reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Padani PC

Draken (1578)|30.5.2009 17:40
těžko říct...ale zásada je mít všechno podle specifikací a pak když to zlobí řešit zvyšování voltáže apod. fígle
u procíku hlavně nastav násobič,fsb a voltáž...všechno bych to zkrátka nastavil tak jak říká výrobce a pak případně budem řešit dál....držim palce
Deexer (365)|30.5.2009 20:51
[QUOTE=Draken;254563]těžko říct...ale zásada je mít všechno podle specifikací a pak když to zlobí řešit zvyšování voltáže apod. fígle
u procíku hlavně nastav násobič,fsb a voltáž...všechno bych to zkrátka nastavil tak jak říká výrobce a pak případně budem řešit dál....držim palce[/QUOTE]

Ok jasny ale ja se bojim :-x pac jako todle je jako docela uz "hubu" nerad bych neco posral... ale co jienho mi zbyva... pak dam zas vedet
kevin00 (10238)|30.5.2009 21:14
[QUOTE=Draken;254563]u procíku hlavně nastav násobič,fsb a voltáž...všechno bych to zkrátka nastavil tak jak říká výrobce a pak případně budem řešit dál....držim palce[/QUOTE]

IMHO zbytečný risk, zvláště u té voltáže. FSB a násobič nastavit může (i když je to k ničemu), voltáž bych nechal na Auto. Motherboardy načítají špatně moduly RAM, ale procesory se identifikují dobře. Stačí se podívat do CPU-Z než laborovat v BIOSu ;)
Draken (1578)|30.5.2009 21:30
to je pravda CPU-z nám řekne rovnou co,kolik atd...
Deexer (365)|30.5.2009 22:31
[QUOTE=Draken;254619]to je pravda CPU-z nám řekne rovnou co,kolik atd...[/QUOTE]

Tak co mam delat? mam neco nastavovat nebo jak uz se stracim... jeste jsem se do toho prepinani vsech veci nepustil...

nejakej postup schrnuti co mam delat at si to odskrtam...
kevin00 (10238)|30.5.2009 22:33
V BIOSu nenastavuj nic, uploaduj sem screeny z CPU-Z a GPU-Z
Adrb (23)|31.5.2009 00:04
Problém bývá často nečekaně v operačním systému. Pokud používáš Windows Vista není se ani čemu divit. Jinak by bylo dobré se také porozhlédnout po nastavení v biosu.
Deexer (365)|31.5.2009 00:34
[QUOTE=kevin00;254655]V BIOSu nenastavuj nic, uploaduj sem screeny z CPU-Z a GPU-Z[/QUOTE]

Tak tady posilam ty screenshoty doufam ze to nejak pomuze.... budu cekat na dalsi pokyny...
1x.jpg 2x.jpg 3x.jpg 4x.jpg 5x.jpg
Deexer (365)|31.5.2009 00:36
[QUOTE=Adrb;254725]Problém bývá často nečekaně v operačním systému. Pokud používáš Windows Vista není se ani čemu divit. Jinak by bylo dobré se také porozhlédnout po nastavení v biosu.[/QUOTE]

to ted resit nebudu ani nechci resime ted jeden problem nebudu tu skakat jak nadmuta koza (a mam XP ) (navic OS jsou xkrat preinstalovavany tim to nebude )
Draken (1578)|31.5.2009 08:42
mno takže ramky ti jedou na 312,7(625,4Mhz), což je frekvence CPU/7....to by nevadilo, že nejedou na 667,
voltáž maj mít opravdu jen 1,8V (což bych taky nastavil)
pak CPU to má FSB 199 namísto 200 (nevím jak je to možné ale u mojí předchzí i nové desky podtaktovat FSB nešlo...dej natvrdo 200Mhz)...tím se zvýší frekvence CPU na plnohodnotných 2200MHz
co jsem našel tak voltáž CPU AMD Athlon X2 4200+ windsor na 90nm má 1,35V na defaultu...ty máš 1,25V což by moha bejt ta příčina...(dej tam manuálně 1,35V)...pak otestuj a dej vědět
kevin00 (10238)|31.5.2009 08:54
[QUOTE=Draken;254767]mno takže ramky ti jedou na 312,7(625,4Mhz), což je frekvence CPU/7....to by nevadilo, že nejedou na 667,
voltáž maj mít opravdu jen 1,8V (což bych taky nastavil)
pak CPU to má FSB 199 namísto 200 (nevím jak je to možné ale u mojí předchzí i nové desky podtaktovat FSB nešlo...dej natvrdo 200Mhz)...tím se zvýší frekvence CPU na plnohodnotných 2200MHz
co jsem našel tak voltáž CPU AMD Athlon X2 4200+ windsor na 90nm má 1,35V na defaultu...ty máš 1,25V což by moha bejt ta příčina...(dej tam manuálně 1,35V)...pak otestuj a dej vědět[/QUOTE]

