Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 110

Téma: Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Chytrý telefon - ano či ne?

Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak? Patříte i vy k uživatelům, kterým nestačí jen telefonovat a psát SMS? Jaké má chytrý telefon výhody a stojí to za to? A existují i nějaké nevýhody? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak?
    Není. Dodnes používám Nokii 5110 . Už 7 let. Bez závady (pouze jsem měnil baterii za výkonější). Telefon používám opravdu jen na telefonování a občasné SMS zprávy. Na ostatní věci mám k tomu určené zařízení.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Kdybych před rokem neztratil svoji 6230i, tak ji mám dodnes. Nemohl jsem si stěžovat. Pak jsem pořídil N97 mini, ale ve finále využiju klasicky volání, sms, budík... Samozřejmě mi i přislo vhod připojení na internet nebo hry při krácení dlouhé chvíle. Sem tam využiju některou z jeho vymožeností, ale nijak pravidelně.

Největší nevýhodou všech těchto samrtphonů je pak relativně malá výdrž baterie - ty displeje jsou strašný žrouti.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Sommer Zobrazit příspěvek
    Největší nevýhodou všech těchto samrtphonů je pak relativně malá výdrž baterie - ty displeje jsou strašný žrouti.
    V tomhle ohledu jsou výborný nedotykový Symbiany (E52, E71/72, E5,...). Ne příliš náročnej displej, obstojná baterka, slušně si to spravuje napájení a ve výsledku pohodová výdrž.

Neregistrovaný

No podle mě, pokud se tomu říka telefon, tak nechápu, co na něm má být vlastně chytrého. Telefon je na telefonovani a ne na to, abych věděl kudy kam mám jet a podobně. Přece jen "ruku na srdce". Kolik z nás pak takový "chytrý" telefon vubec využije alespoň z 50%

Začínal jsem na Motorole t2288 když opomenu malou paměť na SMS a čísla, tak mi v té době stačila. Když začala mít problémy, koupil jsem T630 od SE a to byl telefon, který jsem již plně nevyužil, plně ale vyhovoval. Teď mám zase od SE model ELM J10i2 no a jen vzpomínám na tu starou T630 . Možná ji ještě zkusím opravit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Mám Nokii 2730 Classic...takže klasicky "nechytrý"...používám hlavně na telefonování, SMS a budík - občas nějaká ta hra, hudba nebo jízdní řády na netu . Lákají mě ale Nokie se Symbianem s klávesnicí ve stylu blackberry.

Občasný diskutér Avatar uživatele bandolier.wz
    Registrace
    Apr 2008

ja mam uz 7 let nokia 6310i pouze na telefonovani, sms a upominky
    chytry tel neplanuji

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Já mám léta N91 (začínal jsem na Dancallu, přes MDA a nakonec jsem se vrátil zpět k Nokii - taková nostalgie k 7110)... Blbý je, že se dneska už nevím čím N91 nahradit. Sice jsou všechny mobily chytrý, ale "chytrý" ve smyslu užitné hodnoty už ne (kovový kryt, os, rozpoznávání hlasu, výdrž, čitelnost displeje na slunci atd.)

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Teď mám třetí - postupně WM5, WM6 a Android.
    Můj příští telefon bude taky "chytrý", ale s Androidem nejsem spokojen, takže WP7 nebo WebOS.

Pravda je, že z funkcí chytrého telefonu využívám pouze málo, ale popravdě, stálo by mi to za to, i kdyby taková funkce byla jen jedna, smartphony už dnes vůbec nejsou drahé.

Registrace
    May 2008

Si kup Wibraina - chytrý jak rádio a i tomu chmatákovi co mi ho šlohnul se líbil

Neregistrovaný

Chytrý telefon je stupidní výraz pro takové zařízení, já vždy říkám že mám kapesní počítač co umí navíc telefonovat. A takové mašinky už používám víc jak 6 let, aktuálně mám Samsung Galaxy S2 a po přechodu z Windows Mobile objevuju možnosti Androida. Řekl bych že nebude trvat moc dlouho a bez podobných zařízení se neobejdeme, vždyť už s tím jde i platit Pokrok nezastavíš

Nováček
    Registrace
    May 2009

Už léta používám Nokii 6233 a to k mé naprosté spokojenosti - využívám ji k volání, občasnému prohlížení internetu (pouze informace - jízdní řády, zpravodajství,...), a především jako databázi kontaktů a poznámek a jako turistickou navigaci (TrekBuddy). Zejména kvůli té navigaci bych uvítal něco s kvalitnějším a větším display, podporou SDHC a rychlejším procesorem - to ale naprosto neznamená že chci chytrý telefon - pro mé využití mi bohatě stačí Series 40 s větším (3,5") display pokud možno SAMOLED nejlépe s tvrzeným sklem (GORILLA) ideálně s interní GPS a co největší baterií.
    Pokud bych šel někdy do telefonu s operačním systémem, tak jedině takového, který bude plně funkční i bez datového připojení (leda by paušál za data byl max 1Kč/den - klidně s 100MB FUP) - tzn. pravděpodobně ne Android a bude ho možné plně využívat ve spojení s PC (přes BT, kabel, případně WiFi) - bohužel NOKIA poslala Symbian k vodě.

Noxikk

Osobne si mysli, ze pro 95% populace chytre telefony nejsou. Temto lidem maximalne zkomplikuji zivot slozitosti a mizernou vydrzi na baterie. Ale tomu zbytku jsou schopny usnadnit zivot. Ja osobne pouzivam doposud klasicky mobil a PDA, protoze soucasne chytre telefoly jsou schopny nabidnout s bidou polovinu toho, co tato kombinace.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ač mám již několikátý telefon až nyní mám "chytrý" telefon - N900
    Úplně první telefon byl Sagem RC922, Sony CMD J7, poté následoval telefony Siemens M65 a Siemens S65, poté SE 550i a následně SE W910i (asi nejhorší mobil, co jsem kdy viděl).

Co bych rozhodně nikdy nechtěl je telefon se Symbianem. Jeden doma je (Nokia N97) a tento operační systém mi opravdu nesedí.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ač mám již několikátý telefon až nyní mám "chytrý" telefon - N900...
    Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách
    Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain http://notebook.cz/clanky/recenze-no...008/wibrain-b1

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05
  2. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2013, 18:44
  3. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?