reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s case

Deexer (365)|24.2.2010 22:58
Co se tyce velikosti stim nemam naprosto problem :D stul je velkej :D Jako jinde si PC nedokazu predstavit.Chapu jeste PC ve stole nebo tak, ale na zemi na koberci? "no fuj" :D Mel jsem to takle asi 5 let a uz to nikdy neudelam. :P (Pak nechapu lidi co maj PSU dole nasava jim to ze spoda a maj PC na kobrci nepochopitelny-bouzel i to jsem videl)

FD- jsem total zamit kvuli 2x 5,25" . Dostal jsem ted nedavno ovladaci panel(informacni chcete-li) na teploty atd... + mam ctecku karet vubec by se to tam neveslo...

Co se tyce hluku to je taky jedno ja mam z 98% na hlave sluchatka(kdyz sedim u PC) a, kdyz uz jse divam na film tak to myslim bude tez jedno. (Nevim co by na tom delalo hluk. Bude tam svechno stejne akorad ten BIG vetrak na bocnici a + budu kupovat chladic na CPU ASUS AXE SQUARE. ) Jedine co mi ted momentalne vadi ,ze se mi rozkmita bocnice a to je neprijemny. Mit doma vetrnik to mi az tak nevadi...

Jeste jsem zkousel hledat obdobu Tr, kdyz je tu tak nenavidenej. :P
Moc skrni s dvirkama neni.... jako Tr za tucenu (nepocitam zelmana atd.. ale ten zrovna levne skrine nema)
hawkeye9898 (818)|24.2.2010 23:16
ty tusim nakupujs podla style a co ako vyzera :)

najprv TT a teraz chladic asus square :)
VLAN (656)|25.2.2010 07:04
[quote=Deexer;352744]Co se tyce velikosti stim nemam naprosto problem :D stul je velkej :D Jako jinde si PC nedokazu predstavit.Chapu jeste PC ve stole nebo tak, ale na zemi na koberci? "no fuj" :D Mel jsem to takle asi 5 let a uz to nikdy neudelam. :P (Pak nechapu lidi co maj PSU dole nasava jim to ze spoda a maj PC na kobrci nepochopitelny-bouzel i to jsem videl)

FD- jsem total zamit kvuli 2x 5,25" . Dostal jsem ted nedavno ovladaci panel(informacni chcete-li) na teploty atd... + mam ctecku karet vubec by se to tam neveslo...

Co se tyce hluku to je taky jedno ja mam z 98% na hlave sluchatka(kdyz sedim u PC) a, kdyz uz jse divam na film tak to myslim bude tez jedno. (Nevim co by na tom delalo hluk. Bude tam svechno stejne akorad ten BIG vetrak na bocnici a + budu kupovat chladic na CPU ASUS AXE SQUARE. ) Jedine co mi ted momentalne vadi ,ze se mi rozkmita bocnice a to je neprijemny. Mit doma vetrnik to mi az tak nevadi...

Jeste jsem zkousel hledat obdobu Tr, kdyz je tu tak nenavidenej. :P
Moc skrni s dvirkama neni.... jako Tr za tucenu (nepocitam zelmana atd.. ale ten zrovna levne skrine nema)[/quote]

To zamítnutí FD chápu, Zalman GS je opravdu kvalitní volba, to samé platí o HAF 922/932, ale pokud ti vadí děrované skříně, tak to asi nebude to nejlepší. Jinak nechci ti povídat do toho AXE SQUARE, ale NINJA 2 bude levnější, stejně účinná volba. Zbylé peníze pak můžeš investovat třeba do koupě kvalitní prostorné skříně....pokud usedlost, ticho tak ber ZALMAN GS,....pokud průtok vzduchu, řešeno(cedník, nebo jak chcete tu velkou dávku perforovaných plechů nazývat :D) tak je vhodná volba CM HAF 932, pokud by jsi chtěl ušetřit tak 922 s prosklenou bočnicí.
Deexer (365)|25.2.2010 15:12
[quote=hawkeye9898;352747]ty tusim nakupujs podla style a co ako vyzera :)

najprv TT a teraz chladic asus square :)[/quote]

Tak todle je asi jasny ne? Mam pruhlednou bocnici a nebudu kupovat "sedej hnus"

[quote=VLAN;352814] Jinak nechci ti povídat do toho AXE SQUARE, ale NINJA 2 bude levnější, stejně účinná volba. [/quote]

nevim no xD jako stidmle nesouhlasim Ninja 2 je drazsi o cca 200,- .) a jak ja rikam .... je osklivejsi a kdyz uz bych mel case s pruhlednou bocnici tak at to aspon nejak vypada...

