reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Stahování filmů

JuraS. (215)|13.7.2013 20:55
Ještě si vzpomenu na jednu věc. Asi před rokem jsem se trochu hádal s jedním týpkem co tvrdil, že je "hifista" podle toho co má doma za aparaturu. Tak jsem hledal na netu a narazil jsem na fórum šílenců co za vybavení doma dávají statisíce až miliony.. Každý se tam, jako tady, chlubil co doma má. Mě padala brada a slintal jsem na monitor. Nicméně se tam jeden chlubil jak si předělal sklep na soukromé kino. Měl tam i bar a sedačku co mají v Imaxu...a parádní knihovnu, snad z mahagonu, a v ní stovky a stovky originálek...to by jste nevěřili jak ho sepsuli za tu videotéku..proč to nemá v mkv atd. A radili mu co má na tom svém železe předělat a kde stahovat videa v 1080p....Takže maník co dá mega za železo pak nedá ani kačku za placku (beztak určenou na smetiště elektrického času)...
awas (56)|13.7.2013 21:48
Kdepak stahování, spíše se dá říct, že ho pouze občas "odkloníme", ne? :)
kevin00 (10238)|13.7.2013 23:02
[QUOTE=Ivo Mašek;536955]Tak hlavně u nás by to fungovalo tak, že tobě za vykonanou práci by ti lidi dali dle svého uvážení třeba jenom jednu korunu.[/QUOTE]

IMHO On to myslel durib spíše tak, že pokud se nalezne alternativní distribuce produktu není potřeba ji udržovat formou dotací, represí a nesmyslným rozšiřováním omezení v její prospěch. Zvláště pokud distribuce propásla "novou dobu" a vychází z modelu x let starého a novému trhu naprosto nevyhovuje a nenaplňuje jeho požadavky.

[QUOTE=JuraS.;536963]Nenabádám k trestné činnosti a pokud ano pak je idiot ten co mě poslechne. respektive, chtěl bych umět, spíš mít dar jen slovy blbnout lidi aby dělali to co bych si přál. takových lidí bylo na světě dost. Autorský zákon u nás..nevím jaké jsou zákony jinde, potřeboval bych srovnávací tabulku..ale když vidím jací blbové jsou v parlamentu a jaké blbé zákony z něj lezou tak mi nezbývá některé ustanovení zákonů prostě ignorovat. Respektive, kde není žalobce tam není soudce. Tím neříkám, že porušuji autorský zákon. Například platím televizi a rádio a různé jiné poplatky.[/QUOTE]

