Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Čekáte na nové technologie?

Nové technologie se pravidelně objevují na trhu a vždy zastíní předchozí generaci. Vyčkáváte na vhodný okamžik pro nákup nové technologie, nebo si zkrátka vždy koupíte to co aktuálně potřebujete? Jsou nové technologie hnacím motorem vašich nákupů?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Ne. Investuji pouze do odladěných, časem prověřených řešení.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Zdravim,

taky nerad vyhazuju penize za predrazene a neoverene technologie.

Nadhazuji tady otazku - verite napr. ve spolehlivost SSD disku s MLC ?

Dalsi vec - je to jiz pres 10 let, co byly postaveny prvni tovarny na OLED displeje - kde jsou televize s OLED displeji - neni to nahodou tak, ze spolecnosti napred vytriskaji ze stavajici technologie maximum a pak teprve zavedou novou - pekne zlehka, aby na tom zase co nejvic vydelaly? Nejsou tak paradoxne spise brzdou vyvoje?

Je tolik novych technologii, ale nejak se nam v realnem zivote cim dal vic vzdaluji ...

Noxikk

Posledni dobou spise cekam na navrat starych technologii, jako treba synchronizace kabelem, klavesnice, nesenzorova tlacitka, displeje 4:3, atd.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od pspatny Zobrazit příspěvek

Nadhazuji tady otazku - verite napr. ve spolehlivost SSD disku s MLC ?
    Áno a dokonca ešte viac ako pri HDD - dôvodom je princíp fungovania. Ľudia apelujú, že je SSD stále relatívne nová technológia ale NAND čipy tu snami sú už viac ako 20 rokov atp. Rozhodne sa na nové technológie vždy teším.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Rád si "nové technologie" prohlédnu, ale do nákupu se nehrnu. byly časy, kdy to takto šlo., ale to už je dávno, to ještě výrobci prováděli testy a odladění a k zákazníkovi šel produkt fungující. Dneska to funguje úplně jinak. Zákazník zaplatí vyšší částku za to, že produkt je novinka, či nová technologie, a jako bonus se navíc stává zadarmo-testerem. Nové věci kupuji (pokud je nezbytně nutné) vlastně v době, kdy už nejsou nové, mají vychytané mouchy. Některé věci radno nekupovat vůbec, protože nebudou nikdy fungovat ani po stovce upgradů a různých předělávek (viz ASUS O!Play ..... viďte šťastní majitelé toho zázraku). U takových novinek by firma měla zákazníkům platit za pořízení jejich produktů.
    Výše byla poznámka ohledně OLED. Že už ty továrny existují více, jak 10 let. Byl bych zde trochu spravedlivější. Co myslíte, jaká že to je technologie na vašich mobilech? Co se týče TV, tak ony se vyrábí v OLED, ale jsou to malé úhlopříčky a jsou drahé. Taková ta normální úhlopříčka má být k mání snad letos v létě. Ovšem v ČR to bude stát zhruba 150 000 Kč. ..... už vidím ty fronty koupěchtivých občanů, co k popelnicím vyhazují své LCD a plasmy., a nahrazují je OLED TV.
    Také ještě pamatuji časy, kdy televize, rozhlasový přijímač, pračka, atd., atd. fungovaly také 20 let !! Např. moje máma dodnes používá mixer ETA, který byl vyroben roku 1960 ! Prakticky ho používá každý víkend (už více, jak 50 let - bez poruchy). Umíte si to s dnešními NOVÝMI TECHNOLOGIEMI vůbec představit ? Já ani v těch nejlepších a nejoptimističtějších snech.
    Životní praxí jsem také zjistil, že nové technologie nejsou bůh ví jaké terno. Mnohdy je to krok zpět ......... ale reklamní masáže a zamlčení kusu historie techniky udělá mnohdy z neznalých lidí pitomce, co se hrnou za něčím "novým", co je rádo, že dožije záruku.
    Možná teď někomu připadám, jako zpátečník. Kdepak, nenechte se mýlit. To jenom v mém životě už prošlo tolik technologií a novinek, že k tomu všemu mám realistický pohled a nejsem z všeho nového paf. A protože mohu srovnávat s tím, co tu bylo., tak je můj názor takový, jaký je.
    Apropó: Víte, kdo jako první seriově vyráběl TV se čtvrtou žlutou barvou? Vy, co tipujete, že SHARP, tak jste úplně mimo. Na začátku 70-tých let, ještě na obrazovce CRT to byl Panasonic. .............jó, to jsou ty nové technologie..... A takových případů je hafo.
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 06-04-2012 v 14:21

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Zrovna plazma je hezký příklad vyzrávající technologie. První modely, které se sem před lety dostaly, cenou atakovaly půl milionu, musely se pravidelně kalibrovat, měly velkou spotřebu, problémy s životností a vypalováním obrazu ad. Postupným vývojem se podařilo klíčové problémy eliminovat, a osobně ji dnes za ideální volbu pro mainstreamového zákazníka.

Naopak 3D televize jsou v mých očích typickou ukázkou trendy a cool technologie, která je v prvním momentě okouzlující, ale později člověk zjistí, že má mnoho problémů a vlastně se bez ní dost dobře obejde. Až čas prověří její životaschopnost.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No v mém případě ano i ne. Dnes bych třeba mohl říct, že čekám na DVBT2, což je pro ČR pořád tak trochu novinka , abych mohl koupit novou TV. Ta stará CRT ale pořád slušně jede a stejně nemám čas na koukání, tak že mi toto čekání ani nevadí.

Dříve jsem spíš čekal, až nové technologie zlevní. Třeba můj první foťák FZ-10. Počkal jsem si rok a stál o 10000 méně.

Jinak ten hon stále dopředu nepovažuji za nejšťastnější řešení. Nejdřív by se věci měli začít dělat pořádně (třeba jako ten mixér nebo třeba laserovky typu HP 3L).

Na druhou stranu se mi teď líbí vývoj kolem baterií, protože bych si rád koupil další auto s pohonem na elektřinu (což je mimochodem věc stará přes 100 let), tam tedy čekám až to dojde tak daleko, aby to bylo za přijatelnou cenu.

tak že někde ten vývoj pro mě cenu má, jinde si jen klepu na hlavu.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Jenom ještě takový doplněk. Mám doma raritu: funkční remosku z roku 1957! Jako malý kluk si pamatuji, jak v ní rodiče pekli. Já ji naposledy používal v 80-tých letech. Je použitelná i dnes, ale při dnešní ceně el. energie je to zařízení pro boháče. (perlička: Když ji paní v komoře našla, tak ji chtěla vyhodit, že prý co s tím krámem. No, ta si vyslechla teda něco )

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

V naprosté většině případů je zásadní rozdíl mezi skutečně novou technologií a novinkou na trhu spotřební elektroniky. To, že letošní model má oproti loňskému modelu o tři zbytečné funkce navíc a o trošku vyšší papírový výkon ještě neznamená, že jde o novou technologii - ať se marktetingové oddělení výrobce snaží sebevíc. Většina takzvaně nových technologií je jen evolucí s novým marketingovým názvem.

(Ne)spolehlivost současné spotřební elekroniky taky v naprosté většině případů vůbec nesouvisí s tím, jak dlouho je daná technologie na trhu a tedy jak je daná technologie "vychytaná". (Ne)spolehlivost je záměr a věnuje se jí disciplína zvaná "plánovaná životnost" (Planned Obsolescence). Výrobci investují nemalé prostředky na to, aby se výrobek porouchal po naplánované době, naplánovaném počtu zapnutí nebo naplánovaném počtu cyklů a podobně.

Kromě systému plánované životnosti dost dramaticky omezuje životnost výrobků spotřební elektroniky (a i všech výrobků obsahujících nějakou elektroniku) RoHS direktiva Evropské Unie.
    Naposledy upraveno uživatelem Kozousch: 06-04-2012 v 17:05

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ano na nove technologie cekam a fandim jim. I nakupem je podporim. Ale az kdyz cena klesne na rozumnou uroven a je proverena dostatecnym poctem uzivatelu
    SSD - verim jim, uz mam jeden disk doma a jsem velmi spokojen
    Plasma - overena a vypilovana technologie a lidi jak strhany kupujou horsi (muj osobni nazor) LCD, nerozumim tomu
    Remoska z roku 1957 - nevim sice rok, ale remosku podobneho stari pouzivame na chate za destiveho pocasi k priprave pokrmu, rozhodne nevyhazovat, tak kvalitni vyrobek uz nikdo nevyrabi
    Poruchy spotrebicu - ano kazdy dnesni vyrobek ma jednu soucastku oznacovanou jako kurvitko.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Mám rád nové technologie, ale dnes to jde až moc na úkor kvality... Pokud něco potřebuji a využiji, vždy chci něco nového, ale co vydrží... pokud to není nutné, tak si to nakonec kvůli ceně rozmyslím...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jak kdy a jak na co Občas mi přijde, že nová technologie = krok o 30 let zpět.

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Jenom ještě takový doplněk. Mám doma raritu: funkční remosku z roku 1957! Jako malý kluk si pamatuji, jak v ní rodiče pekli. Já ji naposledy používal v 80-tých letech. Je použitelná i dnes, ale při dnešní ceně el. energie je to zařízení pro boháče. (perlička: Když ji paní v komoře našla, tak ji chtěla vyhodit, že prý co s tím krámem. No, ta si vyslechla teda něco )
    Asi budeme značně OT, ale k tvé raritě mám doplněk ... tím doplňkem je samovar po babičce. Párkrát už měl také na mále, ale nikdy jsem ho nedal

SiNTEx

Já se na nové technologie vždy těším, ale je třeba být opatrný a nekupovat bez rozmyslu. Co se kvality týče, s tou je to v poslední době opravdu mizerné. Nám se například videorekordér firmy Philips nebo myš Raptor rozbili jen asi 2 nebo 3 dny po skončení záruky. Jenom k té remosce, tak můj děda ji má taky a funguje dodnes perfektně

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Nerad kupuji něco, co je na konci své životnosti, ale na iPhone ve frontě v den otevření rozhodně stát nebudu, takové lidi považuji za blázny. Počkám vždy pár měsíců - pak už znám recenze, zkušenosti uživatelů, klesne cena. Pak koupím. Ale to, co zatím dostačuje, jen z důvodu, že je na světě lehce vylepšená verze téhož, nevyhazuji.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nové konzole
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 27-05-2013, 20:40
  2. Víkendová diskuze: Technologie Star Treku
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 12-05-2013, 09:50
  3. Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 00:38
  4. Víkendová diskuze: Boomerangové technologie
    Reakcí: 96
    Poslední příspěvek: 06-09-2012, 21:00
  5. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 21:19