A co třeba zaplá funkce CnQ :idea
Deexer (365)|31.5.2009 10:41
[QUOTE=kevin00;254772]A co třeba zaplá funkce CnQ :idea[/QUOTE]



Uz jsme to resili nahore a podivej se taky na obrazky biosu tato funkce je vypnuta
Deexer (365)|31.5.2009 10:51
[QUOTE=Draken;254767]mno takže ramky ti jedou na 312,7(625,4Mhz), což je frekvence CPU/7....to by nevadilo, že nejedou na 667,
voltáž maj mít opravdu jen 1,8V (což bych taky nastavil)
pak CPU to má FSB 199 namísto 200 (nevím jak je to možné ale u mojí předchzí i nové desky podtaktovat FSB nešlo...dej natvrdo 200Mhz)...tím se zvýší frekvence CPU na plnohodnotných 2200MHz
co jsem našel tak voltáž CPU AMD Athlon X2 4200+ windsor na 90nm má 1,35V na defaultu...ty máš 1,25V což by moha bejt ta příčina...(dej tam manuálně 1,35V)...pak otestuj a dej vědět[/QUOTE]

U toho CPU jak mam nastavit 200 kdyz je nastaveno 200? viz obrazek biosu..... volty na RAM a CPU nastavim kde?

Jinak stema ramkama to nechapu tady mi to ukazalo 1.8 a v biosu 1.9 ? WTF?

+ Nemuze to byt verze CPU +EE ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ta bere 1.25V (nebo by to cpu-z) vypsalo ze to je EE ?
Draken (1578)|31.5.2009 12:08
hmm a máš od toho procíku orig. krabici... co přesně to je zač
EE má 1,25V a obyč. verze 1,35V...
ale myslim že když tam těch 1,35V dáš tak se nic extra nestane...ale i tak se mrkni buť po tý krabici nebo třeba faktuře...

u toho FSB tam nech 200Mhz

jo u volty by tam někde měli bejt....co že je to přesně za desku...já si stahnu manuál...
Deexer (365)|31.5.2009 12:43
[QUOTE=Draken;254832]hmm a máš od toho procíku orig. krabici... co přesně to je zač
EE má 1,25V a obyč. verze 1,35V...
ale myslim že když tam těch 1,35V dáš tak se nic extra nestane...ale i tak se mrkni buť po tý krabici nebo třeba faktuře...

u toho FSB tam nech 200Mhz

jo u volty by tam někde měli bejt....co že je to přesně za desku...já si stahnu manuál...[/QUOTE]


Bouzel stavel to nekdo u otce v praci kdysi.... bouzel nemam tuseni co to je presne za typ CPU

takze uz jsem zmaten FSB nemam teda uz nastavovat?

Deska: MSI K9N Neo V2 (520chipset)


Jinak uz v tom mam bordel :)

Pokazdy kdyz uz se chystam neco udelat tak pak zase je to neco jineho nebo se to vyrusi zas necim jinym

Opravdu by to chtelo seznam co vsechno mam uz udelat protoze od CnQ jsem jeste v Biosu nebyl .... protoze jeste jsme se nedohodli co mam presne udelat...
Draken (1578)|31.5.2009 13:15
1)nastav voltáž CPU na 1,35V (frequenci/voltage contol-CPU voltage)
2)pci-e frekvenci nastav na 101mhz (adjust PCI-e frequenci)
3)spread spectrum:vypni
4)Acpi stanby state:S3
5)FSB nech 200Mhz
6)advance DRAM conf. nastav
časování 5-5-5-15 (MEMORY TIMING dej 2T)a pak adjust DDR memory frequnci- nastav frekvenci na 667Mhz (PC5300) a memory voltage dej 1,8V
7)adjust CPU ratio dej na 11x
Deexer (365)|31.5.2009 15:34
[QUOTE=Draken;254861]1)nastav voltáž CPU na 1,35V (frequenci/voltage contol-CPU voltage)
2)pci-e frekvenci nastav na 101mhz (adjust PCI-e frequenci)
3)spread spectrum:vypni
4)Acpi stanby state:S3
5)FSB nech 200Mhz
6)advance DRAM conf. nastav
časování 5-5-5-15 (MEMORY TIMING dej 2T)a pak adjust DDR memory frequnci- nastav frekvenci na 667Mhz (PC5300) a memory voltage dej 1,8V
7)adjust CPU ratio dej na 11x[/QUOTE]