Pozor na to, nabádání k trestné činnosti je také trestný čin.
Autorský zákon je u nás stejně zvrácený jako je autorský zákon v cizině. Bohužel je zde silný lobbing, který se za úplatu obrací v prospěch pár "umělců", kteří "spravují" i to oč je nikdo nežádá.
Můžeš se zákony nesouhlasit, můžeš jimi opovrhovat, ale stále je musíš respektovat. Jsou prozatím platné. A tím, že platíš koncesionářské poplatky nejsi v roli "mám právo". Tento poplatek slouží k naprosto jinému využití a s distribucí filmového průmyslu nemá nic společného.
gallibob (7)|14.7.2013 10:40
jen pridam trochu neco k "rohlikum".To zrovna nebyl dobry priklad...
Ale co treba takovy kadernik,ma podnik v nem "dela lidem hlavy" a plati dane ze zisku,najem atd... a chodi k nemu zakaznici a plati za jeho vytvory. No jo, jenze nekdo najednou prijde na to, ze si muze uces udelat doma sam a zadarmo, a ze vypada stejne jako u toho kadernika(jen si musi koupit hreben,fen a sampon).Pujde priste zakaznik znova ke kadernikovy, nebo uz tam nikdy nevkroci, spis uz tam nikdy nepujde, proc by v dnesni dobe neusetril.A co chudak kadernik, muze do nekonecna vymyslet nove ucesy,dokud nezkrachuje, nebo ukoncit svoji cinost a najit si jinou praci, jenze tady je to velke ALE.Za kadernikem neni zadna organizace, ci nadnarodni spolecnost s hromadou penez, ktera se bude snazit prosadit ze cesat hlavy smeji jen kadernici s licenci a ostatni je vlastne kopiruji a vykradaji jejich napady(kdo vi jak dlouho se ten,ci onen uces kadernik ucil a kolik casu a penez do nej investoval a ted ho nikdo nechce), nikdo neprijde s dani za hreben, fen, tuzidla ci samponu na vlasy, kterou budou odvadet ti co si chteji upravit sami uces davat tem coby za tzv. kaderniky bojovali,to nikdo neudela.Protoze je to pro urcitou skupinu lidi financne nezajimava cinost a takto muzeme jit dal(lakyrnik,automechanik,cvicitel atd...) proste nikdo jiny co vykonava nejakou cinost nema zakonem stanoveno, ze pokud si nekdo najde k tomu ci jinemu produktu(oprave vozu, natreni plotu atd..)jinou cestu nez od specializovaneho distributora, tak bude jeho cinost oznacena za nelegalni a on bude donucen zaplatit usly zisk tem chudakum co pouzil jejich tzv. stejnou cinost.(pr. kdyz si doma chcete pripojit pracku, udelate to jinak nez instalater, ne udelate to stejne, jen kdyz si to udelate sami je to zadarmo).Proste a jednoduse melo by se vsem merit stejnym metrem a bylo by po problemu,ale to vtomto svete je jen utopie...
JuraS. (215)|14.7.2013 10:44
Pro stahování filmů pro mě mluví jednoznačně jedna zásadní věc. Mám originálky filmů i software (např. z časáků...nechci jmenovat) Zrovna dneska jsem se snažil stáhnout z rok starých dvd pár herních testů abych mohl, až překopu, svou sestavu porovnat výkony v testech...nepodařilo se mi nic stáhnout i když některé dvd jsem teprve rozbalil a poprvé použil. Stejně tak jsem před x lety manželce nadělil novinku mamma mia BD a na našem přehrávači jsem ji přehrál do poloviny...pak chyba. řešil jsem i problém s výrobcem přehrávače i s výrobcem placky.. jeden svaloval problém na druhého...tak jsem raději koupil univerzální přehrávač a postupně dávám všechno do síťového úložiště....
Ivo Mašek (507)|14.7.2013 10:48
[QUOTE]Ale co treba takovy kadernik,ma podnik v nem "dela lidem hlavy" a plati dane ze zisku,najem atd... a chodi k nemu zakaznici a plati za jeho vytvory. No jo, jenze nekdo najednou prijde na to, ze si muze uces udelat doma sam a zadarmo, a ze vypada stejne jako u toho kadernika(jen si musi koupit hreben,fen a sampon).Pujde priste zakaznik znova ke kadernikovy, nebo uz tam nikdy nevkroci, spis uz tam nikdy nepujde, proc by v dnesni dobe neusetril[/QUOTE]
A tobě někdo brání, aby sis sehnal herce, techniku, a podobně a SÁM si natočil film? Nikdo tě nenutí si stahovat cizí filmy - udělej si ho sám. Vlož do něj své peníze a pak si ho nech zadarmo ukrást.
Takže nestahuj cizí filmy (nechoď k jinému kadeřníkovi) a natoč si film svůj (udělej si účes doma sám)
MStick (0)|14.7.2013 10:59
JuraS. ->
Right! To já si takhle nedávno řekl, že si pustím Blade Runner Director's Cut (2DVD - odešlo to s filmem) - málem jsem to obrečel (přitom žádné viditelné poškození média); a BluRay při té hustotě zápisu???
kevin00 (10238)|14.7.2013 11:06
[QUOTE=gallibob;537017]...[/QUOTE]

