reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vodník v Mini-ITX

Ondar (187)|15.11.2013 08:17
Ok, takže tuhle desku, zdroj, full cover vezmu. Vodníka asi tenhle víkend nedám, tak ten další ho demontuju, zabalím do krabice a pošlu. Pak se uvidí. Počítač jinak docela potřebuju, takže procesor + grafiku + paměť bych asi pak někdy dovez osobně - to by pak neměl bejt problém to osadit, vyzkoušet, zaplatit a rovnou odvézt, ne?
Alphacool Support (1563)|15.11.2013 09:30
Procesor a paměť není problém, ale tu VGA bych tu chtěl mít s těmi ostatními díly, hlavně kvůli osazeni full cover bloku a právě návrhu toho, jak se to dovnitř vejde :notsure
Ondar (187)|15.11.2013 09:48
ok, promyslím to až to budu demontovat :)
Ondar (187)|15.12.2013 08:27
Hmmm... tak odloženo na leden. To bude a) víc času b) víc peněz ;)
Ondar (187)|4.1.2014 08:49
ok, máme leden :) o moc víc času zatím není, ale peněz jo :D

Zvládnul by ten zdroj 290 ku grafiku, nebo dokonce 290X? Maj doporučený minimum 600/750W (to se asi v SFX nedělá, co? :D) Když se budou dobře chladit, budou i víc žrát, ne?

Za kolik je můžete sehnat? Slyšel jsem, že je jich docela nedostatek.

Nebo že bych radši počkal na další generaci s menšíma nanometrama? Ale to bude tak rok, co?

I7-3770 nemá smysl upgradovat zatím ;)
Alphacool Support (1563)|4.1.2014 14:46
Naopak, čím lépe se chladí, tím méně to reálně žere. Každopádně 290X se cenově nevyplatí, šel bych spíš do 290...protože 290 s vodním blokem je rychlá v podstatě jako 290X ;)
Ten Strider 450W SFX to zvládne, 3770 žere skoro nic, takže dohromady to bude mít v plné zátěži kolem 350 - 380 W, takže tam ještě bude rezerva.

Co se týká cen, tak ty máme tady http://www.jscomputers.cz/Produkty/PC-Komponenty/Graficke-karty/ATI/R9-290/c001041000002073.html - skladem ty karty rozhodně nejsou, jsou na ně pořadníky, ale průběžně nám stále chodí další a další kusy, takže se obvykle nečeká déle než týden od vytvoření objednávky.

nVidia prý plánuje nové karty na březen. Ale jestli to má smysl, to ví bůh...
Ondar (187)|4.1.2014 16:05
Já to myslel tak, že když se to líp chladí, tak to míň trotluje a tím pádem víc žere :)

Jsem koukal, že ta 290X je skoro o půlku dražší, než 290. To je fakt moc.

Vypadá to, že se mi podaří můj stávající komp prodat jak to stojí a leží, zbude mi 2x4G ram a 2x120G Intel SSD. Zbytek vezmu u vás. Jsem na CZC koukal, že gigabyte R9 290 + gigabyte GA-Z87N-WIFI + i5-4570 je dohromady za nějakých 17.311 vč. DPH. To není tak hrozný a oproti i7-3770 + R7970 si pomůžu o dost :) Na kolik to vyjde u Vás? A přijde ta grafika od gigabyte v nějaké dohledné době?

Vodníka ze starýho kompu vykopu nejpíš už zejtra, takže bych ho moh v pondělí poslat. Pak to můžem rozjet :)
Alphacool Support (1563)|4.1.2014 17:15
U nás to vychází takhle http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MTYzMDMwOjF8MTYyOTgyOjF8MTcxMjA5OjF8 tedy 17 650,- Kč ale co jsem se díval na czc tak za 17 311,- Kč je tam nějaká bazarová deska. Protože jinak mají desku levnější o 20,- Kč, gpu o 80,- Kč a CPU o 30,- Kč. Tedy rozdíl je 130,- Kč a ne 350,- Kč....

Ten Gigabyte R9 290 může být cca do týdne od objednání. Jedinou 290 okamžitě k dispozici máme R9 290X od Sapphire s BF4.
Ondar (187)|4.1.2014 19:05
Jo, já jsem tam mačkal nějaký mírně zvýhodněný ceny za body, rozdíl je v pohodě, počkám na gigabyte (290X jsem na CZC viděl skladem ;) nemusím mít všechno). Myslím, že můžete objednat. Budete chtít zase nějakou zálohu?

