Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

flim (17)|2.1.2012 23:32
Nemám veľa skúseností s linuxom preto kladiem takéto otázky. Len ma pochopte že si nechcem odpáliť krabičku na prvú šupu. A vrátiť sa k pôvodnému sú pre mňa zadné vrátka ...tož tak.
Šobáň (128)|2.1.2012 23:39
Znefunkčnit se ta krabička tak lehce nedá, jedině že by jsi přepsal ten botloader co v ní je, ten se normálně nepřepisuje.

Takže maximálně když by jsi něco skonil a nenaběhlo to bys ji musel rozebrat a připojit se na její com port.

Dělal jsem to několikrát a umrtvil jsem ji dvakrát a to jsem s tím čachroval - jednou vadný FW - (už byl smazán ze serveru) a podruhé při zadání špatných údajů pro flash z příkazové řádky.

A dalších asi 20 pokusů které dopadly bez problémů.
Šobáň (128)|2.1.2012 23:46
[quote=bayer;488196]ŠOBÁŇ: Ano zatím pořád na originálním FW. Zítra vyzkouším ten HUB s PC a také zítra plánuji ten Flash na OpenWRT soubor,který si posílal,pomůžete pak někdo s tou konfigurací USB Storage případně Print serveru ? ... Díky moc... předem[/quote]

Pokud chceš ten OpenWrt použij ten nejnovější co je teď http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

Jinak popis: https://openwrt.org/
bayer (27)|2.1.2012 23:54
A tenhle má v sobě už www rozhrání ? Protože já nemám přece to DHCP.
|Mio| (1333)|2.1.2012 23:59
Má, ověřil jsem to.
bayer (27)|3.1.2012 00:02
Tak pokud už to Mio otestoval :) ... že je to funkční a vybavené www rozhráním.. tak díky za info,zítra to přeflashuju...jinak pro moji informaci... ten kabel ComUSB ? .. Dá se to někde koupit ? Nebo prodal by mi to někdo nebo vyrobil duplikát ? Zaplatil bych samozřejmě.

Koukal jsem na ruzný CZ obchody a třeba jsem našel toto... dalo by se to taky nějak použít ?

http://www.inter-store.cz/katalog/google/4243285
Šobáň (128)|3.1.2012 00:03
Všechny novější už WWW rozhraní mají takže jako router to bude fungovat hned, ovšem třeba pro usb stáhnout balíčky atd....

Pokud nechceš instalovat potom balíčky můžeš skusit ten odkaz na DD-WRT co jsem dával tam je v základu vše a vše se ovládá přes www. (prostě je vhodnější pro klikoidní uživatele)

Prostě musíš vyskoušet co ti bude vyhovovat.
bayer (27)|3.1.2012 00:07
Jsem takový 16letý student..studuji SPŠ Informačních Technologií a dělám pro rodinu a kamarády takový PC Servis...opravuju..instaluju..zálohuju..sestavuju atd. Takže rád mám možnosti více instalace,více nastavení po svém,ale samozřejmě v souladu s tím pokud mám něco ,čím opravím svoji chybu ( ten COM Cable ..viz příspěvek výše).
Šobáň (128)|3.1.2012 00:15
[quote=bayer;488204]Tak pokud už to Mio otestoval :) ... že je to funkční a vybavené www rozhráním.. tak díky za info,zítra to přeflashuju...jinak pro moji informaci... ten kabel ComUSB ? .. Dá se to někde koupit ? Nebo prodal by mi to někdo nebo vyrobil duplikát ? Zaplatil bych samozřejmě.

