Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novinky na fóru

Karel Polívka (1485)|16.7.2006 17:28
V horní části pod zobrazením aktualního umístění se nachází boxík "Oznámení o novinkách na fóru", který se zobrazuje na všech stránkách tohoto fóra.

Odkaz z boxíku směřuje na téma věnující se novinkám na fóru, kde je postupně popisuji, abyste byli stále v obraze, co nového se s fórem děje a hlavně jak s novými funkcemi pracovat (u některých je funkčnost jasná, u některých je popis nezbytný - navíc ne všechny jsou vždy viditelné na první pohled).

Doporučuji toto oznámení průběžně sledovat - jsou v něm uváděny poslední novinky a datum poslední aktualizace.
Karel Polívka (1485)|19.7.2006 12:59
17.7.2006 - Byla spuštěna galerie s tvorbou čtenářů SHW - wallpapery na určité téma. Na hlavní stránce se ve spodní části zobrazuje 6 posledních wallpaperů, které nelze přehlédnout. Pokud klikneme přímo na náhled, zobrazí se jeho zvětšenina. Pokud chceme obrázek komentovat nebo hodnotit, je třeba kliknout na odkaz pod náhledem, který je v tomto případě ve tvaru: "username_navrhXX".

Pak se zobrazí větší náhled (který je stále odkazem na obrázek v nativním rozlišení) s tabulkou se souhrnnými údaji. Ostatní prvky jsou už shodné jako v případě ostatních témat v rámci fóra. Čili nad a pod obrázkem je tlačítko "Odpověď", po jehož stisknutí lze napsat komentář k obrázku - pak se může rozvinout diskuze jako v kterémkoli jiném tématu.

V horní pravé části se pak v liště vedle odkazu "Nástroje" nachází tlačítko "Ohodnotit téma", po jehož stisknutí se zobrazí nabídka s možnostmi 1 až 5 hvězdiček. A právě tímto je třeba návrhy hodnotit, jelikož na základě těchto hodnocení následně proběhne první část vyhodnocení.

Karel Polívka (1485)|22.7.2006 14:12
21.7.2006 - Přibyla možnost jednoduše a hlavně rychle citovat více příspěvků naráz. U každého příspěvku v jeho pravé dolní části přibylo jedno tlačítko (v porovnání s ostatními s nejmenšími rozměry), viz:Ve výchozím stavu tlačítko zobrazuje prázdný list papíru. Pokud jej stiskneme, změní se jeho podoba na popsaný list papíru, což označuje, že příspěvek u něhož se nachází, bude zařazen do vícenásobné citace.Tímto způsobem si tedy do vícenásobné citace zařadíme všechny příspěvky, z kterých chceme něco citovat a následně je třeba už jen stisknout tlačítko "Odpovědět" (pozor - pokud byste stiskli u některého z příspěvků tlačítko "Cituj", došlo by k tomu, že by se na prvním místě objevila citace právě toho příspěvku, u kterého bylo tlačítko "Cituj" stisknuto a teprve posléze by následovaly ty ostatní, již ve správném pořadí podle datumu jejich napsání).

Poznámka: tato funkce funguje i napříč různými tématy a sekcemi, proto pokud jednou zaškrtenete u nějakého příspěvku vícenásobnou citaci a pak se rozhodnete, že v rámci daného tématu psát nic nebudete, tak při navštívení jiného tématu třeba i v jiné sekci a stisknutí tlačítka "Odpovědět", se do Vašeho nového příspěvku automaticky promítne citace příspěvku, který jste už někde označili (pokud tedy někde vícenásobnou citaci zvolíte a posléze se rozhodnete, že nebudete příspěvek citovat, je vhodné u něj vícenásobnou citaci následně odznačit).

Pokud chcete do vícenásobné citace zahrnout i poslední příspěvek v rámci kteréhokoli tématu, není možné pro vytvoření příspěvku s vícero citacemi použít tlačítko "Odpovědět". V takovém případě je třeba požadované příspěvky označit pro zahrnutí do vícenásobné citace a posléze u prvního v pořadí stisknout tlačítko "Cituj" (je možné stisknout tlačítko "Cituj" u kteréhokoli příspěvku z těch, které chceme citovat, nicméně je třeba pamatovat na to, že na prvním místě se zobrazí citace právě toho příspěvku, u kterého stisknete tlačítko "Cituj").
Karel Polívka (1485)|6.8.2006 23:00
5.8.2006 - Byla rozšířena dosavadní funkčnost služby "Upload obrázků". Pokud máte ve Vašem uživatelském panelu v sekci "Nastavení & Volby" -> "Upravit nastavení" -> "Ostatní nastavení" nastaveno rozhraní editoru zpráv na Standardní editor nebo Pokročilý WYSIWYG editor, tak v pravé části pod sekcí se smajlíky přibyla nová oblast "Moje obrázky" obsahující dva nové odkazy (pokud máte nastavený pouze Základní editor, tak se nové odkazy nezobrazí - v takovém případě musíte jedině v případě potřeby jednorázově zvolit "Přejít na pokročilou editaci"):

Po odkliknutí odkazu "Otevřít" se Vám otevře nové okno a v něm se budou nalézat Vámi uploadované obrázky (pokud jich je více, funguje zde standardní stránkování).

Po odkliknutí odkazu "Rychlý upload" se otevře následující okno:Jak je patrné, slouží k rychlému uploadu jednoho obrázku bez nutnosti opouštět editaci zprávy - díky tomu je vkládání obrázků do příspěvků zase o něco snazší a hlavně rychlejší.

Po zvolení požadovaného souboru a stisknutí tlačítka "Upload" se totiž v příspěvku na konci automaticky zobrazí BB kód včetně URL právě uploadovaného obrázku, čili není třeba samostatně uploadovat a následně adresu obrázku kopírovat - provede se to samo.
Karel Polívka (1485)|14.8.2006 02:42
Došlo k rozšíření prezentace reputačních bodů u každého příspěvku. Doposud bylo množství reputačních bodů prezentováno pouze grafickou formou, která nezachycuje menší rozdíly.

Nyní nad tímto grafickým ztvárněním přibyla položka "Reputační body:" a za ní následuje přesné číselné vyjádření počtu reputačních bodů.Dále následuje obrázek znázorňující možnost záporného (červeně, šipka směrem dolů) a kladného hodnocení (zeleně, šipka směrem nahoru), po jehož odkliknutí se zobrazí nabídka dvou možností:Pokud Vás nějaký příspěvek zaujal, ať už v pozitivním nebo negativním směru, můžete jeho autora tímto ohodnotit, tedy zvýšit nebo snížit jeho počet reputačních bodů. K udělení Vašeho ocenění k danému příspěvku můžete také vždy připojit komentář.

Pro pochopení všeho ve spojitosti se systémem udělování reputačních bodů nahlédněte na pravidla týkající se právě tohoto. Jedná se tedy o prostředek k tomu, aby se mohli uživatelé diskuzního fóra navzájem hodnotit.
Karel Polívka (1485)|18.11.2006 21:44
Před pár dny bylo zprovozněno zaznamenávání historie editace.

Teď se pokaždé, když dojde odteď k editaci některého příspěvku, u něj zobrazí pod avatarem, reputací a zobrazením ocenění SHW textový odkaz "Historie editace:". Po jeho odkliknutí se zobrazí číslice, které zastupují jednotlivé verze daného příspěvku v odpovídajícím pořadí (originál se vždy skrývá pod číslem 0).Nastavené je to tak, že moderátoři a redaktoři SHW vidí u všech příspěvků všechny jejich jednotlivé verze, avšak členové fóra vidí pouze historii verzí u svých vlastních příspěvků (u ostatních nikoli).