viz
NINIJA
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a
ASUS
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
robky (3195)|25.2.2010 15:14
[quote=Deexer;352942]Tak todle je asi jasny ne? Mam pruhlednou bocnici a nebudu kupovat "sedej hnus"



nevim no xD jako stidmle nesouhlasim Ninja 2 je drazsi o cca 200,- .) a jak ja rikam .... je osklivejsi a kdyz uz bych mel case s pruhlednou bocnici tak at to aspon nejak vypada...

viz
NINIJA
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a
ASUS
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

ja som myslel, že chladič kupuješ na chladenie, nie na pozeranie:notsure
Deexer (365)|25.2.2010 15:41
[quote=robky;352944]ja som myslel, že chladič kupuješ na chladenie, nie na pozeranie:notsure[/quote]

A tedle snad topy :D ? :D nechapu ted reakce jako ted tam mam uplne normlani od AMD co jsem dostal k CPU a chladi to dostatacne. Natoz jakejkoli jinej....
robky (3195)|25.2.2010 15:46
[quote=Deexer;352953]A tedle snad topy :D ? :D nechapu ted reakce jako ted tam mam uplne normlani od AMD co jsem dostal k CPU a chladi to dostatacne. Natoz jakejkoli jinej....[/quote]

myslel som, že chceš poradiť kvalitné komponenty .... takto ale celé vlákno stratilo význam


Kúp si čo chceš, sú to tvoje prachy ...
Deexer (365)|25.2.2010 16:48
[quote=robky;352956]myslel som, že chceš poradiť kvalitné komponenty .... takto ale celé vlákno stratilo význam


Kúp si čo chceš, sú to tvoje prachy ...[/quote]

No jasny ale jako nerikejte ze ten asus je tak strasne spatnej nebo co na nem je vubec spatnyho?
hawkeye9898 (818)|25.2.2010 17:41
klasicky tower (noctua,thermalright,prolimatech atd) maju vyhodu v tom ze teply vzduch od chladica fukaju k outaku, tento ti bude teplu vzduch fukat dole k doske.
Svieti jak vianocny stromcek :) prichytuje sa cez push-pin (otras), povodne stal 76e
a to najhorsie nedokaze Intel Core 2 Extreme QX9650 uchladit core na 3.6 kedy mal po 5min v linpacku 92st
xbit labs->

First of all we would like to answer the question about why there is no competitor for Asus Axe Square AMAzing cooler in our today’s test session. Well, this cooling solution failed to cope even with the modestly overclocked Intel Core 2 Extreme QX9650 (LG775) CPU. After five minutes in Linpack at 3.6 GHz frequency and 1.4375 V Vcore the CPU temperature reached 92 °C and we had to terminate the test. Unfortunately, the same thing repeated in all cooler installation positions:
Even when we put the system case sideways, the result didn’t get any better. The heatpipes warmed up just fine and the heatsink plates felt warm to the touch, but Axe Square AMAzing didn’t work efficiently. Was it a defective sample? Was the contact between the CPU and the cooler base not tight enough because of the push-pin retention? Or was it the wavy base surface? Either way, after half a day of vain efforts I moved on to Asus Triton 88 and my disappointment gave way to admiration

viac na http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/asus-axe-square-amazing-triton88_10.html#sect0

atomicmpc - It's a poor example of a heatsink compared to the other rousing successes that ASUS has had recently

a dokopy som nasiel nato asi tak 1recenziu

ako fakt kup si radsej http://www.tichepc.sk/Gelid-Tranquilllo-CPU-cooler.html?arg1=001005
maju ho niekde aj v cechach len si nepamatam ktory obchod.

nepozeraj nato ako ti to v bedni bude vyzerat ked ju budes mat doma.
za ovela menej prachov si dokazes kupit lepsie a krajsie k tomu co si vyberas ty

FD+gelid a mas
Deexer (365)|25.2.2010 19:05
[quote=hawkeye9898;352994]klasicky tower (noctua,thermalright,prolimatech atd) maju vyhodu v tom ze teply vzduch od chladica fukaju k outaku, tento ti bude teplu vzduch fukat dole k doske.
Svieti jak vianocny stromcek :) prichytuje sa cez push-pin (otras), povodne stal 76e
a to najhorsie nedokaze Intel Core 2 Extreme QX9650 uchladit core na 3.6 kedy mal po 5min v linpacku 92st
xbit labs->

