reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

závada notebooku nx 6110

rudyn (25)|14.2.2012 18:31
Prosím o radu s problémem notebooku HP nx 6110.Po zapnutí zdroje se rozsvítí ledky,rozjede se chlazení CPU,bohužel však nesvítí displej.Notebook nereaguje ani na připojení externího displeje.Pokud s touto závadou máte někdo zkušenosti poradte.předem děkuji.
alfah4ns (1040)|14.2.2012 20:31
zkus se snažit různě naohýbat celé tělo. Některé starší ntb měly problémy se studenými spoji u čipsetů, apod., roky na to má, že (to je tak model 2005-2006, ne? )

teoreticky by pak krátkodobě mohlo pomoci zapečení celé MB v troubě. Jinak už koukej po novém, tohle už je stařeček, který si zaslouží svůj odpočinek...
rudyn (25)|15.2.2012 19:08
Díky za odpověd.Jinak samozřejmě mám novější ntb,ale dostaly se ke mě 3 kusy ntb a to nx9420,nc 6220 a nx 6110 od HP a všechny mají stejnou závadu.Takže pouze ze záliby bych chtěl zjistit čím tyto závady vznikají.Ohýbání základních desek jsem zkoušel ovšem bez výsledku.Nevím právě na co se zaměřit.zda se jedná o vadu jižního můstku nebo některého jiného IO.S pozdravem rudyn.
john (877)|15.2.2012 20:30
tady mas navod na "domaci" opravu grafickeho cipu, muzes to zkusit, uspesnost bude "ve hvezdach"
podobnym zpusebem se mi podarilo "opravit" nV7600go, zatim slape...
BTW: ja bych cely MB "zapekal", az kdyz vse selze a NB bude urcen na ND...
honzee (187)|16.2.2012 16:20
http://forum.ntbook.cz/viewtopic.php?f=6&t=975 tady jsem trochu shrnul sve zkusenosti... Jinak obecne moc dobry web na tohle tema.
rudyn (25)|16.2.2012 20:05
Prosím Tě myslíš tím že grafický čip je jižním můstkem nebo pokud ne tak jake může mít tento IO označení?
honzee (187)|16.2.2012 21:32
Tyto modely HP jsou typicke prave poruchou spoju pod south bridge. Nicmene kdyz se zapeka doma, tak nejlepe asi v troube, a tim udelas reflow vsech soucastek najednou...
xmarek (1676)|16.2.2012 21:47
[quote=honzee;494139]http://forum.ntbook.cz/viewtopic.php?f=6&t=975 tady jsem trochu shrnul sve zkusenosti... Jinak obecne moc dobry web na tohle tema.[/quote]Upřímně jsem vůči podobným pokusům dost skeptický. Netvrdím, že to nemůže fungovat, ale...
Např. MAX1779 má Lead Temperature (soldering, 10s) .................................+300°C
Takže ho za 7 minut můžete zrušit a to platí i pro jiné součástky. Když pominu tento fakt, tak vzhledem k tomu, že mám s pájením SMD jistou zkušenost, tak tím můžete lehce dosáhnou toho, že některé součástky najdete na tom plechu. Ano i s podobnou zkušeností jsem se na netu setkal. Dále je třeba zmínit fakt, že některé spoje jsou problematicky opravitelné i klasickou horkovzdušnou pájecí stanicí (kterou také vlastním).

Upozorňuji, že je to pouze můj názor a nikomu ho nenutím. Pouze vyjadřují jistou skepsi, které vychází z jisté zkušenosti.
honzee (187)|16.2.2012 23:17
[quote=xmarek;494169]Dále je třeba zmínit fakt, že některé spoje jsou problematicky opravitelné i klasickou horkovzdušnou pájecí stanicí (kterou také vlastním).[/quote]

Pak je treba provest reball, tedy vymenu kulicek. Ano, doma to neni idealni, ale na mrtve desce je to asi jedno, nemyslite? Ceny opravy v servise nebo cenu nove desky nema cenu zminovat. Snad jedine poslat nejakemu nadsenci, jako je napriklad autor stranek, na ktere jsem hodil link. Nebo trpelive pul roku sjizdet aukro a koupit vyhodne jinou desku, coz je skoro nemozne, protoze odchazi nejcasteji prave desky. Nicmene ja domaci reflow beru jako posledni moznost, kdyz uz neni co zkazit ;-) Mame tu radit v ramci moznosti, ne posilat lidi do servisu, tak se delim o sve zkusenosti a (mnohdy krajni) moznosti.
john (877)|21.2.2012 10:27
[quote=honzee;494164]T...a tim udelas reflow vsech soucastek najednou...[/quote]

"zapeceni" celeho MB? Z toho bych mel docela strach.....
honzee (187)|21.2.2012 11:32
Srovnani s jinymi "domacimi" metodami viz odkaz vyse... Nikdo tu nepise o zazracnem 100% ucinem vseleku, ale o bezplatnem pokusu o vzkriseni Fenixe :)
john (877)|21.2.2012 15:04
to sice jo, ale ja bych sel po konkretnich cipech..., ono uz jen ten disassembling NB neni vetsinou nic pro bezneho uzivatele