Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 91

Téma: Víkendová diskuze: Souboj operačních systémů

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    ne, nepochopil jsi uplne...
    jde o to, ze Win se dostalo ...
    Tak to s Tebou musím souhlasit. V tomto ohledu nejsem ani příliš dobrý programátor, ale snažím se...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    TV tomto ohledu nejsem ani příliš dobrý programátor...
    to jsem nerek, to se ceni / sebekritika, nikdo neni dokonaly /, premyslet nad tim co delam a nejen se spolehat na to co dostanu pod nos..., jen tak dal...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

1. Win se snazil proniknout do domaci sfery, coz se mu urcite povedlo... / v profi nema co delat... /
    Nechápu ... 95% profesionálů, které znám já (z nejrůznějších oborů) pracuje na Win, tak 4% na Macu a jen extrémní podivíni na Linuxu ... opravdu se domníváš, že tito lidé pouze nevědí, že Win nemá v profi sféře co dělat, nebo máš jen hlavu tak hluboko zahrabanou v malém IT písečku že nevidíš, že svět hardware (a software) netvoří ani 1% všech profesionálů světa?

Já si nepotřebuju hrát s OS, já potřebuju pracovat s aplikacema a tak mi Linux smí nejdál do telefonu, dále jsou mu dveře zavřeny.
    MacOS bych se nebránil (zejména v kombinaci s iMac 27'), nicméně ta cena to trochu kazí (ovšem jen v EU).

Jen malá poznámečka k ceně Linuxu. On je sice zadarmo a taky by na něm zdánlivě mohl někdo ušetřit, ale má to dva háčky:
    a) amatéři a BFU stejně budou mít paralelně Win, takže neušetří nic
    b) profesionálové obvykle musí lepší programy PLATIT a všimněte si, že mnoho SW je ve verzi pro Linux dražší, než ve Win verzi ... on ten Linux nakonec může velmi snadno přijít i dráž.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 09-07-2010 v 20:29

Neregistrovaný

win xp 32....zbytek jsou pro mě sračky, časem přejdu na win.7.

Neregistrovaný

Je to slozity. Nerekl bych ze napr. takovy ubuntu hazi lidem klacky pod nohy. Po instalaci OS jsem trochu upravil UI, nahral nekolik aplikaci ktere k praci a komunikaci s okolim potrebuju a od te doby funguju. Krom jiny logiky ovladani coz je otazka zvyku nepocituju proti win zhorseni komfortu uzivani pc, spis naopak, rychlej boot, stabilni system atd. ... pro vyvojare nebo tak tezko rict, nerozumim tomu, tudiz to neresim ....

Mac os X je rozhodne taky velice zajimava alternativa. Osobne se chci kvuli praci uplne zbavit stolniho pc doma a nahradit ho jednim kvalitnim notebookem kterej bude zvladat doma i v atelieru upravy fotek na externim lcd a nebude mu vadit ani casta prochazka "terenem". Dost pokukuju po macbook pro 15. Ta cena je sice dost hruzna ale jak jinak se dostat k mac os kterej lide v oboru chvali........

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Nechápu ... 95% profesionálů...
    ja ti rozumim, ber to treba jako mou "schizu", ale podle me / stara skola, vyvoj SW od r. 1982 / v dnesni dobe jsou vyvojari odkazani na to, co jim vyvojarska platforma dokaze nabidnout...
    mnoho veci na soucasnych OS/DB/SW systemech je hidden nebo not documented... / proc asi, zeby je nekdo pouzil a pripadne zbortil system? /
    uz nevim, jak to lepe napsat, asi tak, v soucasne dobe je programator "otrokem", bez moznosti nektere veci menit / pokud si nenajde cesticky a nezajima se hloubeji, je to samozrejme nadsazka /...
    a spravne pises o cca 95%...
    treba v DB systemu, ve kterem jsem delal, jsem to poznal na plne pecky... / vetsina spolehala na umelou inteligenci DB a querry plan, vse slo v pohode, dokud nespadla indexace a s tim vazby okolo..., me veci napsane trochu jinak se sice zpomalily, ale jely dale, zbytek stal... a pak jsem jim rikal proc a jak na to... /
    ale rek bych, ze o tom neni toto tema...
    abych to shrnul..., soucasna doba nabizi mnoho vyvojovych platforem, ktere se snazi nahradit mysleni jedince svou "umelou" inteligenci, protoze predpoklada, ze co uzivatel, to blbec a snazi se mu vnutit svou cestu....