Koukal jsem na ruzný CZ obchody a třeba jsem našel toto... dalo by se to taky nějak použít ?

http://www.inter-store.cz/katalog/google/4243285[/quote]
Na kabel se vykašli ten na 99,9999% nebudeš potřebovat. (pokud budeš postupovat podle návodů)

Jinak pokud chceš ten kabel tak třeba: http://cz.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=TTL-232R-3V3virtualkey62130000virtualkey895-TTL-232R-3V3
bayer (27)|3.1.2012 00:19
Budeš tu zítra Šobáň ? nebo Mio ? .. Že byste mi pomohli doinstalovat si ty balíčky ? Já to odpoledne flashnu na ten novej OpenWRT....a pak bych počkal na někoho z Vás. :)...
Šobáň (128)|3.1.2012 00:28
Určitě tu někdo bude.
bayer (27)|3.1.2012 07:18
[quote=Šobáň;488207]Na kabel se vykašli ten na 99,9999% nebudeš potřebovat. (pokud budeš postupovat podle návodů)

Jinak pokud chceš ten kabel tak třeba: http://cz.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=TTL-232R-3V3virtualkey62130000virtualkey895-TTL-232R-3V3[/quote]


Celková částka objednávky: 56,59 €

Tak to je trochu moc za dopravu a kabel... hele a co tohle ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[quote=Šobáň;488160]Předpokládám originál FW ?

A když ten hub připojíš k PC a do něj ten mobil tak ho PC vidí ? Pokud ano tak chybička v FW který nepředpokládá že by někdo připojoval k tomu HUB.

Pokud ho nevidí ani PC tak nekompatibilita HUBu s mobilem.[/quote]

Když to připojím přes PC - HUB - MOBIL .. počítač ho vidí bezproblémů a komunikuje.Takže to je asi tím originálním FW...uvidíme,jestli dneska to půjde na tom OpenWRT.
zsdx (2098)|3.1.2012 09:28
[quote=|Mio|;488193]3.) 1TB ve FAT32 ?[/quote]

Dozajista kvuli kompatibilite (nejen s Win). Ono se vetsina ext.disku dodava takto formatovana, problemy s nimi pak nemaji ani zarizeni typu TV, Sat/Stb apod.
Az to rozbeha, nebude takovy problem to prehodit na neco smysluplnejsiho ;)
miDAR (5)|3.1.2012 10:48
Ahoj,
mám problém s wifi připojením po flashnutí na DD-WRT. Zkusím to stručně a jasně popsat. Router TP-Link TL-WR1043ND a v pc PCI karta TP-Link TL-WN951N. Když jsem tam měl originál firmware, tak vše fungovalo bez problému. Chtěl jsem ale nějaké služby navíc, tak jsem tam nahrál DD-WRT z 20.12.2011, takže asi build r18024 (nevím, jestli je to stable nebo beta). Všechno funguje k mé spokojenosti, akorát se nejsem schopen z pc připojit přes wifi.

Nastavení wifi na routeru přikládám níže. Wireless security je WPA2 Personal/AES, MAC filtr vypnutý.
Zkoušel jsem různá nastavení, ale výsledek je pořád stejný :-( Přitom když zadám na routeru Wiviz survey, tak tam MAC adresu te wifi karty vidím. A naopak, na tom pc normalně tu síť vidím, vyzve mě to k zadání klíče a pak napíše, že se nelze připojit. V inSSIDeru taky tu wifi síť vidím se stejnými parametry, jako když ten router jel s origo firmwarem. Jediné, co si nedokážu vysvětlit je na obrázku v červeném.

Poradí někdo ? Nějaký nápad ?


Šobáň (128)|3.1.2012 11:05
To v červeném rámečku znamená že se vyslalo X paketů a žádný nepřijal.

Prostě druhá strana neodpovídá.

Skus změnit:

RTS Theresold - Disable
Protection mode - none (prostě zakázat nevím co tam je už DD-WRT nemám abych na to mrknul)
Antena gain by mělo být 3 (originál antény mají 3)
ACK timing 0 - při nule si atheros to zjistí sám.

