reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Unikatom raz a navzdy alebo hra vazho zivota

boboco (1987)|22.10.2006 14:31
Nenapadá mě jedna hra, kterou bych vyzvedl nad všechny ostatní, ale spíš jako perličku uvedlu hru Frontier, jedná se o vesmírný simulátor, táta ho hrál na Amize a dokázal u něj strávit celé hodiny, klidně celé noci... -To bylo už dost dávno. Jinak dodnes nezapomenu na pecky z Amigy Jako Cannon Fodder, Grand Prix 4 nebo Ceasar či SimCity 1. Jojo, kde jsou ty časy..... Dnes se tyhle hry vracej jako Java na mobily:D
Karel Polívka (1485)|22.10.2006 15:02
[QUOTE=Kerry]To se určitě těšíte i na C&C 3 že?[/QUOTE]
Raději to už moc nesleduji, takže ani nevím, co se chystá - u RTS C&C je nebezpečí, že by mě nějaký nový titul zcela pohltil na X dní... jako v dobách dřívějších, což si bohužel nemohu momentálně z časových důvodů dovolit :-(.

Nicméně teď jsem o otázce počítačových her trochu přemýšlel a napadlo mě ve spojitosti s počítačovými hrami pro SHW něco podle mě docela zajímavého - nebudu ale zatím konkretizovat, uvidím, zda se to povede morfovat z formy pouhého nápadu do něčeho skutečného :-).

Tím bych dal také rád na vědomí, že tématika grafických karet se po dlouhé odmlce opět vrací na stránky Světa hardware. Ale konec off-topic, vraťme se k původnímu tématu.
Karel Polívka (1485)|22.10.2006 15:14
[QUOTE=boboco]Nenapadá mě jedna hra, kterou bych vyzvedl nad všechny ostatní, ale spíš jako perličku uvedlu hru Frontier, jedná se o vesmírný simulátor, táta ho hrál na Amize a dokázal u něj strávit celé hodiny, klidně celé noci... -To bylo už dost dávno. Jinak dodnes nezapomenu na pecky z Amigy Jako Cannon Fodder, Grand Prix 4 nebo Ceasar či SimCity 1. Jojo, kde jsou ty časy..... Dnes se tyhle hry vracej jako Java na mobily:D[/QUOTE]
Když už se zmiňují jiné platformy než PC, tak měl bych jeden titul, který mi navždy utkvěl v paměti - FPS akce Alien vs. Predator na herní konzoli Atari Jaguar. Tento titul byl ve své době (v roce 1994) naprosto bezkonkurenční (svou hratelností, koncepcí/originalitou/nápady, grafikou, ozvučením). Pak byla ještě velice povedená hra Syndicate.
Kerry (69)|22.10.2006 15:29
[QUOTE=Karel Polívka]Raději to už moc nesleduji, takže ani nevím, co se chystá - u RTS C&C je nebezpečí, že by mě nějaký nový titul zcela pohltil na X dní... jako v dobách dřívějších, což si bohužel nemohu momentálně z časových důvodů dovolit :-(.

Nicméně teď jsem o otázce počítačových her trochu přemýšlel a napadlo mě ve spojitosti s počítačovými hrami pro SHW něco, podle mě, docela zajímavého - nebudu ale zatím konkretizovat, uvidím, zda se to povede morfovat z formy pouhého nápadu do něčeho skutečného :-).

Tím bych dal také rád na vědomí, že tématika grafických karet se po dlouhé odmlce opět vrací na stránky Světa hardware. Ale konec off-topic, vraťme se k původnímu tématu.[/QUOTE]
Tak C&C3 by se vám nejspíš hodně líbila ale ještě nevyšla tak se nemusíte (zatím) bát že by jste byl pohlcen. Jakmile vyjde tak o ní ale asi stejně zavadíte a pohltí vás.
[OT] Tak to je dobře už se těším na další články z oblasti grafických karet.
Taky doufám že to o čem přemýšlite v souvislosti s hrami se podaří morfovat do něčeho skutečného (nechcete víc konkretizovat o co se jedná? :D(tohle neberte vážně) [/OT]
boboco (1987)|22.10.2006 15:39
[quote=Karel Polívka]Když už se zmiňují jiné platformy než PC, tak měl bych jeden titul, který mi navždy utkvěl v paměti - FPS akce Alien vs. Predator na herní konzoli Atari Jaguar. Tento titul byl ve své době (v roce 1994) naprosto bezkonkurenční (svou hratelností, koncepcí/originalitou/nápady, grafikou, ozvučením). Pak byla ještě velice povedená hra Syndicate.[/quote]