Co ta deska / procesor? Nebo doporučujete nějaké jiné? :)
Alphacool Support (1563)|4.1.2014 21:34
Co se týká desky - jediná další rozumná varianta je http://www.jscomputers.cz/produkt/ASUS_MB_Sc_LGA1150_MAXIMUS_VI_IMPACT-_Intel_Z87-_2xDDR3-_VGA-_mini-ITX.html a k tomu EK blok http://cdn.overclock.net/2/23/900x900px-LL-23a00b38_EK-FB-ASUS-M6I_2_1200.jpeg který vydají příští týden...ale to se zase s cenou posuneme o dost výš...a pokud už brát tuhle desku tak to taky chce Kčkové CPU a trochu to přetaktovat...
Ondar (187)|5.1.2014 09:23
:-P mno ale aby se to všechno v tý malý škatuli uchladilo ;) A nemyslím si, že budu trpět na nedostatek výkonu procesoru, spíš ať se líp chladí grafika, ta bude makat víc
Alphacool Support (1563)|5.1.2014 11:02
OK, máme to tedy objednat ? Zálohu nepotřebuji, už jste zaplatil za tu bednu...
Ondar (187)|5.1.2014 11:48
:) určitě objednejte teda grafiku, desku, procesor a zdroj, vodníka jdu vykuchat dneska odpoledne, zejtra pošlu a uvidíte, co z toho půjde použít - co nepůjde použít, je Vaše :D
Alphacool Support (1563)|5.1.2014 13:59
Dobře, je to objednáno. Kdyžtak to, co zbyde z toho starého vodníka, můžeme dát na prodej sem http://www.alphacool.cz/Produkty/Akce---Slevy/c0111.html :idea
Ondar (187)|5.1.2014 16:00
To by šlo :)

Ták, vodník je vykopanej ven, teď ho ještě nějak co nejvíce zbavit vody a připravit na transport. Doufejme, že to přežije bez úhony. Nějaké rady, jak to co nejlíp zabalit?
Alphacool Support (1563)|5.1.2014 16:50
To záleží, co máte doma za materiál :D

Ale ty díly jsou většinou samý kov a měď, a to vydrží všechno ;)
Ondar (187)|5.1.2014 17:00
Jsem to všechno umyl. Už je to míň modrý :D Ale co mě docela překvapilo, že z toho lítalo dost modrých cucků. Asi jsem měl vodu měnit častějc (byla tam původní ještě). Ještě zejtra večer kolega přitáhne zbytky - tomu jsem ten počítač s vodníkem prodal, teď ho chce prodat on (a jemu zase prodám svůj aktuální komp), tak z něj aspoň dostanu toho vodníka - pro toho BFU, co mu to chce prodat, je to zbytečný, spíš dokonce přítěž :).
Ondar (187)|7.1.2014 08:51
Tak všechno snad dostatečně odvodněno a zabaleno, dneska posláno, zítra by to pošta měla doručit Vám do ruky.

Přihodil jsem tam i starou grafiku, protože kolega od ní vyhodil chladící blok, tak se už na nic jinýho, než vodní chlazení nehodí. Třeba se to dá za něco prodat, jinak je Vaše.

Přidal jsem taky chladič na základní desku Gigabyte (musím někde vyštrachat typ) - jak vodní tak heatpipový. Mě je k ničemu.

Dal jsem tam i 8G DDR3 a 1x SSD Intel 510 120G. Druhý mám ještě v počítači, ale půjde pak taky do týhle škatule. Tak až to budete sestavovat, tak prosím přivést kabely na 2 kousky (snad se tam vejdou :))
Alphacool Support (1563)|7.1.2014 11:55
OK, až to dorazí tak dám vědět ;)
Alphacool Support (1563)|8.1.2014 10:26
Deska, grafika a CPU jsou zde ;)
Ondar (187)|8.1.2014 10:31
No tak to je rychlejší, než jsem čekal - ta grafika teda byla necelej tejden :) teď ještě počkat na pošťáka Ondru :-P aby byl zbytek
Alphacool Support (1563)|9.1.2014 15:17
Takže soupis toho, co od Vás dorazilo :-)

HPPS pumpa + shoggy
intel ssd
innovatek agb + měřič hladiny kapaliny
black ice 280 radiátor + dva noiseblocker ventilátory
aqua computer průtokoměr + kabel
2x 4Gb ram patriot
aquaero 5 PRO + černý panel
alphacool cpu a chipset blok
grafika 5850 bez chladiče

To by mělo být vše. O víkendu na tom začneme pracovat ;)
Ondar (187)|9.1.2014 20:32
No to jsem rád, že to dorazilo :) Už jsem se začínal bát co s tím pošta udělala.

