reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Padani PC

Kirk1 (850)|27.7.2009 18:43
Testy musia prejsť bez jedinej chyby odporúčam poriadne otestovať min 3-4hod. čím dlhšie tým lepšie. (samozrejme ak sa tam objaví chyba tak to preruš ďalej to už nemá zmysel)
kevin00 (10238)|27.7.2009 18:52
Jenom doplním, že otestuj každý modul RAM zvlášť. Jinak GoldMemory se dá také nahrát na CD/DVD. Stáhni si z oficiálních stránek zip soubor a v něm je uložen iso soubor ;)
Deexer (365)|27.7.2009 18:55
[quote=kevin00;275418]Jenom doplním, že otestuj každý modul RAM zvlášť. Jinak GoldMemory se dá také nahrát na CD/DVD. Stáhni si z oficiálních stránek zip soubor a v něm je uložen iso soubor ;)[/quote]

Co je lepsi Goldmemory nebo memtest?

Jo jak mam otestovat kazdej modul zvlast? ze je postupne budu menit ? ja myslel ze ten program je veme postupne vsechny.

Co se tyce ty doby opravdu 3-4 hodiny?
kevin00 (10238)|27.7.2009 19:00
1) GoldMemory je trochu lepší v testování
2) Otestuj každý modul zvlášť, prostě nech zapojen pouze jeden modul RAM ve slotu DIMM1
3) Ano, min, testuj 3 hod, jinak test nemá smyls
Deexer (365)|27.7.2009 20:06
Oukej tak ja az zitra napisu ...
Jelikoz 3-4hodiny jeden modul tak to je sila :-x 16hodin nevim no :-x
Deexer (365)|27.7.2009 21:12
jeste jsme se chtel zeptat co se stane kdyz tam budou vsechny moduly najednou?

+ jak mam poznat DIMM1 u dualchanelu? to se pocita z leva nebo z prava
kevin00 (10238)|27.7.2009 21:20
Deexere, co kdyby jsi zapojil také hlavu ? DIMM sloty jsou na motherboardu popsány a i kdyby ne, máš k ní manuál.
Pokud budeš testovat moduly najednou, nebude to tolik účelné jako když otestuješ každý zvlášť. Hlavně nevyloučíš možnost chyby motherboardu.
Deexer (365)|28.7.2009 15:04
Zdar tak jsem dneska pustil memtest86+ udelal jsem to najednou zatim (4moduly - 4GB)
a dopadlo to nasledovne

naslo to 2chyby pak jsem to vypnul protze jak mi bylo receno nema cenu dal to nechat bezet

Tak se ptam co ted? mam v pr**** RAM ? (staci to na verdykt ty 2 chyby? nebo jsem to mel jeste nechat bezet) - (bezelo to cca 2hod)

Jaky popripadne koupit? (koukal jsem na Ram od Corsaira)

Popripadne budu muset project to jednotlive jakej modul je v haji(nebo spsi jaka dvojice)
kevin00 (10238)|28.7.2009 16:16
Jak jsou moduly RAM koupeny ? 4 x 1 GB RAM nebo packy 2 x 1 GB RAM ? Pokud jsou koupeny po jednom kuse, budeš muset najít modul, který chybuje. Pokud to jsou packy, najdi pack, který chybuje a reklamuj jej. Klidně kup ty samé, u každé značky najdeš vadný kus ... v tom množství vyrobených modulů se nemůžeš divit.
Deexer (365)|28.7.2009 17:05
[quote=kevin00;275708]Jak jsou moduly RAM koupeny ? 4 x 1 GB RAM nebo packy 2 x 1 GB RAM ? Pokud jsou koupeny po jednom kuse, budeš muset najít modul, který chybuje. Pokud to jsou packy, najdi pack, který chybuje a reklamuj jej. Klidně kup ty samé, u každé značky najdeš vadný kus ... v tom množství vyrobených modulů se nemůžeš divit.[/quote]

Takze odpoved zni koupil jsem spatnou Ram a kvuli tomu mam problemy je to tak?

