Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: dfi nebo msi

Občasný diskutér Avatar uživatele sob007
    Registrace
    May 2006

Potřeboval bych poradit jakou desku mám objednat pro kámoše na soc.939 chtěl by to k procáku 3000+ venice bude ho chtít trochu přetaktit ale zas nemá moc peněz chtel něco tak do 2500 tak nevim co mám vybrat uvažuju buď o msi k8n neo4 nebo asi DFI Infinity nF4 Ultra-U ta dfi asi bude lepší ale nemám snima žádný zkušenosti a tady sem o ty dfi nic moc nenašel dik za info

ps:chce jen 939 am2 nechce kvuly pametem zustanou mu ty starý ma 2x512 kingston cl3
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Po svých zkušenostech doporučuju ASUS A8N-E (A8N-SLI) která mně i několika známým výborně slouží/sloužila (já už ji vymněnil za C2D). Dá se na nich taktovat naprosto bez problémů.

Určitě bych si ale nevzal ani jednu z desek mezi kterýma se rozhoduješ.

Co se týče DFI, zažil jsem s nima jen problémy, nestabilitu, reklamace atp. Určitě Ti ji spousta lidí doporučí, ale mé praktické zkušenosti mluví jedině proti. Když člověk chytí dobrej kus, tak je to dobrá deska s nadstandardním Biosem, ale těch dobrejch kusů je fakt pomálu...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 01-01-2007 v 20:36

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Resil jsem podobny problem. Dobre zkusenosti s Asus A8R-MVP a Asus A8R32-MVP Deluxe (kterou nakonec i vlastnim). S nForce 4 mam spis problemy. Zakaznici vetsinou placou nad hlucnosti chlazeni pripadne na problemy s disky. Cipove sady od ATI maji snad nevyhodu jen v o trochu pomalejsich USB ale tak to jsem vyresil eSATA BOXem (a jeste mi na moji desce vadi ze nema delicku pameti 150) Takze doporucuju projit recenze Asus A8R-MVP cenu ma v dnesni dobe vybornou

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já si o DFI myslím, že je to opravdu vysoce kvalitní firma. Jak jsem si kupoval PC (podpis) tak jsem DFI vůbec neznal jen jsem viděl, že je "všude" dávali do testů, tak jsem si říkal, hmm ty budou asi dobré, tak jsem to "risknul" a MB DFI mě potěšila z celého tehdy nového PC nejvíc. Takže když se rozhodneš pro DFI myslím si, že tě 100% nezklame!

EDIT: Já na DFI nedám dopustit

Registrace
    Jul 2006

Ja dal do sestav 4x desku DFI Jedna sla po pul roce na vymenu (prestala uplne fungovat), druha se zase nekamaradila s disky Seagate 320GB 7200.10, u treti si majitel stezuje na hlucne chlazeni a nejak mu nefunguje Firewire a ctvrta je zatim OK

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

NO TO SNAD NE , to není možné! Musíš kupovat jen osvěčené typy, ne nějaké prototypy...

Registrace
    May 2006

Přímo ve firmě jsem na přání zákazníka dával 2x desku s nForce4 chipsetem a někdy v září/říjnu jednu pro s775 a všechny tři se postupem času vrátily (s tím že jedna byla mrtvá hned na začátku, vymněnili mi ji ve skladu za novou a ta se zase vrátila po čase zpět...)

A jeden spolužák si taky postavil komp na DFI (nForce4) a tak dlouho řešil nejrůznější problémy, že si u mě nakonec koupil ASUSe a na tom běhá do teď (to DFI někomu prodal , chudák novej majitel...) - problém byl, že ta deska byla prostě unstable a reklamaci mu opakovaně neuznaly. Prostě s DFI jsem zažil jen trápení, v recenzích dopadají skvěle, ale to pro mě v dané situaci není ani trochu směrodatné...

Registrace
    May 2006

tak ty asusy vypadaj zajímavě osbně teda snima nemá žádný zkušenotsti tak uvidíme u toho ASUS A8N by mě zajímalo jak je hlučnej ten větrák chtěl by to pokud možno celkem tichý a co se týče toho Asus A8R-MVP tak ten bude zas tichej ale na cc sem ve fóru četl že sňou maj celkem problémy takže se mrknu po nějakých těch recenzích a uvidím jinak pokud nějaký znáte tak šup sem snima dik