Vsechno udelano akorad bod 1)nasel jsem mozna ale je to nejake pofi (jestli to je spravne tak to je ta polozka CPU voltage ale pak tam jsou hodnoty nejaky 1.200,1.275,1.300 )
6) to jsem nenasel vubec
Draken (1578)|31.5.2009 15:46
1) dej tam 1,3V jestli to neumí víc...
6)co přesně si nenašel?
Deexer (365)|31.5.2009 16:56
[QUOTE=Draken;254901]1) dej tam 1,3V jestli to neumí víc...
6)co přesně si nenašel?[/QUOTE]

1) Ok ale to nestane se stim nic?
2) Vubec kde se to nastavuje ty ramky casovani atdp....
Draken (1578)|31.5.2009 17:59
ne nestane pokud dáš 1,3V klidně i 1,35V tak se s tim fakt nic nestane...(ty tam máš teda jenom 1,3V tak dej těch 1,3V)

1)u tý ramky se na to časování vykašli nastav jen memory timing 2T
(záložka Frequenci/voltage contol-advance Dram configuration(press enter)-1/2T memory timing)
2)adjust memory frequenci nastav manuál a vyber 667Mhz a dole(memory voltáge) nastav voltáž na 1,8V
3)adjust CPU FSB Frequenci maj v manuálu 200,9Mhz...takže tam můžeš dát klidně i 201Mhz...
kevin00 (10238)|31.5.2009 18:17
[QUOTE=Deexer;254938]Vubec kde se to nastavuje ty ramky casovani atdp....[/QUOTE]

[QUOTE=Draken;254938]u tý ramky se na to časování vykašli nastav jen memory timing 2T
(záložka Frequenci/voltage contol-advance Dram configuration(press enter)-1/2T memory timing)
[/QUOTE]

Stačí se podívat do manuálu:

Draken (1578)|31.5.2009 18:24
předpokládám, že ani manuál nemá když to skládal někdo u jeho otce v práci... jediná možnost je že by si manuál stáhnul... ale;)
kevin00 (10238)|31.5.2009 18:27
[QUOTE=Draken;254951]předpokládám, že ani manuál nemá když to skládal někdo u jeho otce v práci... jediná možnost je že by si manuál stáhnul... ale;)[/QUOTE]

Radíš změnu voltáže, FSB apod. a neporadíš, kde to najde, místo toho mu následně řekneš, ať to nedělá :runaway
Deexer (365)|31.5.2009 18:51
Aha panove takze.....ehmm...

Udelal jsem vse co jste mi napsali s BIOSem ALE

1) polozka Adjust memory frequenci je prosvicena sede nelze na ni najet tudis nelze nastavit ani voltaz

Zkousel jsem zas otestovat CSS (kde padani je hned po zapnuti) beztak zase nic zase pad takze ja uz to asi vzdavam protze uz fakt nevim cim by to mohlo byt.....
1) Bud tam je spatnej kus CPU
2) nebo nejaka zahadna chyba desky
3) nebo shit zdroj

a nepredpokladam ze by prepnuti tech ramek o tu desetinu by to rozchodilo (pokud by to slo nastavit)

Takze.... ? (mam tu ale jednu prihodu stimto PC a to byla taky chyba ale dost fatalni ani v servisu to nevedeli otec si to nekolikrat chtel dat spravovat a neprisli na to)

Ta chyba byla nasledovna: Normalne se hralo a doslo zamrznuti PC restartovali jste a END! hlasilo to chyba cteni disku atd.... nepamatuju se co bylo dal (a nekdy misto zamrznuti bylo prave toto padnuti) ALE s chybouvou hlaskou.... o to by neslo ale co WIN? totalne to rozhodilo cele PC win byli nefunkcni nebo pri normalni praci zmrznul NEKDY ANI NENAJEL ZNOVA no takze servis a ty prehrali OS a zmenili HDD ... (a asi po 3disku uz jsme toho mel dost spise po 3oprave) a zacalo mi vrtalo hlavou... tak jsem se podival jednou po padu PC do BIOSu a hele DISK tam neni WTF?! tak jsem zkusil totalni kravinu a investoval jsem 50kc do neveho kabelu A tyto problemy ZMIZELI!! a zustava jen ten to co resime snad vam to pomuze jeste zauvazovat jinak nevim........