Vzhledem k tomu jsme prodloužili dobu, po které je možné vlastní příspěvky editovat - a to z 1 hodiny na 6 hodin. V případě nejakého nedorozumění/změně stanoviska v nějaké hádce/výměně názorů tu totiž máme tyto historie verzí, které autor příspěvku nemůže smazat.
Karel Polívka (1485)|1.3.2007 03:10
Bylo změněno nastavení okna "Rychlá odpověď" (tedy pro rychlé napsání příspěvku/reakce), které se nachází vždy v dolní části stránky s výpisem příspěvků z daného tématu.

Doposud bylo standardně neaktivní a bylo použitelné pouze v případě, když se u nějakého příspěvku stisklo tlačítko "Rychlá odpověď na příspěvek". Teď je aktivní stále a může tedy sloužit i pro rychlé napsání samostatně stojícího příspěvku (v takovém případě samozřejmě nelze zvolit citaci příspěvku, protože není co citovat).

Toto okno pro rychlou odpověď je poměrně užitečná věc, jelikož pro odeslání příspěvku díky němu není nutné načítat další stránku.
Karel Polívka (1485)|16.4.2007 02:07
16.2.2007 došlo ke sloučení registrací Světa hardware a TV Freaku. Díky společnému přihlašování na oba servery je tak možné s profilem ze Světa hardware působit i v prostředí magazínu TV Freak (zkráceně TVF) a na jeho diskuzním fóru. Do prostředí magazínu TVF můžete přejít pomocí odkazů umístěných na SHW, nebo můžete zadat jeho adresu (https://www.tvfreak.cz). Přihlásit se pak můžete stejným způsobem i se stejnými údaji jako zde na SHW.

Systém přidávání příspěvků k článkům v magazínu TVF je naprosto shodný s tím, který znáte z magazínu SHW. I diskuzní fórum TVF je stejně jako zde založeno na vBulletinu, čili není zapotřebí učit se nový systém - vše už velice dobře znáte odtud.

A co že to vlastně TV Freak je? Jedná se o magazín primárně zaměřený na tématiku digitálního videa a TV. Charakteristiku serveru si můžete přečíst ZDE.
Karel Polívka (1485)|16.4.2007 02:20
25.2.2007 přibyl v horní modré liště (pod úrovní loga) odkaz "Mé příspěvky", po jehož odkliknutí se zobrazí následující 3 položky: Mé příspěvky, Mnou založená témata, Témata obsahující mé příspěvky.Funkcionalita těchto odkazů je v tomto případě zcela zřejmá z jejich znění - každý vypíše seznam požadovaných záznamů.
Karel Polívka (1485)|16.4.2007 02:24
Sekce Bazar byla spuštěna už téměř před rokem a přestože je poměrně hojně užívána, hodnotící systém iTrader je používán v malé míře, což je vzhledem k jeho informační hodnotě škoda.

Protože jsem nedávno jeho možnosti rozšířil, popíši zde, v čem rozšíření spočívá. Ve zkratce se jedná o systém definice toho, co uživatel shání nebo prodává. Následně je možné si nechat potenciální prodejce nebo kupce vyhledat.


Na principu hodnocení proběhnutých transakcí se nic nezměnilo (pokud jej neznáte, doporučuji jeho podrobný popis), pouze přibyla nová funkcionalita. V horní modré liště je vpravo hned vedle krajního odkazu "Odhlásit" nový odkaz "iTrader". Pokud na něj kliknete, zobrazí se následující položky (které si dále popíšeme):iTrader - hlavní menu
V horní části stránky se zobrazí se souhrnný přehled všech ohodnocených transakcí. Níže se zobrazí 3 sloupce, přičemž ten levý obsahuje seznam 15 naposledy udělených hodnocení, prostřední obsahuje seznam 15 uživatelů, kteří mají největší počet hodnocení a sloupec vpravo obsahuje seznam 15 uživatelů, kteří mají největší množství záporných hodnocení (v době psaní tohoto příspěvku nikdo takový nebyl, proto je sloupec na obrázku prázdný).Všichni uživatelé
Zobrazí seznam všech členů fóra s informacemi o jejich iTrader hodnocení seřazených podle počtu hodnocení. Nad i pod seznamem (který zobrazuje naráz podrobnosti 10 uživatelů) se nachází stránkovač, pomocí kterého je možné mezi všemi uživateli procházet.Najít kupce
Zobrazí seznam uživatelů, kteří shánějí to, co prodáváte (co prodáváte je třeba definovat ve formuláři, který se zobrazí po odkliknutí odkazu "Vlastní nastavení").

Najít prodejce
Zobrazí seznam uživatelů, kteří prodávají to, co sháníte (co sháníte je třeba definovat ve formuláři, který se zobrazí po odkliknutí odkazu "Vlastní nastavení").

Vlastní nastavení
Zde můžete definovat, co právě teď sháníte nebo prodáváte. Aby vyhledávání podle zde zadaných hodnot fungovalo, je třeba zkopírovat klíčovou frázi (bez jakékoli změny) ze seznamu níže. Pokud něco prodáváte, napište za odpovídající klíčovovou frázi do závorky modelové označení produktu. Příklad: "grafickou kartu AGP (GeForce 6600GT)". Pokud něco sháníte, zkopírujte pouze odpovídající klíčový výraz, nic dalšího k němu nepište.Můj iTrader profil
Zobrazí vlastní profil - přehled o dosavadním hodnocení vlastního profilu, nebo vlastních hodnocení někoho jiného.
Karel Polívka (1485)|31.8.2007 01:22
Byl zaveden systém, kdy každý, kdo chce na tomto diskuzním fóru aktivně působit, musí potvrdit, že souhlasí s dodržováním jeho pravidel. Pokud tak neučiní, bude k tomu vyzván pokaždé, když bude chtít napsat příspěvek nebo vytvořit nové téma (což mu v takovém případě nebude umožněno).

Poznámka: potvrdit souhlas je možné až po uplynutí 20 sekund od objevení okna s výpisem pravidel.

Pokud někdo některé z pravidel poruší, obdrží žlutou nebo červenou kartu a zároveň mu bude resetován status týkající se potvrzení souhlasu s dodržováním pravidel, díky čemuž bude opětovně vyzván k tomu, aby si pravidla přečetl a potvrdil souhlas s jejich dodržováním.

V případě, že budou pravidla nějak upravena nebo doplněna, bude status týkající se potvrzení souhlasu s jejich dodržováním resetován u všech uživatelů tohoto diskuzního fóra (díky čemuž se zajistí, že budou všichni o změnách v pravidlech informováni).
Karel Polívka (1485)|13.9.2007 02:02
Slovník Světa hardware je v novém provedení, přičemž je zde možnost jeho aktualizace v rámci našeho fóra ve spojitosti s naším odměňovacím systémem (udělováním kreditů).
Karel Polívka (1485)|13.11.2007 00:20
4.11.2007 - Byla spuštěna nová Poradna SHW, do které může neregistrovaný uživatel v případě, že potřebuje pouze jednorázově s něčím pomoci, napsat svůj dotaz bez nutnosti registrace nebo znalosti nějakého složitého rozhraní (odkaz na formulář pro vytvoření dotazu je také na HomePage magazínu SHW v boxíku Speciál).
Karel Polívka (1485)|15.11.2007 16:02
9.11.2007 - Byl zaveden Archiv reputačních bodů, což je vylepšení uživatelského panelu, kde se nyní zobrazují poslední přijaté i udělené reputační body. Archiv také umožňuje zobrazit jejich kompletní výpis a filtrovat je podle typu (pozitivní, neplatné, negativní).
Karel Polívka (1485)|16.2.2008 13:07
Nově se v uživatelském panelu v archivu reputačních bodů zobrazuje sloupec zobrazující počet bodů u každého udělení.
Karel Polívka (1485)|16.2.2008 18:52
V uvítacím boxíku (v pravé horní části) s uživatelským jménem a dalšími informacemi se v případě získání nového reputačního komentáře (ať už s kladnými nebo zápornými body) zobrazí nad řádkem s počtem soukromých zpráv nový řádek informující o novém reputačním komentáři, který má následující podobu:

Máte nově X reputačních komentářů.