Je v tom ještě průtočné čidlo teploty s displejem analog+digital (nevím, jestli s tím něco půjde, nejspíš asi na prodej), pár čidel teploty z aquaera, nekteré ještě nerozbalené (bylo by asi pěkné je někam připojit), pasivní heatpipe chladič na chipset (byla to gigabyte deska za 10k řada 7, nemůžu teď najít přesné označení) - od toho je i ten jeden průtočnej chladič na chipset s logem gigabyte. Jinak ten alphacool chipset block byl na tu grafiku :)

Jsem opravdu zvědavej, jestli se Vám to podaří dát dohromady. Netrvám na tom, aby se tam cpala ta pumpa+shoggy+expanzka+čidlo hladiny. Možná bude lepší tam dát laing s expanz topem? Díky tomu čidlu hladiny se to blbě otevíralo / dolejvalo / zavíralo.

Možná by byl pěknej ještě jedno čidlo teploty, protože jestli se nepletu, tak pokud se jedno čidlo dá před radiátor a druhý za, tak ten SW pro aquaero z průtoku a rozdílu teplot pěkně počítá chladící výkon ve watech. Nestačilo by jen od toho čidla s displejem ustřihnout displej a ten drát zapojit do aquaera?

Jinak ten radiátor a ventilátory byly vcelku dobrý, to bych byl rád, kdyby se vešly.

Největší challenge bude asi "nějak" do toho nacpat to aquaero, co? Udělat někam do bedny výřez aby byl displej vidět? Dotyková tlačítka fungovat nemusí.
Ondar (187)|14.1.2014 14:43
Tak jsem velice zvědavej, jak to pokračuje?
Alphacool Support (1563)|14.1.2014 19:56
Zatím to nepokračuje nijak, protože v pátek nepřišel ten zdroj, přijde až tento týden ve čtvrtek :( Každopádně z těch Vašich zaslaných komponent nepůjde kromě RAM a SSD použít asi nic, protože radiátor je moc velký a nahoru se nevejde, a pumpa s expanzkou se tam zase nevejde kvůli zdroji (ale to budu vědět na 100% až tu ten zdroj bude). Teď ještě řeším s Aqua Computerem, jestli to Vaše Aquaero 5 PRO bude fungovat, pokud by se z něj odmontoval display jako Aquaero 5 LT - to by bylo super. Display byste si nechal ve skříni a Aquaero by mohlo frčet ;)

Dám vědět snad v pátek...
Ondar (187)|14.1.2014 20:17
Že nepůjde použít pumpa, to mi tak nevadí, ale toho radiátoru je škoda. Ty větráky taky nic?

Nešel by třeba ten displej protáhnout nějakou škvírou / kablíkem a přidělat z venku? Je ho docela škoda ;) Řezat do tý škatule díru kvůli displeji je asi overkill, co?
Alphacool Support (1563)|14.1.2014 21:22
To Aquaero klidně můžete mít externě pomocí http://www.alphacool.cz/produkt/Akasa_9-Pin_USB_Internal_to_External_Cable_-_40cm.html to není problém...
Řezat do téhle bedny fakt ne, to by byla vražda...

Ten radiátor ještě zkusím nějak vykoumat. Ale nevím nevím...
Ondar (187)|14.1.2014 21:34
Já myslel jen "nějak" vyvézt ten displej (nějaká plochá kšanda od "LT" verze k displeji), protože do toho budou zapojený větráky, pumpa a teplotní čidla, to se bude protahovat blbě ven a musela by se na to udělat nějaká krabička třeba zvenku přidělaná k bedně. Asi fakt bude nejjednodušší to mít bez displeje :D
Alphacool Support (1563)|19.1.2014 13:40
Takže pár poznatků a dotazů ;)

