v2/en/prod...s_index=81&g=f

Pokud mas mb s regulaci tak nepotrebujes zadnou dalsi regulaci, bez problemu se da i vestavena regulace hodne dobre vyuzit (pokud tedy nemas 12cm fany na 3.000 rpm apod.)
    Osobně nevím, jestli i ten mini ITX by se vyplatil... Sice určitě bude mít nižší spotřebu, ale na druhou stranu, zase by stál peníze, které by hravě tuto spotřebu vyvážily... Hlavně v případě, že bych musel kupovat i nové LCD, jelikož to moje je ještě stará škola s jedním VGA vstupem

Jinak ta Lian Li, co jsem dal do odkazu já vypadá teda lépe, jelikož je komplet stříbrná a já mám stříbrný case, takže by podle mého vypadala naprosto fantasticky... Desku s PWM samozřejmě mám, ale nastavení chlazení jde akorát ve třech krocích (ticho, normál, výkon), takže právě proto jsem přemýšlel, že bych šel do toho regulátoru... Když strávím večer u videa nebo na netu, tak určitě budu moct hodně zeslabit systémové fany i fan na grafické kartě... Zase při hraní bych to šoupl "naplno" apod...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Predpokladam ze mas tedy Asus (Silent, Optimal, Performance) s PWM regulaci na CPU_FANu a DC regulaci na CHA_FAN apod... U tech staci nastavit QFan na Optimal pri pouziti 12cm fanu s 1.000 rpm (tzn. regulace od 750 - 1.000 rpm - za dva dny max zatizeni se to vysplha na 950 )

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Predpokladam ze mas tedy Asus (Silent, Optimal, Performance) s PWM regulaci na CPU_FANu a DC regulaci na CHA_FAN apod... U tech staci nastavit QFan na Optimal pri pouziti 12cm fanu s 1.000 rpm (tzn. regulace od 750 - 1.000 rpm - za dva dny max zatizeni se to vysplha na 950 )
    JJ... mám asus. Konkrétně P5KC... Zkoušel jsem i mód silent, ale už se v zátěži docela hřála grafika (mám na ní fan zapíchlý do desky)... Ten regulátor od Lian Li se mi ale líbí čím dál tím více... Sice jsem čekal, že mi tu někdo nabídne (po vlastní zkušenosti) nějaký ještě dvakrát lepší a dvakrát levnější, ale...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

a skúšaL si či speedfan dokáže regulovať vetráky? na mojej starej MSI to šlo super.... Ale s Asusom sa moc nekamaráti.... Nastavíš žiadanú teplotu, vetrák ktorý ju ovplyvňuje, histeréziu a chodí to.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: GTX 275, rivatuner, problémy s regulací chlazení
    Od deepnote v sekci Grafické karty
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-10-2010, 21:15
  2. Ventilátory: Výměna fanů...120mm
    Od cypher v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-02-2009, 10:24
  3. Radeony: HD3870 - vypínání fanu
    Od Bacon v sekci Grafické karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-10-2008, 00:54
  4. Chlazení procesorů: Jak na PWM konektor kvůli regulaci ??
    Od PMaXX v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-02-2008, 10:54
  5. GeForce: Jaky program pouzivate na regulaci otacek vetraku?
    Od Rasty_CZE v sekci Grafické karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-02-2008, 13:55