Za X si lze dosadit počet nových reputačních komentářů, přičemž "Máte nově" je odkazem na "Uživatelský panel", v kterém se nachází archiv reputačních bodů a tedy i nově získaný reputační komentář. Po návštěvě uživatelského panelu toto upozornění z uvítacího boxíku zmizí.
Karel Polívka (1485)|28.6.2008 12:58
V Bazaru přibyla nová podsekce Ocenění, která bude sloužit pro psaní žádostí o stanovení ceny (ať už prodejní nebo nákupní) daného zboží. Vytvoření žádosti je rovněž podmíněno vyplněním odpovídajícího formuláře. Zároveň byla patřičně aktualizována pravidla Bazaru].
Karel Polívka (1485)|27.9.2008 20:00
V uživatelských profilech je v sekci "Další informace" nové pole "První počítač", do kterého můžete napsat, co bylo ve Vašem případě vstupem do světa výpočetní techniky, který Vás zcela pohltil :p.


Postup pro vyplnění:

Uživatelský panel -> Upravit profil -> zcela dole je v sekci "Další informace" pole "První počítač", které je možné vyplnit.

Pokud pole vyplníte, bude se zobrazovat i ve Vašem uživatelském profilu (jako třeba v mém případě).
Karel Polívka (1485)|15.11.2008 16:46
Při vytváření anket jsou k dispozici nové možnosti v sekci "Zobrazit výsledky", která se nachází v dolní části formuláře:...možnosti jsou následující:  • Zobrazit vždy a všem = v průběhu budou všem k dispozici jednotlivé odpovědi a tedy stav ankety
  • Nezobrazovat ostatním = odpovědi nikdo jiný kromě zakladatele ankety, moderátorů a admina nikdy neuvidí
  • Zobrazit všem až po uzavření ankety = odpovědi budou všem k dispozici až po ukončení ankety

V některých případech by se právě 3. možnost mohla hodit. Ať už je zvoleno cokoli (defaultní je vždy první možnost, což bylo ostatně jediné možné dosavadní nastavení), tak jednotlivé odpovědi budou vždy k dispozici pro zakladatele ankety, moderátory a admina.
Karel Polívka (1485)|15.11.2008 21:09
Při vytváření ankety je možné zaškrtnout novou položku "Povolit ostatním přidat další možnost pro hlasování, díky čemuž bude každý moci změnit svůj hlas." nacházející se v dolní části formuláře:Tato položka se objeví i při editaci již existující ankety jejím zakladatelem, moderátorem nebo administrátorem. Po jejím zaškrtnutí (defaultně je nezaškrtnutá) se v dolní části okna s anketou zobrazí odkaz "Přidat další možnost hlasování":Po odkliknutí tohoto odkazu se zobrazí textové pole pro přidání nové možnosti hlasování:Po stisknutí tlačítka "Uložit změny" se nová možnost přidá k těm stávajícím a bude za ní v závorce uvedeno, kdo ji přidal:Protože u anket, kde bude toto povoleno, mohou přibýt nové možnosti i po odhlasování x uživatelů, mohou u nich všichni svůj hlas změnit, nebo smazat pomocí odkazu "Změnit můj hlas" v dolní části okna s anketou:

Karel Polívka (1485)|28.11.2008 01:22
Do formulářů pro vytvoření inzerátů v Bazaru a otázek do rozhovorů série "Zeptáme se za vás" bylo přidáno automatické ověřování, zda povinná pole obsahují nějaký obsah. Při pokusu o odeslání formuláře, který by měl nějaké povinné pole prázdné, se dané pole červeně orámuje a zobrazí se pod ním červeným písmem hláška: "Toto pole nemůže být prázdné!"

Jakmile se do povinného pole nějaký obsah napíše, orámuje se zeleně. Viz:Doposud se při pokusu o odeslání formuláře s nějakým prázdným povinným polem zobrazilo pouze na nové stránce oznámení, že je třeba vyplnit všechna povinná pole - avšak bez určení toho, co kde vlastně chybí. Nový způsob je tedy názornější a uživatelsky přívětivější (zejména pro nováčky).
Karel Polívka (1485)|14.12.2008 22:01
Včera jsem provedl upgrade vBulletinu z více jak rok staré verze na aktuální, díky čemuž byla opět v mnoha ohledech rozšířena funkčnost fóra (pro moderátory i uživatele). Vzhledem ke změnám v přihlašování (viz níže) se raději odhlašte (nebo si smažte cookies tohoto serveru, pokud se Vám nedaří se přihlásit) a znovu přihlašte - pak by mělo být přihlášení v pořádku.

Následuje seznam nejvýznamnějších novinek, s kterými přijdou uživatelé do kontaktu:


[SIZE="3"]Změna v přihlašování[/SIZE]

Doposud fungovalo přihlášení na SHW tak, že pokud došlo na počítači XXX k přihlášení k profilu Albert a posléze došlo na jiném počítači YYY znovu k přihlášení k profilu Albert, došlo na počítači XXX k odhlášení Alberta pouze v magazínu, na fóru byl stále přihlášený do té doby, než se na něm ručně odhlásil. To samé platilo i pro různé prohlížeče na stejném PC.

Jednalo se ovšem o chybu představující bezpečnostní díru - pokud se člověk někde přihlásil (třeba v práci, pokud má k PC/účtu přístup i někdo jiný nebo ve škole bez individuálních účtů, nebo v internetové kavárně apod.) a zapomenul se posléze odhlásit, tak kdokoli jiný, kdo k danému počítači kdykoli přišel, mohl pod daným učtem dělat cokoli (obzvláště pokud se jedná o člověka s nějakými právy na obsah, to pak může být problém). Tuto chybu navíc díky změně v přihlašování v nové verzi vBulletinu nejde napodobit.

Teď v nové verzi vBulletinu dojde při přihlášení ke stejnému profilu na jiném počítači nebo v jiném prohlížeči (na stejném počítači) k odhlášení daného profilu na původním počítači nebo prohlížeči na diskuzním fóru stejně jako v magazínu. Pokud se tedy na fórum přihlašujete každý den nejdříve v práci a pak doma, bude třeba se pokaždé znovu přihlásit. Pokud se po celý den přihlašujete na fórum pouze z jednoho počítače (a ze stejného prohlížeče), změnu nepocítíte, jelikož budete i nadále až do ručního odhlášení stále přihlášený.

Pokud se Vám nedaří sem na fórum přihlásit, dejte nám o tom prosím vědět.