A nyní asi vem, že jako elektrikář jsem díky autorskému zákoníku nucen kupovat za velmi vysoké sumy předpisy norem, které nejsou zákonem závazné, jelikož by nemohli být poté zpoplatněny, váže se na ně autorské právo a jsi nucen je dodržovat. To je absurdita na ntou.
Ivo Mašek (507)|14.7.2013 11:12
Jo, zrovna v červnu jsem dělal pravidelné (každé 3 roky) zkoušky z norem. Ještě, že firma byla tak laskava a sborník norem zakoupila.
gallibob (7)|14.7.2013 11:18
to Ivo Mašek-
ja ale nikde nepsal ze stahuju filmy,tak me prosim pekne neobvinuj!Nechapu zceho ste to vydedukoval, dekuji za pochopeni a prosim o klid...
jen sem napsal ze by se melo merit vsem stejnym metrem a to se momentalne nekona + jen mimo lide nestahuji ten "stejny film" co vydava distributor(samozrejme ze to i jde ale ve vetsine pripadu se tak nekona), ale ten co vydala nejaka warez skupina(tzv. upraveny ryp, ktery nekdo bud ukradl nebo koupil a nasledne dal na internet), to je asi jako kdyz budu instalater ,nekdo si natoci muj postup prace,nebo okouka a pak sam udela sousedovy to same zdarma, protoze je to znamy(a sidim stim sebe,stat na danich,ale nikoly vyrobce pracek,coz aplikovano do filmu nikoli herce,rezizera atd...)Ale toho chudaka instalatera ktery se musel vyucit, udelat si zivnost a sehnat zakaznika.Prece nikdo se tu nevkrada k distrybutorum a nekrade jim na place natoceny material a to ze budu vymahat tzv"svoje prava " represi je stejne jako rezal lidem ruce za "pripojeni pracky", ale spis zkusim vymyslet neco jak to delat,aby to fungovalo,(bud aby to ten dotycny sam nezvladl, nebo si musel koupit hodne specuializovany naradi aby se mu to nevyplatilo) a nebo to prestanu delat a basta! Takhle by mela fungovat trzni ekonomika, a ne ze nekde podplatim hromadu statniku a ty mi udelaji zakon na miru, no sorry, ale stim zadny normalne myslici clovek souhlasit nemuze...

---------- Doplněno v 10:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:14 ----------

[QUOTE=kevin00;537025]A nyní asi vem, že jako elektrikář jsem díky autorskému zákoníku nucen kupovat za velmi vysoké sumy předpisy norem, které nejsou zákonem závazné, jelikož by nemohli být poté zpoplatněny, váže se na ně autorské právo a jsi nucen je dodržovat. To je absurdita na ntou.[/QUOTE]
To chapu delam ve stavebnictvi a vidim jak prenaseni papiru a jine cinosti ktere, vlastne nic nevytvari bohatnou a ostani jen chudnou,ale to je na jinou debatu...
Ivo Mašek (507)|14.7.2013 11:18
[QUOTE=Ivo Mašek;537028]Jo, zrovna v červnu jsem dělal pravidelné (každé 3 roky) zkoušky z norem. Ještě, že firma byla tak laskava a sborník norem zakoupila.[/QUOTE]
Ještě doplním: V prosinci tohoto roku se chystá změna norem ohledně barevného značení vodičů. Takže už teď víme, že za 3 roky bude muset dojít k dalšímu nákupu norem, protože holt změny (to je jak naschvál)
MStick (0)|14.7.2013 11:32
Kucí, jak já bych rád něco podobného, jako má na muziku Supraphon... Filmy Františka Vláčila, Otakara Vávry, trezorové filmy... Brečet, brečet, na kolenou klečet...
MStick (0)|14.7.2013 12:01
Bolestivý zásah, co? Já si kladu otázku "Koho mám *****, abych se mohl podívat na dobrý film?"
kevin00 (10238)|14.7.2013 12:26
[QUOTE=gallibob;537029]To chapu delam ve stavebnictvi a vidim jak prenaseni papiru a jine cinosti ktere, vlastne nic nevytvari bohatnou a ostani jen chudnou,ale to je na jinou debatu...[/QUOTE]

To není na jinou debatu, to je jen jeden z mnoha příkladu zvrácenosti autorského práva a jeho aplikace. Toto není totiž jen v normách, toto se děje i na úrovni učebnic do škol ;)
MStick (0)|14.7.2013 13:10
Ještě bych rád na závěr poděkoval pirátům -> Děkuju, kluci! Děkuju za vaše úsilí, odvahu vstoupit na tenký led podpory minoritní kultury, odhalování nedostatků a kostlivců ve skříních, děkuju za Hellblazera ve stylovém slovenském překladu, děkuju, děkuju, děkuju...
Ivo Mašek (507)|14.7.2013 13:22
[QUOTE=MStick;537042]Ještě bych rád na závěr poděkoval pirátům -> Děkuju, kluci! Děkuju za vaše úsilí, odvahu vstoupit na tenký led podpory minoritní kultury, odhalování nedostatků a kostlivců ve skříních, děkuju za Hellblazera ve stylovém slovenském překladu, děkuju, děkuju, děkuju...[/QUOTE]
Hmm. A jak se ti líbí tohle:


