Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 83 z 83

Téma: Taktování E5200

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Novotak33 Zobrazit příspěvek
    Uff :-D .
    Už jsem se s tím smířil, že je to horší kousek, holt, někdo to musí vyžrat :-D .
    Zkusim, jestli se na to dostanu, ale myslim, že už s vysokym napětím. Do kolika by měla být maximální teplota v tom Linpacku ?
    Díky za odpověď.

EDIT : S časováním CL4 se moc vysoko nedostanu, ale s CL5 jsem se dostal na 1000Mhz dokonce při napětí 1.86V real, v memtestu to stabilní bylo, hru jsem nezkoušel.
    Podle SPECIFIKACE by měl ustát i 74°C(pouzdro), ale já osobně bych ti doporučoval nechodit k téhle hranici a provozovat ho tak do 55-ti °C CPU / 65°C na jádrech v zátěži. A Vcore bych mu taky víc jak 1,4 nedával, páč už i tím dost riskuješ (pokud nemáš super vzduchový chlazení, nebo vodu). Souhra vysokých teplot a vysokého Vcore vede k výraznému zkrácení životnosti toho CPU.
    EDIT// Tak tam nech CL5, ať to nekraví.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    A Vcore bych mu taky víc jak 1,4 nedával, páč už i tím dost riskuješ (pokud nemáš super vzduchový chlazení, nebo vodu). Souhra vysokých teplot a vysokého Vcore vede k výraznému zkrácení životnosti toho CPU.
    pokud se jedna o zkousku co snese, tak klidne dej i 1,45 nebo pokud zvladas drzet teploty dole tak i 1,5... dlouhodobe to uz je samozdrejme neco jinyho...

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    pokud se jedna o zkousku co snese, tak klidne dej i 1,45 nebo pokud zvladas drzet teploty dole tak i 1,5... dlouhodobe to uz je samozdrejme neco jinyho...
    Hezký slovní spojení..." zkouška, co unese".....
    Dobrá tedy, nechtěl jsem ho ponoukat, ale budiž. Já do něj pouštěl při testech 1,47V dlouhodoběji a žije dodnes. Myslím, že ty taky tak nějak, že jo?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Tak jsem ho musel vrátit na 3.4Ghz, protože na těch 3.5Ghz nechtěl jet ani s napětím 1.41V real při burnu a 1.43V real idlle. Na těch 3,4Ghz to zatím jede na 1.38 - 40V real při burnu a 1.41V real při idlle. Dá se tedy CPU na těchto hodnotách provozovat dlouhodobě, ale opravdu dlouhodobě několik let.
    Mimochodem k tomu Performance Enhanced, které jsem měl na Turbo. Když jsem ho přenastavil na Standard, tak se neskutečně snížily čtení, zápis i kopírování RAM a hlavně latence. Např. latence byla při standard 79ns, při Turbo to je 64ns, tak jsem to vrátil na to turbo. Ještě zkusím to Extreme a sem zvědavej, jak to bude fungovat.

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Novotak33 Zobrazit příspěvek
    Tak jsem ho musel vrátit na 3.4Ghz, protože na těch 3.5Ghz nechtěl jet ani s napětím 1.41V real při burnu a 1.43V real idlle. Na těch 3,4Ghz to zatím jede na 1.38 - 40V real při burnu a 1.41V real při idlle. Dá se tedy CPU na těchto hodnotách provozovat dlouhodobě, ale opravdu dlouhodobě několik let.
    Mimochodem k tomu Performance Enhanced, které jsem měl na Turbo. Když jsem ho přenastavil na Standard, tak se neskutečně snížily čtení, zápis i kopírování RAM a hlavně latence. Např. latence byla při standard 79ns, při Turbo to je 64ns, tak jsem to vrátil na to turbo. Ještě zkusím to Extreme a sem zvědavej, jak to bude fungovat.
    Pokud ti to nezpůsobuje nestabilitu, tak si to Performance Enhanced dej klidně na co chceš.
    Jinak jaký máš teploty v zátěži při těch 3,4GHz a 1.34-1.41Vcore?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Ahoj, sry, že sem se tak dlouho neozval, nějak sem se na to testování na chvíly vykašlal.
    Teď zkouším Linpack, musel sem ještě zvedat napětí. V BIOSu je to cca 1.46V ale real je to 1.39V - 1.42V real. Teploty jsou po cca 5 minutách 72°C na každém jádře , upozorňuji, jedná se o linpack test v OCCT. Napětí jsem musel ještě zvyšovat, protože mi to předtím jelo v Linpacku třeba jenom 40 min a pak error, teď, když jsem poprvé zvýsíl napětí na 1.456V tak mi linpack spadnul za 2 hodiny a 48 minut a teploty cca stejně 68 - 70°C . Když jsem zkoušel normální test, ještě když bylo v BIOSu nastaveno 1.45V ( 1.39 - 1.41V real ) , tak mi to projelo 3 hodiny, ale jak sem psal výše linpack za 40 min error. Pokud by mi to projelo teď ten Linpack, ikdyž při něm to má 72°C na jádro a HS má 67°C , nemůže to CPU ublížit ? Samozdřejmě, je mi jasný, že v normálním provozu budou teploty o cca 7 - 10°C nižší. Můžu tedy na těchto napětích 1.39 - 1.42V real provozovat
    ?

EDIT : Tak po cca 1 hodině a 30 min v Linpacku je maximální teplota podle everestu 74°C pro 1 jádro a pro 2. jádro je 73°C . Teplota ve skříni je 49°C :-D . A AC freezer 7 Pro jede podle Everestu na cca 2800 ot./min ( ikdyž na krabici je napsáno 2500ot/min max ) .
    Naposledy upraveno uživatelem Novotak33: 16-08-2009 v 16:56

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

ty teploty jsou jeste v poradku, kdyby procesoru vadily, tak zacne throttlovat. stejne se k nim v realnu nikdy ani nepriblizis. jeste bych kousicek pridal aby to bylo uplne stabilni

osobne bych ale procak tak netrapil a spokojil se s o 100-200MHz nizsim taktem s nizsim napetim a lepsimi teplotami....

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

jen pro doplnění. Taktoval jsem toto CPU na desce od bibabyte P43-ES3G a při Vcore 1,2V (default) jsem se dostal s klidem na 3,7GHz. Teploty IDLE: 45-49 a při zátěži: 57-62. Chladím AC Freezer 7 PRO.
    link na validaci zde:
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=802804

PC běží stabilně a bez problémů :-)

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Socket 775: CPU E5200 a deska MSI P35 NEO
    Od radus.radek v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 05-10-2009, 10:30
  2. Socket 775: GB- P31 - DS3L vs. e5200 vs. bios
    Od xstreetfighter v sekci Intel - procesory a základní desky