reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou používáte myš?

Pavel Kovač (374)|17.5.2006 23:27
[QUOTE=Zdeněk Kabát]Bez jednoho měsíce ji mám dva roky a levé tlačítko mi začlo malinko zlobit asi dva měsíce zpátky. Jasně že to není nesmrtelná myš, nicméně používám ji poměrně dost (kolem 6 hodin denně u počítače - internet, Photoshop, Hledání min :-), takže ta životnost je slušná. Až se mikrospínač odporoučí úplně, asi do ní půjdu zase, protože poměr cena/kvalita/životnost mi vyhovuje. Jo a ještě teda nemusí každému vyhovovat kolečko, trochu se poviklává, ale funguje spolehlivě a používám i rolování do stran (ve hrách by bylo problémové).[/QUOTE]
Asi mas stesti. Jen mi zustava zahadou proc MS neudelal inovovanou verzi dkyz o tehle problemech musi vedet. Treba na to vyjde zaplata co si stahnes z update.microsoft.com :-)
SmartMole (297)|18.5.2006 18:30
[QUOTE=Zdeněk Kabát]Bez jednoho měsíce ji mám dva roky a levé tlačítko mi začlo malinko zlobit asi dva měsíce zpátky. Jasně že to není nesmrtelná myš, nicméně používám ji poměrně dost (kolem 6 hodin denně u počítače - internet, Photoshop, Hledání min :-), takže ta životnost je slušná. Až se mikrospínač odporoučí úplně, asi do ní půjdu zase, protože poměr cena/kvalita/životnost mi vyhovuje. Jo a ještě teda nemusí každému vyhovovat kolečko, trochu se poviklává, ale funguje spolehlivě a používám i rolování do stran (ve hrách by bylo problémové).[/QUOTE]

No já ji už měnil dvakrát...jednou po půl roce a pak po roce! :-)
Už se teším až odejde znova a koupím si něco lepšího! :-)
Quakes (7)|22.5.2006 00:49
Dlouho jsem měl Logitech dual optical (má 2 snímače, mám stále jako záložní), teď už něco přes rok používám Logitech MX 518 a naprostá spokojenost.
Samja (7)|23.5.2006 06:59
Mám Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 a jsem maximálně spokojen,nejlepší model od Microsoftu.
Coroner (6)|1.6.2006 21:29
mám 5-ti tlačítkovou Genius netscroll+, ale už je na cestě MX518. U toho geniuse mi začlo zlobit kolečko, sem tam se pootočí o pozici jak se mu zachce.
dj.best (9)|23.6.2006 21:27
Microsoft Laser Mouse 6000 OEM ! Ma to nejlepsi kolecko jake jsem zatim mel moznost na mysi vyzkouset ! jisty stisk, docela dost tuhe a relativne tezke scrollovani s "cvakanim". pro me laska na prvni dotek :)
Wlcheck (86)|26.6.2006 10:57
Mám 2, jednu Genius optiku (typ si nepamatuju) k pracovnímu NB a pak jednu hooooodně starou A4tech (kulička, 2 scroll kolečka do T), funguje už tak 5 let a stále bez problémů... :)
[CZ]mike (25)|26.6.2006 19:00
2x IE4.0 u obou mi odeslo leve tlacitko! Rozebral jsem ji ,misto pod mikrospinacem(a jeste pod PCB) sem podlozil kouskem kuze z pasku - je to OK.

//použivám je již 2 roky
Obumbrata (57)|29.6.2006 00:35
Mys nemam :) hmm ale kebyze si mam mys kupit tak asi razor abo logitech ale inac pouzivam klavesnicu a wacom tablet intuos 2 A4 format uplna parada aj na hry okrem akcnych :) ale generals sa s tym hra nadherne :)
ctrl_j (55)|29.6.2006 12:35
MS Wireless IE 2.0 a kabel uz nikdy nechci ani videt :) Ted planuju MX 610
Beefeater-64 (20)|30.6.2006 09:45
MX518 super hlodavec:D
xIndian (14)|30.6.2006 11:57
1,5 roku používám Logitech MX 1000. Max. spokojenost
Withman (1337)|6.7.2006 23:09
Cca 14 dní novou MX518 (velká spokojenost, hlavně co se klikaní týče, předchozí byla hrůza :D) + celkem dobrou podložku, jenž jsem dostal ke casu (je i protiskluzová a má tvrdší povrch - opravdu perfektní)