1) To je malýýýýýýý.
2) Budete chtít nějakou optickou mechaniku ?
3) Z Vašich stávajících dílů nejde použít nic. Teda RAM a SSD samozřejmě ano, ale z chlazení nic - radiátor je bez šance, pumpa s expanzkou taky. Je otázka, zda tam chcete dát ten Alphacool CPU blok - nic mu není, ale přeci jen už to není úplně nejvýkonnější řešení. Na grafiku samozřejmě objednám full cover od EKWB.
4) Dovnitř se nevejde expanzka s pumpou. Jakákoliv kamkoliv. Samotná pumpa by se vešla tato http://www.alphacool.cz/produkt/Laing_DDC_12V_PRO_+_Alphacool_TOP.html "na začátek" bedny tak, kde končí grafika v případě, že se použije fiull cover blok, který nekreje celou kartu, tedy například tento http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-FC_R9-290X_-_Nickel_Plated.html ale ne tento http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-FC_R9-290X_-_Nickel_Acetal.html Stále to ale neřeší problém s expanzkou - existuje speciální typ dělaný pro tuto case http://frozenqshop.gostorego.com/m1-ncase-reservoir.html ale cena není lidová a trvalo by to tak 3 týdny dostat k nám. Instaluje se zvenku na fan bracket, obrázek je vidět zde http://www.techpowerup.com/forums/threads/ncase-m1-watercooling-ideas.195670/ - je tio velmi pěkné řešení ale problém je cena a ta délka dodání. Druhá varianta je, zavěsit expanzku prostě zvenku na ten fan bracket, například tuto http://www.alphacool.cz/produkt/Bitspower_Water_Tank_Z-Multi_80_-_Acetal.html
5) budete chtít backplate na grafiku ? Tzn http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-FC_R9-290X_Backplate_-_Black.html ?
6) Budete chtít krabice od všech komponent ? 99% zákazníků je nechce, ale raději se ptám. Příslušenství samozřejmě ano.
7) Chcete to ladit do nějaké barvy ? Například černý fitinky, barevná kapalina atd...
Ondar (187)|19.1.2014 19:10
1) Proto jsem to kupoval :D
2) Ne, 2x SSD bude úplně stačit (na tom druhým teď aktuálně běžím), teď taky žádnou nemám.
3) To CPU taky není žádnej topič, takže CPU block asi vůbec nevadí, ne? Grafika je jasná. Z toho mýho teda půjde použít aspoň ty čidla teploty (2x průtokové na vstupu a výstupu radiátoru, jedno "předělat" z toho zobrazovadla teploty) a průtoku vody, pak možná "drát" k procesoru / grafice / čipsetu, ať se aquaero nefláká?
4) Stačí neorig. expanzka :) Nebo dát pumpu s expanzkou ven a dovnitř průtokové čidlo (jestli se nevejde jinam)
5) Když už se to dělá, tak asi jo, ne? Má to nějaký vliv? ;)
6) Krabici od grafiky ano, do toho užitečné "zbytky". Do zbylých krabic můžete dát ty moje starý věci na prodej :)
7) Kapalinu modrou (ještě mi zbyla od minule, tak můžu dolejvat). Fitinky klidně použijte moje, stříbrná se mi líbí :D Hadičky asi bude lepší dát nový, ne?
ICE_D (2754)|19.1.2014 19:13
Velmi zajimave tema, ktere prubezne se zajmem sleduju. Ondare, doufam, ze sem nahrajes fotky, az to dostanes do ruky ;) Urcite nejsem sam, koho zajima jak to dopadne :D
Alphacool Support (1563)|19.1.2014 20:03
Fotky pak určitě budou zde http://www.alphacool.cz/Galerie%20sestav ;)

