reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký používáte webový prohlížeč?

ICE_D (2754)|3.9.2014 00:16
Nee, to ma jeste neco starsiho, nema to 4W ale 6,5W :D (N455)
http://www.notebookcheck.net/Intel-Atom-N455-Notebook-Processor.25513.0.html

Kazdopadne chrome je opravdu jediny prohlizec, ktery na tom shitoznim HW alespon trochu funguje.... cestny pionyrsky :D
kevin00 (10238)|3.9.2014 08:15
[QUOTE=VencaX;561940]Už jenom stačí ta věc, že když jsi přihlášenej k účtu Google, tak co vyhledáváš ve vyhledávači, tak ti podle toho na stránkách s neutrálním obsahem vyskakujou reklamy.[/QUOTE]

Vlastnost G účtu a vyhledávače, nikoliv prohlížeče.

[QUOTE=VencaX;561940]Dál bych zmínil u samotného Chromu odesílání dat o uživateli do Googlu (což je ale snad u všech produktů od této firmy, od Chromu až po Android)[/QUOTE]

Vlastnost spadající pod synchronizaci prohlížeče s tvým G účtem. Zde je jednoduchá rada ... nesynchronizuj.

[QUOTE=VencaX;561940] ... a vzhledem k tomu, kolik balastu běží na pozadí + to, že si ani nemůžeš vypnout automatické aktualizace, které ti taktéž běží na pozadí... mě tohle chování připadá dost podobné počítačovému viru a to jsem zmínil vlastně jen 3 věci.[/QUOTE]

Prosím o bližší specifikaci k pojmu "tolik toho balastu". Neruší se automatické aktualizace v sekci Plugins a deaktivací možnosti Google Update :notsure BTW Ona Ti automatická aktualizace bude běžet na pozadí i u FF, ale tam to lze uživatelsky přívětivěji nastavit. Což je asi zatím jediné relevantní mínus, které jsi zmínil :)
VencaX (3686)|3.9.2014 16:25
[QUOTE=kevin00;561945]Vlastnost G účtu a vyhledávače, nikoliv prohlížeče. [/QUOTE]
Ano, a vzhledem k tomu, jak jsem to napsal, to snad z toho vyplývá, že nemyslím prohlížeč, ale google účet + vyhladávač.

[QUOTE=kevin00;561945]Vlastnost spadající pod synchronizaci prohlížeče s tvým G účtem. Zde je jednoduchá rada ... nesynchronizuj.[/QUOTE]
Nesynchronizuji, stejně je to problém (a nejen u Chromu, ale u většiny produktů od Googlu).

[QUOTE=kevin00;561945]Prosím o bližší specifikaci k pojmu "tolik toho balastu". [/QUOTE]
Když spustíš Chrome s jedním panelem, na kterém ti naskočí Google vyhledávač, tak krom toho, že se automaticky spustí googlovskeu updater, spustí se asi 6 procesů "chrome.exe". Prohlížeč má pak po spuštění více než 150MB v RAM a přitom na něm není spuštěné vůbec nic. Rozšíření jsou AdBlock a FB Messenger. Nechápu tedy, kde se bere 5-6 procesů (+ updater) jedné aplikace, když prakticky nic neběží? 2-3 bych možná ještě pochopil ;)

[QUOTE=kevin00;561945]Neruší se automatické aktualizace v sekci Plugins a deaktivací možnosti Google Update :notsure [/QUOTE]

Tell me where? :)

[QUOTE=kevin00;561945]BTW Ona Ti automatická aktualizace bude běžet na pozadí i u FF, ale tam to lze uživatelsky přívětivěji nastavit.[/QUOTE]
No ona samozřejmě běží na pozadí, ale pouze, když si pustím okno "O aplikaci" a dám zkontrolovat aktualizace ;)
r34ktor (7477)|3.9.2014 16:45
Počet procesů spouštěných Chrome lze omezit parametrem --renderer-process-limit=x (kde x je celé číslo počínaje 1).

Každopádně je s podivem, že lidem u Chrome nevadí otřesné vykreslování fontů a nemožnost úpravy UI. To jsou pro mě u prohlížeče klíčové věci.
kevin00 (10238)|3.9.2014 17:59
[QUOTE=VencaX;561976] ... [/QUOTE]

První dva argumenty nemají s prohlížečem samotným vůbec co do činění, takže z toho všeho jsme skončili u pro Tebe špatných "provozních vlastností", nikoliv u chování alá vir/malware/spyware ;)
Důvodem, proč Chrome využívá více procesů je ten, že pokud dojde k havárii enginu jednoho tabu nedojde k havárii enginu v tabech ostatních. Dále by měl být prohlížeč schopen "si sám určit", kterým akcím mohou být systémové prostředky pozastaveny a kterým naopak nikoliv. Mělo by to být cca tak, že každý tab má vlastní proces, stejně tak jako aktivní rozšíření či plug-in. Mělo by to jít taktéž ověřit přes Task Manager samotného prohlížeče.
BTW Rozšíření nejsou Plug-iny. Do adresního řádku vepiš about:plugins ;)
VencaX (3686)|3.9.2014 22:11
[QUOTE=r34ktor;561977]Každopádně je s podivem, že lidem u Chrome nevadí otřesné vykreslování fontů a nemožnost úpravy UI. To jsou pro mě u prohlížeče klíčové věci.[/QUOTE]

Tak já chrome používám na jedinou věc, na FB Messenger (který ve FF nefunguje)... právě kvůli tomu, že nejde nic upravit, nic přizpůsobit, ale to není to, o čem jsem začal hovořit ;)
Jinak FF s různorodým počtem rozšíření a otevřenejma asi 100 panelama mi zabírá krásných 1-1,3 GB RAM, ani nechci myslet na to, co by s tolika panely dělal Chrome (pominu to, že cca 43 panelů viz obrázek už je dnes na běžném notebookovém rozlišení (1366x768) nepřehledné, když už ani ikonky stránek nejsou vidět).
[ATTACH=CONFIG]30120[/ATTACH]



[QUOTE=kevin00;561981]Důvodem, proč Chrome využívá více procesů je ten, že pokud dojde k havárii enginu jednoho tabu nedojde k havárii enginu v tabech ostatních. [/QUOTE]

Ano, chápu "proč", jen nechápu "proč tolik"... když si vezmu, kolik věcí je potřeba nastavit u FF a kolik u Chromu, aby mi to vyhovovalo, kolik věcí u Chromu nastavit nejde a u FF ano...

[QUOTE=kevin00;561981]BTW Rozšíření nejsou Plug-iny. Do adresního řádku vepiš about:plugins ;)[/QUOTE]

Ok, normálka... proč to není přístupné uživatelským rozhraním, ale pouze přes "about:"? I ten ohnivej lišák to umí... prostě prohlížeč zaměřenej na jednoduchost, ale až moc velkou jednoduchost, která si dává do držky s uživatelskou přívětivostí, protože sice to běží svižně a každej si dokáže zvyknout na to rozložení, ale proč, když si můžu klidně uědlat vše podle sebe :)
[ATTACH=CONFIG]30121[/ATTACH]
GtFeYox.png GcLKYGU.png
kevin00 (10238)|5.9.2014 14:47
Takže nakonec Ti prostě daný prohlížeč uživatelsky nevyhovuje. Nic víc, nic míň. Žádné "viry" se nekonají. Zbytek nebudu rozebírat, je to otázka osobních preferencí.
Co se týče první části tvé citace, tak odpověď na otázku "proč tolik" jsem Ti již podal v předchozím příspěvku.