Jinak šířku kanálu nastav na 20Mhz - nevím jaká wifi je na druhém konci a je možné že neumí 40 Mhz broadcom karty mají s 40Mhz kanály problém.
zsdx (2098)|3.1.2012 11:08
[quote=miDAR;488231]..v pc PCI karta TP-Link TL-WN951N...[/quote]

U karty je psano Draft 2, takze zkus misto N-only zapnout i G.
Šobáň (128)|3.1.2012 11:19
[quote=bayer;488215]Celková částka objednávky: 56,59 €

Tak to je trochu moc za dopravu a kabel... hele a co tohle ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[/quote]

Jde o to zda to umí pracovat s 3,3V - router používá 3,3V (Většina převodníků používá 5V ) prostě dá se to použít prostě pak třeba přidat 2 odpory a zenerku na 3V a pokud na vstupu bude stačit 3V pokud ne tak ještě přidat tranzistor atd.....

Pokud se v elektronice nevyznáš tak je ti to stejně na houby do routeru musíš přiletovat konektor který tam normálně není - takže když to dáš někomu kdo to umí tak ti poradí i s kabelem.

Fakt to neřeš - to začni řešit až když nenaběhne a nebude reagovat na reset.
bayer (27)|3.1.2012 14:26
Já to neřeším,jen si sháním informace dopředu ,abych o tom něco věděl.Pokud se podívám na ten kabel z toho AUKRA.cz

viz: ( http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/34/08/79/2034087957 )

Vidím tam vzadu ten poslední pin ( horní ) -> 3V a je to blbě vidět ale asi tam je 3V3 nebo 3VC,takže by to mohlo umět ty 3V .....jak ty říkáš naletoval konektor ? .. Jak to myslíš ? To tam není toto ( http://wiki.openwrt.org/_media/inbox/wr1043ndserial.jpg ) ,takovéto 4pin na které nastrkáš ty kabílky od toho USB ?



EDIT:// Nojo,teď koukám skrz ty chladící otvory po bocích,vidím COM Serial Port + JTAG Port a ten COM Serial nemá žádné piny pouze takové ďůlky,takže bych musel sehnat ještě konektor že ?
Šobáň (128)|3.1.2012 14:45
Převodníky jsou různé.

Na jedné straně potřebuješ RS-232 a nebo USB. Pro připojení k PC.

Na druhé straně potřebuješ RS-232 s úrovní signálů 0-3,3V většinou se převádí pouze signály TX a RX.

Jinak v routeru tam ten hřebínek není osazen, musíš si ho tam připájet.
bayer (27)|3.1.2012 17:24
Tak Flash proběhl bezproblémů mám to nakonfigurovaný internet šlape :).Akorád jedna věc mě zaráží,na originálni FW byla rychlost WiFi 150mb/s ( na krabici routeru je až 300mb/s ),ale teď po flashi na OpenWRT je rychlost 65mb/s.Nevíte proč ?

Jinak bych chtěl Šobáně nebo Mio poprosit a radění teď,co se týče instalace balíčků ( USB ).Tak čím bych měl začít ? ... Mio,třeba bys mohl jít na skype ?
Šobáň (128)|3.1.2012 18:21
Protože jsi nenastavil správný mod wifi.

do modu wifi nastav 802.11g+n

HT mode 20 MHz

Při tomto se dostaneš na 130M při dvou anténách, pokud nejseš na vesnici tak asi mod 40 MHz fungovat nebude - ve městech jsou kanály obsazené.

Jinak kanál skus vybrat ten nejméně zarušený.

Jinak instalace dalších balíčků:

Vlezeš na záložku system -> software

Pokud je tam tlačítko update list -> zmáčknout - načte se seznam balíčků z internetu.

A potom můžeš instalovat balíčky - pokud víš název zadáš do okýnka vedle tlačítka OK a zmáčkneš.

A nebo můžeš hledat pomocí toho spodního.

Jinak na spodu máš v záložce nainstalované balíčky a v druhé záložce balíčky co si můžeš nainstalovat.