ad 2) OK.
ad 3) Pár stupňů rozdíl. Tzn asi bych ho neměnil...
Jinak samozřejmě nějaká ta čidla atd asi půjdou použít, ale to teď zatím není priorita. Nejdřív do toho musím úspěšně naskládat vše, co tam být MUSÍ (tedy komponenty, bloky, pumpa, expa a radiátor) a pak si můžeme hrát s tím, co se tam vejde ještě navíc - mimochodem, ta bedna je tak mrňavá a "efektivní" co se týká využití prostoru uvnitř, že skoro bude problém tam někam narvat i to aquaero LT...:D
ad 4) OK.
ad 5) Nějaký signifikantní vliv na chlazení to nemá, ale ve Vašem případě bych to doporučil z toho důvodu, že to zabrání ohnutí karty a tedy byť jen teoretickému styku karty s tou pumpou, která bude pod ní, což by nebylo moc dobré, kdyby se stalo...
ad 6) OK.
ad 7) Pokud tu kapalinu máte otevřenou víc než rok tak bych jí moc nedoporučoval ještě používat...co se týká fitinek a hadic - vzhledem k obřímu prostoru uvnitř je nutnost kombinace hadice http://www.alphacool.cz/produkt/Tygon_R3603_hadice_12-7-9-5mm_Clear_-_1m.html fitinek http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-PSC_Fitting_10mm_-_1-4-_Silver_Nickel.html a úhlových adaptérů http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=ek-psc%2b%252b%2bnickel%2badapter a to proto, že ty hadice jsou ten nejohebnější typ co vůbec existuje a ty fitinky s úhlovými adaptéry je to nejkompaktnější co lze dodat...proto jsem se na hadice a fitinky ani neptal, protože tam není na výběr. To samé jsem se neptal jaký radiátor, protože jediná možná volba je XSPC EX240, až proměřím, že se tam vejde. Ještě k té kapalině - UV nebo stačí "obyč" modrá ? Lepší je ta neUV... http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_Double_Protect_Ultra_1L_-_Blue.html
Ondar (187)|19.1.2014 20:28
Aha, si to představuju jako Hurvínek válku :D Klidně dejte tu pumpu asi ven (bude to za PC, tam to extra nevadí) aby vevnitř bylo místo na ty čidla :) Je to pak hezký, když to člověk vidí.

To backplate bude směrem nahoru, ne? Dolu bude full cover. Asi to tam dáme, aby se tý grafiky něco nedotklo. Nebude vadit ten kratší full cover? Co tam kreje ten kousek navíc? Napájení?

Vejdou se tam ty noiseblocker větráky, nebo tam budou muset bejt nějaký nižší?

Ta kapalina je otevřená už skoro 3 roky ;) Dobře, vyleju to. Mám teda kupovat každej rok novou, nebo jak to funguje?
Alphacool Support (1563)|19.1.2014 21:22
Tu pumpu se budu snažit napasovat dovnitř, vypadalo by to pak podstatně lépe. Expanzka zezadu vzhledově nevadí, pumpa s expanzkou to už by nebylo "ono"...

Backplate je v této case směrem nahoru, blok směrem dolů. Takhle to vypadá s blokem, který objednám http://www.ekwb.com/shop/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/c/fc-r9-290x_np_full_800.jpg a takto s blokem, pod který by se ta pumpa už nevešla http://www.ekwb.com/shop/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/c/fc-r9-290x_ca_full_800_1.jpg je to jen optický rozdíl, oba bloky chladí přesně to samé.

Ty Noiseblockery jsou 140 mm, ten XSPC radiátor je na dvě 120 mm. Jen se dělají tři verze s různým umístěním fitinek, takže musím vymyslet, která verze bude pro naše použití nejlepší a podle toho objednám. Tzn pak ještě vybrat 120 mm ventilátory - Noctua ? Noiseblocker ? Je pravda, že by nebylo od věci přeměřit, jestli se tam vejde 45 mm silný radiátor plus 15 mm slim ventilátory :idea což by bylo asi výkonnější řešení, než 35 mm silný XSPC radiátor a 25 mm tlusté fany...

3 roky otevřenou kapalinu zcela jistě vyhodit. Kapalina by neměla být otevřená víc než rok nebo maximálně dva.
Ondar (187)|19.1.2014 23:47
Ok, necháme to na mistrovi :) Když budete kupovat nové fitinky, tak asi černé, ať je černé vše. Backplate kupte taky, to už se v tý ceně ztratí :)

S těma ventilátorama jsem si splet 240 a 140 ;) Ty teda taky nechám na Vašem uvážení.