[ATTACH=CONFIG]28775[/ATTACH]


http://www.root.cz/zpravicky/clenka-nemecke-piratske-strany-proti-ilegalnimu-sireni-sve-knihy/
2013-07-14_132107.png
MStick (0)|14.7.2013 15:59
Ivo->

Ano určitě udělala chybu, měla najít alternativní cestu jak svůj produkt nabídnout a nechat si za něj případně zaplatit -> problém je v tom, že vydavatelství v tom určitě mělo své prostředky (korekce/editor) -> byla blbá no, co na to říct, žádný učený z nebe nespadnul.
MStick (0)|14.7.2013 16:19
To jsou ty paradoxy, Ivo, levičáka utáhneš na peníze, pravičáka na ženskou - vyber si ;-) Sám moc dobře víš, že lidi jsou prostě lidi...
Ivo Mašek (507)|14.7.2013 16:58
Jó, pěkně řečeno :D
Neregistrovaný (0)|14.7.2013 17:56
[QUOTE=Georginek;536853]Uz je to tady zase........

Reknu to velice zjednodusene - az bude stat film 100Kc ( a tedy budou realne ceny, za stary treba 20-100Kc ) a bude moznost ho rychle a jednoduse stahnout v jakemoliv formatu treba z nejakeho shopu, budu si filmy kupovat. 1000Kc za smradlavej film na BR proste davat nebudu ani nahodou....
Uz me irituje poplatek za prazdna media....... takze sosejme, protoze to je dnes hlavni napln 99% uzivatelu.........

Mravokarci - nesnazte se, znicim Vas :D:D:D:D:D:D[/QUOTE]

Vaše logika aplikovaná u jiného výrobku - až bude stát auto 50 000 Kč místo 300 000 Kč, tak nebudu krást auta, ale koupím si ho.
MStick (0)|14.7.2013 18:01
Ivo->
přiznám se, tu formulaci a následující jsem čerpal/čerpám z jednoho staršího článku na NP. Celé to schizma s prvky kvantové provázanosti pokračuje tak, že puritánská střední třída bude znechucená volit levici, a levičáci budou ze závisti ke svým spolustraníkům volit pravici, aby s tím udělala pořádek.

Piráti, střezte se politiky, v diskuzi jste vítáni...
Neregistrovaný (0)|14.7.2013 18:58
Jen mne zaráží jedna věc, že někdo za takovou koninu a hloupost, jakou je film Kuky se vrací byl ochoten dát peníze nebo ztrácet čas s jejím stahováním či sdílením. Nikomu to neberu, lidem se líbí různé blbosti, ale divím se tomu. Podle mne české filmy od roku 2000 dále nemá cenu ani stahovat, ani kupovat ani na to chodit do kina, jsou to až možná na dvě výjimky totální hlouposti, které nestojí za obětovaný čas. Český Lev je tak vlastně soutěž o nejhorší film.
VencaX (3686)|14.7.2013 19:57
[QUOTE=Neregistrovaný;537103]Jen mne zaráží jedna věc, že někdo za takovou koninu a hloupost, jakou je film Kuky se vrací byl ochoten dát peníze nebo ztrácet čas s jejím stahováním či sdílením. Nikomu to neberu, lidem se líbí různé blbosti, ale divím se tomu. Podle mne české filmy od roku 2000 dále nemá cenu ani stahovat, ani kupovat ani na to chodit do kina, jsou to až možná na dvě výjimky totální hlouposti, které nestojí za obětovaný čas. Český Lev je tak vlastně soutěž o nejhorší film.[/QUOTE]

