reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Boomerangové technologie

Pavel Kovač (374)|31.8.2012 09:28
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Boomerangové technologie[/SIZE]Existuje mnoho nových technologií co využíváme. Jsou však opravdu nové? Není to jen reinkarnace již dávno zapomenuté či nepoužívané technologie? Znáte nějaké takové boomerangové zařízení? Podělte se v diskuzi!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
durib (1141)|31.8.2012 12:01
Např. herní konzole, nebo elektromobily. Zajímavější je spíše existence nějaké technologie desítky let, ale uvedení do praxe stále v nedohlednu (technologie displejů, memristor).
Neregistrovaný (0)|31.8.2012 12:28
[QUOTE=durib;513348]Např. herní konzole, nebo elektromobily. Zajímavější je spíše existence nějaké technologie desítky let, ale uvedení do praxe stále v nedohlednu (technologie displejů, memristor).[/QUOTE]

Jo spousta technologií čeká na uplatnění, ale zrovna memristor by měl být zapomenut, alespoň jako potenciální prvek ram pamětí. Do PC se dostane vir a co s nim dál, aby měl každej modul ramek tlačítko KOMPLETNĚ VYPRÁZDNIT:-D , protože antivir dost často nesvede vyhnat bacila z paměti. Ale pokud by memristor znamenal neselhávající ekvivalent (neomezenej počet zápisů a čtení) k SSD diskům, tak bych byl rozhodně pro.
Ivo Mašek (507)|31.8.2012 12:35
Možná trochu OT: Víte, že elektromobil byl vymyšlen (a postaven) dříve, jak spalovací motor?
Pavel Kovač (374)|31.8.2012 12:44
[QUOTE=Ivo Mašek;513363]Možná trochu OT: Víte, že elektromobil byl vymyšlen (a postaven) dříve, jak spalovací motor?[/QUOTE]

To ale není OT :-)
Vždyť je to přesná ukázka toho jak se něco vymyslelo, zavrhlo a po několika desetiletí se k tomu vracíme.

Podobně tomu je i u různých typů vstřikování (spalovací motor). Zde se možná dočkáme jednou návratu Pumpe Duse namísto Common Rail. Nyní téměř všude v osobních autech nahradil PD z našeho pohledu novější CR, ale co za pět, deset let? :-)
czhunter (775)|31.8.2012 13:33
Ono asi záleží, z jakého důvodu byla technologie "u ledu".

Často se v matematice, fyzice či chemii stává, že je něco objeveno (nějaký postup, algoritmus nebo teorie), ale v dané době nemá žádná využití, proto se jen zapíše a praktické využití se najde třeba za desítky nebo stovky let - nebo nikdy.

Jindy existuje technologie, která je třeba ve všem úžasná, akorát ekonomicky nevýhodná (to se stalo právě elektromobilům nebo OLED displejům), protože ta současná je dost dobrá a má potenciál k vylepšení s nižšími náklady, než zavádění nové. Teprve až se stará zcela vyčerpá, potom bude nahrazena. Přesně tak by se choval každý z vás, kdyby byl majitelem výrobní firmy.

Pak existují technologie, které jsou možné technicky i ekonomicky, ale jsou "morálně nestravivitelné" - třeba klonování lidí k získání náhradních orgánů, nebo politicky neprůchodné. Ale morálka se mění a politici také, třeba na to jednou dojde.

Nakonec pouze technolgie, která trefí správnou funkci, správnou dobu, správnou cenu a správnou společenskou náladu může být úspěšná.
JindraPce (69)|31.8.2012 14:22
No ty elektro-pohybovátka jsou už přes 180 let starý. Vždyť i první auto, které překonalo 100km rychlostní hranici, bylo právě na elektriku :D a to byl rok 1899.

Jinak stačilo by kohokoliv z nás vypustit na neobydlený ostrov a skoro vše by jsme museli vynalézat znovu:) Teď třeba často kroutím hlavou nad dětmi z města, když se dostanou na pár týdnů někam na vesnici. Nejsou schopný skoro nic udělat, vše je pro ně nové.

Třeba mě osobně stačí občas navštívit rodiče a koukat na to, jak věci dělají oni a to je znám celý život a stejně mě pořád překvapují.
KRKoun (0)|31.8.2012 22:32
Jako typický zástupce boomerangové technologie mě napadlo 3D s aktivními brýlemi. Tuším, že jedna z prvních (ne-li první) byla nVidia s první GeForce, což je takřka deset let... I když i dnes tato technologie klopýtá bez užití 600Hz plazmy...

- - - - doplněno - - - -

No a hned v návaznosti, u grafických karet mě trklo SLI/CrossFire, prve viděné u 3Dfx Woodoo 2...
Luk Skywalker (82)|1.9.2012 15:34
3D filmy, v jednom časopise jsem četl, že poprvé to zkoušely před 2. světovou válkou a nyní to máme zde znova, i když technologie pokročila.
Ivo Mašek (507)|1.9.2012 18:00
[QUOTE]v jednom časopise jsem četl, že poprvé to zkoušely před 2. světovou válkou[/QUOTE]
Ano, je to pravda. Australský historik Phillippe Moore našel v berlínských archivech dvě kopie filmových pásů (zřejmě z období konce 30-tých let), které byly prvními pokusy o 3D snímky. Jedná se o dva filmové pásy označené Raum Film. Byly natočeny na 35mm kameru za pomoci dvou objektivů. Oba filmy mají třicetiminutovou stopáž.
geronimoh (18)|1.9.2012 21:26
Dnes byl na ČT2 dokument o Egyptských pyramidách a byly tam zajímavé informace. Třebas to, že Egyptská vláda dala příkaz tajit turistům, že na pyramidách jsou rytiny helikoptér, letadel a také žárovek. Dále tají, že v pyramidách a okolí se našlo hodně takzvaných bagdátských baterií, tedy tisíce let starých baterií, které mohly být v Egyptě pouižity při stavbě pyramid. No a padlo tam mimo jiné i to, že by dnešní inženýři asi nebyli schopni takové pyramidy postavit a staří Egypťané zřejmě znali technologie, které byly zapomenuty.
KRKoun (0)|2.9.2012 11:05
Tak minule konspirace ve vesmírném výzkumu a nakousnutý Daniken je tu zase?