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od sob007
    tak ty asusy vypadaj zajímavě osbně teda snima nemá žádný zkušenotsti tak uvidíme u toho ASUS A8N by mě zajímalo jak je hlučnej ten větrák chtěl by to pokud možno celkem tichý a co se týče toho Asus A8R-MVP tak ten bude zas tichej ale na cc sem ve fóru četl že sňou maj celkem problémy takže se mrknu po nějakých těch recenzích a uvidím jinak pokud nějaký znáte tak šup sem snima dik
    A8R-MVP - Ze s ni maji problemy na CC? no jak jsem to tak preletel tak vetsinou maji slabej zdroj pripadne ocekavaji super extra BIOS nastaveni ala DFI Tahle deska proste neoslni ani neurazi (za ty penize to tak odpovida) Kdybych ji mel hodnotit na stupnici od 0 do 10 tak ji dam tak 8. Jinak nejake recenze... Neni nic jednodussiho nez napsat do Googlu treba: Asus A8R-MVP preview a vyhodi ti jich to minimalne 5. Namatkou treba:
    http://www.xbitlabs.com/articles/mai...s-a8r-mvp.html
    http://www.trustedreviews.com/mother...Motherboard/p1
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2617
    http://www.pcper.com/article.php?aid=185
    http://www.hartware.de/review_564.html
    http://www.motherboards.org/reviews/...ds/1587_1.html
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 02-01-2007 v 00:32

Registrace
    May 2006

jo dik za ty recenze já myslel hlavne ty cz anglicky moc nerozumim jinak dik

jen mě trochu zarazilo to že mastr slot na grafiku je ten spodní takže asi nepude použít ten jeden pci slot ale člověk nemůže mít všechno hlavne je to tichý jo jinak k tomu zdroji má 400 nebo 350 ale spíš tech 400W fotrona a bude tam mít vga ati 1950 asi od asusu utáhne to ?? Doufám že jo
    Naposledy upraveno uživatelem sob007: 02-01-2007 v 00:53

Registrace
    May 2006

Co se týče hlučnosti toho ventilátorku, když je novej, není to tak hrozný, ale všichni víme, jakou maj tyhle čměláci životnost. Když jsem měl tu desku doma, první co jsem udělal, poté, co jsem ji vybalil z krabice, byla výmněna ventilátorku za pasivek (ten byl pak ofukován neslyšitelným, nízkootáčkovým 80cm ventilátorem)

Registrace
    Jul 2006

jo dik za ty recenze já myslel hlavne ty cz anglicky moc nerozumim jinak dik
    Jinak kdybys mel o necelou tisicovku vic tak bych ti doporucil ASUS A8R32-MVP Deluxe Jeji cena je na to co nabizi hodne zajimava. Jasne i tak je to vetsinou pres 3000,- ale za ty prachy toho nabizi opravdu hodne
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 02-01-2007 v 00:52

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Jinak kdybys mel o necelou tisicovku vic tak bych ti doporucil ASUS A8R32-MVP Deluxe Jeji cena je na to co nabizi hodne zajimava. Jasne i tak je to vetsinou pres 3000,- ale za ty prachy toho nabizi opravdu hodne
    no zejtra se pozeptam jestli by se ta ticka nenašla někde a pořádně pročtu diskuze zatim dik

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Přímo ve firmě jsem na přání zákazníka dával 2x desku s nForce4 chipsetem a někdy v září/říjnu jednu pro s775 a všechny tři se postupem času vrátily (s tím že jedna byla mrtvá hned na začátku, vymněnili mi ji ve skladu za novou a ta se zase vrátila po čase zpět...)

A jeden spolužák si taky postavil komp na DFI (nForce4) a tak dlouho řešil nejrůznější problémy, že si u mě nakonec koupil ASUSe a na tom běhá do teď (to DFI někomu prodal , chudák novej majitel...) - problém byl, že ta deska byla prostě unstable a reklamaci mu opakovaně neuznaly. Prostě s DFI jsem zažil jen trápení, v recenzích dopadají skvěle, ale to pro mě v dané situaci není ani trochu směrodatné...
    Jelikož jsem fanda DFI a nechce se mi věřit, že MB od nich jsou opravdu takové "šroty" tak zakládám nový thread:
    Tak prosím pánové
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...1946#post21946
    diskutujem

Registrace
    May 2006

Ohledne ty asusky a8r32 by me zajímalo jeký de nastavi max napětí na cpu v recenzi na CDR psali jen 1.45 což mě příde celkem málo na to že ten procak podle cc pracuje na 1,4V bojím se aby to nevadilo oc

Jinak celkem dobře dopadl aji abit at8 a cenově je na tom podobne jak a8r32

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 22:17
  2. Jak poznám, zda-li mám SATA , nebo SATAII, nebo eSATA, jestli mám "I" , nebo "L"
    Od pavelson v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 16-11-2008, 16:38
  3. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 22-06-2008, 00:37
  4. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 06-04-2008, 22:49