Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 86

Téma: Víkendová diskuze: Stahování filmů

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Kauzu jsem nesledoval, ale pokud share-rapid nereagoval na výzvy odstranit alespoň ten odkaz na materiál, pokutu si asi zaslouží. Klidně ať tvůrci hledají svoje dílo a domáhají se jeho odstranění. Co by ale neměli chtít, je vyžadovat tuto činnost od jiných lidí (strojů?) zadarmo (myšleno v rámci zákona).
    A teď něco ze života: koupil jsem si DVD a chtěl si jej přehrát na svém HTPC. Data nešlo načíst. Zkusil jsem to i v jiném PC a opět to samé, tam se ani nezobrazila adresářová struktura! No co už, chtěl jsem se v klidu dívat a místo toho řeším takové ptákoviny s DVD. Získal jsem tedy film za půl hodiny jinou cestou v 1080p... V DVD přehrávači u kamaráda se to rozjelo bez problému a moje mechaniky jiné DVD přehrají. Myslíte si, že příště opět zakoupím placku?
    Ohledně seriálů, které neběží celosvětově je to ještě více diskutabilní. To totiž ani není natočené z kina, ale rovnou z TV! To tedy znamená, že pořady, co jsem nahrál z DVB-T jsou ilegálně nahrané? Nahrává se už od dob VHS a nikdo to asi neřeší, dokud se to nedělá masově.
    Já třeba raději využívám systém "donate". Klidně dám tvůrci 10 babek, když se mi produkt líbí.
    Přijde mi, že se umění nahradilo kalkulem, kdy tvorba stála xxx milionů dolarů a musí to vydělat nejméně yyy milionů dolarů, kde xxx<<yyy. A pokud se tak nestane, může za to internet a piráti- ne to, že produkt stojí za prd. Nedivil bych se, kdyby byli i v akci stahovači *.torrent souborů, aby se pak dobře ukazovaly ušlé zisky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    A řádně masivní brýle s kostěnou obroučkou má?
    To IMHO není o tom. Přeci jenom, ať chceš nebo nechceš má to své kouzlo. Někdo mu podlehne více, někdo méně a někdo vůbec. Ono více fajnšmekrů přes hudbu a hudebníků poslouchá gramofonové desky, to jen mi hluší jsme na flacy

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    ..."you wouldn't download a car" - a proč ne?...
    Ne, nestáhneš
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: You+wouldnt+download+a+car.+635TB+is+fairly+large_3e7cdd_3313604.jpg 
Zobrazení: 241 
Velikost: 79.1 KB 
ID: 28762

---------- Doplněno v 21:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:14 ----------

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    To IMHO není o tom. Přeci jenom, ať chceš nebo nechceš má to své kouzlo. Někdo mu podlehne více, někdo méně a někdo vůbec. Ono více fajnšmekrů přes hudbu a hudebníků poslouchá gramofonové desky, to jen mi hluší jsme na flacy
    Taky neni gramofon jako gramofon
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 12-07-2013 v 21:32

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: gram2.jpg 
Zobrazení: 206 
Velikost: 84.7 KB 
ID: 28763Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: gram1.jpg 
Zobrazení: 130 
Velikost: 50.3 KB 
ID: 28764Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: gram3.jpg 
Zobrazení: 303 
Velikost: 33.8 KB 
ID: 28765

... opravdu to není o brýlích s kostěnými obroučky.

Registrace
    Feb 2008

MC600Q ... ještě nějaký dotaz Václave

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

MC600Q, kolem jednoho rozmláceného u kontejneru jsem téměř se slzou v oku procházel, holt mladí se nudili a nějakej blbec vyhazoval. Mít místo a trpělivost tak si taky hraju z gramo, ovšem HD audio ve flacu mi přijde skladnější a každým přehráním se neopotřebovává.

Řekl bych že to celé bude hlavně o distribuci.
    Asi čtyřikrát jsem koupil blbec placku a pohořel. 2x to nepřečetla mechanika a přehrávač bez problémů a zbývající dvě mě za vytí mechaniky důrazně varovaly před stahováním filmů a to prosím na originálním DVD což mě celkem nasralo, myslel jsem že od toho už upustili. Navíc reklamy, ukázky filmů a další varování před pirátěním nešly přeskočit. V tomto byly VHS perfektní.
    Zatímco když zvolím "pirátskou" distribuci tak za cenu menší než DVD v trafice mám film/seriál bez reklam a varování ve formátu který přehraje cokoliv vybaveno potřebným kodekem. Mohu si zvolit SD/HD kvalitu a také je to skladnější než štosy DVD.

Davidxxx

Ahoj,
    mám klienta, kterému dodávám mimo jiné cd média. Jednou jsem počítal kolik dá ročně za ten autorský poplatek a zjistil jsem, že to je přes 12000,-. Pálí na to svoje produkty pro své klienty, nic nelegálního. Má takový člověk pak nárok, na to si stáhnout něco náhradou za vidané peníze?

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Davidxxx Zobrazit příspěvek
    Má takový člověk pak nárok, na to si stáhnout něco náhradou za vidané peníze?
    Podle nynějšího autorského zákona nikoliv.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 13-07-2013 v 09:43

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Stáhnout si film není KRÁDEŽ!!!!
    Nikomu nic nechybí a nikdo nebyl poškozen. Takže vás vyzývám stahujte, stahujte, a stahujte. Čest!!!