Jo, Syndicate jsem se něco nahrál a dodnes si pamatuji na tu dobu hodně propracované intro. A Atari jsme měli doma taky, (táta by děsnej FANATIK:D) ještě s takovou tou černobílou televizkou Merkur nebo jak se jmenovala:D -Tam ale už si na moc nepamatuju, to jsem ještě slintal po podlaze:D.
aldafallout (194)|28.11.2006 11:03
Fallout- snad je to znat i z prezdivky, kterou jsem si kdysi ve svych 12 dal
HEAD (235)|30.11.2006 10:43
Knights and Merchants(Rytiri a kupci)
Tuhle hru jsem hral po prve na P75 a totalne me uchvatila.
Pozdeji jsem ji hral jeste na celeronu 533, celeronu 900,AXP 3200+
a nedovno jsem ji dokonce hral i na svem nynejsim stroji:o:D.
Asi nejslepsi strategie co jsem hral.
rs (104)|1.12.2006 19:27
[QUOTE=Karel Polívka]Ke které hře bych se vrátil i dnes? Jedině k real-time strategiím, které mě opravdu bavily - pro odreagování (tedy buď skirmish s AI nebo multiplayer, jakákoli kampaň po dohrání postrádá kouzlo). Jmenoval bych následující:

Red Alert 2 (+ YR), C&C Generals (+ Zero Hour), Empire Earth 1 & 2.

Na zmíněné tituly nedám dopustit pro velkou rozmanitost jednotek a tedy i různých způsobů jak taktizovat.[/QUOTE]

Zkuste si zahrát kampaň za čínu v Zero Hour na nejvyšší obtížnost po nainstalování všech patchů. To je úplně strašné ;-)
wolf007 (653)|4.12.2006 22:38
tak pro to bylo: saboteur 1+ 2 na sharpu mz 821, pak na pc wolfstein 3d na pc nekdy v roce 92,nasledoval doom+doom2,a pak jeste ufo enemy unknown s druhym dilem,samozrejme je pro me srdcovka warcraft2 a starcraft+ diablo2 .... v posledni dobe se venuji dost jaged alianci2 ... z 3d: soldier of fortune 1+2,voyeger elite force 1 dil,return to castle wolfstein,a samozrejme half_life
odb (505)|5.12.2006 09:40
moje naj - red baron, command&conquer (jednotka najlepsia), transport tycoon, age of empires II, settlers III, railroad tycoon II, ceasar III, Doom, HomeWorld II, seria Medal of Honnor (prvy diel asi naj). Neviem ale s prichodm 3D sa mi uz ziadna strategia nepaci, stratily krasu, 3D mi v strategiach nesedi. Je mi to luto, kde je krasa 2D?
BlackFrog (563)|5.12.2006 10:19
někdo tu zminoval red alert 2, dycky sem toužil si to zahrát, ale nějak sem se k tomu nikdy nedostal:) jinak každej tu zminuje konkrétní hry, pro mě se s každou dobou nesla určitá hra kterou sem miloval, a přímo unikát? warcraft 2
wolf007 (653)|5.12.2006 12:03
warcraft2 mam baltnet edici,v dobe uvedeni stal tezke prachy, tak jsem si pockal na znovuvydani .....
pas!k (3765)|5.12.2006 17:15
Kdyz uz jsem se do nejake hry zahryznul vetsinou to byla vasen minimalne na rok nekdy i dele .. Celkem bzry me prestali zajimat singlove zalezitosti a soustredil jsem se hlavne na multiplayer.. Hry ktere me oslovili nejvic jsou tyto .. Starcraft, Diablo2, Counter strike, a posledni guildwars.. a msuim rict ze Guildwars radim na naprosty vrchol .. propracovane pvp Bitky osmiclenych teamu proti sobe .. svetovy zebricek .. play off .. neustale vylepsovani pvp, skillu datadisk kazdych par mesicu .. Pokud mate radi mmorpg se zamerenim na pvp nema GuildWars konkurenci.
Kubikk (13)|1.3.2007 19:40
Moje nej hry jsou z edice The Elder Scrolls, jsou to hry u kterých trávím nejvíc času a ještě trávit budu.:)
Leroj (271)|2.3.2007 00:45
no tak těch bylo ! namátkou vybírám :
na ZX Spectrum - the Wall -hra která mě přinutila koupit první počítač /obyč. arkanoid/ a pak Manic Miner, skákačka kterou jsme hráli ve třech celé noci a střídali se u ní - jinak by to snad nešlo dohrát /save nebylo !/