Mě se z novodobých českých filmů líbil třeba Román pro ženy, Ženy v pokušení a Muži v naději. Nevím, jestli dostatečně na to, že by stálo za to je vidět v kině, ale za shlédnutí stály určitě. Ještě pár jich za shlédnutí stálo, ale z hlavy si nepamatuji názvy.. a většinou si u českých filmů počkám na názor jedné mé kamarádky, která pracuje v kině a má dobrý vkus (nejen) co se filmů týká. Pokud se ty filmy nelíbí tobě, je to jen tvůj názor, ale rozhodně u většiny filmů je to věc názoru.
VencaX (3686)|14.7.2013 20:03
[QUOTE=Neregistrovaný;537088]Vaše logika aplikovaná u jiného výrobku - až bude stát auto 50 000 Kč místo 300 000 Kč, tak nebudu krást auta, ale koupím si ho.[/QUOTE]

U auta je trochu jiná situace. Když ukradneš auto, můžou tě dohledat buď podle SPZ, nebo podle VIN, pokud bysis jej chtěl přihlásit na sebe. Navíc je tu trh s ojetými auty a auto za 50000 Kč se dá sehnat. Stažení filmu však není s našimi zákony nelegální a platit za placku zbytečné peníze, když placka mi nevydrží věčně a když přestane fungovat, nikdo mi jí nespraví a nikdo mi nevrátí peníze, navíc platíš za distribuci a další věcí...
ICE_D (2754)|14.7.2013 20:10
[QUOTE=VencaX;537118]U auta je trochu jiná situace. Když ukradneš auto, můžou tě dohledat buď podle SPZ, nebo podle VIN, pokud bysis jej chtěl přihlásit na sebe. Navíc je tu trh s ojetými auty a auto za 50000 Kč se dá sehnat. Stažení filmu však není s našimi zákony nelegální a platit za placku zbytečné peníze, když placka mi nevydrží věčně a když přestane fungovat, nikdo mi jí nespraví a nikdo mi nevrátí peníze, navíc platíš za distribuci a další věcí...[/QUOTE]

Nehlede na to, ze auto nejde jen tak zkopirovat/zduplikovat... Film se da bez dodatecnych nakladu na material datove rozmnozovat, auto jaksi ne...
Stchepa (9)|14.7.2013 21:24
Co se mě týče, mám na věc celkem jasný názor. Nejprve bych chtěl dodat, že kopíruji na PC už od útlého dětství, ano kradu přiznávám.
A teď ten můj názor na kopírování, pokud si někdo stáhne něčí obsah a řádně za něj nezaplatí je to regulerní krádež a nedá se to ničím omluvit. Převážná většína lidí co nelegálně stahuje si to dokonale omluví např. udávaný argument s cenou, distribucí atd., neboť zloděj na sebe poukáže jen zřídkakdy. Stejně to, ale zůstává krádeží a myslím si, že to už vystihl jiný komentář předemnou s rohlíky. Můžu dát třeba další úhel pohledu, já své auto taky nepůjčuji každému na požádání (vždyť by mi to nic neudělalo), a kdyby snad někdo namítal opotřebení a ztráta na ceně při půjčování což u dat nehrozí. Tak to pravda není, protože s každým dalším stáhnutím cena automaticky padá. Tím nechci obhajovat společnosti a jejich nesmyslné vyčíslení škod. Problém spočívá v chápání a schvalováním krádeže dat jakožto veřejného mínění. Zdá se mi docela zarážející, když si ještě někdo zřídí firmy jako např. MEGAUPLOAD, DATOID, HELLSHARE a jiné úložiště dat co by zdroj příjmů a autoři kradených děl mohou ostrouhat a stát jim v tom nepomůže ba naopak je vše OK.
Georginek (2957)|14.7.2013 21:29
[QUOTE=VencaX;537115]Mě se z novodobých českých filmů líbil třeba Román pro ženy, Ženy v pokušení a Muži v naději. Nevím, jestli dostatečně na to, že by stálo za to je vidět v kině, ale za shlédnutí stály určitě. Ještě pár jich za shlédnutí stálo, ale z hlavy si nepamatuji názvy.. a většinou si u českých filmů počkám na názor jedné mé kamarádky, která pracuje v kině a má dobrý vkus (nejen) co se filmů týká. Pokud se ty filmy nelíbí tobě, je to jen tvůj názor, ale rozhodně u většiny filmů je to věc názoru.[/QUOTE]