Jeronimoh:
Doporučuji nějakou starší knížku od C. W. Cerama (Bohové a učenci), některá zmíněná fakta za tu dobu vzala za své, ale jedna poznámka autora stojí za to. Zmiňuje jak Egypťané stěhovali některé velké exponáty do Káhirského muzea - vzali pár "klacků" a šup, monument byl tam, kde měl být - nepodceňujte důmysl a vůli lidí.

Baterie možná ano, spekuluje se o tom, že některé kultury znaly galvanické pokovování, totéž můžeme obecně říci o zpracovávání kovů, ve kterém některé kultury značně předběhly svou dobu.

Chce to trochu nadhledu...
Ivo Mašek (507)|2.9.2012 11:28
Není to tak dávno, co na History Channel dávali asi 12-ti dílný pořad o mimozemšťanech zde na Zemi za dob Majů a Faraonů. Já to tu nebudu rozepisovat (sem to nepatří), ale chtěl bych ohledně toho říci, že nic není černobílé. V tom serialu vystupovala řada badatelů, kteří mají příslušná vzdělaní a nejsou to žádní samovzdělanci. Lidé typu Daniken tam byli v hodně velké menšině. Spusta věcí tam byla dokázána a i tzv. seriozní vědci se k tomu začínají stavět trochu jinak, než ještě před "pár" lety. Jsou prostě tak trochu zkostnatělí.
czhunter (775)|2.9.2012 13:51
[QUOTE=geronimoh;513477]No a padlo tam mimo jiné i to, že by dnešní inženýři asi nebyli schopni takové pyramidy postavit a staří Egypťané zřejmě znali technologie, které byly zapomenuty.[/QUOTE]O té první části pochybuju, protože dnes už existují na světě tisíce staveb, které jsou mnohem komplikovanější než pyramidy (což je v zásadě jen kupa hranatých šutrů naskládaných na sebe s nějakými dutinkami uvnitř).
Ta druhé část jistě pravda je. Obecně máme tendenci vidět vše v minulosti primitivnější, než to ve skutečnosti bylo.
Některé mýty o minulosti vznikly až poměrně nedávno - jako se třeba dnes traduje, že "ve středověku si lidé mysleli, že Země je placatá". Ve skutečnosti 99% lidí ve středověku nikdy nepřemýšlelo o tom, jaký má Země tvar a to jedno procento, které to potřebovalo vědět (fyzikové, kartografové, učenci, ...) věděli už od starověku, že Země je přibližně koule.
KRKoun (0)|2.9.2012 14:12
Ivo Mašek:
Ano, přesně, zkostnatělí, aneb Ameriku objevil Kryštof Kolumbus a Mayové neznali kolo - podobných příkladů by se našlo vícero. Dnes už víme, že nejen Egypťané možná dost dobře znali mořeplavbu (a Maye) a že jednotlivé kultury nebyly tak izolované, jak si myslíme a probíhal mezi nimi čilý, nejen obchodní, kontakt. Obecně narážíme především na to, že moderní lidé se považují za ty "nej" a své starověké předky pokládají za tlupy primitivů - ti potom nevycházejí z údivu a spřádají kdejaké pochybné teorie. Mimozemšťané jsou krajně nerelevantní záležitost, vzhledem k náročnosti mezihvězdných letů, čímžto směřujeme k zásadnímu "Fermiho paradoxu".
Ivo Mašek (507)|2.9.2012 15:37
[QUOTE]a Mayové neznali kolo[/QUOTE]
No oni podle toho dokumentu by měli teoreticky znát laser (:confused:). V Peru archeologové našli staré kameny (více jak 2 tisíce let před. n. l.), které byly přesně opracovány, vyhlazeny a o jejich hrany se dalo říznout, jak byly ostré. Dnešní odborníci na práci s kamenem se shodli, že takové opracování kamene je problém i dnes (ne nemožný, ale málo firem to umí - má technologii - laser). .... takových věcí tam bylo mnohem více. Např. soška letadélka (v té době letadlo? :confused:). Opět, nález starší jak 2 tisíce let př. n. l.). Technici podle té sošky postavili maketu - a ono to létalo, a jak hezky !? Jak říkám, to by jsi musel celý ten serial vidět, tam takových věcí je spoustu a spoustu. Kdo to neviděl, tak se s ním o tom těžko mohu bavit. byl bych aspirantem na blázinec
KRKoun (0)|2.9.2012 15:53
Žádný strach, za blázna vás považovat nebudu.

Zmiňovaných nálezů je hodně, vezmeme-li v úvahu možnost padělku (vzpomeňte na rukopisy), jisté mezery v radiokarbonové analýze atd. atd.

Ano, létající stroj byl podle mně v té době (cca 2000 l. př. K.) znám, stejně jako mnoho jiných věcí... Jen si vemte "jak dlouhou cestu jsme museli ujít" po rozpadu říše Římské abychom znovu objevili akvadukt, silnice a kanalizaci...

Mimochodem tímto narážíme na velmi současné téma - krize morálně/etická/ekonomická - vedoucí k rozpadu a "období temna", většinou to byla právě morálněprávní relativizace, která stála za kolapsem těchto vysoce rozvinutých civilizací.
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 17:20
[QUOTE=czhunter;513506]O té první části pochybuju, protože dnes už existují na světě tisíce staveb, které jsou mnohem komplikovanější než pyramidy (což je v zásadě jen kupa hranatých šutrů naskládaných na sebe s nějakými dutinkami uvnitř).[/QUOTE]
...což je v zásadě enormní množství hranatých šutrů, přičemž jejich rozměry, hmotnost (často převyšující 2 tuny na jeden takový šutr, někdy i násobně více - nejsem si vědom toho, že bychom se ve škole učili, že egypťané používali pro stavbu pyramid jeřáby) a způsob opracování (kdy např. několikatunové kameny ve zdech přihlehlých komplexů mají nerovnoměrné tvary, jež na sebe navazují po všech stranách s takovou přesností, že mezi ně nelze vložit ani list papíru, přičemž jde převážně o velmi tvrdé materiály a navíc - nepravidelné tvary nebyly vždy unikátní, ale některé se opakovaly) je také něco, co neumíme vysvětlit s přihlédnutím k tomu, co jsme si dosud o tehdejší době mysleli - napodobit mnoho tehdejších komplexů by bylo i s dnešní technikou mimořádně obtížné a v některých případech i nemožné (viz Velká pyramida v Gize). Nemluvě o tom, že shodná technika používaná ke stavění zdí z kamenů nepravidelných tvarů bez spojovacího materiálu a s takovou přesností jejich doléhání se vyskytuje na více místech napříč celým světem, včetně mořem naprosto izolovaného Velikonočního ostrova. V uplynulých desítkách let proběhlo i pár experimentů ohledně přepravy a skládání těchto šutrů za pomocí technik a materiálů, o nichž jsme si mysleli, že tehdejší lidé měli jako jediné k dispozici - skončily fiaskem, resp. závěr byl, že netušíme, jak to mohli skutečně udělat. Pro přepravu, sestavování a obrábění materiálů vzhledem k dané době zatím žádné racionální vysvětlení nemáme.

