reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Repro kolem 10k

happymaster23 (117)|28.2.2010 12:49
Zdravím,

v současnosti mám Creative Labs Gigaworks ProGamer 500 THX, jsem velmi spokojen, avšak postupem času začal subwoofer jemně hučet (nemusí to slyšet každý), pak se uvolnila přední mřížka a začalo to vydávat takový pazvuk a nově se tam uvolnilo i něco jiného, takže je na čase reklamace. Protože se reálně připravuji na tu alternativu, že řešením reklamace bude vrácení peněz (protože už se neprodává), poohlížím se po něčem jiném. Logicky přichází na řadu Logitech Z-5500, ale nabídka eshopů mi v tomto segmentu připadá taková děravá (v této cenové relaci tu není nic jiného) a proto se chci zeptat, jestli neexistuje nějaká jiná alternativa 5.1 repro do 10k s více vstupy (jako ten Logitech) a pokud možno vyšším výkonem něž ty Creative (hlavně subwoofer :inlove).

Díky moc za odpovědi
speedsnail (4876)|28.2.2010 13:21
Po osobní zkušenosti s monitory M-Audio AV40 bych zkusil doporučit tuto značku i na 5.1 sestavu (2+1 + 3). Prý možno zakoupit i jako 5.1 balení (a tedy možná lepší cena než za součet, ale přímo tenhle set jsem v nabídce nenašel. chce se to poptat).
husky14 (4214)|28.2.2010 13:30
Nebo mrkni na Onkyo HTX-22HD. Taky sada 2.1 s možností +3, cena za komplet 5.1 ovšem trošku přes limit (cca 13k) ;)
happymaster23 (117)|28.2.2010 14:03
Díky za informace,

to co se píše v té recenzi Onkya s hloubkama je pravda, výkon to sice má, ale leckdy těm basům chybí nějaké "prokreslení" a ne jenom hučení. Nicméně, co jsem se díval, tak oba dva vámi navrhované subwoofery mají výkon oproti tomu co mám méně než poloviční, sice tuším, že je to stejné asi jako srovnávat výkon procesoru podle jeho frekvence, ale můžete mi tohle nějak objasnit nebo nějaký odkaz kde bych si o tom víc přečetl?
husky14 (4214)|28.2.2010 14:08
[quote=happymaster23;353973].... ale můžete mi tohle nějak objasnit nebo nějaký odkaz kde bych si o tom víc přečetl?[/quote]Nemůžu, zkušenosti s nima nemám....

Otázka ale je, na co to vlastně používáš a jestli opravdu potřebuješ takovej výkon. Mě osobně by k TV obě ty sady stačily, ale zas netuším, jakej si "audiofilní pacient" (bez urážky - v dobrým smyslu slova ;)).
speedsnail (4876)|28.2.2010 14:10
Nejlepší by bylo dojít si repro poslechnout. Netuším jak vyrovnaný přednes mají ty Creativy, ale M-Audio jsou primárně určené jako studiové repro (což je pro mě výhoda, většinu skladeb poslouchám bez EQ) Krátká recenze zde
happymaster23 (117)|28.2.2010 17:02
[quote]Otázka ale je, na co to vlastně používáš a jestli opravdu potřebuješ takovej výkon.[/quote]
No vzhledem k tomu, že mám volume maximálně vpravo celkem často, tak ten výkon využiju a spíš subwoofer od devadesátiprocentního zesílení ztrácí krok se satelity, takže proto jsem se ptal po větším výkonu :).

Repro používám především na hudbu (pomalu se snažím přezbrojovat na MP3 s větším bitrate nebo FLAC), semtam nějaká hra nebo film. Ony by vlastně stačily 2.1 repro, ale tam ten výkon stojí zaprd (alespoň to co je v eshopech).
meeee (1110)|28.2.2010 17:09
[quote=happymaster23;354040]
Repro používám především na hudbu (pomalu se snažím přezbrojovat na MP3 s větším bitrate nebo FLAC), semtam nějaká hra nebo film. Ony by vlastně stačily 2.1 repro, ale tam ten výkon stojí zaprd (alespoň to co je v eshopech).[/quote]

Hmmm, co takhle jeden výkonnější setík za rozumnej peníz (Mackie MR5 + Tapco SW10)? Našláplejší než to M-Audio nebo Onkyo...
happymaster23 (117)|28.2.2010 19:49
No fajn pánové, díky vám jsem asi konečně našel věc, do které můžu zase začít vrážet prachy :thumb. Vlastně ona to není tak špatná myšlenka nekupovat repro v sadě, nýbrž po částech a když mi něco nepasuje, tak to vyměnit. Akorát mám takový soukromý tip, že ten setík asi nepůjde jen tak přes redukci píchnout přímo do zvukovky, že? :idea

Druhou věcí je, že mám Creative X-Fi Titanium a tak se chci zeptat, jestli by to byl vůči takové technice vůbec rovnocenný hráč :notsure.