[QUOTE=NFG_ICE;537120]Nehlede na to, ze auto nejde jen tak zkopirovat/zduplikovat... Film se da bez dodatecnych nakladu na material datove rozmnozovat, auto jaksi ne...[/QUOTE]

Coz je ovsem velika skoda :D:D:D

Musim teda rict, ze se Ti libi pekny sracky. Roman pro zeny je odpad vsech odpadu, Muzi v nadeji a zeny v pokuseni byly dva povedenejsi filmy ) hodnoceno 2* na CFD, ostatni ceska tvorba je zmar a utrpeni - cim vetsi blbost, tim vetsi ohlasy a tim vetsi medialni masaz ala Nova - a voni by jeste chteli, abych za ty sracky platil :D:D:D:D
Neregistrovaný (0)|14.7.2013 21:43
Všichni producenti a nejen ti jsou proti stahováním filmů a říkají tomu krádež. Nastává tu otázka: "Proč si ale mám kupovat originální nosič s filmem?" Dejme tomu, že si za uspořené peníze koupím DVD, přijdu domů, vložím do přehrávače, musím shlédnout varování, že kopírování je trestné, pak vnucené reklamy a upoutávky na další tituly, které nejdou přeskočit ... navíc si nemůžu vytvořit ani záložní kopii média, které není věčné, protože je chráněno proti kopírování (samozřejmě se to dá obejít) ale prolomení ochrany je nelegální. Proč mám za něco takového platit? Také médium je potřeba vyrobit a po skončení životnosti jej recyklovat.
Když si naopak film stáhnu, mám jej téměř hned a bez balastu a reklam, pustím si jej a pak třeba když už ho nechci smažu, nevznikne ani žádný odpad. Z toho vyplývá, že stažení filmů je pro uživatele mnohem pohodlnější, rychlejší, neplýtvá jejich časem otravnými reklamami a navíc nezatěžuje životní prostředí - není třeba nic vyrobit a recyklovat.
Až se nad tímto někdo zamyslí, možná změní názor a nabídne pohodlnější legální způsob, jak si doma v klidu pustit film, třeba za pár korun. Pak ubude i pirátů a stahovačů.
VencaX (3686)|14.7.2013 21:50
[QUOTE=Georginek;537161]Coz je ovsem velika skoda :D:D:D[/QUOTE]

Hned bych si svoje auto zduplikoval, abych v případě poruchy měl náhradní :D

[QUOTE=Georginek;537161]Musim teda rict, ze se Ti libi pekny sracky. Roman pro zeny je odpad vsech odpadu, Muzi v nadeji a zeny v pokuseni byly dva povedenejsi filmy ) hodnoceno 2* na CFD, ostatni ceska tvorba je zmar a utrpeni - cim vetsi blbost, tim vetsi ohlasy a tim vetsi medialni masaz ala Nova - a voni by jeste chteli, abych za ty sracky platil :D:D:D:D[/QUOTE]

Já neříkám, že to byl nějakej extra odvar, ale rozhodně to byly koukatelný filmy. Proto jsem taky psal, že bych za to ty pěníze v obchodě/kině nedal, ale za tu hodinu a půl života/film mi to stálo ;). Btw. Román pro ženy se mi líbil asi proto, že ta slovenka co hrála hlavní roli, byla celkem kočka :D
Georginek (2957)|14.7.2013 23:17
[QUOTE=VencaX;537170] Román pro ženy se mi líbil asi proto, že ta slovenka co hrála hlavní roli, byla celkem kočka :D[/QUOTE]

Hlavne mela solidni vemena :D:D
VencaX (3686)|14.7.2013 23:27
[QUOTE=Georginek;537192]Hlavne mela solidni vemena :D:D[/QUOTE]

Jojo, tak akorát dle gusta :D
zvirek (3)|15.7.2013 10:39
[QUOTE=Ivo Mašek;536920]Ano, když si ten který vyjmenovaný výrobek budeš chtít odnést domů, budeš holt MUSET za něj zaplatit. Pokud si ho vezmeš zadarmo, je to zcela legální krádež a ty skončíš na služebně Policie, kde bude probíhat další drama.
Jsem pevně přesvědčen, že díky uvažování některých lidí, kdyby bylo možno získat např. ty rohlíky přes inet, ve smyslu, že by se začaly sypat z monitoru na stůl (nebo rovnou na tácek před monitorem), tak v ČR by už nebyla jediná pekárna, neb všechny by zbankrotovaly. A musela by přijít nějaká státní regulace, dohled. Jako vážení, všechny tyhle nesmysly a nepříjemnosti si lidi svým chováním dělají sami.[/QUOTE]