Ok, kapalinu vyhodím. Mám tedy pak každý rok kupovat flašku od vás a měnit vodu? Btw je lepší bezbarvá, nebo barevná? Co se týče trvanlivosti. Mě se líbí barevná, protože člověk ví, jestli v trubce je, nebo ne :)

Napadlo mě, že to aquaero umí obsluhovat RGB ledku :) Ta by byla pěkná do tý expanzky...
Alphacool Support (1563)|26.1.2014 21:01
Tak nějaký menší update zase jednou ;)

1) To je malýýýýý. :D Nepsal jsem to už někdy ?
2) Ta bedna je dokonalá. Nejlepší bedna co jsem kdy držel v ruce. Pokud bych někdy v budoucnu chtěl pro sebe ITX PC, tak si tuhle bednu někde seženu, i kdyby měla stát milion, klidně prodám ledvinu :idea
3) Kapalinu mám také raději barevnou, lépe to vypadá a přesně jak říkáte - je vidět, že tam něco je ;) Takže jakou barvu ?
4) RGB LED se do expanky může dát, od Bitspoweru je tam připravená průhledná záslepka. Mám tedy objednat ?
5) V pátek dorazil full cover od EK, expanzka od Bitspower a Alphacool pumpy - takže toto tam už vše je. Mezera mezi pumpou a blokem na VGA je přesně JEDEN milimetr, ale je to tam :thumb Expanzka sedla zezadu na case jako hrnec na prdel, ta na míru od FrozenQ by byla úplně zbytečná.
6) EK fitinky tam nedáme. Teda rád bych je tam dal, jsou nejlepší, ale oni prostě už dva měsíce nemají 45 a 90 adaptéry v černé barvě a ještě minimálně dva týdny je mít nebudou, a to asi nemá smysl čekat...jedině tam dát 90 stupňové aadaptéry od Koolance ale zase jeden stojí 250,- bez daně a potřebujeme jich osm, což je teda dost...ale měřil jsem to a vejdou se tam Alphacool fitinky, takže bych objednal je.
7) Kabeláž a Aquaero teda bude peklo :mistake
8) Radiátor je objednaný XSPC EX240 crossflow, bude tu ve čtvrtek. Výhled tedy je, že bych to pak pátek/sobota/neděle dodělal a v pondělí by to bylo ready na odeslání k Vám. Nebo se budete chtít zastavit ?
9) Snad jsem na nic nezapomněl...

---------- Doplněno v 21:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:59 ----------

Tak zapomněl...

10) Jaké 120 mm fany tam budete chtít dát ?
Ondar (187)|26.1.2014 21:23
1) malý? nevzpomínám si :D příště koupím teda o 1.6mm větší?
2) Rád slyším, nějaké fotky z výroby mého vodníčka?
3) Modrá je dobrá :)
4) Pokud to opravdu půjde zapojit do toho aquaera, beru :)
5) foto? ;)
6) ok, dáme alphacool
7) :D jo, bude tam toho hodně - pár měření teploty... btw ty moje měřiče teploty a průtoku tam půjdou? docela se bojím že ne...
8) To by bylo supr, ale je to v týhle kalamitě trochu z ruky, takže bohužel zabalit a poslat (předtím pěkně vyfotit, ať je co vystavovat O:-))
9) :-P
10) co se vejde a bude slušně fungovat, nechám to na vás
Alphacool Support (1563)|26.1.2014 22:09
ad 2) Zítra udělám alespoň nějaké rychlofotky mobilem, kvalitnější pak budou na webu až to bude hotové.
ad 3) OK.
ad 4) Aquaero tam narveme, i kdybych ho měl přivázat na provázek do vzduchu...i když tam bedna bude tak plná, že do vzduchu by se asi nevešlo :notsure
ad 5) Zítra.
ad 6) OK.
ad 7) Měřič teploty někam narveme určitě, ten nezabírá skoro nic. Průtokoměr...fakt nevím :( Budu se snažit...ale fakt nevím :(
ad 8) OK.
ad 10) Spíš mi šlo jestli je nějaký požadavek třeba na vzhled a tak - třeba někomu se Noctua nelíbí, někdo chce barevný atd ;)

---------- Doplněno v 22:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:06 ----------

edit: každopádně do toho aquaera zapojím tu laing pumpu, takže průtokoměr snad ani nebude potřeba = pumpa se tam bude zobrazovat jako točící se ventilátor. Pokud by se netočil = není průtok.
Ondar (187)|26.1.2014 22:52
Těším se na fotky :)
ad 7) poslal jsem 2 průtokové měřiče teploty, bylo by pěkné, kdyby šly dát na vstup / výstup radiátoru + měřič průtoku + aquaero = aktuání tepelný výkon O:-)
ad 10) bez světýlek (stejně vidět nebudou, ne), jinak je mi to jedno - max výkon při max tichosti... i když ta grafika asi bude topit slušně, takže hlavně výkon při rozumné tichosti :D
jednu noctuu jsem v tom původním PC nechal ve zdroji :) nic proti ní nemám
Ondar (187)|27.1.2014 12:33
Jen aby to nezapadlo, vejdou se tam vůbec 2 SSD disky (druhý mám ještě doma)? To bude asi taky docela challenge dostat k nim napájení a SATA kablík.
Alphacool Support (1563)|27.1.2014 20:37
SSDčka se vejdou na dno pod grafiku, uchycené třeba na velcro. To bych jako problém neviděl.

