reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Technologie Star Treku

Karel Polívka (1485)|7.5.2013 22:35
[QUOTE=VencaX;532399]Pointa tohoto sdělení mířila na Vás, protože jakmile se Vám nějaký argument nelíbí, tak začnete tvrdit, že to tak vůbec není. Já vůbec netvrdím, že BSG a ST jsou podobné jako vejce vejci, že jeden vychází ze druhého atd. Pouze jsem tvrdil, že tam jsou určité podobnosti. "letadlová" loď (i když říkáte, že v ST není majoritní), FTL pohon (i když na jiném principu), příběh související s hledáním/ochranou Země, lidsky vypadající stroje (i když v BSG s tím "lidským" chováním),... tomu říkám podobnost v určitých věcech, kterou jsem zmiňoval (nikoli podobnost celkovou, o které tu celou dobu mluvíte Vy).[/QUOTE]
Zazněl blábol o Star Treku a na bláboly o Star Treku se musí reagovat :-). Star Trek je podobný BSG asi jako granát atomovce, aneb podobnost lze najít mezi vším, pokud nebudeme brát v potaz, zda má dané porovnání smysl.

Ad letadlová loď - to tady zase něco padlo, Akira byla ve všech stovkách hodin Star Treku na scéně snad pár velmi chabých minut - to už řada mimozemských lodí jiných ras, které neměly s Federací vůbec nic společného a v seriálu byly jen pro krátkodobé zpestření, byly na scéně častěji.

Lidsky vypadající stroje – podobnost asi taková, že v BSG jich je několik miliónů sériově vyráběných a svým způsobem nesmrtelných s podobou i chováním 1:1 v porovnání s lidmi a s takovým složením/uspořádáním (vnitřní orgány, krev, kostra...), že odlišitelnost od skutečných lidí je velmi složitá a možná pouze dle speciálního a náročného testu, zatímco ve Star Treku je jeden android jménem Data (když pominu nedokončený/chybový prototyp Lore), který se rozhodně jako člověk 1:1 nechová, ani tak přesně nevypadá, je naprosto nenahraditelný a jeho vnitřní složení je takové, které by člověk od stroje/androida/umělé formy života tak nějak čekal (bílé mazivo a namísto orgánů součástky). O jejich cílech/myšlení/programování ani nemluvě.

[QUOTE=VencaX;532399]Mimochodem když jsme se tu bavili o době událostí, tak pokud jsem správně pochopil BSG 1978, tak ta se neodehrává před 150 tisíci lety, ale asi před třiceti, protože v posledním díle se dostanou až na Zemi, kde žijí lidé, je tam obrázek několika měst a létají tam soudobé stíhačky.[/QUOTE]
Novodobá BSG se od té staré výrazně liší ve více ohledech. V současné BSG se děj odehrává 150 000 let v minulosti.

[QUOTE=VencaX;532399]Ano, ale prvně jde o video založené na BSG 1978, takže je vidět použití nekonvenčních zbraní a za druhé je tam Galactica sama proti dvěma Baseship a jestli jsem počítal dobře, tak na ty dvě lodě přiletěly čtyři Trekovské. Neříkám, že by jedna Trekovská loď neměla proti dvěma Baseship šanci (ty štíty tam nejsou na ozdobu atd.), ale přece jenom je to trochu rozdíl porovnávat Galacticu proti 4 lodím. Navíc si myslím, že při použití Raptorů by byla šance, jak ty Baseship zničit a to nemluvím o využití druhé Battlestar zničené při útoku na Novou Capricu, ale jde o BSG 1978.[/QUOTE]
Viz výše, buď lze mluvit o současné/novodobé BSG nebo o té staré, nikoli obecně o BSG, rozdíly jsou velké. K tomu videu - stačila by jediná loď třídy Sovereign nebo i Galaxy, to je nad slunce jasné a není třeba o tom jakkoli polemizovat :D