Zcela předělané uživatelské profily

– Namísto jedné stránky se všemi informacemi obsahuje profil několik záložek, mezi nimiž je možné přecházet.
– Po pravé straně jsou další boxíky: Mini statistika, Náhodný obrázek z alba (pokud uživatel nějaký má), Přátelé, Členství ve skupinách, Poslední návštěvníci (zde se zobrazuje i počet zobrazení profilu).
– Přibyla možnost psát přímo do profilů komentáře, které pak vidí i ostatní.
– Je možné si upravit podobu svého profilu (barvy, pozadí, fonty, ohraničení). Uživatelský panel -> Zobrazit můj profil -> Upravit vzhled profilu (odkaz je vpravo nad záložkami).


Seznam kontaktů a přátel

– Nově je možné vytvářet seznam kontaktů a přátel, v kterém uživatele doprovází i jejich avatar. Rozdíl je v tom, že kontakt je pouze uživatel jednodstranně přidaný na seznam, zatímco přátelství je oboustranné. Pokud u někoho ze svých kontaktů nastavíte přátelství, pošle se mu automaticky žádost o přátelství, kterou má možnost přijmout (pak se dotyčný objeví na Vašem seznamu přátel a naopak) nebo odmítnout (uživatel zůstane nadále pouze v seznamu Vašich kontaktů). Pokud je přátelství navázáno, může jej kdokoli z dané dvojice kdykoli zrušit (což se hned u obou uživatelů projeví odstraněním ze seznamu přátel toho druhého).
– Seznam ignorovaných zůstal v původní podobě.
– Doposud bylo možné vytvářet pouze textové seznamy přátel (bez avatarů, vzájemného propojení a možnosti veřejného zobrazení přátel v profilu) a ignorovaných.


Společenské skupiny

– Uživatelé mají možnost vytvářet a spravovat si vlastní společenské skupiny s 3 možnostmi nastavení: Veřejné, Moderované, Jen na pozvání.
– Odkaz na přehled společenských skupin se nachází v nabídce "Rychlé odkazy" v horní modré liště a také v uživatelském panelu v sekci "Společenské služby".
– Členové skupiny v ní mohou psát zprávy a přidávat obrázky. Lze nastavit, aby tento obsah nikdo jiný kromě členů skupiny neviděl.


Vlastní alba fotografií

– Nově je možné vytvářet si vlastní alba fotografií. Nejdříve je třeba si založit nové album, u něhož je možné zvolit, zda bude veřejné nebo soukromé (zda se má jeho obsah zobrazovat ostatním). Do již vytvořeného alba (kterých může mít každý více) je pak možné uploadovat jednotlivé fotografie. Pokud si jich zvolíte více naráz, máte možnost si vybrat, zda některá z nově uploadovaných fotografií bude reprezentovat album v podobě miniatury o šířce 150 px (v profilu a v seznamu alb).
– K fotkám v albech je možné psát komentáře.
– V horní tmavě modré liště je nový odkaz "Všechna alba", po jehož odkliknutí se zobrazí všechna, která jsou veřejná (včetně doprovodné miniatury, názvu alba a jeho popisu, uvedení autora a odkazu na jeho alba, počtu obsažených fotek a času přidání té poslední).
– Alba ale nenahrazují dosavadní funkci "Upload obrázků", která je uzpůsobena pro snadné vkládání obrázků do příspěvků na fóru (přímo v editoru pro psaní příspěvku je odkaz umožňující rychlý upload nebo výběr z již uploadovaných a není tak nutné při psaní příspěvku načítat jinou stránku pro upload a posléze zkopírování kódu obrázku).

Nastavení pro alba:
– Maximální rozlišení: 1024x768
– Maximální velikost: 512 KB
– Maximum fotek ve svých albech: 100
– Možnost psát k fotkám komentáře
– Možnost smazat své vlastní komentáře u fotek
– Možnost spravovat (schvalovat, neschvalovat, mazat) komentáře ostatních uživatelů u fotek ve svých albech


[SIZE="3"]Dosud nepřečtená nebo nevyřízená oznámení[/SIZE]

– Pokud obdržíte nějaké nové oznámení, bude se v pravé horní části zobrazovat v uvítacím boxíku odkaz "Vaše oznámení" s číslicí reprezentující množství těch, které jste si dosud nepřečetl, nebo nevyřídil. Po odkliknutí se zobrazí jejich přehledný seznam. Jakmile si přečtete a vyřídíte všechna oznámení, odkaz se už nebude zobrazovat.


Tagy u témat

– K tématům je možné přidávat tagy (textové značky). Po kliknutí na tag u tématu se pak zobrazí seznam všech dalších témat, které jej mají rovněž přiřazený. Idea tedy spočívá v uživatelsky definované možnosti sdružování obsahově podobných témat. Zároveň je k dispozici i tagový mrak, tedy seznam nejvíce používaných tagů.


Záložky u témat

– Pomocí záložek (ikonek v dolní části témat) je možné jednoduše přidávat odkazy na zajímavá témata na servery určené pro sdílení odkazů, pokud některý z nich používáte (Google, Seznam.cz, Linkuj.cz, Mediablog.cz, vybrali.sme.sk, Jagg.cz, del.icio.us).


Přílohy se nyní otevírají pomocí LightBoxu

– Obrázky v přílohách se teď po kliknutí zobrazí na stejné stránce v rámečku s informacemi o názvu souboru a datu přidání (přes pozadí se mimo rámeček zobrazuje průsvitný šedivý závoj).


Prefixy u témat

– V sekcích je možné definovat prefixy pro nová témata (tedy co se bude tučně zobrazovat před nadpisem nového tématu). Při založení je pak pomocí roletového menu možné si vybrat z těch, které jsou pro danou sekci k dispozici. Kde všude a jaké prefixy budou teprve bude definováno.
– Příklad použití v sekci Provoz diskuzniho fora – prefixy: Oznámení chyby:, Návrh na zlepšení:, Sekce fóra:, Vzhled fóra:, Členové fóra:


[SIZE="3"]Změna umístění odkazů funkce "Upload obrázků"[/SIZE]

– Jelikož jsou v nové verzi fóra alba obrázků, byly odkazy funkce "Upload obrázků" přesunuty z horní lišty pod logem serveru do nabídky "Rychlé odkazy", v které se objeví v sekci "Obrázky v příspěvcích" až po odkliknutí odkazu, aby nepůsobily u nových uživatelů zmatek, pomocí čeho vlastně do alb uploadovat obrázky.


Okno Quick edit u témat má variabilní šířku pod IE i FF (u Opery stále ne). Doposud mělo pevnou šířku a při menší šířce prohlížeče vylézalo ze stránky, prává část tak nebyla vidět.


...a spousta dalších minoritních vylepšení.
Karel Polívka (1485)|23.12.2008 17:10
Právě byla vylepšena sekce Download.

1. Po odkliknutí odkazu "Hledat" v horní modré liště se zobrazí v dolní části nabídka prohledávat i sekci Download.

2. V uživatelských profilech je v záložce "Statistika" v dolní části nová sekce "Downloady" obsahující 2 údaje ze sekce Download:
Počet stažení (kolikrát dotyčný stahoval nějaký download)
Počet uploadů (kolik dotyčný vytvořil downloadů)

3. V uživatelských profilech se u těch, kteří uploadovali nějaký download (= soubor ke stažení) zobrazuje nová záložka "Downloady" (napravo od záložky "Kontaktní údaje") obsahující seznam všech downloadů, které vytvořili.