Návod na sprovoznění mas-storage je zde http://wiki.openwrt.org/doc/howto/usb.storage

A pak si doinstalovat balíčky pro sambu: luci-app-samba a samba3
flim (17)|3.1.2012 19:25
No vidím že to nabralo celkom pekný spád .... u nás úplný lazaret, takže to odkladám o týždeň. Ale práve mi kolega oznámil, že ak by som chcel dosahovať okolo 10Mb/s tak cez router s USB diskom vo všeobecnosti nemám šancu. Takže asi chcej nechcej nakúpim ten NAS. Máte niekto skúsenosť s http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10451 ?

@bayer...držím palce, nech Ti to vyjde

@šobáň...ak som správne prečítal ten návod v wiki, tak by som musel aj tak preformátovať ten môj 1T disk a mám obavu, že nepodporuje EXT file system je to IB-NAS 901 od Raidsonicu. A jeho pripojenie na sieť stojí úplne za prd ! Preto som ho práskol cez USB do tohoto routera. Ale výkonovo som sa posunul mizivo.

Teraz len váham či kúpiť ten LaCie, alebo iba krabičku ako napr Synology DS110j, lebo na cenu to vychádza skoro rovnako.
Šobáň (128)|3.1.2012 20:18
To že USB na routerech nestíhá je známá věc.

Pokud chceš rychlost tak to chce NAS s 1G síťovkou a tři a více HDD v raidu.

Jinak k routeru připojíš i disk s VFAT (balíčky na to jsou) ovšem pokud ten disk chceš mít pouze u routeru tak bych ho naformátoval na ext4, pokud ty externí krabičky podporují mass storage tak by jsi je měl naformátovat bez problémů na co chceš - samozřejmě pokud ho potom připojíš k OS co ten FS nezná tak ho nepřečte.

PS. Když ten HDD z toho NASu vytáhneš můžeš ho naformátovat na co chceš - ovšem před tím si ten hdd zazálohuj některé nasy mají na hdd i svůj OS a bez toho neumí pracovat když tam dáš nenaformátovaný HDD.
bayer (27)|4.1.2012 07:21
Šobáň: Díky za rady.. už to má 150mb/s... spolu s Mio jsme to celé nainstalovali + USB Storage ( Testovací ),jinak ten můj HUB mi funguje.A asi po víkendu budeme převádět Boot na Flashku.

Takže prohlašuju,že Flash byl více než úspěšný :)
miDAR (5)|4.1.2012 11:12
[quote=zsdx;488237]U karty je psano Draft 2, takze zkus misto N-only zapnout i G.[/quote]

@Šobán + @zsdx : Díky, už to funguje. Provedl jsem sérii testů a nakonec opravdu zabralo přepnutí na NGmix + povypínat další blbosti. Vypadá to, že to funguje (rychlost) jako před tím, když na routeru byl origo firmware.

Jinak na té kartě je taky čip Artheros, takže mě udivuje, že se na N nedomluví s tím routerem. Přitom když jsem tam měl originál firmware, tak jsem tam měl nastavené pouze N a jelo to :confused:
Asi se ještě poohlédnu po nějakém alternativním ovladači pro tu síťovku - předpokládám, že DD-WRT je odladěné :)
Šobáň (128)|4.1.2012 15:58
Problém je že jsi tam měl něco blbě.

Při 20 Mhz šířce kanálu se dostaneš pouze na 150M.

Pokud jseš někde na vesnici můžeš si skusit pohrát s 40Mhz šířkou kanálu - ovšem při 40Mhz šířce kanálu vlezou do pásma 2,4G pouze 2 takže většinou to nefunguje - zarušené prostředí.
miDAR (5)|4.1.2012 16:34
[quote=Šobáň;488392]Problém je že jsi tam N ko neměl nastavené.
N je zapnuté pouze při volbě "802.11g+n" jinak je vypnuté N only tam není.[/quote]

Trošku se už v té diskusi ztrácím, ale pokud jsi reagoval na můj příspěvek, tak přikládám nastavení, jaké jsem měl na routeru s originál firmwarem a bez problému to šlapalo na N.