First of all we would like to answer the question about why there is no competitor for Asus Axe Square AMAzing cooler in our today’s test session. Well, this cooling solution failed to cope even with the modestly overclocked Intel Core 2 Extreme QX9650 (LG775) CPU. After five minutes in Linpack at 3.6 GHz frequency and 1.4375 V Vcore the CPU temperature reached 92 °C and we had to terminate the test. Unfortunately, the same thing repeated in all cooler installation positions:
Even when we put the system case sideways, the result didn’t get any better. The heatpipes warmed up just fine and the heatsink plates felt warm to the touch, but Axe Square AMAzing didn’t work efficiently. Was it a defective sample? Was the contact between the CPU and the cooler base not tight enough because of the push-pin retention? Or was it the wavy base surface? Either way, after half a day of vain efforts I moved on to Asus Triton 88 and my disappointment gave way to admiration

viac na http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/asus-axe-square-amazing-triton88_10.html#sect0

atomicmpc - It's a poor example of a heatsink compared to the other rousing successes that ASUS has had recently

a dokopy som nasiel nato asi tak 1recenziu

ako fakt kup si radsej http://www.tichepc.sk/Gelid-Tranquilllo-CPU-cooler.html?arg1=001005
maju ho niekde aj v cechach len si nepamatam ktory obchod.

nepozeraj nato ako ti to v bedni bude vyzerat ked ju budes mat doma.
za ovela menej prachov si dokazes kupit lepsie a krajsie k tomu co si vyberas ty

FD+gelid a mas[/quote]


Proste ale stejne musi byt lepsi ten ASUS nez ten chaldic co mam ted bid neuchladi Quadcore

Kazdopadne podivame se po dalsich chladicich...

FD jsem zamitnul viz druha strana proc... malo 5,25"
Deexer (365)|25.2.2010 19:09
Hodne pouzivanej....

Kamos mi ho poslal ma ho prej na Quadcore a nema sebemenci problem s teploama akorad je uz drazsi a perfektni provedeni jak motor :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hawkeye9898 (818)|25.2.2010 19:48
ty vlastne ani nepotrebujes nas help :)
kludne ber aj ten asus ked ide o vzhlad

predpokladam ze hocico navrhneme tak zamietnes :) takze je to uz len na tebe
jrx (1880)|25.2.2010 20:40
Hyper 212+ který svítí modře předpokládám taky ne. :notsure:slug
hawkeye9898 (818)|25.2.2010 21:16
[quote=Jiri@tncm;353049]Hyper 212+ který svítí modře předpokládám taky ne. :notsure:slug[/quote]

podla mna Deexerovi nejde o podsvietenie..ale o nieco co vyzera strasne "cool"
preto aj ten TT bedna a asus chladic aj ked nic neuchladi
Deexer (365)|25.2.2010 22:30
[quote=hawkeye9898;353064]podla mna Deexerovi nejde o podsvietenie..ale o nieco co vyzera strasne "cool"
preto aj ten TT bedna a asus chladic aj ked nic neuchladi[/quote]

nemuzu mit FD kdyz tam jsou jen 2x 5,25" (jasny a ano nepopiram to potrpim si dost na vzhledu komponet.. kdyz je a bude pruhledna bocnice samorejme.)


Co se tyce chladice jeste nevim...


[quote=Jiri@tncm;353049]Hyper 212+ který svítí modře předpokládám taky ne. :notsure:slug[/quote]

Sry ale ten tvuj odkaz (obrazek nechapu)
jrx (1880)|26.2.2010 00:10
[quote=Deexer;353091]Sry ale ten tvuj odkaz (obrazek nechapu)[/quote]

Jo, ten odkaz se nějak "rozbil", ale předpokládám, že si do googlu napsal Hyper 212+ a chladič viděl.
VLAN (656)|26.2.2010 09:20
CM V8 není špatný chladič, ale Noctua NH-U12P SE2 má lepší chladící výkon, ale ten vzhled se nelíbí každému, pokud budeš mít case s prosklenou bočnicí tak ho jistě ze seznamu vyloučíš..
Deexer (365)|26.2.2010 11:41
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co tendle? ma dokonce 2 dvetraky ame to pujde namantovat do socketu AM2+ ?
ted nevim jestli to to stejne AM2/AM2+
VLAN (656)|26.2.2010 12:51
To už raději ber ten Coolermaster V8, když se ti ten Ninja 2 nelíbí :D
lexxxa (714)|26.2.2010 15:16
[quote=Deexer;353163][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co tendle? ma dokonce 2 dvetraky ame to pujde namantovat do socketu AM2+ ?
ted nevim jestli to to stejne AM2/AM2+[/quote]

AM2+ a AM2 je jen oznaceni,fyzicky je to uplne stejne, tudiz pujde bez problemu

(ten bych si osobne nedal ani kdybych nemel prosklenou bocnici;)

