Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: jaký monitor vybrat

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ahoj.Dal jsem si dohromady nové pc založené na intelu i5 grafice gtx 970.
    řeším ale jaký monitor by byl vhodný.Pc používám hodně na net. občas film i hra.Měl jsem lg 24 ips a spokojenost.tn si myslí že dnes už asi nebrat tak se zase rozhoduji mezi těmito ips panely:
    1. https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-...181292/produkt
    dell- měla by to být záruka kvality cena dobrá máte sním někdo zkušenost?
    2.https://www.czc.cz/dell-s2415h-led-m...162132/produkt
    dražší verze a netuším proč ? má navíc akorát repro nebo se mýlím ?
    pak jsou tady dvě varianty od lg
    3. https://www.czc.cz/lg-24mp48hq-p-led...192914/produkt
    novinka ale podle uvedených parametrů průměr za dobrou cenu ale je lepší než ten levnější dell ????
    4.https://www.czc.cz/lg-24mt77d-pz-led...169339/produkt
    tady je teda ještě dvbt. tuner (někdy se může hodit)

no a jako poslední by mě zajímal názor na tento kousek
    https://www.czc.cz/dell-s2715h-led-m...162133/produkt
    cena je pro mě na hraně ale to je jedno.27 palců na fhd asi není zrovna moc dobrá volba že ?
    Nevlastníte ho někdo ? připomínám využití film,net ,hry
    Děkuji každému kdo si udělá čas a písne mi svoje zkušenosti či názory.

osobně bych bral ten dell pod druhým odkazem ale rád si nechám poradit :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Ahoj. 27" a 1080p je volba možná pro lidi, kteří špatně vidí. Na 27" alespoň 1440p. Jestli chceš vážně ušetřit, šel bych klidně i do 23", které jsou ještě levnější a ten 1 palec už nehraje moc roli (sám mám 23" jako druhý monitor).
    Jinak monitor si představuji, že bude sloužit 5+ let a civět do něj budu pokaždé. Proto bych se nebál dát do něj více peněz - jestli potřebuješ 27", nebo více, nebál bych se těch pár tisíc připlatit. Kdybych teď sháněl monitor, šel bych už jen do 4K UltraHD. A samozřejmě IPS

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ahoj.No na tu 27 to byl spíš jen dotaz.koukal jsem i na toto a fakt se mi líbí https://www.czc.cz/dell-professional...192494/produkt
    jak píšeš člověk do toho pořád civí :-) monitor 4kuhd je na mě momentálně moc peněz.Ještě pár let vydržím :-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Halllooooo nemáte někdo náhodou tento monitor ? https://www.czc.cz/dell-professional...192494/produkt
    chtěl bych do něho jít ale nemohu najít nikde žádne ohlasy.
    nebo mám vzít jednu z levnějších variant ? https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-...181292/produkt
    https://www.czc.cz/lg-24mp48hq-p-led...192914/produkt
    bude u těch dellu rozdíl v obraze ?
    škoda že se doprčic nemohu nikde podívat na vystavené kusy :-(

Banned
    Registrace
    Mar 2009

S tím nadšením pro IPS bych brzdil. Je to tak na fotky, ale na hry a filmy to bude horší u obrazu s detaily v pohybu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ahoj. No myslím že tn asi už ne. Osobně mám v práci LG ips 23 a hry i filmy v pohodě.a to je 3 roky starý. Spíš mě zajímá jestli má smysl připlácet třeba za ten Dell skoro 2 tis.jestli je tam nějaký rozdíl v obraze. Chápu že ten Dell má USB,pivot apod. Ale tyto věci bych klidně oželel. Proto se ptám :-D

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

Osobně bych pohledal monitor na vyšší frekvence než jen 60Hz. Sám mám asi 5let starého Samsunga BX2450L s frekvencí 60Hz a taktl jsem si ho na 75Hz. Rozdím v obraze je velký a jakmile budu kupovat nový, tak v tomto mám jasno.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    S tím nadšením pro IPS bych brzdil. Je to tak na fotky, ale na hry a filmy to bude horší u obrazu s detaily v pohybu.
    To je absolutní nesmysl. Mám 2 Delly vedle sebe a používám je především na sledování DVB-S televize a filmy. Nějaké pozdění obrazu za zvukem o pár milisekund (ms) nedokáže normální jedinec bez laboratorního vybavení vůbec rozeznat.

@Marekdv: Mám tu už 3 měsíce další menší 22" verzi ze stejné řady Dell P (používá stejné ovladače a mají i společný návod k použití jako ten 24" model co chceš). Obrazově naprostá spokojenost. Má jen 2 minusy: A) chybí ovladačová podpora pro W-XP; B) Nemá interní reproduktory, ty stojí jako přídavná lišta pod monitor další tisícovku! Ovšem hraje to relativně obstojně oproti jiným stereo-chrastítkům umístěným uvnitř, např. Benq, Sony...