Pár slíbených fotek - ale dělal jsem to až teď večer, dříve nebyl čas, takže za umělého světla a s obyč foťákem na zemi, takže žádný zázrak ;) Pak budou fotky lepší...

http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2329.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2330.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2331.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2332.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2333.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2334.JPG
http://www.alphacool.cz/files/temp/nCase/IMG_2335.JPG

Na prvních dvou fotkách je pumpa nakřivo, není ještě chycená páskou, tak jsem jí pak narovnal :)

Kritika vítána :D
Ondar (187)|27.1.2014 21:10
Hezký :D

1) je to malý :D ale roztomilý
2) nemělo se jedno SSD vejit do předního krytu místo mechaniky? zase by se ušetřilo trochu místa - nezapomenout na kabely, abych to tam byl schopnej nějak nacpat
3) ten backplate aby se grafika neohla bude zbytečnej, když ji podpírá pumpa, ale vypadá kůl :D aspoň se jí nedotkne radiátor...
4) ten průtokoměr by moh bejt mezi radiátorem a základní deskou vedle procesoru? tam je trochu místa :idea - jsem na ten tepelnej výkon docela zvědavej
5) půjdou tam k tomu radiátoru dát ty čidla teploty v těch šroubech, co jsem poslal? (od jednoho bude potřeba odstřihnout ten displej a nahradit konektorem, pokud to bude levnější, než koupi nový a tohle u vás v bazaru prodat)
6) nebude na to aquaero místo taky pod grafikou? bude tam mrtě kabelů...
7) co vykuchat větrák ze zdroje? nebude stačit hned vedle ten u radiátoru?
Alphacool Support (1563)|27.1.2014 21:59
ad 2) Možná ano ale upřímně, na problém "kam s SSD" se ještě nějak nedostalo ;)
ad 3) No já právě nechtěl, aby se to dotýkalo...to by nebylo úplně dobré. Kdyby tam ten backplate, tak by se to dotýkalo na 100%, protože by se ta karta prohla.
ad 4) Teď je v tý bedně ještě místa hromada, protože tam nejsou kabely zdroje, hadice a hlavně radiátor s fany...pak to bude "poněkud" stísněnější :D
ad 5) Mrknu na ně zítra, ani jsem na ně ještě nekoukal. Ale jestli to jsou takovéhle http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_Thermometer_1-4-_Pass-Through.html tak ty se na radiátor IN a OUT určitě vejdou...
ad 6) Spíš jsem ho plánoval velcrem nalepit zevnitř na přední panel...
ad 7) No větrák ze zdroje nakonec možná kuchnem - ale trošku z jiného důvodu - jeho hlučnosti (vyměnilo by se to za nějakou Noctuu). Nečetl jsem o jeho hlučnosti hezké věci, ale ještě jsem to nezapínal, tak nevím...Větráky na radiátoru budou foukat zevnitř ven, takže to zdroji nijak nepomůže.

---------- Doplněno v 21:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:58 ----------

edit: teď mě napadla taková blbost, ale napsat to musím... :D:D:D
Ten backplate karty by úžasně posloužil jako odkladiště jak pro SSD tak pro aquaero :notsure
Ondar (187)|27.1.2014 22:10
To jsem na to zvědavej :D

ad 5) dle postu č. 49 v tomto vláknu jo
ad 6) kam se vejde... :-P
ad 7) a nebude vadit, že budou foukat proti sobě ten ze zdroje a ten u radiátoru?
ad edit: pokud se to mezi grafiku a radiátor s větrákama vejde, tak klidně :) aspoň se nebudou muset ty SATA kabely tahat daleko :)
Alphacool Support (1563)|1.2.2014 23:41
Tak zase menší update ;)

