Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem monitoru - HERNÍ + FILMY do 12 tisíc

Blystar (42)|19.9.2013 14:17
Hezký den,

plánuji tak cca do půl roku zakoupit nový monitor, který bude určen primárně na hraní her a sledování filmů.


Nepotřebuji nejlepší odezvy na trhu, nejsem profesionální hráč, za to ale pravidelný a rád si vychutnám kvalitní obraz (Diablo3, Dota2).
Co se týče filmů, pod HD kvalitu nikdy nejdu.


Prosím tedy o radu v následujícím. Co myslíte. Jak široký (určitě chci wide monitor) by MAX. mohl monitor být, aby bylo hraní stále přehledné a nenamáhalo příliš oči ? Máte s tím prosím někdo osobní zkušenosti, byl bych za ně moc vděčný. Moje představa je 27-29" .. ale obávám se, abych to nepřepískl a nebyl nakonec zklamaný. U filmu nejspíš bude platit čím větší, tím lepší, co myslíte ? Potřebuji tohle nějak skloubit dohromady, takže na jedné či druhé straně bude nějaký malý kompromis.Díky moc za každou radu. Mi se třeba docela líbí tohle https://www.svethardware.cz/recenze-asus-pb298q-dalsi-z-rady-219/38244 ... ale zas nepotřebuji mít všemožné vychytávky v natáčení a přetáčení monitoru, pač nechci zbytečně přeplácet podpěrnou nohu kterou stejně nevyužiji. Určitě chci aby měl monitor DISPLAY PORT a cena max do 12 tisíc. Při čemž idálně kolem 8-9 kdyby bylo :)
johny__g (6387)|19.9.2013 15:48
Hrát na takové nudli? Děkuji, nechci.

Edit: taky aby ti sestava utáhla hry v takovem rozlišení. Záleží co máš a co hraješ. Je fakt že Diablo náročné není.
Salamander (6177)|19.9.2013 15:52
Za cenu te nudle mas dva Delly U2412M ... kdyz uz to chces nasiroko, udelal bych to takhle :thumb
Blystar (42)|20.9.2013 12:27
[QUOTE=johny__g;543638]Hrát na takové nudli? Děkuji, nechci.

Edit: taky aby ti sestava utáhla hry v takovem rozlišení. Záleží co máš a co hraješ. Je fakt že Diablo náročné není.[/QUOTE]

Plánovaná sestava bude na platformě FM2+, osazená AMD Kaveri, rychlé paměti, SSD disk, vodník atd ... v budoucnu budu dokupovat další grafickou kartu do DualG. Chtěl bych si na tom zahrát i Skyrim ;)

---------- Doplněno v 12:27 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:24 ----------

[QUOTE=Salamander;543639]Za cenu te nudle mas dva Delly U2412M ... kdyz uz to chces nasiroko, udelal bych to takhle :thumb[/QUOTE]

Já nemám moc dobrej pocit z toho přechodu mezi monitory. Máte s tím někdo zkušenosti ? Obávám se, že bych si na to nezvykl ... a už vůbec ne u filmů. Pravda že 29" je na hraní asi fakt už moc, ale tak těch 27" by mohlo být ještě dobré ne ?
johny__g (6387)|20.9.2013 14:01
[QUOTE=Blystar;543686]Plánovaná sestava bude na platformě FM2+, osazená AMD Kaveri, rychlé paměti, SSD disk, vodník atd ... v budoucnu budu dokupovat další grafickou kartu do DualG. Chtěl bych si na tom zahrát i Skyrim ;)[/QUOTE]

APU, jakékoli, není herní sestava. A to že tam nacpeš další slabou grafiku tomu moc nepomůžeš. IMHO nesmysl. A Skyrim na full HD to neutáhne ani v tom crossfire. Což teprv v tom nudloidním rozlišení.

A nechceš si pořídit normální monitor a na filmy televizi?
Blystar (42)|20.9.2013 14:54
Jak můžeš vytušit, monitor na filmy+hry a k tomu pc s APU (CPU+GPU) ... jde jen o to, že se snažím skloubit úsporné řešení a přitom nedělat příliš kompromisů. To víš že bych si koupil nabušenou telku, k tomu parádní monitor a do case narvat core i7 a titana :)

Jenže to bych musel čekat jaksi dlouho.

Jo a že PC s APU není herní sestava, mohli by jsme se dohadovat, protože neznám tvoji definici herní sestavy. Ale z mích zkušeností vím, že si obstojně zahraješ i na středním modelu Trinity, na TOP richlandu rozjedeš už mnohé dost kvalitně. Počítám s tím, že Kaveri bude v mnohých ohledech revoluční a že poskytne dostatečný výkon i pro snad veškeré hry ;) .. a do dual graphic bych časem osadil nějaké dělo, ale to tak až za rok od nákupu sestavy nejdříve ;)

Prostě střední třída ;) ale chytře