Neregistrovaný

Abych nezustal dluzen odpovedi - Neregistrovaný, Richmond:
    1. nerikam ze NTFS je spatny, jen rikam ze neumi predchazen fragmentaci, tudiz neni vhodyn na pouziti na hardiscich. Kdo mi neveri, at se podiva nejakym lepsim defragmentatorem, jak rychle se fragmentuji soubory ve Windows.
    3. Zkus menit asociaci u 2 a vice souboru po sobe, pak pochopis. Hned jak odklednes prvni, system te vyhodi z mista, kde jsi prestal a zase musis hledat v tom dlouhatanskem seznamu.
    4. Na stary ovladaci panely jiz nelze ve Windows 7 prepnout, stejne jako na puvodni nabidku Start.
    5. Od systemu ocekavam privetivost a to, ze co pujde zaridit automaticky, udela po mem svoleni sam. Ne ze se s nim budu piplat - zvlast kdyz ho platim.
    6. Pak je to dane spatne, v pameti startuje milion sluzeb, cekajici na tu svoji aktualizaci.
    7. Zaloha se provadi proto, abych v pripade znefunkcneni pocitace mel svoje data a nastaveni, vcetne nastaveni LAN.
    8. Proc mam delat neco, co vim ze pocitac muze zvladnou sam? Auto taky otaci kolama samo, nemusim je postrkovat.

Jinak policko hledat je fajn vec, nemusim klepat na Start, spustit, ale rovnou do nej napisu CMD nebo program co chci.

Neregistrovaný

Bod 2.) Asi jsi špatně hledal, ale W7 umí nastavit počet řádků v menu Start, takže lze využít plnou výšku monitoru...

Jestli to nekdo umite, tak dejte vedet, me se to vygooglit nepodarilo a fakt bych to ocenil. Ale to uz jsem dost OT, takze koncim.

Registrace
    Dec 2007

ja ti rozumim, ber to treba jako mou "schizu", ale podle me / stara skola, vyvoj SW od r. 1982 / v dnesni dobe jsou vyvojari odkazani
    No já jsem jen narážel na to, že si zcela zřejmě pleteš význam slova "profesionál" a "programátor".
    Já znám třeba profesionální grafiky, profesionálního psychiatra, profesionální kadeřnici, profesionálního automechanika a světe div se, i profesionálního gynekologa a můžu říct, že moc z nich Linux nepoužívá ...

Ale k takovému prozření musíš vytáhnout hlavu z toho malého IT písečku a pak uvidíš, proč Linux vlastně nikdo nechce.

4. Na stary ovladaci panely jiz nelze ve Windows 7 prepnout, stejne jako na puvodni nabidku Start.
    Proč bys to dělal? Vždyť zejména původní Start je naprosto příšernej a vždycky příšernej byl a MS to dělá velice chytře, vždy ve starých OS něco nastolí, pak udělá přechodový, kde je něco nového s možností přepnout do starého a v další verzi to staré zcela odstřihne.
    Už teď se připrav na to, že pokud máš ve W7 možnost něco přepínat mezi "novým" a "starým", už v dalších Winech to starý nebude, takže si rovnou zapni to nový, aspoň si potom nebudeš muset stěžovat a otravovat na fórech.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 09-07-2010 v 21:24

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Ale k takovému prozření musíš vytáhnout hlavu z toho malého IT písečku a pak uvidíš, proč Linux vlastně nikdo nechce.
    ale no tak, o tom prece rec nebyla..., asi nechces pochopit, co bylo napsano...

Noxik

czhunter: Delal bych to proto, protoze stary Start byl prehlednejsi a rychlejsi na ovladani. Ale chapu ze moderni je milion nesmylsu na jendu uzitecnou funkci - a to nemluvim jen o SW.

Registrace
    Dec 2007

John> Máš pravdu, to jsem si mohl odpostit.

