Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 71 z 71

Téma: Poraďte prosím s výběrem komponent pro vodníka

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Možná jsem hluchý, ale já v tom ten surround zvuk nikdy neslyšel a zvukově mi surround modely přišly horší, než cenově podobné ne-surround modely. Ale třeba jsem fakt hluchej
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak se stále nemůžu dokopat k tomu, abych toho vodníka dodělal a konečně zavřel bednu Asi to bude tím, že to takhle funguje "dostatečně" a na krásu to nedělám. Ale třeba na to taky jednou obejde...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak teď koumám, jak vylepšit okruh a dosáhnout "konečného řešení" s pumpou dole s fitinkami nahoru (oproti minulé pumpě v boku s fitinkami vodorovně) viz https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink.

Zkrátit hadici na akorát délku mezi výstupem z radiátoru (skrz flow) do expanzky asi nebude dobře (už bych s tím nehnul), tak bych tam asi dal T, kde "rovně" by byla "slepá" větev s vypouštěcím šroubem (jaký tam dát?) a dolů do expanze.

Na výstupu z pumpy bych asi dal 45 stupňů fitinku, aby nebyla hadice hned za pumpou ohnutá. Co vy na to?

P.S.: v těch kabelech je tam už docela slušnej chaos Některý větrák - aquaero jsou tak akorát že vůbec dosáhnou. Ještě že k těm větrákům, co mám pod radiátorem, dodávali 20cm prodlužky.

Registrace
    Mar 2008

Na výstupu z pumpy klidně 90 stupňů fitinku dejte, ta pumpa to opravdu nepozná

jinak záleží na vás jak si to uspořádáte...pro mě je nejlepší klasická ověřená cesta z pumpy do VGA, pak chipset, pak CPU, pak nahoru do radiátoru a pak přes flow meter zase do pumpy. na výstupu z pumpy a na výstupu z cpu bloku by to asi chtělo Lko, jinak je to řekl bych OK. Na nějaký vypouštěcí ventil bych kašlal, nikdy jsem to nepoužíval. Klasická kombinace miska + hadr + papírové utěrky mi na vypouštění čehokoliv zatím vždy stačila

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Ok, objednám tedy 2 fitinky do L a ten průtokovej měřič teploty a měl bych bejt (snad) zase na chvíli hotovej.

Koukal jsem ještě po internetu na sluchátka. Docela se mi zalíbily Sennheiser 360 G4ME (v nabídce je nemáte, jen 350) http://avmania.e15.cz/sennheiser-pc-...-nejnarocnejsi. Co vy na ně jako odborník?

Registrace
    Mar 2008

Sennheisery jsou obecně hodně slušné ale tenhle model neznám takže nedokážu posoudit...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak jsem zase jednou trošku kutil. Vodník je tedy snad už ve finální verzi - viz https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink a detail https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink, zepředu https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink. Flow jsem posunul až dolu (aby mi dosáhly kabely bez prodlužek na aquaero) a zpět do expanzky jsem udělal "vracečku" z 2 L-fitinek.

Překvapilo mě, že:

* Průtok se snížil o cca 15% (z 105 l/h na 90). Vadí to, že ta hadice vede pod expanzku, nebo ty 2 L-fitinky?

* Tím pádem o dost stoupla teplota (víc než 5 stupňů, ale to by alespoň z části mohlo být "létem" a zavřenou bednou).

* Ty 2 čidla na teplotu vody (jedno vede do aquaero, druhé na analog display) se liší i o 2 stupně. Kterému mám věřit víc? Zapojena jsou ze stran k flow meteru, takže by měly ukazovat stejně.

* Pumpa začala dost vrčet (v noci už dost nepříjemné), Že by moc restriktivní okruh?

Registrace
    Mar 2008

Podle bodu 1, 2 a 4 bych tipnul, že máte buď bublinu v pumpě, nebo někde něčím přiškrcený průtok, například zalomenou nebo zmáčknutou hadicí. Podle fotky to ale vypadá ok, tak nevím...

Co se týká těch čidel - těžko říct. Chtělo by to infra teploměr a změřit to

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Hadice jsou zmáčknuté maximálně o milimetr v místě kde jsem je svázal. Ten průtok se zlepšuje z původních 80 až na 95 l/h, ale stále to je o 10 míň, než před instalací těch 2 L-fitinek. Při startu jela pár sekund pumpa naprázdno, protože jsem nestačil do expanze dost rychle lít kapalinu. Jak s tou bublinou v pumpě?

Registrace
    Mar 2008

Stačí pumpu párkrát otočit na bok nebo s ní nějak zaklepat a bublina by měla vyplavat...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Hmmm... tak ať jsem klepal jak jsem klepal a natáčel, nic jsem nevyklepal (průtok se nezměnil). Jen jsem dosáhl toho, že pumpa zase nasála vzduch z expanze. Třeba se to nějak "spraví" samo.

Taky to vypadá, že se průtok mění s teplotou vody. Při 26 stupních je 88 l/h, při 41 už 96 l/h.

Jinak dalším krokem bude kompletní likvidace SATA v počítači. Už mám objednaný PCIE SSD OCZ Revodrive a NAS Synology 211+ (2x3TB v mirroru), tak bude počítač zase tišší
    Naposledy upraveno uživatelem Ondar: 10-07-2011 v 09:50

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. rada s volbou komponent pro vodníka
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-05-2014, 20:18
  2. Prosím o kontrolu položek pro vodníka
    Od Míra, Plzeň v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-01-2014, 19:18
  3. Poraďte mi prosím s výběrem graf. karty .)
    Od Drepo02 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-01-2013, 10:41
  4. Pomoc s výběrem komponent
    Od NEXUSSPlay v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-06-2012, 09:34
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-06-2012, 19:44