na Amize - např. Cannon Fodder a hlavně Dune 2 !!!

na PC - např. Warcraft /ten mě donutil koupit PC - na Amigu to nebylo/, Drakan, Command a Conquer, Doomy, Quakey, no bylo jich moc, ovšem moc rád vzpomínám na Dungeon Keeper, pamatuje si to tady někdo ?
wolf007 (653)|2.3.2007 10:51
na pc byla toto hra meho zivota
troo1.gif
pas!k (3765)|2.3.2007 12:55
Jednoznacne starcraft
lipavk (4)|12.3.2007 17:02
určitě diablo 2:lod,mafia, a operace flashpoint
Luhas (10)|3.4.2007 16:08
na prvním místě jednoznačně Half-Life series (dvojku sem dohral 7x)
na druhé místo bych si dal Commandos I + datadisk, pak asi Age of Empires II, III..
skvělé jsou taky Diablo I, II nebo Starcraft
Paulos (60)|5.4.2008 17:49
Moje srdcové záležitosti: Worms, Worms 2, Worms: Armageddon, Worms: World Party, Worms 3D, Worms Forts, Worms 4: Totální nářez, Portal (není sice nejdelší, ale zato atmosféra jako nikde jinde :))

Jo a ještě Championsheep Rally :)
crasher.km (919)|5.4.2008 18:52
Všechny hry jsou něčím dobrý a něčím ne ... asi mi dá ale každý za pravdu ,že nejlepší hra co kdy byla vyrobena ,je jednoznačně série Half-Life :)
ICE_D (2754)|5.4.2008 20:01
Trackmania Nations: Byl jsem 9. na svete a 2. v CZ... Ale byl to silenej zrout casu, tak jsem si rekl a dost a prestal hrat :)
mrozu (87)|5.4.2008 20:42
[quote=crasher.km;108605]nejlepší hra co kdy byla vyrobena ,je jednoznačně série Half-Life :)[/quote]

Tak to ani omylem :)
Cela serie HL zije podle me jenom z uspechu HL1, na kterou se udelala spousta modu jako CS, FA, TF atd. atd. HL2 a mody predelane do source enginu jsou jen slabej odvarek z puvodni slavy. Kazdopadne vedle genialnich starych klasik typu Tycoona apod. je u me i HL1 jen chudej pribuznej :)
CommanderZ (512)|6.4.2008 13:31
CIVILIZACE. Obzvlast IV s datadiskem Beyond the Sword je naprosto neprekonatelna.
speedsnail (4876)|6.4.2008 13:35
Tak pro me je nejlepsí hra Grand Theft Auto : San Andreas , uz se moc moc tesim na GTA IV.

No a nejvic casu me zabil asi CS 1.3b-1.6 a W3-FT DOTA, holt onlajnovky, to je svinstvo.
BlackFrog (563)|6.4.2008 14:27
[QUOTE=speedsnail;108956]Tak pro me je nejlepsí hra Grand Theft Auto : San Andreas , uz se moc moc tesim na GTA IV.

No a nejvic casu me zabil asi CS 1.3b-1.6 a W3-FT DOTA, holt onlajnovky, to je svinstvo.[/QUOTE]

Kdybych mel vybirat ze serie GTA tak je to jednoznacne I, II a Vice City. San Andreas uz bylo oproti VC trochu nudne.
P@pi (1519)|6.4.2008 14:40
Série Might and Magic jednoznačně. VI a VIII jsou nejlepší, i když každá diametrálně jiná. VIII není špatná a IX už nic moc (bohužel...). Starší už jsou moc vykopávky. Nejlepší série na světě :D. Ani Fallout či TES si neškrtá :D.