Proste to schrnu tento problem je 50%opravena chyba zavaznejsiho problemu A TOTO v servisu nikdo neopravi protoze PC beha normalne na prvni pohled a chci videt technika kterej bude hrat na PC nez mu to padne (ne-li mam tam ted to CSS tak tam by to mohl zkusit ale nepredpokladam ze by to udelal navic to stoji penize atd.. takze jeste stim zkusit bojovat)
+ v servisu i vymenili z 350w na 400w zdroj ale beztak knicemu ja to "opravil" stim kabelem.. jen na 50% teda

(toto jsem nechtel psat protoze by se to dost motalo ale ted uz to neslo jinak )
Draken (1578)|31.5.2009 19:32
aha, pevnej disk máš ide?
Deexer (365)|31.5.2009 20:29
[QUOTE=Draken;254977]aha, pevnej disk máš ide?[/QUOTE]

Neziju v praveku samorejme ze SATA
Draken (1578)|31.5.2009 21:06
hmm a máš možnost sehnat nějakej jinej disk na kterej bys hodil systém?
ten disk je co zač? WD,seagate? Zkoušels ho otestovat nějakou utilitou od výrobce jestli nemá vadný sektory?
klidně může zamrzat ten disk...dokonce systém zamrzne když se ti odpojí mechanika....
EditorPO (2819)|31.5.2009 21:48
Deeexer, sa ti divim, ze to riesis vlastnymi silami. A este k tomu investujes vlastne peniaze do opravy. Po tych vsetkych problemoch, servisoch a opravach by som ten PC vratil. Predpokladam, ze ho mas este v zaruke.

Niektore problemy su aj kvoli jednoduchej nekompatibilite jednotlivych komponentov v danej konkretnej konfiguracii. Uz som take pocitace zazil. Proste sa nedalo prist na pricinu padov. Vacsinou to stavali nejake pochybne garazove firmy. A to este nehovorim o tom, ze niektore firmy davaju reklamovane kusy znovu do predaja.

Ako zakaznik vyzaduj funkcnu zostavu. Pri tretej reklamacii toho isteho problemu mas narok na vratenie penazi.

Nabehni s tym PC do servisu, predved im pad CSS, pripadne inej hry a skonci s nimi. Najdi si solidnejsiu firmu.
Deexer (365)|31.5.2009 22:47
[QUOTE=EditorPO;255055]Deeexer, sa ti divim, ze to riesis vlastnymi silami. A este k tomu investujes vlastne peniaze do opravy. Po tych vsetkych problemoch, servisoch a opravach by som ten PC vratil. Predpokladam, ze ho mas este v zaruke.

Niektore problemy su aj kvoli jednoduchej nekompatibilite jednotlivych komponentov v danej konkretnej konfiguracii. Uz som take pocitace zazil. Proste sa nedalo prist na pricinu padov. Vacsinou to stavali nejake pochybne garazove firmy. A to este nehovorim o tom, ze niektore firmy davaju reklamovane kusy znovu do predaja.

Ako zakaznik vyzaduj funkcnu zostavu. Pri tretej reklamacii toho isteho problemu mas narok na vratenie penazi.

Nabehni s tym PC do servisu, predved im pad CSS, pripadne inej hry a skonci s nimi. Najdi si solidnejsiu firmu.[/QUOTE]


Naprosto souhlasim... a taky se divim proc to resim.. jenze kdyby to bylo tak jednoduchy tak bych to udelal

Navic se mi libi pojem garazova firma pac tu sestavu asi fakt sestavoval sprominutim retard pac tam je urcite neco co k sobe nepatri (jinac jedna se o firmu Jimazz - tata to mel bez DPH atd..) a takovedle tetchle mechtel a kdyz to tam vozil uz po "50" tak uz na nej koukali jak na blbce ... ale vysvetlete jim ze to proste nefunguje...
Jako samorejme premyslel jsem ze to odvezu treba do alzasoftu ale jsou tam dva hacky spise jeden za 1)prvni rade se jedna o penize ale to by zas tak nevadilo...
2)zda ten problem najdou.... jako muze se stat ze to taky vratej bez problemu... protoze se tato chyba tezko identifikuje... urcite nevim zda by rozebrali soucastku po soucastce a pomalu to zkouseli --- ne-li by ta oprava presahla hodnotu PC

po pravde jsem unavenej uz .... a na PC si nezahrajete... zahrajete ale jste ve "stresu" a cekate kdy to padne u nekterejch her....