Citace Původně odesláno od Noxik Zobrazit příspěvek
    czhunter: Delal bych to proto, protoze stary Start byl prehlednejsi a rychlejsi na ovladani.
    To teda není a nikdy nebyl. Vždycky stál za houby. Je to normální (zastaralá a neohrabaná) složková struktura převedená do vertikální podoby, nic nad čím by mělo srdce pokrokově myslícího uživatele plesat.
    Možná se to tak někomu někdy líbilo (tomu kdo nikdy nepoznal nic lepšího), ale MS to měl vykopat už dávno.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ja prefuruji Windows (zatím stále XP). Je to ale z části z lenosti a z části kvůli kompatibilitě z ostatními uživateli. Linux je podle mě stále hlavně pro servery, počítačové nadšence nebo lidi, co mají čas a chuť si s operačním systémem hrát. Přece jen, dát Linux třeba manželce na notebook, tak asi dojde k rozvodu, protože se v něm nevyzná. Nepojede v něm žádný program podobný tomu, který ona potřebuje. Nezpracuje skoro zádný dokument nebo tabulku.(jejich -stejně jako moje- nadřízená organizace používá Office 2007 a v Openech to prostě neotevřu včetně maker.) No a emulovat pak kvůli tomu prostředí Win je hovadina.

Na druhou stranu na serverech nemám problém Linux mít, jelikož většina námi používaných aplikací ho podporuje, tak proč toho nevyužít. Je to pak sice o hraní s nastavením, ale výsledek zatim vždy stál za to. Navíc teď budu v Linuxu testovat terminalového klienta pro Win server, pokud se to povede, použiju Linux i na PC.

Ostatní OS jsou tady v Evropě tak trochu mimo mísu (tedy pro běžné použití na PC)

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od JindraPce Zobrazit příspěvek
    Ja prefuruji Windows (zatím stále XP). Je to ale z části z lenosti a z části kvůli kompatibilitě z ostatními uživateli. Linux je podle mě stále hlavně pro servery, počítačové nadšence nebo lidi, co mají čas a chuť si s operačním systémem hrát. Přece jen, dát Linux třeba manželce na notebook, tak asi dojde k rozvodu, protože se v něm nevyzná. Nepojede v něm žádný program podobný tomu, který ona potřebuje. Nezpracuje skoro zádný dokument nebo tabulku.(jejich -stejně jako moje- nadřízená organizace používá Office 2007 a v Openech to prostě neotevřu včetně maker.) No a emulovat pak kvůli tomu prostředí Win je hovadina.

Na druhou stranu na serverech nemám problém Linux mít, jelikož většina námi používaných aplikací ho podporuje, tak proč toho nevyužít. Je to pak sice o hraní s nastavením, ale výsledek zatim vždy stál za to. Navíc teď budu v Linuxu testovat terminalového klienta pro Win server, pokud se to povede, použiju Linux i na PC.

Ostatní OS jsou tady v Evropě tak trochu mimo mísu (tedy pro běžné použití na PC)
    Jsem rád, že se tu najde i rozumný objektivní názor. Není to o tom, kdo má lepší jádro, nebo souborový systém. Celé je to o tom, že Windows byly a budou určeny líným lidem, kteří chtějí používat nejnovější technologie. A tato obrovská masa lidí je ochotná za to opravdu zaplatit. Linux mohu použít tam, kde znám přesně účel stroje a jsem si jistý, že nedojedu na nějakou chybějící podporu. Pro univerzální PC je asi lepší si těch pár tisíc zaplatit a nechat se Microsoftem obsloužit. A co se týká mě, jsem rád a cítím se bezpečně, když pro mne Linux pracuje, ale pracovat bych s ním nemohl. Velká část aplikací, které používám, je závislá na hardware, o kterém Linux nemůže mít ani tušení, že existuje (programátor a vývojové prosředí čipů Freescale, digitální osciloskop, USB televizní tuner, moderní grafická karta a mraky jiných maličkostí). Srovnávat Windows a Linux je možná jako srovnávat nákladní automobil s lokomotivou, která sice uveze víc, ale může jet jen po kolejích. Když zařídíme, aby mohla jet všude, už nebude tak efektivní a stane se autem.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Bod 2.) Asi jsi špatně hledal, ale W7 umí nastavit počet řádků v menu Start, takže lze využít plnou výšku monitoru...

Jestli to nekdo umite, tak dejte vedet, me se to vygooglit nepodarilo a fakt bych to ocenil. Ale to uz jsem dost OT, takze koncim.
    Ve Vistách je to takto: right click na tlačítku start a poté zvolit vlastnosti. U nabídky velikost nabídky Start zvolíte počet zobrazovaných řádků.

Jenže podobný princip nastavení oken je tu už několik generací.

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: DRM ve hrách
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 26-12-2013, 13:29
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Konzole vs. PC – souboj platforem
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 136
    Poslední příspěvek: 24-11-2008, 13:47
  5. Zajímají Vás články s tématikou operačních systémů?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 16-08-2008, 19:33