Bydlím v paneláku, kde "vidím" dalších 12-17 wifi sítí (90% jsou G) a přes inSSIDer jsem svoji wifi síť viděl jako N (300Mbit/s, 40MHz). Proto jsem mírně rozladěn, že po flashnutí na DD-RTW se při stejné konfiguraci ani nespojím.... ale pal to čert, rychlost mám nyní stejnou, tak už se v tom hrabat nebudu. DD-RTW jsem nasadil kvůli jiným fičůrám :)

BTW Teďka pátrám, proč pokaždé když dělám reboot routeru, tak musím vytáhnout WAN kabel :(
Když ho nevytáhnu, tak po naběhnutí nemám zapnutý NAT. Počítač dostane IP adresu přímo od ISP a router vůbec nevidím...

flim (17)|4.1.2012 17:30
[quote=Šobáň;488310]To že USB na routerech nestíhá je známá věc.

Pokud chceš rychlost tak to chce NAS s 1G síťovkou a tři a více HDD v raidu.

Jinak k routeru připojíš i disk s VFAT (balíčky na to jsou) ovšem pokud ten disk chceš mít pouze u routeru tak bych ho naformátoval na ext4, pokud ty externí krabičky podporují mass storage tak by jsi je měl naformátovat bez problémů na co chceš - samozřejmě pokud ho potom připojíš k OS co ten FS nezná tak ho nepřečte.

PS. Když ten HDD z toho NASu vytáhneš můžeš ho naformátovat na co chceš - ovšem před tím si ten hdd zazálohuj některé nasy mají na hdd i svůj OS a bez toho neumí pracovat když tam dáš nenaformátovaný HDD.[/quote]


No zas diskové pole nepotrebujem, ale asi dobrý NAS hej ...poobzerám sa tu na fóre po nejakých tipoch.

Dnes som dohľadal návod k tomu NASu a tam je vyslovene napísané, že funguje len s FAT 32, môžem ešte skúsiť iba cez USB pripojenie na Linuxovom Os cez Gparted to preformátovať, ale asi by som to rozdelil na dve partície, EXT3 a FAT 32...lebo tam mám ešte 600GB dát. Len je otázkou, či ak to potom strčím naspäť do toho routera, či sa to chytí...

Malo by to ukazovať Volume 1 a Volume 2, alebo ako? Stále v origoš rozhraní.

Ak ten disk vyberiem a naformátujem tak už ho do tej krabičky nestrčím...lebo...ako som písal. Ale krabička poletí do smetiaka. Nuž a druhý disk k nemu kupovať a dávať to do raidu..no neviem. Je to o financiách disky sú teraz cenovo dosť hore.
Šobáň (128)|4.1.2012 19:23
Jsem se spletl u OpenWrt není N Only, u DD-WRT je.

Pokud tam máš 12-17 wifi sítí tak 300M z toho nedostaneš, nejsou volné kanály - pro normální provoz se do pásma vlezou pouze 4 wifi zařízení při šířce 20Mhz a nebo 2 zařízení při šířce 40Mhz bez vzájemného rušení.

Při rebotu netřeba vytahovat kabel z wan - asi máš něco špatně - případně jakou verzi DD-WRT používáš....co máš nastavené na wan rozhraní a teď nevím na které záložce to je - je tam nastavení v jakém modu má pracovat - mám dojem že tam má být nastaveno gateway pak je nat zaplý.
Šobáň (128)|4.1.2012 19:30
[quote=flim;488407]No zas diskové pole nepotrebujem, ale asi dobrý NAS hej ...poobzerám sa tu na fóre po nejakých tipoch.