Dutinky uvnitř těchto šutrů - máte na mysli ty dutinky, jejichž půdorys je kruhovitý (nikoli oválný) napříč třeba i metrovým šutrem z tvrdého materiálu, aniž by vnitřek jevil nějaké známky tříštění materiálu?

Ivo Mašek zmiňuje sérii dokumentů, jež znám a znám také další dokumenty o této tématice. Kolem pyramid a dávných civilizací je už známo více než před pár roky a je jisté, že některé dřívější teorie už nedávají smysl a postupně se přehodnocují - bohužel změna dogmatu podobného významu už z principu chvíli trvá (nikoli měsíce, ale roky, desítky let...), i přestože je čím dál tím více důkazů, že dřívější dogma nedává smysl.

Čím více se o to člověk zajímá a asimiluje souvislosti, tím více je jasné, že to, co nás učili ve škole a co si naše společnost díky tomu myslela (jako že Velkou pyramidu v Gize postavilo enormní množství otroků pomocí jednoduchých ramp, provazů a oválných klád, a to jen proto, aby postavili hrobku tehdejšímu panovníkovi), neodpovídá nejnovějším poznatkům. Máme tu i neuvěřelně přesné matematické a astronomické shody, přičemž ani tak základní aspekty jako obrábění a sestavování materiálů použitých pro tehdejší monumenty nejsme schopni na takové úrovni a v takovém rozsahu vysvětlit ani dnes. Nemluvě o vnitřním uspořádání Velké pyramidy v Gize, které podle nejnovějších zjištění může mít mnohem větší význam, než jen... bezvýznamné cestičky do komory pro uložení panovníka (podotýkám, že v prostorách této pyramidy nebyly nalezeny žádné lidské ostatky nebo výzdoba, která byla pro tehdejší hrobky typická).

Vzhledem k jistým astronomickým shodám je navíc možné, že velká pyramida v Gize vznikla mnohem dříve, a to zhruba v době 10 500 let př. n. l. A to už je dlouhá doba na to, aby mohlo být mnohé zapomenuto nebo překrouceno vzhledem k dřívějším způsobům záznamu informací. První námi nalezené písemné záznamy jsou sumerské texty, jež jsou o několik tisíc let mladší (mimochodem, v jistých nalezených záznamech jsou o stavbě pyramidy zmínky - ale to už zde rozvádět nebudu, předem je nutné vstřebat souvislosti). Že se tu něco dělo už v období 10 500 let př. n. l., ukazuje vícero různých zjištění, které spolu na první pohled přímo nesouvisí.

Doporučuji se o to zajímat, jelikož v televizi o tom nic neuslyšíte a v masových médiích také ne (jako o řadě jiných technologických objevů - a když už, tak to kolikrát ani nedává smysl, protože reportér/redaktor dané problematice nerozumí).
geronimoh (18)|2.9.2012 17:25
Ivo Mašek : Jestli myslíš dok.seriál Ancient Aliens, tak ten mám na HDD a postupně se na něj dívám. Ovšem tam vystupuje i Erich von Daniken. Cením si na tomto seriálu, že v něm poprvé ukázali i pyramidy na Marsu, postavené podle souhvězdí Orion, stejně jako pyramidy v Gíze.

Karel Polívka : nenapsal bych to lépe
Ivo Mašek (507)|2.9.2012 18:02
No je to serial věnovaný otázce možnosti návštěvy jiné civilizace před mnoha tisíci lety (tak jak píše KaPo). Daniken tam vystupuje, ale málo a v některých dílech jen sporadicky. Co se týče celého toho serialu, tak já se bojím o tom psát tzv. nahlas. Naše společnost není absolutně připravena na vstřebání toho, že zde kdysi hodně a hodně dávno někdo byl od jinud. No chce to opravdu ten serial vidět. Jen tak mimochodem, on v té době byl znám údajně atom. No a ono je to tam i dokázaný. Těžko se o tom píše. Opravdu, dnešní společnost to prostě ještě nevstřebá.
czhunter (775)|2.9.2012 18:42
[QUOTE=Karel Polívka;513523]...což je v zásadě enormní množství hranatých šutrů ...[/QUOTE]A já si stojím za tím, že postavit libovolný mrakodrap je z konstrukčního pohledu MNOHEM složitější než postavit pyramidu - což je v principu nejjednodušší a nejstabilnější typ stavby, kterou dokáže postavit každé dvouleté dítě, když mu dáš do ruky kostky a to ani nikdy o Egyptě neslyšelo. To není zrovna výsledek nějakého bryskního myšlenkového postupu.

[QUOTE=Karel Polívka;513523]Dutinky uvnitř těchto šutrů - máte na mysli ty dutinky, jejichž půdorys je kruhovitý ...[/QUOTE]Ne, mám na mysli "pohřební komory", které jsou svým zanedbatelným objemem vůči objemu pyramidy opravdu jen "dutinkami".


A když už zmiňujete dokumenty, existuje kniha s názvem "Zasáhli mimozemšťané a katastrofy do vývoje lidstva?", kde je naopak popsáno, že vše, co starověké civilizace dokázaly je zcele ve shodě s jejich schopnostmi a možnostmi, aniž bych chtěl tyto nějak snižovat.

Ale přijde mi hloupé, že za 500 let přijde někdo s tím, že polovodič je neuvěřitelně pokročilá technologie, kterou lidé ve 20. století ještě přeci nemohli znát, takže je jasné, že ji měli od mimozemšťanů, nebo něco podobného.
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 18:46
Souhlas s Ivem. Aby se obecné povědomí o tomto v naší ryze konzumní společnosti nějak výraznější změnilo, bude se muset stát něco významného a zcela nečekaného, nebo bude muset být objeven zcela nezvratný důkaz, nad kterým už nikdo nebude moci mávnout rukou.

A takový den může přijít v podstatě kdykoli - zítra, za rok, za 10 let, za 100 let. Osobně si myslím, že k takovému zlomu dojde v nadcházejících pár letech, jelikož naše schopnosti porozumět dříve nemyslitelným jevům postupně rostou a vzhledem k informační globalizaci a v důsledku toho ke zrychlenému toku informací tato schopnost v posledních pár posledních letech akcelerovala. Nemluvě o pokračujícím výzkumu a vykopávkách, díky nimž stále objevujeme více a více střípků celé mozaiky. Věřím tomu, že mnoho odpovědí na naše otázky ohledně dávných civilizací se nachází přímo na Zemi, ale pouze nejsou dostupné (je to až deprimující, kolik toho může být stále ukryto pod prostým pískem) - pokud v oblasti Egypta byla skutečně civilizace v době 10 500 let př. n. l., tak v té době tamější oblast vypadala úplně jinak než dnes (a nejen tato oblast) - došlo k výrazným klimatickým změnám.

Někteří věří tomu, že taková událost nastane už brzy, a to 21.12.2012 :-). A pokud by skutečně k něčemu takovému došlo, byl by to vážně konec světa tak, jak ho známe a bylo by v zásadě jedno, zda by ten zlom způsobilo jasné potvrzení přítomnosti inteligentního života mimo Zemi, nebo nějaký zásadní objev v laboratořích na naší vlastní planetě, nebo objevení něčeho úžasného v nějaké vykopávce, nebo nějaký objev na Marsu díky mobilní laboratoři Curiosity, která tam před pár dny úspěšně přistála. Tzn. pokud se někdo obává brzkého konce světa, o kterém se mluví ve spojitosti s blížícím se datumem (zejména s přihlédnutím k faktu, že na Slunci by mělo dojít k završení pravidelného cyklu, v jehož důsledku by mohly být nějakou měrou ovlivněny naše elektronické systémy), tak ať si uvědomí, že by nemuselo jít nutně o apokalypsu, může jít o něco zcela jiného... :-)
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 18:56
[QUOTE=czhunter;513531]A já si stojím za tím, že postavit libovolný mrakodrap je z konstrukčního pohledu MNOHEM složitější než postavit pyramidu - což je v principu nejjednodušší a nejstabilnější typ stavby, kterou dokáže postavit každé dvouleté dítě, když mu dáš do ruky kostky a to ani nikdy o Egyptě neslyšelo. To není zrovna výsledek nějakého bryskního myšlenkového postupu.[/QUOTE]
Tento příspěvek není ničím jiným než zveličováním a ignorováním dosud nevysvětlených faktů.

Tady je zásadní, že nikdo dnes není schopen vysvětlit, jak v té době mohli lidé s takovou přesností zpracovávat několikatunové kameny, jak je mohli přepravovat přes takové vzdálenosti a pak je sestavovat do odpovídajících formací.

Nebo tomu mám rozumět tak, že pokud dnes máme robustní jeřáby (obecně těžkou techniku užívanou ve stavitelství), pokročilé techniky měření díky přesným nástrojům a pokročilé postupy pro tříbení/zpracovávání materiálů a slitin (aspoň z historického pohledu a dosavdního vývoje), tak tím se vlastně vysvětlují stavby, jejichž postavení odhadujeme na dobu cca 2000 let př. n. l.? :-D
czhunter (775)|2.9.2012 19:08
[QUOTE=Karel Polívka;513536]Nebo tomu mám rozumět tak ...[/QUOTE]Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.
Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.

Přesto nikdo netvrdí, že vynález parního stroje, polovodiče, objev elektřiny, radiace nebo čehokoliv, byl nějakým "zázrakem", který nám přinesli mimozemšťané nebo nadpřirozené jevy, a mělo to souvislost s časem významných astronomických jevů. Vše, čeho jsme dosáhli je jen výsledkem inteligence, trpělivosti, síly a vytrvalosti jedinců nebo celých společností a národů, a není důvod si myslet, že to někdy bylo jinak.

Nebo myslíš, že třeba Transibiřská magistrála, v podstatě dokončená roku 1903 bez dnešní těžké a pokročilé stavební techniky - větší, delší a složitější stavba než pyramidy nebo Velká čínská zeď, je nutně nějakým nevysvětlitelným jevem? Rusové ji prostě potřebovali, tak ji postavili.
Podle toho, co píšeš nás dělí pouze pár tisíc let od jejího zidealizování a "zbožštění".
geronimoh (18)|2.9.2012 19:16
[QUOTE=czhunter;513538]Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.
Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.[/QUOTE]

Tak mi řekni, jak by jsme dnes postavili pyramidy na Marsu ?

http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/244127/Pyramidove-struktury-na-Marsu.html
Ivo Mašek (507)|2.9.2012 19:24
V tom serialu je dokázáno, že pyramidy (a nejsou jen v Egyptě a v Peru - jsou také v Bosně !) stojí na stejných rovnoběžkách a v určitých přesných !! úhlech. Ty některé "kanálky" v pyramidách (v těch, co se zachovaly) míří k nebi a astrologové i ví kam (a ty směry jsou geometricky přesné). Má to být nějaké souhvězdí (kolega tu píše Orion, ale já si nejsem jistý, zda zrovna Orion)
Je tam toho víc a jsou tam i důkazy. ....... no, předběhl jsem dobu (radši už k tomu nic nenapíšu)
geronimoh (18)|2.9.2012 19:33
[QUOTE=Ivo Mašek;513542]Má to být nějaké souhvězdí (kolega tu píše Orion, ale já si nejsem jistý, zda zrovna Orion)[/QUOTE]


už si také nepamatuji kam míří chodby, ale pyramidy jsou postaveny podle souhvězdí ORION

[ATTACH=CONFIG]26734[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]26735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]26736[/ATTACH]
01_12.jpg 01_13.jpg 01_14.jpg
KRKoun (0)|2.9.2012 19:34
No, v obecném měřítku se, s určitou dávkou nadhledu, shodneme. Nabízím vám ale vlastní alternativu, zahraju si na BlackDickHead a řeknu vám, že sestrojit stroj času (zohledněte strategický význam) je jednodušší, než postavit mezihvězdnou loď/bránu, a že některé jevy popsané jako U. F. O. jsou ve skutečnosti prvními pokusy o cestování časem. Jelikož je neznámo, proč se naši předkové tak masivně sjednocovali/centralizovali, mohlo být tvůrčím impulsem právě setkání s vlastním zrcadlem aĺa Alenka v říši divů.

Podle těch žárovek v Egyptě to byl určitě Edison, v odpovědi na Teslův "Dokonalý trik".
geronimoh (18)|2.9.2012 19:40
Ony ty pyramidy jsou nejen v Bosně, ale i v Itálii , na Ukrajině a vůbec všude možně po světě. Největší pyramida byla nalezena tuším v Číně

KRKoun : tím cestováním v čase nevysvětlíš pyramidy na Marsu
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 21:32
[QUOTE=czhunter;513538]Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.[/QUOTE]
Předně, co je měřítkem pokročilosti civilizace? Když se na to podívám s odstupem, tak sice umíme pracovat lépe s technologiemi než egypťané, ale s tím, jak náš vlastní domov vědomě devastujeme (a nejsme schopni to konečně zastavit nebo výrazně utlumit, protože by v důsledku mohlo dojít ke kolapsu ekonomiky), jak se neustále hašteříme ve válkách kvůli moci, mamonu, nebo náboženství, přičemž drtivá většina populace si denně nechává otupovat civěním do televize, jejíž program určují nějaké specifické skupiny lidí (naštěstí to rozmach internetu začíná zlepšovat), mi jako nějak zvlášť pokročilá civilizace nepřipadáme. To zaprvé. A za druhé to o tomto není. Jádrem pudla je, že se tu odehrála řada jevů, které podle našeho chápání a znalostí neumíme s ohledem na danou dobu vysvětlit. To ale neznamená, že automaticky museli mít ve všem větší znalosti než my. To pouze znamená, že naší historii zatím plně nerozumíme. A v některých ohledech mohli být dále než my - a nemám na mysli to, že by měli počítače, technologicky pokročilejší prostředky zábavy nebo pohodlnější bydlení, nebo ekonomický systém, jaký známe my.

[QUOTE=czhunter;513538]Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.[/QUOTE]
Tohle nemusí být zcela pravda. Je tu teorie o účelu Velké pyramidy v Gize, která by v případě své pravdivosti znamenala, že v určitém ohledu byli i technologicky dále než my, jelikož postavili něco, co my jsme zatím nedokázali (resp. rozhodně ne v takovém měřítku).

Ještě k postavení Velké pyramidy v Gize pomocí dnešních technologií - problém je, že se o ní tvrdí (a stalo se to obecně přijatým faktem), že se začala stavět za života tehdejšího panovníka Chufua a byla postavena za 20 let coby místo jeho posledního odpočinku. A teď pár čísel - Velká pyramida v Gize obsahuje cca 2 miliony kamenů s celkovou hmotností 5 000 000 tun. Tzn. při tom nejvíce optimistickém předpokladu, že by pracovali 24 hodin denně 365 dní v roce, by na vytěžení, převezení a umístění každého kamene s průměrnou hmotností kolem 2,5 tun připadalo 5 minut. Přitom v rámci té teorie o účelu alá hrobka Chuofa se uvádí, že stavba probíhala pouze ve dvou 3měsíčních cyklech, což by znamenalo, že na vytěžení, převezení a umístění každého kvádru by spadalo 2,5 minuty. Pokud si myslíte, že takovou stavbu lze s dnešní technologií uskutečnit během 20 let, tak máte lepší představivost, než kdokoli ze stavitelství, komu byla tato otázka pro účely různých dokumentů položena.

O dost později Aztéky postavená Měsíční pyramida v Teotihuacánu v Mexiku, jež má téměř shodné rozměry základy, ale poloviční výšku, se stavěla 150 let.

[QUOTE=Ivo Mašek;513542](a nejsou jen v Egyptě a v Peru - jsou také v Bosně !) [/QUOTE]
Tu Bosnu bych zrovna nezmiňoval, zatím jsem nezaregistroval, že by se našel důkaz, který by to potvrzoval - spíše to vypadá na přírodní formaci. Ale pokud to už bylo dokázáno (teď nemám na mysli jen teorie - mluvíme tu přece jen o hmotné stavbě), budu rád za odkaz na zdroje.

Jinak souhlas, pyramidy jako takové jsou na naprosto odlišných částech světa na místech, o kterých jsme si mysleli, že tamější obyvatelé o okolním světě nemají sebemenší tušení.

[QUOTE=;513547]Nabízím vám ale vlastní alternativu, zahraju si na BlackDickHead a řeknu vám, že sestrojit stroj času (zohledněte strategický význam) je jednodušší, než postavit mezihvězdnou loď/bránu, a že některé jevy popsané jako U. F. O. jsou ve skutečnosti prvními pokusy o cestování časem. Jelikož je neznámo, proč se naši předkové tak masivně sjednocovali/centralizovali, mohlo být tvůrčím impulsem právě setkání s vlastním zrcadlem aĺa Alenka v říši divů.[/QUOTE]
Prosím, zůstaňme u tématu, tohle je už vážně moc :-). I sám Hawking je názoru, že cestování časem směrem nazpět je z principu nemožné (směrem kupředu to teoreticky lze s využitím velmi velmi velmi rychle se pohybujícího objektu, avšak rychlost, která by byla pro to smysluplná (blížící se rychlosti světla), naprosto překračuje naše schopnosti a znalosti - navíc by to byla pouze jednosměrná cesta). Nebo by šlo cestovat kupředu s využitím mimořádně silného gravitačního pole, např. černé díry - ale opět by se jednalo o jednosměrnou cestu. Obojí vychází ze zákonitostí, které objevil už Albert Einstein. Ale jedná se pouze o směr kupředu.
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 21:35
[QUOTE=geronimoh;513548]Největší pyramida byla nalezena tuším v Číně[/QUOTE]
Podle dosavadních průzkumů by měla být nejvíce objemná pyramida Cholula v Mexiku.
KRKoun (0)|2.9.2012 23:07
K tomu cestování časem, je to už poměrně stará informace...
http://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Mallett
Karel Polívka (1485)|2.9.2012 23:23
Ano, jsou teorie, nicméně mé schopnosti chápání těchto záležitostí jsou asi jako u 99,99 % lidí nedostačující, abych si o tom mohl udělat vlastní úsudek. Osobně považuji Hawkingovo stanovisko za něco, k čemu se lze přiklonit, jelikož patří v tomto oboru mezi přední kapacity.
KRKoun (0)|2.9.2012 23:28
Doplním,
má teorie není o nic kontroverznější, než pyramidy na marsu. A je to jen teorie - proto nemusí, ale taky může, být v budoucnu realitou.