Muze to byt cimkoli navic ja nemam takove zkusenosti ani veci k tomu abych jednotlive komponenty zkousel menil atp..... + chtel jsem koupit new zdroj ale rozmyslel jsem si to sance na uspech je miziva a byly by to vyhozene prachy....
Deexer (365)|31.5.2009 22:49
[QUOTE=Draken;255017]hmm a máš možnost sehnat nějakej jinej disk na kterej bys hodil systém?
ten disk je co zač? WD,seagate? Zkoušels ho otestovat nějakou utilitou od výrobce jestli nemá vadný sektory?
klidně může zamrzat ten disk...dokonce systém zamrzne když se ti odpojí mechanika....[/QUOTE]

Je to SEAGATE baracuda 160GB je to uplne novej DISK a stejnej problem to delalo i ze 3 predchozima jeden byl WD a druhej Maxtor ten dalsi uz nevim...nedpredpokladam ze to je diskem ale nemuzu to ani vyloucit


Nevim co mam delat uz fakt nevim.... mozna jedno vlozit do nejake patice C4
Draken (1578)|1.6.2009 08:44
mě je pořád divný že to zamrzá... paměti,CPU i grafiku si teda otestoval a vše je OK
což by vyloučilo i ten zdroj... disky i kabel od disku si vyměnil... bios sme nastavily (v rámci možností)
OS máš přeinstalovanej...
podle mě zbejvá jen to odpojování mechaniky...a tím zamrznutí
pak síťovka (jestli nehraješ jen proti bootum...)
a pak když je všechno v záběru (CPU+disk+ram+gpu)
.......dělá ti to i v OS a jinejch hrách?

takže možnosti
1) odpoj mechaniku (ide i napájení ---nebo satu jestli je satová samozřejmě)
2) stahni si 3Dmark06 a nastav si opakování testu na 99x a nech to běžet (zatíží to ram+cpu i grafiku,disk)
3) zkus jinou síťovku (cena sca 150kč)
Deexer (365)|1.6.2009 16:17
[QUOTE=Draken;255173]mě je pořád divný že to zamrzá... paměti,CPU i grafiku si teda otestoval a vše je OK
což by vyloučilo i ten zdroj... disky i kabel od disku si vyměnil... bios sme nastavily (v rámci možností)
OS máš přeinstalovanej...
podle mě zbejvá jen to odpojování mechaniky...a tím zamrznutí
pak síťovka (jestli nehraješ jen proti bootum...)
a pak když je všechno v záběru (CPU+disk+ram+gpu)
.......dělá ti to i v OS a jinejch hrách?

takže možnosti
1) odpoj mechaniku (ide i napájení ---nebo satu jestli je satová samozřejmě)
2) stahni si 3Dmark06 a nastav si opakování testu na 99x a nech to běžet (zatíží to ram+cpu i grafiku,disk)
3) zkus jinou síťovku (cena sca 150kč)[/QUOTE]


Takze myslis DVD-ROM ? odpojit ... ale kdby toto platilo tak to by bylo zdrojem ne?
Myslis ze by to schazovala sitovka ?


+ Reknu neco dalsiho toto je posledni vec---- pak nevim co by uz pomohlo identifikovat problem....

V tomto PC kdysi bylo kdyz se sestavil 7600GT(napajena z desky) Pak se tam koupila 9600GT uz s externim napajenim (v ty dobe tam byl jeste 350w zdroj) a zacalo to padat nojo jenze po vimene zdroje to bylo to same......

Nemuzu zaruci zda se tento problem staval s 7600Gt uz se nepamatuju ale asi zjevne ne.....

Karta byla testovana v nekolika programech a neklekla ma i peknou teploty v HCmodu testu 80stupnu VIZ zase prispevky moje starsi...

Respektive usuzuju ze porat nestaci 400w i kdyz je to minimum co chce.... ale na druhou stranu netestoval jsme nikdy najednou CPU RAM a GR vzdy vzlast(beztak si myslim ze to je zdrojem + uz jen to ze tam je pripojeno milion vetraku +podsviceni atp.....) zas se bojim vyhodit za Corsair 1500 kdyby to tim nebylo
Draken (1578)|1.6.2009 21:39
1)jo uplně odpojit nechaniku...
2)může to bejt síťovkou (upřímě už toho moc nezbejvá)
3)tomuhle fakt nerozumim:" nojo jenze po vimene zdroje to bylo to same "
tak když tam máš 350W zdroj co neutahne 9600Gt tak proboha proč tam někdo dal 400W když to blbne i s nim... navic podle toho cos napsal to vypadá že celou dobu je problém ve zdroji...už od tý doby co tam byla 7600GT ... už tomu nerozumim
4)taky nerozumim tomu popisku...