4. V tématech se u každého příspěvku zobrazuje pod avatarem autora mezi údaji o počtu jeho příspěvků a kreditů nová položka "Počet uploadů" (tedy kolik dotyčný doposud vytvořil downloadů).
Karel Polívka (1485)|24.12.2008 16:05
Právě byl vylepšen systém starající se o udělování kreditů (odměňovací systém SHW). Více informací zde.
Karel Polívka (1485)|28.12.2008 19:25
V pravém horním rohu všech sekcí je nově ikonka RSS, po jejímž odkliknutí se zobrazí RSS výpis nejnovějších příspěvků pouze z dané sekce - pro automatické odebírání tohoto exportu stačí zkopírovat URL do odpovídajícího RSS čtečky.Dnešní prohlížeče v sekcích zde na fóru nabízejí po kliknutí na vlastní ikonku RSS taky výpis obsahu pouze z nich, ale v takovém případě:
  • je globální nastavení tohoto fóra takové, že v RSS exportu budou nejnovější témata (nikoli příspěvky) z dané sekce.
  • je třeba více klikat a taky o tom vědět, že to lze - ikonka stále na očích by mohla někomu přijít vhod stejně jako připomíná možnost sledování dané sekce pomocí RSS.
Karel Polívka (1485)|11.1.2009 12:15
Právě byla změněna podoba přehledu moderátorů tohoto fóra, na který směřuje odkaz Vedení fóra (přehled moderátorů) v dolní části homepage pod výpisem sekcí (hned nad rozšířenou statistikou fóra).

Dosavadní podoba přehledu moderátorů byla následující:Nově vypadá takto (obsahuje podrobné informace o jednotlivých moderátorech včetně avataru, díky čemuž je více vypovídající):

Karel Polívka (1485)|11.1.2009 15:01
V sekcích přibyla v horní části nad výpisem témat možnost nechat si zobrazit témata podle zvolených kritérií (včetně prefixů).Kritéria jsou následující:
  • Bez prefixu, s jakýmkoli prefixem nebo výběr z nabízených prefixů v dané sekci
  • Seřadit témata podle: nadpisu tématu, posledního příspěvku, založení tématu, počtu odpovědí, počtu zobrazení, zakladatele tématu, hodnocení tématu
  • Na základě předchozí volby řadit témata sestupně nebo vzestupně
  • Zobrazit pouze témata vytvořená v určité době
Nejvíce užitečná je selekce témat podle prefixu v sekcích, v kterých jsou definovány (např. pár sekcí v kategorii Software):Např. v sekci "Software/OS Windows" se po zvolení prefixu "Windows Vista" zobrazí pouze témata pojednávající o OS Windows Vista:Tento filtr byl doposud k dispozici až dole pod výpisem témat v levé části (= snadno přehlédnutelný) - pokud si na něj zde někteří zvykli, zůstává tu i nadále.
Karel Polívka (1485)|29.1.2009 09:30
Včera jsem provedl upgrade vBulletinu (systému pohánějícího toto fórum) na nejnovější verzi, díky čemuž byla opět v mnoha ohledech rozšířena funkčnost fóra (pro moderátory i uživatele). Následuje seznam nejvýznamnějších novinek, s kterými přijdou uživatelé do kontaktu:


[SIZE="3"]Společenské skupiny[/SIZE]

Nejvíce vylepšení se dočkaly společenské skupiny. Namísto pouze textového seznamu obsahuje hlavní stránka skupin následující sekce:

- Kategorie
- Náhodná skupina (s informacemi o jejím obsahu)
- Mnou vytvořené skupiny (s informacemi o jejím obsahu; v pravém dolním rohu je možné mezi těmito skupinami přepínat)
- Mé skupiny (v kterých jsem členem)
- Nové skupiny


- klikněte pro zobrazení hlavní stránky společenských skupin -Kategorie skupin

Při vytváření nové společenské skupiny je třeba ji zařadit do některé z existujících kategorií. Na hlavní stránce skupin jsou kategorie reprezentovány v horní části v boxíku umožňujícím jejich prohledávání a obsahující jejich přehled v podobě, jaká se používá u tagových mraků (odkazy na kategorie obsahující více skupin jsou tak větším písmem než ty s méně skupinami). Díky kategoriím je tak možné si nechat vypsat pouze skupiny určitého zaměření (přínos bude znatelný postupem času, až jich bude více).


Ikony skupin

Ke společenským skupinám je možné přiřadit ikony (obrázky s maximálními rozměry 200 x 200 px), které je pak doprovází ve výpisu jejich obsahu a v menší verzi (80 x 80 px) na hlavní stránce skupin i v kategoriích. Díky tomu mají jednotlivé skupiny svou tvář a lépe se mezi nimi orientuje.


Diskuze ve skupinách

Nyní je možné v rámci společenských skupin zakládat samostatné diskuze (doposud byla možná pouze jediná diskuze přímo ve výpisu obsahu společenské skupiny - tam se teď zobrazují nadpisy jednotlivých diskuzí společně s prvními 100 znaky zprávy, která danou diskuzi založila). U každé společenské skupiny nebo jen konkrétní diskuze si je navíc možné po stisknutí odkazu "Nástroje skupiny" či "Nástroje diskuze" v pravém horním rohu boxíku nastavit její sledování (automatické upozorňování na nové komentáře), takže už není třeba stále kontrolovat, zda do ní někdo napsal něco nového.
Nové menu "Komunita SHW"

V horní tmavé liště je pod logem serveru odkaz "Komunita SHW", po jehož odkliknutí se zobrazí nabídka následujících možností, které sem byly přesunuty z menu "Rychlé odkazy":
- Společenské skupiny
- Obrázky & alba
- Všechna alba
- Kontakty & přátelé
- Seznam uživatelů


Možnost předání správy skupiny

Pokud se původní tvůrce skupiny nechce o ni už nadále starat, může ji předat někomu jinému (ten má možnost správu přijmout nebo odmítnout). K tomu slouží ve výpisu obsahu skupiny odkaz "Předat skupinu" v pravé části dolního tmavého pruhu.


[SIZE="3"]Soukromé zprávy[/SIZE]

Třídění a řazení zpráv

Soukromé zprávy je nově možné řadit podle odesílatele, datumu přijetí a předmětu (a to sestupně nebo vzestupně) - stačí kliknout na odpovídající odkaz (Nadpis / Odesílatel / Datum) v hlavičce boxíku a zprávy se podle toho seřadí (u daného odkazu se pak objeví šipečka a pro obrácené řazení stačí kliknout právě na ni). Toto zlepšení je v případě velkého počtu zpráv poměrně zásadní.
Rychlá odpověď u zpráv s přednastavenou citací

Pod každou zprávou se nově zobrazuje editor pro rychlou odpověď, v které je automaticky přednastavena citace zprávy, kterou prohlížíte.
Možnost nahlášení obsahu zprávy

Pokud Vám někdo pošle soukromou zprávu s obsahem, který porušuje pravidla tohoto fóra (typicky urážlivý), můžete na něj pomocí ikonky s vykřičníkem v pravé horní části boxíku se zprávou (viz screenshot výše) upozornit vedení fóra, kterému se tak obsah soukromé zprávy společně s Vámi zadaným komentářem přepošle. Pokud bude Vaše stížnost oprávněná, obdrží dotyčný postih za porušování pravidel.