Mám-li se vyjádřit k pyramidám, obvzláště ke Gíze. Podle mně byly postaveny coby pokus o kontakt/kritiku. Podle Zamarovského byl na všech pyramidách vystaven účet (účet svrchovanému vládci). Je tam taky obsaženo pravidlo 3x a dost (3x mě naštveš a lámu nad tebou hůl). Pyramidu chápu coby "primitivní" náhražku právě stroje času (panovník byl oklamán) a také coby symbol černé díry (aneb představ si, kdyby se k takové technologii dostal mameluk jako byl faraón - nezhroutili bychom se do sebe?). Pyramidy v Gíze považuji za vzkaz, říká nám, že osud lidstva je víceméně zpečetěn (koukni jak jsme prve použili atomovou energii)...
KRKoun (0)|2.9.2012 23:47
Mimochodem, Sfinga...

Spousta lidí spekuluje nad tím, co může tento monument znamenat, přikládají mu vybájené významy, někteří ji dávají do souvislosti s Atlantidou atp.

Myslím, že význam je prostý - člověk je zvíře - neví, kdy má dost. Žere a žere až je mu špatně (což už může být pozdě), když dojde na pocit moci - neváhá ji využívat například právem první noci... atp. atp.
Karel Polívka (1485)|3.9.2012 01:28
[QUOTE=KRKoun;513566]Mám-li se vyjádřit k pyramidám, obvzláště ke Gíze. Podle mně byly postaveny coby pokus o kontakt/kritiku. Podle Zamarovského byl na všech pyramidách vystaven účet (účet svrchovanému vládci). Je tam taky obsaženo pravidlo 3x a dost (3x mě naštveš a lámu nad tebou hůl). Pyramidu chápu coby "primitivní" náhražku právě stroje času (panovník byl oklamán) a také coby symbol černé díry (aneb představ si, kdyby se k takové technologii dostal mameluk jako byl faraón - nezhroutili bychom se do sebe?).[/QUOTE]
Tomuto nerozumím, je mi líto. Marně hledám nějakou reálnou souvislost. Jsem otevřený různým názorům a teoriím bez ohledu na to, co si myslí třeba i 99 % ostatních, ale daná teorie musí mít nějaký smysl a doložitelné souvislosti, jinak jde pouze o výplod fantazie.

[QUOTE=KRKoun;513567]Mimochodem, Sfinga...

Spousta lidí spekuluje nad tím, co může tento monument znamenat, přikládají mu vybájené významy, někteří ji dávají do souvislosti s Atlantidou atp.

Myslím, že význam je prostý - člověk je zvíře - neví, kdy má dost. Žere a žere až je mu špatně (což už může být pozdě), když dojde na pocit moci - neváhá ji využívat například právem první noci... atp. atp.[/QUOTE]
Podobně jako u předchozího odstavce jde jen o výplod fantazie, aneb jak nevysvětlený úkaz vnímá konkrétní pozorovatel na základě jeho emocí a dosavadních životních zkušeností. Fantazie vytvoří představu o nějakém významu, avšak bez důkazu nebo souvislostí. Tohle není přístup, kterým bychom měli na tyto (nebo jakékoli jiné) jevy pohlížet, jelikož pak bychom se nikam nepohnuli - spokojili bychom se s představou a nehledali otázky o skutečném významu.
KRKoun (0)|3.9.2012 11:54
No, vidíš to, pro tebe je přední kapacitou fyzik, který ovšem díky své specializaci nebere v potaz jiné faktory při rozklíčování významu pyramidového pole v Gíze. Pro mně je to jednoznačně Jung a Freud - obojí je zde přítomno.

Mimochodem, čteš-li Hawkinga, zkus si také přečíst Bibli...
KRKoun (0)|3.9.2012 12:50
Mi se nezdá, že bych pomíjel nějaké hledisko... Vezmu-li to z fyzikálního hlediska, fakta jsou takováto:

Pyramidou neproniká vlnění, povšimni si znovu důkladně jejího tvaru.
Kolikrát těžší, než naše slunce, musí být hvězda, aby se z ní vyvinula černá díra?

Když zahrnu socilogocká hlediska, vrátím se zpět ke Sfinze, k relativizaci morálky/práva - co je největší problém lidstva od počátku věků, za jakých podmínek došlo k rozpadu největších známých říší???

Nakonec si dovolím otázku:
Pokud by se s námi chtěly domluvit nějaké extraterrestriální bytosti s vysokou inteligencí, co by si asi pomyslely při pohledu na Gízu???
KRKoun (0)|3.9.2012 14:52
Když už jsem to nakousnul...

Vesmír je kruté nesmlouvavé prostředí - chyby se tu neodpouštějí a mohou mít hrozivé následky. Pro kontakt s mimozemskou inteligencí obecně by bylo třeba nejvyšší možné opatrnosti (s tím souvisí právě nakousnutá morálka a etika).

Jinak Egypt, nejen co se týče pyramid, je z "boomerangověpsychologického" hlediska nesmírně zajímavou destinací - vem například v potaz intriky a aspekty dualismu a připočti k tomu možnou nákazu Toxoplasmózou v souvislosti s domestikací koček...

Doporučuji něco o tom vyhledat a přečíst...
Chester (52)|3.9.2012 15:39
Ahojte,

Ako nechcem nejak moc rypat a asi ma niekto ukamenuje ale...nehovorim ze vsetky sosky, obrazky, a veci podobne,ale nezda sa vam ze sa proste len niekto "zhulil" a vypotil volaco a mi si teraz myslime ze bohvieako bol inteligentny?Zvazte aj tuto moznost, vtedajsie civilizacie boli vo velkej miere spete s prirodou, a hlavne juzna amerika s ich samanmi a co ja viem cim este. ako ja verim na mimozemstanov a tak, dokonca verim aj projektu Philadelphia a inym spojenym s tymto. ale musite uznat ze ta moznost tu je. A ohladom tych piramid, ze su postavene podla suhvezdia oriona, nezda sa vam ze rovnako dobre vysvetlenie je ze oni sa proste rozhodli postavit pyramidu, zistili ze tam je dobra poda alebo ja neviem co, tak vedla postavili dalsiu a dalsiu, a dojde si nejaky typek v 20.storoci a silou mocou hlada nejaku senzaciu a natrafi na nieco taketo? skuste sa nad tym zamysliet aj z tejto stranky. mozno o 600-700 rokov si nasi potmkovia budu mysliet ze Empire state building a brana na zapad v St.Louis boli postavene podla suhvezdia, ktore teraz, s nasimi technologiami nevidime, ale oni vtedy uz budu?

tot vsjo z mojej strany...a skuste sa nad tym aj z tohto pohladu zamysliet.seriozne a vazne.
czhunter (775)|3.9.2012 19:01
[QUOTE=Karel Polívka;513558]Předně, co je měřítkem pokročilosti civilizace? Když se na to podívám s odstupem, tak sice umíme pracovat lépe s technologiemi než egypťané, ale s tím, jak náš vlastní domov vědomě devastujeme (a nejsme schopni to konečně zastavit nebo výrazně utlumit, protože by v důsledku mohlo dojít ke kolapsu ekonomiky), jak se neustále hašteříme ve válkách kvůli moci, mamonu, nebo náboženství[/QUOTE]No, Egypťané taky zdevastovali obrovská území (my tomu dnes říkáme "zúrodnili", ale ve skutečnosti šlo o velmi brutální zásah do biotopu povodí Nilu) a jestli byli mírumilovní a citliví k náboženstvím, na to se zeptej Židů, myslím, že by k tomu měli co říct.
Ne, Egyptská civilizace skutečně nebyla výrazně pokročilejší než my, a to ani po stránce morálně-společenské.

[QUOTE=Karel Polívka;513558]problém je, že se o ní tvrdí (a stalo se to obecně přijatým faktem), že se začala stavět za života tehdejšího panovníka Chufua a byla postavena za 20 let coby místo jeho posledního odpočinku. A teď pár čísel - Velká pyramida v Gize obsahuje cca 2 miliony kamenů ... což by znamenalo, že na vytěžení, převezení a umístění každého kvádru by spadalo 2,5 minuty.[/QUOTE]Ty máš takový velmi zajímavě ambivalentní názor na inteligenci Egypťanů. Na jedné straně tvrdíš, kdovíjak museli být inteligentní, aby pyramidu postavili, ve svém výpočtu času stavby naopak uvažuješ tak, že byli hrozně hloupí.
Pyramida jde stavět z několika stran současně, dokonce jde stavět i v několika patrech současně, ve skutečnosti by tedy potřebný čas na jeden kámen byl určitě víc než desetinásobný.

Opět použiji příměr - když se v Americe stavěla transkontinetální železnice (rád si to beru jako příklady, protože jsou to také obrovské stavby s velkým počtem lidí a stavěné relativně primitivní technikou) - na začátku stavby, někdy v roce 1860, dokázali postavit jen pár desítek km za rok. Ke konci stavby (1869) už stavěli kolem 20 km tratě za den!
Jak to dokázali? Přišel zázrak, mimozemšťané, astrologický jev?
Nikoliv, jen přišli síly z občanské války, bývalí vojenští velitelé zavedli perfektní postupy a systémy, kde každý z tisíců dělníků znal přesně svoje místo a svůj úkol, nikde nedošlo ke zdržení nebo prostojům. A to u liniové stavby (železnice) je paralelizace úkolů ještě těžší než u pyramidy.

A proto já tvrdím, se vší úctou ke starověkým Egypťanům, že jejich výtvory, stejně jako všechny velké stavby dějin, jsou zvládnutelné, když jsou prostředky, vůle a dobré vedení. Nic jiného za tím nevidím.
Ivo Mašek (507)|3.9.2012 19:13
[QUOTE]Před nedávnem jsme objevili valoun, objasňuje archeolog, podobný klobouku ala Indiana Jones. Předpokládáme, že runy, se vztahují k písmu starých Germánů. A tento kámen je dle analýzy starší, než egyptští Faraoni. Jak se mohl dostat do takové hloubky země? Nyní se podívejte nalevo, kde se nachází plochá deska. Jedna plus jedna - a máme chrámový oltář z doby kamenné na Maltě. Moji kolegové, profesoři z milánské univerzity a Triestu předpokládají, že pyramidu Slunce stavěli celkem náročně... tisíc let! Ale hlavní otázkou je: kdo byli ti stavitelé?
51 letý Semir Osmanagič, doktor sociologie University Sarajevo, člen korespondent Ruské akademie přírodních věd, objevil v roce 2005, po sérii pozorování, u města Visoko ( 30 km od hl.města Bosny a Hercegoviny ), horu zarostlou lesem. Hora se nakonec ukázala jako pradávná pyramida, vysoká 220 metrů, postavená neznámou civilizací, před 40.000 lety.
Za rok od nálezu započaly archeologické práce a vykopávky. V zápětí se dalo říci, že hora se skládá z enormně velkých kamenných bloků, 2 až 3 m na výšku, k jejímu vrcholu vedou schody, cesta je vydlážděná kostkami, a jsou u ní vytesané terasy.[/QUOTE]
http://leva-net.webnode.cz/products/pyramidy-nebyly-hrobkami-faraonu-1-/
Těch názorů na ony pyramidy v Bosně je povícero. Ovšem nadále pokračuje výzkum, který určí, o co ve skutečnosti jde
geronimoh (18)|3.9.2012 19:20
[QUOTE=Chester;513614] A ohladom tych piramid, ze su postavene podla suhvezdia oriona, nezda sa vam ze rovnako dobre vysvetlenie je ze oni sa proste rozhodli postavit pyramidu, zistili ze tam je dobra poda alebo ja neviem co, tak vedla postavili dalsiu a dalsiu, a dojde si nejaky typek v 20.storoci a silou mocou hlada nejaku senzaciu a natrafi na nieco taketo? [/QUOTE]

A pak se rozhodli ty pyramidy postavit úplně stejně na Marsu a my v tom dnes hledáme senzaci, co ? :stupid
Ivo Mašek (507)|3.9.2012 19:28
Co se týče jiných civilizací, tak já osobně věřím tomu, že existují ...... a přesto si dovolím tvrdit, že nejsem blázen. Vesmír je šílené ohromně veliký, a my nemáme probádanou ani "miliontinu" milimetru jeho objemu. A snad si už dneska nikdo nemyslí, že v ton vesmíru jsme pouze a jenom my těmi vyvolenými. Ani náhodou. Ve vesmíru můžou být jak vyspělejší civilizace, jak my., tak i civilizace na naší úrovni., tak i civilizace (dejme tomu) na úrovni neandrtálců.
My ani nevíme, jaký vliv má rozpínání vesmíru. Existují dvě teze. jedna říká, že čas se zrychluje, druhá říká, že se zpomaluje. A obojí tvrdí vědci, nikoli amatéři

- - - - doplněno - - - -

Ty pyramidy, o kterých víme, (a mluvím o pyramidách jak v Africe, tak v Mexiku, tak v jižní Americe), když protneme čarami, tak tvoří pravidelnou mozaiku čtverců či obdelníků. Náhoda? Asi ne
Neregistrovaný (0)|3.9.2012 19:28
a odkial mas dokaz ze to su pyramidy? tu ide o to ze to je obrazok mala snimka...nepreskumana a nikto ti na 100% nepovie ze co to je...
Ivo Mašek (507)|3.9.2012 19:31
citát:
[QUOTE]Osmanagič na tuto odpověď udělal ve Visoko "výsadek" odborníků z celého světa, jak italského profesora, tak znamenitého egyptologa Nabila Abdul-Svelima. Ten, jak viděl výsledky vykopávek, odpověděl: přírodní formace je nepřijatelná, příroda nevytváří schody a terasy,[/QUOTE]
Ivo Mašek (507)|3.9.2012 19:43
[QUOTE]Stavba najvačšej pyramídy v Gize by bola náročná i so žeriavmi, vrtuľníkmi, kamiónmi a ďalšou modernou technikou. Um ľudí, ktorí toto dielo postavili, nás dodnes udivuje natoľko, že mnohí v ňom vidia zásah vyššej moci, nech už si pod tým predstavujete čokolvek.Vedecky dokázané fakty:Poludník prechádzajúci cez pyramídu, delí svetadiely a oceány na dve rovnaké polovice. Pyramída je veľmi presne orientovaná na všetky štyri svetové strany. Jej výška násobená miliardou dáva vzdialenosť Zeme od Slnka, teda 149 670 000 km.Základňa pyramídy delená jej dvojnásobnou výškou dáva známe Ludolfovo číslo 3,1416,a v jej proporciách sa nachádza Zlatý rez. Základ pyramídy sa odkláňa od ideálneho štvorca len o 15 centimetrov na 230 metroch, to je pomerná chyba 1:1500. Presnosť pravých uhlov by staviteľom Cheopsovej pyramídy mohli dnešní technici závidieť. Dokonca existujú vyjadrenie, že ukladanie blokov by v 21.storočí nedopadlo presnejšie.Dodnes nie je presvedčivo vysvetlené, ako ľudia z vtedajšími primitívnymi technickými prostriedkami mohli postaviť tak obrovskú stavbu. 2 300 000 obrovských kamenných kvádrov sa z kameňov vyrezalo, obrúsilo, premiestilo na stavenisko, zdvihlo a s veľkou presnosťou osadilo.Pyramída má v súčasnosti rozmer základne 230,38 × 230,38 m, čo zodpovedá ploche trinástich futbalových ihrísk v ich minimálnom rozmere 90 x 45 m. Jej súčasná výška je 137,5 m, aj keď pôvodne bola ešte o 2 m na každej strane dlhšia a o 9 m vyššia. Skladá sa z 2,3 milióna vápencových blokov, z ktorých každý váži 3 tony. Podľa legendy mala byť postavená za 20 rokov..bolo to vobec možné?Vyjdeme z predpokladu,že na stavbe pyramídy sa pracovalo 20 rokov, v 10 hodinových smenách.Vychádza sa z toho, že v noci sa nemohlo pracovať, nebolo umelé osvetlenie a pre presnosť bolol potrebné dobré svetlo. Uvedomíme si, že pri tejto pracovnej dobe bolo nutné položiť dva a pol milióna kvádrov, jednoduchým výpočtom to znamená jeden kváder za 2 minúty.Tvrdí sa, že kamenné kvádre boli posúvané na drevených valcoch. V Egypte však v tej dobe až na datľové palmy neboli iné zdroje dreva. Dokonca aj princíp kolesa sa údajne do Egypta dostal neskôr.
Pekná rada hádaniek
Hádanky pokračujú. Ako získali Egypťania hladké steny na kvádroch, dokonca na sebe nadväzujúcich? Ako geniálny architekt vytvoril duté priestory v pyramíde a doslova chodbové bludiská ? A ďalšie otázky. Ako to, že stavby v neskoršej dobe neboli ešte dokonalejšie, ale práve naopak? Kamenné bloky sú opracované s presnosťou 0,2 milimetra. Sú uložené vedľa seba s takou presnosťou, že medzi bloky je ťažko vsunúť ostrie britvy.Pyramída je postavená podľa štyroch svetových stran s dokonalou presnosťou. Je takmer neuveriteľné, že Cheopsova pyramída leží v presnom strede zemskej pevniny. Ten kto ju postavil, dokázal presne určiť zemepisnú dĺžku a šírku. Prekvapuje nás to hlavne preto, že presné určovanie zemepisnej dĺžky bolo objavené až v 16.storočí. Zaujímavé je i to, že tvar pyramídy je jeden z najlepších pre radarový odraz. Je ešte celý počet ďalších dôvodov, ktoré inšpirujú k úvahám, že egyptské pyramídy boli postavené ako navigačné body mimozemských cestovateľov...[/QUOTE]


czhunter (775)|3.9.2012 19:49
[QUOTE=Ivo Mašek;513630]Ty pyramidy, o kterých víme, (a mluvím o pyramidách jak v Africe, tak v Mexiku, tak v jižní Americe), když protneme čarami, tak tvoří pravidelnou mozaiku čtverců či obdelníků. Náhoda? Asi ne[/QUOTE]Tak to by mě speciálně zajímal důkaz pro toto tvrzení.

Jelikož se bavíme o neeuklidovské geometrii, tak ani zdaleka nejde o triviální úlohu (nakreslit čtverec na povrch Země - on to dokonce ani nemůže být čtverec, protože ve sférické geometrii nelze splnit jeho definici) a proto mě zajímá, jakými poznatky je toto tvrzení podpořeno.
Ivo Mašek (507)|3.9.2012 19:59
No to bys musel vidět ten serial. protože právě tam je to krásně znázorněno. ono tam je mnohem více věcí, které se těžko chápou.
czhunter (775)|3.9.2012 20:07
Mně by stačilo, který je to díl a zhruba ve které minutě, zas tak nadšený, abych tím zabil X hodin svého života nejsem.

Vlastně by mi stačily souřadnice těch pyramid, se kterými počítají. To by neměla být tajná informace, ne?
(a proto se rovnou zeptám, ověřil sis tento fakt na glóbu, nebo jsi ho pouze "přijal"?)