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Davidxxx Zobrazit příspěvek
    autorský poplatek. Pálí na to svoje produkty pro své klienty, nic nelegálního.
    Kontaktoval bych Piráty (stranu). Mají nějaký obchod, kde si myslím firmy mohou objednávat úložná zařízení atd. bez autorského poplatku. Zkusil bych to tedy tam a poplatek tedy vůbec neplatit.
    Mimochodem platím za možnost uchování autorsky chráněného díla na datovém nosiči, ale zároveň je nelegální, když tam to dílo je?

Registrace
    Feb 2008

Zřejmě myslíš Pirate shop. Jednalo se myslím pouze o 2 GB USB flash disky v jednorázové akci.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od ksyp Zobrazit příspěvek
    Nikomu nic nechybí a nikdo nebyl poškozen. Takže vás vyzývám stahujte, stahujte, a stahujte. Čest!!!
    Hm. Představ si, že jsi producent. Přijde za tebou scénarista s režisérem, a podebatují s tebou o tom, že by chtěli natočit pěkný film. Ty se s nimi dohodneš a ten film jim zafinancuješ (bavíme se o milionových částkách). Ten film je dokončen a jde do prodeje. Ale ouha. Někdo ho začne šířit na inetu. Zdarma. A lidem se film líbí a tak stahují a stahují a stahují. A ty neuvidíš ani floka. Ale zajisté vzhledem k tomu, že seš přívržencem stahování filmových děl (a asi ne jenom jich) zadarmo, tak ti nějaká ta ztráta pár milionů nebude určitě vadit.
    Mám nutkání ti poslat číslo mého konta, protože ti určitě nebude vadit, když mi na něj budeš posílat své peníze.

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Hm. Představ si, že jsi producent. Přijde za tebou scénarista s režisérem, a podebatují s tebou o tom, že by chtěli natočit pěkný film. Ty se s nimi dohodneš a ten film jim zafinancuješ (bavíme se o milionových částkách). Ten film je dokončen a jde do prodeje. Ale ouha. Někdo ho začne šířit na inetu. Zdarma. A lidem se film líbí a tak stahují a stahují a stahují. A ty neuvidíš ani floka. Ale zajisté vzhledem k tomu, že seš přívržencem stahování filmových děl (a asi ne jenom jich) zadarmo, tak ti nějaká ta ztráta pár milionů nebude určitě vadit.
    Mám nutkání ti poslat číslo mého konta, protože ti určitě nebude vadit, když mi na něj budeš posílat své peníze.
    Ono to IMHO Ivo není tak jednostranné. Samozřejmě, že producent filmů by chtěl min. investice vrátit + vydělat. Což je logické a nikomu to neupírám. Ovšem momentální postavení autorského práva na systému presumpce viny, zákazu nakládání se svým legálně zakoupeným majetkem dle svého uvážení a zavedením různých zpětných verifikací, které musí být implementovány do tvých soukromých přístrojů a softwarového vybavení je více jak zvrácená. Možnost shlédnout legálně film na internetu či si jej zakoupit v digitální podobě je téměř nulová. Nějaké možnosti existují, ale jsou tak malé, že pro běžné uživatele je dopátrat se možnosti nákupu dosti problematická. Cena a nabídka produktů ? Tady se snad není o čem bavit, ta je víc jak žalostná.
    Mě je to celkem fuk, já jsem se zasekl na Hvězdných válkách, divadle, Cimrmanovi a pár českých snímcích a tím to pro mě končí. Ale lidé, sledující filmovou tvorbu neustále musí plakat nad žalostnou situací, která se naprosto neřeší. Mimo nesmyslných represí, které celou situaci pouze zhoršují. Uživatelům není nic nabídnuto, co by uspokojilo jejich poptávku. Pak se nesmí nikdo divit, že warez scéna je tak aktivní. Takhle to skončí se vším .. bud z toho vzroste kriminalita a nebo černý trh, povětšinou obojí

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od ksyp Zobrazit příspěvek
    Z hlediska toho, že nikomu nic nechybí... autorovi díla chybí peníze za jeho dílo. Tudíž by po tobě z morálního hlediska mohl za toto dílo požadovat peníze, protože ty jsi využil jeho dílo a nezaplatil jsi mu za něj žádný poplatek, což je podle mě z praktikého hlediska to samé, jako krádež. Všechno není až takhle černobílé.

Registrace
    Feb 2007

Ovšem momentální postavení autorského práva na systému presumpce viny, zákazu nakládání se svým legálně zakoupeným majetkem dle svého uvážení a zavedením různých zpětných verifikací, které musí být implementovány do tvých soukromých přístrojů a softwarového vybavení je více jak zvrácená
    S tímhle tím naprosto souhlasím. Ale také naprosto nesouhlasím s tím předřečníkem, který nabádá ke krádeži zboží. To jsou dvě roviny.
    Já bych např. neměl nic proti tomu, aby dejme tomu po 5 letech byl každý film dán volně k dispozici. Po takové době je už film dávno zaplacen i se ziskem (pokud je kvalitní) a za tu dobu bylo natočeno hafo dalších filmů. A nebo to byl špatný film a tam se to nedožene (ten zisk) ani za 20 let.
    Já např. také využívám té možnosti, že skoro každý (vlastně úplně každý) film se dá shlédnout po inetu. Ovšem pokud se mi film líbí a chci ho, tak ho nestahuji, ale chci mít originál v nejvyšší kvalitě, bonusy, ..... prostě jak jsem někde výše psal - originál krabičku (holt, každý jsme ujetý na něčem).

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Freemail?