IMHO uz spekulujes o blbostech za kazdou cenu,vymyslis uz vymyslene,rady od nas neberes skoro vubec vazne,kdyz to vezmes z hlediska BOX chladic,tak skoro uplne vsechny budou chladit lip,to je dany,ale pak uz se vyplati premyslet o co nejvetsim chladicim efektu k pomeru k cene- tudiz vzit overene funkcni chladice,a ne modni vystrelky k nicemu,jestli chces neco extra cool vem V8,ta aspon funguje,i kdyz uplne zazrak to za ty prachy neni,ale asus a evercool:notsure,neznam nikoho kdo by si to dobrovolne do case dal;)
Deexer (365)|26.2.2010 16:14
[quote=lexxxa;353206]AM2+ a AM2 je jen oznaceni,fyzicky je to uplne stejne, tudiz pujde bez problemu

(ten bych si osobne nedal ani kdybych nemel prosklenou bocnici;)

IMHO uz spekulujes o blbostech za kazdou cenu,vymyslis uz vymyslene,rady od nas neberes skoro vubec vazne,kdyz to vezmes z hlediska BOX chladic,tak skoro uplne vsechny budou chladit lip,to je dany,ale pak uz se vyplati premyslet o co nejvetsim chladicim efektu k pomeru k cene- tudiz vzit overene funkcni chladice,a ne modni vystrelky k nicemu,jestli chces neco extra cool vem V8,ta aspon funguje,i kdyz uplne zazrak to za ty prachy neni,ale asus a evercool:notsure,neznam nikoho kdo by si to dobrovolne do case dal;)[/quote]

Ok :) kazdopadne dobre receno nemam co bych k tomu dodal :P
VLAN (656)|26.2.2010 17:06
Tak jak jsi se rozhodnul? Pokud ti jde o design a celkovou sladěnost, asi by jsem vzal třeba skříň HAF 922 a V8, měl by jsi to stejný barevně, vypadalo by to pěkně, z toho co jsi psal je ten CMV8 NEJlepší volba.
16cmfan (2153)|26.2.2010 18:12
Dát 3K na takový gýče... jako, sou to tvoje "many" aleeee když chces fakt kvalitní bednu tak jen Lian li...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Schválne, kolik času koukas na monitor, pak na case a pak na case zevnitr ? Já napr. sem ztoho uz vyrástol... chci mít kvalitu, která nebije do očí ale je elegantní, decentní a perfektne spracovaná... vono, to možná nevypadá, jako tvý kiborgové, které tu linkujes... ale sou lepsi... tot muj nazor...

Tohle je dobrá s pruhledným okínkem... aby ti Neonek svítil pozde v noci na cestu :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo klasika ze zdrojem nahoru [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
VLAN (656)|26.2.2010 18:32
[quote=16cmfan;353268]Dát 3K na takový gýče... jako, sou to tvoje "many" aleeee když chces fakt kvalitní bednu tak jen Lian li...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Schválne, kolik času koukas na monitor, pak na case a pak na case zevnitr ? Já napr. sem ztoho uz vyrástol... chci mít kvalitu, která nebije do očí ale je elegantní, decentní a perfektne spracovaná... vono, to možná nevypadá, jako tvý kiborgové, které tu linkujes... ale sou lepsi... tot muj nazor...

Tohle je dobrá s pruhledným okínkem... aby ti Neonek svítil pozde v noci na cestu :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo klasika ze zdrojem nahoru [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]



Sice máš pravdu, ale když někdo něco chce, proč mu nepomoci s výběrem, i když mám(e) jiný vkus.
LianLi jsou sice bezvadné skříně, ale s cenami začínají tam, kde ostatní končí, s kvalitou je to to samé. Je to prostě kvalitní značka, která si za to nechá kvalitně zaplatit, něco jako Noctua v daném segmentu.
Deexer (365)|26.2.2010 18:55
Jj jako dik. Jasny no....

No ja kdybych si kupoval bednu a nezalezelo by na penezich tak asi tu jedinou bednu co udelal Corsair

Mas pravdu zas tak spatna kombinace to neni :)

[quote=16cmfan;353268]Dát 3K na takový gýče... jako, sou to tvoje "many" aleeee když chces fakt kvalitní bednu tak jen Lian li...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Schválne, kolik času koukas na monitor, pak na case a pak na case zevnitr ? Já napr. sem ztoho uz vyrástol... chci mít kvalitu, která nebije do očí ale je elegantní, decentní a perfektne spracovaná... vono, to možná nevypadá, jako tvý kiborgové, které tu linkujes... ale sou lepsi... tot muj nazor...