AMD Phenom 9750 X4 Quad-Core 2400Mhz - Základní deska DFI LanParty UT 790FX-M2R - 2x(SLi) BFG nVidia Geforce 9800 GTX+OC 512MB - RAM DDR2 KingSton 2x 2048 800Mhz - 2x HDD SATA Western Digital 500GB - Mechanika LG GGW-H20L Blu-ray - Zdroj TAGAN TG900-U88 BZ, 900W - Case APEVIA X-PLORER-BK BLACK

když máš zdroj tak proč ho proboha nevyndáš a nezkusíš místo toho 400W....:notsure:notsure:notsure
Deexer (365)|2.6.2009 15:38
[QUOTE=Draken;255466]1)jo uplně odpojit nechaniku...
2)může to bejt síťovkou (upřímě už toho moc nezbejvá)
3)tomuhle fakt nerozumim:" nojo jenze po vimene zdroje to bylo to same "
tak když tam máš 350W zdroj co neutahne 9600Gt tak proboha proč tam někdo dal 400W když to blbne i s nim... navic podle toho cos napsal to vypadá že celou dobu je problém ve zdroji...už od tý doby co tam byla 7600GT ... už tomu nerozumim
4)taky nerozumim tomu popisku...

AMD Phenom 9750 X4 Quad-Core 2400Mhz - Základní deska DFI LanParty UT 790FX-M2R - 2x(SLi) BFG nVidia Geforce 9800 GTX+OC 512MB - RAM DDR2 KingSton 2x 2048 800Mhz - 2x HDD SATA Western Digital 500GB - Mechanika LG GGW-H20L Blu-ray - Zdroj TAGAN TG900-U88 BZ, 900W - Case APEVIA X-PLORER-BK BLACK

když máš zdroj tak proč ho proboha nevyndáš a nezkusíš místo toho 400W....:notsure:notsure:notsure[/QUOTE]


No vsechno vysvetlim.....
1) Kdyz se PC sestavil tak tm byla 7600Gt s 350w zdrojem.... pak se vymenila na 9600Gt a zacalo to blbnout po sleze v servisu vymenili zdroj na400w a mysleli jsi ze to je v poradku ale opak byl pravdou...
Proto jsem to zamitnul hned ze by to mohl byz zdroj aby 2 zdroje to same? nevim nevim...


1) nevim jak by tomu uprime mohlo pomoct odpojeni DVD-romu to by se jednalo uz o zdroj nic jinyho by to nevysvetlovalo....
2) Sitovku nemuzu nejak zakazat jak pak zkusim PC ? kdyz ty hry jsou online....


3) CO se tyce meho pipisku... na to PC bych nesahnul ani za uriznuti ruky :
a) PC je totalne dobre, funkcni, optimalizovane, stabilni b) !!!ZDROJ!!! psal jsem to tu taky uz..... je na zakazku upraven na vodni chlazeni... v zaden pripade bych do toho PC nevlez uz jen proto ze je zablombovan.....
Draken (1578)|2.6.2009 18:59
1) to odpojení DVD-romu by vyloučilo že se ti z ničeho nic neodpojí mechanika (dotyk,prach,špatnej molex....atd...atd...) a tím nezamrzne PC (protože při odpojení IDE zařízení systém zmrzne..alespoň mě jo)
2)síťovku zakázat můžeš pokuď tam dáš jinou do PCI slotu (starou zakážeš) tím ověříš jestli to nedělá síťová karta....
3)ano zaplombování je pádný argument...

ale podle všeho to tím zdrojem fakt bude... co je to za značku?
nemáš třeba nějakou starou PCI-e kartu (tu 7600GT) nebo nějakou na půjčení (myslím kartu co má menší odběr než 9600GT) tím bys eventuélně potvrdil/vyloučil ten zdroj...
Deexer (365)|2.6.2009 20:08
[QUOTE=Draken;255751]1) to odpojení DVD-romu by vyloučilo že se ti z ničeho nic neodpojí mechanika (dotyk,prach,špatnej molex....atd...atd...) a tím nezamrzne PC (protože při odpojení IDE zařízení systém zmrzne..alespoň mě jo)
2)síťovku zakázat můžeš pokuď tam dáš jinou do PCI slotu (starou zakážeš) tím ověříš jestli to nedělá síťová karta....
3)ano zaplombování je pádný argument...

ale podle všeho to tím zdrojem fakt bude... co je to za značku?
nemáš třeba nějakou starou PCI-e kartu (tu 7600GT) nebo nějakou na půjčení (myslím kartu co má menší odběr než 9600GT) tím bys eventuélně potvrdil/vyloučil ten zdroj...[/QUOTE]


1) Znervoznuje me pojem IDE pokud myslis i sata budis...... ja mam vsechno v Sata.......