[QUOTE=VencaX;532399]Důvod, proč jsem sem psal bylo to, že mám názor, že jedna určitá technologie by byla celkem vhodná pro využití. Tou je FTL pohon (ať už na jakémkoli principu). Tento názor zastávám a o tom jsem diskutoval. Vy jste se chytnul úplně jiné věci, kterou jsem psal a která s technologiemi ST zrovna moc nesouvisí, tak mě tu prosím nepoučujte, o čem tato diskuze je, ano? Děkuji .[/QUOTE]
Váš názor Vám nikdo nebere. Má reakce byla vztažená k tomu, že BSG a Star Trek jsou si v určitých věcech podobné seriály, z čehož vyplývá, že když nebudete psát podobné bláboly o Star Treku, nebudu muset poučovat :p
Karel Polívka (1485)|7.5.2013 23:06
[QUOTE=Jiri@tncm;532403]:D[/QUOTE]
Když jde o "dobré jméno" Star Treku, tak všechny cesty vedou do Říma :slug
VencaX (3686)|12.5.2013 01:08
[QUOTE=Karel Polívka;532421]Zazněl blábol o Star Treku a na bláboly o Star Treku se musí reagovat :-). Star Trek je podobný BSG asi jako granát atomovce, aneb podobnost lze najít mezi vším, pokud nebudeme brát v potaz, zda má dané porovnání smysl.[/QUOTE]

Dobře, seriál neznám, pouze jsem o něm slyšel od pár lidí, co jej viděli a právě mi to přišlo podobné v těch pár ohledech, o kterých jsem se bavil. Vy se mi tu ale snažíte vnutit, že oprvdu v ničem podobné nejsou, že jsou úplně jiné úplně ve všem a tenhle názor s Vámi bohužel sdílet nemohu, ať už říkáte, co chcete.

[QUOTE=Karel Polívka;532421]Lidsky vypadající stroje – podobnost asi taková, že v BSG jich je několik miliónů sériově vyráběných a svým způsobem nesmrtelných s podobou i chováním 1:1 v porovnání s lidmi a s takovým složením/uspořádáním (vnitřní orgány, krev, kostra...), že odlišitelnost od skutečných lidí je velmi složitá a možná pouze dle speciálního a náročného testu, zatímco ve Star Treku je jeden android jménem Data (když pominu nedokončený/chybový prototyp Lore), který se rozhodně jako člověk 1:1 nechová, ani tak přesně nevypadá, je naprosto nenahraditelný a jeho vnitřní složení je takové, které by člověk od stroje/androida/umělé formy života tak nějak čekal (bílé mazivo a namísto orgánů součástky). O jejich cílech/myšlení/programování ani nemluvě.[/QUOTE]
Ano, samozřejmě nejde o to, že je něco podobné, ale o to, že tam ta věc je. To, jak se chová, nebo jakou má strukturu, to už je potom na fantazii těch, co ten seriál píšou. Ne, nejsou podobní v tom, jak se chovají ani ve struktuře, ale pořád jde o naprogramované stroje. Mimochodem cylonští centurioni a rydery nevypadali ani jako lidé, ani se tak nechovali, takže ti potom byli chováním na úplně jiné úrovni, než jejich lidské protějšky (tedy aspoň pokud se nepletu).

[QUOTE=Karel Polívka;532421]Novodobá BSG se od té staré výrazně liší ve více ohledech. V současné BSG se děj odehrává 150 000 let v minulosti.[/QUOTE]
Ano, samozřejmě, vždyť přesně to jsem napsal :).

[QUOTE=Karel Polívka;532421]
Viz výše, buď lze mluvit o současné/novodobé BSG nebo o té staré, nikoli obecně o BSG, rozdíly jsou velké. K tomu videu - stačila by jediná loď třídy Sovereign nebo i Galaxy, to je nad slunce jasné a není třeba o tom jakkoli polemizovat :D[/QUOTE]
Neříkám, že ne, ale rozhodně by to byl jiný boj, pokud by tam stály třeba obě Battlestar a kdyby přiletěla jen jedna trekovská loď. Prostě nejde srovnávat to, že Galactica vybuchla a 4 lodě za chvilku ty Baseship zničily. Prvně jedna už byla viditelně poškozená a za druhé byli v přesile. Přesila zničila Galacticu a poté přesila zničila cylony. Nebe a dudy, pokud jde o porovnání Galacticy s Trekem tak, jak jste to předtím popsal ;).
wolf007 (653)|12.5.2013 09:50
ja mam blizko spis ke starsim lodim z konce 23 stoleti a pocatku 24 stoleti,nejsou jeste tak dokonale,za vybornou lod povazuji ambasador uz kvuli inovacim ktere prisly s nim