Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 93

Téma: Eizo S2031W

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj

Vybiram si novy monitor a potreboval bych poradit. Vicemene uz jsem si vybral Eizo S2031W ale porad si nejsem jisty na 100% a neustale procitam diskuze a snazim se neco najit na netu. Mate uz nekdo tenhle monitor nebo s nim mate nejakou zkusenost. Porad cekam na recenzi ale porad nic a mam obavu jestli vubec bude.

Jake ma ten monitor podsviceni?
    Jaka je jeho odezva? Pujdou na nem hrat hry? (I kdyz hlavne ho chci kvuli fotkam)
    Je opravdu technologie S-IPS o tolik lepsi nez S-PVA ?
    Nebyl by lepsi klasicky 19'' nez sirokouhly 20''. Tady se konkretne ptam na vysku v mm, jeslti nekdo stridate tyhle monitory tak jaky z toho mate dojem?

Piste sem prosim vase zkusenosti nebo postrehy k tomuto monitoru a nebo jestli mate odpovedi na moje otazky. Doma mam 17'' CRT a v robote 19'' LCD a proste se mi v tom nedari udelat jasno.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

MOhl by nekdo z redakce napsat jestli se planuje test tohoto LCD panelu ci nkoli??

dik moc
    uvazuji nad jeho koupi

Občasný diskutér Avatar uživatele vitekv
    Registrace
    Aug 2007

Zkus si přečíst zkušenosti uživatelů tohoto monitoru na prad.de. Je to divné, ale i přes 10bit LUT se stěžují na výrazné proužkování u šedých přechodů. Jeden si dokonce stěžuje na dost viditelnou nerovnoměrnost podsvícení, ale to snad natrefil na zmetek.
    Zatím to vypadá, že tento monitor není až takový zázrak, ale počkejme na více ohlasů.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

taky jsem na to dneska narazil: http://www.prad.de/board/thread.php?postid=283920

Pockam na recenzi jestli bude a jestli to bude opravdu tak spatne, tak asi pujdu do HP LP2465

Registrace
    Aug 2007

Na INVEXu jsem si docela dlouho hrál s S2031W a snažil jsem se sám sebe přesvědčit "vem to, vždyť je to EIZO za 13 tisíc, to bude dobrý". Nepovedlo se. 20" wide je pro mě osobně fakt nesmyslná kombinace. Je to nízké jak 17" a stašně do šířky. Na fotky na ležato snad OK i když i tady mi to moc nesedlo, ale fotky na stojato nebo čtení webových stránek a dokumentů úplná tragédie - je to fakt strašně nízké.

Pro jistotu opakuji - nic jiného než fotografie+web+text na PC neprovozuji. Na hry nebo filmy to může vyhovovat, ale pro mne opravdu "ne, děkuji".

Hned vedle bylo EIZO S2431W - to je už jiná káva (ale i velká kráva). Pokud Ti u HP 2465 nevadí to, že trochu víc svítí, běž radši do něj. Taky jsem se na něj chvíli díval a líbil se mi - např. pro mne dost kritická čitelnost textu + perleťovost byly super - lepší než u EIZO S2031W / S1931 / S2000 a stejné jako u S2431W.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Diky za radu....ja uz jsem vice mene na to HP preklopeny ;-)

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od vitekv Zobrazit příspěvek
    Na INVEXu jsem si docela dlouho hrál s S2031W a snažil jsem se sám sebe přesvědčit "vem to, vždyť je to EIZO za 13 tisíc, to bude dobrý". Nepovedlo se. 20" wide je pro mě osobně fakt nesmyslná kombinace. Je to nízké jak 17" a stašně do šířky. Na fotky na ležato snad OK i když i tady mi to moc nesedlo, ale fotky na stojato nebo čtení webových stránek a dokumentů úplná tragédie - je to fakt strašně nízké.

Pro jistotu opakuji - nic jiného než fotografie+web+text na PC neprovozuji. Na hry nebo filmy to může vyhovovat, ale pro mne opravdu "ne, děkuji".

Hned vedle bylo EIZO S2431W - to je už jiná káva (ale i velká kráva). Pokud Ti u HP 2465 nevadí to, že trochu víc svítí, běž radši do něj. Taky jsem se na něj chvíli díval a líbil se mi - např. pro mne dost kritická čitelnost textu + perleťovost byly super - lepší než u EIZO S2031W / S1931 / S2000 a stejné jako u S2431W.
    v jakym pavilonu si to eizo nasel?? ja se ho snazil vysondovat, ale nikde sem si ho nevsiml

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

2 vitekv:
    no a když si odmyslíš to, že je to pro tebe malý, tak jak to Eizo vypadá po obrazové stránce? Co ty proužky, viděl si tam něco ? Jak bys hodnotil barvy ?
    Jinak mám dojem, že 17'' je na výšku o něco menší než 20w. No mě by ta 20''w asi stačila, koukám do CRT 19'' a ta bude na výšku asi jako ta 20w...