Předtím snad 2 roky MS IntelliMouse 4.0A, z počátku celkem dobrá, po půl roce se začala vyklikávat, po roce to bylo ještě horší a po jeden a půl roce jsem do ní musel denně mlátit, aby aspoň na 3. pokus klikla, jinak kolečko, snímání, pohyb byly celkem v pohodě :D

V práci mám Genius Netscroll za 111Kč, je tam už hodně dlouho a úplně bez problémů, nevyklikaná, jezdím jen po strakatém stole a je to OK ;)

Jinak doma ještě u noťasu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , sice je malá a docela jsem si s ní zvykl :)
k.a.n.a (27)|6.7.2006 23:47
já používám tuto sice není nejlepší ale mně stačí Genius NetScroll+ Eye a moje vysňěná je logitech G5,ale nevím jestli se do ní vyplatí jít...
TommySv (3)|7.7.2006 16:43
Logitech G5 je parádní, teda hlavně na hry jenom ta cena není moc pěkná.
DZer (52)|6.8.2006 15:48
Nejvíc používám Logitech MX900 Bluetooth optical ...mám jí už asi dva roky a apsolutní spokejonost + mám zapojenou ještě clasiku Genius NetSroll+ co kní dodat, když se hodnotí kavalitaXcena tak tadla je nej.... dvě myši mám protože s geniskou hraju Q3(nak sem si nemoch odviknout :-) ) a někdy se hodí když jednou začas zapomenu na noc dát nabít bezdrátovou.....
Architect (232)|6.8.2006 17:04
Tak mám novou myš A4Tech X-750 F. Sice nemám podložku a na mém dřevěném stole je při max. rychlosti a 2500 DPI nepoužitelná, ale rozhodně jsem spokojenější, než se svou starou Logitech "standart".:)
wizaard (913)|7.8.2006 00:30
Genius NetScroll EYE P/S2 za pár korun ;)
daenis (63)|7.8.2006 07:24
Pouzivam MS Wireless IntelliMouse Explorer- cierna koza takze aj cez horuce dni sa myska nesmyka a clovek ked ju drzi ma velmi prijemny pocit. Rozmyslal som na produktom od dalsieho vyborneho vyrobcu Logitec, ale ten vyraba mysky s hrozne klenutym chrbtom a pre mensie ruky to nie je prilis vhodne. Pracujem s grafikou a som velmi spokojny. Hry hravam velmi zriedkavo ale nemal som snou problemy. Pod nou mam podlozku HAMA za 400Sk aby sa neopotrebovali teflonove bezce a tym neznizila plynulost pohybu mysky. Original baterky dodavane s miskou Energizer vydrzali 9 mesiacov a to pracujem okolo 5 hodin denne! Obycajne najlacnejsie baterky v nej vydrzia cca 3-4 mesiace.

http://www.microsoft.com/cze/hardware/mouseandkeyboard/productdetails.aspx?pid=002
SmartMole (297)|7.8.2006 17:57
Tak už mi podruhé odešlo levé tlačítko u Microsoft InteliExplorer 4.0A...takže jsem si trochu připlatil a pořídil Razer Krait...zatím naprostá spokojenost! :-)
wert668 (34)|7.8.2006 18:37
Ještě z předprodeje mám Logitech MX500 a jsem maximálně spokojen.
tequilla (1015)|8.8.2006 09:52
Mysi jsem vystridal opravdu hodne (snad me za tuto vetu nenapadne nejaky ochrance prirody) - od noname pres Genius, A4, Logitech, atd. - a v soucasny dobe pouzivam Razor Diamondback Plasma LE. Az na to, ze z ni mizi napisy na "brisku", tak jsem spokojeny a hodne spatne se potom kazdej den zvyka v praci na OEM mysi (zn. Logitech nebo Microsoft).
Oneeye_IO (14)|13.8.2006 23:18
Tak se dívám, že je tady dost přeLogitechováno a přeRazerováno :D .
Já mám A4 X710F, není to ultra gamingová myš, ale já to tak neřeším a za ty peníze jsem spokojen :) :rolleyes:.
Keymaster (65)|14.8.2006 00:29
[QUOTE=tequilla]Mysi jsem vystridal opravdu hodne (snad me za tuto vetu nenapadne nejaky ochrance prirody) - od noname pres Genius, A4, Logitech, atd. - a v soucasny dobe pouzivam Razor Diamondback Plasma LE. Az na to, ze z ni mizi napisy na "brisku", tak jsem spokojeny a hodne spatne se potom kazdej den zvyka v praci na OEM mysi (zn. Logitech nebo Microsoft).[/QUOTE]