Tohle je dobrá s pruhledným okínkem... aby ti Neonek svítil pozde v noci na cestu :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo klasika ze zdrojem nahoru [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]


Ja se do bedny divam porat mam ji na stole tudiz je to do ocich bijici a kdokoli tu je pokazdy to zkouma. Pokud mas bednu pod stolem pak tehdy plati to co si rek.Tim nepopiram ze "hezky vzhled" minus kvalita...
Kazdopadne kdyby chtel oboje tak bych dal za to 2x tolik...


BTW: chladic V8 uz jsem obednal to uz jsem uzavrel....
lexxxa (714)|26.2.2010 19:12
V8 je docela COOL, v americe hodne popularni chladic,na http://www.overclock.net ho ma kazdej patej;),me osobne se docela libi,ale dej pozor na airflow ve skrini
Deexer (365)|26.2.2010 19:25
JJ urcite... uvidim co se stim da delat...
VLAN (656)|26.2.2010 20:14
Můžu se tě tedy zeptat jak zní konečná volba case?

P.S. Už mi to občas připadá jak náš nekonečný therard o Prolimatechu :D, ale tenhle vcelku smysl
hawkeye9898 (818)|26.2.2010 21:19
nema zmysel lebo 9 stran sa snazime poradit dobre ale aj tak sei deexer zoberie co chce on
lexxxa (714)|26.2.2010 21:29
[quote=hawkeye9898;353369]nema zmysel lebo 9 stran sa snazime poradit dobre ale aj tak sei deexer zoberie co chce on[/quote]

:notsureno ber to tak, ze zbira rady,ale jsou to jeho prachy,takze si je stejne utrati co se jemu libi,a co vyhovuje jednomu nemusi druhemu,stejne tak design,myslim ze jsme mu nastinili smer a ted muze a ma z ceho vybirat;),osobne take hledam kompromis mezi funkcnosti,cenou a designem, osobne bych si treba case ktera sice funguje na 100% ale nelibi se mi nekoupil,radsi vezmu trosku horsi fuunkcnost ale musi se mi taky libit;),takze ho trochu chapu
hawkeye9898 (818)|26.2.2010 21:36
[quote=lexxxa;353374]:notsureno ber to tak, ze zbira rady,ale jsou to jeho prachy,takze si je stejne utrati co se jemu libi,a co vyhovuje jednomu nemusi druhemu,stejne tak design,myslim ze jsme mu nastinili smer a ted muze a ma z ceho vybirat;),osobne take hledam kompromis mezi funkcnosti,cenou a designem, osobne bych si treba case ktera sice funguje na 100% ale nelibi se mi nekoupil,radsi vezmu trosku horsi fuunkcnost ale musi se mi taky libit;),takze ho trochu chapu[/quote]

nepovedal by som ze to je tak jak hovoris..
hlavne ked chcel asus square lebo chladi lepsie jak box a to stacilo..

ako ok mas pravdu jeho prachy :)
VLAN (656)|27.2.2010 06:48
Ano, ale mi mu tu jedn doporučujem, nabízíme mu řešení která mu můžou pomoct. Chápu, že mu jde i o design, ono přece by si člověk nekoupil úplně hnusnou věc jen kdyby byla 100% funkční, ale v některých případech je lepší zvolit ,,selský,, rozum a vzít to, co bude chladit lpe a bude stát podobný peníz.
tygerstyle (52)|5.3.2010 11:57
Nic proti, ale po přečtení tohoto vlákna nechápu proč to tu Deexer řeší takovou dobu, na to aby nejlepší a nejfunkčnější skříně které jsou osvědčené uživateli nejen tohoto fóra odpálkoval kvůli tomu že nemají onu diodu na HDD nebo tlačítko reset (používá to někdo? lol) nemusí sviňit fórum, Kup si jednu z těch mega pro super gamer (perforace jako po ůtoku mariňáků na trabanta, 20 větráků a nejlépe každý jiné barvy) co jsi tu postoval a ušetříš nejen svůj čas, nebo vem 3k a kup jednu z těch co Ti tu kluci doporučují :thumb /no flame, jenom názor
VLAN (656)|5.3.2010 17:29
Jak tak koukám, tak jsi si to přečetl špatně. Fractal Design deexer nezamítnul kvůli diodám a resetu, ale i kvůli nízkému počtu 5,25 pozic, což je podle mě docela zásadní problém, ale když někdo má jen mechaniku DVD a třeba čtečku paměťovýckh karet tak není problém, jen nemůže použít regulační panel, odhlučNovací box na hdd aj.