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Tak ja jsem se na Eizo vykaslal a dneska jsem si objednal HP LP2465 za cca 15 200,- v alfe.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Drzik Zobrazit příspěvek
    v jakym pavilonu si to eizo nasel?? ja se ho snazil vysondovat, ale nikde sem si ho nevsiml
    Ta EIZA jsou na stánku Zoneru. Mají tam S2000, S2031W, S2431W a 4x S1931.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Leroj Zobrazit příspěvek
    2 vitekv:
    no a když si odmyslíš to, že je to pro tebe malý, tak jak to Eizo vypadá po obrazové stránce? Co ty proužky, viděl si tam něco ? Jak bys hodnotil barvy ?
    Nemají tam žádné testovací obrazce ani EIZO Screen Manager, takže moc nebylo, jak to vyzkoušet. Ale od oka se fotky zdály OK, žádné proužkování nebo nerovnoměrnost podsvícení jsem nezaznamenal. On ten monitor až tak špatný být nemůže, to by jim lidé omlátili o hlavu. Ale oproti ostatním modelům EIZO je to prostě low end, s tím se nedá nic dělat. Pořádné EIZO začíná nad 20 tisíci.
    Jinak mám dojem, že 17'' je na výšku o něco menší než 20w.
    Oba mají na výšku 270mm.
    No mě by ta 20''w asi stačila, koukám do CRT 19'' a ta bude na výšku asi jako ta 20w...
    Nejlepší je to někde zkusit ;-)

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

co je tedy lepsi vybrat toto eizo, NEC 20WGX2 Pro nebo Samsung SyncMaster 215TW

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak mam toho mazlika doma, jsem z toho ale taky volaky zmateny, do ted jsem mel 19" AOC, na vysku je to EIZO o 3 mm mensi. Co se barev tyce, tak super, podsvetleni super, ale ta seda trosku zlobi (prouzkuje), musim to jeste ponastavovat, ma to moznost nastavit az prilis mnoho veci. Ale nevim no, nejvic mi vadi asi to prouzkovani a velikost... mozna vratim a vemu 24" HP, co myslite???

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Dneska mi tohle Eizo přivezli, tak přidám nějaké první dojmy.
    Proužkování: sice pořádně nevím, o co jde ale zkusila jsem si zobrazit přechod bílá-černá, jeden proužek vychází asi tak na 7 pixelů. Od 255 do 90 je to bez problémů, pak je maličko větší (opravdu nepatrný) skok k tmavší. Nejhorší je přechod mezi 76 a 77, ten je dost výrazný, a asi tak deset stupňů má celkově tmavší barvu. Dál už je to zase ok. Zkusila jsem to vyfotit (na žlutočerném přechodu to bylo zhruba nejkontrastnější):

Podsvícení: toho jsem se vlivem fotek na netu trochu bála, ale zbytečně. Udělala jsem fotku při 100% jasu, expozice 1 sekunda, a pak jsem na ni nevěřícně zírala, co je to tam za fleky. Při pohledu na monitor jsem neviděla nic, respektive slabý náznak světlejších míst, ale kdybych je nehledala, tak bych je nejspíš nenašla. Navíc 100% jas a komplet černá obrazovka jsou umělé podmínky, které v praxi nikdy nenastanou.

Jas: teď (kolem čtvrté, čili ještě ne tma, ale už šero, rozsvícená lampa na stole) jsem s jasem na 15% a je to až až. Dolní hranice by mohla být klidně ještě níž. Ovšem za slunečných dnů bude vysoký jas jistě výhoda.

Výšková stavitelnost: při nejnižším nastavení je spodní okraj obrazu 15 cm nad stolem. To bych taky brala i níž, i když je fakt, že nesedím na ergonomické židli, ale mám tu zatím z nouze staré křeslo, které je trochu nižší.

Reproduktory: co na ně říct... fungujou Geniusy za 500, které mám u PC, jsou mnohem lepší. Navíc jsou ty v tom LCD i na nejvyšší hlasitost hodně tiché. Do kanclu na pípání Woken ok, na poslouchání MP3 při práci už je to celkem k ničemu.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Eizo S2231w
    Od Carlos0007 v sekci Monitory
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 01-05-2008, 19:31
  2. LCD: 20" wide, NEC 20WGX2 vs EIZO S2031W
    Od Marbh v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 01:03
  3. LCD: Eizo L578