Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 68

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Čau tak už to mám všechno nějak pokupě a začnu to zítra dávat dohromady.
    Nicméně u Case SilentiumPC Armis AR3, kterou mám jsem zjistil že má možnost osazení ventilátorů Zádní 1 x 120, přední 3x 120 a vrch 2x 120.
    V základu je osazeno 1x zádní , 1 x přední oba 120.
    + Mám zakoupené Artic Silent x 120. Mám dát jeden na vrchní část a jeden dopředu?
    Tvoje původní rada byla dát +1 dopředu a +1 dozadu. Vzadu je ale pouze jeden slot

Moje úvaha je teda vzadu nechat původní + nahoru dát artic Silent, který bude seshora vhánět čerstvý vzduch (nebo lépe nahoru dát původní a na zadní slot dát výkonější Artic?) , který bude seshora vhánět čerstvý vzduch + vepředu původní + Artic, které budou vyhánět teplý.

Další věc je, že v základu Case má možnost připojení všech FAnů na jeden čip, lze použít i tento nebo je lepší noctuo?

viz obrázek https://ctrlv.cz/4nB8

Dík za radu
    Naposledy upraveno uživatelem milis07: 30-08-2018 v 23:10
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Vzadu je vždy jen 1 místo pro ventilátor, ten druhý byl samozřejmě myšlen nahoru. Původní ventilátory nechej jak jsou, a jen přidej ty AC 1x dopředu pro nasávání a 1x nahoru na výfuk, protože teplo stoupá vzhůru. Udělá se tím cirkulace vzduchu ze přední části do zadní, kde teplý vzduch opouští zadem a vrchem case, jakkoliv jinak by to nefungovalo dobře. Jo a to o tom výkonu ventilátorů neber tak doslova, při stejných otáčkách budou mít obě značky velice podobný výkon, jen každý bude mít při daném napětí trochu jiné otáčky.

Já bych ventilátory píchl do desky, můžeš si pak udělat 2 nezávislé okruhy a máš i více možností nastavení, u té case to tu tuším funguje tak, že si ručně nastavuješ 3 úrovně napětí (otáček), což je dost hloupé.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Tak vše se povedlo jak má a už to frčí a fičí správným směrem . Trošku mě štve nemodulární Zdroj FPS, kde mi trčí více kabelů než je potřeba ale to časem snad doladím ještě. Jediné co, tak tebou doporučovaná rozdvojka na větráky Noctuo se mi nelíbí v tom, že mi trčí kabely vepředu (jsou moc krátké na to abych je schoval kamkoliv), z tohoto pohledu se mi líbí více využití integrovaného čipu pro kontrolu FAnů přimo ve skříni, kde je Cable management pěkně schovaný, dá se zepředu pomocí tlačíka regulovat rychlost fanů dle pořeby a nic neřeším.

Je nějaká zásadní nevýhoda pokud zůstanu u integrovaného okruhu pro zapojení fanů místo tvé myšlenky?

Díky moc za radu

Registrace
    Sep 2012

Já tyhle skříňové regulátory nepoužívám, ale jak si myslím, že to funguje, už jsem napsal - zepředu case je třípolohový přepínač, kde reguluješ otáčky (tuším 5-7-12V?), tedy nikdy nedosáhneš ničeho zajímavého. Aby to bylo tiché, tak to dáš na minimum, načež to v zátěži začne být málo a budeš muset ručně přidávat. Můžeš to otestovat, jak to funguje a dát vědět, ale tak jako tak regulaci přes program/bios máš lepší, protože tam můžeš udělat křivky otáček dle teplot komponent. Kdyby to v cable managementu pomohlo, tak dej dopředu 2x SPC a nahoru/dozadu 2x AC, potíž je v tom, že ty ventilátory jsou moc daleko od sebe a těžko se na tu kšandu věší že?

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Jedna věc je jak říkáš sám kšandy jsou příliš krátké proto aby se na to ventilátory snadno zavěsili a mohli se schovat ze strany skříně spolu s ostatními kabely. Tudíž je to takové neestetické a visí to přes desku jako jediné kabely. Když už mám skleněný bok, Desku s ledkami, případně ještě něco přidám. Zavěšené kšandy s kabely od ventilátorů mě lehce štvou no.. Proto přemýšlím že to nechám na regulátoru od skříně. Hlučnost nějak výrazněji nepociťuji zatím (jsem zvyklí na horší ), je pravda, že nejnižší otáčky jsou pro zátěž málo. Ale chce to otestovat nemám ani s jednou variantou zkušenost dříve jsem tyhle aspekty tolik neřešil.. Takže cesta vede nejspíš přes otestování srovnání a následné ponechání schůdnější varianty.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Čau Donalde,

tak už mi to všechno běží. Dneska mi došel monitor, hned jsem ho dal na 81hz udělal testík na testufo a je to v pohodě. Jen co se týče zobrazení pro běžnou práci přijde mi to trošku méně ostré, ale to vyřeším přepínáním na vyšší Hz pouze pro hraní nejspíš.