heh, mám tu samou a ten nápis se taky (zřejmě potem) vygumoval ;). Akorát teda z něj zbylo jen to "k" na konci, tak to se teď snažím dogumovat ;). Rozdíl v kvalitě snímání myší jsem nikdy nepozoroval (od nejlevnějších po nejdražší modely), akorát tahle neustřeluje. Ale zase má rozpačitou ergonomii... mám velkou ruku :(
mech13 (5526)|14.8.2006 00:50
[QUOTE=GeniusV]Tak už mi podruhé odešlo levé tlačítko u Microsoft InteliExplorer 4.0A...[/QUOTE]
ze ty hravas diablo?:) ja mam na mysi stesti, jeste sem zadnou neodrovnal.
dlouho sem mel MS intelimouse, presel sem na MS wheel mouse optical a maximalni spokojenost. mam rad velky mysi co vyplnijo dlan, tak ji taham i k NB. nechapu jak nekdo muze delat s tema miniaturnima mrzakama co jsou "k noutebooku"... neni nad velkou pohodlnou mys. na mysi od MS co sem mel nedam dopustit
tequilla (1015)|14.8.2006 09:35
[QUOTE=Keymaster]heh, mám tu samou a ten nápis se taky (zřejmě potem) vygumoval ;). Akorát teda z něj zbylo jen to "k" na konci, tak to se teď snažím dogumovat ;). Rozdíl v kvalitě snímání myší jsem nikdy nepozoroval (od nejlevnějších po nejdražší modely), akorát tahle neustřeluje. Ale zase má rozpačitou ergonomii... mám velkou ruku :([/QUOTE]

[QUOTE=tequilla]Mysi jsem vystridal opravdu hodne (snad me za tuto vetu nenapadne nejaky ochrance prirody) - od noname pres Genius, A4, Logitech, atd. - a v soucasny dobe pouzivam Razor Diamondback Plasma LE. Az na to, ze z ni mizi napisy na "brisku", tak jsem spokojeny a hodne spatne se potom kazdej den zvyka v praci na OEM mysi (zn. Logitech nebo Microsoft).[/QUOTE]

Me ergonomie u Razeru (ac mam take vetsi pazoury) vyhovuje vic nez treba u mysi Logitechu, ktery mi prijdou tak nejak baculatejsi. Jinak napis z toho briska mi zmizel opravdu rychle a nemit si ruce, mam tedka na dlani misto cary zivota napis "Diamonback"...:D :D :D
Keymaster (65)|14.8.2006 12:27
no já jsem levák, komp sdílím s pravákama, takže moc na výběr nemám, myš musela bejt symetrická ;). Kdyby byl ten razer o pár cm větší, byl by to ideál ;)
boboco (1987)|17.8.2006 10:10
[quote=Mr.Nigga]Microsoft Laser Mouse 6000 a nemůžu si ji vynachválit :)[/quote]

Mám ji taktéž a je super, jen tlačítkům by neuškodil jemnější stisk...:rolleyes: Ale jinak super.
SmartMole (297)|17.8.2006 17:49
[QUOTE=mech13]ze ty hravas diablo?:) ja mam na mysi stesti, jeste sem zadnou neodrovnal.
[/QUOTE]

Tenhle model byl vyloženě špatný...když jsem přišel do CzC, tak hned jak viděli tu myš, hodili ji do krabice a ani ji nekontrolovali. Pak mi dali dobropis a já odešel s Razer. Zatím spokojenost! ;-) Ale jinak byla dobrá!
miskoboss (31)|18.8.2006 10:05
ja mam razer diamonback plasma LE
skvela mys, nemuzu rict zadnou negativni zkusenost

pristi moje mys bude Logitech
proste proto, abych mohl porovnat s Razerem
missedTBS (2)|23.8.2006 13:33
Dlouho jsem pouzival ruzny potkany tak okolo 500K, ale nedavno jsem si poridil Logitech G7 bezdrat a uz ted vim, ze si uz nikdy nekoupim prumer. mys...