1) Jsem dobrej. :D:D:D:D:D (musím se pochválit)
2) Na grafiku se fakt nic položit nedá, začíná tam hned radiátor.
3) Zdroj nezní tak hrozně, jak jsem se bál. Takže bych ho teď asi nemodoval - přišlo by se o záruku, a nechal bych ho pár měsíců "zahořet" - když to přežije, tak pak už přežije všechno a může se vyměnit fan. Je to takový vrčivý zvuk, což je mnohem méně rušívé než nějaké hůůůůůůů....
4) Doufám, že počítáte s tím, že cable management se v této skříni sestává z toho, nacpat vše dovnitř. Na nějaké hraní s kabely tam fakt není prostor. Něco svážu atd, ale bude to stejně bordel... :thumbdown
5) Radiátor tam sedne na milimetr přesně :angel Na vstupu i výstupu je teplotní čidlo dle domluvy.
6) Na dně je - v pořadí od konce bedny na začátek - SSD, průtokoměr a vepředu pumpa a vedle ní aquaero. Vše uchycené velcrem.
7) Zhruba je to hotové, vše funguje. Zbývají "na čisto" udělat hadice a kabely. To snad zvládnu během pondělí. Takže v úterý by se mohlo posílat, pokud se nic nepokazí.
Ondar (187)|2.2.2014 07:49
ad 1) No to Vás musím pochválit :D
ad 4) Dovnitř nikdo moc koukat nebude O:-) Pokud by se povedlo ještě na procesor a grafiku nějak přidělat teplotní čidla od aquaera... ;)
ad 5) super :D
ad 6) vejdou se tam tedy ty SSD 2? až to přijde sem, budu druhé přidávat (z něj to teď píšu :D)
ad 7) Ondřej Stašek, Polní 312, 37007 Roudné :)
Alphacool Support (1563)|2.2.2014 23:13
SSD se tam nad sebe vejdou klidně tři, kabely pro druhý tam budou připravené.

Každopádně menší zdržení - ohyb mezi CPU blokem a radiátorem je na prd, 45-degree fitinky jsou málo a 90-degree fitinky jsou moc. V obou případech se i ten Tygon láme :( Takže jsem objednal od Alphacool dvě černé prodlužky a bude to OK - budou tady ale až ve čtvrtek. Budu se snažit to udělat tak, aby to v pátek bylo u Vás, ale slíbit to neumím...
Ondar (187)|3.2.2014 07:43
No tak to nehroťte, stejně bych na to přes víkend nejspíš neměl čas :) Aspoň si to budete moct o víkendu pěkně nafotit do Vaší galerie :) Když už jsem na tu škatuli čekal bratru rok, tak mě jeden tejden už nerozhází :D
Ondar (187)|3.2.2014 07:48
Jo a prosím fakturu na email předem ať se manželka nezděsí nad dobírkou :D
Alphacool Support (1563)|9.2.2014 17:59
Tak je hotovo a myslím, že se to docela povedlo:

1) V office/internet práci je to pasivní (teda kromě zdroje), jen jednou za 5 - 10 minut se na chvíli spustí fany na 500 rpm :)
2) V max zátěži (Furmark na VGA a IBT na CPU) jedou fany naplno, ale žádná hra nevytíží CPU a VGA tak jako Furmark a IBT...v 3D marku jely fany na cca 800 rpm max.
3) Průtok cca 160 L/hod s pumpou na max (ale asi nemá smysl jí regulovat, není vůbec slyšet).
4) Nastavení RGB LEDky nechám na Vás.
5) Večer jen dodělám kabeláž, přes noc nechám běžet testy a zítra to může frčet k Vám - na dobírku, nebo převodem ?
6) Fotky udělám ráno a hodím na web.

Na faktuře tedy bude:

Bitspower expa + RGB LED + 1L kapaliny + dvě L fitinky do expy
Metr hadice :D + dvě L fitinky na VGA + VGA + full cover + backplate
Jedna L a jedna rovná fitinka v průtokoměru
Dvě L fitinky v pumpě + pumpa s TOPem + kabel do aquaero
Radiátor + jedna rovná a jedna L fitinka s prodlužkou + dva fany + jeden pass though teplotní senzor
Jedna 45 degree a jedna L fitinka s prodlužkou na CPU bloku
Zdroj + deska + CPU
10 hodin práce

Snad jsem na nic nezapomněl :)