Historie zpráv

Pokud na nějakou přijatou soukromou zprávu odpovíte, zobrazí se pod ní (mezi boxíky pro rychlou odpověď a pro smazání) příjemci nová možnost "Historie zprávy", pomocí které si může zobrazit svou původní zprávu v plné podobě tak, jak Vám ji odeslal. Když budete mít s někým konverzaci založenou na reagování na 5 zpráv, pomocí této funkce si můžete všechny zobrazit v plné podobě s možností každou přeposlat někomu jinému nebo opětovně na ni odpovědět. Díky tomu je tak v případě dlouhých konverzací zřetelnější, kdo poslal jakou zprávu a v jaké podobě, aniž by bylo nutné nechávat si dřívější zprávy uskutečněné v rámci konverzace (přijaté i odeslané).
Omezení počtu zpráv, který je možné za udanou dobu odeslat

Nově přibyla možnost nastavit maximální počet zpráv, které je možné odeslat v určitém časovém intervalu. Díky tomu jsem snížil limit pro poslání soukromých zpráv naráz (z 30 na 20) s tím, že v rámci 3 hodin je možné poslat maximálně 50 zpráv.


[SIZE="3"]Ostatní novinky[/SIZE]

Rychlá editace zpráv v profilu

U zpráv v profilu se po kliknutí na odkaz "Edit" zobrazí kolem zprávy editační nástroje rychlé úpravy (s možností přepnutí na pokročilou editaci) namísto načítání nové stránky s plnohodnotným editorem.


Soukromí v profilu

V uživatelském panelu je možné nově nastavit, komu se budou jednotlivé části Vašeho profilu zobrazovat (jaký musí mít dotyčný pro zobrazení daného obsahu status: kdokoli, registrovaný, z Vašeho seznamu kontaktů, z Vašeho seznamu přátel). Pro nastavení klikněte v levém sloupci na položku "Soukromí v profilu".


U příloh navigace v rámci lightboxu

U zobrazování příloh pomocí lightboxu je nově možné se pomocí odkazů v dolní části přesouvat na předchozí a další přílohu, pokud jich příspěvek obsahuje více.
Oznámení s možností ukončení

Přibyl nový typ oznámení zobrazujících se v horní části nad výpisem témat v rámci určité sekce (typicky informujících o nějaké události, změně apod.), u kterého je možné jej po jeho přečtení zrušit - tedy aby se Vám už nadále nezobrazovalo.


Oprávnění na prefixy témat

Nově je možné definovat, které uživatelské skupiny (nikoli společenské) mohou používat prefixy u témat (na tomto fóru však zatím nejsou u žádné sekce definované).
Karel Polívka (1485)|29.1.2009 12:34
Nově si každý může ve svém "Uživatelském panelu" nastavit, z kterých sekcí se mu nemají zobrazovat nové příspěvky v seznamu po kliknutí na odkaz "Nové příspěvky" v horní liště nebo v menu "Rychlé odkazy" po kliknutí na "Příspěvky za posledních 24h". Rozšířené statistiky fóra se ale toto netýká.Možnost nastavení je v uživatelském panelu v sekci "Nastavení & Volby" pod položkou "Upravit nastavení" v dolní části stránky, viz screenshot výše. Není možné vyřadit sekce z kategorie "Svět hardware (magazín a fórum)", všechny ostatní ano. Tato možnost najde své uplatnění zejména v případě těch, co nechtějí být informování o příspěvcích z různých soutěží, z bazaru nebo o nových downloadech.
Karel Polívka (1485)|1.2.2009 18:27
Dosavadní podoba rozšířené statistiky v dolní části homepage fóra začala být vzhledem ke své náročnosti na sběr dat díky stále se zvyšující návštěvnosti problémem. Nová přepracovaná verze obsahuje namísto 5 sekcí pouze 3 a naráz toho tedy zobrazuje méně, avšak první zdání klame.


Vylepšení nové verze

1. Statistika nesrovnatelně méně zatěžuje server, na kterém fórum běží. Načítání hlavní stránky fóra je cca o polovinu rychlejší.

2. Pomocí AJAXu dochází k automatické aktualizaci všech 3 sekcí bez nutnosti opětovného načítání celé homepage fóra. Interval automatické obnovy je 60 sekund.

3. V pravé horní části sekce s nejnovějšími příspěvky je odkaz "Obnovit, jehož odkliknutím je možné provést pomocí AJAXu okamžitou aktualizaci této sekce. Po kliknutí odkaz zmizí a objeví se zase za 10 sekund.

4. V obou sekcích na levé straně si je možné zobrazit různorodé informace (pro tuto možnost je třeba být přihlášený), díky čemuž nejsou uživatelé omezeni napevno definovanými sekcemi - ve výsledku mají k dispozici celkem 12 statistik namísto dosavadních 5. Za nadpisem je šipečka, po jejíž odkliknutí se zobrazí další možnosti:

Statistiky uživatelů:
- Nejnovější členové
- Největší diskutéři
- Založili nejvíce témat
- Nejvyšší reputace (1. sloupec zobrazuje počet udělení, 2. počet reputačních bodů, 3. úroveň vlivu)
- Nejvíce červených karet (1. sloupec zobrazuje počet karet, 2. počet trestných bodů)
- Nejvíce návštěv profilu
- Nejnovější skupiny

Statistiky sekcí:
- Nejnovější aktuality a články
- Nejvíce čtená témata
- Témata s nejvíce příspěvky
- Sekce s nejvíce příspěvky
- Nejnovější zprávy ze skupinStejně jako u předchozí verze zůstává možnost zobrazit si na samostatné stránce větší počet položek, nebo si zobrazování statistiky na homepage vypnout (s možností opětovného zapnutí pomocí položky v menu "Rychlé odkazy").

V příloze jsou pro porovnání screenshoty staré a nové verze.
Statistika_stara.gif Statistika_nova.gif
Karel Polívka (1485)|2.2.2009 16:47
Byl vylepšen editor rychlé odpovědi, pomocí kterého je možné psát příspěvky bez nutnosti načítání nové stránky s plnohodnotným editorem. Vylepšení se týká nejen editoru pod posledním příspěvkem na každé stránce tématu, ale i zpráv v profilu, soukromých zpráv, zpráv ve skupinách a rychlé editace.


- dosavadní podoba editoru rychlé odpovědi -


Nově editor obsahuje následující formátovací funkce: velikost fontu, zarovnání, CODE, HTML, PHP, vložení smajlíků a příloh.


- nová podoba editoru rychlé odpovědi -


V dolní části se navíc zobrazuje, jaký typ obsahu je pro psaní povolený.
Karel Polívka (1485)|9.2.2009 03:00
Doposud bylo možné vkládat do příspěvků často používané fráze (např. o porušení pravidel nebo upřesnění informací) pouze pomocí pár předdefinovaných tagů vB kódu, což bylo nepraktické z důvodu nutnosti znát jejich zápis.

Nově je zde významný zlepšovák. V pravém horním rohu standardního a WYSIWYG editoru se všem zobrazuje roletové menu s předdefinovanými hláškami (defaultně jsou obsaženy ty, které jsou veřejné).Pro vložení hlášky do příspěvku stačí kliknout do roletového menu a v něm ji zvolit - umístí se na pozici kurzoru. Hlášky se vkládají jako obsah a ne jako proměnné (tzn. v případě úpravy jejich znění se ty už vložené nijak nezmění - nové znění se bude týkat pouze nových použití).


[SIZE="3"]Vytvořte si vlastní hlášky[/SIZE]

Rádi byste si vytvořili vlastní hlášky, které byste pak mohli opakovaně a jednoduše používat? Můžete si je vytvořit ve svém "Uživatelském panelu" pomocí odkazu "Spravovat hlášky" v dolní části levého sloupce (budou se pak zobrazovat v roletovém menu společně s těmi veřejnými).

Nejdříve si vytvořte vlastní kategorii a až potom hlášky, které nikdo jiný kromě Vás nebude moci používat. Můžete v ních použít vše jako u klasických příspěvků (odkazy, obrázky, seznamy...).
Karel Polívka (1485)|23.3.2009 01:04
Od nynějška budeme zde na fóru pořádat pro aktivní uživatele občasné soutěže o hodnotné ceny (od maličkostí v podobě flash disků až po hodnotnější odměny) pojmenované jako Týdenní šance. K dispozici bude po dobu 1 týdne jedna otázka, na kterou budete moci odpovědět zvolením jedné z několika nabídnutých možností (vždy bude správná pouze jedna).

Upozornění na probíhající soutěž se bude společně s uvedením ceny, případného sponzora a odkazu pro účast po dobu průběhu zobrazovat v horní části stránek fóra, dokud si ho nezrušíte pomocí červeného křížku v jeho pravém horním rohu (zrušená upozornění si budete moci obnovit ve svém "Uživatelském panelu" v levém sloupci v sekci "Ostatní" -> "Zrušená upozornění").


[SIZE="3"]Podmínky pro možnost získání ceny[/SIZE]

1. Účast je pouze pro registrované v našich magazínech.
2. Pro možnost získání ceny musí mít účastník ve svém registračním profilu vyplněné pravdivé kontaktní údaje (jméno, příjmení a kompletní adresu: ulice a číslo popisné, PSČ, obec). V případě vesnice bez jednotlivých ulic je třeba do pole "Ulice" napsat to samé jako do pole "Obec". Na jinou než v profilu uvedenou adresu v době vyhodnocení nebudou výhry zasílány. Pokud jste přihlášený, klikněte pro ověření údajů ve svém profilu na předchozí odkaz.
3. Je zakázáno účastnit se soutěže pomocí duplicitních profilů.
4. Je zakázáno v průběhu soutěže kdekoli diskutovat o soutěžní otázce a odpovědích. Porušení tohoto bude mít za následek vyloučení z aktuální soutěže.


[SIZE="3"]Losování výherce[/SIZE]

1. Účastníky se správnou odpovědí seřadím podle abecedního pořadí jejich uživatelského jména.
2. Následně se výherce vybere pomocí generátoru náhodných čísel na Random.org (vybírá náhodná čísla na základě atmosferického šumu). Vygenerované číslo bude odpovídat pořadí účastníka v seznamu podle řazení definovaného v předchozím bodě.


[SIZE="3"]Informování o výherci[/SIZE]

1. Výherce bude po ukončení konkrétní soutěže informován zasláním e-mailu na uvedenou adresu v jeho profilu.
2. Jméno a příjmení výherce bude společně s městem jeho bydliště uvedeno zde na fóru v odpovídajícím tématu.


[SIZE="3"]Předání ceny výherci[/SIZE]

1. Jakmile bude výherce na informativní e-mail o výhře reagovat, bude mu výhra pomocí přepravní služby v rámci České republiky zaslána (zdarma).
2. Pokud bude chtít výherce výhru poslat do zahraničí (typicky do Slovenské republiky), bude si muset přepravu zaplatit formou dobírky (má možnost volby mezi zasláním pomocí České pošty nebo přepravní služby DPD).
3. Pokud odměnu do zahraničí pošleme a ta se nám z nějakého důvodu vrátí zpět (například pokud nebylo možné adresáta na uvedené adrese zastihnout), nárok na opětovné zaslání dotyčnému do zahraničí zaniká (aby nám nevznikla další zbytečná finanční ztráta). Pokud nám v takovém případě výherce uvede do 7 dní (nikoli pracovních) adresu v rámci České republiky, bude mu na ni odměna zaslána (zdarma), v opačném případě výherci nárok na odměnu zaniká a bude vylosován nový výherce, který bude posléze ohlášen v odpovídajícím tématu.


Týdenní šance je dalším důkazem, že působit aktivně na diskuzním fóru Světa hardware se zkrátka vyplatí! Brzy odstartuje první soutěž.
Karel Polívka (1485)|3.4.2009 14:30
Nově je možné nastavit si automatické e-mailové upozorňování (označované zde jako sledování) na nové zprávy a diskuze v rámci celé společenské skupiny. Doposud bylo možné si nastavit sledování pouze jednotlivých diskuzí ve skupinách.

Pokud si tedy teď nastavíte sledování skupiny "Trackmania piloti", budete automaticky dostávat e-mailová upozornění na nové zprávy a nově vytvořené diskuze v rámci této skupiny.

Sledování je možné si nastavit v prostředí dané skupiny kliknutím vpravo na "Nástroje skupiny" -> "Sledovat tuto skupinu".

Možnosti nastavení sledování skupiny jsou:
– Žádné upozorňování e-mailem
– Každodenní oznámení e-mailem
– Týdenní oznámení e-mailem

Toto je užitečné zejména v případě skupin, které mají více diskuzí a kde se budou postupem času objevovat další (typickým příkladem je skupina SHWallpaper, jež sdružuje účastníky dané soutěže a obsahuje diskuze o jednotlivých kolech).
Karel Polívka (1485)|3.4.2009 14:40
V dolní části hlavní stránky společenských skupin se v sekci "Mé skupiny" nachází za nadpisem v závorce nový odkaz "všechny zprávy". Po jeho odkliknutí se zobrazí přehled všech zpráv ze skupin, jejichž jste členem.

Nad i pod přehledem zpráv je roletové menu s přednastavenou hodnotou "Všechny mé skupiny", pomocí kterého si můžete nastavit zobrazování zpráv buď ze všech skupin, nebo pouze z jedné konkrétní.
Karel Polívka (1485)|3.4.2009 14:50
Prefixy témat (modré upřesnění tematické oblasti před nadpisem) jsou nově klikací, což umožňuje jejich rychlé třídění.

Například v sekci Software/OS Windows se po kliknutí na prefix "Windows Vista" zobrazí všechna témata s tímto prefixem.
Karel Polívka (1485)|5.4.2009 11:20
Nově je v sekci "Jste na tomto fóru poprvé" k dispozici podrobný popis možností tvorby alb a pravidla jejich používání.

Nově se také při prohlížení témat u uživatelů, kteří mají nějaké album vytvořené, zobrazuje pod jejich avatarem za počtem příspěvků malá ikonka, jež je odkazem na alba dotyčného.
Karel Polívka (1485)|23.5.2009 15:09
Koncem dubna jsme spustili nové společné přihlašování/odhlašování pro všechny 3 naše magazíny a jejich přidružená diskuzní fóra.


Přihlášením na fórum SHW se tak automaticky přihlašujete i na servery TVFreak.cz a Digimanie.cz, čili pokud na ně přejdete, nemusíte se už samostatně přihlašovat (to platí i pro odhlášení).Při každém přihlášení/odhlášení se zobrazí potvrzovací okno a v něm také stav zbývajících dvou serverů (zelená fajfka = úspěch, červený křížek = neúspěch), jelikož pokud by například při odhlášení na SHW server Digimanie z nějakého důvodu nejel, nedošlo by k odhlášení na Digimanii, což by bylo v tomto okně znázorněné.Dříve fungovalo společné přihlašování pouze mezi servery SHW a TVF, přičemž se v některých případech vyskytovaly občasné chyby, které se nedařilo zcela vyloučit. Přepracovaný systém je svým provedením čistší, zahrnuje všechny 3 servery a za dobu 1 měsíce od svého nasazení nepřišla jediná stížnost na nefunkční přihlášení způsobené společným přihlašováním.
Karel Polívka (1485)|22.7.2009 22:00
Po zadání úplných odkazů (začínajících na [NOPARSE]http://)[/NOPARSE] na YouTube a Amazon se nově zobrazí přehrávač, pomocí kterého si je možné multimediální obsah (audio nebo video) pustit přímo v prostředí fóra bez nutnosti odskoku na daný server (v okně přehrávače je přítomen i název klipu odkazující přímo na něj). Příklad:Tato funkcionalita je v příspěvcích, v diskuzích společenských skupin a ve zprávách v profilech.
Karel Polívka (1485)|15.8.2009 11:34
V pravé dolní části příspěvků je nové tlačítko s motivem poštovní obálky. Po stisknutí se zkopíruje obsah příspěvku jako citace do formuláře pro odeslání soukromé zprávy jeho autorovi (lze změnit).