P.S. To USB se moc dobře hodí pro bezdrátovou klávesnici a myš, jejichž vysílač mám teď schovaný v monitoru...)
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 24-07-2016 v 14:12

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

To repro mě zase až tak netrápí a W xp už je minulost. Spíš mi hlavně šlo o ten obraz:-D na zvuk používám sluchátka popř dokoupení repraku je taky možnost. Škoda že tady nemá někdo přímo zkušenosti s tímto kusem ale bude to asi stejný tak jako tak tvůj. Děkuji za info a názor.:-D

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD absolutní nesmysl to není. Pusť si na tom fotbal jak bude čitelné písmo na dresech v pohybu a pak se na to samé koukni na současném TN. Nebo stačí koukat na mičudu. Ve hrách pohybem rozmázlé okolí. Proto v reklamách raději dávají na obdiv jen staticej obraz nebo nakláněj panel, ale já ho teda při hraní nenakláním.

---------- Doplněno v 15:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:01 ----------

Marekdv vybírej z novejch modelů. Je velká konkurence, tak 2-3 roky staré budou opravdu technologicky staré.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

StD absolutní nesmysl to není. Pusť si na tom fotbal jak bude čitelné písmo na dresech v pohybu a pak se na to samé koukni na současném TN. Nebo stačí koukat na mičudu. Ve hrách pohybem rozmázlé okolí. Proto v reklamách raději dávají na obdiv jen staticej obraz nebo nakláněj panel, ale já ho teda při hraní nenakláním.

---------- Doplněno v 15:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:01 ----------

Marekdv vybírej z novejch modelů. Je velká konkurence, tak 2-3 roky staré budou opravdu technologicky staré.
    Opět klasicky neználkovsky mícháš hrušky s jablky. Asi ještě žiješ v éře analogového vysílání. Ano, ne nadarmo se digitálu přezdívá "digitální mazanice" odvislá od matric kódování používaných na vstupu i po celou přenosovou cestu až po výstup. Ovšem se synchronním zvukem přenášeným v paketech s obrazem. To nemá s lagováním (odezvou) samotného monitoru vůbec nic společného. U nich je to vrozená vlastnost daná použitou technikou.

A co se stáří modelů týče, tak jsi jako "znalec" mohl tazateli alespoň sdělit, že je jím vybraný model z roku 2009 a úspěšně se stále prodává (tento copyright ©2009 stojí v jeho návodu), aby jsi napsal něco obecně přínosného.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Nevím co míchám, ale koukni co napsal třeba Salamander, když to nebereš ode mě http://www.svethardware.cz/forum/sho...da-IPSTN-herni

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Když sám nevíš, co napíšeš, to je pak halt těžké s takovým tvorem komunikovat... Opakuji, že mícháš hrušky (=odezva monitoru, vnitřní vlastnost výrobku) s jablky (=televizní digitální vysílání tebou uvedeného fotbalu, vnější vlastnost digitálního signálu daná normami).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Absolutní nesmysl. IPS se primárně vyznačují lepším podáním barev a lepšími pozorovacími úhly. Pro hry se donedávna doporučovaly TN panely kvůli rychlé odezvě, ale pouze pro hry. Nikoliv pro filmy, kde rychlá odezva není potřeba. Ovšem s dalším vývojem došlo k snížení odezvy i u IPS monitorů a dnes není jakýkoliv důvod k doporučení starého TN panelu. A pokud Ti jde o čísla, tak s odezvou 6 - 8 ms nebude mít uživatel žádný problém při jakémkoliv využití.
    Vlastním IPS monitor, sleduji na něm filmy, hraji hry a k žádnému rozmazání nedochází.

Moje doporučení: Dell UltraSharp U2412H nebo Dell Professional P2414H

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Já nikde nepsal, že si máš pouštět DVB-T. Jde čistě o můj názor kterej je jen okoukanej od uživatelů, kde jednoznačně IPS a 60Hz nejde dohromady se slovem herní. Kdyby si vybral třeba IPS 144Hz, tak by to bylo už jiná věc. Za mě doporučuju TN-ko třeba https://www.czc.cz/aoc-g2460vq6-led-...180285/produkt

kevin00 to tvoje doporučení je vtip Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 24-07-2016 v 18:28

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ventilátory: Jaký fan vybrat?
    Od jeninicicek v sekci Chlazení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-02-2016, 11:18
  2. Monitory: jaký vybrat monitor??
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-03-2011, 17:48