Bouzel GR. uz nemam tu starsi.
Ja si to taky myslel nejdriv ze to tim bude... byla by to docela nahoda delat to 2stejny po sobe. I kdyz jsou uplne stejny akorad ten co tam je ted je o 50w vykonejsi...

Jedna se o Zdroj Fotron 400w jeho dnesni cena cca 600kc
Nejprve kdyz jsem si to myslel ze to je zdrojem tak jsem vybyral new zdroj nevedel jsem kterej pravej tak jsem cetl ruzne clanky atp. nakonec jsem vybral : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] sice je drazsi ale mel by vydrzet....


Navrhuji uplnou blbost - ale co poslechnu si nazor :)

Kdyz bych mel new zdroj a PC by stale padalo "nesla by lecba sokem ?"

Tim myslim pretaktovat CPU i veskere soucasti samorejme zachovat ram... okolo 667

Ja vim je to blbost ale co kdyz.... :)
Draken (1578)|2.6.2009 21:45
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tady je levnější....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
myslim že by tenhle uplně stačil, navíc 50W ...

léčba šokem ... no pochybuji ale už jsem viděl takový záhady, že bych tomu i věřil...:notsure

ty máš DVD-romku v satě???

heleď zkus ještě ten 3Dmark06 (dej opakování testu co nejvíc ...99x a nech to běžet tam by se to mělo projevit- pokud ne tak to fakt zdrojem nebude... )
Deexer (365)|2.6.2009 21:59
[QUOTE=Draken;255800][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tady je levnější....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
myslim že by tenhle uplně stačil, navíc 50W ...

léčba šokem ... no pochybuji ale už jsem viděl takový záhady, že bych tomu i věřil...:notsure

ty máš DVD-romku v satě???

heleď zkus ještě ten 3Dmark06 (dej opakování testu co nejvíc ...99x a nech to běžet tam by se to mělo projevit- pokud ne tak to fakt zdrojem nebude... )[/QUOTE]


Ok v nejblizsi dobe zkusim 3Dmark--- popripadne pak popises nastaveni tak aby to bylo opravdu efektivni .. ja snim parcoval je jednou...

Ano zadne "ksandy" v PC nemam....... :) vsechno sata

+ jj seasonic je taky good firma ale tam bych zase vybiral model jeste pac na tu jsem se nedival moc...
Draken (1578)|2.6.2009 22:17
dobroš, až se k tomu dostaneš tak napiš...budem řešit dál...
Deexer (365)|8.6.2009 16:13
[QUOTE=Draken;255809]dobroš, až se k tomu dostaneš tak napiš...budem řešit dál...[/QUOTE]

Tak po delsi pauze pisu.... kvuli otestovani zdroje ...

jak si rikal tak ted potrebuju Draken nastavit spravne 3D mark aby byl efekt 100% ci to je neni zdrojem...


Posilam i obrazek kdyztak aby popsani bylo presnejsi...
lol.jpg
kevin00 (10238)|8.6.2009 16:35
[QUOTE=Deexer;257626]Tak po delsi pauze pisu.... kvuli otestovani zdroje ...
jak si rikal tak ted potrebuju Draken nastavit spravne 3D mark aby byl efekt 100% ci to je neni zdrojem...
Posilam i obrazek kdyztak aby popsani bylo presnejsi...[/QUOTE]

Jediný 100 % způsob, jak otestovat zdroj je vyměnit jej.
Deexer (365)|8.6.2009 18:41
[QUOTE=kevin00;257632]Jediný 100 % způsob, jak otestovat zdroj je vyměnit jej.[/QUOTE]