Co se týče testů teplot při zátěži (Far cry 5 na ultra + extrahování) grafika Gainward 1070 phoenix dosahuje při hrání krásné teploty do 55stupnu, u procesoru amd 5 2600 s box chladičem je to lehce horší tam jsou maxky těch 70-72stupnu (pouze hraní do těch 68) . jinak průměr kolem těch 60-65. Při běžné práci se to drží kolem 50 stupnů.

Co se týče hlučnosti ventilátorů a jejich účinnosti, kterou jsme řešili. Nemá smysl to řešit. S aktuální zdrojem , Zdá se mi, že ani Box chladič k AMD není moc tichý ale nevím težko to identifikovat.
    https://www.tsbohemia.cz/fsp-fortron...w_d202517.html , je hlas ventilátorů na nejvyšší zátěž to nejmenší. Zdroj dělá ve skříni napojený na vše docela bordel oproti tomu, když jsem ho zkoušel bez větší zátěže a mimo skříň.

Ještě teď testuji zapojení ventilátorů přes noctuo, a nastavení těchto ventilátorů + CPU ventilátor přes smart FAN, uvidíme zda budu mít lehce lepší teploty. Každopádně zaznamenávám zatím trošku menší hlučnost.

Měl bych nabídku na to vzít tyhle dva komponenty za 4k Monitor: Asus VX239H + Seasonic Focus Plus 750 Gold. Vrátit svůj monitor a měl bych za stejné peníze nový zdroj + průměrný monitor. Nebo ponechám tento dobrý monitor s hlučnějším zdrojem. Je otázkou co pro mne bude lepší.

Jinak díky ti moc za veškeré tvoje rady při tvorbě mé sestavy, nakonec jsem se přece jenom dopracoval myslím, že k nad očekávání dobré sestavě za docela rozumný peníz
    Naposledy upraveno uživatelem milis07: 03-09-2018 v 18:54

Registrace
    Sep 2012

Nový zdroj by byl určitě příhodným, zejména pokud bys chtěl snížit hlučnost, ale určitě bych kvůli tomu neměnil monitor.

S hlukem je to vždy boj, teď je největším problémem zdroj, pak bude BOX od AMD, pak po seřízení ventilátorů může být zase největším nepřítelem v klidu HDD a v zátěži GK, načež po ztišení obojího to bude chtít odhlučněnou case. Neslyšitelná sestava není úplně snadná ani levná záležitost, ovšem určitě je na zvážení nahrazení nejhlučnějších komponent.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Ok. Uvidím, jakmile se najdou nějaké finance po nějakém se podívám. Jaký zdroj případně pro mou sestavu doporučuješ v rozumné cenové relaci?
    Klidně i více možností.

Tak já zase tak náročný na hlučnost nebudu, když vyměním zdroj + případně Box chladič tak budu spokojen. Jen co se týče nastavení ventilátorů v zapojení přímo na desku versus na regulátor Case. Tak pokud mám zapojené ventilátory přímo na desku a zapnuté smartFan (více se mi v tom nechtělo hrabat a tohle dobré) je efektivita a hlučnost daleko lepší. Takže opravdu integrovaný obvod není nic moc.
    Jinak teploty na CPU s box chladičem jsou do 70 stupnů při zátěži nejspíš normální že?

Registrace
    Sep 2012

Tak nejlepší máš Corsair RM550x, 10 let záruka, semipasivní chod a velice tichý ventilátor. Dále je zajímavý Seasonic Focus Plus 550 Gold, záruka stejná, ventilátor ale spíná při nižším zatížení, než RMx a jak je hlučný netuším, určitě si ale polepšíš. Pak už musíme kvalitou i zárukou dolů, ale velmi tichý zdroj máš Be quiet! Pure Power 10 - 500W. Levněji pak leda BQ! System Power, anebo EVGA 500 BQ (600), který je také celkem OK, je slyšet až při vyšším zatížení.

