reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Krize v lékařství

husky14 (4214)|18.2.2011 09:19
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Krize v lékařství[/SIZE]V těchto dnech se podařilo zabránit hromadnému odchodu mnoha lékařů. Co si o jejich postoji myslíte? Jsou v právu, byly jejich požadavky oprávněné, nebo je toto braní pacientů za rukojmí nepřípustné? Kdo dá ultimátum příště? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
StD (1963)|18.2.2011 10:04
No já bych především ty přeplacené fanfarony všechny hned vykopal na ulici - jejich mzdy jsou nestoudné, za to co odvádějí i v poměru k nesmyslnému průměru tzv. "průměrné mzdy v národním hospodářství", se kterou žongluje stát a jeho výběrčí (pojišťovny). Jediný recept: bojkot. Já nebyl s nemocí u doktora 25 let, jen 2x na povinné prohlídce nařízené zaměstnavatelem a 1x na oční pro první brýle (na privátní klinice) a i ty dámy dokázaly zpackat, takže se musely v rámci reklamace předělávat...
Zubní nepočítám - tam už ty umělce dávno znám, vše platím přímo a po jejich "činnosti" mám ústa prázdná.
Proto za sebe mohu klidně říci: Zítra bude v nemocnici zavřeno? Mě je to naprosto jedno. Chcípnu si sám i bez jejich "pomoci" a poplatků na to, aby měli ministři hezká sáčka a lesklá fára. To není demagogie, ale životní názor.
Honza23 (490)|18.2.2011 11:49
Velice zájímavé téma, ale souhlasím s tím, že už lékaři něco museli něco udělat. Pokud někdo bere za 20 let na JIPce 150,-/h, tak je to opravdu výsměch. Jsem zvědav, jak bude rozdělena ta péče na standardní a nadstandardní.
Jinak jsem včera sledoval pořad s Míšou Jílkovou a dost jsem pobavil.
Ivo Mašek (507)|18.2.2011 12:02
Já bych to krizí nenazýval. Možná dočasnou, neb každý jsme nahraditelní.
Prostě 4 000 vysokoškolsky (!!!) vzdělaných lidí se nechalo zpunktovat jednou náborářskou agenturou a jedním polointeligentním odborářem. A tito vyškoškolsky (!) vzdělaní lidé (kdo už by měl být více vzdělán) uvěřili ve 4 000 volných lékařských míst v Německu, v zemi, která není rozvojová, je velice vyspělá a logicky produkuje značný počet vlastních vzdělaných lidí. Ti naši doktoři zřejmě ještě žijí v tom zaběhlém klišé, že nejlepší zvdělání, když ne na světě, tak v Evropě, umí dát pouze Univerzita Karlova. Omyl !! To už dávno není pravda.
No a tihle doktoři, kterým nevyšel jejich vyděračský plán (možná vyšel tak napůl) by teď, po těch hrdinských prohlášení a podobných keců, chtěli návrat na svá původní místa. Jsou dokonce, ta elita národa, natolik "vzdělaní", že po ministrovi požadují, aby jim umožnil návrat tam, kde dříve pracovali. To, že si ředitelé a primáři již zajistili za ně náhradu, vůbec neberou do úvahy (to, že ti nově přijatí by měli být vyhozeni na dlažbu za nic, protože elita se vrací - národe pokloň se, kupodivu najednou polointeligentnímu odboráři nevadí)., a dále, že by se jednalo ze strany ministra o porušení zákona, tak to těm polobohům je asi také šumák.
Já osobně bych jim řekl: Co jste chtěli - to máte. Teď jste na dlažbě, starejte se. Teď je to pouze váš problém. Obraťte se na onu agenturu, které jste lízali zadek, milí vzdělaní nedotknutelní, ať se o vás teď postará. Každá blbost něco stojí - nic není zadarmo
.... včera jsem četl článek o tom, jak soudci chtějí navíc nějaké desetitisíce přidat. prej jim to někdo dluží. O rychlosti a kvalitě práce soudců se ale nikdo z nich tak nějak nezmiňoval. To bude asi z té skromnosti.
Ivo Mašek (507)|18.2.2011 12:04
[quote]Pokud někdo bere za 20 let na JIPce 150,-/h, tak je to opravdu výsměch.[/quote]
Pro ostatní všechny profese v porovnání se západní Evropou to není výsměch? Poj´dme všichni do ulic. dejme všichni výpověď.
Apropó: ty částky, které jdou doktorům fyzicky do kapes, jsou úúúúplně někde jinde, než nějakých výše zmíněných 150Kč.
StD (1963)|18.2.2011 12:17
[quote=Ivo Mašek;436277]... jsou úúúúplně někde jinde, než nějakých výše zmíněných 150Kč.[/quote]
= z vlastní zkušenosti (je to politické téma, proto úmyslně nejmenuji, neoznačuji, nedokazuji), tak poslední zážitek z prosince 2010 je minimálně x10 jen za to, že smím v určený smluvený čas vstoupit dovnitř a někdo se mnou mluví... Otevřeš hubu a už tečou tisíce. Jelikož se to mé "blízké setkání 3. druhu" konalo na účet mé dcery přes britskou zdravotní pojišťovnu na její účet, tak alespoň vím, zač je toho v Kocourkově loket...

P.S. Já nemám vůbec nic proti přímým platbám za ošetření - rád si vše zaplatím komplet až to jednou budu možná potřebovat, bude-li možnost výběru, ale výběr není a těch XXlet jsem platil jen a jen na tu spornou údržbu někým a jejich současnou životní úroveň, platit ze zákona musím dál, tak co? Chce-li někdo za svou práci plat ministra nebo žvanícího posrance, musí mít také takovou klíčovou úlohu, o kterou může přijít ze dne na den jednoduchou defenestrací nebo volbami.

Padni komu padni! (se tady razilo jako heslo...)
czhunter (775)|18.2.2011 12:49
[quote=StD;436264]Chcípnu si sám i bez jejich "pomoci" a poplatků na to, aby měli ministři hezká sáčka a lesklá fára.[/quote]To tomu systému očividně moc nerozumíš, pokud si myslíš, že lesklá fára ministrů jsou placena z poplatků za ošetření/recept.


Lékaři jsou zájmová skupina, jako každá jiná. Na rozdíl od ostatních (spolu třeba s vojáky) je jim však zapovězeno stávkovat, nemají proto moc šancí (vlastně skoro žádné), jak dosáhnout svých cílů.
Tato akce byl plán, který se poměrně dlouho připravoval, a nakonec si zřejmě pomohli, minimálně po finanční stránce.
Jaké budou další dopady ukáže až čas.

Pokud byl nějaký okamžitý pozitivní efekt, tak to, že si aspoň kraje udělaly inventuru, co vlastně mají k dispozici a jak by se dokázaly s takovou situací poprat ... a většinou zjistily, že jsou na tom dost špatně a i malý výkyv má zbytečně velké dopady.
StD (1963)|18.2.2011 13:00
[quote=czhunter;436291]To tomu systému očividně moc nerozumíš, pokud si myslíš, že lesklá fára ministrů jsou placena z poplatků za ošetření/recept.
A že 30 Kč "vstupenka" byla jenom (přetrvávající) opatření pro okamžité napumpování peněz někam, kde panu tehdejšímu ministrovi chyběly, aby si ten plat tehdy nemusel snižovat a ani nesnížil, o tom si nech předložit patřičnou dokumentaci, až bude veřejnosti dostupná.

Lékaři jsou zájmová skupina, jako každá jiná. Na rozdíl od ostatních (spolu třeba s vojáky) je jim však zapovězeno stávkovat, nemají proto moc šancí (vlastně skoro žádné), jak dosáhnout svých cílů.
Tato akce byl plán, který se poměrně dlouho připravoval, a nakonec si zřejmě pomohli, minimálně po finanční stránce.
Jaké budou další dopady ukáže až čas.[/quote]

K tomu prvnímu červenému: Já nikde nepsal, že jsem na jejich obor expert, jen to, že je pro mou osobu zbytečný a dokázal jsem žít i bez něho. Jsou tedy zbytný statek.

K tomu druhému: Jednoduše bych aplikoval platná ustanovení zákona o nezákonném spolčování proti státu (Ústavě, s přitěžující okolností "ve skupině") a měli by páni s motýlky pod krkem po vtákách. Chybí ovšem politická vůle, že.

Ad 3) To jistě ukáže čas, ale kdo myslíš, že to déle vydrží - ti, co si podle tebe "pomohli", nebo ti co jsou rádi že dělají za šest a půl tácu měsíčně na půl úvazku na časově omezenou lhůtu (se stejnými diplomy a nutností neustále studovat) a mají ještě něco do huby, nebo ti, co už tato společnost rovnou poslala na pastvu do volné přírody a pod most?
xmarek (1676)|18.2.2011 13:40
Krize? Žádná není. Spíš v hlavách těch poblázněných lékařů.
1. Argument, že najdou venku lépe placené místo je pouze do nebe volající šaškárnou. Neslyšel jsem o jediném lékaři, který by o tom vážně uvažoval. Nebo snad čekali, že si 1. března zbalí kufr a hurá za lepšími zítřky? :)
2. Co se mi na tom celém nelíbí je, že se hovořilo pouze a pouze o jejich platech. Žádná nespokojenost s ochotou vůču pacientům, špatnému vybavení, zastaralým budovám apod. A jak se v závěru pustili do sestřiček bylo do nebe volající svinstvo.
3. Nejsou schopni jednat sami za sebe. To jsou nesvéprávní, že to museli mít posvěcené jejimi slavnými odboru? Škoda pro náš, že to ve výsledku dopadlo, tak jak to dopadlo. Ono to jinak ani dopadnout nemohlo, protože v okamžiku kdyby se naplnili černé předpoklady by to automaticky znamenalo konec jejich slavných odborů a to by byla teprve sranda.

Takže nakonec si všichni zatřeseme rukama a pacient opět ostrouhá. Jediné co si mohu přát ať mé peníze skončí v rukách nějakého nenasytného jedince tohoto slavného pojišťovacího systému, než těm arogantním lidem (slušně řečeno). A garantuji jim, že budu dělat všechno proto ať se tak stane.
Dojigiri (1629)|18.2.2011 13:42
Felčaři se každopádně náležitě předvedli, chamtivost nezná mezí (sestrám nic, všechno nám!), mám takovej neodbytnej pocit, že tím moc nepomohli ani sobě, ani těm svým kolegům, kteří jsou normální a k vydírání se nepřipojili. To je vidět na reakcích všech ostatních, kteří nejsou zrovna lékaři, že si tím rozhodně svůj morální kredit nepozvedli.

Každopádně, ti co podali výpovědi by měli být přijímáni zpět pouze na základě nových výběrových řízení, s nástupním platem, zkušební lhůtou a smlouvou na dobu určitou, jako ve všech jiných profesích.


Každý má právo podat výpověď, a to, že doktoři odcházejí do Německa (opět, pouze z ekonomických pohnutek, ale to je jejich věc, takových lidí je i v jiných profesích) je jejich nezpochybnitelné právo a proti tomu nelze nic namítat - pokud půjde každý sám za sebe. Ale organizovaná vyděračská akce, s vědomím toho, že způsobí krizi a ohrožení pacientů, je už trochu jiný kafe a pro takový jednání skutečně pochopení nemám :thumbdown
DrZelenka (2491)|18.2.2011 14:11
Podle mě to je dost hnusnej způsob jak se dožadovat něčeho (taky bych to nazval vydírání).

Kecy o pohádkových platech jinde byly zcestný a uchytilo by se jen pár doktorů (když firma nemá prachy, tak nebude udržovat nadstandartní platy - to by ji zničilo ... tak proč by tohle měl dělat stát?), stejně hromada doktorů ani neumí německy/anglicky ... jen se připojili ke stádu a doufali, že až to skončí, tak se vklidu vrátí k původní práci za stejných, nebo lepších podmínek.

Nejvíce ze všeho jsem se nasmál nad podmínkama pro odvolání výpovědí které "nejsou vůbec přehnané". Aneb návrat do původní pozice (kde už může být někdo jiný, kdo nepodal výpoveď v rámci týhle akce a nikdo nenutí původního zaměstnavatele, aby ho vzal zpět - ten skončí bez práce kvůli akci někoho jinýho) za původní plat, s původní smlouvou ...a s vyšším platem - prostě jako by vůbec výpověď nepodali. Když už něco udělají, tak by měli počítat s následky.

Nevím přesné platové poměry u lékařů, ale sestry mají dost málo. Když zařídili, aby sestry z peněz co ministerstvo uvolnilo nedostaly nic je dost hnusný. Je vidět, že jim jde jen o prachy.
Neregistrovaný (0)|18.2.2011 15:24
Nechápu proč bylo "lékařům" nakonec vyhověno. Žádná krize by se nekonala. Uměle ji vyvolala média a lékaři toho využili. Všechny bych je nechal odejít a ušetřený peníz rozdělil mezi sestřičky, které si vyšší plat zaslouží mnohem více než doktoři. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nedávno jsem byl u porodu a celou dobu (9hod.) se nám věnovaly jen sestřičky, provedly celý porod a až v úplném závěru dorazil rozespalý doktor, zalepenýma očima mrkl co že to vylezlo, řekl - "dobrý" a šel v klidu dál bucat. Sestry se pak postaraly o zbytek. Po rozhovoru se známými jsem zjistil, že to takhle probíhá běžně. Tak k čemu takový doktor je? Když se vyskytne komplikace a něco se nepovede, stejně dají doktoři ruce pryč, žaloby hradí nemocnice - potažmo my všichni. Z okolí znám několik doktorů a žádný nebydlí v paneláku ani nejezdí autem pořízeným levněji než za milion. Mám se také dobře a nezávidím jim to, ale co je moc to je moc. Měli je nechat odejít. Na jejich místa by s radostí nastoupilo dost jiných mladších nebo cizinců, kteří by se víc snažili aby si místo udrželi.
Richmond (8084)|18.2.2011 16:46
Nic bych jim nedal, co si ty šmejdí dovolujou bych samozřejmě trestal podle platných zákonů případně vykopl z lékařství. Co je tohle za prasata, že si vůbec dovolí říct "dejte mi prachy jinak nejsem schopný ošetřit rodící matku a novorozeně" Vrcholem je podmiňování si vzít zpět demonstrativní výpoveď! Vymlouvají se na Německo, kde doktoři berou 70k... Nj, ale tam to bere každej druhej, když má ale jít do Německa tak to panáček nechce... Nebo jsou to opravdu takový chudáci, že nevědí do čeho a za kolik jdou už při výběru povolání a následném několikaletém studiu? Zajímavý je, že na sestřičky se klidně vys... hlavně hamty hamty, ať mám víc než tamty! Zajímavé je, že soukromý lékaři, kteří si musí platit nájem, sestřičku, nástroje a náklady spojené s operacemi odmítají takhle stát vydírat - možná protože narozdíl od těch, protestujících něco opravdu umí a nechají si za to právem zaplatit.

BTW kdo bude další? Policie, hasiči???
kevin00 (10238)|18.2.2011 16:50
[quote=Richmond;436341]BTW kdo bude další? Policie, hasiči???[/quote]

Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D
Richmond (8084)|18.2.2011 16:58
[quote=kevin00;436343]Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D[/quote]
No dobře, ale ty bych možná radši vzal zpět - přecijen už jsou napakovaný a ty co by přišli po nich by se samozřejmě museli taky napakovat takže na politiky bych nešahal :D

edit: navíc ty platy si snížili velmi sofistikovaně, takže nějaký ten potenciál tam vidím... Akorát mi sere, že to zase cvaknu já s ostatníma, akorát teď už si o to začínají říkat celkem okatě a to mi docela vadí
Neregistrovaný (0)|18.2.2011 17:12
Myslim si, ze pozadavky lekaru jsou naprosto legitimni a ze je jasny fakt, ze vzhledem k sve kvalifikaci a odpovednosti jsou dost podhodnoceni. O ostatnim personalu plati to stejne. Cele je to dane zejmena socialistickym nereformovanym zdravotnictvim a take rozmarilym a neekonomickym hospodarenim pojistoven. Proste reformu to chce jako sul, i kdyz to pro nas pro vsechny bude asi dost drazsi, bude to v poradku, protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.
To co predvadeji odborari je vec jina, osobne odbory jako takove primo nesnasim, ale co nadelam :)
xmarek (1676)|18.2.2011 18:07
[quote=Neregistrovaný;436347]...protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.[/quote]Ježiši, tak to jsem se zase pobavil. To znamená, že když se tam nalije víc peněz tak se lidi najednou chytnou za hlavu a řeknou si: "Zatraceně, od teďka budu pracovat opravdu dobře". Flákač zůstane flákačem a arogantní jedinec zůstane arogantním jedincem. Takto to prostě chodí. S jídlem roste pouze chuť, nic víc.

Situace, která teď nastala mohla konečně vyřešit dlouhodobý problém, který zdravotnictví trápí. A to, že se tam přiživují lidé, kterým záleží víc na svým prospěchu, než na pacientech. Smůla je v tom, že se dalo lehce předpokládat, že se žádného dramatického závěru nedočkáme. Celé to byla pouze komedie, nic víc. Můžeme se těšit na to, že za chvíli budou stávkovat policisté, hasiči, nádražáci a bůhví kdo ještě. A soukrommý sektor? Tam každý dělá sám za sebe, takže tam žádná podobná akce nehrozí.
Swamp-01 (0)|18.2.2011 18:11
[quote=Richmond;436341]Nic bych jim nedal, co si ty šmejdí dovolujou bych samozřejmě trestal podle platných zákonů případně vykopl z lékařství. Co je tohle za prasata, že si vůbec dovolí říct "dejte mi prachy jinak nejsem schopný ošetřit rodící matku a novorozeně" [/quote]

Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání. To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.

Tímhle jen ukázali, že navzdory svým platům, které třeba oproti programátorům těžce zaostávají, nejsou zbytečná síla a že jsou to právě oni, kdo si právem zaslouží ocenění nejvyšší ze všech. Člověk by měl být placen podle toho, jestli je nebo není nezbytný - oni jsou, a o v naprosto zásadním smyslu.

Nestuduju LF, když jsem si podával přihlášku na VŠ, chtěl jsem sice být lékařem, ale rozhodl jsem se tehdy, že za ty peníze může léčit i někdo jiný. Pokud budete lékaře nadále platit jako druhořadou pracovní sílu, je dost možné, že se vám budoucí generace na studium medicíny vykašlou úplně, protože to zato prostě nestojí.
xmarek (1676)|18.2.2011 18:21
to Swamp-01:
- přesně je to jejich volba. Bohužel společnost má za povinost jejich volbu financovat. Navíc si nikdo z nich vzdělání nezaplatil a co se týče celoživotního vzdělávání, o některých jedincích si myslím své. Ano bezpochyby se mezi nimi najdou špičky, ale má zkušenost je, že tito lidé v té skupině nějak chyběly. :notsure
- programátoři? :notsure Kteří? V Praze? Opravdu jste přesvědčen, že všichni programátoři berou vysoké částky?
StD (1963)|18.2.2011 18:28
[quote=kevin00;436343]Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D[/quote]

...a nejen oni, že?! Oni ipřece tu "krizi nevyvolali", oni jen byli u lizu a NESOU ODPOVĚDNOST za vše. Další budou soudci, kteří drží tento stát v šachu od začátku a díky jejich vzorné výkonnosti (při těch jejich cenách - zkuste se dovolávat svých práv co máte na papíře a hned to uvidíte, za kolik se s vámi budou vůbec ochotni bavit a kdy...) právě ve spolupráci s těmi politickými "zákonodárci" jsme banánovým Kocourkovem, kde žádné banány nerostou...

[quote=Neregistrovaný;436347]Myslim si, ze pozadavky lekaru jsou naprosto legitimni a ze je jasny fakt, ze vzhledem k sve kvalifikaci a odpovednosti jsou dost podhodnoceni. O ostatnim personalu plati to stejne. Cele je to dane zejmena socialistickym nereformovanym zdravotnictvim a take rozmarilym a neekonomickym hospodarenim pojistoven. Proste reformu to chce jako sul, i kdyz to pro nas pro vsechny bude asi dost drazsi, bude to v poradku, protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.
To co predvadeji odborari je vec jina, osobne odbory jako takove primo nesnasim, ale co nadelam :)[/quote]
No podle toho tvého úsudku mi vychází, že jsme takto podhodnocení všichni, tj. většina plátců zdravotního pojištění... Přesto stádo ovcí platí jak hloupé dál - respektuje zákon, ale někteří zřejmě nemusí, jsou "stát ve státě" a budou si diktovat.
Proto opakuji to stručné slůvko jediného možného řešení = BOJKOT takových lidí.
Richmond (8084)|18.2.2011 18:47
[quote=Swamp-01;436357]Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání. To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.[/quote]

Takže zaprvý bych zkusil pročíst si Hypokratovu přísahu... Ad zkoušky a ostatní - super, chválím... Bohužel když složíte zkoušku v Plzni tak můžete být klidně horší než obvodní lékař. To, že máte kus papíru je sice hezká výzdoba do kanclu placeného z našich daní, ale když někomu necháte zhnisat nůžky v břiše tak Vám moc nepomůže. Pokud bude kancelář soukromá tak prosím, nemám výhrady protože si jí musíte zaplatit + k tomu stejny i ty daně takže musíte být prostě lepší než ty ostatní - přesně kvůli tomu, aby Vám ta námaha za ty peníze stála.
To co doktůrci (ti stávkující - je snad jasné, že zde nepíšu o těch, kteří neodmítli jít do práce nebo o soukromnících) předvedli byla ukázka toho jak 10 vychcanejch hajzlů začne tlačit na stát za účelem získání peněz včetně diktování si nových "pravidel" a tabulek pro ohodnocování sama sebe. Copak asi tak může ten stát ze dne na den udělat? Co takhle zrušit v ČR zákonem uznanou bezplatnou lékařskou péči, hmmmm? Ne, ne, měly je vykopat do posledního debila, zbylé peníze rozdělit mezi ty, co opravdu tu "volbu" myslí vážně ;)

BTW bych ctěl vidět toho Vašeho inženýra ajťáka, který se jednou naučil v basicu a teď s tím chce udělat díru do Světa :D
ČR (0)|18.2.2011 19:40
Naděje není nikde. Na této planetě jsou 3 kontinenty, kde se dá z obecného hlediska slušně žít. Jsou to USA, Austrálie, Evropa. Evropa je nejčlenitější, má největší hustotu zalidnění, nejlepší hromadnou dopravu, spoustu předsudků, jazykových nesrovnalostí a historických klišé. Všecko jsou to kecy. USA a Austrále mohou býti rády za městský okruh autobusu. V Kanadě občas projede šalinka, ale jinak školní autobusy bez svobody, zbytek auta na extra silnicích, zbytek kompenzace penězi a stromy osázenými v čtvrtích satelitů, které plynule přechází v Town nebo City. Evropa je nejkompletnější, bohužel plány pana Adolfa nevyšly, takže dnes máme problémy, které brzdí rozvoj. Kdyby EU mluvila Německy, tak tam nejdou jen lékaři, ale i hromada dalších. Já si o tomto nemyslím nic. Nelíbí se někomu výplaty? Tak jde jinam. Daleko stejně neuteče, bude hned za rohem. V Německu máme průměr 40 000 čistého / 17 000 v ČR. Pořídit nemovitost je všude velmi těžké. Doktoři chcou po praxi 100 000 čistého, takže tam pobudou pár let, aby se napakovali, pak si tady pořídí barák. O nějakém poslání nikde ani zmínka, pravděpodobně další klišé. Peníze jsou jediná věc, na které dnes záleží. A to bez rozdílu. Univerzity jsou slavně opěvovány, další taková je Charlesova. Četl jsem asi půlstránkový popis, od založení až po teď, klasické kecy, že je to nej v EU, ale když jsem viděl ten zjev, tak mi bylo na blití. Kdyby univerzity vypadaly jako kapitol v USA, tak bych to byl ochoten přístě číst, jinak ne. Stejné kecy jsou Harvard, Oxford. Baráky kdesi na louce, u toho koleje, vedle parkoviště pro auta studentů, zahrádky a stromky. Proti EU stylu, kde se jezdí všude busama a šalinama, teda nic moc.
StD (1963)|18.2.2011 19:45
:rolleyes::D[OT]No když zavřu obě oči a zapomenu na jeho formulaci "kontinent USA", tak se ČR dneska docela brzdí, ne? Že by doktor?[/OT]
:rolleyes::D :cool:
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:10
[quote=Swamp-01;436357]Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání.[/quote]

A kdo je nutil studovat a nutí je nadále studovat ? Vždyť si to vybrali sami nebo snad jim to někdo nařídil ? Ty si myslíš, že v jiných profesích se lidé nemusí vzdělávat ? To asi pracuješ pouze s koštětem ... tam se opravdu dál vzdělávat nemusíš ;)

[quote=Swamp-01;436357]To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.[/quote]

Nikdo je to nenutí dělat. Klidně ať se seberou a jdou třeba řídit trolejbus, prodávat do Globusu, dělat elektromechaniky, apod. Hlavně by si měli znovu přečíst Hyppokratovu přísahu.

[quote=Swamp-01;436357]Tímhle jen ukázali, že navzdory svým platům, které třeba oproti programátorům těžce zaostávají, nejsou zbytečná síla a že jsou to právě oni, kdo si právem zaslouží ocenění nejvyšší ze všech.[/quote]

Tímhle ukázali, že jim jde akorát o peníze a o nic jiného. Rozhodně ne o pacienty. Jediné, co si zaslouží je vyházet "na dlažbu".

[quote=Swamp-01;436357]Člověk by měl být placen podle toho, jestli je nebo není nezbytný - oni jsou, a o v naprosto zásadním smyslu.[/quote]

Takže chceš říci, že hasiči, policisté, pekaři, energetici, prodavači, IT zaměstnaneci, apod. jsou méněcení a naprosto zbyteční ? Oni si ohodnocení nezaslouží ?

[quote=Swamp-01;436357]Nestuduju LF, když jsem si podával přihlášku na VŠ, chtěl jsem sice být lékařem, ale rozhodl jsem se tehdy, že za ty peníze může léčit i někdo jiný. Pokud budete lékaře nadále platit jako druhořadou pracovní sílu, je dost možné, že se vám budoucí generace na studium medicíny vykašlou úplně, protože to zato prostě nestojí.[/quote]

Jen ať se vykašlou, kvalita ošetření a služeb bude akorát na vyšší úrovni ;)
durib (1141)|18.2.2011 20:16
No, oni jsou felcari, doktori a specialiste. Takovemu obvodakovi, ktery me po prohlidce posle s receptem na kapky proti kasli domu, bych plat nechal pri starem. To jsou dokturci, kteri te prace opravdu nemaji.
Pak jsou doktori, kteri slouzi v nemocnicich pres den, na pohotovosti (nocni). Tihle chodi spat do ordinace obleceni, ani si nevyzouvaji boty (jak na vojne), protoze kazdou chvili muze prijit dalsi hypochondricky poplach. Tohle je teda sichta s velkym S. A jeste musi byt pri kazdem zakroku plne soustredny! Bud tedy snizit pocet hodin, nebo zvysit plat.
A specialiste, hlavne pak chirurgove, to je dalsi platova trida. 8 hodinova operace je extremne narocna, vyzaduje plne soustredeni kazdou vterinu. Za tu dobu si nema cas poradne odpocinout. Tady bych nechal nejaky zakladni plat a potom daval premie za ukon.

Oni si to pomerne posrali, ze primarne "chcou" zvysit plat. Kazdopadne v pozadavcich je jeste zminka o predrazenych zakazkach- to je dle me nejpodstatnejsi! Nakoupim to 10x draz, vzdyt z toho mam prece procentualni provizi. Pokud se podari zarazit tohle jednani, bude i na zvyseni platu v medicinskem oboru.
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:25
StD (1963)|18.2.2011 20:27
[quote=kevin00;436390]...Takže chceš říci, že hasiči, policisté, pekaři, energetici, prodavači, IT zaměstnaneci, apod. jsou méněcení a naprosto zbyteční ? Oni si ohodnocení nezaslouží ?...[/quote]

Ještě jedna zásadní třída ti tam chybí v tom řetězci - sedláci a zemědělci - bez jejich surovin pro výrobu potravin budou jaksi všechna opsaná Doktoranda pánům akademikům tak na jedno velké H!, když budou mít HLAD.
ČR (0)|18.2.2011 20:32
Ještě něco. Máme tu fakta, jakože Vysočina, chlast a lehké drogy škodí zdraví. Chce to asi víc než jen nápis na krabičče, kde nás ministerstvo varuje. Zákaz. Normální zákaz výroby tohoto svinstva. Zákaz prodeje tohoto svinstva. Nikdo nebude hulit, nikdo nebude chlastat jinde než občasně na diskotékách, cigarety se nebudou tolerovat. Toto všechno by mělo zmizet! Dnešní puberťáci budou vychováváni charakteními rodiči a kantory, kteří se nebudou tvářit odměřeně, ale budou zahrnovat do výuky životní moudra, aby se každému dostaly do palice důležité věci. Dneska hulí každý druhý středoškolák. Kam jsme to došli? Všechno je málo tvrdé. Po vykouření cigarety toto svinstvo zůstává v těle klidně i 20 let! Z cigaret je byznys. Otázky typu jste kuřák jsou nesmyslné. Je chyba společnosti, že to nechala tak daleko dojít. Kdo je navyklý na cigarety a bude mít absťáky po stažení cigaret z prodeje, tak si pomůže sám, společnost nebude tolerovat tyto slabé jedince. Kouření by mělo být definitivně zakázáno! Žádné z těchto svinstev se nikdy nemělo dostat do oběhu. Jsou to zákony, takže je to na parlamentu. Krabičku nadražit na 500kč. Pak by to mělo postupně ubývat. Svoboda je nejvyšší hodnota, ale spousta lidí nemůže moc uvažovat, takže potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:37
[quote=ČR;436397]Ještě něco. Máme tu fakta, jakože Vysočina, chlast a lehké drogy škodí zdraví. Chce to asi víc než jen nápis na krabičče, kde nás ministerstvo varuje. Zákaz. Normální zákaz výroby tohoto svinstva. Zákaz prodeje tohoto svinstva. Nikdo nebude hulit, nikdo nebude chlastat jinde než občasně na diskotékách, cigarety se nebudou tolerovat. Toto všechno by mělo zmizet![/quote]

A kde budeš žít ? Vždyť se ten stát položí, z čeho bude žít ? Tohle je státní politika pokud jsi si nevšiml.

[quote=ČR;436397]Svoboda je nejvyšší hodnota, ale spousta lidí nemůže moc uvažovat, takže potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.[/quote]

Co tím básník chtěl říci :notsure
jdoby (29)|18.2.2011 20:40
Je smutné číst většinu názorů zdejších starousedlíků, někteří mi třeba poradili s PC.... Tolik nenávisti. Jsem zainteresovaný- lékař. Pochybuju, že si někdo z vás přečetl pozorně toto: http://www.dekujeme-odchazime.cz/13_duvodu_exodu
Pod vlivem mediální masáže se mluví jen o platech, problém je mnohem a mnohem složitější. Kolegům odborářům patří uznání za odvahu. Drtivá většina lékařů s nimi sympatizuje, podporu vyjádřila lékařská komora, vědecká rada 1. lékařské fakulty (tam asi nebudou samí outsideři, že?), oprávněnost požadavků uznal ministr, premiér atd. Je to vzpoura proti systému, který jde zcela evidentně od desíti k pěti. I kdyby všichni lékaři zůstali na svých místech, čeká nás v horizontu max. 5 let nedostatek lékařů. Prostředků je v systému dost, ale jaksi se rozmělňují všelijak... viz přednáška senátorky a statečné lékařky MUDr. Dernerové. To je taky jeden z hlavních důvodů protestu- to prostřední video.
http://www.dekujeme-odchazime.cz/video.
Já se k odchodu z fakultní nemocnice a na práci v zahraničí chystám (14 let praxe, 2 atestace, ročně provedu asi 180 malých i velkých operací, tabulkový plat 28,5 tis.+ služby, další 3 nadúvazky k tomu abych uživil 6-člennou rodinu). A bude nás dost, tomu věřte. Absolventi medicíny již nyní často začínají rovnou v Německu. Není to jen o platech, jde o možnosti vzdělávání, absenci korupce všeho druhu atd.
john (877)|18.2.2011 20:47
asi tak, je tady docela videt "rozporuplnost mladych a starsich, tj. cerstvych a nahnilych"... :D
pac mam problemy s pateri / jednu operaci mam za sebou /, tak si troufam tvrdit, ze pokud kvalitni neurochirurgove maj tak slabe prijmy, tak se ani nedivim, ze s tim maj chut "slehnout" / kuchali me ve FN Ova, odkud snad nikdo nedal vypoved... /
druha vec, soukromi obvodaci / kteri kolikrat nepodchyti problem v zarodku / a dentiste tento problem nemaji...
nekde je neco spatne a kdo to mel/ma resit sedi v parlamentu, problem je znam mnoho let a reseni se neustale odkladalo...., tak se holt nekdo "nas*al"....
StD (1963)|18.2.2011 20:55
[quote=ČR;436397]...potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.[/quote]
Jo a ČR je Bůh, který je společnost, co mi zítra za úplatu přikáže, kterou tkaničku u bot si mám na botách uvázat jako první... :D

[quote=jdoby;436402]Je smutné číst většinu názorů...[/quote]
Já ti za sebe děkuji za přínosný příspěvek, ale i kdyby jste cosi/kamsi psali tisíckrát, nebudu to číst, nezajímá - opakuji, nejsem vaším "zákazníkem", neužívám vašich služeb a když, tak za úplatu a nejsem s nimi spokojen, jen vás neustále ze zákona musím financovat, a to dlouhodobě (mám jen jeden život). Tož se konečně postavte na vlastní nohy bez naší státní berličky a za 5 let si ukážeme finanční výsledky (podle údajů berňáku...). :thumb Když už jste poděkovali, tak už odejděte. Označujte se na klopách odznaky třeba + nebo -, aby to normální smrtelník daňový poplatník poznal.

Mezitím vám stejně ten odéesesácký nedouk u moci stejně přitáhne šroubek v daních, takže nic nevyhrajete.
john (877)|18.2.2011 21:01
[quote=jdoby;436402]Je smutné číst většinu názorů zdejších starousedlíků.....
...Pod vlivem mediální masáže se mluví jen o platech, problém je mnohem a mnohem složitější.....[/quote]
nejen ja Vam fandim, jenze jsme rozdeleni na narod "zajmovych" skupin, ktere se ruzne rozhadavaji, obvinuji a pro "zamlzeny oci a zatemely mozek" vidi problem a pricinu uplne nekde jinde, nez ve skutecnosti je... a predevsim neni videt snaha narustajici problemy resit / pokud si snad nekdo mysli, ze snizovani kupni sily a zvysovani odvodove zateze statu problemy vyresi, tak je asi snilek... /
a jak tady nekdo psal o cigarach / alkoholu /..., byl bych velice rad, pokud by stat zakazal prodej, vyrobu a distribuci... / stat by sel velice rychle rozpoctove do kolen, ale byli by jsme zdravejsi :p /
StD (1963)|18.2.2011 21:02
Jo a málem bych zapomněl - tomuto říkám "podnikatelský počin", jak využít jako surfer přílivové vlny... :D:p
http://www.levneknihy.cz/detailzbozi.aspx?z=103297
Brýtro pane Švejk!
john (877)|18.2.2011 21:07
[quote=StD;436406]... nezajímá - opakuji, nejsem vaším "zákazníkem", neužívám vašich služeb a když, tak za úplatu a nejsem s nimi spokojen...[/quote]
bud rad, ze je nepotrebujes... ja od 1996 bojuji s pateri, neuropatii, utlakem michy, korenovych nervu a podobne radosti...
a opravdu muzu rici, ze jsou MUDr, kteri jsou opravdu nedoceneni / ale ti asi vypovedi nepodavali, spise sympatizovali... / a jsou MUDr, kde jsi chytrejsi diky internetu Ty a nemas si s lekarem o cem povidat, bo mele jen tu svou a pacienta vubec neposloucha...
ČR (0)|18.2.2011 21:10
Co tím básník chtěl říci :notsure[/QUOTE]
I debil ví, že se nemá kouřit, ale sám se podle toho neřídí. Pokud se to zakáže, tak nikomu nic jiného nezbyde.
HROMADA PSYCHICKÝCH PROBLÉMŮ V DALŠÍCH GENERACÍCH JE KVŮLI KOUŘENÍ. Je to jen na lidech. Slabé a bezcharakterní buzny. Kuřáci by neměli mít děti. Pořád chybí pc simulace genů. Nějaký úřad by měl rozhodovat, kdo může mít děti a kdo ne. Simulace by propočítala, který jedinec je perspektivní a který ne. Nekontrolovatelná reprodukce lidstva ovoce nepřináší. Lidé se pořád bojí smrti. Mají přízemní priority jako se napakovat. Chce to perfektní systém, kde každý občan je ochoten padnout za vlast!
StD (1963)|18.2.2011 21:10
[quote=john;436408]...a jak tady nekdo psal o cigarach / alkoholu /..., byl bych velice rad, pokud by stat zakazal prodej, vyrobu a distribuci... / stat by sel velice rychle rozpoctove do kolen, ale byli by jsme zdravejsi :p /[/quote]
No to ti jaksi uniklo, že spotřební daně a monopol na cokoli je protiústavní a poslední pozůstatek monarchistické úpravy v republikánském právu. Čím dříve to zmizí - trojí zdanění - tím lépe nám bude. Nikdo se tě neptá co máš rád a potřebuješ k životu, ale někdo za to musí platit daně a někdo nemusí.

Osobně hlasuji vždy pro "Otto" na Hrad a nechci republiku, ale když se mám podřídit většině, tak podle "Fair Play" pro všechny podle amerického vzoru, třeba i z Costa Ricy.
kevin00 (10238)|18.2.2011 21:13
[quote=ČR;436412] I debil ví, že se nemá kouřit, ale sám se podle toho neřídí. Pokud se to zakáže, tak nikomu nic jiného nezbyde.
HROMADA PSYCHICKÝCH PROBLÉMŮ V DALŠÍCH GENERACÍCH JE KVŮLI KOUŘENÍ. Je to jen na lidech. Slabé a bezcharakterní buzny. Kuřáci by neměli mít děti. Pořád chybí pc simulace genů. Nějaký úřad by měl rozhodovat, kdo může mít děti a kdo ne. Simulace by propočítala, který jedinec je perspektivní a který ne. Nekontrolovatelná reprodukce lidstva ovoce nepřináší. Lidé se pořád bojí smrti. Mají přízemní priority jako se napakovat. Chce to perfektní systém, kde každý občan je ochoten padnout za vlast![/quote]

A byl jsi s tímto u lékaře ? Myslím, že první "utracený" by jsi byl ty sám ;) :D
Richmond (8084)|18.2.2011 21:15
[quote=kevin00;436399]Co tím básník chtěl říci :notsure[/quote]
Tak tos hodně nepochopil...

Ve finále je to stejně jedno, pokud se podíváte na to kam lidstvo spěje tak je až neuvěřitelný jak je to efektivní ;) Mor je na nás krátkej, doktora netřeba... Největší "prča" bude až někdo začne prodávat lék na aids za korunu, na rakovinu za dvě :angel
leo_shw (8)|18.2.2011 21:23
Čtu-li příspěvky, které tady jsou, skoro si ukroutím hlavu. Teprve v takové spršce negativních názorů si uvědomuji jakou obrovskou moc mají media a jejich nenávistná kampaň. Vždyť dvě třetiny příspěvků prozrazují i základní neznalost skutečností, které jsou ověřitelné i na internetu.
"Divocí nedovzdělaní odboráři" - MUDr. Martin Engel je radiolog Vinohradské fakultní nemocnice, MUDr. Miloše Volemana najdete na chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Karlovy Univerzity.
Akce se netýkala doktorů obecně, ale jenom lékařů ve státem přímo či nepřímo řízených nemocnic. Proti nim mají praktičtí lékaři a ambulantní specialisté až třikrát krát kratší pracovní dobu a až třikrát vyšší příjem. Celkem solidně je jejich situace popsána zde: http://www.stefajir.cz/index.php?q=platy-statnich-lekaru
Jejich bídu, kterou reklamovali soustavně od roku 1995, prohloubil svou "deformou" Julínek respektive jeho "kukaččí" děti - Hroboň, Helerová, Šnajdr, Jurásková a další. Situaci mladých lékařů, kteří pro Helerovou zprzněnou předatestační přípravu musejí přijmout ponižující úvazky (v desetinách pracovní doby) a kmitají na oddělení nejen celý den, ale i celý týden, aby si "vylízali" všechny průšvihy, zatímco dohlížející lékaři se objeví tak nanejvýš při velké vizitě - to je něco, co se jinde nevidí. Ale stačí jenom trochu pozorovat a máte to jako na dlani. Že lékař, na rozdíl od právníka, ekonoma, ale i třeba stavebního inženýra, má tu odbornou přípravu o pět až sedm let delší - to zřejmě diskutující nevnímají. A na závěr. Lékaři nestávkovali! Jenom řekli, že už toho mají dost.
StD (1963)|18.2.2011 21:24
[quote=Richmond;436415].. Největší "prča" bude až někdo začne prodávat lék na aids za korunu, na rakovinu za dvě :angel[/quote]
Nejlépe jako spam na všech forech s linkem... Hele, moje dcéra dělá v evropské agentuře na schvalování léčiv a co já tak slýchávám, co a jaké zázraky jim projde rukama a musí se zakázat... tomu by normální člověk nevěřil a já nemíním porušovat nějaká tajemství.

Nicméně to něco napoví o té šedé eminenci v pozadí = farmaceutický průmysl, což je kapitola sama o sobě a doktoři by bez té kapitoly nebyli doktoři. Když A, tak také B.
john (877)|18.2.2011 21:28
[quote=ČR;436412]
I debil ví, že se nemá kouřit...[/quote]
ver ci never, koureni je zdravi prospesne, napr. na kvalitu zubni skloviny, ci jako prevence vuci zubnimu kazu / asi jediny prokazany priznivy vliv pro silne kuraky /
vis ze koureni tabaku leci i astma / vetsinou ve spojeni s durmanem /, uklidnuje nervovou soustavu...?, ovsem musi to byt TABAK a ne 20+ ks podradneho zbozi tabakovych firem...ja uz nejaky patek jen balim kvalitni tabacek...
durib (1141)|18.2.2011 21:30
[quote=kevin00;436414]A byl jsi s tímto u lékaře ? Myslím, že první "utracený" by jsi byl ty sám ;) :D[/quote]
Kdyz se nad tim poradne zamyslis a to az do dusledku, logicky ma pravdu. Takoveto chovani je pozorovatelne na hranici organismu, dale jiz ale ne. U organismu je na dennim poradku, ze bunky pachaji sebevrazdu, aby celek mohl zit. Problem je vsak v tom, ze "zivot" je valka genu. Proto lide uz z podstaty tohoto soupereni, ktere si ani poradne neuvedomujeme, nepristoupi na selekci.
No a jeste k tematu- osobne lekarum fandim. Krome mediemi propiranemu zvyseni platu jsou pozadavky velmi rozumne a trefne.
Richmond (8084)|18.2.2011 21:30
[quote=leo_shw;436416]Jenom řekli, že už toho mají dost.[/quote]
Už toho mám dost! Chci novou mísu! (vyňato z reklamy na čistící prostředek na WC)

Jestli jste si nevšiml, tak jsou v hajzlu všichni takže do fronty a nepředbíhat...

edit: "Mentolovej" tabák je ok, třeba když někdo po chemoterapii váží z 80kg 40... Jenomže z toho stát nemá penízky a to se mu nelíbí.
tesla15 (15)|18.2.2011 21:31
" díky" odborům zůstanou lékaři v očích obyčejných lidí vyděrači. Bohužel. Ale, ono není nic pouze černobílé. V probíhajících TV diskuzích bylo naznačeno - bordel ve zdravotnictví. Tomu věřím... Nemohu pochopit, lékařů nadbytek a oni MUSÍ sloužit tolik hodin. Může se některým ve službách i líbit, ( sestřičky, domů daleko a nic je netáhne ). Další .. někteří mají v nemocnici pronajaté soukromé ordinace ( za směšné úhrady ). Pokud jsem dobře porozuměl, jsou pro pojišťovnu vedeny pod dvojím ident, číslem, tudíž nepřehlednost, že by odpověď na přebytek lékařů? Nelze jejich mzdy porovnávat se soukromými lékaři. Soukromník musí platit parkovací plochu, nájem ordinace, obědy mu nikdo zadarmo nezajišťuje, prádlo nevypere, přístrojové vybavení atd. Kolik platí páni doktoři v namocnici za obědy a ostatní privigelia? Přidat na platech, ano. Ale ostatní dle potřeby a spotřebi ať si též zaplatí.. Kdo chce kam, pomožme mu tam. A k tomu není třeba ani odborů, ušetřilo by se za kampaň 3 500 000 Kč.
jdoby (29)|18.2.2011 21:38
to StD:

Nikdo z lékařů si systém financování zdravotnictví-tj. současnou zdravotní daň svobodně taky nevybral. My budeme rádi za možnost volby- například nižší pojistné kryjící život zachraňující péči + připojištění dle vlastního rozhodnutí na to ostatní + úhrada za nadstandard. Ale politicky je to tak nepopulární a ožehavé, že se toho zatím všichni lekli a máme pořád " péči zdarma v plném rozsahu a pro všechny stejně" (článek ústavy propašovaný tam soc. demokracií). To je úkol pro politiky. "Postavte se na vlastní nohy"- myslíš léčit za hotové? Proč ne, po změněn legislativy bych do toho šel a myslím, že pacientů bych měl dostatek, já sem pro. Ale obávám se, že to bude zas politicky neprůchodné..... Voliči si to nepřejou, tak velkorysý zdravotní systém nemaj snad nikde- 50 rehabilitací a 3 týdny lázní zdarma na pojišťovnu, sanitky 300km na pojišťovnu,.... atd.
StD (1963)|18.2.2011 21:44
[quote=durib;436419]...Krome mediemi propiranemu zvyseni platu jsou pozadavky velmi rozumne a trefne.[/quote]

Masové sdělovací prostředky pracují podle úplně jiných nepsaných zákonů, aby vydělaly. Jsem jejich součást, tak to vím. Ty nezajímá co si myslíš, ale co si máš myslet.

[quote=tesla15;436421]...[/quote]
Trefně napsáno, ale nenechaly (ty kurvy) je odejít, aby se ukázalo, jak jsou nepotřební.
StD (1963)|18.2.2011 21:56
[quote=jdoby;436423]to StD:
...[/quote]
abych to zestručnil (více takový víkendový Brainwash neumožňuje) - ve výsledku hlavně zjistíš, že ty politiky vlastně nepotřebuješ, aby něco fungovalo - podívej se do USA, kde to už amatér-přispěvatel ČR letmo zmínil, ale v opačném smyslu - proč myslíš, že je tamní zdravotní reforma v de-facto komunistické Americe (kdy my jsme tady v Evropě ve fázi chrochtajícího kapitalismu počátku 19. století) neprůchodná na zákonné úrovni a skutečně pracující sklouzávají do podmíněného otroctví, a jsou za to rádi. Jak praví ČR, společnost usoudí za ně, nemusí myslet, to je jejich výhoda.
jdoby (29)|18.2.2011 22:22
[quote=StD;436427]abych to zestručnil (více takový víkendový Brainwash neumožňuje) - ve výsledku hlavně zjistíš, že ty politiky vlastně nepotřebuješ, aby něco fungovalo - podívej se do USA, kde to už amatér-přispěvatel ČR letmo zmínil, ale v opačném smyslu - proč myslíš, že je tamní zdravotní reforma v de-facto komunistické Americe (kdy my jsme tady v Evropě ve fázi chrochtajícího kapitalismu počátku 19. století) neprůchodná na zákonné úrovni a skutečně pracující sklouzávají do podmíněného otroctví, a jsou za to rádi. Jak praví ČR, společnost usoudí za ně, nemusí myslet, to je jejich výhoda.[/quote]

No promiň, to ti nerozumim /komunistická Amerika??,pracující jsou otroctví?), já bych mluvil dál radši jen o zdravotnictví. USA- to není náš vzor pro zdravotní reformu. Nejdražší systém světa, poskytuje s ohromnými výdaji špičkovou péči, ale asi 50 mil. Američanů si pojištění nemůže dovolit, tam já bych pacient bejt nechtěl. Doktorem možná jo, platí se tam nejlíp, ale celkově je mi bližší západní Evropa-základní garance nezbytné péče pro všechny ve státním systému a možnost vybrat si něco lepšího v soukromém sektoru. A doktor pracuje za slušný (ne špičkový) plat jen s rozumnou mírou přesčasů (zkoušeli jste strávit v práci nonstop pátek 7:00h do pondělí 15:30h- realita českých lékařů před vstupem do EU, to vždy 1-2x měsíčně? Mně to těch asi 9 let stačilo, v tomhle nám EU pomohla....).
StD (1963)|18.2.2011 22:38
[quote=jdoby;436436]No promiň,...[/quote]
Já tam byl, jako nestraník, a trochu v jiné době (s hnědým pasem a v roce 2001 dokonce úspěšně zatčen) a to, co se tady pěkně vypíjí jako důsledky oslav porážky něčeho (říká se tomu česky kocovina) je jen neschopnost obyvatelstva nastolit pořádek. Viděno ze satelitu z venku, jste jen pidi-Kocourkov, který ani neví, jak se jmenoval. Čechy, Morava a Slezsko, dohromady silní to Valdštejnovi bojovníci aus Böhmen... ČR z toho asi dostane předsmrtelné křeče, ale mám u toho ještě zapálený doutníček značky Cohiba ručně na stehně balený... To k jeho starostem o mé zdraví - stejné má i ministr zdravotnictví Republica de Cuba, kde si také vybral daň (ESTE PRODUCTO PUEDE SER DAŇINO PARA SU SALUD Y CREA ADICCION). :angry