Dále Warcraft III. To je téměř nesmrtelná hra. Hodně jsem také hrával Diablo II a HOMAM II/III.

Z akčních Unreal Tournament v jakékoliv verzi.

Mám tedy rád fantasy, ale z nových her se mi nelíbí snad nic. Warcraft III DOTA mi stále přijde nejzábavnější z těch "moderních".

Dungeony už zase úplně vymřely :cry. Do MMORPG se necpu. Hrál jsem jednou a to se nedalo. Strašná závislost (Lineage 2 a WoWko).
wolf007 (653)|6.4.2008 21:41
ok u me to byl wolfestein3d serie her na doom enginu, a samozrejme dungeon master 1+2,nesmim zapomenout na ufo emeny unknown a terror the deep ...
Intri (3490)|6.4.2008 21:43
Albion, to byla gameska, panečku.:-) Nebo Dune 2.
noegoncz (319)|7.4.2008 07:37
z dob Didaktika M (a pozdeji kompakt) bych vyzdvih rozhodne sérii Saboteur,ci textovky od F.Fuky (I.Jones,tuším PODRAZ) jo, to byly doby :))
u PC jsem se odkojil u RED ALERT a Transport Tycon, následně HALF-LIFE,kterého jsem hrál nespočetněkrát. Stejně tak perfektní Deathmatch,na který dodnes vzpomínam (jo, tehdá ještě přes DIAL-UP :)),HALF LIFE2 se mi taky líbil,ale už né jako první díl,ale to bude spíš tou dobou :)
Ze závodních her určitě NFS2 ve splitu a zaplým ketch-up :)) jo,to jsem taky párkrát zaspal do školy..:D
ostatní díly NFS krom prvního ze série Underground mě neberou. Jo, ale třeba takovej Richard Burns Rally & dobrej volant, to je jiná kávička ,kdo ví,ten ví :))
Samozřejmně nejde zapomenout na StarCraft,nebo takové GORKY 17,to byl pro mne taky dosti dlouhej výtuh u PC :D
skawagon (104)|7.4.2008 16:57
Jednoznačné číslo jedna Transport Tycoon Deluxe. Dále pak Need for speed 1 a NFS Porsche unlasched (Mostwanted a Undreground by se měly STYDĚT za svou obtížnost) A každopádně sem patří i Grand Theft Auto. To co se hraje dneska mě zdaleka nebere, a může to vypadat hezky jak chce.
JonnyC (124)|10.4.2008 14:14
Fallout 2 :-)
noegoncz (319)|14.4.2008 10:48
[QUOTE=mrozu;108658]Tak to ani omylem :)
Cela serie HL zije podle me jenom z uspechu HL1, na kterou se udelala spousta modu jako CS, FA, TF atd. atd. HL2 a mody predelane do source enginu jsou jen slabej odvarek z puvodni slavy. Kazdopadne vedle genialnich starych klasik typu Tycoona apod. je u me i HL1 jen chudej pribuznej :)[/QUOTE]

