reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: PS4 zklamání či nadšení?

Pavel Kovač (374)|21.2.2013 16:42
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]PS4 zklamání či nadšení?[/SIZE]Včera vydala firma SONY novou generaci konzole PlayStation 4. V jejím těle tepe klasický x86 procesor a téměř tradiční grafická karta. Je pro vás tato konzole zklamáním, nebo jste naopak nadšeni?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
ICE_D (2754)|21.2.2013 17:51
Ja osobne nejasem ani zklaman ani nadsen, ale prevazuji spise kladne pocity. Hlavne z ovladace, protoze pote co jsem prodal PS2 a koupil X360 hlavne kvuli tomu, ze mi nesedel Dualshock bych rekl, ze se opet vratim do tabora SONY, protoze ten ovladac vypada na prvni pohled o odost ergonomicteji nez ten od PS3.
Co se tyce spekulovanych specifikaci, tak bych radeji uvnitr videl Intel, protoze posledni AMD CPU nejsou zrovna gamingova CPU, ale pokud to znamena, ze PS4 bude levnejsi nez s Intelem, tak to rad prekousnu.
Hry zatim nic moc, krome Watch Dogs, ale toho bych se nebal, EA nebo Ubisoft urcite radi dodaji svoje nejvetsi pecky (tak jak je vydali treba pro WiiU...).
Na PS4 se docela tesim a realne zvazuji koupi, ale hlavni argument bude cena. Kdyz bude za 300 liber, tak nevaham a beru hned, kdyz bude za 400 liber, tak do toho asi ze zacatku nepujdu.
Porad je vse v rovine spekulaci...
Georginek (2957)|21.2.2013 20:08
klump - jako vsechny konzole :D
shasler (48)|22.2.2013 08:27
Coby PCčkář jsem rád z jakéhokoliv posunu u konzolí, protože tím stoupá možnost, že nové porty her z prvoplánově konzolových do PC mají šanci být zase o trochu lepší...
mamlasos (0)|22.2.2013 08:37
Nejsem konzolista takže nadšený nejsem ale tak podle specifikací budou hry zase líp vypadat a porty na PC tímpádem také. Což se určitě hodí.
Akorát se mi zdá že ta konzole je o fous vydaná předčasně, zrovna když má do grafik/videa přijít rozlišení 4kHD. Takže bude po této stránce dost rychle morálně zastaralá... (ovšem pro 4k ve 3D by stejně neměla výkon, leda pro video, aby to mělo smysl museli by tam osadit GPU typu "opékač topinek" se spotřebou 200W...)
czhunter (775)|22.2.2013 11:56
[QUOTE=shasler;526748]Coby PCčkář jsem rád z jakéhokoliv posunu u konzolí, protože tím stoupá možnost, že nové porty her z prvoplánově konzolových do PC mají šanci být zase o trochu lepší...[/QUOTE]Bohužel většina nejlepších her z jednotlivýchg konzolí se asi na PC nikdy nedostane, protože PC nemají dostatečné a zaručené vybavení periferiemi (Move, Kinect, WiiU gamepad, ovládání pomocí telefonu/tabletu jako má mít PS4)

Jasně, takové ty obyčejné tupé rubačky, autíčka atd., to co už tu milionkrát bylo, to asi přijde i na PC, ale to co je opravdu zajímavé a inovativní, to pro PC nebude.
Mr. (0)|22.2.2013 12:10
Zklamání převažuje...
Playstation byl vždy na svou dobu víceméně převratnou věcí (z hw a možností v PS3 v době uvedení, jsem byl na větvi, byť to byla žravá bestie - Cell, Linux, HD rozlišení - ty pokusy se škálováním výkonu - HPC/"raytracingem" mi braly dech). PS4, společně s už Xbox 360, beru ale s velkou rezervou, protože se stírá rozdíl mezi PC a konzolí - respektive, jsou jedním a tím samým. Já nechci windows (+všechny ty virtuální a sociální služby) a tuny serepetiček, má to být herní konzole, je to stále více entertaiment systém, který je v podstatě HTPC. Je to možná nevyhnutelný trend, tohle propojování a stírání rozdílů, ale nese s sebou nejedno úskalí, bude těžké být konkurence schopným právě v případě, kdy to bude uzavřené jako "herní konzole" - kdy odlišnost, zaměření a víceméně uzavřená platforma z toho udělá produkt víceméně "doprázdna" - HTPC/nettop/notebook se mi jeví jako, dříve, či později, nebezepečná konkurence. Snad Sony ví, co dělá...
Mr. (0)|22.2.2013 12:23
czhunter->
[QUOTE=czhunter;526770]Jasně, takové ty obyčejné tupé rubačky, autíčka atd., to co už tu milionkrát bylo, to asi přijde i na PC, ale to co je opravdu zajímavé a inovativní, to pro PC nebude.[/QUOTE]