dopucuju vsem
miskoboss (31)|23.8.2006 14:18
[QUOTE=missedTBS]Dlouho jsem pouzival ruzny potkany tak okolo 500K, ale nedavno jsem si poridil Logitech G7 bezdrat a uz ted vim, ze si uz nikdy nekoupim prumer. mys...

dopucuju vsem[/QUOTE]

jeste abys na ni za ty penize nadaval
missedTBS (2)|23.8.2006 22:20
[QUOTE=miskoboss]jeste abys na ni za ty penize nadaval[/QUOTE]

No to jo...
FanATIk (47)|27.8.2006 18:38
Momentalne mám Microsoft Wireless laser mouse 6000 (1000 dpi), nikdy by som ju však nekupoval, našťastie ma nestala ani korunu, vyhral som ju na prezentacii Microsoftu spoli s klavesnicou ako Wireless Desktop 6000. Klavesnica je super (už 6 mesiacov ide na tie iste baterky), myš sa veľmi rýchlo opotrebuváva, lave tlačitko už sem tam pri bežnej praci nereaguje (naštastie pri hrani ide), neni stavana na tak časte použivanie. Takže tolko
FanATIk (47)|27.8.2006 18:49
škoda už len že neni nejaky MouseMark, benchmark aj na myši :) takže teraz to vyzera že najbližšie kupujem MX518, dufam že ešte cena klesne uvedením nových "Logitech Revolution" modelov
Frog (510)|1.9.2006 19:20
[QUOTE=FanATIk]Momentalne mám Microsoft Wireless laser mouse 6000 (1000 dpi), nikdy by som ju však nekupoval, našťastie ma nestala ani korunu, vyhral som ju na prezentacii Microsoftu spoli s klavesnicou ako Wireless Desktop 6000. [/QUOTE]

Chapem ťa, ja mam to iste.
Konnor (278)|4.9.2006 10:40
Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

před tím jsem měl genius netscrol optikal, ale ta byla úplně na, no ani ne na dvě věci
eraser (0)|4.9.2006 11:39
Mám od 12/2002 veterána Logitech MX300 a stále dobre slúži...
BlackFrog (563)|4.9.2006 20:32
mám nějakej levnej model Genius Optical a naprostá spokojenost... nepotrpim si na žádný multifunkční tlačítka ani super ergonomii, stačí mi že už čtvrtym rokem dobře slouží:-)
wolf007 (653)|4.9.2006 21:08
do posud jsem pouzival genius netscrol + optical variantu na ps2,vymenil jsem ji protoze uz mela nabehano 4roky,momentalne pouzivam logitech pilot mouse optical ps2 a jsem spokojen
Kerry (69)|4.9.2006 21:13
Teď už čekám na Razer Diamondback Plasmu, už se nemůžu dočkat.
HonzaSi (142)|2.11.2006 17:10
[QUOTE=Kerry]Teď už čekám na Razer Diamondback Plasmu, už se nemůžu dočkat.[/QUOTE]

Těš se, stojí za to. Já ji koupil bráchovi, vyzkoušel a pak si pořídil pro sebe Copperhead. Stejná ergonomie, laser senzor a navíc není tak svítivá, jen to blikající logo mě trochu štve, nevíte někdo jak to zrušit bez ztráty záruky?
SpeedFilip (213)|2.11.2006 18:50
Mam bezdratovu opticku s koliskou na nabijeni a sem spokojen;
Zn. Active
tgfh (2985)|2.11.2006 19:40
Vidím, že tady je hodně lidí co používá kvalitní myšky, to já k nim rozhodně nepatřím!
Mám (ani nevím co to je), ale je to myš. Vidím těžko čitelný nápis Genius, tak je to asi Genius. Ze spod svítí červeně z toho usuzuji, že je to optické myš. Dal mi ji kdysi strýc, protože si kupoval novou. Mám ji už víc než rok a pohybuje s kurzorem na monitoru dobře. Nemusím ji čistit jako kuličkovou myš což je asi její největší předností....