Tak to ani omylem :)
Ne,samozřejmně jen věc názoru... Osobně HL1 (Singl samozřejmně), perfektní. Následně multiplayer (myšleno standartní deathmatch (mapy ala Crossfire,frenzy,boot_camp.....) zcela nepřekonatelné. Rád bych napsal,že CSko (1.0,1.5,1.6atd..) je podle teho slabej odvárek,ale to bych nejspíš k večeru moh čekat u dveří u domu pár típků,co by mi vysvětlili jejich názor... :) Samozřejmně jen věc názoru. Pravda, že už i datadisk Opposing force a Blue shift (ač nápad to byl dobrej) orig.HL1 nepřekonali. Co se týče Half life2, moc rád jsem si jej zahrál, a né jednou. Ale pravda, už to není ono. A Multiplayer v HL2 už je nuda. Teda alespoň pro mne. Nebavím se o modech,kterých je dosti. Jinak, koho by zajímalo, tak velmi dobře vypadá (teda už docela dlouho) připravovaný remake singlu HL1 do HL2 s názvem Black Mesa: Source. Stačí zagooglit a je to hned první link. Doporučuji v sekci download shlédnout minutovej teaser, vypadá to dosti slušně. Tak a teď kamenujte :)))
meeee (1110)|14.4.2008 11:28
Tady nikdo nezmínil LHX Attack Chopper? Styďte se :D
To byla pařba jako řemen.
mech13 (5526)|14.4.2008 12:31
meeee (1110)|14.4.2008 12:54
No dobrá, já ji od dob našlapané ADVANCED MICRO DEVICES Am386(TM)DX-40 s 4MB RAM nehrál, proto pro mě byla.
Že bych si dal z nostalgie pár misí? :notsure
mstejska (2912)|3.5.2008 14:23
Nejdele jsem hral Civilization
Trippax (154)|3.5.2008 18:15
noo u mňa asi takto:
PS Gran Turismo 1 2 3 4 5 - StarCraft - Warcraft 2 3 - Dune 2000 - Return to castle Wolfenstein - Project I.G.I. 1 2 - Stronghold 1 2- Hitman 2 - Commandos 2 - Baldurs Gate - Oblivion IV - GTA - Command and Conquer Generals - PS2 Tourist Trophy
SamecP (1751)|3.5.2008 19:00
Já hodně ulítával na Far Cry,Tony Hawks serie (teď mě už nebere),Mafie,Age of Empires II a III,před časem crysis,teď pařim Frontlines fuel of War střidavě s Assassins Creed ...
wafle (5)|4.5.2008 21:31
Jednoznačne Fallout2. A potom ešte asi Operation Flashpoint a GTA Vice City, ten som dohral 2 dni pred maturitami :D
volvo (30)|5.5.2008 10:22
jednoznacne commandos 1+datadisk, 2 a 3 a CoD 2 po netu
hippouss (246)|5.5.2008 10:49
RA2, Diablo, stiny nad rivou, tycoon :D
Dwarlin (93)|5.5.2008 11:51
Posledne dva tyzdne absolutne nic, ale hodlam sa opat pustit do WOW ale do datadisku Wrath of the Lich King...

pred casom celkom dost W3FT a úredtym taktiez dlho nic...
Zoidik (1405)|5.5.2008 12:02
Je to serie Call Of Duty
meeee (1110)|5.5.2008 12:51
Pánové (a dámy), ale J-bird je bomba, kterou jsem hrál ještě na Amstradu.:thumb
A pak ještě Paratrooper.:inlove



//21kB a 7kB esence hratelnosti.:cool:
dkas (193)|5.5.2008 13:08
J8 mastil kdysi s bráchou Fifa 98 a NHL nějaký 99. To bylo každej den několik "mačů", to byly časy :p
Pak jsem jeden čas hrál Vietcong, Max Payne II a samo auta, to mě baví ještě dnes. Ale čas už není :(
meeee (1110)|7.5.2008 21:18
Teď jak tak koukám na to MS, tak jsem si vzpomněl na další pecku s výborným multiplayerem: FaceOff!.

Pamatujete někdo? Projíždění kluziště křížem krážem s vystrčeným loktem, následná salta sejmutých hráčů, výborné duely s brankáři kdy se hra přepla do pohledu za zády najíždějícího hráče, to prostě nemělo chybu.:inlove
meeee (1110)|25.5.2008 21:54
Jak teď všichni blázní kolem AudioSurfu, tak jsem si vzpomněl na další bombu.

Skyroads, dámy a pánové. Je z těch her, kdy si člověk říká "zkusím tu trať ještě jednou a jdu spát":D

Vřele doporučuju, věřím že i dnes dokáže spoustu z vás chytnout a nepustit i přes 15 let starou grafiku.:cool:
chesterfield (163)|1.6.2008 16:03
Kenny Daglish - fotbalovy manager, ktory som hraval na Didaktiku M....dobrych hier je aj teraz vela, ale neviem, ci si na niektoru z nich spomeniem po tooooooooolkych rokoch ako na Kennyho
wolf007 (653)|7.6.2008 18:34
crusader no remorse a crusader no regret...takovhle hry uz dneska delat neumeji,mam na ni hodne fajn vzpominek ....