Ano, musím reagovat -> to proč, co bylo konzolistům záviděno byly vždy hry (Shadow of The Colossus, ICO, Little Big Planet)... Z tohoto pohledu lze PS4 architekturu/kompatibilitu hodnotit kladně a s nadějí vyhlížet porty/emulátor na pc... Ale jinak, a částečně právě i z tohoto důvodu, to zařízení, dle mého postrádá smysl více, než jeho předchozí generace...
Mr. (0)|22.2.2013 13:04
A abych to uzavřel, do třetice...
Sony napáchalo během životního cyklu PS3 poměrně dost chyb a renonců, od ne zcela dotažených on-line služeb, sixaxis, až po finální zablokování možnosti využít Linux. Myslím, že jediným logickým krokem v nastalé době by bylo vytvořit jakousi all-in-one platformu s možností využít handheldy. Takže bychom si koupili FullHD televizi Sony v níž by byl výkonnější entertaiment sytém - v základě bychom dostali základní ovladač (+možnost ovládat hlasem/gesty), nebo bychom mohli využít handheld (či zařízení typu smartphone/tablet/handheld - kombinované zařízení). Nechci radit produktovým manažerům a marketingu Sony, ale stále shledávám, že úlety nejsou cizí žádnému výrobci, jakkoli je velký, či známý...
hugostieglitz (907)|22.2.2013 13:32
nástup nové generace konzolí konečně zahýbe s vývojem nových her,tj. lze očekávat konec krize herního průmyslu jež zapříčinily právě zastaralé konzole ps3 xbox 360 a další.Sama sony dnes přiznává že předchozí generace byla od začátku šlápnutím vedle.

PS:Na serveru Novinky.cz tamější redaktor vyvíjí novou konzoli PS4 s i7 procesorem

  • :Dhttp://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/293901-playstation-4-nabidne-vysoky-vykon-a-inteligentnejsi-ovladani.html
Mr. (0)|22.2.2013 14:02
Mohu se ovšem mýlit, pánové... Existuje klauzule/poučka o tom, že nelze prodělat podceňováním inteligence veřejnosti/nakupujících, čehož jsem svědkem každý den.
shasler (48)|22.2.2013 14:18
[QUOTE=czhunter;526770]Bohužel většina nejlepších her z jednotlivýchg konzolí se asi na PC nikdy nedostane, protože PC nemají dostatečné a zaručené vybavení periferiemi (Move, Kinect, WiiU gamepad, ovládání pomocí telefonu/tabletu jako má mít PS4).[/QUOTE]

Docela zvláštní důvod proč nepřevádět hry... Já si myslím zcela opačně, že periferie na převod nemají zásadní vliv a je otázkou zda mají vůbec nějaký vliv. Vždyť již teď existuje spousta her pro více platforem vytvořená konverzí. Ano, je pravdou, že některé konverze jsou strašné zmetky. To ovšem není problém technologií, ale lidí a peněz. Docela bych uvítal třeba převod hry Heavy Rain, která nemusí mít žádné Move, Kinect, WiiU gamepad ani ovládání pomocí telefonu/tabletu. Dle mého si takovou hru umím docela dobře představit převedenou na PC...
JiVy (9)|22.2.2013 14:44
Osobně si novou konzoli na 99,99 % nekoupím. Nikdy jsem nebyl zastáncem konzolí a i když si na PC rád zahraji dobrou hru, pouhá konzole by mne neuspokojila.
Ovšem PS4 mne potěšila tím, že půjde o konzolové PC a tedy se dá čekat, že se svět konzolí a PC dále sblíží, což v důsledku může prospět oběma platformám. Původně jsem si myslel, že s nástupech chytrých telefonů a tabletů konzole skončí, ale tohle je asi jediná možnost, jak mohou konzole přežít.
mamlasos (0)|22.2.2013 15:31
Tak mně napadá, když už tu mluvíte o tabletech a telefonech... existuje nějaká PC hra která by tablet/telefon používala jako rozšíření? Třeba pro zobrazování nějakých map (přehledová mapa ve strategii..), inventáře, atp. nebo pro doplňkové ovládání či pro nějaká jiná alotria přímo související s hrou hterá primárně běží na PC.
Mr. (0)|22.2.2013 17:16
[QUOTE=mamlasos;526800]Tak mně napadá, když už tu mluvíte o tabletech a telefonech... existuje nějaká PC hra která by tablet/telefon používala jako rozšíření? Třeba pro zobrazování nějakých map (přehledová mapa ve strategii..), inventáře, atp. nebo pro doplňkové ovládání či pro nějaká jiná alotria přímo související s hrou která primárně běží na PC.[/QUOTE]

Kéž by to podporovalo OS!!! Coby ovládací prvek/rozšíření plochy (v podstatě bys mohl v určitých případech oželet klávesnici a myš)...
mamlasos (0)|22.2.2013 17:32
Tak v podstatě není podpora OS potřeba, stačí aplikace server/klient jedna na pecku druhá na tabletě, může to být udělaný jako součást hry nebo jako systémová utilita která bude jsa dálkově ovládaná virtuálně "mačkat tlačítka"... Ani bych se nedivil kdyby něco takového už existovalo. (kdysi jsem měl udělátko na seriový port s IR čidlem který za použí dálokového ovladače a programu Girder taky mohlo v systému virtuálně mačkat klávesy, dokonce spouštět programy, předávat jim parametry atd., tohle by bylo vlastně upgrade tohoto nápadu)
Luk Skywalker (82)|22.2.2013 21:31
jako většina české populace žádnou konzoli nevlastním a v nejbližší době ani vlastnit nebudu. Ale protože PC hry stagnují kvůli konzolím, tak každá nová generace snad něco nového přinese i PC hrám. Bohužel je taková doba, a mnozí zapomněli co byli první, ale to jsem odbočil, zpět k tématu.
Konzole PS4 mě nezklamala, ale ani nenadchla (pozice pozorovatel), ale zatím to vypadá, že to takové pecka jak se očekávalo nebude, i když prodávat se bude to jasné, jako s každou novinkou, kdo to "musí" mít, tak si ji pořídí. Možná něco do budoucna přinese to sbližování konzole s PC, pokud se nejedná o slepou uličku ve vývoji.
czhunter (775)|22.2.2013 21:41
[QUOTE=shasler;526792]Docela bych uvítal třeba převod hry Heavy Rain, která nemusí mít žádné Move, Kinect, WiiU gamepad ani ovládání pomocí telefonu/tabletu. Dle mého si takovou hru umím docela dobře představit převedenou na PC...[/QUOTE]Ano, protože Heavy Rain je jedna z těch obyčejných her (byť s hezkou grafikou a dobrým příběhem), které by na PC mohly být - a pravděpodobně nebude kvůli licenční politice.

Ale já mluvil o těch originálních a inovativních konzolových hrách - a ty opravdu na PC nejsou a nebudou, protože jsou velice silně vázány na možnosti, které PC prostě nemá a z principu nikdy mít nebude.
Neregistrovaný (0)|22.2.2013 22:07
Nemám z toho žádné pocity, protože v podstatě nic neohlásili. Až teda na "EyePad", z jehož názvu jsem kálel cihly.
Pominu-li fakt, že nevíme jak ta hračka bude vypadat, viděli jsme pouze pár před-renderovaných ukázek her (FUJ! Internet se už hemží dětmi, které si myslí že ty hry tak skutečně budou vypadat). Kromě teda nějakých těch herních titulů a ovladače jsme vlastně slyšeli pouze o věcech, které se ne úplně týkají hraní na stolní konzole. Zatím můžeme jen hádat, jaké budou standardy pro samotné hry. Tzn. jaké budou kladeny požadavky na hry, aby mohly být vydány na dané platformě - rozlišení, framerate (prosím, 60FPS), zvukové standardy (Dolby Headphone by pro mě byla pecka) atp. To bude na konec důležitější, než samotný hardware.
4k rozlišení ve hrách je v dnešní době pohádka, ale čekat až to bude možné by bylo hloupé. Dneska na těch konzolách hry stejně renderují v 720p, takže plnohodnotné 1920p bude posun vpřed. Někteří lidé mají stále doma televize s nižším než FHD rozlišením a než se 4K televize nastěhují i do průměrných domácností, bude to přece jen nějakou tu dobu trvat.
SONY nicméně slíbilo 4K rozlišení pro filmy. Microsoft bude mít podporu Blue-Ray a nemyslím si, že by v tomto ohledu chtěl zůstat pozadu. Jsem zvědavý, jestli Microsoft použije Blue-Ray i na hry, nebo po vzoru Nintenda vytvoří vlastní optické médium výhradně pro hry.
Osobně taky během následující generace čekám silný tlak směrem k digitální distribuci.
Jinak někdo tady přirovnává herní konzole a tablety/tydlifony... Jasný, na obou se hrají hry, ale jsou to docela rozdílné světy. Ubudou "skalní" casual hráči, ale konzole vydělávají téměř výhradně na prodeji 60$ software, kde casual hráči zrovna moc nepřispějí. Na samotném HW se naopak prodělává. Jestli tablety něco poškodí (v příštích pár letech), pak jedině handheldy, protože ty oproti těm tabletům skutečně nemají moc co nabídnout. Samozřejmě pro další generace konzol už situace může být úplně jiná. Otázkou ani tak není jak daleko se HW posune, ale kterým směrem půjde jeho využití.
Tablet jako periferie k hraní na PC by určitě byla možná, jen by si k tomu prostě musel někdo sednout a udělat to.
ICE_D (2754)|22.2.2013 23:40
Hosi, ja nechapu. co Vas vede k tomu zarytemu zatracovani jineho tabora? Nejvic me bavej PCckari, ktery nadavaj na konzole na odflaknuty porty, ale nevidi to, ze zatimco oni si tu hru nekde pokoutne stahnou z torrentu, tak konzolisti (krome hrstky ochipovanych X360 nebo PS2) za hry temer vzdy plati mastne castky plati.
Ja vim, ze se najsou i poctivi PCckari (terba ja mam Diablo 3 a myslim, ze lip se tech 1449 Kc utratit nedalo :D - ukazte mi hru, kde si za tyhle prachy zahraju 100 hodin a bude me to porad bavit!!!), ale tech je bohuzel minimum, je to smutna pravda :(. Tak si uvedomte, ze vydelky z konzoli sponzuruji dalsi vyvoj her! Ja osobne mam PC (i3+7850), X360 (320GB+Kinect) a PSP 2004. mam PC, Microsoft i Sony, prijde mi uplne dementni napsat, ze konzole je krumpl, kazda vec ma neco do sebe, na PC se daji modifikovat textury, mapy a dalsi, na konzoli se da vrazit medium do mechaniky a hrat, pripadne u toho machat rukama a PSPcko si beru na cesty, lepsi nez tahat "herni" notas.
Lidi, budte trochu tolerantni, nenavazejte se do ostatnich a snazte se ze sve platformy vyuzit co nejvice, peace :devil
mamlasos (0)|23.2.2013 09:12
Mě konzole přestaly zajímat v okamžiku kdy se přešlo na céda. Holc jsem byl zmlsaný kartridžema. Konzoli bych si koupil jedině pokud by se jim nějak podařilo zařídit aby od zapnutí konzole po zmáčknutí "start" ve hře uplynuly maximálně 3 sekundy :D

czhunter: Co to meleš ? PC má šest půlek USB portů tam připojíš jakoukoliv periferii, principielně nic nebrání tomu mít 3D ovladač s akcelerometrama, kamerama a kdoví čím ještě. Jenže on asi není potřeba... (a teda inovativně si hrát na nunčaky s ovladačem mě fakt neláká)
Mr. (0)|23.2.2013 16:38
Mamlasos->
k tomu ovladači - ideálně, kdyby to fungovale na vrstvě firmwaru v tabletu a OS v PC. Tablet by se v podstatě přepnul do nějakého úsporného režimu (zobrazení klávesnice, lehké podsvícení v případě využití dotykové plochy coby "touchpadu") a OS by bylo vybaveno ovladačem, který by to ihned identifikoval - Plug and Play zkrátka...

Neregistrovaný->
casual hráči umí notně sw/hw koupit (Kinect/wii atp.), pro hardcore hráče by zde byl volitelně klasický dualshock. Propojení phabletu a handheldu je dle mého jediná logická cesta.
ICE_D (2754)|23.2.2013 16:46
To je vsechno hezky, ale ja si nedovedu predstavit Kinect pro PC v mem malem PC koutku a hrat neco ve stoje na 55cm monitoru :thumbdown Kinect a jine pohybove periferie (Wii, Move) patri k velek TV do obyvaku, kde si to clovek na 107 cm a velkem prostoru clovek vychutna daleko vic :thumb

P.S. Osobne nechapu, proc se vsichni muzou pos*** z tabletu a her na dotykovym ovladani. Jo jasne, AngryBirds jsou super, ale nejaky mlaticky nebo nedejboze zavodni hry jsou na tom utrpeni ;)
Georginek (2957)|23.2.2013 16:52
[QUOTE=NFG_ICE;526895]To je vsechno hezky, ale ja si nedovedu predstavit Kinect pro PC v mem malem PC koutku a hrat neco ve stoje na 55cm monitoru :thumbdown Kinect a jine pohybove periferie (Wii, Move) patri k velek TV do obyvaku, kde si to clovek na 107 cm a velkem prostoru clovek vychutna daleko vic :thumb

P.S. Osobne nechapu, proc se vsichni muzou pos*** z tabletu a her na dotykovym ovladani. Jo jasne, AngryBirds jsou super, ale nejaky mlaticky nebo nedejboze zavodni hry jsou na tom utrpeni ;)[/QUOTE]

Ja osobne konzole nemam rad, pac se mi to proste nelibi. O modifikovatelnosti a pouzitelnosti PC se bavit nebudeme, ze? :p
Ale at si kazdy kupuje, co chce, ale necpe nekomu jiny nazor.

Ja napriklad naprosto nesnasim tablety, dotykovy telefony a podobny kraviny, ktery jsou naprosto k nicemu. .....

AngryBirds je taky pekna bida.........

BTW: Ke slusne konzoli, je treba mit taky slusnou televizi a ta je minimalne za 30 litru.... A kdo da dneska za konzoli 15 litru a dalsich 30 za televizi? A sme zase u toho. Lidi naprosto nevedi a neznaji technologii televizi, proste reknou velka placata televize.... ale rozdil v cene nikde nevidi. A pak to tak dopada - ze se kupujou samy svintsva :D:D
ICE_D (2754)|23.2.2013 16:59
[QUOTE=Georginek;526896]Ja osobne konzole nemam rad, pac se mi to proste nelibi. O modifikovatelnosti a pouzitelnosti PC se bavit nebudeme, ze? :p
Ale at si kazdy kupuje, co chce, ale necpe nekomu jiny nazor.

Ja napriklad naprosto nesnasim tablety, dotykovy telefony a podobny kraviny, ktery jsou naprosto k nicemu. .....

AngryBirds je taky pekna bida.........

BTW: Ke slusne konzoli, je treba mit taky slusnou televizi a ta je minimalne za 30 litru.... A kdo da dneska za konzoli 15 litru a dalsich 30 za televizi? A sme zase u toho. Lidi naprosto nevedi a neznaji technologii televizi, proste reknou velka placata televize.... ale rozdil v cene nikde nevidi. A pak to tak dopada - ze se kupujou samy svintsva :D:D[/QUOTE]

Ty sis zacal a napsal o konzoli, ze je krumpl :p

Nevim, kam chodis na ty pocty, ze 15 litru za konzoli, mam X-ko s HDD a Kinectem za 7300,- ;) No a k tomu LG 42LK530 - za tech 11 litru co stala, je uplne zlata ;)
mamlasos (0)|23.2.2013 17:23
Tak jasně že u stolu nebude nikdo na kinectu hrát tenis, ale co HTPC ? Tam už by to šlo co?
Možná že i pro stolní PC časem vznikne nějaký near field kinect, počkat ono už to exisstuje a snímá to zezhora akorát se to nejmenuje kinect, jenom si nemůžu vzpomenout jakseto...
ICE_D (2754)|23.2.2013 17:30
Ja jsem zase cetl, ze v Nemecku se normalne prodava PC Kinect asi za dvojnasobou cenu nez ten xboxovej, tak nevim :notsure
U HTPC by to slo, ale aby bylo vykonne natolik, aby zvladlo hry, tak bude stat nekolikrat tolik co xbox. Dneska uz X360 4GB stoji pod 4000, za tyhle penize HTPC asi moderni hry nerozhybe, ze? ;)

EDIT: tak to neni dvojnasobek, ale je to drazsi nez XBOXovej
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/268465-novy-kinect-se-v-nemecku-prodava-dva-mesice-cesi-a-slovaci-maji-stale-smulu.html

EDIT 2: tady pisou, ze do konce roku, no nevim, nikde jsem ho nevidel...
http://www.eurogamer.cz/articles/2012-09-05-kinect-pro-windows-bude-v-echach-na-podzim
Mr. (0)|23.2.2013 19:09
[QUOTE=NFG_ICE;526895]To je vsechno hezky, ale ja si nedovedu predstavit Kinect pro PC v mem malem PC koutku a hrat neco ve stoje na 55cm monitoru :thumbdown Kinect a jine pohybove periferie (Wii, Move) patri k velek TV do obyvaku, kde si to clovek na 107 cm a velkem prostoru clovek vychutna daleko vic :thumb [/QUOTE]

No, právě. Budoucnost značky Playstation vidím na úrovni on-line služby ve spojení s minimem hw (televize v ní hw, ovládáno pohybem/gesty/hlasem + standartní entertainment centrum + návdavek zóna playstation), popřípadě speciální ovladač pakliže preferuješ hraní (dualshock, ale spíše "handheld" - "handheldem" je myšleno v ideálním případě mobilní zařízení typu phablet úzpúsobené pro tuto službu např. připojitelným doplňkem - "dockem" s analogovovými a digitálními kříži).

No a jinak tvrdíš, že HTPC a jiná konkurence je cenově vysoko - když srovnáš jeho užitnou hodnotu, rázem změníš názor. I ve starším HTPC rozehraješ hry (4000, - úroveň Core Duo, či ještě starší)!
ICE_D (2754)|23.2.2013 19:15
[QUOTE=Mr.;526928]No a jinak tvrdíš, že HTPC a jiná konkurence je cenově vysoko - když srovnáš jeho užitnou hodnotu, rázem změníš názor. I ve starším HTPC rozehraješ hry (4000, - úroveň Core Duo, či ještě starší)![/QUOTE]

Ja myslel nove hry ;) Kdyz vyjde Far Cry 3, tak na HTPC za 4000,- nepojede, ale me na X360 pojede. Sice nebude vypadat tak pekne jako na mem PC, ale to stalo skoro 15000 a to uz je zase rozdil ;) Hele ja nejsem militantni zastance Xboxu ani jinych zarizeni, jak jsem psal vysel mam PC+X360+PSP a kazdou z tech veci vyuzivam jinym zpusobem a je mi to pohodlnejsi a prijemnejsi nez to cpat do 1 zarizeni ;) A vadi mi, kdyz nekdo odsuzuje jina zarizeni, kazde ma neco do sebe ;)
VencaX (3686)|23.2.2013 19:28
Přečetl jsem pár předchozích příspěvků a přestalo mě to bavit :D.
Každopádně jsem celkem rád za to, že se už konečně našel někdo, kdo do konzole nacpal lepší než 2-jádrový CPU, protože by se pomalu mohly začít objevovat aplikace a hry, které umí využít právě mnohojádrová CPU. Tím by mě možná mohli donutit konečně upgradovat z mé stařičké E6600 na něco aktuálnějšího, protože zatím to pro mě postrádalo smysl. Rozhodně je to na nějakou dobu posun dopředu ve vývoji softwaru obecně, aspoň v to tedy doufám.
Mr. (0)|23.2.2013 20:46
NFG_ICE ->
Naběhnul sis... Hele já nechci konzole nějak odsuzovat (u PS3 při vydání jsem slintal - ale mohl za to nadčasový hw jímž byl vybaven) - ale jak říkám, postrádají smysl více, než dříve.