Ale ještě jednou díky moc!
meeee (1110)|1.3.2010 09:24
Kterejkoliv z těch setíků, co jsme postovali, půjde připojit jednoduše.
Pro to M-Audio by to byly kabely jack 3.5mm M ? jack 6.3mm M mono (pro 2.1 by ti tedy stačil jeden kablík),
Onkyo má vstupů hromadu - viz obrázek v recenzi na SHW (ale asi by tě neuspokojilo výkonem),
u toho Mackie/Tapco setíku by ti stačil kabel jack 3.5mm ? 2 × cinch.

X-Fi z nich pochopitelně maximum nevyždímá, ale proč to s ní nezkusit a třeba ti bude stačit...
NHKG (1136)|1.3.2010 09:49
Pokud nechceš nakupovat repro v sadě, ale po částech a jsi ochoten do toho vrazit i víc jak těch 10000kč, tak bych být tebou začal uvažovat o zesilovači a pasivních bednách. Solidní zesilovač vyjde tak na 10000kč a na to samé vyjde sada bedniček.
meeee (1110)|1.3.2010 09:57
Troufnu si tvrdit, že ten setík Mackie/Tapco dá zesíku za 10k + bednám za 10k zvukově na budku. Slušný sloupy za deset neseženeš, regály za desítku budou slabý na spodku...
//nehledě na to, že u těch aktivů jsou zesilovače vyladěný na konkrétní měniče.
happymaster23 (117)|1.3.2010 19:38
Právě jsem z důvodu reklamace těch Creativů připojil postarší Inspire 5100 a v prvním okamžiku se mi zdálo, že tu hraje notebook a přitom jsem s nimi byl ještě před rokem a něco spokojený (holt audiofilem se člověk nerodí, ale rozmazluje :p).

Myšlenkou nakupovat zvlášť jsem nemyslel přímo pasivní se zesilovačem (to by asi celkem hodně prodražilo), ale že teď můžu koupit třeba ten set Mackie + Tapco a později k tomu přidat centrální a zadní repro s nějakým dekodérem (kam půjde šoupnout televize, PC, bude to mít dálkové ovládání) a každá komponenta se dá vyměnit samostatně (tzn. pokud budu potřebovat více vstupů, vyměním dekodér a nemusím vyhazovat celou sadu), čili to IMHO není obyčejné "spotřební zboží"... Akorát mi není jasná jedna věc - jak se třeba u toho setu ovládá hlasitost? To jde pouze softwarově?
meeee (1110)|1.3.2010 19:47
[quote=happymaster23;354467]Akorát mi není jasná jedna věc - jak se třeba u toho setu ovládá hlasitost? To jde pouze softwarově?[/quote]

koukni na "INPUT LEVEL"
Ale softwarově je to jednodušší, než lézt pořád dozadu.
Nebo pak ovladačem hlasitosti na externí zvukovce, která bejvá ve spojení s tímhle asi častější.
happymaster23 (117)|5.3.2010 19:14
Díky moc,

omlouvám se, že nepíšu dřív, ale mám poslední otázečku - jak zhruba by vypadal 5.1 dekodér či A/V receiver hodný toho setíku Tapco + Mackie a jaké tři další repro by se daly později dokoupit do plné konfigurace? Je to vůbec dobrý nápad? Více vstupů a minimálně jeden z nich optický podmínkou.
meeee (1110)|5.3.2010 19:30
Tady už bych se pouštěl na tenký led, IMHO se relevantní odpovědi na to rozšiřování dočkáš spíš na nějakém fóru zabývajícím se zvukovou tvorbou. A čím to "krmit"? To bych si taky cucal z prstu, osobně vícekanálovému zvuku neholduju.
THE-END (65)|5.4.2010 22:22
Ak by ti stačilo 2.0 tak by som ti odporučil niečo takéto:
http://www.repromania.net/tesla/ruzne-reprosoustavy-1pf-067-71/ruzne-reprosoustavy-1pf-067-71.php
alebo:http://elektro.bazos.cz/inzerat/5739107/CANTON-NESTOR-502-HIFI-reproboxy-za-super-cenu.php
+
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5664677/Zesilovac-DENON-PMA-980R-cerny-SUPER-stav-a-zvuk.php
A čudoval by si sa na čom si počúval doteraz.Je to síce použité ale má to má fantastycké zvukové podanie.Sám vlastním tie tesli.