Jsou to packy 2GB kitt - jen doufam ze nebudu jedinej clovek na planete co dostane dalsi spatne Ram.
(bude stacit rychlost 800Mhz) todle jsou 667 - ja jen jestli to bude znat na PC ty rychlejsi Ram protoze cenove je to rozdilny tak jestli se vyplati uz rychlejsi

+ Jak jsem cet nahore ted v tharedu mam si ponechat 4moduly nebo jit jen na 2 moduly 2x2GB nebo 1x4GB. Na netu jsem cet ze jenom dvojice mezi sebou dobre "taktujou"(spolupracujou). Nevim zda je v tom rozdil vubec, ale asi bych sel jenom do dvojice kvuli dalsimu pridani na 8Gb treba. (uprime je mi jedno jak velkou budu mit pamet pouzivam Vista 64bit)
kevin00 (10238)|28.7.2009 17:12
Chybující moduly RAM vždy "dělají neplechu" a díky tomu dochází k různým nestabilitám celé sestavy.
Pokud budeš kupovat nové moduly RAM je vždy lepší mít motherboard osazen 2 x 2 ks modulů RAM a to jak kvůli stabilitě, tak kvůli teplotě modulů RAM.
Moduly RAM s frekvencí 800 MHz jsou dostačující.
Deexer (365)|30.7.2009 20:28
Chci se jeste na neco zeptat.

Jeste nez jsem chtel koupit uplne novou RAM tak jsem pro jistotu jeste jednou pustil memtest86

Problem je v tom ze to ted nenaslo zadnou chybu a bezelo to 5hodin (je to normalni?) ja jen jestli to treba nevypovida o tom ze nekdy to PC pada a nekdy ne tudis tim chci rict ze jestli nahodou ted ty ram se tvarili bejt v poradku

To me kapku znervoznilo ale budu je asi kupovat tak i tak.
Deexer (365)|3.8.2009 14:11
Hmmm tak uz jsem nasr.....i po vymene RAM porat pada PC :-x zbyvaji puvodni 2 soucastky Grafika a HDD

jak uz jsem Psal HDD byl menet uz nekolikrat v Servisu eventualne by to nemel delat zbejva grafika :-x uz nevim co delat
Draken (1578)|3.8.2009 15:35
no nazdar ... tak tys už vyměnil skoro celou sestavu :runaway

spíš bych řekl že to bude deskou ;)
měl si si radši nějaké paměti půjčit a otestovat nebo naopak ty tvoje vyzkoušet jinde...
Deexer (365)|3.8.2009 16:15
[quote=Draken;277749]no nazdar ... tak tys už vyměnil skoro celou sestavu :runaway

spíš bych řekl že to bude deskou ;)
měl si si radši nějaké paměti půjčit a otestovat nebo naopak ty tvoje vyzkoušet jinde...[/quote]


LoL cus :D njn jsem pekne nasranej kdyz uz to takle reknu

Jak si cet VYMENIL JSEM SKORO VSECHNO! - ja uz nevim cim to je :-x
(Desku mam uplne novou i CPU I ZDROJ -ted i ramky) takze deskou ani zadnym timto HW to nebylo

Nejprve jak mi doporucili tak jse, otestoval ram v memtestu naslo to 2chyby... ja byl uplne funny :) ze uz mam po problemech dneska jsem to tam dal a ZASE ! ja myslel ze si zavolam zachranku.....


Jak uz jsem rek zbejvaj dva HW Grafika a HDD ........ (mozna budu jeste ochotnej si koupit grafiku new ale opravdu se mi nechce vyhazovat penize kdyz nevim v cem je problem.... 50:50)
kevin00 (10238)|3.8.2009 16:26
Uploaduj sem screeny z CPU-Z a GPU-Z. Napiš přesně o jaké moduly RAM se jedná (nebo vyfoť samolepku na jejich chladiči).
Deexer (365)|3.8.2009 17:16
[quote=kevin00;277763]Uploaduj sem screeny z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud to staci...
Gpu-Z.jpg
kevin00 (10238)|3.8.2009 17:21
Upraveny linky, sorry překlikl jsem se, screeny mají být z CPU-Z.
Deexer (365)|3.8.2009 17:31
[quote=kevin00;277779]Upraveny linky, sorry překlikl jsem se, screeny mají být z CPU-Z.[/quote]



Tady mas CPU-Z
CPU-Z.jpg
Deexer (365)|3.8.2009 19:25
Bouzel stim Debugging Tools for Windows nemohu vyhovet nevim jak se to pouziva.....(i kdyz jsem hledal navod vubech to nechapu)