Dobře, pokud je to jako každé jiné zboží, tak při objednání přes internet ho mohu do 14ti dnů vrátit bez udání důvodu ? ( resp. důvodem bude kvalita filmu na kulový ? )
VencaX (3686)|15.7.2013 11:39
[QUOTE=zvirek;537216]Dobře, pokud je to jako každé jiné zboží, tak při objednání přes internet ho mohu do 14ti dnů vrátit bez udání důvodu ? ( resp. důvodem bude kvalita filmu na kulový ? )[/QUOTE]

Bez udání důvodu znamená, že uvádět důvod nemusíš. Vůbec s nima nemusíš mluvit, že jo. Máš 14 dní na vrácení zboží, aniž bys řekl, co je s ním špatně. Mělo by to tak fungovat i s DVD/BR...
romeno (40)|15.7.2013 12:22
[QUOTE=VencaX;537224]Bez udání důvodu znamená, že uvádět důvod nemusíš. Vůbec s nima nemusíš mluvit, že jo. Máš 14 dní na vrácení zboží, aniž bys řekl, co je s ním špatně. Mělo by to tak fungovat i s DVD/BR...[/QUOTE]

Ano zbozi koupene z internetu muzes bez udani duvodu do 14ti dnu vratit . Musi byt vsak nove a zabalene , v takovem stavu aby se dalo znovu prodat .

Jinak filmy si kupuju celkem casto originaly , daji se poridit ve vyprodejich kolikrat za dobre ceny (samozrejme ze ne novinky) .
Jak bluray tak DVD , dvd vsak uz kupuju minimalne , protoze jsem si navyknul na Full HD obraz :-)
Kdyby byly novinky taky za lepsi ceny tak je kupuju taky , ale nejsem milionar .
Neregistrovaný (0)|15.7.2013 16:54
[QUOTE=VencaX;537118]U auta je trochu jiná situace. Když ukradneš auto, můžou tě dohledat buď podle SPZ, nebo podle VIN, pokud bysis jej chtěl přihlásit na sebe. Navíc je tu trh s ojetými auty a auto za 50000 Kč se dá sehnat. Stažení filmu však není s našimi zákony nelegální a platit za placku zbytečné peníze, když placka mi nevydrží věčně a když přestane fungovat, nikdo mi jí nespraví a nikdo mi nevrátí peníze, navíc platíš za distribuci a další věcí...[/QUOTE]

To byl příměr k jinému výrobku, aby byla patrnější absurdnost tvrzení, že až bude něco levnější, nebudu to krást. Vy mě chytáte za slovo, že trh s auty má jiná specifika, samozřejmě, že má. Trh s ojetinami existuje, protože koupením auta nikdo nepodepisuje smlouvu s výrobcem, že ho nebude prodávat dál. Stažení filmu z nelegální distribuce je prostě krádež a jestli zákon spatřuje vinného toho, kdo umístí, nebo toho kdo stáhne, či oba, je podružná záležitost.
VencaX (3686)|15.7.2013 19:02
[QUOTE=Neregistrovaný;537242]To byl příměr k jinému výrobku, aby byla patrnější absurdnost tvrzení, že až bude něco levnější, nebudu to krást. Vy mě chytáte za slovo, že trh s auty má jiná specifika, samozřejmě, že má. Trh s ojetinami existuje, protože koupením auta nikdo nepodepisuje smlouvu s výrobcem, že ho nebude prodávat dál. Stažení filmu z nelegální distribuce je prostě krádež a jestli zákon spatřuje vinného toho, kdo umístí, nebo toho kdo stáhne, či oba, je podružná záležitost.[/QUOTE]

Ano, z určitého hlediska jde o krádež, ale s naším autorským zákonem je legální si film stáhnout a film sledovat. Jen je nelegální jeho šíření.