Das mi 2000?
kevin00 (10238)|8.6.2009 18:59
Tak ten počítač odnes do servisu. Brečíš tady už 7. stranu, ale nejsi schopen ani pořádně vykonat rady, které Ti tu byli poskytnuty. "Jestli" jsi udělal vše, co Ti tu bylo poraděno, tak už zbývá pouze ten zdroj. Žádná utilita pro otestování stability zdroje neexistuje. Ještě Ti mohu poradit, nakup žárovky o výkonu svého zdroje a vyzkoušej jej zatížit na jmenovitý výkon. 3DMarkem zdroj moc neotestuješ :rolleyes:
Deexer (365)|8.6.2009 19:26
[QUOTE=kevin00;257662]Tak ten počítač odnes do servisu. Brečíš tady už 7. stranu, ale nejsi schopen ani pořádně vykonat rady, které Ti tu byli poskytnuty. "Jestli" jsi udělal vše, co Ti tu bylo poraděno, tak už zbývá pouze ten zdroj. Žádná utilita pro otestování stability zdroje neexistuje. Ještě Ti mohu poradit, nakup žárovky o výkonu svého zdroje a vyzkoušej jej zatížit na jmenovitý výkon. 3DMarkem zdroj moc neotestuješ :rolleyes:[/QUOTE]

Ridim se jen radama co mi daval draken, vse jsem udelal co jste mi rekli, a v servisu to neopravej bylo to tam nejmin 4x

Njn Bouzel mi zbyde moznost 50:50.... bud to bude fungovat nebo nebude s new zdrojem.

BTW: zdroj u prosted testovani... zacal docela piskat v 3D marku.... pri testu konkretnim ... nevim jakym uz...
Draken (1578)|8.6.2009 19:37
hele tak:Change-repeat each test nastav na 99 a dej OK...dej Run 3Dmark
(poběží to pořád dokola 99x) zkus se na to občas mrknout jestli to zmrzlo nebo to jede...
Deexer (365)|27.7.2009 16:22
Cus ozivuju jeste naposled todle tema nehodlam zakladat jiny....

Mam dulezite poznatky co se blizi k vyreseni....

Jak jsem psal tu sestavu tak uz to neplati pomalu to starsi pc prestavuju.

tudis je to takle....

Novej zdroj corsair HX450w
nova deska gigabyte
novej procesor phenom x3 710
nove kabely atd..

pozustatek stareho pc

Disk - nevim zda on protoze jak jsem uz nespocetne tady napsal byl menen(v servisu2x) a nemelo to vliv navic kontroloval jsem ho na vadne sektory a vsechno v poradku...
Grafika - toto bude orisek protoze vazne nevim ze bych mel spatnej kus Gr. ? 2x se mi stalo dokonce ze ve vsitach si nepamatovala rozliseni monitoru po padu - ale zase delal jsem tes programem videocard stability test karta se zahrala na maximalni hodnotu 82stupnu a test bezel hodinu a nic...
Pameti - netestoval jsem neumim zachazet s goldmemory respektive to spustit
(BTW: myslite ze by takovedle problemy mohli delat ram? jsou to kingstom nepredpokladam v nich chybu)

Jako muzu delat rozpocitavani ale opravdu se mi nechce treba vyhodit zbytecne 5k za kartu aby to bylo neco jinyho

Tim chci rict jen z techto 3 komponentu to musi delat ale kterej? Protoze PC dela ten samej problem porat.

Hodil by se draken :) :) na radu nebo kdokoli abych z tech to 3 veci trefil tu spravnou a definitivne ji vyhodil ven z okna.
xstreetfighter (453)|27.7.2009 17:08
jednoduchá pomoc k ramkám http://www.goldmemory.cz/manual_cz.php takove problemy klidne mohou delat RAMa klidne i ten tvůj kingstone
kevin00 (10238)|27.7.2009 17:26
Rozhodně bych začal kontrolou modulů RAM. To, že to jsou Kingstony neznamená, že nemohou býti vadné. Otestuj moduly pomocí GoldMemory.
Kirk1 (850)|27.7.2009 17:48
Súhlasim mám Kingstony a už boli vymenené za druhé (Kingstony tie prvé boli vadne)
Deexer (365)|27.7.2009 18:38
Ok provedu nejak - ale jak se podelaj? to uz je takle od vyroby?

BTW: taky jsem slysel kdyz v testu je bid jedna chyba ze to uz je docela vazny.
ukaze mi test i kterej modul je konkretne spatnej ?

jak jsem cet tak pouziju asi memtest protoze goldmemory se nahravaj na disketu (nemam floppy disk)

Nadruhou stranu kdyz jsem v OS (nebo pracuju takle ve win) tak bez problemu. a ve hrach je to az po nejake dobe.... jako byl by to vosmel kdyby tyndle problemy udelali ramky