Dnes som dohľadal návod k tomu NASu a tam je vyslovene napísané, že funguje len s FAT 32, môžem ešte skúsiť iba cez USB pripojenie na Linuxovom Os cez Gparted to preformátovať, ale asi by som to rozdelil na dve partície, EXT3 a FAT 32...lebo tam mám ešte 600GB dát. Len je otázkou, či ak to potom strčím naspäť do toho routera, či sa to chytí...

Malo by to ukazovať Volume 1 a Volume 2, alebo ako? Stále v origoš rozhraní.

Ak ten disk vyberiem a naformátujem tak už ho do tej krabičky nestrčím...lebo...ako som písal. Ale krabička poletí do smetiaka. Nuž a druhý disk k nemu kupovať a dávať to do raidu..no neviem. Je to o financiách disky sú teraz cenovo dosť hore.[/quote]
Nějak nechápu co řešíš.

Pokud máš NAS tak disk nech v něm a neřeš na co si ho ten NAS naformátoval to je přece bezpředmětné (ať si to nas naformátuje na co chce) a NAS připojím UTP kabelem na síť. (Na nasu zapnu sambu nebo ftp nebo co ten nas umí)

A pokud máš pouze HDD s redukcí na USB tak si ho z OS můžeš naformátovat na co chceš co OS umí.

Pokud máš IB-NAS901 jak jsi psal proč z něho chceš vytahovat disk a připojovat do routeru přes USB ? Ten disk v routeru nebude rychlejší. Normálně ten nas připoj do eth konektoru UTP kabelem na USB se vykašli i když má pouze 100M sítovku.
bayer (27)|4.1.2012 22:20
[quote=Šobáň;488429]Jsem se spletl u OpenWrt není N Only, u DD-WRT je.

Pokud tam máš 12-17 wifi sítí tak 300M z toho nedostaneš, nejsou volné kanály - pro normální provoz se do pásma vlezou pouze 4 wifi zařízení při šířce 20Mhz a nebo 2 zařízení při šířce 40Mhz bez vzájemného rušení.

Při rebotu netřeba vytahovat kabel z wan - asi máš něco špatně - případně jakou verzi DD-WRT používáš....co máš nastavené na wan rozhraní a teď nevím na které záložce to je - je tam nastavení v jakém modu má pracovat - mám dojem že tam má být nastaveno gateway pak je nat zaplý.[/quote]

Takže ten router umí opravdu 300mb/s ? Já jedu pouze jen na těch 150Mb/s ( to co jsme s Mio nastavili ),ale pokud to teda umí 300mb/s,jak to z toho dostanu ? Mám OpenWRT největší verzi.
Signál ( to dBm ) ,jsme nechali takhle,protože Mio říkal,že ty Anténky na to nejsou stavěný ,že se pak rušejí ( sami sebe ). Vyscanoval jsem svoje okolí a nastavení viz. screeny.

viz.nastavení:

http://wow.gameteam.cz/radeon/router.png
|Mio| (1333)|4.1.2012 22:35
Ty jedes na 150Mbit protoze si v zarusenem prostredi a mas prijimac 150Mbit.

O antenkach jsem ti rikal ze nejsou staveny na tech 28dB na ktery se to da vohulit, protoze rozdil mezi 20dB (100mW) a 28dB (500mW) je obrovsky byt to na prvni pohled nevypada.

A krom toho u tebe to jeste neni final, to budeme resit az to bude nabootovany z te flasky.

I kdyz nepredpokladam ze bychom u tebe nasli tech 6 po sobe jdoucich volnych kanalu.
Šobáň (128)|5.1.2012 00:48
Nastav si tam region CZ a nebude tě lákat 28dB protože ti to nepovolí.

Dále si tam nastav 20Mhz šířku kanálu. (U tebe se 40Mhz šířka nedá použít nejsou volné kanály.)