Když při čtení témat narazíte na příspěvek, na který byste rád reagoval citací v SZ jeho autorovi, stačí teď stačí jediné kliknutí myší namísto spouštění formuláře pro SZ a copy & paste textu z příspěvku.
Karel Polívka (1485)|15.8.2009 14:14
Vylepšení uvítacího boxíku v pravém horním rohu:

1. Na posledním řádku je nová šipečka, po jejímž odkliknutí se zobrazí menu soukromých zpráv:2. Pokud obdržíte novou soukromou zprávu, bude odkaz "Má oznámení" oranžově zbarvený a blikat, dokud si soukromou zprávu nepřečtete (pro ostatní oznámení toto neplatí):3. Pokud Vám příjde soukromá zpráva, která má více příjemců, bude za jejich seznamem odkaz "Odpovědět všem".
Karel Polívka (1485)|16.11.2009 23:25
Nově je k dispozici tag SPOILER - výsledkem je při prohlížení tématu skrytý obsah, který se zobrazí až po kliknutí na tlačítko (lze skrývat text, odkazy, obrázky, seznamy...).

Možnosti použití:
1. Daný obsah uzavřít do tagu [noparse][SPOILER]Libovolný text[/SPOILER][/noparse]
2. V editoru pokročilé editace označit text, který chcete skrývat, a kliknout na ikonku s plusem (text se automaticky do tohoto tagu uzavře).
Karel Polívka (1485)|19.11.2009 23:30
Když je do příspěvku vložen odkaz na obrázek pomocí tagu (aby se zobrazil přímo v příspěvku), dochází nově k ověřování jeho rozměrů. Pokud je šířka přes 700 px nebo výška přes 500 px, dojde k jeho automatickému zmenšení, aby při zobrazení tématu nepřesahoval uvedené limitní rozměry. Nad ním se zobrazí žlutě podbarvený pruh s textem:

"Tento obrázek byl zmenšen. Klikněte sem pro zvětšení. Původní rozměry: XXXxXXX."

Po kliknutí na tento pruh dojde k zobrazení obrázku v plné velikosti (po opětovném kliknutí se obrázek zase zmenší). Díky tomu už nenatahují velké obrázky délku témat a nerozbíjí při čtení design (pokud je totiž obrázek větší než šířka okna, dojde k zúžení levého sloupce s avatarem a roztažení příspěvku přes šířku okna, přičemž se zobrazí horizontální posuvník) - možnost zobrazení plné velikosti je přitom ponechána (po kliknutí).
Karel Polívka (1485)|15.2.2010 04:00
Nově se v horní části témat zobrazuje pruh, pomocí kterého je lze jednoduše hodnotit.

Pokud téma už někdo hodnotil, zobrazí se pomocí zlatého zabarvení hvězdiček aktuální score, při přejetí kurzorem hvězdičky zezelenají a kliknutím lze udělit vlastní hodnocení.Pokud téma ještě nikdo nehodnotil, hvězdičky jsou prázdné - bez barvy.


V sekci s výpisem témat je nově možné u těch s nějakým hodnocením kliknout na hvězdičky - zobrazí se podrobný rozpis, jak bylo téma hodnoceno:

Karel Polívka (1485)|15.3.2010 00:29
V horní části homepage fóra může být zobrazena anketa se zajímavou tématikou nebo týkající se vyhodnocení nějaké soutěže (může se jich zde střídat i více naráz měnících se po refreshnutí homepage):Tohoto boxíku se týkají 2 novinky:

1. Pokud se budete chtít podívat na téma s diskuzí, u kterého se anketa nachází, klikněte zde za jejím nadpisem na odkaz "zobrazit téma".

2. Anketa se zde zobrazuje po námi nastavenou dobu, nebo dokud v ní neodhlasujete. Pokud se jí nebudete chtít zúčastnit, můžete si boxík sbalit pomocí ikonky s dvojicí šipeček v pravém horním rohu (bude se pak zobrazovat pouze tmavý pruh s jejím nadpisem a odkazem na téma), díky čemuž nebude zabírat místo na homepage. Pokud si boxík sbalíte, zůstane v takovém stavu i u další ankety, z které bude viditelný pouze nadpis s odkazem. K rozbalení dojde zase po kliknutí na ikonku s dvojicí šipeček.
Karel Polívka (1485)|15.3.2010 05:31
V profilech je nově v sekci IM programy pole pro Jabber ID. V případě jeho zadání se bude zobrazovat v profilu dotyčného a u jeho příspěvků bude pod reputačními body ikonka žárovky.
Karel Polívka (1485)|17.3.2010 02:05
V editorech rychlé odpovědi a pokročilé editace se v pravé horní části nově zobrazuje ikonka s červeným písmenem H pro vložení tagu HIGHLIGHT pro zvýraznění textu.

Možnosti použití tagu:
1. Text uzavřít do tagu [NOPARSE][HIGLIGHT]libovolný text[/HIGHLIGHT][/NOPARSE]
2. V editoru rychlé odpovědi nebo pokročilé editace označit text, který chcete zvýraznit, a kliknout na ikonku s písmenem H (text se automaticky do tohoto tagu uzavře).
Karel Polívka (1485)|17.3.2010 02:49
Byl vylepšen editor rychlé odpovědi. Jeho dosavadní podoba:Nově je o 50 px širší a obsahuje ikonky pro tvorbu seznamů, vložení tagů TABLE, SPOILER a HIGHLIGHT, uložené hlášky a ve spodní části úplný seznam smajlíků se správou připojených příloh:Zobrazení toho, jaké kódy lze používat, bylo odtud odstraněno (toto info se zobrazuje o cca 400 px níže vlevo, navíc je nastavení jednotné pro všechny části fóra - vše je povoleno kromě html). Dále zmizely ikonky pro zarovnávání a použití tagů CODE, HTML a PHP, jelikož jde o méně používané funkce (nadále jsou však v editoru pokročilé editace, na který se lze přepnout pomocí tlačítka níže).
Karel Polívka (1485)|27.3.2010 17:22
Nově se v dolní části hlavní stránky Uživatelského panelu zobrazuje sekce "Vlastní poznámky":V případě žádné poznámky se zde zobrazuje popis, který mluví sám za sebe:

Zde můžete psát vlastní poznámky, které se Vám hodí mít zde na fóru často po ruce (nebo např. pokud rozepíšete delší odpověď na nějaké téma a najednou musíte odejít - uložte si ji sem pro pozdější dokončení). Poznámky se budou zobrazovat pouze Vám, nikdo jiný k nim nebude mít přístup (nebudou ale do databáze ukládané zašifrované, proto sem raději nedávejte citlivé údaje).
Karel Polívka (1485)|6.4.2010 01:22
Nově se v Seznamu uživatelů zobrazuje pod uživatelským jménem score iTraderu z Bazaru u těch, kteří nějaké mají: