reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: PS4 zklamání či nadšení?

Georginek (2957)|24.2.2013 16:27
Ale no tak, kluci, nehadejte se.
Konzole jsou klump :D:D
A kdyz chce nekdo hrat na televizi za 11 a jeste na LG - bud mu to prano :) :cool:
ICE_D (2754)|24.2.2013 16:32
[QUOTE=Georginek;527059]A kdyz chce nekdo hrat na televizi za 11 a jeste na LG - bud mu to prano :) :cool:[/QUOTE]

Tvl dalsi provokater :D Nejses Ty nahodou Mr.? :D
Moje TV ma 100Hz, takze pohyby plynuly a cumim na to za 2 metru - myslis, ze na tu dalku budu zkoumat nejaky detaily a porizovat si kvuli blbymu Xboxu TV za 30 klacku, kdyz to radoby 1080p vypada jako 720p na PC?
Az prijde konzole, ktera zmakne plny 1080p vcetne AA, tak zacnu uvazovat o obmene TV :devil
VencaX (3686)|24.2.2013 16:37
[QUOTE=Mr.;527058]VencaX->
Hele, já neříkám, že můj pohled je nejlepší - je to jen názor. Z pohledu legitimity, jsem hráč, který nepohrdne i emulací SNES - takže proto jsem patrně z tvého pohledu "trnem v oku". Jinak tím, "nevím, na co narážíš", jsem vyjádřil prosbu o to, abys to blíže specifikoval, řekl bych, že to zobecnění se dá považovat za urážlivé.[/QUOTE]

Mě jde pouze o to, že říkám, že lepší HW v konzolích může přinést i lepší software pro PC. To je celý můj názor. Je mi jedno, co hraješ, jak je to náročné, jak to vypadá, ale tvůj názor, jak jsem ho pochopil (možná špatně, nevím) je, že 2-jádrový CPU zvládne všechno a na nevýkonném HW se dají hrát nové hry a nejsou potřeba nové konzole (pro které se dneska ty hry vyvíjí)... To se mi zdá opravdu zcestné. Promiň, ale v tomhle s tebou opravdu nemůžu souhlasit. Jakoe povím ti, že si třeba zahraju starého Maria nebo Prince a je mi jedno, že to má špatnou grafiku. Hrát se to dá. Ale nikdo si to nekoupí, nikdo na tom nevydělá. A najde se spousta takových hráčů, kteří ocení to, že i konzole se posunou dál a budou mít více detailů a vše bude vypadat líp. To ale půjde jedině s lepší grafickou kartou. A pokud k lepší kartě nedáš lepší CPU, tak stejně nevyužiješ potenciál HW v té dané konzoli. Prostě ne. To je to druhé, co se ti snažím vysvětlit.

Navíc je pravda, že jsi několikrát překroutil to, co jsem napsal, dal to do jiné formy a snažil ses ze mě udělat blbečka. Já neříkám, že tvůj názor je špatný, ani neříkám, že můj názor je dobrý, třeba se pletu. Ale co mě nehorázně vytáčí je to, když se najde někdo, kdo vezme jeden příspěvek z diskuze, zachová se jako bulvár (něco škrtne, něco nahradí) a snaží se mi to vnutit jako něco, co jsem řekl já a to pořád opakuje.
czhunter (775)|24.2.2013 16:54
[QUOTE=Georginek;527059]A kdyz chce nekdo hrat na televizi za 11 a jeste na LG - bud mu to prano :) :cool:[/QUOTE]A co je na tom divného?
Máme doma 42' FullHD plazmu Panasonic za 12k a vsadím se, že je ve všech parametrech (kromě spotřeby) pro hry stejná nebo lepší než tvůj monitor - pokud nemáš nějaký ještě mnohem dražší než za těch 11k.
Mr. (0)|24.2.2013 17:23
[QUOTE=Georginek;527059]Ale no tak, kluci, nehadejte se. :cool:[/QUOTE]
My se nehádáme, to je jen takové "dočasné vykolejení", ale nic se "neboj" setrvačnost nás strhla zpátky... ;-)

Konzole jsou "klump"? Shodneme se, až na PS3 (Linux/opensource - kdyby to nechali, mohli dopadnout jako Valve se silnou podporou nezávislých vývojářů - mohlo to odstartovat sympatické služby a nakopnout je to, zvítězily ale obavy :-( ).
Mr. (0)|24.2.2013 18:08
Člověče, jen si to představ... Kdyby vydali verzi pro Linux s 1GB XDR paměti, byť by byla celkem drahá (nebo alespoň 512MB)... Kam se hrabou nettopy a všechna ta HTPC... "Slint"...
Georginek (2957)|24.2.2013 19:00
Ale dyt si delejte co chcete, vyhazujte prachy, za co chcete ale nikomu to necpete - jak je to skvely........ Ja konzole proste nemam rad, nudi me a tim to konci....

Plasma za 12 musi bejt taky slusna lahudka. Slusna plasma stoji od 25 vejs ( 127 ). LEDka od 50 vejs. Vsechno ostatni je svinstvo..... Ale nikomu to neberu, hrajte si na tom co chcete :D
czhunter (775)|24.2.2013 21:14
[QUOTE=Georginek;527075]Slusna plasma stoji od 25 vejs ( 127 ). LEDka od 50 vejs. Vsechno ostatni je svinstvo.[/QUOTE]Jasně, a slušnej počítač stojí 100k (to je mimochodem cena počítače, který mám v práci, a není to žádný supercomputer), slušnej monitor stojí 30k, slušný auto 5 milionů a slušnej barák 50 mega aspoň, všechno ostatní je svinstvo.
A ty to máš, nebo jen tak blábolíš?

Mimochodem, "my nemáme cpát nikomu, jak je to skvělý", ale ty kolem sebe blít, jak je to či ono naprd můžeš? To je dost perverzní argumentace.

Já hrozně nerad někoho v diskuzi napadám, ale ty jsi jen malej zamindrákovanej týnejdžerskej hater, a bylo by skvělý, kdybys nejdřív dospěl a pak se teprv na Internet vrátil.
shasler (48)|25.2.2013 09:00
[QUOTE=czhunter;527048]PC neumí donutit 70% svých uživatelů, aby si koupili nějakou specifickou periferii,...[/QUOTE]

Volanty a pedály se prodávají, letecké kniply taky... Já si myslím, že zde je jiný problém. PC v domácnostech bývají většinou v nějaké malé a/nebo nevhodné místnosti (pokojíček, pracovna,...) a tam hrát něco pohybového jaksi nejde z prostorových důvodů, zatímco konzole si lidé dávají k televizoru do obýváku, který bývá větší a tam už se "cvičit" dá... Pokud to znamená ono "neumí donutit", pak souhlasím. Lidé co pracují s PC obvykle nedokáží vykouknout z uliti za hranice své představivosti... Pro výrobce vlastně ideální stav, kdy si lidé koupí PC a pak ještě konzoli...
Georginek (2957)|25.2.2013 12:22
[QUOTE=czhunter;527085]Jasně, a slušnej počítač stojí 100k (to je mimochodem cena počítače, který mám v práci, a není to žádný supercomputer), slušnej monitor stojí 30k, slušný auto 5 milionů a slušnej barák 50 mega aspoň, všechno ostatní je svinstvo.
A ty to máš, nebo jen tak blábolíš?

Mimochodem, "my nemáme cpát nikomu, jak je to skvělý", ale ty kolem sebe blít, jak je to či ono naprd můžeš? To je dost perverzní argumentace.

Já hrozně nerad někoho v diskuzi napadám, ale ty jsi jen malej zamindrákovanej týnejdžerskej hater, a bylo by skvělý, kdybys nejdřív dospěl a pak se teprv na Internet vrátil.[/QUOTE]

Mam.
To si vyblil nebo napsal?
EE, dobrej monitor za 15, auto se da sehnat slusny za pul mega, hezkej baracek za 2 mice.
Ja jen napsal slusne, ze je to klump - nic vic, nic min, vase reakce nebyla nutna :D

Je lepsi bejt hater a mit vlastni nazor, nez bejt tupa ovce, ktera dava "like" kazdym radobymodernim klumpum a jenom protoze je to ted in - tak si to koupim a pak se tim chvastam :D:D:D

Dyt je to jedno, kupujte si Skodovky, kupujte si Golfy, kupujte Apple, kupujte Androida, kupujte LG televize, EC bedny :D

At si kazdej dela co chce a ja proste rikam - ze konzole jsou naprosta zbytecnost.
BTW: Vynikajici Plasma od Panaku je TX-P50GT50e a ta je za 30. Jeste by se dalo uvazovat o lacinne ST50. Ta je za 24 (127). Vsechno ostatni jsou dle me vyhozeny prachy do kanalu. Ale jak rikam - kupujte si, co chcete.
Mr. (0)|25.2.2013 13:51
No, měl-li bych to shrnout...
X86 architektura je zároveň výhoda a zároveň nevýhoda - snad ví, co dělají. A v tom je právě ta chyba, respektivu to na chybu z dřívějška navazuje. Dle mého prostě Sony udělalo hlavní chybu v tom, že zablokovalo a dále nepodpořilo Linux komunitu. Mohlo dojít (i skrze podpory a případné rozšíření RAM) k tomu, že PS3 by byla stále při životě a velmi prodávanou, rozvinuly by se služby z této líhně talentů bych vzešla nová generace vývojářů (jako např. Jenova Chen), která by stávající architekturu držela a dnes jsme se mohli dívat na další generaci PowerPC v součinnosti s lepším GPGPU (a samozřejmě hlavně větší pamětí)...
Mr. (0)|25.2.2013 13:58
Kdyby tomu tak bylo, možná bychom se dočkali nějaké sofistikovanější podoby ovládání hlasem (nebo bychom společně odhalili Matrix) např.; Sony by nemuselo s nevolí souhlasit s podporou platformy Android (mohlo mít vlastní konkurence schopné řešení) - je to jedno s druhým, a za chyby se platí...
ICE_D (2754)|25.2.2013 18:51
George: Zapomnel jsi na jednu podstatnou vec, proc je proste nutny si koupit konzoli a neni to zbytecnost - TEKKEN!!! :D :D :D
VencaX (3686)|25.2.2013 23:54
[QUOTE=NFG_ICE;527135]George: Zapomnel jsi na jednu podstatnou vec, proc je proste nutny si koupit konzoli a neni to zbytecnost - TEKKEN!!! :D :D :D[/QUOTE]

Jo, Tekken :D ale to si radši zajdu za kamarádkou, než si kvůli jedné hře kupovat konzoli + mám rovnou, proti komu hrát :D.