A z toho důvodu větší rychlosti na 2,4G pásmu nedosáhneš.
bayer (27)|5.1.2012 07:26
Nechám to jak mi to nastavil Mio,to je nejlepší pro mě.
flim (17)|5.1.2012 11:02
[quote=Šobáň;488432]Nějak nechápu co řešíš.

Pokud máš NAS tak disk nech v něm a neřeš na co si ho ten NAS naformátoval to je přece bezpředmětné (ať si to nas naformátuje na co chce) a NAS připojím UTP kabelem na síť. (Na nasu zapnu sambu nebo ftp nebo co ten nas umí)

A pokud máš pouze HDD s redukcí na USB tak si ho z OS můžeš naformátovat na co chceš co OS umí.

Pokud máš IB-NAS901 jak jsi psal proč z něho chceš vytahovat disk a připojovat do routeru přes USB ? Ten disk v routeru nebude rychlejší. Normálně ten nas připoj do eth konektoru UTP kabelem na USB se vykašli i když má pouze 100M sítovku.[/quote]

Problém je že ten NAS ( IB-NAS 901 ) ide, ak je na sieti cez UTP pomalšie ako keď je cez USB zapojený do routera. Aj keď sa Ti to zdá divné ( LAN dáva cez ten NAS tak 2,5 Mb/s). A celé to riešim iba aby som ho nemusel vyhodiť. Preto ma prekvapilo že na Gigovej LANke aj keď je cez USB v routeri ide iba 6,5Mb/s s origoš SW. Ale po tom všetkom, čo sme si tu popísali je mi už jasné že s tým proste nevybabrem ani alernatívnym SW a ak chcem rýchlosť tak musím kúpiť nový NAS, lebo router v princípe nie je na to aby USB zdieľal do siete, ktorú routuje na nejakej veľkej rýchlosti.

Inak nepochopiteľne mi ten router drží bez problémov internetové pripojenie akoby vedel že ho chcem preinštalovať.
Šobáň (128)|5.1.2012 11:40
[quote=flim;488520]Problém je že ten NAS ( IB-NAS 901 ) ide, ak je na sieti cez UTP pomalšie ako keď je cez USB zapojený do routera.

LAN dáva cez ten NAS tak 2,5 Mb/s.

cez USB v routeri ide iba 6,5Mb/s s origoš SW[/quote]

Na USB 6,5M je celkem OK víc z toho na USB v routerech nevytáhneš.

Ovšem že přes LAN to jede 2,5 Mb/s je nějaká blbost i když to má pouze 100M síťovku tak by jsi se měl dostat někam k 10Mb/s. (Jedině že by to byl skutečne šmejd)

Co nový FW do toho nasu ? Našel jsem toto: http://www.station-drivers.com/page/landisk.htm
flim (17)|5.1.2012 18:44
@ šobáň - mám tam najnovší soft, ale nepomôže plakať. Je to šmejd.Tú stránku poznám a mám tam presne ten soft. A v podstate preto som kupoval ten router aby som tú krabičku nemusel vyhadzovať.... Inak diky za snahu.
bayer (27)|6.1.2012 21:39
Zítra si jedu koupit 500GB Hard Disk .... Hitachi ... a v pondělí objednám tu flashku.

Otázka,když si koupím ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) ,kde seženu ten konektor do té router desky ? Máte nějaké typy ?
Šobáň (128)|6.1.2012 23:48
V každém obchodě co prodává elektrosoučástky. (je to normální hřebínek z kterého ulomíš 4 piny .....)