Ne dělám srandu! :D . Ale je pravda, že mám obyčejnou Genius NetScroll+ Eye. Optická 400dpi.
boboco (1987)|2.11.2006 20:03
[quote=tgfh]Vidím, že tady je hodně lidí co používá kvalitní myšky, to já k nim rozhodně nepatřím!
Mám (ani nevím co to je), ale je to myš. Vidím těžko čitelný nápis Genius, tak je to asi Genius. Ze spod svítí červeně z toho usuzuji, že je to optické myš. Dal mi ji kdysi strýc, protože si kupoval novou. Mám ji už víc než rok a pohybuje s kurzorem na monitoru dobře. Nemusím ji čistit jako kuličkovou myš což je asi její největší předností....

Ne dělám srandu! :D . Ale je pravda, že mám obyčejnou Genius NetScroll+ Eye. Optická 400dpi.[/quote]

Já mám laserovou obludu Microsoft Laser Mouse 6000 v1.0 s údajným rozlišením 1200dpi. Vyměnil jsem ji poté, co mi jeden levnější optický Logitech (typ si nepamatuju, už ho doma nemám) nechtěl jezdit na černé ERGO-podložce. S tímhle laserovým hlodavcem jsem 100% spokojen, citlivost je naprosto nádherná a boční tlačítka jsou silně návyková:D. Navíc jsem tuhle myší potvůrku koupil v OEM verzi kolem 500,-kč což je hoooodně pěkná cena:thumb (v krabici jsem ji viděl prodávat i za 1 600,-:eek:). Jediný problém je, když si člověk jednou zvykne na laserovku, nadává pak na každou, byť sebekvalitnější optiku:rolleyes:
Smeli (2302)|3.11.2006 01:19
Konečně Diamondbacka :thumb :thumb :thumb
Twif (24)|3.11.2006 18:37
Logitech MX518 s podložkou od Novy.... Maximální citlivost a rychlost ukazatele, vřele doporučuji :)
Spectro (17)|3.11.2006 20:44
ja mam A4 OP-620.. byla sice dost levna,ale sem s ni celkem spokojenej,hlavne s vahou.... a pred tim sem mel jeste kulickovou mys od geniusu:D
Frog (510)|3.11.2006 21:54
[QUOTE=boboco]Já mám laserovou obludu Microsoft Laser Mouse 6000 v1.0 s údajným rozlišením 1200dpi. ...[/QUOTE]

presne, niekedy podvedome hladam tie tlacitka aj na inych mysiach ked nie som pri svojom PC :D mam ich ako copy a paste, vyrazne to urychluje pracu.
Inak mam to iste ale v prevedeni bez kablu. Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 (1000 dpi). S tým rozlišením to beriem ale s rezervou. Mnoho optických myší, su presnejšie. Najbližšie beriem asi Logitech MX518, kamarat ju ma aj s vynikajucou podložkou, ani som mu ju nechcel dat do ruky ked som s nou začal robiť :)

P.S: ja mam tu moju MS 6000 na čiernej podložke, nie su s nou problemy, baterky by vsak vydržali dlhšie pri svetlej podložke
boboco (1987)|3.11.2006 22:04
[quote=Frog]presne, niekedy podvedome hladam tie tlacitka aj na inych mysiach ked nie som pri svojom PC :D mam ich ako copy a paste, vyrazne to urychluje pracu.
Inak mam to iste ale v prevedeni bez kablu. Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 (1000 dpi). S tým rozlišením to beriem ale s rezervou. Mnoho optických myší, su presnejšie. Najbližšie beriem asi Logitech MX518, kamarat ju ma aj s vynikajucou podložkou, ani som mu ju nechcel dat do ruky ked som s nou začal robiť :)

P.S: ja mam tu moju MS 6000 na čiernej podložke, nie su s nou problemy, baterky by vsak vydržali dlhšie pri svetlej podložke[/quote]

Nějakou extra kvalitní optiku jsem asi k dispozici nikdy neměl, proto mě přišel ten přechod na Laser jako vysvobození. Já ty boční čudly používám jako zpět a vpřed při práci ve WIN (je to tak i defaultně nastaveno v XPčkách, vyhovuje mi to). Taky to rozlišení beru s rezervou, důležité je, že jsem spokojen:)