Uprime si myslim ze todle nevede k nicemu to CPU-Z atd... jelikoz uz jsem to sem snad posilal na ty zakladni stare desce... a tady popripadne taky nema cenu nic nastavovat.... protoze to v nastaveni biosu neni zavysle na tom padu..... naepeti to same....

to analizovani OS nevim nevim....mohl by to delat ovladac nejakej spatnej treba nebo neco maximalne ale vsechen HW je novej tudis jine ovladace maximalne GR. - ale ty aktulizuju jak vyjde novej (+preinstalovanej os nove na visty)

ale vy radite takze delam vse co mi radite samorejme a jsem za to rad a udelam vse co bude v mejch silach ale uz zacinam byt kapku pesimista....


Jednou mi grafika(jeste na starem HW) ve hre udelala takove barevne pruhy(pak frozen a pad) ci zas nekdy bile postavy - nekdy po restaru (ted uz ne) po nasitalovani vist a po nasledovnim padu se mi 2x stalo ze neudrzela rozliseni monitoru
Mozna se prehriva mozna se na ty grafice neco pos**** (opravdu se mi nechce zas vyhodit peniz za komponent ....) ale na druhou stranu co by to melo byt jinyho? nez ta GR.(bouzel zatim nemam moznost si nekdy vypujcit novou :-x) a kdyz udelam test tak to neklekne proste zamotanej kruh..........
kevin00 (10238)|3.8.2009 19:29
[quote=Deexer;277827]Bouzel stim Debugging Tools for Windows nemohu vyhovet nevim jak se to pouziva.....(i kdyz jsem hledal navod vubech to nechapu)[/quote]

Na tento nástroj zapomeň, jak jsem psal, překlikl jsem se v definovaných hláškách. Nástroj slouží úplně k jiným věcem :)
Deexer (365)|3.8.2009 19:57
[quote=kevin00;277829]Na tento nástroj zapomeň, jak jsem psal, překlikl jsem se v definovaných hláškách. Nástroj slouží úplně k jiným věcem :)[/quote]

Takze?
Uz nic?
kevin00 (10238)|3.8.2009 20:14
Memory Module Specification

Při frekvenci 800 MHz můžeš moduly RAM nastavit na časování 4-4-4-12 a napětí modulů nastav na 2 V.
Deexer (365)|4.8.2009 00:27
[quote=kevin00;277839]Memory Module Specification

Při frekvenci 800 MHz můžeš moduly RAM nastavit na časování 4-4-4-12 a napětí modulů nastav na 2 V.[/quote]


LOL problem vyresen mohli jste mi todle taky rict driv - mam to od nejmenovaneho zdroje ketermu verim a aniz bych mu neco rek vyjmenoval moje problemy sam od sebe ktere uplne mam .....



Imho je to grafika, mel jsem taky 9600GT a uplne ten samej problem, monitor ztrati signal a vetron naplno, je to problem rane revize 9600GT, po reklamaci vse OK (dostal jsem novejsi revizi)

EDIT : jo, delalo to jenom u nekterych her, vzpominam si na Guitar Hero 3 a hlavne ceskej benchmark Lightsmark, tam to padalo jak hruska, treba Crysis bez problemu


Jako je to smutny ze se todle dozvim po roce..... zitra to zkusim reklamovat.....
kevin00 (10238)|4.8.2009 04:58
[quote=Deexer;277908]LOL problem vyresen mohli jste mi todle taky rict driv - mam to od nejmenovaneho zdroje ketermu verim a aniz bych mu neco rek vyjmenoval moje problemy sam od sebe ktere uplne mam ....[/quote]

Co jsi chtěl říci dřív ... že nejsi schopen si nastavit moduly RAM ? :runaway
Draken (1578)|4.8.2009 07:20
tak jestli nepomůže ani tohle... tak nezbývá než všechno prodat a koupit novou už složenou sestavu :D
Deexer (365)|4.8.2009 11:35
[quote=kevin00;277911]Co jsi chtěl říci dřív ... že nejsi schopen si nastavit moduly RAM ? :runaway[/quote]

s tou grafikou....
Deexer (365)|4.8.2009 11:36
[quote=draken;277919]tak jestli nepomůže ani tohle... Tak nezbývá než všechno prodat a koupit novou už složenou sestavu :d[/quote]

jo! :D:D