A nebo si tam můžeš dát jakýkoliv jiný 4 pinový konektor s patřičnou roztečí vývodů.
flim (17)|7.1.2012 16:06
Pokus s origoš softom trvá stále a neviem či náhodou netrpel chorobou " MAC Clone ". Pokiaľ som však registroval cez webove rozhranie u providera originál mac adresu routeru tak bez problémov funguje nepadá, je stabilný. SPI firewall som nepovolil. Ale nechváľ deň pred večerom...že :-)
|Mio| (1333)|8.1.2012 19:41
Bylo tady pár poptávek po použití bluetooth dongle.
Po posledních aktualizacích to vypadá již velmi použitelě, tak tady jsou návody v Polštině, většina se dá přelouskat, jinak vám určitě pomůže strejda google.

Bluetooth: http://eko.one.pl/?p=openwrt-bluetooth

Obex - file push: http://eko.one.pl/?p=openwrt-obexftp
flim (17)|9.1.2012 10:48
[quote=flim;488804]Pokus s origoš softom trvá stále a neviem či náhodou netrpel chorobou " MAC Clone ". Pokiaľ som však registroval cez webove rozhranie u providera originál mac adresu routeru tak bez problémov funguje nepadá, je stabilný. SPI firewall som nepovolil. Ale nechváľ deň pred večerom...že :-)[/quote]

Odopovedám si ... včera to zase vypadlo. Proste normálne som pripojený...viem sa pohybovať v lokálnej sieti, viem sa dostať na router v lAN aj cez WiFi, dokonca torrent beží ( download / upload ). Len na web sa nedostanem ... ešte som urobil posledný pokus a to že som nastavil napevno DNS servery jeden na google a druhý som nechal najstabilnejší z UPC. Ak toto nepomôže tak úprimne obdivujem všetkých tých čo im to s oficko firmvérom funguje !!! A bude zmena.
durib (1141)|9.1.2012 15:43
UPC DNS je nejaký shit. Taky mě blblo, tak jsem nastavil jiný napevno.
Šobáň (128)|10.1.2012 16:40
TP-LINK uvedl nový model TL-WR2543ND. Umí i 5G pásmo - takže asi nám roste konkurence.
durib (1141)|11.1.2012 18:26
Myslím, že konkurence v tomhle není. Umí buď 2,4, nebo 5 GHz. Nevidím důvod kupovat tento router pro domácí použití.
Šobáň (128)|11.1.2012 20:03
A když máš zaprané pásmo 2,4G wifi zařízeními ?

Já lituji že jsem nekoupil něco s 5G, ale už jsem smířen s 1043 protože s OpenWrt funguje skvěle , ale kdyby to mělo 5G byl bych rači :angel
|Mio| (1333)|11.1.2012 20:29
5G je zaprasene daleko vice, ale indoor snad pujde pouzit.

Jen se bojim ze to budou rusicky pro stavajici site poskytovatelu, kdyz vidim 40MHz kanal tak se desim, a nove 802.11ac bude mit dokonce 80MHz kanaly.
durib (1141)|11.1.2012 21:33
K tomu si ještě někdo koupí 10 dbi, a nee, raději 12 dbi všesměrovou anténu pro lepší adiddas. Výkon se pořádně v oficiálních nastaveních korigovat nedá. Už jsem takto musel pár sousedům přenastavit alespoň kanál.
Jinak máš někde odkaz na boot z USB routeru? Je to tak, že nabootuješ celý *.img, tzn překopírováním jiného mohu takto efektivně zkoušet různé verze FW? Případně verze s více, jak 8 MB?
|Mio| (1333)|11.1.2012 22:20
Nejsem si vedom ze by neco takoveho existovalo.

Na to by musel byt spesl firmware protoze minimalne kernel s ovladaci USB se musi zavest a na tu flaskku by musel byt specialni img delany pro tyhle ucely, urcite by neslo pouzit obycejny urceny pro flashnuti. Nebo yb se nagraval jen do RAM a tim se sunda vykon.

S tim je vice prace nez pres webovy rozhrani preflashnout.
durib (1141)|11.1.2012 23:10
Reagoval jsem na: "po víkendu budeme převádět Boot na Flashku"
Zajímalo by mne tedy, co je tím myšleno.