VencaX->
Netuším na co narážíš... Ale v konzoli ti dc stačí - nevyužíváš tolik multitasking, jako na pc, kde multicore potřebuješ a zastane efektivněji svou mt práci/virtualizaci.
ICE_D (2754)|23.2.2013 23:57
[QUOTE=Mr.;526944]NFG_ICE ->
Naběhnul sis... Hele já nechci konzole nějak odsuzovat (u PS3 při vydání jsem slintal - ale mohl za to nadčasový hw jímž byl vybaven) - ale jak říkám, postrádají smysl více, než dříve.
[/QUOTE]

Ja myslim, ze sis nabehl Ty :D Za 4000 neni mozny HTPC ani postavit a pokud se Ti to nahodou podari, tak to bude bez OS, nebo na Linuxu, cimz dramaticky poklesne okruh her. A jak tam za 4000 dostanes grafiku na hry? A argument s core 2 duo? Ono se to snad jeste prodava? Trochu hloupy stavej proti novemu Xboxu za 4000 stary Core2Duo za 4000 ;)

Vsak ja jsem taky pri prvnim zapnuti X360 slintal :D A doufam, ze az vyjde PS4 nebo XBOX8 (nebo jak se to bude jmenovat) budu slinat zas :) Ona ta konfigurace zase tak impozantne nevypada, ale ja verim, ze vyvojari z toho vymacknou co to pujde ;) Ale je skoda, ze to neni takova bomba jako driv, ja myslim, ze je to tim, ze by pak to PS4 bylo az moc drahy....
VencaX (3686)|24.2.2013 00:22
[QUOTE=Mr.;526944]VencaX->
Netuším na co narážíš... Ale v konzoli ti dc stačí - nevyužíváš tolik multitasking, jako na pc, kde multicore potřebuješ a zastane efektivněji svou mt práci/virtualizaci.[/QUOTE]

Když už se tu do mě obouváš, tak víš, co je dneska hlavní brzdou grafickejch karet, pokud je to slabý? Ano, uhodl jsi. Procesor. Pokud se budem pohybovat u nových CPU a koupíš si třeba Pentium G645 a k němu něco jako je třeba AMD HD 7970 nebo odbobně výkonný karty, tak ta karta bude hodně omezovaná procesorem. i5ka k té kartě, to už je něco jinýho. Samozřejmě pokud máš vyváženej hardware, tak no problema. Ale dej k tej kartě nějakej 2-jádrovej CPU a dostaneš z ní pomalu 50% výkonu. A pokud chceš hrát plynulé hry na konzoli a chceš se pohnout dál, mít lepší grafiku her, mít lepší dynamiku, nový technologie, tak potřebuješ silnější grafiku a k silnější grafice nemůžeš dát slabej procesor. Navíc když to tak vezmeš, tak doteď bylo na hry jedno, jestli sis koupil 4, 6 nebo 8 jádrové AMD, protože hry nedokázaly využít potenciál toho procesoru. Co když přijdou vícejádrové konzole a změní se to? Co takhle využít více výkonu celého počítače? Zkus se nad tím zamyslet, než zase začneš s nějakou kravinou.
czhunter (775)|24.2.2013 08:54
Ve skutečnosti dnes celá konzole stojí zhruba stejně, jako samotná herní grafická karta (jako herní beru od GF660/R7850 výš) ... a to vám pořád chybí koupit ještě celý zbytek PC a OS aby to fungovalo.

A to že hry nejsou vícevláknové, to určitě není chyba konzolí - Xbox360 má tři jádra s "HT" = umí zpracovat 6 threadů zároveň, PS3 s Cell má 7 jader + jedno řídící, jen Wii zaostávalo s jedním jádrem, WiiU má tři.
U PC bych řekl, že je průměr tak 2,5 jádra na PC, což je o hodně míň, než u konzolí.
enzo24 (28)|24.2.2013 11:42
Co sa tyka PS4, myslim, ze je to velky uspech pre AMD. Budu dodavat cipy pre firmu, ktora vybudovala dobru hernu platformu..
Z pohladu vyvojara je prechod na x86 prinos.. Budu sa lahsie portovat hry a vyvoj bude zrejme kratsi.
Neregistrovaný (0)|24.2.2013 12:53
NFG_ICE->
Core2Duo seženeš v desktopu za babku (cca 2500,-) i Home 7, dokoupíš grafiku s hdmi, bluray mechaniku a máš vystaráno - s Xboxem to po stránce funkcionality (a možná i grafické kvality) nemůžeš srovnávat, jen ta velikost no...

VencaX->
Brzdou grafických karet jsou ve vašem případě nesmyslné požadavky (vysoká rozlišení, mnohonásobný alias), na televizi je to něco jiného...
Mr. (0)|24.2.2013 13:01
Viz nad tímto...
Myslím si, že solidní dualcore společně s mid grafickou kartou by zvládlo obsloužit fullHD 3D display, a potenciálu ku přehrávání 4k videa (v lepším displayi) má rovněž dost.
Diwiak (29)|24.2.2013 13:10
kukam nejake reviews ale nic prevratne som nenasiel.. akurat nekompatibilita s ps3, ako hry tak ovladac.. :thumbdown:thumbdown

wii ma aspon dotykovy ovladac zapojeny do hry, ale tu nevidim nic.. zase len sposob ako vytiahnut prachy z ludi za nic :mad:
VencaX (3686)|24.2.2013 13:31
[QUOTE=Neregistrovaný;527018]VencaX->
Brzdou grafických karet jsou ve vašem případě nesmyslné požadavky (vysoká rozlišení, mnohonásobný alias), na televizi je to něco jiného...[/QUOTE]

Dobře, chápu. Takže si dál hrajte na 640x480 a na nejnižších detailech a dál braňte pokroku. :stupid:stupid
Mr. (0)|24.2.2013 13:54
VencaX->
srry, chápu, že chceš něco pokrokového, to ale netkví jen v papírově výkonném hw, směr jsem tu již naznačil. Ano máš pravdu, spojení 3D ve fullHD a 60FPS na ultra detailech (bez aliasu) už bude chtít něco krapet výkonnějšího - pak je ovšem 4jádro AMD pořád jaksi slabé (tebou zmiňovaná i5 se jeví jako lepší volba), ale také nesmíme zapomínat na to, že z hraní se stává on-line, možní i streamovaná, služba, takže na co???

Diwiak->
Nekompatibilita se staršími hrami je další z renonců Sony (PS3 v tomto směru hoří jasným sebevražedným plamenem)...
czhunter (775)|24.2.2013 14:10
[QUOTE=Mr.;527031]Nekompatibilita se staršími hrami je další z renonců Sony (PS3 v tomto směru hoří jasným sebevražedným plamenem)...[/QUOTE]Já myslím, že právě v PS3 to bylo vyřešeno velmi dobře.
K čemu totiž potřebuje konzole kompatibilitu se staršími hrami? Pouze k tomu, aby nahradila nedostatek her pro svoji aktuální verzi. PS3 na začátku kompatibilní s PS2 hrami. V dalších revizích, kdy už bylo PS3 nativních her dost, se ořezala tato, potom už zbytečná, funkcionalita ve prospěch spotřeby (/hlučnosti/velikosti atd.)
Pro hráče to nebyl moc velký problém, někteří si PS2 nechali, takže mohli starší hry hrát na ni, jiní ji prodali i s hrama, které už neměli potřebu hrát, některé staré hry byly přeportovány jako nativní pro PS3.

PS4 bude předpokládám vyřešena velmi podobně. Ze začátku kompatibilní s PS3 (klidně tím, že bude obsahovat celý Cell), později o kompatibilitu přijde.


Rozhodně to není nic, za co je třeba Sony chválit, ale taky to není tak velký problém, jak se o něm mluvilo (překvapivě, nechápu proč, největší "problém" je to pro ty, kdo PS3 vůbec nemají, tudíž je to nemusí zajímat).
Mr. (0)|24.2.2013 14:32
Google, Apple, Nvidia - to jsou společnosti jímž by mělo "PS4" (co největší integrace do televize) konkurovat, pokud nechce zaspat. Značka Playstation by se měla stát něčím exkluzivním, něčím, co konkurence nemá, nebo nebude v dohledné mít. Já si myslím, že by nebylo od věci prostě šoupnout hw nad úrovní předchozí generace rovnou do bedny (do všech řekněme od 30 tisíc) s něčím, jako je Kinect, a postavit nadupané on-line služby... Já nechci žádnou krabici, byť by byla sebevýkonnější, v tom vážně nevidím budoucnost... I hry i s nižší kvalitou obrazu (Katamari Damacy) můžou člověku vytřít zrak...
shasler (48)|24.2.2013 14:38
[QUOTE=czhunter;526830]Ano, protože Heavy Rain je jedna z těch obyčejných her (byť s hezkou grafikou a dobrým příběhem), které by na PC mohly být - a pravděpodobně nebude kvůli licenční politice.

Ale já mluvil o těch originálních a inovativních konzolových hrách - a ty opravdu na PC nejsou a nebudou, protože jsou velice silně vázány na možnosti, které PC prostě nemá a z principu nikdy mít nebude.[/QUOTE]

A co PC nemá nebo nemumí oproti konzolím? Na co jsou konzole tak silně vázané, že to PC nedokáže? Dle mého všechna rozhranní, které mají konzole se dají provozovat i na PC...
ICE_D (2754)|24.2.2013 14:41
[QUOTE=Mr.;527031]Nekompatibilita se staršími hrami je další z renonců Sony (PS3 v tomto směru hoří jasným sebevražedným plamenem)...[/QUOTE]

Osobne se bojim ze s novy Xbox bude take nekompatibilni s 360kou a ja si budu moct vsechny hry nacpat.... vis kam :D Takze to pro Sony mozna tak sebevrazedne nebude...
VencaX (3686)|24.2.2013 14:50
[QUOTE=Mr.;527031]VencaX->
srry, chápu, že chceš něco pokrokového, to ale netkví jen v papírově výkonném hw, směr jsem tu již naznačil. Ano máš pravdu, spojení 3D ve fullHD a 60FPS na ultra detailech (bez aliasu) už bude chtít něco krapet výkonnějšího - pak je ovšem 4jádro AMD pořád jaksi slabé (tebou zmiňovaná i5 se jeví jako lepší volba), ale také nesmíme zapomínat na to, že z hraní se stává on-line, možní i streamovaná, služba, takže na co???[/QUOTE]

Hele já se tu s tebou nehodlám hádat o kravinách. Pořád překrucuješ to, co napíšu... já jsem rád, že se konečně konzole někam dostaly, že třeba budou pokrokovější hry i software pro PC, že konzole přecházejí na dnes asi nejpoužívanější architekturu (x86) a porty na PC budou jednodušší. Možná se svět IT dostane někam jinam, možná mi konečně moje dvoujádro přestane dostačovat. O tom, že AMD 4jádro bude slabé, o tom nemluvím! Mluvím jen o tom, že dneska je jedno, jestli budeš mít AMD 4-jádro nebo 8-jádro na hry. Přestaň konečně překrucovat to, co napíšu. Nesnášim takový chování. Rodiče by ti měli vytrhnout internet ze zásuvky.
Já jsem se sem nepřišel hádat o prkotinách. Napsal jsem jeden příspěvek a čekal jsem, že už sem nebudu muset psát. Pak přijde ****** jako ty, kterej si začne vymejšlet ******** (a můj příspěvek si vezme osobně, aniž by tak byl myšlenej) a všem se tu snaží nakecat ******* a snaží se z nás dělat ******. Radši jdi ven a najdi si holku a pokud tě žádná nechce, tak si jí zaplať v bordelu a třeba tě přestane bavit vymejšlet takový ******.

EDIT: vycenzurováno
czhunter (775)|24.2.2013 15:11
[QUOTE=shasler;527039]A co PC nemá nebo nemumí oproti konzolím?[/QUOTE]PC neumí donutit 70% svých uživatelů, aby si koupili nějakou specifickou periferii, která by (díky svému rozšíření) dovolila udělat kvalitativní skok ve vývoji her.
Konzole to umí. Buď se to přibalí defaultně a vývojáři s tím můžou najisto počítat (Wii, WiiU, PS4) nebo se udělá taková mediální masírka, že se si to "každý" koupí (Kinect).

U PC se nedá počítat nikdy s ničím, proto vývojáři nikdy nepůjdou do toho, aby udělali revoluční hru, kterou si ovšem může zahrát pouze těch 5% uživatelů, kteří mají danou periferii.*
Taková možnost je pak u autíček, letadýlek, tanečních her atd. pouze "nalepená" na klasický, 30 let nezměněný herní princip.

Právě to, že je konzole jasně omezená ve svém HW a výbavě, že většina majitelů konzolí má dokoupeno skoro vše co se dokoupit dá, dává vývojářům větší možnosti, než PC platforma, kde vlastně nikdo nic nemá (kromě bedny, monitoru, klávesnice, myši a repráčků, což asi žádnou revoluci neudělá).

Tím nechci říct, že všechny nové herní koncepty musí být založeny na novém HW (nemusí - třeba Minecraft), ale hodně jich takových je, a o ty je PC platforma ochuzena.
Mr. (0)|24.2.2013 15:44
[QUOTE=NFG_ICE;527040]Osobne se bojim ze s novy Xbox bude take nekompatibilni s 360kou a ja si budu moct vsechny hry nacpat.... vis kam :D Takze to pro Sony mozna tak sebevrazedne nebude...[/QUOTE]

Sony natropilo kolem PS3 vážně hodně chyb, i když na druhou stranu byla extrémně úspěšná, co se týče hw vybavení, či "prolomitelnosti"/exkluzivity. Já osobně jsem kamarádovi cca před třemi měsíci doporučil, aby Xbox 360 Kinect prodal, dokud ještě "má cenu", udělal tak - teď už to bude stále větší propast...

VencaX->
promiň, měla to být diskuze. Patrně si vynahrazuješ svou neprůbojnost, nedostatek přehledu a omezenost svým slovníkem...
VencaX (3686)|24.2.2013 16:09
[QUOTE=Mr.;527054]VencaX->
promiň, měla to být diskuze. Patrně si vynahrazuješ svou neprůbojnost, nedostatek přehledu a omezenost svým slovníkem...[/QUOTE]

Mě připadá, že se tu akorát snažíš ze všech dělat blbečky a voly, kteří ničemu nerozumí, neví, proč mají danou konzoli nebo proč mají nějaký počítač s nějakým HW a jen ty víš přesně, co je nejlepší... Já jsem se přesně o tomhle bavit nechtěl a přesně proto mě štveš. Ty ses do mě obul. Já napsal jeden svůj vlastní názor a tys hned začal se slovy "Nevím na co narážíš...". Tak když to nevíš, tak pro příště nereaguj.
Mr. (0)|24.2.2013 16:25
VencaX->
Hele, já neříkám, že můj pohled je nejlepší - je to jen názor. Z pohledu legitimity, jsem hráč, který nepohrdne i emulací SNES - takže proto jsem patrně z tvého pohledu "trnem v oku". Jinak tím, "nevím, na co narážíš", jsem vyjádřil prosbu o to, abys to blíže specifikoval, řekl bych, že to zobecnění se dá považovat za urážlivé.