70°C je vpořádku, když to neleze nad 80°C, nemusíš se z dlouhodobého hlediska ničeho obávat. Ovšem nižší je vždycky lepší
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 04-09-2018 v 13:21

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Vidím to na ten Seasonic Focus Plus, 550W , poměr cena/kvalita se mi jeví nejlépe. Nicméně třeba v blízkém horizontu, jak budu kupovat bude dobrá cena nebo akce na jiný.
    Jinak co se týče potencionálního chladiče pro CPU, předpokládám, že za rozumný peníz brát SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 že?
    A ještě dodatečná otázka, v případě výměny chladiče, má fera předpastováno nebo je nutné koupit pastu a napastovat CPU sám, případně nějaká rada
    na dobrou pastu?
    A ještě přemýšlím, že dodám ventilátoru na zbylé dvě místa skříně, čili nahoru + jeden dopředu, myslíš že to bude ještě efektivní vylepšení nebo už to je zbytečné.
    Díky

Registrace
    Sep 2012

Ano, vzal bych Feru 3, cena/výkon skvělá volba - pasta je součástí chladiče (není třeba kupovat lepší) a naneseš slabou vrstvu na plochu očištěného CPU, jsou různé způsoby, každý má výhody i nevýhody, ale de facto je to jedno, pokud pasty nebude moc ani málo, bude to OK. Já to nejraději nanáším kouskem rovného plastu, kterým nanesu po celé ploše CPU tenký a krásně hladký film.

6 ventilátorů má smysl u Hi-end sestav, pro tebe to může přinést mírné snížení otáček zbylých ventilátorů, ale sestava netopí tolik, aby to bylo nutné. Nechal bych 4, jak jsou.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Díky moc snad už to byla moje poslední otázka , nebýt tebe tak na tom z PC nejsem ani z půlky tak jak jsem teď. Hold i když se v IT tak nějak pracovně pohybuji, tyto věci jsem poslední dlouhou dobu neměl nutnost vůbec řešit a nesledoval jsem to. Hold kancl ntbk a stolní PC jen vezmeš vyhodíš, vyměníš nebo zachráníš co zůstalo

Jsem rád, že jsem se mohl něco doučit, ještě se naučit napastovat CPU a bude to cajk, taková drobná přesná práce mi nikdy nešla , Ale juknu youtube a případně zkusím tvou radu s plastem. Uvidíme. Každopádně ještě jednou díkec

Registrace
    Sep 2012

Rád jsem pomohl a ať sestava slouží!

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Ahoj Donalde,

chci zpětně ještě jednou poděkovat za rady, které jsem od tebe dostal PC stále běží jak má.
    Nicméně bych chtěl upgradovat SSD disk na větší a rovnou i rychlejší, a také ztišit provoz PC.

Co jsem se díval na disky a recenze tak se mi poměr cena/ výkon jeví velmi dobře tento.
    https://www.czc.cz/adata-xpg-sx8200-...249921/produkt
    dále uvažuji o zdroji
    https://www.czc.cz/corsair-rmx-serie...238267/produkt
    dále pak o nějakém lepším chladiči než je Box od AMD
    například tento nebo je i lepší v rozumné cenové relaci?
    https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-...187659/produkt

pro připomenutí dávám svou sestavu do odkazu zde
    https://www.czc.cz/duujsm97s0hv0a1qf483ne9ovc/seznam

předem díky moc za další rady
    Naposledy upraveno uživatelem milis07: 13-01-2020 v 13:28

Registrace
    Sep 2012

Ze střední třídy SSD jsou nejzajímavější SX8200 Pro, Gammix S11 a MTE220S, prohlédnou bych e-shopy a vzal to, co vychází cenově nejlépe. K SSD, které nemají pasiv, bych ho doporučil přikoupit, ať ti zbytečné nethrottluje řadič při kopírování větších objemů dat.

Corsair RMx jsou bezvadné zdroje, do 50% zatížení mají pasivní chod. Pokud by sis chtěl pojistit, že se ventilátor nikdy neroztočí, můžeš mrknout i na 650 a 750W verze, obvykle stojí všechna 3 provedení dost podobně, tak to můžeš zvážit, kdybys na to ticho fakt hodně koukal případně plánoval i žravější GPU, jinak zdroj je tichý i s točícími se ventilátory.

Fera3 byla dříve TOP, ale nyní je cena/výkon lepší Freezer 34, protože má kvalitnější i tišší ventilátor. Pro větší průtok (kdybys plánoval mít fakt minimální hluk) lze dokoupit ještě jeden P12 PWM a přidělat ho z druhé strany chladiče. Kdybys později upgradovat třeba na 12 nebo 16 jádro a přesto chtěl co nejnižší možný hluk, můžeš investovat do něčeho masivnějšího, jako Grandis 2 XE1436.

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od 10pavel10 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 21-10-2017, 18:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Aengus v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-10-2014, 21:30
  3. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč